II iets voor u I Een klinkerpaadje maken: stap-voor-stap ft r’1 Kleur doet meer dan u denkt Een tuin zonder zorgen die gezien mag worden coer. STEIGERS, MACHINES EN GEREEDSCHAP het hele jaar... tuinontwerp tuinaanleg tuinonderhoud Stijlvolle (her)inrichting van uw tuin Te huur 0*0 TIP TIP VAN VLIET HOVENIERS HUUR CENTER meer PPH: Plant Publicity Holland VOOR B E D R E N C P R 1 E R N Wij zoeken 4 gemotiveerde vakbekwame- of leerlinghoveniers Bel met Eric Neven 0651 - 263 726 Zet vijverplanten met drijvend blad (waterlelies bijv.) nooit in de drup van een fontein of waterval. Daar kunnen ze niet tegen. Door schade en schande... STRUIKEN OM VAN TE SMULLEN 3. Nu de grond verdichten (met een tril- machine (te huur!) het zand laten inklinken). Daarna met een plank (met de opsluitranden als basis) het zandbed afvlakken of 'afreien'. 4. Nu kunt u de klinkertjes tussen de ran den op het zand 'straten'. Altijd dicht tegen elkaar en versprongen ten opzichte van elkaar. Dat geeft het beste 'verband' (er zijn allerlei legpatronen mogelijk). Om gaten langs de randen te vullen, de stenen doormidden slaan. Werk op de stenen voor u uit, dus niet met uw knieën op het zand. Wij geven graag een vrijblijvend advies en een passende offerte. Wij komen met plezier bij u langs. Natuurlijk bent u ook bij ons van harte welkom. 5. Veeg vulzand over de bestrating en goed tussen de stenen. Het hele pad nogmaals aantrillen (met de trilmachi- ne). Laat het vulzand voorlopig liggen en veeg het zo nu en dan na, zodat alle open ruimten tussen de stenen goed worden gevuld. e u r Tel. /fax: (0182) 61 67 87 Mob.tel. (06) 51 54 50 47 Veel in ons gedrag wordt bepaald door invloe den waar we ons nauwelijks van bewust zijn. Kleur is een van die invloeden. We kunnen kleu ren mooi of lelijk vinden, maar alle kleuren heb ben een uitwerking op onze gezondheid en ons welbevinden. Iedere kleur heeft zijn eigen golf lengte die via de ogen naar onze hersens gaat. Die reageren daarop met heel fijne verschillen in de afscheiding van hormonen. Binnen enkele seconden nadat we een kleur waarnemen, reageren wij daar dus chemisch en psycholo gisch op. Groen geeft rust, rood activeert en geeft energie, blauw wekt onze intuïtie, geel bevordert het denken enz. Omring u dus ook in de tuin met de kleuren die u nodig heeft... T Qmaak is het nieuwe element in de tuin. Voeg het Otoe, naast kleur en geur. Smaak is rijk', roman tisch en maakt de tuin compleet. Naast kruiden en planten met eetbare bloemen, zijn besdragende heesters eigenlijk onmisbaar in de totale tuincom positie. Veel bijna vergeten heesters worden weer helemaal herontdekt als sierstruiken met een geweldig extra: smaak. Zeker heesters met eetbare bessen horen gewoon in de siertuin thuis en veel ervan kunnen gemakkelijk in potten op het balkon groeien. Daar snoep je de vruchten net zo lekker weg. A Roeten uw nieuwe terrastegels in I Vlcement worden gelegd? Denk er dan aan dat u de voegen tussen betonnen tegels nooit (als bij plavuizen) mag inwas sen. Zo'n ingewassen betontegelterras krijgt u nooit meer schoon. Daar blijft altijd een nare cementsluier op achter. En dat is doodzonde van de schitterende tegels (ook met natuursteen- en antieke effecten) die nu te koop zijn. U moet de tegels invoegen met vrij droge cement. 1Graaf de vruchtbare bovengrond af op de plek waar u het pad wilt maken (aan elke kant 10 cm breder dan het pad wordt). Gebruik die goede grond ergens anders in de tuin. Tuinarrang Omloop 10 2741 MC Waddinxveen Niet te kort maaien Fijn siergazon kunt u het beste op 3,5 cm hoogte maaien. Voor speelgazon (het meest gebruikt) is 4 cm het beste, tijdens droogte zelfs 6 cm. Wie te kort maait, maait de groei kernen uit de grasplanten. Met als gevolg een slechtgroeiend en dun gazon. Stel de maaihoogte dus goed af. Grondfrezen Kettingzagen Takkenversnipperaars Trilplaten Steen knippers Grondboren en nog veel .ras 2. Vul de geul (het cunet) met scherp rivierzand. Breng langs de kanten opsluitranden aan (betonnen banden of rijtjes klinkers). Iets onder het niveau waarop de klinkers komen, dat is goed voor de regenwaterafvoer. '8 8 có E N 7// Nieuwveen Woerden Waddinxveen Alphen a/d Rijn Gouda Zoetermeer Leiden Nieuw Vennep Onderweg 12 - 2742 LA Waddinxveen A Telefoon: 0182 - 631 550 1 Fax: 0182-610 948 Ifvh_ Mobiel: 0651 - 263 726 b Pc/Woonplaats Tel f Openingstijden: Ma-di w.MTi] OÜ-W.QOu. Do 11.0£»-21.00u Za 10.00-I7.00u. Waddinxveen Henegouwerweg 37 Tel Ü182 61 37 70 Fax 0182 I 61 26 86 Adres. Arretv n Dhr/Mevr.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21