WADDINXVE Duurzaam Waddinxveen tevreden over uitslag enquête OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Kunstreis Kreater naar Parijs Rommelmarkt Geslaagd voor A-diploma Lezing veldbiologie GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdag 22 maart organi seert de KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda, een lezing over naaldbomen door de heer Marsman. R T E U E M E N B R E K G E 624622 624767 624500 612570 GROEN MILIEUZAKEN BOUWZAKEN BEZWAAR VOORDELIG TARIEF PASPOORTEN COMMUNICATIE CENTRUMGEBIED RECTIFICATIE VERGADERINGEN INSPRAAK VERKEERSZAKEN n PAGINA 3 WOENSDAG 15 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN distributiecentrum het litspraak in de laties 624680 COLOFON Gemeentehuis postadres telefax prachtige galerieën in wijk De Marais en St-Germain des-Pres zijn een bezoek meer dan waard. Naast het culturele, waarvoor een weekend eigenlijk niet ge noeg is, is het ook heerlijk toeven in de grote warenhui zen zoals Au Bon Marché en Galeries Lafayette. Voor deze reis geldt dat een ieder vrij is om het weekend naar eigen believen in te vul len. Josiah Onemu docent van Kreater en beeldend kunste naar regelt voor geïnteres seerden een meer doelge richt excursieprogramma naar interessante beziens waardigheden. Deze driedaagse reis kost 189,-. Omdat deze trip spe ciaal voor Kreater Waddinx veen wordt georganiseerd voert de reis rechtstreeks van Waddinxveen naar Parijs. Er gaat dus geen tijd voorbij voor overstappen of het be reiken van verzamelplaatsen. De hotelaccommodatie is eenvoudig maar netjes, in de wijk Mont Martre nabij de Sacre Coeur, 2 persoonska- mer met douche/wc en tv. Er zijn maximaal vier eenper soonskamers beschikbaar. Meerprijs 35,- per nacht. Frans ontbijt bij prijs inbegre pen. Keuze diners drie gan gen vanaf 27,50 p.p. De buschauffeur reisleider is De inschrijving die zich be perkt tot 50 personen is op volgorde van binnenkomst. Informatie en inschrijfformu lieren: Centrum voor kunst zinnige vorming Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen. Telefoon 0182- 614 422. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 -12.30 uur dinsdag-en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Zomertarief f 143,- f 123,- f Ï85,- De klankbordgroep, GJ. Menken, gespreksleider een ervaren Parijsganger en verschaft tijdens de reis veel nuttige informatie. Hij staat tussen 09.15 en 24.00 uur bijna continu ter beschikking. De entreeprijzen zijn exclusief. Kreater heeft het driedaagse weekend van vrijdag 14 april t/m zondag 16 april als Parijs-weekend gepland. Aanmelden kan tot 24 maart met de inschrijfbon. Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. zich aangemeld om te participe ren in één van de werkgroepen om de doelstellingen van het ac tieprogramma Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000 te behalen". Door middel van een enquête konden de inwoners van Wad dinxveen hun mening geven over een aantal thema’s die op genomen zijn in het actiepro gramma Lokale Agenda 21zoals afval, energie, water, verkeer en vervoer en producten. De in zenders konden daarbij aange ven rijkste maatregelen zijn op dit gebied. Ook konden zij aange ven wat zij op dit moment zelf doen om een beter leefmilieu te creëren en er was ruimte voor suggesties, concrete ideeën en opmerkingen. Alle inzendingen zijn inmiddels verwerkt door le den van het Platform en laten een interessant beeld zijn. Het vermijden van overbodige ver pakkingen (70% van de inzen ders) staat hoog op de score- lijst, evenals het oprichten van een kringloopwinkel (60,5%).Af val scheiden doet 92% terwijl 25% flessen koopt in plaats van wegwerpverpakkingen. Op het gebied van van de inzenders zonne- en windenergie bevorderen en zet 86% de wasmachine pas aan bij een volle trommel. Negentig inzenders (85%) vindt dat er bij nieuwbouwprojecten aandacht moet