Laatste Moerkapelle jaarvergadering als RPF in Onverwacht bezoek KOS k - p Waddinxveense woningen zijn eenheidsworsten Waddinxveense Ton Bennemeer AFHALEN INSCHRIJFFORMULIEREN LUILAKVOETBALTOERNOOI2000 schaaktop dichter bij elkaar genomineerd Expositie Neel van Oosten Klussen in huis voor senioren Geld Controle op gaslekkages weggenomen Mannenontbijt Sjoelen Extra disco Paddestoel Onder invloed I I - Op 10 juni 2000 wordt het 45e Luilakvoetbaltoernooi gehouden. De inschrijfformulieren kunnen op dinsdag 4 april tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: 1. Noordeinde 237, Boskoop. 2. Galerij 80, Boskoop. Inlichtingen: tel. 21 55 22 PAGINA 27 WOENSDAG 29 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Huib Schouten Variatie in de woningbouw is niet een probleem van de laatste jaren. (Foto: Sjaak Noteboom.) l Door deze nominatie voor de Agfa European Portrait Award 2000 zal Ton Bennemeer zich kunnen meten aan zijn vakge noten uit alle Europese landen. In april zal in Barcelona blijken of de verwachting van de jury bewaarheid wordt en dat de Waddinxveense fotograaf mis schien wel tot de beste van Eu ropa gerekend mag worden. ceerd’. „Het klopt niet dat projectont wikkelaar Boogaerdt en Schmidt hele- kijkt. Zo krijg ik steeds weer nieuwe inspiratie uit de natuur. Iets wat er al heel lang is kan je plotseling boeien". De expositie in het ziekenhuis is tot eind april te zien. In Waddinxveen staan teveel woningen die op elkaar lijken. (Foto: Sjaak Noteboom.) Inmiddels had het tweede een dikke overwinning binnenge haald tegen het vijfde van Ca- pelle: 5 - 2 en een remise. Dat kan echter niet meer tot een kampioenschap leiden en dus ook niet tot promotie. De vol gende avond speelde het vijfde, het jeugdzestal, voor de vierde klasse tegen het zevende van Capelle, ook een jeugdzestal. WSV zou kampioen geweest zijn bij een overwinning of ge lijk spel, maar verloor na een harde strijd met 2-4. Daar door werd een zestal van Uni lever kampioen. Stand aan de kop van de interne competitie: I .Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. R.Dannis, 4. WHennink, 5. De Louw, 6. H. de Roodt, 7. Kuiper, 8. Philipse, 9. Kardol, I O.Van der Born. de Algerijnse hoofdstad Algiers hervat wor den en hij hoopt dat beide partijen tot accep tatie van de laatste vredesvoorstellen zullen komen. „Er moet snel een einde komen aan deze oorlog, waarbij geen winnaars, maar slechts verliezers zijn. Geen winnaars, omdat er aan beide zijden een groot verlies aan mensenle vens en materieel te betreuren valt. Het is geen eervolle strijd voor een hoger doel, zo als het verwerven van onafhankelijkheid of democratie. Het gaat alleen om de vraag wie van de twee landen het recht heeft op het omstreden grensgebied”, aldus Assefa. Hij voegt er aan toe dat REST doorgaat met haar normale programma, maar daarnaast ook veel doet op het gebied van noodhulp voor de vluchtelingen uit het oorlogsgebied. Met de oorlog zelf heeft de organisatie geen enkele bemoeiienis. „Wij dienen in ‘het leger tegen de armoede’”, aldus de REST-directeur. „Daar bij kan niemand gemist worden”, was het ant woord op de vraag of medewerkers van REST dienst nemen in het leger. haalt zij uit de natuur. Zo ont staat er een verscheidenheid aan landschappen en bloemen. Ook zijn op deze expositie aquarellen van koeien te zien. Neel: „Koeien zijn eigenlijk heel mooie dieren als je zo goed be- WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seni oren, start binnenkort een cursus ’Klussen