Sun FM brengt vrolijk gevoel Voorjaarsconcert Concordia Spannend 16e WSV-schoolschaaktoernooi Planwijziging Oranjestraat ‘niet op zijn zondags’ Nieuwe activiteiten voor senioren J1M Seminar Modeshows Moniek Mode Leden vergadering Christenunie Zondag 26 maart begin zomertijd WADDINXVEEN - Op zondag 26 maart begint de zomertijd. Om 02.00 uur wordt de klok een uur vooruitgezet. De klok wordt op zondag 29 okto ber 2000 om 03.00 uur weer een uur teruggezet. Op grond van een richtlijn van de Europese Unie vangt in het jaar 2001 de zomer tijd aan op 25 maart en ein digt op 28 oktober. Doorrijden na ongeval ZEVENHUIZEN - Een 43- jarige vrouw uit Zevenhui zen heeft aangifte gedaan van doorrijden na een aan rijding door een bestuurder op een scooter. De be stuurder reed op maandag 13 maart omstreeks 16.15 uur het 4-jarig zoontje van de vrouw aan op de Dorps straat en reed door zonder zijn identiteit bekend te ma ken. De vrouw stak met haar drie kinderen over toen plotseling de scooter volgens de vrouw met hoge snelheid van rechts kwam. Daarbij werd het zoontje aangereden. Het jongetje kwam hard op zijn hoofd terecht.Terwijl de vrouw zich ontfermde over het kind vroeg een omstander de bestuurder van de scooter naar zijn gegevens. Deze reed echter weg in de richting van Moerkapelle zonder zich bekend te ma ken. De politie is op zoek naar getuigen. Signalement: een man, leeftijd ongeveer 20 jaar, donkerblauwe jas en spijkerbroek, zwarte helm. De bestuurder reed op een donkerblauwe met licht blauwe scooter, met aan de zijkant zwarte stukken. Ge tuigen kunnen bellen naar de politie. Het nummer is 0180-630 900. Wandeltocht voor senioren DQ 8 S g 5 5 o s -É r iOi s PAGINA 25 WOENSDAG 22 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De presentator van Sunrise, Patrick van Houten. bewegen is (Foto: Artistic Art, üesbeth van der Vis.) VANAF: FL 1.195,- ULI VANAF: FL. 2.585.- ULI volksdansen, fietsen, wandelen, schaatsen of gymnastiek. Ook ben volop keuze: koersbal, bil jarten, rummycub, sjoelen en scrabbelen. Kortom er is voor iedereen wel iets te vinden. iedereen op de activiteiten te kunnen plaatsen is de S.W.W. door de euphonium, gevolgd door het gehele orkest die dit volksliedje nog een keer her haald. Dit muziekwerk heeft een typisch Engels karakter. Na deze opening volgt de Symphony nr. I "The Lord of the Rings". Van dit muziekwerk speelt het orkest deel V, ge naamd Hobbits. Dit muziek werk is gebaseerd op het boek In de ban van de ring van Tol kien. Hierna volgt amusements muziek. De harmonie speelt dan Bee Cee Bee Gee. De be ginletters staan voor Bon Chic, Bon Genre, waarmee een zeke- time radiopresentator is. De 26-jarige Maarssenaar doet naast zijn programma ook de research voor andere program maonderdelen. „Zodra ik thuis kom, grasduin ik de bieb, boekenwinkels en het internet af op zoek naar onderwer pen voor de info-clips (weetjes over Zuid-holland). Dat zijn vragen vóór de reclameblokken terwijl het antwoord na het blok volgt. Het is bedoeld om de aandacht vast te houden. Iedere week moet ik er vijftien aanleveren. De ant woorden moeten vergezeld gaan van een link naar de naam van het station. Het is leuk om te doen maar kost veel tijd." Een geduldig en nauwkeurig onderdeel van Van Houtens’ werk is het inspreken van tekstjes voor de zender. Met het pra ten tijdens het intro van een plaat is niets mis, maar zodra de zangpartij be gint, moet de presentator klaar zijn. „Dat luistert heel nauw.Tijd over hebben bij de evenementenladder bijvoorbeeld is niet erg, die praat je wel vol. Maar tijd