Afscheid van een KINDEREN IN HET NIEUW? 2e PAASDAG (K)OPEN ZIT U NIET LEKKER? bewogen periode Club van Twaalf ’leert van elkaar’ RIJNEKE RIJNEKE Kunst Kring dialezing Simavi Nieuwe Jeugdbeachparty het Zuidhonk Activiteiten kindervakantie Opbrengst collecte Manege viert jubileum met groot opgezette show Reinigen riolering inzameling St. Victor kerk WADDINXVEEN - DeVic- tor-Activiteiten-Commissie (VAC) van de Stichting tot behoud van de SintVictor- kerk organiseert in septem ber een fancy-fair/rommel- markt, onder het motto ’(VJACtiviteiten voor groot en klein, rond het Sint Vic tor kerkplein’. Spullen kun nen worden ingeleverd voor de rommelmarkt. Op zaterdag 15 april a.s., van 14.00 - 16.00 uur, op de pastorie, Zuidkade 176. Geen groot meubilair of kleding. Curiosa is welkom, uiteraard onbeschadigd. Kijk de kasten, zolder, vliering, kelder of berging eens na. g r - Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VU RIJNEKE BOULEVARD BOULEVARD BOULEVARD WOENSDAG 12 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Door Dave Heemskerk hun jas in de van G G G Kom naarde Rijneke Boulevard. Daar vindt u leuke kinderkleding maar ook alles voor de kinderkamer. Kom naar de Rijneke Paas-Boulevard. Met leuke aanbiedingen en voor de kinderen eierverfwedstrijden. U bent op 2e Paasdag welkom van u.oo tot 17.00 uur. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De in Waddinxveen werkzame fotograaf Ton Bennemeer publi ceert volgende week dinsdag in Naarden een portretboek. In ’Twaalf Portretfotografen’ pu bliceert een dozijn landelijk bekende en voor uitstrevende fotografen ieder acht foto’s die hen bijzonder aanspreekt. Bennemeer maakt deel uit van die Club van Twaalf en staat be kend als een vakman met een frisse, alterna tieve en eigenzinnige manier van fotograferen. Andere namen zijn Stefan Schipper en Bert Andrée. „We kennen elkaar van de diverse clubs en organisaties waar je lid van bent of elkaar ontmoet. Zo raak je vluchtig in ge sprek. Zo ontstond de Club van Twaalf. Om dat de groep meende veel van elkaar te kun nen leren, komen we regelmatig bij een ’lid’ over de vloer om te kijken hoe ieder zijn zaakjes in de studio regelt”, legt Bennemeer uit. „Van het een kwam het ander en zo ont stond het idee iets gezamenlijks te doen. We dachten eerst aan een kalender maar die had er al lang moeten zijn...Tenslotte kwamen we op een boek uit. leder moest een serie por ders al gauw als het Weekblad voor Waddinxveen besloot iets grondig te gaan uitzoeken, bij voorbeeld rond de aankoop van gronden, woningtoewijzin gen en andere aandachttrek kende transacties. Dan werd er wel eens met een gerechtelijke procedure gedreigd, maar daar van is het nooit gekomen om dat wat werd geschreven in fei te altijd klopte. - In Waddinxveen lukte het mij vrij aardig geregeld informatie te krijgen die nog een vertrou welijk karakter had. Primeurs horen nu eenmaal bij een jour nalist. Nadat bleek dat ik in het Weekblad voor Waddinxveen week-na-week publiceerde uit de in kleine besloten kring ver spreide notulen van de verga deringen van het college van B. en W. zat er voor het college niets anders op dan die beslui tenlijstjes maar volledig open baar te maken. Het is nooit dui delijk geworden hoe ik steeds aan die notulen kwam. - CDA-wethouder J.A. Hielema maakte zich eens zo kwaad over ’lekken’ in het gemeente huis, dat hij suggereerde voor hem bedoelde post maar naar zijn huisadres te laten sturen, omdat hij brieven van project ontwikkelaars vrijwel de vol gende dag al in het Weekblad voor Waddinxveen aantrof en dat was een situatie die volgens hem aan niemand in het land bleek uit te leggen. Maar in Waddinxveen gaan heel veel dingen altijd anders. - Het Weekblad voor