Van Bommel 425 Sportman van *t jaar oekr Ba Ia/i'mcw-s (Jr-oot RatfStë&k Staatscircus I Ie Rottemerenloop kent geluk met weer Lonicera italics 'Harlequin1 Films in Kreater: Heren I Gouwestaete verpletteren Sassenheim Waddinxveense exposeert in Woerden A Produktietest van circa 4 weken PCW avond RTW Inbraak City Life Concert Singing Vivace De Herberg wordt Voorjaars- concert Kleine pogingen Moerkapelle mikt op derde plaats MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle had een dag vrijaf, maar zag tot genoegen dat BSC’28 en Koudekerk l-l speelden. Daardoor behoudt Moerkapelle uitzicht op de derde plaats. De stand: BSC’68 18-28, Koudekerk 17-27, Moer kapelle 16-26. Bovenaan staat Sleutels gevolgd door MVKV uitzending Trompetter GroenRijk De Bosrand k Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Bk U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. G7OENR|J< I Kinderfilm: Van 8.95 voor Het Rijke Tuinleven Rabobank r PAGINA 25 WOENSDAG 15 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Vol goede moed startten de deelnemers aan de loop. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) krijgen ze thuis ge- met acryl op papier en haar werkt valt op de door kleu ren en de vlakverdeling. Corrie Korvet was de aanlei ding dat Koremans in Woer den de opening verrichtte. „Zij stond aan de wieg van de Waddinxveense Kunst kring en kreeg acht jaar les in boetseren en beeldhou wen van Kreaterdocent en beeldhouder Josiah Onemu”, aldus de directeur van Kre- ater. Corrie Korvet model leert haar beeldjes in was en die worden dan in brons ge goten. „Iedere keer opnieuw is het voor mij een wonder dat iets van mijzelf en door mijn handen gevormd hard en duurzaam is geworden. Een gevangen ervaring", zegt zij zelf. Koremans vindt haar beeldjes bekoorlijk mooi. „Kreater heeft ze ettelijke malen ten geschenke gegeven, onder meer bij bezoeken aan onze zusterstad Pelhrimov", geeft hij aan. „Het werk van Cor rie Korvet is van een zeer hoog gehalte." danks het feit dat de weergoden goed gestemd waren, was het aantal deelne mers minder dan in voorgaande jaren. In totaal schreven zich 206 deelnemers in. De deelnemers alsmede sponsoring van het bedrijfsleven hebben gezorgd voor een opbrengst van tegen de 4.000,- die ten gunste zal komen aan De Stichting Molenvrienden en de Stichting Drugspre- ventie Jongeren. De Lions Club Zeven huizen Moerkapelle dankt alle vrijwilli gers en in het bijzonder Aad de Graaf In de categorie 8-10 jaar: Brenda van de Meer, Sint Jansstrat 10, Zevenhoven Joyce van Gent, an Klaverenplantsoen 12, Koudekerk a/d Rijn. Sophie Verdel, Populierenweg 35, Oudewater. In de categorie van 0- 4 jaar: Henri Rodenburg, Spengen 12, Kockengen Anne Auréliau, Ch. de Bourbonstraat l6,Alphen aan den Rijn. Fremke van Dijk, Gr.Florisweg 150, Gouda. In de categorie boven de 10 jaar: Marian van Eek, Paradijsweg 19a,Ter Aar Gaby Stilman, Frd. Hendriklaan 79, Gouda. Anita Uithol, Kerkstraat 4, Zwammerdam. In de categorie van 5 tot 7 jaar: Daphne Railing,Voorofscheweg 338, Boskoop Catharina van der Pol, Hofstede 17, Bodegraven Tessa de Graaf, Brugweg 4l,Waddinxveen Ook de circusmensen zelf waren zeer onder de indruk van de prachtige kunstwerken die jullie hebben ingestuurd. Een groot deel van de kleurplaten wordt daarom opgehangen in de grote tent, zodat alle bezoekers ervan kunnen genieten. die zich ook dit keer geheel belangeloos hebben ingezet voor dit sportieve evene ment. Tevens een dankwoord aan politie, de gemeente en het recreatieschap. Win naar 5 km heren: I.J. Rijk, dames: I.S. Klein (Waddinxveen). 