te kort, dat kan niet. Soms moet ik het wel drie keer overdoen." Deze ochtend valt te houden, maar in het verre eindspel had Boudewijn ge noeg materiaal over om de winst naar zich toe te trek ken. Marleen eindigde uitein delijk op de zevende plaats als sterkste meisje in deze altijd door jongens gedomineerde sport. In de laatste ronde kreeg Da- co Harkes dan de opdracht om tegen Boudewijn in het strijdperk te treden. Met slechts een kleine misstap te gen Teun Kooij had Daco in middels vijf partijen uit het vuur gesleept. Omdat Boude wijn al iets beter doorheeft het mee, behoudens een enkele stotter wegens een onuitspreekbare naam. Het laatste onderdeel van zijn takenpak ket is het schrijven van teksten voor de uitgaanstips, een rubriek die de luisteraar vertelt wat er zoal in de regio te beleven valt. De zender brengt onder het motto De lekkerste lite hits voor Zuid-Holland ’kwalitatieve moderne soft-pop’ en kent een doelgroep van volwassen mensen tussen de 25 en 40 jaar. „We willen de irritatiegraad zo laag mogelijk houden en daar slagen we goed in. Uit luisteronder zoek bleek dat mensen drie uur luisteren zonder over te schakelen naar een ande re zender. En dan doe je het heel goed. Sun FM draait geen al te oude platen ter wijl DJ Jean veel te disco klinkt. Daarmee onderscheidt de commerciële zender zich van Sky die als het in de mode is, wel een tijdgebonden sound brengt zoals de Vengaboys. Sun FM is te beluisteren op 87,6 FM, op kabel in Waddinxveen op 92,9. Zie voor de frequenties ook www.sunfm.nl WADDINXVEEN/REGIO - Sun FM is ge vestigd in Rotterdam in hetzelfde ge bouw als Stadsradio Rotterdam. Sun is in de ether te ontvangen in heel Zuid-Hol- land. Binnenkort komt er een sterkere zender zodat het ontvangstgebied nog groter zal worden. „De doelstelling van deze radiozender is het overbrengen van een positief, vrolijk gevoel. Een soort ’be proud of your city’. Er is zoveel positief nieuws te brengen over Zuid Holland terwijl het negatieve overheerst. Ook is de presentatie niet 'schreeuwerig en nemen we niemand in de zeik." Aan het woord is Patrick van Houten, de presentator van het luchtige ochtendprogramma Sunrise. Van Houten ’doet’ Sunrise vanaf novem ber. Hij is afkomstig van een uitgeverij waar hij werkte als journalist en maakte van zijn hobby radiomaken zijn werk toen hij de kans kreeg. „Mijn programma is te beluisteren tussen 06.00 en I0.00 uur. Ik zit live in de lucht." De uitzending gaat volgens een vast format. Tussen ze ven en negen overheersen vooral nieuws en file-informatie, grappige berichten en leuke weetjes, uiteraard aangevuld met goede platen. Het laatste uur zijn de rol len omgedraaid. „Uit onderzoek is geble ken dat tussen 7 en 9 de mensen rennen van douche naar ontbijt en dan naar het werk. Gemiddeld luisteren mensen op dat tijdstip vijftien minuten vandaar dat ik nieuws, weer en verkeer regelmatig herhaal”, legt Van Houten uit. Zodra de arbeidsuren zijn aangevangen, is meer muziek wel gewenst. Sun FM zendt 24 uur per dag uit, zeven dagen per week.Wie denkt dat het pre senteren nog ouderwets plaatjes draaien is, komt bedrogen uit. „Wij gebruiken Dalet waar ook Radio 3 FM mee werkt.” Het is een soort computerjuke-box: alle cd’s staan in de computer. „Met de muis kan ik platen aanklikken die ik moet draaien volgens de ’playlist’ op mijn beeldscherm. Juist op mijn tijdstip is live erg belangrijk vanwege het up to date houden van de informatie. Het risico bestaat wel dat Van Houten niet goed met de tijd uitkomt tussen twee platen in, of zich verspreekt. „Maar dat