in huis’.Tij- dens deze cursus kunt u le ren dergelijke klusjes zelf te doen. In de cursus ko men al de hierboven ge noemde zaken aan de orde en nog heel veel meer. De cursus is bedoeld zowel vrouwen als mannen; voor vrouwen die geen handige man in de buurt hebben of het graag zelf oplossen en voor mannen die de tech nische kneepjes graag wil len leren. Dankzij de be reidwillige medewerking van een aantal deskundige vrijwilligers gaat deze cur sus in april van start. De cursus is opgedeeld in drie verschillende blokken: ’stekkers en stopcontacten’ op 3, 10 en 17 april en I mei. In dit blok komt de elektra aan bod en alles wat daarmee te maken heeft, ’schilderen’ op 8, 15, 22 en 29 mei. In dit blok leren cursisten alles wat te maken heeft met witten, plamuren en schilderen en ’sanitair’ op 5, 19 en 26 juni en 3 juli. In dit blok komt de lekkende kraan en was tafel aan de orde en andere sanitaire zaken. De cursus sen vinden plaats in de Se niorenwerkplaats in de voormalige Professor Kohnstamm mavo aan de Mauritslaan 55 op maan dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en kosten 20,- voor een blok van vier les sen. Opgeven kan voor één of meerdere blokken bij de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 (b.g.g. 631 932). professionele basiseigenschap pen als ook de verzorging en presentatie, de originaliteit en de esthetiek van de opname. In Nederland zijn vier fotogra fen doorgedrongen tot de fina le. In de categorie Kleurenpor- tret is Ton Bennemeer uit Waddinxveen de Nederlandse winnaar. En dit uit meer dan 500 inzendingen uit de Bene lux! Onlangs heeft de fotograaf hiervoor de Award en bijbeho rende oorkonde in ontvangst mogen nemen. Een bewijs dat Bennemeer gezien mag worden als een toonaangevend foto graaf in zijn vakgebied. heeft voorliefde voor zwart en won tegen Jan Muit. Kees As- scheman kwam tegen Wim van Os kwaliteit en pion voor, maar wist niet te winnen, zodat Wim heel tevreden mocht zijn met een gelijk spel. Marco de Bruijn begint op temperatuur te ko men en won met wit van Huib de Bruin. Kees Alblas bracht te gen Joël de Roodt ruim een halve eeuw meer ervaring in en won. WADDINXVEEN - In Waddinxveen staan te veel huizen die op elkaar lijken. Dat geluid viel te horen in de commissie- maal niet varieert met woningtypes. Als vergadering ROEZ toen de bouw van zes woningen aan de Brugweg ter sprake kwam. De plannen van project ontwikkelaar kunnen vol gens het CDA niet origi neel worden genoemd. Het commissielid vindt dat de ontwikkelaar een voor beeld moet nemen aan de familie Flohil die aan de zelfde Brugweg een land huis wil neerzetten: „Dat is een vernieuwend pro ject. We betreuren het dat de variatie in de bouw weg is, en niet alleen aan deze straat,” De andere fracties konden zich vinden in het verweer van de Christendemocraat. Alleen D66 verschilde van mening.Volgens D66-com- missielid Bos is de kritiek van het CDA ’ongenuan- WADDINXVEEN - Een vertegenwoordiger van KOS was zelf nog maar net terug uit Et hiopië of er kwam een (onverwacht) tegenbe zoek. Donderdagavond 23 maart meldde Dhr. Teklewoini Assefa, directeur van de Ethiopi sche partnerorganisatie REST (Relief Society ofTigray) zich bij de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. Het werd een bliksembezoek, want Assefa was onver wacht twee dagen in Nederland. Ook waren er drie gasten van de Novibgroep Dordrecht, die eerder samen met Willem Toering een bezoek gebracht hebben aan REST in Tigray (Noord-Ethiopië Er werden reiservaringen