WADDINXVE HWZM en Woon- partners komen niet tot elkaar Wijziging radiopakket OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Daniel Kwartet in laatste Kamermuziekconcert Bingo in de Paddestoel Unicef-beurs WADDINXVEEN - Don derdag 23 en vrijdag 24 april wordt er weer een kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden ten bate van Unicef. Goede voorjaars/zomerkleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 23 maart op de volgende tij den: van 09.00 tot 12.00 uur; van 13.00 tot 16.30 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Mensen kunnen maxi maal 30 stuks inleveren, bij thuis prijzen 42 stuks. Bel dan wel even met u een van de onderstaande telefoon- nummers.Verkoop: donder dagavond 23 maart van 19.30 tot 21.00 uur en vrij dagmorgen 24 maart van 09.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. 1/3 is voor Unicef, 2/3 is voor de eigenaar van de ingeleverde spullen.Voor inlichtingen tel. 0180-632 252,638 094 of 631 261. Het adres is Gereformeerde Kerk, Dorpstraat 106 Zevenhui zen. Jeugdbingo Sjoelen Extra disco Ontmoeting Verkeersongeval met letsel T R U B E M E E N E R G E K I i GROEN BOUWZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING OVERIGE VERGUNNINGEN BEZWAAR CHEMOCAR VERGADERINGEN NIEUWSBRIEF CENTRUMGEBIED - v^-.. «Sb' V- WOENSDAG 22 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 Os® o kantooruren in de 11 het vol- herzie- Stolberglaan, Souburghlaan, A 624680 COLOFON Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur raakt. De 47-jarige bestuurder van de auto, afkomstig uitWad- dinxveen, reed over de Dreef, komende uit de richting van de Kanaaldijk. Hij sloeg rechtsaf en Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. mermuziekfestival van de grote Israëli sche vioolpedagoog Kami Shevelov. Het resultaat van deze deelname van het Danielkwartet betekende een overweldi gend succes en de jonge musici besloten als kwartet samen door te gaan onder de naam van het landhuis, waar zij de bij zondere inspiratie van Shevelov hadden ervaren. Sindsdien hebben zij veelvuldig in Israël gespeeld. In 1976, na de vestiging in Nederland, groeide de Europese faam van het kwartet. In 1983 volgde het de buut in Carnegie Hall en daarna volgde het ene internationale concert na het an dere. Bovendien geeft hij kwartet regel matig masterclasses op een zeer hoog ni veau. De leden van het Daniel Kwartet zijn als docent kamermuziek verbonden aan het Rotterdams Conservatorium. Een eigen festival met concerten en masterclasses WADDINXVEEN - Het Daniel Kwartet, dat dit jaar 25 jaar bestaat, treedt op donderdag 30 maart op in het laatste Kamermuziekconcert van dit seizoen, zo als altijd in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade. Het kwartet treedt regel matig op in Nederland en daarbuiten. Recent is een nieuwe cd uitgekomen, waarop Benzion Shamir, Misha Furman, Itamar Shimon en Zvi Maschkowski het strijkkwartet no. I van Brahms en het strijkkwartet no. 12 van Dovrak op hun eigen, bijzondere wijze ten gehore bren gen. Het Daniel Kwartet beheerst alle hoogtepunten uit de kamermuziek. De leden kwamen in 1974 voor het eerst bij elkaar voor een Kamermuziek- festival in het Danielhuis in Israël. Dit huis is sedert de jaren dertig een onder komen voor gerenommeerde musici en een ideale locatie voor het jaarlijkse ka- i I SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 voorgevel- WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas heeft op vrijdagavond 24 maart weer een jeugdbingo in het Zuidhonk aan Zuidplaslaan 552. Deze bingo is speciaal bedoeld voor de jeugd van 9 tot en met 15 jaar. Onder begeleiding van een volwassene zijn ook 8-jarigen welkom. Er worden 5 rondes gespeeld van 1,00 per ronde. Verder zullen er ook nog een superronde en een loterij gespeeld worden. Ui teraard zijn er vele leuke prijzen te winnen. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot onge veer 21.30 uur. De zaal gaat open om 19.00 uur. WADDINXVEEN - De uitsla gen van deWaddinxveense sjoe- lers zien er als volgt uit: Klasse A: I Jan Kersbergen 1405, 2 Dirk Jan van Drunen 1400, 3 Cor Faay 1394, 4 Cees Kuipers 1392 en 5 Dick Dros 1386 pun ten. Klasse B: I Cees Slingerland 1287 punten. Klasse C: C. van Wijk 1237 punten. Klasse D: I AlWarmelink 1088 punten. WADDINXVEEN - Omdat het tegenwoordig steeds drukker, maar vooral gezel liger wordt op de disco in De Paddestoel wordt er op vrijdag 31 maart een extra disco gehouden. Ook dan draait DJ Ed van The Flying Dutchman weer de nieuw ste en beste muziek, op de populairste jeugddisco van Waddinxveen. Deze disco voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur weer open voor het jeugdige publiek dat tot on geveer 21.30 uur kan dan sen en luisteren naar die gave muziek die de jeugd van tegenwoordig graag hoort. De entree is 1,25. De or ganisatie denkt dat op deze extra disco het nog gezelli ger kan worden. Wie nog nooit op een disco in De Paddestoel is geweest.kom eens een keer kijken. Glorie: 91.5 MHz. Stereo,WDR 2: 106.6 MHz. Mono en BBC 5: 97.4 MHz. Mono. De programma’s van de lokale omroep Rotterdam komen te vervallen omdat doorgifte van lokale zenders buiten de be treffende gemeente volgens de Mediawet verboden is. Naast de wijziging van radiozenders is ook de ontvangst van de televi siezender KinderNet gewijzigd. KinderNet is gaan samenwer ken met Net 5 en is al enige tijd op het kanaal van Net 5 te ont vangen. Vanaf 21 maart wordt KinderNet niet meer doorge geven in de combinatie met Discovery Channel en CNE. WADDINXVEEN - Vrijdag 24 maart is er weer bingo, met leuke prijzen te winnen. We spelen ook een geldronde. En tree gratis. Aanvang 20.00 uur. het ver- 16-jarige jongen droeg geen helm en moest met hoofdletsel naar het Bleuland worden overgebracht. Daar constateer de men een hersenschudding. De politie maakt procesverbaal op. SLOOPVERGUNNINGEN - Mozartlaan 46: het slopen van een garage/berging alsmede een tuinmuur plaatsen aan OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond HWZM wilde slechts een inflatievolgende huurverhoging van 2,2 procent welke door Woonpartners na diverse overlegvergaderingen niet werd overgenomen. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Met ingang van dinsdag 21 maart wordt het radio-aan- bod op de kabel in Zevenhui- zen-Moerkapelle gewijzigd. Op advies van de commissie CAI- Capelle aan den IJssel worden Arrow Classic Rock Radio, Ra dio Hollands Glorie,WDR 2 en BBC 5 vanaf 21 maart doorge geven via de kabel. De radio programma’s van de lokale om roep Rotterdam, RTL Radio en BBC I komen per genoemde datum te vervallen. De nieuwe zenders zijn op de volgende frequenties te vinden: Arrow Classic Rock Radio: 93.1 MHz. Stereo, Radio Hollands Horecavergunning voor de Ook een compromisvoorstel van HWZM voor een huurver hoging van gemiddeld 2,5 pro cent was niet bespreekbaar. „Wij behoren op te komen voor de huurders en als je ziet dat de woonlasten steeds ho ger worden, dan moeten we proberen er iets van af te knab belen", zegt HWZM-voorzitter H. Slootjes. René Mascini, direc teur van Woonpartners Mid- den-Holland, zegt best te be grijpen dat HWZ wat van de verhoging probeert af te krij gen. Maar voor minder dan 2,75 procent kan het niet. „We hebben geen winstdoelstelling dus daar doen we het niet voor. Maar vijftig procent van onze kosten is niet inflatiege- bonden en die stijgen. Om niet de reserves aan te tasten moe ten we meer verhogen dan het inflatiepercentage”, aldus Mas cini. De HWZM-voorzitter ging het overleg aan met Woonpartners omdat hij geen grip heeft op de gemeente. „Het is niet alleen Woonpart ners, ook de gemeentelijke las- ZEVENHUIZEN - Dienst van: ‘Ontmoeting over Drempels heen’. Met inzet van leden van de Geref.Kerk.de N.H.Kerk, de RK Gemeenschap en van de Ver. van Vrijz.Herv. Zondagmid dag 26 maart. Aanvang 16.00 uur in de Geref.Kerk te Zeven huizen. Voorganger: Ds.C.Nie- hof te Geldermalsen. De dienst heeft als thema: Mijn kerk is de beste! Medewerking wordt verleend door The Praiseband uit Geldermalsen met solozang van Roscoe Jozefzoon. Vanaf half vier is er koffie of thee en voor de kinderen limonade. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Zuidkade 176, 7 iepen en 2 essen achter de pastorie, aan weers zijden van het toegangspad naar de begraafplaats Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. nastraat en Stationsstraat 4 het perceel Brugweg naast nr 96a 5 het perceel gelegen tussen Brugweg 123 en Brugweg 127 De besluiten treden in werking op 30 maart 2000. De voorberei- dingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN WAAR MEE INGESTEMD Kuyperhoeve 19: het plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak Woubrechterf 7: het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak Woubrechterf 45: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Jan Willem Frisoweg 2: het oprichten van een garage/berging en een tuinmuur De Genestetlaan 1: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Henegouwerweg 