zijn voor de aan leg van gescheiden waterleidin gen voor het doorspoelen van het toilet. Er is onbekendheid met de doorstroombegrenzer. Uit de inzendingen blijkt dat weinigen precies weten wat dit is; slechts 6% maakt gebruik van Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN - Het Platform Duurzaam Waddinx veen heeft 106 formulieren van de enquête Geef uw me ning over een duurzaam Waddinxveen retour ontvangen. ‘Een mooi resultaat’ zo is de mening van de voorzitter van het Platform, de heer J. Commissaris: „vooral ook omdat de reacties vele nuttige tips en goede ideeën heb ben opgeleverd. a\ Jjox „Wij ontvingen dertig aanvra gen voor meer informatie over de Lokale Agenda 21 en boven dien hebben een tiental mensen OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN - In het Gou- webad "de Sniep" te Waddinx veen is op dinsdag 7 maart weer voor het A-diploma gezwom men. De beoordelingscommis sie bestond uit Wim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 48 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben, zijn: Saskia Louwe, Remco de Mik, Ilse van Klaveren, Luc v.d. Born, Annemiek de Boer, Carlo Wierks, Martijn de Wit, Rion Overdijk, Tjardo van Pelt, Coen te Pas, Samantha van Koolwijk, Frank Schouten, Marise Poot, Martien Otto, Justin Vink, Sander Sluijs, Jordi van Wetten, Dennis v.d. Wiel, Menno van Jarwaarde, MartijnZijderhand, Jerremy Houweling, Ariane Bolhuis, Ro- bin-Joy King, Mariska Mol, De vlin Oosterwijk, Sjakko Perdijk, Corstian van der Spek, Natasja Wildeboer, Feline Lindhout, Stephanie v.d. Knaap, Jelle van Leeuwen, Ferry Driehuijs, Koen Wijnen, Kas Prins, Louisa Vos, Christian Bregman, Viktor v.d. Assem, Mandy Schlagwein, Rob Speksnijder, Eelkje Postmus, Je roen Comba, Alec v.d. Kooij, Esey Tekle, Mark Koster, Fadime Yilmaz, Leroy Brinkhorst, Mitchel Piels en Ringo Verkleij. jen tijdens de vergadering Jen op 23 maart a.s. in de reactie nader toelichten. werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen bouw plan. groot belang dat geïnteresseerde |en de gelegenheid wordt geboden ja re stukken. Dit zijn: t van het betreffende hoofdstuk van het >pt zoals die door het college van B W is ver- de klankbordgroep n.a.v. de onder a. van de achtergevel i funderingsgebreken _.i en het vergroten van verkrijgbaar tegen pese identiteitska telijk vastgesteld. Soort reisdocument Paspoort Paspoort (jeugd <16 jaar) Zakenpaspoort De titel van de lezing is "Naald bomen in Nederland". Aanslui tend is er op zaterdag 25 maart een excursie naar hetVon Gim- born Arboretum in Doorn on der leiding van de heer Mars man. Dit' park bevat een uitgebreide collectie naaldbo men bijeengebracht door de inktfabriek Von Gimborn met o.a. Tsuga’s en Californische mammoetbomen. Het park is thans een onderdeel van de bo tanisch tuinen van de Universi- teit Utrecht. De lezing begint om 20.00 uur in de Hendrikshoeve, Ridder van Catsweg 256 in Gouda. Voor de excursie vertrekken we om 9.00 uur vanaf het NS station in Gouda aan de Bloe- mendaalse zijde. De excursie duurt ongeveer 3/4 dag. Toe gang tot de lezing is gratis.Voor de excursie naar het Gimborn- park vraagt de KNNV voor niet-leden 10,00 inclusief toe gang, exclusief reiskosten. Voor inlichtingen: Jan Uilenbroek 0182-618037. WADDINXVEEN - Op het evenemententerrein aan de Dreef wordt zaterdag 15 april voor de 26ste maal de grote jaarlijkse rommèlmarkt van de Centraal Hervormde Gemeen te van Waddinxveen gehouden. De opbrengst is weer bestemd voor jeugd- en evangelisatie werk in binnen- en buitenland. Voor het ophalen van spullen kan worden gebeld naar 0182- 619 081 of 0182-611 174. Za terdag 25 maart kan men van 9.00-12.00 uur spullen brengen naar de inzamelplaats achter de Brugkerk (tel. 0182-614522) te bereiken via de Nesse. beleidsactoren die bij de uit- UV een doorstroombegrenzer. Voorlichting op dit terrein is één van de