Intertoys breidt uit rotondes voor de Bredeweg A Geen mini 12,5 jarig jubileum Nanny’s bewegingsleer Politiek café van deWD k W1 ED REUSKEN Inloopmiddag Avanti’s fietstochten HYPOTHEKEN Muziek uitvoering Raadsel rond brievenbus Tollenslaan Borderline bs one nLy 0172 21 37 15 Vcbrjaars- w^ndeling fff 4 One tLy... bilfor a wfy bnwtmewt' Inloopmiddag Omgaan met spanning Nieuw klachtennummer din T ;va: Uw specialist op het gebied var woninginrichting 1 Wie zei géén aandelen World Online te kopen werd meewarig bekeken... Maar het aandeel is NIET omhoog geschoten, het heeft eerder de kelderdeur op een kier gezet. Bouw dus liever veilig kapitaal op: maak van uw eigen huis een ‘safe investment’ I Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel r 1 1 VAN DER LOO f HYPOTHEKEN) VERZEKERINGEN 1 "flf. >9 variabel: 4Z5% 10 jaar: 5z4°/o 20 jaar: 6z2°/o A PAGINA 21 (Foto: Sjaak Noteboom.) i r HYPOTHEKEN 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Openingstijden: Dinscag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag haar bewegingsschool een 'offi ciële status’. Nanny had inmiddels haar di ploma voor International Aero bic Instructrice en ging zich daarna specialiseren in het les geven aan vrouwen voor wie het aerobics te zwaar ofte risi covol was. Zo ontstond Mid- Fit-Move. Dit heeft dus niets te maken met middelbare leeftijd, De inloopmiddag is voor ieder, lid of geen lid, toegankelijk. nieuwe magazijn in sep tember 2000 gereed is J de onderwerpen waarover met elkaar gesproken kan worden zijn het gemeentelijk beleid, jeugdbeleid, veiligheid, woning bouw, sport, openbare werken, verkeer en het centrumbeleid. De WD-afdeling telt op dit moment 108 leden, die in be langrijke mate het politieke programma, de inzet en het be leid van het afdelingsbestuur en de fractie in de gemeenteraad Galerij 2 2771 XJ Boskoop fel. (0172)21 22 71 maanden durende operatie. „Er zijn in heel Nederland 900 bussen gemoles teerd. Al snel waren we door de voor raad nieuwe bussen heen en de fabri kant levert vanaf februari beetje bij beetje aan. Wij verdelen die eerlijk over het hele land", legt Klantenservice uit. Even later schetst ze echter desge vraagd ook de mogelijkheid dat de brie venbus is wegbezuinigd. „Dan is er bin nen de wettelijk geregelde afstand nog een brievenbus voor de bewoners van de wijk.” Cf s L r ik bepalen. Bij de gemeenteraads verkiezingen in 1998 stemden 3.500 Waddinxveners op de WD. ,4 l WCNING PROJEKTSTOFFERING 1 4/ WADDINXVEEN - Maandag avond 3 april vanaf acht uur houdt de WD-afdeling Wad- dinxveen voor de bewoners in de woonwijk Zuidplas een poli tiek café in wijkcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De liberalen willen op deze avond de Zuidplassers duidelijk maken waarom de WD in het locale politieke spectrum niet kan worden gemist. Enkele van WADDINXVEEN - Ze vierde het met een les. In maart be stond de Bewegingsschool van Nanny Vogelaar 12,5 jaar. Twin tig jaar geleden begon zij met lesgeven in Brussel. Haar man werkte bij Buiten landse Zaken en voor de echt genoten was het in die tijd niet toegestaan om een baan te hebben. Nanny had daarvoor onder andere als Personeels- consulente gewerkt. Na een half jaar ‘niets’ doen begon zij op verzoek van een kennis met het lesgeven aan vrouwen die gerichte bewegingen en oefe ningen wilden doen. Het werd een succes en al gauw waren er verschillende groepjes die bij Nanny thuis les kregen. Door de toename van leerlingen vond Vogelaar het belangrijk om allerlei opleidingen te vol gen om haar lessen verant woord en veilig te kunnen ge ven. Vanaf dat moment is zij constant doorgegaan met het volgen van cursussen, trainin gen, opleidingen etc. tot aan vandaag de dag toe. In 1985 verhuisde het gezin naar Waddinxveen. Daar ging Nanny door met de lessen in het clubgebouw van tafelten nisvereniging Kwiek. Zij gaf die uitsluitend overdag binnen de lagere schooltijden, voor vrou wen die kleine kinderen had den en deze mee konden ne men. In september 1987 gaf zij der begeleiding van een voor rijder. Een lekke band is geen probleem. Samen uit, samen thuis en vele handen maken licht werk. Het vertrek is steeds