Coenecoop College op sterk water gezet J- groot deel geblokkeerd Schitterend concert van het Daniël Kwartet Autoschade... Leeuwen Nieuwbouwplannen in Zevenhuizen voor ED REUSKEN Toneelvereniging Toi Toi speelt H. Heijermans WADDINXVEEN - In het weekend van 14 t/m 16 april geeft de Waddinxveense to neelvereniging Toi Toi haar jaar lijkse serie van drie avondvul lende voorstellingen in haar eigen Zoldertheater in Wad dinxveen. Dit jaar brengtToi Toi ’Dora Kremer’ van Herman Heijermans, waar zij de afgelo pen tijd onder regie van Nely Gerritsen aan heeft gewerkt. Dora Kremer, een stuk dat in middels ruim een eeuw oud is, was het eerste stuk van Heijer mans dat ooit werd opgevoerd. De première was, om precies te zijn op 25 april 1893 in de Rotterdamse Schouwburg. He laas, de voorstelling was des tijds geen succes. De grappen in het stuk kwamen niet aan en de recensenten waren bijzonder negatief. Volgens hen had He ijermans een gave voor het ko mische maar was het juist deze gave die dit stuk uit haar ver band trok. En van de titelrol van het stuk liet de pers weinig heel. Zij zou een onaangenaam mispunt zijn; een cliché zoals we die allemaal kennen. Heijer mans daarentegen had een een voudige observatie van het da gelijks leven willen maken. Gratis KWF Amateur- Tweede ere-lid voor OVW Senioren JL Vroegtijdig einde culturele muziekavond Baptisten gemeente Ichthus Bingo in de Boog KZS modeshow Redacteur Bert Woudenberg stopt definitief avonden SWW zangavond ÉO MMIi r <S> en een WONINGSTOFFEERDER SCHADECENTER Schadecenter van Leeuwen a F Wij bieden: - Afwisselende functies in een jong en enthousiast team. - Salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden overeenkomstig met de functie. Uw specialist op het gebied van: Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren OPHEFFINGSUITVERKOOP 10 - 70% KORTING PARTTIME VERKOPER M/V 24 UUR PER WEEK ■F Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 PROFILE REPAIR Wegens aanhoudende groei van onze onderneming zijn wij op zoek naar een Geïnteresseerd? Stuur uw sollicitatiebrief met CV t.a.v. Emma Simonis naar onderstaand adres. LEZERS SCHRIJVEN i WOENSDAG 5 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Door Huib Schouten Het gerenommeerde kwartet schonk de toehoorders een aangename avond. (Foto: Sjaak Noteboom.) Cabaret in het Coenecoop college. I70 Parkeren op eigen terrein. Zo. en ma. gesloten. Wilhelminastraat 46, Gouda, (0182) 51 43 64. xS Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur auleschade- herstellerj ANWB een schitterende klank en blonk uit met een prachtige articulatie en dynamiek. Door het bijzonder spontane applaus na afloop werd nog een deel van een strijk kwartet van Schubert als toegift gegeven. De musici waren na afloop zo content met de reacties van het publiek dat zij aangaven eind augustus graag een inter nationaal kwartet naar Waddinxveen te willen sturen. Een gegeven dat directeur Aad Koremans met beide handen accep teerde. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - Donderdagavond 30 maart trad het befaamde Daniël Kwartet in het kader van de Kamermuziekcon certen van Kreater op in de Remonst rantse kerk aan de Zuidkade. De wijze van vertolking van het repertoire was fa belachtig mooi. Het was dan ook bijzonder voor het Waddinxveense publiek zo’n gereno- meerd strijkkwartet te mogen ontvan gen. Het programma bestond uit drie on derdelen. Het eerste onderdeel te weten ZEVENHUIZEN - Zaterdag 8 april organiseert de culturele stichting De Zeven Muzen haar 18e muziekavond voor en door amateurmusici. Er is weer een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Naast zang, a capella of begeleid door piano, zal er gemusi ceerd worden door een gi- taarduo, een blokfluitkwartet en een blazerstrio bestaande uit hobo, fagot en klarinet. Ook zullen er twee stukken van Bach op het orgel wor den gespeeld. Dit program ma, dat voornamelijk uit (licht) klassieke muziek be staat, wordt door amateur musici op professionele wijze gebracht. Het belooft een mooie muziekavond te wor den. Iedereen is welkom op zaterdag 8 april om 20.00 uur in de gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 te Ze venhuizen. WADDINXVEEN - Zondag 9 april is er een avonddienst. Spreker tijdens deze dienst zal zijn de heer S. van Gro ningen. De avond zal in het teken staan van veel samen zang. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie. De dienst begint om I8.30 uur. Plaats: gebouw Kreater, Kerkstraat 13.Voor meer in formatie, tel.0182-631 2I9. RIANNE KANTERS-V.D. KOOIJ Gijsberterf 26 WADDINXVEEN - Op vrij dag 7 april a.s. is er bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo be gint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huygens- laan 2 in Waddinxveen. stelling is in de aula van het Coenecoop College, locatie Zuid en begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Toegang: WONING PROJEKTSTOFFERING CAMVJWWMOH&tSTEL 9 strijkkwartet opus 64 nr.6 in Es grote terts van Joseph Haydn gaf weer hoe mooi een strijkkwartet kan klinken. Im mers, de componist J.Haydn stond aan de wieg van de strijkkwartetten. Het tweede onderdeel was van Dmitri Sjo- stakowitsj (strijkkwartet nr.7 opus 108 in fis kleine terts) bijzonder hedendaags en zeer knap uitgevoerd. Het derde onder deel strijkkwartet nr. 12 opus 96 in F gro te terts, het zgn.‘Amerikaanse of neger- kwartet’ van Antonin Dvorak was van observeerd, gewone mensen met al hun angsten, onhandig heden en kleinzieligheden. Juist door de originele en verrassen de aanpak van de regie wordt duidelijk dat er in ruim een eeuw tijd wellicht minder is veranderd an vaak wordt ge dacht. Daarmee wordt een lach én ontroering gewekt. Om wie we zijn: om wie we zelf zijn. De uitvoeringen van Dora Kremer door Toi Toi in het Zolder- theater beginnen op 14, 15 en 16 april om 20.00 uur. Toe gangskaarten a 12,50 zijn op de avond van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa maar geïnteresseerden wordt aange raden kaarten te reserveren bij Mieke Bruining, tel. 0182- 614 743. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.WW) organiseert op vrijdag 7 april a.s. een mo deshow voor senioren in de grote zaal van het Anne Frank-centrum. De show wordt verzorgd door de fir ma Van der Klooster uit Bo skoop. De presentatie van voorjaarskleding begint om 10.00 uur. De getoonde kle ding is uit verschillende prijs klassen. 's Middags is er vanaf 13.00 uur gelegenheid om in alle rust te passen en eventu eel te kopen. Veranderingen aan de kleding kunnen door Vander Klooster worden verzorgd. De toegang is gra tis en iedere bezoeker krijgt een kopje koffie. Met een voorbereidingsbesluit kan de gemeente vooruitlo pend op een nieuw te maken bestemmingsplan vast door hen gewenste ontwikkelingen toestaan. Op deze wijze wordt zo’n besluit ook meestal ge bruikt ten einde bouwmogelijk heden toe te staan die volgens het bestaande bestemmings plan niet kunnen. Het bestem mingsplan wordt in plaats van binnen een jaar, vaak pas na ve le jaren vernieuwd. Het voorbereidingsbesluit is hier voor niet bedoeld, doch al le gemeenten doen het zo. Met een voorbereidingsbesluit kan de overheid echter ook voor hen ongewenste bouwplannen, die volgens de bestaande regels mogelijk zijn, voorkomen. Dat nu was dinsdagavond aan de orde, De omleidingsweg die thans uitgewerkt wordt is de oorzaak van deze stap. Op dit moment zijn door de provincie twee tracés uitgewerkt en moet met de ruimte die beide tracés beslaan rekening worden gehouden. Ook de plaats waar aansluiting op de rijksweg gaat plaatsvinden is nog niet duide lijk. Gedurende de uitwerking van deze plannen zou het kun nen gebeuren, dat een bewoner van het gebied waar mogelijk de rondweg komt, een plan voor nieuwbouw aan de ge meente voorlegt. Wanneer dit plan niet strijdig is met het be staande bestemmingsplan zou de gemeente verplicht kunnen worden aan zo’n nieuwbouw medewerking te verlenen. Nog voor zo’n nieuw pand betrok ken gaat worden, zou men er achter kunnen komen dat het precies op de route van de dan inmiddels verder uitgewerkte omleidingsweg staat. Het zal duidelijk zijn dat dan grote be dragen betaald zullen moeten Iemand die voorgoed vertrekt met het nalaten van een