maakt het wel veel leuker. Bovendien, ik lees de tekst altijd een paar keer proef." Het radiostation heeft tien mensen in dienst, waarvan Van Houten als enige full- Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Alhoe wel alle tekenen van deze eindtijd wijzen op de ver vulling van God’s Woord, is de boodschap van Christus’ wederkomst vaak onbe kend. Ds.Theo Niemeyer, redacteur van het blad Het Zoeklicht en predikant te Enschede, geeft nog twee studies over de bijbelse profetieën die gaan over de wederkomst van Christus. De avonden worden gege ven op 22 en 29 maart van 20.00-22.00 uur in het ge bouw Het Nieuwe Tref punt, Stationsstraat 18, Waddinxveen. Deze avon den zijn voor iedereen vrij toegankelijk. MOERKAPELLE - Op woensdag 22 maart hoopt de Kiesvereniging van de RPF weer een voorjaarsver gadering te houden. Naast een huishoudelijk gedeelte hoopt Andries van Dijk, vi- ce-voorzitter van het fede ratiebestuur en Statenlid een inleiding te houden over:‘Hoe nu verder in de Christenunie’. De Christen unie is een samenwerking tussen GPV en RPF. Ook niet leden worden van har te uitgenodigd in vereni gingsgebouw De Rank naast de Herv.kerk, Dorpstraat 17 te Moerkapelle vanaf I9.30 uur is er koffie. Inlich tingen: 079-5933033. WADDINXVEEN - Op za terdag 25 maart worden door Monique Mode twee grote modeshows georgani seerd in het zalencomplex van het Anne Frank Cen trum te Waddinxveen. De eerste Modeshow zal rond 10.00 uur van start gaan, waarna er om II .00 uur de mogelijkheid is om deze kleding te kopen. De twee de modeshow begint dan ’s middags om 14.00 uur. Daarna zal de verkoop tot ongeveer 17.00 uur duren. Damesmode Monique laat geïnteresseerden op deze modeshow de nieuwe col lectie en merken zien, waar onder ook enkele merken voor de wat jongere modi euze vrouw. Monique Mode staat al bijna 30 jaar in Waddinxveen, Bo skoop, Zoetermeer en om geving bekend als een be taalbare, klassieke modewinkel. Op deze mo deshows zullen bezoekers echter zien dat de vrouw van het jaar 2000 jonger, sportiever en modieuzer gekleed gaat, dan in de vori ge eeuw. Monique Mode speelt hier goed op in met nieuwe merken. Iedereen heeft gratis toegang en krijgt een lekker kopje kof fie aangeboden. WADDINXVEEN - Het schaakteam van de Rehoboth- school uit Moerkapelle heeft het Schoolschaakkampioen- schap van Waddinxveen ge wonnen. De Waddinxveense Schaakvereniging WSV organi seerde zaterdag 18 maart 2000 voor de 16e keer dit kampioenschap. Al om 9.00 uur hadden de 60 deelnemers zich verzameld in het Anne Frank Centrum. Ook deze keer deden weer I4 school teams van basisscholen uit Waddinxveen, Boskoop, Gouda, Moerkapelle en Ze venhuizen aan het toernooi mee. Door met drie spelers bij de eerste tien te eindigen wist het team van de Rehoboth- school uit Moerkapelle het 16e WSV-schoolschaakkam- pioenschap te winnen.Teun Kooij, Pieter Perdijk en Dico Reineveld behaalden gezamen lijk I6.50 punten en behielden een 1,5 punten voorsprong op de Eendragt uit Zevenhuizen met 15 punten. De beste drie van deze school zijn Marius vd Torren, Marleen van Vliet en Tommie van Rooien, die dus elk 5 partijen wisten te winnen. Opvallend sterk speelde Daco Harkes van de Rehobothschool uit Waddinx veen. Hij bezorgde zijn team 5 punten en werd daarmee de hoogstgeklasseerde Waddinx veense speler van het toer nooi. Samen metjoël de Roodt en Richard Kooiman zorgde Daco ervoor dat de school toch nog de derde plaats bezette. Het sterke hoe je vanuit de opening naar een stevige opstelling moet spelen, kwam Daco al vroeg in de problemen. Als je