vanuit het Praathuis aan de Bosweg (Snijdelwijk) in Bo skoop. De kosten zijn 1,00 en als het bevalt, is lid worden ook altijd mogelijk. Verdere aktivi- teiten vanuit het Praathuis te Boskoop zijn; Iedere donderdagmorgen een tocht van 35 tot ongeveer 45 Km. Vertrek om 10.00 uur. 29 april Oranjetocht met 20, 40, 60 en 90 km. tochten, 13 mei Landelijke Fiets Dag ca. 30 km. en 26- 29 juni de Avond Fiets Vier Daagse. Inlichtingen bij Jan de Zwijger telefoon 0182-616 946 of 06-519 53 321. bewegingstechnieken die je vol ledig kunt afstemmen op de mensen die bij je komen waar door je ook in staat bent een stuk persoonlijke begeleiding te geven. Tai Chi, bewegen-dan- sen-swingen-spetteren is mijn favoriet.” „Het begeleiden van mensen geeft mij sowieso enorm veel voldoening. Het is niet alleen dat uurtje dat de mensen bij mij komen sporten maar ik wil ze iets meegeven dat ze de rest van de week ook kunnen ge bruiken: een betere houding, weten hoe je alledaagse bewe gingen zo goed mogelijk kunt uitvoeren. Of, hoe je wat eer der signalen opvangt van je li chaam dat je spanningen vast houdt, overbodige spierspanningen aanvoelen, ge zondheid, verantwoord bewe gen, lichaamsbewustwording. Het grappige is dat wat ik ge leerd heb tijdens opleidingen voor- en het uitoefenen van be roepen die ik voor ’mijn Brus selse tijd’ uitvoerde prima kan gebruiken bij datgene waar ik nu helemaal voor ga. Dus uit eindelijk heeft alles wat ik ge daan heb een opbouwend ef fect gehad, net alsof je een huis bouwt van onder af aan tot het klaar is en je daar heel gelukkig in kan zijn. Mijn ’huis’ is nog niet helemaal klaar want ik heb nog veel plannen en ideeën.” Nanny Vogelaar. Het lidmaatschap van deze po litieke partij bedraagt 150 gul den per jaar. De liberalen ken nen ook vrienden en vriendinnen van de partij, die hiervoor 50 gulden per jaar be talen. zoals de naam wellicth doet vermoeden. In de loop der ja- ren zijn haar lessen uitgebreid met Fitnessdance - BBBIessen - Bewegen en Balans (Body Mind) en Bewegingslessen Tai Chi.Voor dit laatste hoopt ze in juni af te studeren. „Door zo gevarieerd en breedschalig mo gelijk bezig te zijn krijg je een schat aan inzichten over allerlei MOERKAPELLE - Veel aanwonenden van de Bredeweg in Moerkapelle hadden afgelopen week opnieuw de moeite genomen naar dorpshuis Op Moer te komen. Daar kon den zij tijdens een informatie-avond kennis nemen van het definitieve inrichtingsplan van de gemeente om de Bredeweg tussen de Ambachtstraat en de brug over de Ringvaart verkeersveiliger te maken. voor gebruik. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) WOENSDAG 29 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GOUDA - Op woensdag 5 april houdt de Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den, afdeling Midden Holland, haar maandelijkse inloopmid dag in het Bleuland Ziekenhuis, WADDINXVEEN - Vanavond gaat de eerste fietstocht weer van start. Deze recreatieve tochten die door Toerclub Avanti worden georganiseerd, is vanaf deze datum iedere woensdagavond tot eind sep tember. Het vertrek is om 19.00 uur in een rustig tempo van even 17 Km/uur. Deze fietstochten zijn voor ie deréén dus ook voor mensen met de ‘gewone’ fiets die de omgeving willen leren kennen. De tochten bestaan uit 25 a 30 Km, te verrijden in ‘ons’ Groe ne Hart. Tegen 21.00 uur is ie dereen weer terug. In septem ber als het wat vroeger donker wordt, zal de terugkomst rond 20.30 uur zijn. Deze tochten vinden plaats on- WADDINXVEEN - Alsof de man nog in zijn kinder jaren zat en een speel- goedkraan bediende. Met zoveel genoegen joeg fi nancieel directeur M. van der Kraan vorige week donderdag het eerste exemplaar van een totaal van vierduizend palen de grond in. De actie betekende het startsein voor de uitbrei ding van het distributie- GOUDA - Op woensdag 19 april houdt de Psoriasis Vereni ging Nederland weer een in loopmiddag in het patiënten servicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hart ziekenhuis te Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat) van 14.00-16.00 uur. De vereniging biedt psoriasis- patiënten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een