Waddinx veen heeft ook altijd het maat- Een tipje van de sluier: deze foto van een zwangere vrouw is opgeno- men in het boek. (Foto: Ton Bennemeer.) Bert Woudenberg, oud-hoofd redacteur het Weekblad voor Wad dinxveen ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Kom naar de Rijneke Boulevard. Daar heeft u keuze uit 2376 verschillende comfortabele zitbanken. Al vanaf 299,-. WADDINXVEEN - Onder het motto Geef voor schoon water werd tijdens de collecteweek van Simavi van 26 maart t/m I april, gecollecteerd voor onder meer water- en sanitaire voorzieningen in ontwikke lingslanden. De collecte in Waddinxveen heeft 10.134,90 opge bracht. WADDINXVEEN - De ge meente begint op maandag 17 april met het schoonma ken en het inspecteren van het hoofdriool in Centrum West en Dorpstraat en om geving. Het schoonmaken van het riool brengt over last met zich mee voor de omwonenden. Zij ontvan gen dan ook bericht voor dat de gemeente in hun buurt aan de slag gaat. De gemeente vraagt begrip voor de overlast die ont staat en stellen de mede werking van de bewoners zeer op prijs. sing. De muziekkeuze zal ook worden aangepast naar dit the ma. Zomerse kleding is ge wenst, maar niet verplicht. E T E R W 0 U D E^^^^ 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. T E R W 0 U U 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. stelling gewekt en alles en ie dereen werkte toen mee met het bekende positieve resul taat. - Ook in het locale journalistie ke werk moet je het hebben van mensen die bereid zijn je iets te willen vertellen. Dat wa ren nooit mensen die het hele verhalen aan je kwijt wilden, maar wel een stukje. Via ande ren kwam je de andere stukjes van de legpuzzel te weten en was het mogelijk een vrijwel compleet onthullend verhaal te vertellen. Zij die denken dat er altijd iemand is die in geuren en kleuren alles vertelt wat je maar wilt weten hebben het mis. Bij mij waren het altijd stukjes van de legpuzzel, maar wel heel bruikbare. Raadsleden deden het soms anders. In ge sprekken met hen lag er altijd wel een stuk op tafel dat ik niet kon krijgen, maar dat ik wel ge makkelijk kon meelezen. Ande- 0 E T E R W 0 ÜDE^^^^ 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. ten van het draaiboek. „Om een indicatie te geven van de omvang van het werk: Alle deelnemers aan het spektakel hebben kleding aan die door ruim veertig mensen in elkaar is gezet. Dat is een enorm werk geweest.Veel mensen en bedrij ven leverden een bijdrage. Als we iets nodig hadden, hoefden we het maar te vragen. Bijvoor beeld de stoffen. Zo bleven de kosten binnen de perken en we zijn dan ook heel dankbaar”, zegt Jeneson. „Maar er zijn nog zoveel mensen meer die een bijdrage leverden! Het is een enorme klus waar we aan zijn begonnen. De kostuums, de de cors, de oefeningen, de muziek. Iedereen heeft enorm zijn of haar best gedaan. We zijn een jaar bezig en dat is echt nodig. De ruiters oefenen namelijk naast hun wedstrijden, het is al lemaal extra. Dat geldt ook voor de ouders die meedoen en voor de manege die de paarden beschikbaar stelde. Het is een mooie testcase voor de structuur van de manege.”, vult Van de Burg aan. Diep willen de twee niet ingaan op het spektakel. Een tipje dan misschien? „Er zijn dertien dressuurproeven waaronder een parade. De muziek is zowel pop als klassiek of dromerig. De voorstelling duurt ruim twee uur”, zegt Saskia Jeneson. Het evenement op 16 april is helaas alleen voor de leden van de manege en hun directe fami liekring toegankelijk. De gene rale repetitie, die doorgaat bij goede weersomstandigheden, op zaterdag 15 april is echter door iedereen te bezoeken. Aanvang hiervan: 19.00 uur. Overigens beschouwde Willink zichzelf niet magisch realistisch. Hij