Ondernemers Driedubbel feest v.v.Waddinxveen Deze enthousiast Week over Passage Erbi «imouumas m kW Bewoners Oranjelaan plaatsen bloembakken van der linde T T BLAD? O ALLES VOOR UW OPEL... Zehan% Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Tl98 1O?8 u Struisvogel Sef/ers b BURGER-” AKTIEBOEK nu f 24,90 ,,.r f fm CCNNK1TON -7 KARPETTEN 1.70x2.40 keuze uit 3ï9 Record opbrengst Reumafonds Best INTERIEURVERZORGING VAN BRUSSEL Ontdek het zelf! air De Hypotheker TEVENS VERKOPERS Huis kopen of verkopen? Bij ons heerst een "huiselijke" sfeer! DE GRAAF PARTNER Aquadam Varkens schnitzel kilo Paas vruchtenstol met banketspijs 750 gram Woensdag 5 april 2000 (no 15-7-2000 29,90) SVwïW’ De grootste collectie tuinboeken vindt u bij Voor de keuken-, sanitair- en tegelafdelingen van de nieuwe vestigingen in Vlaardingen, Den Haag en Breda. Belegen Uniekaas kilo I iï dim. >op, wol, syn Runder sucade- lappen kilo leer dan 150 stuks isch, sisal eri kokos tten met een band erKen en festóner^q.\ at naar eigen keuze. Bel voor een afspraak Mirjam Sluijs; tel. 010-5242320 j ui i - maandag t/m vrijdag Daar is ile Klant pas Komng! van 9.00 tot 18.00 uur. /AutcN 1 snelservlce Coenecoop 397, Waddinxveen j 6 oplage 14.500 exemplaren Kipdrumsticks 798 irpetten met een band srken en festoneren. it naar eigen keuze. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J Weekblad voor Verzekeringen Hypotheken Informeer naar uw voordeel Door Dave Heemskerk CARWASH k Pensioenen Vastgoed GEZOC 2: Ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur De 2e zaterdag van de maand geopend van 09.30-15.30 uur Stationsplein Ic 2801 AK Gouda (naast ANWB kantoor) Hoe u wilt wonen. „De bloembakken kunnen min der kwaad dan paaltjes. Die breken af en veroorzaken meer schade. De bakken schuiven na de eerste tik mee.” Hoenstok hoopt dat de bakken De bloembakken zorgen voor een fleurige, veilige straat. (Foto: Sjaak Noteboom.) mogen blijven staan. Ook als bedrijven en chauffeurs moge lijk hun beklag gaan doen. „Maar wat de wethouder in de raad heeft gezegd is enorm goed nieuws!” ONDERHOUD ALLE MERKEN Door Marianka Peters WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag was het driedubbel feest bij Voetbalver eniging Waddinxveen aan de Sniepweg. De gehele dag stond de opening van het nieuwe jeugdhonk centraal.Tussen de festiviteiten door kwam het heuglijke be richt dat het derde zaterdag team kam pioen was geworden, waardoor nog eens een extra fles ontkurkt kon worden. Ook werd het feestje van vorige week nog eens dunnetjes overgedaan, toen het tweede zondag team als kampioen uit de bus kwam. „Het is een fantastische dag geweest", vertelt jeugdvoorzitter Karin Viergever. „Qua organisatie en op sportief gebied zitten we weer in de lift en alle inspan ningen worden nu beloond.” Een tijdje geleden is de Waddinxveense voetbalclub een nieuwe weg ingeslagen om het imago weer op te poetsen. „Vooral op sportge bied moet het een en ander bijgeschaafd worden en dat begint bij de jeugd. We werken er hard aan en tot nu toe loopt het erg goed. Bijna de helft van het be stuur is vernieuwd en we gaan er ge woon voor”, stelt Karin enthousiast. Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl WADDINXVEEN - Sou- burgh zoekt vrijwilligers. De door vrijwilligers thuis be zorgde maaltijden blijken bij voorbeeld erg in trek en steeds meer mensen doen er een beroep op. Het zorg centrum kan daarom goed mensen gebruiken. Het watersportseizoen na dert met rasse schreden. De eerste mooie dagen dienden zich al aan. Maar of het dit jaar in Zevenhuizen ook alle maal van de zonnige zijde bekeken kan worden, is nog maar de vraag. Jachthavenex ploitant Aquadam lijkt zicht te vertillen aan de mooie plannen voor jachthaven De Eendracht nu het Hoog heemraadschap en de Pro vincie daar problemen mee hebben. Zie elders in deze krant. WADDINXVEEN - De (en kele) reacties waren una- niem:Waddinxveen wil geen struisvogels in hetWarnaar- plantsoen én op het menu. Dat is de uitkomst van de traditionele I aprilgrap van dit jaar. Belangrijkste argu ment zoals een briefschrijver het op papier zette: ‘De combinatie kinderboerderij en kwekerij voor struisvo- gelbiefstukken is volslagen onverantwoord. Doelstelling van een kinderboerderij is immers een padagogische en didactische, namelijk kinde ren leren om op een goede wijze dieren te verzorgen, liefde voor dieren bij te brengen...’ Waarvan acte. Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak telefoon: 0I82-5I 42 58 Deze week nergens goedkoper! De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 9 december a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. commissie al een wedstrijd heeft uitge schreven voor de origineelste naam. „Wij zijn erg trots op ons jeugdhonk. Het re aliseren hiervan is niet over een nacht ijs gegaan.Vanaf 1996 waren we er al mee bezig. Dankzij eigen financiële middelen en sponsors is het ons toch gelukt. En natuurlijk niet te vergeten de tomeloze medewerking van onze leden. Zonder hun hulp had het nooit zover kunnen ko men.” De feestmiddag voor de jeugd werd afge sloten met het oplaten van zo’n 180 zwarte en gele ballonnen.Voordat burge meester Jonkman het sein gaf dat de kin deren de ballonnen los mochten laten, liet hij hen even een rondje over het veld hollen om de spanning extra te verho gen. ’s Avonds werd het feest voortgezet voor de oudere leden. Op sportief ge bied mag de vereniging dit seizoen nog meer verwachten. „Wij verwachten nog meer kampioenen. De E2 en het F-team staan er goed voor en ook Cl is nog steeds in de race voor het kampioenschap, dus wellicht kunnen we dit seizoen nog meer feestjes vieren”, lacht Karin. Kerkplein 13 - Moordrecht Dorpstraat 39 - Waddinxveen Teletoon (0182) 61 22 98 7 Auto'« snelservlce] het snelle en persoonlijke adres voor: Europalaan 4 Alphen a/d Rijn Tel.: 0172 42 47 24^ Fax: 0172 47 16 66 Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33. .^j --A-’». - -U iSZÈlB - 'i 5 W X- Begin van de middag begonnen de festivi teiten ter gelegenheid van de opening van het nieuwe jeugdhonk. Omdat de weergoden goedgezind waren werden zowel binnen als buiten allerlei spelen voor de jeugd georganiseerd. Maar het hoogtepunt voor de jeugdleden was wel het penaltyschieten op Edwin Versloot, keeper van het eerste team. Voor Ver sloot was het een uitputtingslag. Onver moeibaar probeerden de kleine kinder voetjes de bal in het doel te schieten, vaak ongecontroleerd. Om half drie stond de officiële opening van het jeugd honk op het programma. De heer Baas sr. was de eer te beurt gevallen om sa men met een afgevaardigde van de KNVB een bal door het papieren doel te schoppen. „Het is nog niet af. We gaan nog verder met de inrichting en het moet nog echt naar kinderen gaan rui ken. De sfeer van kinderen moet er nog worden ingebracht”, aldus Karin. „De kinderen worden ook nauw betrok ken bij de inrichting van hun honk.” Ook zal het jeugdhonk nog een passende naam moeten krijgen, evenals het trai ningsveld, waarvoor de evenementen- In winkelcentrum Zuidplas Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Telefoon: (0182) 622 388 aanbiedingen geldig Deze week do, vrij, en zat. Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas Hypotheek adviseur y^ dan paaltjes. Lekker laten staan.” De bloembakken zijn op initiatief van B. Hoenstok ge plaatst om te zorgen voor een grotere verkeersveiligheid. Het is een voorbeeld van actief meedenken. „Ze zorgen ervoor dat vrachtwagens minder hard door de laan rijden en de stoeprand meenemen. Om te gemoet komende vrachtwa gens te passeren, nemen de chauffeurs dikwijls de stoep randen mee. Behalve beangsti gend, is het ook verkeersonvei- lig. Door de bloembakken te plaatsen denken de chauffeurs wel twee keer na om een stoeprand mee te nemen”, al dus Hoenstok.ln een brief aan de gemeente legt Hoenstok uit dat hij begrip heeft dat het doorberekenen van verkeers modellen tijd vergt. Gedurende die maanden neemt echter de aandacht voor concrete maat regelen af.Vandaar de ’spontane Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molenwetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172-46 01 30 www.erbi.nl O I J pitaalverspilling. Maar ze moe ten het zelf weten. Over twee a drie maanden weten we pre cies hoe de stand van zaken is”, aldus de voorzitter. Over de primaire interesse van de winkeliers, de commercie is minder gesproken. „De com merciële invulling vonden de le den goed. De OVW wil graag drie ’trekkers’ in het centrum hebben. Twee daarvan zijn al bekend. De C-I000 en de He- ma.” De laatste stond vrij cy nisch tegen de plannen maar zijn na een ontmoeting met De Bas en een ontvangst op het gemeentehuis positiever. Een derde moet nog worden ge vonden. De Bas denkt aan de Aldi of Basismarkt. De leden zien het liefst de Albert Heijn komen. „Zeker is dat het een zaak in de ’food-sector’ moet zijn”, aldus de OVW-voorzitter. Naast de optimistische gelui den is ook de MKB-adviseur van de OVW tevreden. Die zegt dat ’als de plannen gereali seerd worden zoals ze er nu liggen, de OVW een geweldige klapper in positieve zin heeft gemaakt’. De gemeentevoorlichtster ont houdt zich van commentaar: „Alles wat nu naar buiten komt, staat nog niet vast. Ik doe verder geen uitspraken.” actie’, zoals Hoenstok schrijft. Hij haalde de bakken bij een doe-het-zelf-winkel en zette ze op de stoep, gevuld met bloe men. Al snel kwam er navolging van de andere bewoners. „Het is op eigen verantwoordelijk heid maar ik wil ze wel over nemen als ze moeten worden verwijderd. Ze kunnen zo de tuin in”, zegt Hoenstok. Hij noemt het een goed initia tief dat de gemeente geen geld kost, de veiligheid bevordert, de buurt opfleurt en iets waar goed over is nagedacht. „Ze staan dertig centimeter van de rand zodat in uitzonder lijke gevallen uitwijken toch mogelijk is. Binnenkort plaats ik er nog reflectoren op zodat ze ook ’s avonds opvallen”, zegt de Oranjestraat-bewoner. Hoen stok geeft daarmee aan ook oog te hebben voor de veilig heid van de vrachtwagen chauffeurs en automobilisten. WADDINXVEEN - De actie voor het Nationaal Reuma fonds in het kader van de lan delijke inzameling in de week van I9 tot en met 25 maart heeft in Waddinxveen een be drag opgebracht van 14.405,35. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot le den van het plaatselijk comité, tot de collectanten en tot een ieder die door een financiële ondersteuning tot het welsla gen van de collecte heeft bijge dragen. Wie de collectant ge mist heeft, kan alsnog een bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van het Nationaal Reum afonds Amsterdam. linxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Tel. (0182) 61 47 14 zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) J Nieuw in het plan zijn echter een tweetal rotondes. Er moet een rotonde komen op de krui sing Oranjelaan/Kerkweg Oost verbonden met de Souburgh- laan. Vrachtverkeer wordt afge bogen van de Oranjelaan. De andere rotonde komt bij de kruising J. van Stolberglaan/Sou- burghlaan. De kruising Kerk- weg-Oost en Kanaalstraat wordt een plein. Hiermee ge confronteerd zegt OVW-voor zitter H. de Bas: „In eerste in stantie wordt het plein verkeersluw, in de toekomst mogelijk geheel zonder ver keer”. Een ondernemer liet wel vallen de Oranjelaan graag te zien veranderd in een eenrichtings- weg van zuid naar noord als ex tra maatregel op de rotonde. „We hebben gemerkt dat er valt te praten met de gemeen te. De aanpassing kan in een la tere fase maar we hebben het wel alvast graag zwart op wit. Dan is er ruimte voor bomen en een fietpad.” De ondernemers zijn dus en thousiast, een omslag binnen enkele maanden. Het plan is al leen wat betreft het financiële gedeelte nog niet dicht getim merd. „Er moeten nog wat puntjes op de i worden gezet”, zegt OVW-voorzitter H. de Bas, die aangaf het zélf jammer te vinden dat de pers niet bij de presentatie aanwezig kon zijn. „Dat was op nadrukkelijk ver zoek van de gemeente omdat de stuurgroep nog met enkele onzekerheden kampt.” Vreemd genoeg mochten enkele andere mensen die geen OVW-lid wa ren, wel blijven zitten. De meeste vragen gingen over het verkeer en over de tijds panne. De OVW-leden willen, zodra het gereken achter de rug is en de cijfers bekend zijn, zo snel mogelijk weten wat de planning is en wanneer de eer ste paal de grond in kan. Be kend is dat de Passage er niet best uitziet. „Er is zo lang niets meer aan gedaan”, zegt De Bas. „Maar een facelift naar mijn mening alleen zin als het nog twee jaar gaat duren voordat de eerste paal wordt geslagen. Er zijn winkeliers die nu al wil len opknappen, dat noem ik ka- WADDINXVEEN - De Waddinxveense ondernemers toonden zich tijdens een, op verzoek van de gemeente, besloten bijeenkomst als onderdeel van de OVW-jaarver- gadering positief over de plannen voor de Passage. „Als de gemeente zaken doet met Boonstoppel en die zijn weg, dan komen we er wel uit”, zo sprak een van de on dernemers, „de leden waren eensgezind en positief.” An dere ondernemers lieten hetzelfde geluid horen. De oor spronkelijke plannen zijn grotendeels ongewijzigd zo viel te bespeuren. addinxveen - kilo J WADDINXVEEN - Bloembak ken werken niet alleen sfeer- verhogend, maar vergroten ook de verkeersveiligheid. Hoewel beiden waar zijn, is vooral het laatste punt een argument ge weest van de Oranjelaanbewo- ners om ze te plaatsen in de flauwe bocht tussen de Kerk- weg-Oost en drukkerij Veld wijk. De bakken staan er sinds zaterdag 18 maart. Wat betreft wethouder Neele blijft dat ook zo. Hij zei dat tijdens de raad vergadering vorige week woensdag en noemde ze ’fraai’. Hij gaf het antwoord na aan dringen van deWD om ze niet weg te halen ’op puur formele gronden’. Raadslid Van der Tor ren: „Laten we het vuurtje niet onnodig opstoken. Het is beter Naast sportieve prestaties werd ook de opening van het jeugdhonk uitbundig gevierd met een karaokewedstrijd. (Foto: Mar'wmka Peters.) ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) /AlïtoX snelservlce Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) Dorpstraat 38, Wa Zijde 3, Bosl 73 ,<0172) 21 25 44 54e jaargang nr. 2692 APK-KEURINGEN DESKUNDIG F. ADVIES MAKELAAR

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1