10 km heren: I.A. Amptmeijer, dames: IIP. van Loon. 21 km heren veteranen I: IL. v.d. Helm, da mes veteranen I: I. L. Hoogenraad. 21 km heren veteranen II: I.J. van Drielen. 21 km heren: I.A. de Gier (Zevenhuizen),21 km dames: ISpoelden Voor Gouwestaete scoorden Leon Groen, Jos van den Dool, Mark ter Braake en Axel Rus- scher. daarna wordt de uitwedstrijd tegen LSVV ingehaald. Ook heeft Moerkapelle nog een in haalwedstrijd tegen Abbenes (gestaakt bij 2-1 achterstand F. v. Leeuwen, D. de Jong en T. Plantfeber. Programma zater dag: Rohda’76-Be Fair (wed strijd van de week), Moerkapel- le-LFC, zondag: WSE-EST0, Haastrecht-Groeneweg, Swift Boys-Waddinxveen. WADDINXVEEN - Singing Vivace uit Waddinxveen is eei koor dat een of twee keer per jaar een concert geeft en daar steeds een geheel nieuw programma voor instudeert. Na een weergaloos concert op 5 juni vorig jaar geeft Singing Vivace op zaterdag 18 maart, opnieuw een con cert. Dit keer samen met het koor Chara uit Zoeter- meer. Tijdens dit concert brengen beide koren een program ma van vlotte gospels van betende componisten, zo wel Engels- als Nederlands- talg, hierbij begeleid door eet combo. Het concert virdt plaats in de Kruiskerk (Stationstraat, Waddinx veen) en begint om 20.00 uiir. Kaarten kunnen (voor af telefonisch worden gere serveerd bij Anneke Hui zars (tel. 0182 - 618 871of Paul Wildeboer (tel. 0182- 616 331). In het geval dat de kaarten niet zijn uitver kocht, zijn deze ook de avond van het concert bij de ingang van de zaal ver krijgbaar. Iedereen jonger dan 12 jaar heeft gratis toe gang ouder dan twaalf: 10 gulden. Het belooft weer een 'eer onderhoudende avond te worden dus:‘Kom kijken en luisteren’. ZEVENHUIZEN - In woningen aan de Wollefoppenweg en aan de Staringstraat in Zevenhuizen is dinsdag op woensdag nacht geprobeerd in te breken. Bij beide woningen werd gepro beerd het cilinderslot te force ren. De bewoners aan de Wol lefoppenweg hebben de daders gestoord bij hun ’werk’. Omdat zij wakker werden van het ge rommel aan de deur en daarna het licht aandeden. Er werden twee personen gezien, waarvan één met een baseballpet. Er is aangifte gedaan en de politie stelt een onderzoek in. Woensdag 22 maart, aan vang 13.30 uur Madelief, krassen op het tafel blad Speelduur 123 minuten, geba seerd op het boek van Guus WADDINXVEEN/GOUDA - Tijdens een druk bezocht sportgala, georganiseerd in het onderkomen van Van Bey- num Autobedrijven in Gouda, werd Barry van Bommel verkozen tot Sportman van het jaar. en lopen weken laten zien wat ze kunnen door overwinningen op de titelkandidaten WVZ en WSV. Echter, de uitwedstrijd in Sassenheim eindigde in een zeer teleurstellend 7-7 gelijk REEUWIJK/WADDINX- VEEM - Op vrijdag 31 maat zal deze sensationele nieuwe uitgaansgelegenheid haardeuren openen. City Life wordt ongetwijfeld het gezdligste en indrukwek- kencste dance fun café van ie randstad, binnenkort zelfsop Veronica FM. CityLife bestaat uit vier thena gedeeltes: Dance FunCity.The Illegal Brewe ry, The Music Memory Bar, Karl’s Greasy Kitchen. Hetheropeningsweekend vind plaatsop vrijdag 31 maak, aanvang 20.00 uur en zaterdag I april aanvang 21.