onzet tend flauwe ongepaste I april grap over een te vestigen "Struisvogelkwekerij" in het Warnaarplantsoen verdient ab soluut geen speciaal aan hem gewijde afscheidspagina in de Waddinxvener. Als enthousiast en bezield vrijwilligster van de kinderboerderij "Dierendal" heb ik mij ongelooflijk kwaad gemaakt over deze overigens zeer duidelijke I april grap! Wat kinderachtig en smakeloos. Mijnheer Woudenberg, goede herinneringen laat u achter! WADDINXVEEN. De cultu rele commissie van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk moet het seizoen 1999/2000 vroegtijdig beëin digen. De laatste avond die zou worden gehouden op dinsdag, 11 april 2000 met een optreden van de toneel vereniging VIOS uit Reeuwijk kan niet doorgaan. Één van de hoofdrolspelers heeft een ernstig ongeluk gehad. De te spelen rol is te groot om voor 11 april hiervoor nog een vervanger te vinden. De commissie kan ondanks deze tegenslag toch op een bijzon der geslaagd seizoen terug zien, gezien de grote belang stelling die de bezoekers hebben getoond voor de ge houden avonden. De commissie betreurt het dat geen afscheidsavond kan worden gehouden, maar nood breekt wet.Voor het seizoen 2000/-200I zijn de eerste drie avonden van ok tober, november en decem ber 2000 al geregeld. De eer ste avond wordt gehouden op dinsdag, 3 oktober 2000 en de commissie hoopt dan weer een groot aantal ge trouwen te kunnen begroe ten. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagaovnd Zaterdag Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Als een donderslag bij hel dere hemel werd tijdens de raadsvergadering van 28 maart een extra agendapunt opgevoerd. Zonder het eerst in commissieverband te bespreken, werd als agen dapunt 18a door de raad het voorstel aangenomen voor een groot gebied in vooral de kern Zevenhuizen een voorbereidingsbesluit te nemen. Kok zegt een goede opkomst te verwachten. „Vorig jaar kwamen er mensen. Al veel meer dan het jaar er voor. De dag er na zei den mensen die het hadden ge mist dat ze de volgende keer wel zouden komen. Nu zijn er 280 kaartjes.” De voorstelling is bedoeld voor Coenecoop leerlingen en hun ouders en kennissen. De voor- Dora Kremer speelt zich aan het eind van de 19e eeuw af op de herenboerderij van Karei Kremer waar hij met zijn Dora woont. Het is inmiddels twee jaar geleden dat de twee met elkaar trouwden en inmiddels heeft Dora spijt van deze actie. Na twee jaar huwelijk heeft ze genoeg kaartavondjes meege maakt en roddels gehoord. Terwijl Dora steeds verder in een depressie raakt van haar leventje met Karei, komt er een logé: luitenant Smit. Dora kent hem nog van haar leven in de stad en is graag in het gezel schap van deze man van de we reld. Naast de veertien perso nages die in het stuk te zien zijn, zijn er tevens belangrijke rollen weggelegd voor muziek en zang. Toi Toi laat in Dora Kremer het dagelijks leven zien zoals Heijermans dat heeft ge- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op priva cy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Leerlingen van het Coenecoop College kunnen op 13 april gaan ’caba- retten’. Na het grote succes van vorig jaar toen Koopmans en Gunning en Ernst van der Pasch optraden, besloot de or ganisator van de cabaretdag, Peter Kok, Op sterk water naar Waddinxveen te halen. „Ik zag ze tijdens de Jeugdtheaterdag in theater Zuidplein. Het sprak me aan en heb ze uitgenodigd”, legt Kok uit. Volgens het pamflet betekent Op sterk water '100 minuten enorm vermaak’. De artiesten verzorgen van 20.00 tot 22.00 uur een voor stelling improvisatiecabaret (’improcomedy’). Op sterk wa ter voegt de theatervormen ca baret en stand up comedy sa men met toneel en muziek. Ook de actualiteit speelt een belangrijke rol. Zo mag worden gezegd dat het een aparte voorstelling zal zijn. Vooral omdat ook de leerlin gen geheel in de tijdgeest, bij de voorstelling zullen worden be trokken. In de middag is er een workshop waarin leerlingen de basis van deze cabaretvorm kunnen leren. De beste en grappigste onder hen zullen hun opwachting maken in de show. WADDINXVEEN - Op uitno diging van het