zei daarover: „Zelf voel ik me helemaal geen magisch re alist, ook geen surrealist: mijn kunst is ’imaginair’ realisme, de uit de verbeelding geschilderde werkelijkheid”. Yvonne Nederlof zal daarover meer uit de doeken doen. Leden, vrienden en belangstel lenden zijn van harte welkom in de zaal van de Immanuelkerk te Waddinxveen. De toegang is gratis. Aanvang 19.30 uur. leuke en ook vervelende din gen gebeurd. Uiteraard heb ik ook zelf dingen geschreven, die ik vandaag niet of anders aan het papier zou hebben toever trouwd, omdat ze in die vorm of opmaak toch wel heel veel losmaakten. Alles wat waar is hoeft niet altijd tot in alle de tails opgeschreven te worden, zo besef ik nu. Naarmate ik lan ger aan het Weekblad voor Waddinxveen verbonden was, begon het me eerlijk gezegd ook steeds meer moeite te kosten om persoonlijke zaken van anderen indringend in de krant aan de orde te stellen. Dat is overigens wel eens an ders geweest. Misschien is het best aardig een paar voorvallen uit die lange redactionele loop baan bij het Weekblad voor Waddinxveen in de herinnering terug te roepen: - Voor de krant belde ik veel. Een keer telefoneerde ik naar het CDA-raadslid H.J. Groe- nendijk-Bernard. Die bleek in gesprek te zijn met een gere formeerde dominee, ik geloof ds. D.J. Modderaar. Door een wonder der techniek kwam ik midden in dit telefoongesprek terecht. Ik zei na even geluis terd te hebben dat ik er voor het Weekblad voor Waddinx veen even tussen kwam om wat aan het raadslid te vragen. Het gesprek werd direct beëin digd en niemand geloofde dat er sprake was geweest van een technische fout. Toch was dat zo. - Met de krant was het moge lijk ook allerlei ontwikkelingen Komende zaterdag is de gene rale repetitie en de dag er op de voorstelling. Jeneson en Inge van de Burg lichten een tipje van de sluier op. De twee ma ken deel uit van een vijf hoof den tellende kerncommissie. Deze verdeelde en stuurde de werkzaamheden. „In januari 1999 is het verhaal op papier gezet. Dat was een half uurtje werk. Vervolgens zijn de details ingevuld. De oefeningen, de mu ziek etc. daar gaat natuurlijk meer tijd in zitten. In maart wa ren we zo ver dat de inteken lijsten konden worden opge hangen. leder lid van de manege kon de rol kiezen die hij of zij wilde. Soms tekenden hele groepen in. Alleen de instruc teurs hebben een vaste rol ge kregen”, zegt Jeneson. „Dat maakt het instuderen van de stukken gemakkelijker. De in structeurs deelden we in bij hun eigen leerlingen. In april zijn de indelingen gemaakt na dat de intekening was afgerond. Aan het spektakel doen 87 rui ters en 35 figuranten mee. De figurantenrollen zijn voor de kinderen die nog niet genoeg uren doorbrachten op een paard om hen verantwoord mee te laten doen. „Wij kijken niet zo zeer naar de prestaties, het moet voor iedereen leuk zijn, maar het moet natuurlijk wel verantwoord gebeuren”, zegt Jeneson. In juni is er druk vergaderd en vanaf september zijn de werkzaamheden van de diverse ’afdelingen’ gestart: de kostuumafdeling, de zorg voor de figuranten, het instuderen van de oefeningen voor de voorstelling, het decor en de verlichting en de attentiepun- Opgeruimd staat netjes en de commissie is er blij mee. De fancy-fair, die op zater dag 9 september van 10.00- 16.00 uur wordt gehouden, biedt een gevarieerd pro gramma, zoals rommel markt, rad van avontuur, kinderschminck, poffertjes kraam, kadokraam en ba- lonnenwedstrijd. De op brengst komt ten goede aan het restauratiefonds van de Sint Victorkerk.Voor infor matie: Angela Berkhoff, tel. 614 502 of Magda Sirre, tel. 615 137. leven de kinderen de regen boogachtige sfeer van het land. De activiteit start om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De