® uur. Openingstijden: zaterdag 21.© uur vanaf 18 jaar, vrij- dagbij speciale evenemen ten ranaf 16 jaar. Legitimatie verflicht. Rijkbloeiende lichtqeurende kamperfoelie met bonte bla deren. Bloeit in mei-juni met roze bloemen. Kan in zon of schaduw geplant worden. Aanbieoing deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Wedstrijden volgende week Aanstaande zaterdag spelen de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Heren 2 speelt om 18.15 uur in het Vijf Mei- bad te Leiden tegen LZ 1886 3. Heren I gaan nog verder naar het Noorden. Zij spelen om 19.45 uur in en tegen Hoorn I in zwembad De Waterhoorn. Gouwestaete heeft de afge- spel. De Gouwestaeteheren openden de wedstrijd goed. Mark Mommers en Jaco de Jong brachten hun ploeg in de eerste periode op een 2-0 voorsprong, doch wisten te vens een aantal kansen niet te benutten. In de tweede periode waren het Remko Overdam en Mark Mommers die Gouwesta ete op een 4-0 voorsprong zet ten. De ploeg van Maarten Schouten speelt momenteel zeer overtuigend, zowel verde digend als aanvallend lijkt de ploeg onverslaanbaar. Keeper Erik van Beek is langzaam weer op zijn oude niveau en hield de deur op slot. Pas laat in de der de periode bij een stand van 7- 0 wist Sassenheim het eerste tegendoelpunt te scoren uit een overtal-situatie. Gouwesta ete sloot deze periode af met een 8-1 voorsprong door doel punten van Mark Mommers (2x), Remko Overdam en Jaco de Jong. De laatste periode was een formaliteit. Na een goede en vooral overtuigende wed strijd was het Mark Mommers die de eindstand bepaalde op 9-2 en is het duidelijk dat Gou westaete bezig is aan een stevig slotoffensief na de winterstop. Heren 2 kon het niet bolwer ken tegen het sterke Alliance 2. Uit werd toendertijd met I I -4 verloren; zaterdagavond werd het zelfs 14-4. De periodestan- den waren I -3, 0-4, I -3 en 2-4. Vrijdag 17 maart, aanvang 20.00 uur Kundun Speelduur 134 minuten Regie: Martin Scorsese Muziek Philip Glass De film volgt het leven van Ten zin Gyatso, die in 1937 als tweejarig jongetje als de veer tiende reïncarnatie van de Da lai Lama wordt "ontdekt". In het heilige klooster in Lhasa bereiden monniken hem voor op zijn toekomst van spiritueel en werelds leider van Tibet. Zijn bewind is van korte duur, want twee jaar na zijn installa- Ze gaat op onderzoek uit. Wat tie als leider, ‘bevrijdt’ het Chi nese leger in 1950 het Tibe taanse volk van ‘theocratische overheersing’. Pogingen van de Dalai Lama om met de Chinese bezetters tot een vergelijk te komen, stran den op de ijzeren wil van de Chinezen om Tibet als Chinese provincie aan hun communisti sche imperium toe te voegen. Een beroep op de Verenigde Naties voor bijstand wordt niet gehonoreerd. In 1959 vlucht de Dalai Lama naar India, waar hij sindsdien in ballingschap ver blijft. Toegangsprijs: 10,- p.p. Pas 65+ en CJP: 8,- p.p. Kreapashouders: 6,50 p.p. In- cl. koffie/ thee. De expositie, waaraan ook Anneke Stuip-van Wagene- ningen en de Joegoslaaf Mi roslav Zovko, beiden met schilderijen, deelnemen werd afgelopen donderdag geo pend door Aad Koremans, directeur van Kreater in Waddinxveen. Hij toonde zich onder de indruk van de kwaliteit van de werken en de uitstekende verzor ging van de expositie. „In de regel zie je kunstwer ken in een