dan van uit die stellingen steeds je voordeeltjes weet mee te pik ken trek je uiteindelijk de par tij naar je toe. Boudewijn stel de de overwinning veilig en behaalde daarmee ook een glorieuze toernooizege met een 100% score. Omdat het toernooi ook vo lop gelegenheid biedt aan spe lers die voor de eerste keer met de schaaksport in aanra king komen ontstaat er een ontspannen sfeer in het Anne waarvan de melodie bekend is of makkelijk in het gehoor ligt. De muziekwerken die C-Ak- koord ten gehore zal brengen, zijn Friends for live, Stand by me, Queen, Universal en Car naval de Paris. Hierna volgt nog een optreden van de harmonie. Zij zullen nog een Zuid Amerikaans getint muziekwerk spelen genaamd Cordilleras de los Andes. Dit muziekwerk bestaat uit 3 de len. leder deel beschrijft een gebergte t.w. de Cotapaxi, de Il limani en de Coropuna. De avond wordt afgesloten met twee populaire muziekwerken nl. Killing me soflty en Everybo dy needs somebody. wel nodig zijn, dan zal ’de ge meente hier welwillend aan meewerken’, aldus de ambte naar. Overigens vond Geltink dat de voetbalvereniging rijke lijk laat was met bezwaar ma ken. Volgens hem had dat al in I995 moeten gebeuren toen het moederplan Dorpsgebied Moerkapelle werd behandeld. „En dit is niet gebeurd. Nu zijn ze te laat", zei Geltink. De voetbalclub twijfelt niet zo zeer aan de welwillendheid van de gemeente om aanpassingen te plegen, maar des temeer aan de opstelling van de nieuwe bu ren. De club is bang dat zodra die merken dat een voetbalver eniging overlast kan bezorgen, er juist aanpassingen komen. Op een opmerking van Staats raad Konijnenbelt over de kor te afstand van de woningen tot aan het veld, antwoordde Gel tink: „De bewoners weten waar ze aan beginnen". De andere bezwaarmakers zei den verward te zijn door de onzorgvuldige voorbereiding, waaronder verschillende bena mingen voor hetzelfde plan, en dat de plankaart die ter inzage lag wel eens ’zoek’ was. Dat zorgde voor verwarring. Volgens de gemeente kwam het een keer voor dat de mede werkers niet wisten waar de kaart lag. Bovendien zou de he le termijn wel een moederplan aanwezig zijn geweest en waren de medewerkers ten aller tijde bereid medewerking te verle nen. „Bezwaarden hebben ge durende de hele procedure voortdurend blijk gegeven van de kennis hoe het plan er uit eindelijk uit zou gaan zien", al dus Geltink. De gemeente kwam zelfs aan de bezwaren van omwonenden tegemoet door extra verkeersmaatrege len te treffen. De voorzitter. Staatsraad Konijnenbelt, vond dat er aan sommige argumen ten van de gemeente een ’luchtje’ zat en was van oordeel dat tijdens de procedure ’niet alles op zijn zondags is gegaan’. Hoe die woorden geïnterpre teerd moeten worden, is over ongeveer vijf weken duidelijk als de Raad van State een oor deel velt. WADDINXVEEN - Op vrijdag 24 maart geven het harmonie orkest en C- akkoord (het op- leidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Wad dinxveen) een gratis voorjaars concert in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, zullen beide orkesten, o.l.v. Jeroen Wentel, een geva rieerd programma ten gehore brengen. Het harmonie-orkest zal de avond openen met deel I de "March" uit de Second suite in F for military band. In deze march zijn 3 melodieën ver werkt. Het eerste is een dans, het tweede een volksliedje ge naamd Swansea Town gespeeld meubelen verlichting gordijnstoffen vloerbedekking accessoires wordt afgesloten met Ouvertu re to a new age. Deze ouvertu re heeft een feestelijke inlei ding, gevolgd door een snel en ritmisch gedeelte. Na