en indrukken besproken, opge daan tijdens de bezoeken aan scholen, projec ten op het gebied van waterbeheer en boe- ren-bedrijfjes. Tijdens zijn eerste bezoek aan de Kerngroep in 1997 had Dhr. Assefa te kennen gegeven dat hij hoopte dat er een levendige uitwisse ling tussen Ethiopië en Nederland tot stand zou komen. De eerste contacten werden in ’97 en ’98 tijdens wederzijdse bezoeken ge legd. De reis van Toering was hier een voortzetting van en leverde veel nieu we ervaringen op. Voor het aanstaande be zoek van REST aan Ne derland zoekt Teklewoini Assefa vooral naar ‘ouder wetse’ boeren, om kennis op het gebied van zuivel- produktie op te doen, bij voorbeeld gecombineerd met een excursie naar een zuivelfabriek. De. Kerngroep wil graag de mogelijkheden onderzoe ken om aan deze Ethiopi sche wensen te voldoen. Over het grensconflict dat Ethiopië nog steeds met zijn buurland Eritrea heeft, toonde Assefa zich voorzichtig optimistisch: Vrijdag 24 maart zullen de onderhandelingen in MOERKAPELLE - De kiesverening Zevenhuizen-Moerka- pelle hield 22 maart haar laatste jaarvergadering als RPF en gaat voortaan door het leven als Christenunie. Voor zitter Rooker constateerde in zijn openingswoord dat on danks de zorgen vooraf, de millennium-wisseling pro bleemloos was verlopen. de zaak er niet eenvoudiger op. Dat op dit moment alleen spra ke is van een politieke en geen organisatorische fusie komt o.a. voort uit het feit dat een ie der lid kan worden van het RPF, doch het lidmaatschap van het GPV voorbehouden is aan de lidmaten van bepaalde kerken. Daarnaast is het niet mogelijk gedurende de verkiezingster- mijn binnen Eerste en Tweede Kamer van naam te wisselen. Daarom blijven tot nader order de kiesverenigingen van RPF en GPV in stand. De kiesverenigin gen opereren politiek geza menlijk naar buiten als Chris tenunie. Van Dijk refereerde aan het lo go van het GPV, dat een burcht voorstelt. Hij zag daar in de be slotenheid van oudsher van de ze gemeenschap. De RPF zag hij als een noodwoning, die na een grondige opknapbeurt toch nog een huis werd waar velen zich thuis voelden. Hij zag het samengaan van RPF en GPV als het gaan samenwonen van deze beide ’stromingen’ in een knap pe ‘twee onder één kapwo- ning’. Hierna constateerde voorzitter Rooker dat de RPF- vlag voor goed kon worden op geborgen, daar binnen de ge meente eerder sprake is van naamsverandering. Binnen Ze- venhuizen-Moerkapelle heeft het GPV geen officiële leden, en er staat dan ook niets een om schakeling in de weg. Hij be sloot de vergadering met, dat men in de politiek moet sa menwerken in het besef dat men Christen is en niet tot welke partijstroming men be hoort. je de tekeningen goed bekijkt, zijn het wel degelijk vier verschillende type wo ningen", aldus Bos. Het CDA-commissie- lid reageerde smalend dat er dan vooral variatie ’in de ramen moest zijn’. Wethouder Wientjens kon zich wel vinden in de kri tiek. Maar volgens haar kwam die dan wel te laat. De raad had drie jaar gele den haar invloed moeten uit oefenen toen de toe stemming voor de woning bouw werd verleend. Nu afblazen zou veel geld kos ten. Wel wilde de wethouder nog eens in overleg treden met de projectontwikke laar. „Mogelijk dat Booga erdt Schmidt kantenkla re plannen heeft liggen voor andere gemeenten die moeiteloos aan de Brugweg kunnen worden gerealiseerd. Het is het proberen waard", aldus Wientjens. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense fotograaf Ton Ben nemeer is genomineerd voor de Agfa European Portrait Award. Dit is één van de be langrijkste fotowedstrijden in Europa waar professionele fo tografen elkaar tegenkomen en hun kennis toetsen. Een prestigieuze wedstrijd met deelnemers die op overtuigen de wijze de strijd aangaan. Veel concurrentie van internationale deelnemers die er veelal om bekend staan op het hoogste niveau te presteren. Een niet eenvoudige opgave om op te vallen in dit sterke veld. Om voor deze Award in aan merking te kunnen komen vindt er eerst een voorjurering plaats. Een vakkundige jury maakt een niet eenvoudige keuze om uit de Benelux inzen dingen foto’s te nomineren welke naar de Europese finale gaan. Om tot de genomineer den voor de finale te behoren is al een prestatie op zich. Criteria voor de keuze is naast WADDINXVEEN - In een hoekwoning aan de Frederik Hendriklaan werd ingebroken op zaterdag 26 maart. Een ruit aan de achterzijde werd ver broken, geld werd weggeno men. Het politiek samengaan van RPF en GPV op 22 januari 2000 in Ede in de Christenunie, had dan ook veel meer indruk op hem gemaakt. Gelet op de be reidheid in de achterban altijd te zoeken naar wat hun scheidt in plaats van wat hen bindt, sprak hij van een wonder. Rooker had het samengaan er varen als een ‘mooi uitgevoerd muziekstuk’, waarbij de dirigent tijdens het applaus de trotse componist op het podium haalt. Voordat gastspreker Andries van Dijk, lid van provinciale sta ten van Zuid-Holland namens de RPF, tekst en uitleg mocht geven over dit onderwerp, diende echter eerst het forme le deel van de jaarvergadering te worden afgehandeld. Nadat de kascommissie verklaard had, dat er ‘van “creatief boekhou den” door de penningmeester geen sprake was geweest’, werd deze gedechargeerd door het bestuur en kreeg Van Dijk het woord. Deze schetste het moeizame proces van tot elkaar komen, wat in bepaalde delen van Ne derland voor pittige problemen zorgt. Iemand die vijftien jaar geleden hem dit samengaan voorspeld zou hebben, had hij voor gek verklaard. Immers, het is nog niet zo lang geleden dat de plak-ploeg van de ene partij na het bevestigen van hun ver- kiezings-affiches en passant het plaksel van de andere partij even dubbel vouwde. Alleen al het feit dat in het land plaatse lijk lijstverbinding zijn aange gaan tussen SGP, RPF en GPV in wisselende combinaties maakte WADDINXVEEN - Het ou de gezegde Zoeken als naar een speld in de hooiberg is van toepassing bij het zoe ken naar lekken in de dui zenden kilometers aardgas leidingen die door weilanden, in bermen, wegen en trottoirs en uiteindelijk via de voortuin uitmonden bij de meterkast. Tot aan de zomervakantie laat Energie bedrijf Midden-Holland, uit veiligheidsoverwegingen en het voorkomen van leve- ringsonderbrekingen, al zijn ondergrondse gasleidingen in Gouderak, Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d Ijssel en Hekendorp controleren op mogelijke lekkages. In deze volgorde komen in woners van deze plaatsen vanaf heden medewerkers van aannemingsbedrijfVan Voskuilen uit Woudenberg tegen die, in opdracht van het energiebedrijf, gaslekken opsporen. Zij doen dit met behulp van gasdetectie appa ratuur. Treft men een lek aan, dan wordt ter plaatse be oordeeld of het lek uit veilig heidsoverwegingen direct wordt hersteld of dat repa ratie of vervanging later plaats vindt. Dit is mede af hankelijk van de aard en om vang van de ontdekte scha de. Het zoeken naar lekken ge beurt dus ook vanaf de weg tot aan de voordeur van de woning. Zeker tijdens het meten in de voortuin mag iedere bewoner hen vragen - een geldig legitimatiebewijs te tonen. Bij twijfel kunnen mensen contact opnemen met de heer Radix van het energiebedrijf. Zijn doorkies- nummer is 0182-589 458. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Het plaatselijk co mité ‘MANNEN in beweging’ organiseert op zaterdag 8 april een mannenontbijt. Het ontbijt vindt plaats tussen 8.00 en 10.15 in gebouw De Rank Dorpstraat 17 te Moerkapelle. Het thema waar over men wil spreken tijdens dit ontbijt is ‘man naar Gods hart’. Een ieder die deel wil nemen aan dit ontbijt en de discussie kan zich opgeven via Tel: 079- 5931520 of Email: mpl@pop.solcon.nl De kos ten bedragen 12,50 p.p. WADDINXVEEN - De stand bij de Waddinxveense sjoe- lers ziet er als volgt uit: Klas se A: I. André van Gemeten 139.588,2. Wim Slingerland *jr 138.756, 3. Cees Kuipers 138.510,4. Jan Kersbergen E 137.810 en 5. Dirk jan van Drunen 136.430 punten. Klasse B: IPascal van Gils 129.890 punten. Klasse C: I C. van Wijk 119.033 punten. Klasse D: IA.L.Warmelink - 108.925 punten. WADDINXVEEN - Na de 28ste ronde van de onderlinge competitie is het gat tussen Hans van Woudenberg en Bart hold Jansen geslonken tot een gaatje van 23 punten. Dat kan in een enkele clubavond tot een andere volgorde leiden. De verdere achtervolgers staan op een veel grotere achterstand. Hans had wit tegen Eduard Phi lipse en deze maakte zijn repu tatie van een secure verdediger geheel waar. Er kwam een logi sche remise uit. Barthold Jan sen won met zwart van Hennie de Roodt. Ronald Dannis trak teerde Herman Smitskamp op het Blackmar-Diemergambiet en hier was het voor Herman misschien niet gunstig dat hij zich ver pleegt te houden van theorie: Ronald won. Peter de Louw had zich op Jaap Smit voorbereid door het Froms gambiet in te kijken en Jaap wist met een ongebruikelijke paardzet geen raad: verdiende overwinning voor Peter. Henk Erkelens weigerde het gambiet van Staunton en bood Theo Goor vervolgens goede tegen stand, maar trok ten slotte aan het kortste eind. De winst van Hans van Offeren tegen Laurens Ellers kan zo in de ‘korte metten’. Albert Prins WADDINXVEEN - In het Groene Hart Ziekenhuis (loka- tie St.Jozef) is een expositie in-, gericht met aquarellen en etsen van de Waddinxveense kunste nares Neel van Oosten. De inspiratie voor haar werk Teklewoini Assefa, directeur van de ontwikkelingsorgani satie R.E.S.T. in gesprek met Ethiopiëganger W. Toering, lid KOS. (Foto: Nolda Hootsmans.) De foto waarmee Bennemeer zijn nominatie mee ver diende. (Foto:Ton bennemeer.) WADDINXVEEN - In het wijkgebouw van Speeltuin vereniging De Paddestoel, Lijsterbesstraat 18, wordt op vrijdag 31 maart een extra jeugddisco gehouden voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Dj Ed van de Wad dinxveense Drive-ln-Disco- theekThe Flying Dutchman draait ook deze keer alle hits aan elkaar. De muziek bestaat uit voornamelijk top- 40 muziek met af en toe een houseplaatje en verzoekpla ten. Deze disco is voor de “jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open en duurt onge veer tot 21.30 uur. De en treeprijs is 1,50. WADDINXVEEN - Op de Tweede Bloksweg in Wad- I dinxveen is op zaterdag 25 maart een 5 3-jarige Wad- dinxvener aangehouden voor rijden onder invloed. Op het bureau blies de man 870 ug/L De man wilde een te genonderzoek laten plaats vinden. Dit is ook gebeurd. Het rijbewijs werd ingevor derd en hij kreeg een rijver bod van 10 uur. Ts'w-or, "J;

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27