19a: het oprichten van een silo voor opvang van hemelwater Willem de Zwijgerlaan (voet-fietspad): het vernieuwen en groten van twee bruggen Gerstakker 66: het plaatsen van een dakkapel op het dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Molenring 161: het gedeeltelijk veranderen van een woning Kuyperhoeve 29 en 31: het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van twee woningen Woubrechterf 47: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning De Akker 97: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Jan Dorrekenskade-Oost 94: het opheffen van funderingsgebreken VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Bilderdijklaan 44, 3 coniferen in de achtertuin - Chopinlaan 44, 1 pinus aan de achterzijde van de woning - Lindengaarde 2, 1 blauwe ceder en 1 berk voor het huis - Papaverveld, 1 els in openbaar groen tegenover nr. 16 - Chopinlaan, 15 esdoorns langs het asfaltvoetpad (herplantplicht) Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. WADDINXVEEN - Op de Dreef in Waddinxveen is dins dagmiddag 14 maart, omstreeks 15.40 uur een 16-jarige brom- scooterbestuurder uit Wad dinxveen bij een aanrijding met een personenauto gewond ge- VOORBEREIDINGSBESLUITEN De gemeenteraad heeft op 29 maart 2000 besloten dat een ning wordt voorbereid voor de volgende locaties: 1 het perceel Henegouwerweg 26 2 een strook grond ten westen van de percelen Overtoom 21 en Molenring 21 3 het Centrumgebied, globaal gelegen de Puttelaan, Kerkweg West, Prins Bernhardlaan, Juliana van f Oranjelaan, Noordkade, Gouwe, Jan Dorrekenskade Oost, Julia- Het bekende Daniel Kwartet treedt donderdag 30 maart op in het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade. (Foto:istvan Szabo.) behoort al tien jaar tot het vaste pro gramma van het kwartet. Deze Daniel muziekdagen worden in de zomer ge houden in Zeist. Naast het eigen strijkkwartet repertoire werkt het kwartet eveneens samen met bekende musici, zoals Eliane Rodrigues, Borodin Trio, Georgie Pieterson.Tabea Zimmermann, Daniel Wayenberg, Dmitri Ferschtman, Ronald Brautigam en Janos Starker. Op het programma in Waddinx veen staan werken van Joseph Haydn, Dmitri Sjostakovsitsj, Antoni Dvorak, F. Geminiani, L. van Beethoven, C. Saint-Sa ëns en S. Prokofiev. Het concert van het Danielkwartet in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade begint donderdag 30 maart om 20.00 uur. De toegangsprijs is vijftien gulden. Houders van pas 65+, CJP en Kreaterpas krijgen een rijksdaalder korting. zag de bromscooter, die uit de richting van de Limaweg kwam, over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg en de jongen kwam ten val. De De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: Winkeliersvereniging "Dorpstraat": braderie zaterdag 27 mei 2000; Kerngroep voor Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen: sponsorloop woensdag 24 mei 2000; Stichting Scouting St. Victor: inzamelen lege statiegeldflessen op 14 en 15 april 2000;. Stichting Scouting St. Victor: Huis-aan-huisverkoop speculaas november 2000; Stichting Wijkwerk "De Zuidplas": organiseren Koninginnedagac- tiviteiten op zaterdag 29 april 2000 in de Zuidplas; Restaurant Asian Palace: aanwezigheidsvergunning voor 1 speel automaat naar keuze (kans- of behendigheidsautomaat voor de horeca-inrichting Oranjelaan 40-42; Stichting Scouting St. Victor: feest met aansluitend een overnachting op 1 april 2000 in het clubhuis Jan Willem Frisoweg 73; Vuurwerk Teske te Leiden: afsteken vuurwerk op 28 maart 2000 om circa 22.00 uur nabij Brasserie "De Boeg", Nesse 20; Voetbalvereniging Waddinxveen: oplaten 150 ballons t.g.v. de opening van het jeugdhonk om 16.20 uur op 1 april 2000; Hartstichting Waddinxveen: plaatsen van spandoeken en vlaggen tijdens de collecteweek van de Nederlandse Hartstichting van 16 tot en met 22 april 2000; Jeugdclubs van de Geref. Ontmoetingskerk: sponsorloop rond Pet- teplas op zaterdag 15 april 2000; Stichting Sportweekcomité Waddinxveen: lunapark van 30 mei ten worden steeds hoger", zo zegt hij. Volgens Slootjes is Woonpartners zeker geen armlastige organisatie en moet er volgens hem zeker wel een paar promille van de huurver hoging af kunnen. „Woonpart ners zegt dat ze het geld nodig hebben om een sluitende be groting te krijgen maar laten we niet vergeten dat huurver hogingen progressief zijn en dus door de jaren heen steeds sneller stijgen." „Wij streven naar een zo laag mogelijke huur maar zorgen ook dat we in de