een ca dens van de soloklarinet volgt er een gedragen karakter, wat 'beschouwd kan worden voor het terugkijken naar de vorige eeuw. Als afsluiting van dit mu ziekwerk volgt de Procession to a new age. de l50e verjaardag Het gedeelte DEN HAAG/MOERKAPELLE - De negentien woningen die pal aan het trainingsveld van VV Moerkapelle moeten verrijzen, brengen de toekomstige activiteiten van de club in gevaar, zo betoogde de advocaat van de voetbal club voor de Raad van State vorige week maandag. De woningen kunnen worden gebouwd door een bestem- mingsplanwijziging van de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle, die is goedgekeurd door de Provincie. WADDINXVEEN - Op dinsdag 28 maart a.s. organiseert de af deling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, een wandeltocht. Vooraf is er gelegenheid om ’n kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met auto’s richting ’t Weegje’. Daar start de tocht van onge veer tien kilometer richting de Julianasluis. Vervolgens gaat de tocht dwars door Gouda, rich ting Groenhoven- park, waar re rijke en modieuze jongeren klasse wordt aangeduid. Het beschrijft het dagelijks leven van deze jongeren. Luisteraars worden vervolgens meegevoerd naar Texas in de VS: Lone Star Celebration. In dit muziekwerk wordt Texas beschreven die als ’nickname’ de Lone Star State heeft. Dit vanwege de enkele ster in haar vlag. Deze overture is geschre ven voor van het feit dat Texas op 29 de cember I845 officieel de 28e staat van de Unie werd. Het gedeelte voor de pauze team van ’t Reigerbos uit Ze venhuizen kwam deze keer niet verder dan de vierde paats. Opvallend was verder dat de Waddinxveense schoolteams soms veel deelnemers in hun team opstelden, zoals de Re hobothschool, de Leilinde en deTheoThijssenschool en dat de andere schoolteams het dit jaar een beetje lieten afweten. Dat Boudewijn Weijermars uit Boskoop een stempel op het toernooi zou gaan drukken, stond van te voren wel vast. Dat hij ook in staat zou zijn alle partijen te gaan winnen, kwam toch enigszins als een verrassing. De Waddinxveense concurentie werd vooral ver wacht van Joël de Roodt en Steven Brouwer. Steven ech ter moest al snel terrein prijs geven omdat hij in een van de eerste ronden zich liet verras sen door een onnozel ope- nings-valletje. Joël deed het wat dat betreft beter; alleen toen hij in de derde ronde van Boudewijn verloor duurde het even voor het herstel zich inzette. In de vierde ronde kon Joël nog net met eeuwig schaak remise houden tegen Pieter Verduin uit Gouda. De weg naar het kampioen schap werd voor Boudewijn Weijermars daardoor wat ge makkelijker. Hij moest nu ver der de Moerkapelse spelers Teun Kooij en Pieter Perdijk voorblijven. In de zesde ronde speelde Marleen van Vliet uit Zevenhuizen tegen Boudewijn. Lange tijd wist Marleen de stellingen op het bord gelijk Frank Centrum, waar het schaken voor kinderen een volwaardige plaats heeft vero verd. Kinderen die net scha ken hebben geleerd gaan soms iets anders met de re geltjes om dan het spel aan geeft. Gelukkig is er altijd veel begeleiding, die met voldoen de uitleg het juiste spoor aan geeft om ongedwongen een schaaktoernooi te spelen. Bij de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV kunnen jeugdspelers op donderdag avond terecht, die zich met het spel willen gaan bezighou den. ’Onterecht’, zo meent niet al leen de club maar denken ook diverse omwonenden van de Oranjestraat.Volgens de partij en is de bestemmingsplanwijzi- ging gebaseerd op procedurele fouten en onzorgvuldige beslui ten. De