suggesties die naar voren is gebracht. Bedrijven sti muleren om het fietsen en car poolen van medewerkers te be vorderen, eventueel in samenwerking met andere be drijven; daarvan vindt 58,5% het belangrijk om daar aandacht aan te besteden. Tegelijkertijd blijkt dat slechts 7% van de inzenders op dit moment daadwerkelijk carpoolt. Carpoolen is dit jaar als een actiepunt van het Plat form Duurzaam Waddinxveen. In de gemeenterubriek van het Weekblad voor Waddinxveen wordt met enige regelmaat een bon gepubliceerd die ingevuld kan worden. Vraag en aanbod zullen dan via dezelfde rubriek wat in hun ogen de belang- samengebracht kunnen worden. Wie wil carpoolen kan dus de bon insturen naar het ant woordnummer van de gemeen te. Er werden door het Platform Duurzaam Waddinxveen 157 suggesties en voorstellen ont vangen. Deze varieerden van kleine, gemakkelijk uitvoerbare suggesties zoals bijvoorbeeld het aanleren van een zuinige rijstijl tot aan heel ingrijpende zoals het verplaatsen van de hefbrug. In ieder geval is duide lijk dat duurzaamheid voor deze inzenders een actueel ontwerp is. Ook de leeftijdsverdeling on der de inzenders laat zien dat er een brede interesse is in alle energie wil de helft leeftijdsgroepen. Onder de in zenders zijn vier prijswinnaars door middel van loting aange wezen. Alle mensen die actief willen participeren binnen een werkgroep en diegenen die een prijs hebben gewonnen, hebben inmiddels een uitnodiging ont vangen om bij een informele prijsuitreiking aanwezig te zijn. De uitslag van de enquête is op te vragen bij de voorzitter van het Platform Duurzaam Wad dinxveen, de heer Commissaris, tel. 0182-612739. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN WAAR MEE INGESTEMD - Bredeweg 23: oprichten van een BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Chopinlaan 44, 1 naaldboom aan de achterzijde van de woning - Lindengaarde 2, 1 blauwspar en 1 beuk voor het huis - Papaverveld, 1 els in openbaar groen tegenover nr. 16 - Chopinlaan, 15 esdoorns langs het asfaltvoetpad Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in oyer de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. MELDINGEN De volgende meldingen zijn ontvangen: Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven - Tom Muller b.v. voor Full House Kreatieve Diensten/Piaatwerk op het perceel Coenecoop 84. Besluit tandartspraktijken - L.B. Baas, tandarts, op het perceel Wagnerlaan 1 Gereedmelding tankstation (gedeelte) tankstation type B: - Texaco Benzinex BV op het perceel Dreef 2. Melding verandering inrichting Inrichtingen- en Vergunningenbe sluit: De Waardt b.v. i.v.m. het plaatsen van een tijdelijk kantoor op het perceel Starinalaan 8. Van de verandering van de inrichting en de werking daarvan kan redelijkerwijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gun stige gevolgen hebben voor de aard en de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting kan veroorzaken. Vanaf 16 maart 2000 liggen de meldingen gedurende vier weken (tot 13 april 2000) ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, de heer W. van Vaien). Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval,ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het Platform Duurzaam Waddinxveen toonde zich tevreden over de uitslag, wethouder Neele nam de resultaten met een glimlach in ontvangst. (Foto: Sjaak Noteboom.) BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: Tweede Bloksweg 52: het vernieuwen van een woning Overtoom 17: het gedeeltelijk veranderen van de achtergevel Kanaaldijk: het gedeeltelijk verbouwen van een schuur naar een kantoorruimte Zuidkade 210: het gedeeltelijk veranderen Jan Dorrekenskade-Oost 94: opheffen van Weidezoom 54: het gedeeltelijk veranderen een woning Maarten Schoutenstraat: het oprichten van een overkapping ten behoeve van houtopslag Anna van Hannoverstraat 5: het gedeeltelijk veranderen van voorgevel Willem de Zwijgerlaan 42: het oprichten van een serre Kuyperhoeve 58: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Kerkweg West 3/5: opheffen van funderingsgebreken Middelburgseweg 7: het oprichten van een loods/berging Floriserf 2-86: het oprichten van twee zendantenne-installaties De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op WADDINXVEEN - Dit jaar heeft Kreater de mogelijk heid om tegen een zeer gere duceerd tarief een weekend- reis naar Parijs te organiseren. Een ideale mo gelijkheid om op een geheel onbezorgde manier het favo riete museum of stadswijk te bezoeken. De bezoekers kunnen bij voorbeeld kiezen voor het vernieuwde en verbouwde museum Centre Pompidou voor de moderne kunst, voor het Musée d’Orsay met zijn prachtige collectie impressio nistische kunst, of Musée du Louvre voor de omvangrijke collectie kunstschatten uit de oudheid. Maar ook de vele Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschik king, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van ver- zending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Tot 1 april a.s. zijn paspoorten verkrijgbaar tegen een voordelig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van pas poorten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. De drukte - en daardoor natuudijk ook de wachttijden voor de aan vragers, voor u dus - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan flink toe. Om een betere spreiding van de aanvragen voor deze paspoorten te bewerkstelligen heeft de gemeente sinds enkele jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor de paspoorten verhoogd i.v.m. hef ingaan van het zomertarief. Dit tarief geldt tot 1 septem ber 2000. Tot en met vrijdag 31 maart a.s. zijn de paspoorten nog U kunt reageren door: 1. uw schriftelijke reactie uiterlijk 31 maart a.s. in te dienen bij de klankbordgroep, p/a gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, met de vermelding op de brief: "inspraakreactie klankbordgroep"; 2. uw reactie mondeling naar voren te brengi van de klankbordgroep, die wordt gehoudi raadzaal. U kunt dan ook uw schriftelijke r INFORMATIEAVONDEN UITGESTELD De informatieavonden over de centrumplannen die waren gepland voor 20, 21 en 22 maart 2000 gaan niet door omdat de steden bouwkundige visie nog niet voldoende is uitgewerkt. Nieuwe data zijn nog niet bekend. Via een nieuwsbrief (aan omwonenden in het centrumgebied) en in deze rubriek wordt u op de hoogte gehouden. In de rubriek van vorige week is abusievelijk vermeld dat de infor matieavond over betonschade Kwaaitaal- en Mantavloeren plaatsvindt op dinsdag 15 maart 2000. Dit moet zijn woensdag 15 maart 2000. Om 19.30 uur vangt deze bijeenkomst aan in de grote zaal van Anne Frankcentrum. Uit de bewonersenquête blijkt verder dat aanwonenden een duide lijke verbetering ervaren. Er is minder geluidshinder en de verkeers veiligheid en daarmee de leefbaarheid zijn vooruit gegaan. Meer informatie over dit onderzoek kunt u krijgen bij mw. F. Eens- huistra van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, te bereiken onder nummer 62 48 46. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Noordkade 233, 1 ceder in de voortuin nabij erfscheiding - Gerstakker 26, 1 ceder in de voortuin en 1 berk in de achtertuin nabij erfscheiding - Spireaweide 16, 6 coniferen en 1 kersenboom in de achtertuin - Heggewinde 40, 1 berk in de voortuin nabij erfscheiding - Bredeweg, diverse bomen t.b.v. nieuw aan te leggen rotonde Distri pa rk Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. w het oude (winter)tarief. Het tarief van de Euro pese Identiteitskaart wordt niet gewijzigd, dit tarief (f 38,00) is wet- COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 21 maart 2000, aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - rapport Dualisme lokaal bestuur (staatscommissie Elzinga) - startnotitie positie gemeenten in Zuid-Holland De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. INSPRAAKMOGELIJKHEID VAN KLANKBORDGROEP OVER UITWERKING MISSIE GEMEENTE WADDINXVEEN Door het gemeentebestuur wordt een nieuw bedrijfsvoeringsconcept ’vervaardigd, waarin o.a. de missie van de gemeente "Waddinx veen: complete levende gemeente in het Groene Hart" wordt uitge werkt in een zevental thema's. Voorbeelden van onderwerpen die hierbij aan de orde komen zijn: - wat is de positie van de gemeente in de samenleving en in de regio; - hoe staat de gemeente Waddinxveen er sociaal-economisch voor; - hoe moet de gemeente met haar burgers omgaan; - hoe moet de gemeente met de openbare ruimte omgaan en - hoe met het ruimtelijk en sociaal beleid? Om na te kunnen gaan of de uitwerking van de missie gebeurt op een wijze die aansluit bij wat er leeft binnen de Wadainxveense samenleving heeft het gemeentebestuur een breed samengestelde klankbordgroep ingesteld, die op dit punt een advies uitbrengt aan het gemeentebestuur. De klankbordgroep acht het van burgers of bedrijven en instellinge te reageren op de thans beschik», a. de huidige ontwerptekst bedrijfsvoeringsconcej vaardigd; b. het conceptadvies van genoemde ontwerptekst. De onder a. en b. genoemde stukken liggen vanaf 9 maart a.s. tij dens kantooruren ter inzage in de leeshoek van de publieksbalie. U kunt de stukken ook telefonisch opvragen via tel. 62 46 22. Wintertarief f 127,- f 110,- f 167,- Breng voor een nieuw reisdocument uw oude exemplaar mee en twee recente gelijke pasfoto's (kleur of zwart/wit) van goede kwali teit en juiste afmetingen (gemaakt bij een fotograaf). Het laten bijschrijven van kinderen in een paspoort is gebonden aan (wettelijke) regels. Neem voor meer informatie hierover contact op met afdeling Publiekszaken. Reisdocumenten kwijt? Eerst aangifte bij de politie! Bij vermissing van uw paspoort of Europese identiteitskaart moet u eerst aangifte doen bij de politie. De politie maakt daarvan proces verbaal op. Hiermee kunt u dan een nieuw reisdocument aanvra gen. Wacht niet tot het laatste moment als u niet van wachten houdt! De ervaring leert dat de wachttijden in de laatste weken van maart behoorlijk op kunnen lopen vooral overdag tussen 10.00 en 12.00 uur en in de avonduren kan het erg druk zijn. Tips: kom 's morgens eens iets vroeger, om half negen gaat de balie al open of kom in uw lunchpauze. Tot 14.00 uur (uitgezonderd vrijdag, dan tot 12.30 uur) zijn wij geopend. Belevingsonderzoek N207 Waddinxveen - Boskoop Op 11 november 1999 heeft een belevingsonderzoek plaatsgevon den n.a.v. een handhavingsproject op de N207 (Waddinxveen - Boskoop). Dat project was het directe gevolg van het grote aantal ongevallen door te hoge snelheid, het negeren van rood licht en klachten van aanwonenden over geluidhinder, slechte oversteek- baarheid en gevoel van onveiligheid. Bij dit belevingsonderzoek zijn weggebruikers en aanwonenden van de N207 geënquêteerd. Naast deze enquêtes zijn ook interviews afgenomen met belanghebbenden en I voering van het onderzoek betrokken zijn geweest. Uit de wegenquête blijkt dat de weggebruikers goed bekend zijn met de maatregelen. Vooral de geplaatste verschijnborden met de tekst 'U RIJDT TE SNEL' vallen erg op. Daarentegen vallen de geplaatste borden 50 km/uur op de bebouwde komgrens minder op. Minder bekend is men met de combinatie van controle op snel heid en roodlichtnegatie. Ook het feit dat het controlepunt in twee richtingen detecteert is minder bekend. De beleving van de maatregelen onder de weggebruikers is ver deeld. Een groot gedeelte heeft aangegeven de snelheid op het weg- vak te hebben aangepast. Daarbij zegt meer dan de helft van de ondervraagden dat de verkeersveiligheid op de N207 is toegeno men.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3