kinderen moeten zelf hun lunchpakketje meenemen. De kosten van deelname bedragen 3,00 per dag.Wie meer infor matie wil of belangstelling heeft om als vrijwilliger te assisteren tijdens deze activiteiten kan maandag- of woensdagochtend bellen naar buurtcentrum ’de Boog’, telefoon: 0182-616 860 en vragen naar Danny Bras of Astrid deWeerd. voor een bepaalde problema tiek te bewerkstelligen. Forse druk van het Weekblad voor Waddinxveen deed het ge meentebestuur besluiten in 1983 werk te maken van het 750-jarig bestaan van het Gou- wedorp. U zult mij moeten ge loven dat er nog veel meer leu ke en interessante verhalen te vertellen zijn uit zo’n lange pe riode.Voor dit moment stop ik er in ieder geval mee. Het was een heel bijzondere periode in Waddinxveen en met het Weekblad voor Waddinxveen waar ik op kan terugkijken. Ik had die tijd niet graag willen missen. Eén ding moet me ech ter nog van het hart. Waddinx veen kreeg vorige week zijn 15e ereburger in de persoon van G. van Ringelenstein. In 1996 werd burgemeester C.M. van der Linden burgemeester. Het ereburgerschap wordt door ons gemeentebestuur verleend omdat het gaat om mensen die altijd veel burgerzin hebben getoond en veel heb ben betekend voor de plaatse lijke samenleving, maar ook over de nodige wijsheid be schikken. In dit verband is het van belang te weten dat beide ereburgers van mening zijn dat de beste locatie voor een nieuw dorpshart gevonden wordt op de Be Fair-locatie. Wanneer breekt de tijd aan dat het ereburgerschap niet alleen wordt verleend met heel veel mooie woorden, maar dat er ook eens geluisterd wordt naar wat zij te zeggen hebben? WADDINXVEEN - Het belooft een enorm feest te wor den aan de Piasweg als manege Reigersburgh de eerste activiteit ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan uit voert. Saskia Jeneson kwam tijdens een paardenschow op het idee om voor het lustrum een sprookje te schrijven waaraan iedereen mee kon doen. Dat was 1998. Nu, twee jaar verder is het bijna zo ver. De laatste puntjes worden na ruim veertien maanden van voorbereidingen op de i gezet. te beïnvloeden Waddinxveen kende bijvoorbeeld geen ge- meentegids. Er was er ooit één in 1972 verschenen (Waddinx veen van A tot Z). Dat was een initiatief van een plaatselijke politieke partij. In 1981 besloot ik zelf in samenwerking met de drukkerij en het gemeentebe stuur een gemeentegids uit te geven. Die gids betekende uit eindelijk het begin van een jaar lijkse traditie waarvoor nu het gemeentebestuur elk jaar te kent. - Mooi vind ik ook de gang van zaken rond het bijzondere schilderij van koningin Beatrix dat nu in veel overheidsgebou wen is te vinden. De Goudse schilderes Carla Rodenberg kreeg van het Waddinxveense college van B. en W. de op dracht zo’n schilderij te maken. Die opdracht was geheim, maar stond ook in de vertrouwelijke notulen van het college. Die waren in mijn bezit en dus pu- ren wezen voor nadere infor- bliceerde ik er over, terwijl B. en W. en de schilderes juist hadden afgesproken hieraan geen enkele ruchtbaarheid te geven totdat het schilderij klaar was. Omdat ik er zelf over had gepubliceerd lichtte ik ook de AVRO-radio hierover in. Die zag er direct een onderwerp in, belde met de burgemeester en ook met de Rijksvoorlichtings- dienst, omdat de RVD tot dan tot niet had willen meewerken aan het toelaten van de Goud se schilderes tot een poseer- sessie van de koningin. Via de media was belangstelling bij de RVD nu wel voldoende belang- tretten schieten over onder andere religie en de dood”, vertelt de onconventionele foto graaf over het ontstaan van het project. La ter bleek het resultaat van de opdrachten niet iedereen te bevallen en werden de the ma’s losgelaten. De deelnemers mochten ma teriaal naar eigen keuze inleveren. „Ik vond de serie wél mooi en van mij staan er dan ook foto’s van die foto-opdracht in.” Bijvoorbeeld een portretfoto van een hoogzwangere vrouw. „Haar man kwam op het idee van de hartjes en tekende die erop. Het is geen standaard portret maar juist een bijzonder beeld”, aldus Bennemeer.Volgens hem is het opvallend hoe weinig families een ‘echt’ familieportret heb ben. Vaak moet je dan toch het foto album uit de kast trekken waar het hele gezin toevallig te midden van de Franse Alpen op staat.