Koningin Wilhel- minafonds afdeling Waddinx veen zullen de Hervormde Gemengde Zangvereniging 'Vox Jubilans’ en het Jongerenkoor ’Vox Jubilans’ onder leiding van Pieter Stolk, en de kinder- en tienerkoren ’De Zangvogels’ onder leiding van Daniëlle van Laar een zangavond verzorgen op vrijdag 5 mei. Plaats van samenkomst is De Ontmoetingskerk, Groens- voorde 3 te Waddinxveen, aan vang 19.30 uur. Instrumentale medewerking zal worden verleend door de heer Jan Mulder (orgel en piano) en door koperblazers van het Rijnmond Brass Quartet. De heer Peter Kits zal een vocale bijdrage leveren. Met dit initiatief van het Konin gin Wilhelminafonds, dat mo menteel een jubileumjaar be leeft in verband met het 50-jarig bestaan, denken de or ganisatoren een zinvolle en voor velen aantrekkelijke bij drage te leveren aan de invul ling van de plaatselijke viering en herdenking van de bevrij- ding, dit jaar 55 jaar geleden. Drie jaar geleden is op Bevrij dingsdag een dergelijke, zeer geslaagde zangavond in de Waddinxveense Ontmoetings kerk georganiseerd, eveneens met medewerking van boven genoemde koren en musici. Om alle inwoners van Wad dinxveen in de gelegenheid te stellen deze avond bij te wo nen, is er geen entree voor dit concert. Vanzelfsprekend zal voor het K.W.F. worden gecollecteerd. worden om de nieuwbouw weer weg te krijgen. Om dit soort situaties te voor komen nam de gemeenteraad overhaast dit besluit. Het voor bereidingsbesluit heeft echter wel gevolgen voor een relatief groot gebied in de gemeente. Het gebied waar voorlopig niet gebouwd mag worden beslaat grote delen van de Zuidplas- weg, de Bierhoogteweg, en de Knibbelweg. Ook voor het ge bied tegenover het nieuwe in dustrieterrein Doelwijk, tussen Al2 en de spoorovergang geldt het besluit. Ten zuiden van de rijksweg valt een brede strook van Noorde lijke Dwarsweg tot aan de Swanlaweg in het besluit. Ten noorden van de Al2 geldt het besluit voor het gebied in de driehoek Noordelijke Dwars weg, Bredeweg en Rijksweg 12. Het voorbereidingsbesluit voor deze gebieden geldt voor één jaar. Gelet op het feit dat de mi- lieu-effect-rapportage voor de rondweg pas eind 2000 gereed zal zijn, moet gevreesd worden dat minimaal voor nog één jaar maar waarschijnlijk voor een langere periode voorberei- dingsbesluiten voor deze gebie den zullen worden genomen. Gedurende deze tijd zal het vrijwel onmogelijk zijn op deze plaatsen bouwplannen te ver wezenlijken. De lange tijd die men nodig heeft wordt o.a. ver oorzaakt door de het feit dat men de spoorbaan Utrecht- Den Haag moet kruisen. Ook is nog niet duidelijk waar men de weg op de Al2 zal aansluiten. De belangrijkste optie op dit moment lijkt een nieuwe oprit vlak bij de Noordelijke Dwars weg. In dat geval zullen waar schijnlijk de opritten bij het Noordeinde komen te verval len. WADDINXVEEN - Het zou door alle aandacht die er (te recht) is gegeven aan het ere- burgerschap van Gerrit van Ringelenstein bijna vergeten worden, maar onder verwijzing naar de hier boven staande tekst wil de Ondernemers Ver eniging Waddinxveen (OVW) er met nadruk op wijzen dat hun oud-voorzitter tijdens de jongstleden dinsdag gehouden ledenvergadering is benoemd tot ere-lid van onze vereniging. Dat mag op zich bijzonder ge noemd worden, aangezien hij in de 'ruim 80-jarige geschiedenis van de OVW (opgericht in het jaar 1919) pas het tweede ere lid van deze vereniging is. De heer Kees de Bas sr. (ook een oud-voorzitter) ging Van Ringe lenstein als Ie ere-lid voor (1994). Op de bijzonder druk bezochte ledenvergadering gaf voorzitter Henk de Bas duide lijk aan welk een prominente plaats van Ringelenstein de laatste 40 jaar in het OVW-be- stuur heeft ingenomen. Ruim 27 jaar was hij lid van het dage- lijksbestuur; acht jaar als secre taris en 19 jaar als voorzitter. En nu na zijn afscheid als be stuurslid is Van Ringelenstein nog wel aangebleven als lid van de stuurgroep centrumontwik- kelingen waarin hij samen met de nieuwe voorzitter de belan gen van de Waddinxveense middenstand nog steeds met verve behartigd. ISO 9002 m

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17