museum of een galerij, maar het is net of deze tentoonstelling in het ziekenhuis meer effect heeft. Een andere beleving. Kijken naar een andere wereld, even stil zijn.” Miroslav Zovko is een pro fessioneel kunstenaar. Hij werkt met olieverf, ont leent zijn thema’s aan de Griekse mythologie. Hij valt op door de keuze van heldere kleuren en een schitterende lichtinval. Anneke Stuip heeft lang gezocht naar de voor haar ideale vormen. Zij werkt Kuijer Met: Madelief Vereist, Rijk de Gooyer en Thomas Acda Muziek: Henny Vrienten Madelief heeft haar opa nooit gekend. Tijdens de begrafenis van oma, valt haar op dat er nauwelijks mensen komen op dagen en dat niemand huilt. Om haar opa wat afleiding te bezorgen gaat ze bij hem loge ren en ontdekt bij hem in de tuin een geheimzinnig huisje, dat van oma is geweest. In dat huisje ontdekt ze een heleboel souvenirs uit vreemde landen. ALPHEN - Drie weken geleden plaatste wij een kleurplaat waarmee je gratis toegangsbewijzen kon winnen voor het Russische Staatscircus in Alphen aan den Rijn op het Parkeerterrein bij Ar- cheon. Het was heel moeilijk om te bepalen wat de mooiste kleurplaten zijn. Jullie hebben allemaal heel erg je best gedaan. Eigenlijk wil je iedereen een prijs geven, maar zoals altijd moet er een keus ge maakt worden. De volgende kunstenaars hebben drie gratis toegangsbewijzen gewonnen en stuurd. de Europese Kampioenschap pen Jiu Jitsu in Leeds samen met zijn partner Bart Veth goud be haalde in het duo system, kreeg net twee punten meer in de wacht te sle pen dan de atleet Said Kanfaoui. Pols stokhoogspringer Aart de Wit behaal de de 3e plaats. Vooral dankzij hoge Barry van Bommel, scores van juryle den wethouders T. Rieken uit Schoonhoven, M. Zijderhand uit jaar. De Waddinxvener, die tijdens Zevenhuizen/Moerkapelle en hun Waddinxveense collega A. van Holsteijn, respectievelijk 5, 5 en 6 punten slaagde Barry er in om de sportprijs in de wacht te slepen. Deze heren vonden terecht, dat het om een prestatie ging die was geleverd en geen politiek steek spel. In de categorie beste sportploeg van 1999 werden de dames van Donk waterpolo sportploeg van het ZEVENHUIZEN - Zaterdag 11 maart vond de 11 e Rottemerenloop plaats, ge organiseerd door de Lions Club Zeven huizen Moerkapelle. De start van deze sportieve loop waarvoor kon worden in geschreven in de categorieën 5, 10 en 21 km, vond zoals gebruikelijk plaats vanaf het Dorpsplein voor het stadhuis in Ze venhuizen. Het parcours van alle afstan den was afwisselend en liep voor het grootste gedeelte langs de oase van de Rottemeren midden in de Randstad. On- Vervolg van pagina De NAM zal het dan me teen onderzoeken en kijken wat er aan gedaan kan wor den.” Wat er na de proefboring zal gebeuren is uiteraard af hankelijk van de uitkomst daarvan. Als er geen gas wordt gevonden zal de put worden gedicht en wordt alles weer netjes in de oude staat teruggebracht. In het geval er wel een redelijke hoeveelheid gas wordt aan- getreffen, zal er aansluitend nog een 'produktietest’ van circa vier weken plaatsvin den. Daarbij wordt onder zoek gedaan naar zaken als samenstelling en druk van het jas, de mogelijk bodem daling die zal optreden als het gewonnen wordt, enzo voort. Gedirende een paar dagen zal ir de wijde omgeving dan ook een hoge pijp met verb-andingsvlam te zien zijn. Moot uiteindelijk