‘Ne derlanders gaan niet zo snel op de foto, er moet een reden zijn’, liet hij al eens opteke nen. De foto van de zwangere vrouw laat zien dat het ook anders kan. Bennemeer laat zich graag verassen en regisseert dus niet. Hij laat het aan de mensen over hoe die op de foto willen komen. „Een mooi portret hoeft ook niet het hele gezin beeldvullend op de foto te zijn. Waarom niet naast elkaar lopen op het strand en dan heel ver weg zodat ze alleen links onder in een hoekje staan?”, schetst de foto graaf een portretmogelijk heid uit het hoofd. Ton Bennemeer is enkele weken geleden al genomi neerd voor de Agfa Euro pean Portrait Award, een van de belangrijkste foto wedstrijden in Europa en was vorig jaar uitverkoren om een foto te leveren voor de prestigieuze Has- selblad kalender 2000. Het Zweedse topmerk op fo- tografiegebied selecteerde werk van fotografen we reldwijd. dracht gestaan en daar was ik niet achter gekomen. Ook over de komst van de huidige burge meester F. Jonkman in 1997 had ik tevoren een paar signalen ontvangen, maar in heftige tele foongesprekken met de voor zitter van de vertrouwenscom missie raakte ik ervan overtuigd dat door voortijdige publicatie de benoeming op het spel zou kunnen worden gezet. Om iemands loopbaan niet dwars te zitten zag ik ook af van te vroege berichtgeving over de benoeming van WD- wethouder K.W.Th. van Soest tot burgemeester van Heel, waarover een raadslid mij had getipt. Een ander raadslid, dat ook voor een burgemeesters post had gesolliciteerd (drs.T.J. Bouwers), vroeg eens aan mij langs zijn neus weg hoe ik ei genlijk als journalist zo snel wist waar een burgemeester zou worden benoemd. Zijn be langstelling was mij duidelijk en het klopte ook: hij werd burge meester van Ferwerderadeel. - Niet iedereen durfde een ge sprek met je aan te gaan. Ik herinner bij dat diverse ge meenteraadsleden mij liever iets per post stuurden dan het aan de huisdeur afgeven. Ze wisten dan nooit of ze gezien zouden worden door anderen, ook al ging het om onschuldige informatie. PCW-raadslid J. Ha venaar zei mij eens dat hij tij dens het wekelijkse fractiebe- raad was aangesproken, omdat iemand hem bij mij aan de deur van mijn had zien staan. Be ducht waren gemeentebestuur- matie naar garderobe. - Op deze en andere manieren was het onder andere mogelijk er achter te komen wie in Waddinxveen tot burgemees ter zou worden benoemd. Dankzij informatie van een ambtenaar in het gemeentehuis was het mogelijk al met mr. A.G. Smallenbroek te spreken voordat hij in 1976 tot burge meester van Waddinxveen zou worden benoemd. Dat lukte in 1982 niet met burgemeester C.M. van der Linden. Maar hij had dan ook op de tweede plaats van de geheime voor- WADDINXVEEN - Maar liefst de helft van mijn leven - 27,5 jaar - ben ik intensief betrok ken geweest bij de redactie van het Weekblad voor Waddinx veen. Ik was 26 jaar toen ik door drukkerij Veldwijk BV werd belast met de hoofdre dactie van deze veelgelezen krant en op 54-jarige leeftijd heb ik er dezer dagen definitief een punt achter gezet, omdat er nu op de redactie aan de Ka naalstraat in Waddinxveen een vaste kracht voor dit belangrij ke journalistieke