be sloten zwemuur en wel in zwembad Keerpunt, van der Hagenstraat I I te Zoetermeer, op vrijdagavond van 21.15 tot 22.15 uur. lokatie St. Jozef (ingang Jan van Beaumontstraat) van 14.00- 16.00 uur. In een eerdere sessie, ruim een maand geleden, had de ge meente de betrokkenen haar visie, middels een ontwerp-te- kening voorgelegd. De aanwo nenden konden aan de hand van dit voorstel hun eigen in breng en visie kwijt aan wet houder De Gooijer. In de nu voorliggende definitieve versie bleken vele suggesties uit de buurt in de plannen te zijn meegenomen. De vele mini-ro- tondes in het vorige plan waren verdwenen. Het ludieke roep om een standbeeld op te rich ten, blijft dus ook beperkt tot de gedane suggestie. Het plan zo als het er nu ligt, wordt in fases uitgevoerd. In fa se I zal over het gehele traject suggestie-fietsstroken worden aangebracht. Men doet dit door de buitenzijden van de weg van rood-kleurig asfalt te voorzien. Daarnaast komt er een trottoir aan beide zijden van de weg tussen de Julianastraat en de brug over de ringvaart een trottoir.Vanuit de richting Wad dinxveen zal de Bredeweg ter hoogte van de Ambachtraat zo gereconstrueerd worden dat men automatisch de Ambacht straat in rijdt .Voor het vervol gen van de Bredeweg richting centrum op dat punt zal men linksaf moeten slaan. Ook de fietsers krijgen bij de ambachtstraat een veiliger pas- seerplaats. Van deze oversteek zal deze groep wel gebruik moeten maken omdat de gelei ding daar naar toe wordt voor zien van hoge randen, zodat schuin oversteken onmogelijk wordt. Op verzoek van een aanwonende voert de gemeen te fase 4, het instellen van een inhaalverbod, gelijk uit met fase I. Hierna zal bekeken worden of de maatregelen zo voldoen de effect resulteren. Mocht dat niet het geval zijn, dan gaat de gemeente in fase 2 het traject ruim voorzien van verkeers drempels waarna opnieuw een evaluatie-periode volgt. Bij on voldoende resultaat komen er als extra maatregel twee rij- baanversmallingen. Verscheidene belanghebbenden zagen op de nieuwe tekening drempels getekend daar waar zij niet gewenst zijn i.v.m. in en uitritten van vrachtwagens. Door de wringende wielen zouden de drempels op de vastgestelde plaatsen een kort leven beschoren zijn. Grote te leurstelling was er over de centrum van Intertoys Holland BV aan de Brede weg 23-11. De huidige 23.000 m2 is niet genoeg voor alle speelgoed en daarom wordt er 16.000 m2 aan toegevoegd. Intertoys verdeelt vanuit dit pand alle goederen over de meer dan 200 Nederlandse en dertien Duitse winkels. De verwachting is dat het GOUDA - Op woensdag 12 april organiseren het Groene Hart Ziekenhuis en De Vier- stroom een voorlichtingsavond met als thema: Omgaan met spanning door chronische pijn. Deze avond is bedoeld voor mensen met chronische pijn en hun directe naasten. Belangstellenden zijn van harte welkom in de Gehoorzaal van het GHZ, Bleuland 10 van 19.30-21.30 uur uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. Aanmelden voor deze avond kan bij het Bu reau Patiëntenservice van het GHZ,tel.0182-566 324 (tijdens kantooruren). - L ZEVENHUIZEN - Op zaterdag I april wordt de zogenaamde 'grote arond’gehouden van De Zeven leuzen, waarop door leerlingen van alle muziekdo centen alleen of in samenspel gemusiceerd zal worden. Het belooft een feestelijke avond te worden met als thema musical. De avdnd wordt gehouden in het Dorpshuis Swanla in Ze- venhiien, aanvang 19.00 uur. GOJDA - Mensen die een kladt hebben over dierenmis handeling kunnen sinds kort een speciaal nummer ballen: 0900 - 202 12 10 (44 cent per mnuut). Bellers worden dan verbonden met de Lan delijke Inspectiedienst Dieren bescherming. In principe wor ded klachten met betrekking tot huisdieren afgehandeld doof de vrijwillige inspecteur van di Dierenbescherming af deling 3ouda e.o. Klachten over idere dieren, zoals btj- voorb :eld landbouwhuisdieren (rund ren, schapen, paarden etc.) I shoren tot het terrein van di beroepsinspecteur van de La delijke Inpectiedienst Dierenbescherming. Naast spe cifieks kennis hebben deze in spect urs opsporingsbevoegd heid, ij kunnen in uiterste geval in proces-verbaal opma