worden besloten om in de omge ving daadwerkelijk gas te gaanwinnen dan zal een he le n’euwe overlegronde met dive’se partijen nodig zijn. Maa- zover is het nog lang nietNa de uitleg van de NAtl en het informeren van de bevolking is het woerd nu aan de gemeente. Mevouw Wientjens liet dóórschemeren dat het col- legéniet negatief staat ten opzichte van het verzoek. Maa- uiteraard zal in de ko- meide maanden de geëi gende procedure worden gevolgd om tot een defini tief besluit te komen. WADDINXVEEN - Op zondag 19 maart zal de Centraal Her vormde Gemeente het kerken programma verzorgen. Dit pro- Zaterdag: Moerkapelle - LFC, gramma begint om negen uur met het kinderprogramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Hoeksteen voor de uit zending van de eredienst.Voor ganger in deze dienst is ds.J.de voor Moerkapelle) tegoed. Jong. Na de kerkdienst zal om Waddinxveen won bij Noor- ongeveer tien voor elf het pro- derkwartier (0-3), doelpunten: gramma vervolgd worden met een cantate van J.S.Bach. Tot slot vervolgen we onze serie "Mensen vertellen hun ver haal". De hoofdpersoon, ds.M. van Campen, vervolgt ook dit maal zijn verhaal. Om 12 uur sluit het programma. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 18 maart zal de Kleine Trom petter een concert geven in het dorpshuis Swania te Zevenhui zen. Harmonie, Leerlingenor kest en Slagwerkgroep zullen een afwisselend programma brengen. Deze avond is het de primeur voor het optreden van de vernieuwde slagwerkgroep van de Kleine Trompetter. De slagwerkgroep bestaande uit spelers op diverse slagwerkins- trumenten zoals pauken, bon go’s basedrum, klokkenspel, xy lofoon, templeblocks, trommels en drumstel. Zullen onder lei ding van hun instructeur Hans van Gennep speciale verrassen de slagwerkcomposities ten ge hore brengen. Het harmonieor kest onder leiding van de dirigent Wenceslaus Scheepma ker zal de volgende muziek werken ten gehore brengen: Adagio for Strings, Manhattan Tower Ouverture, Czardas, Four Characters, Valdresjmars, Patience, Children of Sanchez en The Busy Bombardon een speciale solo voor bastuba’s. Het leerlingenorkest zal diver se populaire werken uitvoeren zoals: Pa van Doe Maar, Mambo No 5 en Pieces from The Zoo Ball. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk. Iedereen is van harte wel kom. Na het concert speelt de partyband Ambiance. WADDINXVEEN - Op 22 maart 2000 organiseert de PCW haar jaarlijkse openbare vergadering. Aanvang 20.00 uur in Het Anker, achter de Brug- kerk. Inleider is F. Penders, teamchef van team Noord van het district IJssel en Gouwe van de regionale politiedienst Hol lands Midden. Fractievoorzitter mr. W. Dijksterhuis zal het ge voerde beleid toelichten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Gouwestaeteheren kregen Sassenheim op bezoek. Op pa pier mocht dat team niet voor problemen zorgen. Sassenheim staat op de tiende plaats van de ranglijst in de tweede klasse A (Foto: Edwin Hagendoorn.) WADDINXVEEN/WOER- DEN - Corrie Korver-den Otter uit Waddinxveen ex poseert deze maand bronzen beeldjes in het Hofpoort Ziekenhuis te Woerden. ze daar vindt? Toegangsprijs: 3,50 p.p. en zijn 2,- voor Kreapashouders. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, 2742 BG te Waddinxveen, tel. 0182-614 422. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25