werk aanwe zig is. Het wekelijks vullen van de re dactiepagina’s van het Week blad voor Waddinxveen deed ik vrijwel alleen voor zo’n 1.430 edities met zo'n 11.440 pagina’s gedurende al die jaren tussen 1973 en 2000 en ook nog eens in mijn vrije tijd. Die werd daar grotendeels aan besteed. Elke week opnieuw en jaar in jaar uit. En het werd me nooit te veel. Al die gesprekken met zeer ve len, al die telefoontjes (soms wel tientallen per dag) en al die brieven maakten het mij, ge combineerd met een grote nieuwsgierigheid en onophou delijke belangstelling, mogelijk wekelijks een mooie krant te maken die in veel opzichten het dorpsgevoel, de onderlinge communicatie en het maat schappelijk functioneren van vrijwel iedereen wist te bevor deren. In de afgelopen kleine dertig jaar, waarin ik vier burgemees ters meemaakte en negen nieu we colleges van Burgemeester en Wethouders en gemeente raden zag functioneren, zijn er natuurlijk genoeg leuke, minder WADDINXVEEN - Op woens dag 26 april en donderdag 27 april 2000 worden er in buurt centrum ’de Boog’ (C. Huy- genslaan 2) twee dagen lang va- kantie-activiteiten georga niseerd voor kinderen van 4 t/m I I jaar. Het thema van de ze dagen is ’Het land van Klaas Boog’. Twee dagen lang kunnen de kinderen genieten van de avonturen die het land van Klaas Boog te bieden heeft. Met behulp van activiteiten als muziek, sport, spel en natuurlijk zelf mooie creaties maken, be- E Z E Z WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Kunst Kring ver wacht donderdagavond 13 april Yvonne Nederlof, kunsthistori ca, met een dialezing die han delt over de magisch, realisti sche schilder Carel Willink. Ter gelegenheid van het hon derdste geboortejaar van deze schilder organiseert Museum Boymans van Beuningen in Rot terdam een overzicht dat ge wijd is aan Willinks zelfportret ten en architectuur schilderijen. E L L I G E L L I L I G WADDINXVEEN - Vrijdag 14 april is het alweer de laatste keer jeugddisco in Het Zuid honk. De nieuwe opzet van om 20.00 uur beginnen en om 23.00 uur eindigen is een suc ces gebleken. Daarom hebben we deze avond een thema mee gegeven, n.l. een Beachparty. Er zijn een paar dingen anders, de entree is voor één keer ver hoogt naar 5,-. Bij de ingang krijgen bezoekers een speciale cocktail die zo mers aandoet, alsnog ook een consumptiebon en een verras- L I G schappelijke debat willen be vorderen. Zeven keer heb ik ter gelegenheid van de ge meenteraadsverkiezingen een lijsttrekkersdebat georgani seerd. Ook aan diverse andere onderwerpen werden debatten besteed. Toen toenmalig minis ter van Sociale Zaken drs. J. Boersma in het Waddinxveense Anne Frank-centrum een spreekbeurt hield, wist ik hem na afloop te overtuigen mee te komen naar de gemeenteraad die toch aan het vergaderen was en wel over steunverlening van het orgelbedrijf Eminent BV. De minister stapte de raad zaal binnen en kreeg gelijk het woord van burgemeester mr. A.G. Smallenbroek. Met betrek king tot het winkelcentrum ’de Passage’ kijk ik terug op een zeer druk bezochte debat- avond met de top van de de tailhandel in Nederland. Hun boodschap was: begin zo snel mogelijk. U weet hoe het er mee staat. - Het heeft mij altijd veel ple zier gegeven als plaatselijk jour nalist bepaalde ontwikkelingen te kunnen stimuleren. Zo kon het Comité Seniorenreis Wad dinxveen blijven bestaat nadat de gezamenlijke middenstand had besloten de organisatie hiervan niet meer voort te zet ten. In mijn gesprekken met burgemeester C.M. van der Linden kon de basis worden ge legd voor de Stichting Nationa le Feestdagen Waddinxveen. Met redactionele artikelen over allerlei onderwerpen was het mogelijk extra aandacht

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19