toekomst een hoogwaardig kwaliteitsniveau voor onze huurders kunnen handhaven. Door niet onze reserves in te teren voorkomen we dat in de toekomst de service minder wordt”, aldus de directeur van Woonpartners Midden-Hol- land. Voor volgend jaar ver wacht de directeur een hogere inflatie waar Woonpartners Midden-Holland ook op in speelt. De nieuwe huren gaan in per I juli 2000. VERZOEK OM MEDEWERKING B W hebben het voornemen medewerking te verlenen aan gende bouwplan: - Middelburgseweg 7: het oprichten van een loods Het verzoek om medewerking te verlenen liggen m.i.v. 23 maart 2000 twee weken op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM. Gedurende deze termijn kunt u schrirtelijk bedenkingen naar voren brengen bij B W. t/m 3 juni 2000 op het evenemententerrein; - Fabian Promotions Holland B.V. te Utrecht: plaatsing 20 metalen driehoeksreclameborden van 14 t/m 23 april 2000; collecte voor de Nederlandse Hartstichting; - Stichting Wielerronde Waddinxveen: organiseren 8e Wielerronde van Waddinxveen op maandag 24 april 2000 (tweede paasdag) op het parcours Dorpstraat, Kerkweg-West, Chopinlaan en Beetho venlaan; - G&D Promotions BV te Wormerveer: plaatsing 25 metalen drie hoeksreclameborden van 23 maart t/m 1 april 2000; aankondiging Opendag van de Hogeschool Delft op 1 april 2000; - Voogd Promotions B.V. te Den Helder: plaatsing 5 metalen drie- hoeksborden 1 t/m 14 april 2000; Opendag gezamenlijke hoge scholen van Zuid-Holland, TU Delft en de regionale ziekenhuizen; - Afdeling Beheer Openbare Ruimte, Werkgroep N.M.E.: organise ren activiteiten op Nationale Boomfeestdag op woensdag 22 maart 2000 aanvang 14.00 uur, locatie Warnaarplantsoen. De volgende vergunningen zijn aangevraagd: - Speeltuinvereniging "De Overkant": Drank- en voor de horeca-inrichting Kromme Esse 6; - Manege "Reigersburgh": Drank- en Horecavergunning horeca-inrichting Piasweg 35b. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzen ding/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Op vrijdag 31 maart a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. In de rubriek van volgende week treft u de tijden en waar de chemocar stopt. De volgende inzamelingen vinden plaats op vrijdag, 9 juni, 28 juli, 29 september en 24 november. U kunt ook uw KCA persoonlijk brengen naar het Afvalstation. Spelregels - u mag het KCA absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten. Kinderen kunnen ermee gaan spelen en dit kan echt heel gevaarlijk zijn;.. - bedrijven kunnen niet bij chemocar en Zuidelijke Rondweg terecht; - u moet het KCA gesorteerd aanleveren. Injectienaalden moet u in gesloten verpakking aanbieden; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunt u, nadat ze met water zijn omgespoeld, weggooien in de grijze container of in de vuilniszak; - goed geleegde verfblikken kunt u in de blikbak gooien. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids lerenplattorm Waddinxveen van de Vereniging Kerngroep Ontwikke- i perceel grond gelegen aan de Tollens- /ilck en Wiericke. Molenring 21 ceel Henegouwerweg 26 - Voorstel lidmaatschap Oudi - Voorstel tot subsidiëring - Voorstel tot verkoop GEMEENTERAAD op woensdag 29 maart a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het per ceel Brugweg naast nr. 96a. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het per ceel gelegen tussen Brugweg 123 en 127 - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het Cen trumgebied, globaal gelegen tussen de Puttelaan, Kerkweg-West, Prins Bernhardlaan, Juliana van Stolberglaan, Souburghlaan, Oranjelaan, Noordkade, Gouwe, Jan Dorrekenskade-Oost, Julia- nastraat en Stationsstraat. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een strook grond gelegen ten westen van de percelen Overtoom 21 en Molenring 21 - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het per- iplatform Waddinxveen lingssamenwerking Waddinxveen p van een f laan 163 aan Waterschap Wilck en WiericL. - Begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De gemeente geeft over de ontwikkelingen rond het centrum eens per twee of drie weken een Nieuwsbrief uit met daarin de laatste stand van zaken. Nieuwsbrief 3 is nu uitgekomen. Omwonenden ontvangen deze Nieuwsbrief automatisch in de brie venbus. Andere geïnteresseerden kunnen een Nieuwsbrief afhalen in het gemeentehuis. Ook toezending behoort tot de mogelijkheden. U kunt de Nieuwsbrief aanvragen bij dhr. W.J. Vermeij, tel. 62 46 22.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3