woningen worden op maximaal tien meter afstand van het trainingsveld gebouwd waarvan vijf dagen per week gebruik wordt gemaakt.Volgens het pleidooi van de advocaat moeten woningen echter van wege de geluidsoverlast, de veldverlichting en overvliegen de ballen op minimaal vijftig meter staan van veldsportcom- plexen. Dat is zo vastgelegd in de Brochure Bedrijven en Mi lieuzonering van de VNG waar ook de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle zich in het plan van bediend. „Afwijken mag, maar dan met een goede motivering, zo blijkt uit jurisprudentie", aldus, mr. Van Hekesen namens de voet balclub. Tevens voerde de advo caat aan dat de wijziging ’recre atie met subbestemming volkstuinen’ in de bestemming ’woondoeleinden’ niet volgens de regels is uitgevoerd. Vanwe ge het rechtzekerheidsbeginsel moet er een ’voldoende objec tieve begrenzing’ worden gege ven. Dat wil zeggen dat de ge volgen van het gebruik maken van een wijzigingsbevoegdheid duidelijk moeten zijn. Omdat dit niet het geval is, en de ter mijn niet wordt genoemd, ziet Van Hekesen geen andere mo gelijkheid het besluit terug te draaien. Volgens de gemeente zijn de afstandsgrenzen in de Brochure niet van toepassing omdat de daarin bedoelde sportinrichtingen dag en nacht in gebruik moeten zijn. W Moerkapelle is dit niet. De club hoeft niet in het bezit te zijn van een milieuvergunning maar slechts te voldoen aan algeme ne regels: de lichten uit tussen 23.00 en 07.00 uur en zo ge plaatst dat directe lichtinstra- ling bij woningen wordt voor komen. Volgens M. Geltink die namens de gemeente het woord voerde, zijn ’thans geen nadere voorzieningen vereist’. Mocht dat na de woningbouw "N WOONSELEKTIE B.V. na de pauze wordt vervolgd door een op treden van het opleidingsor- kest C-Akkoord. Hun gedeelte bestaat uit muziekwerken begeleiders, één voor schilde ren (aquarelleren en olieverf- en één voor pergamano. Dus wie zin en tijd heeft om mensen te begeleiden bij een activiteit die uw hobby is, wordt uitgenodigd contact op te nemen met de S.W.W., telefoonnummer 0182-631 Voor senioren die graag willen 932.Voor alle duidelijkheid, het er bijvoorbeeld betreft vrijwilligerswerk. Ingespannen kijkend maar met een soepele beweging verplaatst deze jeugdige speler zijn stukken over het bord. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk organiseert wekelijks .liefhebbers van spelletjes heb- meer dan dertig activiteiten op verschillende locaties in Wad dinxveen t.b.v. de senioren (55 jaar en ouder) in deze gemeen te. Dat hier behoefte aan is, blijkt wel uit het aantal bezoe- In enkele gevallen worden acti- kers/deelnemers. Dankzij de viteiten zo’n groot succes dat medewerking van een grote er helaas mensen op een groep vrijwilligers is het moge- wachtlijst komen te staan. Om lijk heel veel verschillende acti viteiten aan te bieden, zodat er voor iedereen in deze leeftijds- op zoek naar twee activiteiten- groep wel iets te vinden is. Zo zijn er activiteiten voor mensen die graag handvaardigheidsacti- schilderen) viteiten doen zoals bijvoor beeld pergamano en driedi mensionale kaarten maken. Anderen vinden het leuk om te kalligraferen, te werken met de computer of Engels te leren. een rustpauze wordt ingelast bij de kantine van de hockey club. Bij terugkomst in Wad dinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Vooraf in schrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Voor meer informatie over de wandeltochten: S.W.W, tele foon (0182) - 6I5555 of 631932. O

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25