ken. doorslaggevende rol die de busmaatschappij in de plannen had gespeeld. Mede daardoor kan de gemeente geen gevolg geven aan de wens van de buurt om een verkeerslicht op het traject te plaatsen, die de functie heeft op rood te sprin gen wanneer op een ander punt van het traject te hard is gereden. Buurtbewoners heb ben geconstateerd dat de bus- sen zelf vaak met 90 km/u langs komen en zelfs ter plaatse inha len. De dreiging van Con- nexxion de route te verplaat sen, wanneer het traject niet snel genoeg meer kan worden genomen, schoot menig aanwo nende in het verkeerde keelgat. Uit de zaal werd voorgesteld zelfs 30 km/u voor het traject in te voeren. Vanwege regels waaraan een 30 km-gebied moet voldoen kon wethouder De Gooijer daarin echter niet mee gaan. Een aanwonende vroeg wat de gemeente dacht te gaan doen aan de stoet grote tractoren die vaak om zes uur ’s morgens met 60 km/u langs komen ra zen. Met de nu voorgestelde maatregelen wordt hen immers niets in de weg gelegd. Ambte naar Bink stelde voor, net als onlangs in Zevenhuizen is ge beurd,‘gewoon een zak spijkers over de weg uit te strooien’. „Dat scheen daar enorm gehol pen te hebben”, aldus Bink. De Gooijer gaf aan dat er naast de huidige maatregelen, stevig ge handhaafd gaat worden middels snelheidscontroles. Hierdoor zullen ook de tractor chauffeurs worden ontmoe digd. De heer Bac vroeg aan dacht voor het landbouwverkeer. Hij wees er op dat de versmalde gedeelten minimaal 3 meter breed moe ten worden daar de Bredeweg nog slechts de enige route is die agrariërs kunnen gebruiken om het dorp uit te kunnen. De heer v.d. Knijff vroeg aandacht voor een vroegtijdige lokatie op de Bredeweg waar het in formatiebord geplaatst gaat worden. Om ook vrachtwagen chauffeurs gelegenheid te geven hiervan gebruik te maken, wilde hij ter plaatse een parkeer- strook van minimaal dertig me ter. Wethouder De Gooijer zegde toe dat de gemaakte op merkingen zullen worden mee genomen en voorzag dat bin nen vier maanden fase I gerealiseerd kan zijn. WZÓDINXVEEN - Belang stellenden kunnen op zaterdag I ajj-il een natuurwandeling on<pr begeleiding meemaken bij leVoorofschepolder en in hetGouwebos. De wandeling wcrdt georganiseerd door de Wjddinxveense werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie. Er wotdt gewandeld via het pad op 4e dijk bij deVoorofsche poldar.ln dit weidevogelge- bied zin na de wintermaan den storten als Kieviet, Grut to en ureluur weer waar te nemei. Na het verlaten van de dijl wordt er gewandeld door iet Gouwebos, waar de eerst< voorjaarsbloeiers te bewonderen zijn.Tevens zullen hier <e eerste zomervogels als Tjftjaf, Vink en Winterko ning je zien zijn. De wandeling die dn 10.00 uur begint zal ongoeer 2 uur in beslag ne- menfeelangstellenden wordt aantraden een verrekijker meqte nemen. Het startpunt van tie wandeling is aan het ein<je van de Alberdingk Thimlaan in Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA - De preventieafdeling van de RiaggMidden-Holland organi seert tesamen met de Robert Fleuty Stichting en Stichting Labyrint/ln Perspectief op dins dagavond 4 april weer een voorichtingavond over de bor- derlhe stoornis. Deze avond is bedoeld voor zowel cliënten, famlieleden, hulpverleners als andere naastbetrokkenen. De voorlichtingsavond begint om 19/5 uur en wordt gehouden in het restaurant van de Ro bert Fbury Stichting aan de J.R Thijssdaan in Gouda. Het bij- wonet van de avond is gratis. Aanmelden vooraf is niet no dig. Meer informatie: Monique Pronkvan de afdeling Preven tie enDienstverlening van de RiaggMidden-Holland tel. 0182516 422. WADDINXVEEN - ’Tante Pos’ hoopt begin april alle brievenbussen in heel Nederland te hebben vervangen die sneuvelden tijdens de Millenniumwisse ling. Ook de bus aan de Tollenslaan die nog steeds bestaat uit een metalen rek en een excuus bordje. Hier is echter mogelijk ook iets heel anders aan de hand. De brievenbus is verwijderd en zou wel eens nooit meer terug kunnen komen. Gebeld met een medewerker van de Klantenservice van PTT Post bv, vraagt die direct wat begrip voor de drie F kW 1 ttk

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21