Coby de Jager neemt afscheid van biebliotheek BÉ Veel activiteiten Drie exposities van Anke Mensink Bestuurlijke toekomst Zevenhuizen-Moerkapelle onzeker Paaszangavond in Moerkapelle op Kinderboerderij Dierendal Pieris 'Forest Flame' Opvallend is het blad dat bij het uitlopen oranje rood tot rood kleurt. Bloeit in april-mei met witte bloemen. Maat 20-25 cm. /an 11.50 voor 6’5 i< Weer nieuwe Cursus oud Kinderdisco in Zuidhonk Koorleden NBvP/ Vrouwen van Nu zongen Gpoen7ij< produkten bij Wereldwinkel WADDINXVEEN - In de Wereldwinkel aan het Kon. Wilhelminaplein zijn weer veel nieuwe produkten bin nen gekomen. De spullen zijn met veel vakmanschap en liefde gemaakt door am bachtslieden in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Zij ont vangen hiervoor wat ze ver dienen: meer welvaart, meer onafhankelijkheid en geluk. Oosterse decoraties staan volop in de schappen. Zoals recycled glas, zowel uit La tijns-Amerika als uit Azië. Nieuw is het Vietnamese glaswerk. Het glas is versierd met Vietnamese geluktekens en oosterse karakters. Ook zijn er nieuwe exclusieve sie raden van de Filippijnen: Mil- lifiorie (duizend bloemen) is de techniek waarmee sie- raden-producenten bloe- menvormen in glas smelten. En er zijn ook sieradendoos jes met deze techniek. Maar er zijn ook sieraden uit In donesië, India, Mexico, Peru, Kenia, enz. Samen met Thaise rijstboeren werkt Fair Trade aan een nieuwe milieuvrien delijke wijze van rijstteelt. De bodem is door natuurlij ke bemesting beter gewor den en nu er geen pesticiden meer worden gebruikt komt de vis terug. Naast de witte rijst is er nu ook zilvervlies rijst. schrift lezen Spel en speelgoed WADDINXVEEN - Op don derdag 20 april a.s. wordt er in buurtcentrum ’De Boog’ (C.Huygenslaan 2) een the- maochtend georganiseerd voor ouders, opa’s, oma’s en andere mensen die geïnte resseerd zijn in kinderen. als ik een offerte voor u maak... 1 SDOK-krant VAN DER LOO Hulpverlening u écht een grondig en per- variabel: 3,8% 10 jaar: 5,0% 20 jaar: 6,4% Het Rijke GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Bhk U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het R i i k e Tuinleven mB as WOENSDAG 12 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Coby de Jager. l recreatievoorzieningen. Ook Rotterdam geeft de laat ste tijd blijk van grote belang stelling tot samenwerken met De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink. Iedereen is van harte nodigen welkom; jong en oud! Giften voor dit doel kunnen overge maakt worden op giro 249300 t.n.v. Stichting de Ondergrond se Kerk te Gorinchem, o.v.v. Opvang straatkinderen. Er is een boekentafel aanwezig, waar ook het nieuwe SDOK- memoryspel te koop is. Tevens kan iedereen een SDOK-krant meenemen. WADDINXVEEN - Zaterdag 15 april is het weer kinderdisco in het Zuidhonk. De organisatie heeft het idee van de jeugddis- co ook mee genomen naar de kinderdisco, dat wil zeggen ook de kinderdisco heeft een the- plaats moeten vinden over een definitieve versie van de noti tie. Vervolgens zal tot een be sluit moeten worden gekomen over de bestuurlijke toekomst van de gemeente. In dit schema konden alle partijen zich vin den. reed is moet over dit stuk een brede politieke discussie plaats vinden waar bij de bevolking ook nadrukkelijk geraadpleegd gaat worden. Daarna zal na de ter Schoots met een procedu- re-voorstel. Hij stelde voor een concept notitie op te stellen namens het college waar in zo veel mo- of samenwerking nog niet de voordelen voor de kernen op of dat er verder aan gewerkt moet worden. Hij vond dat de andere belanghebbenden in de ze kwestie wel recht hebben op een standpunt. Brand van de WD ging met Schoots mee. Hij stelde dat wanneer je in onder- handelingen met de staart tus sen de benen binnen komt, je ook als hond behandeld zult baarheid. Hij wil met meer aandacht wat samenwer- van de commissieleden echter wel het signaal krijgen of de De roep tot samenwerking vanaf de westzijde van de Rot te wordt elk jaar sterker. De daar gelegen gemeenten voelen de hete adem van de grote ste den in hun nek en willen via sa menwerking of samengaan der mate grote burchten bouwen, dat de bestuurskracht van de WADDINXVEEN - Per woensdag 19 april organi seert de Stichting Vrienden van Archief en Librije in sa menwerking met het Streek archief Hollands Midden te Gouda weer een beginners cursus 'paleografie’ (lezen oud schrift). Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Aanmelden en informatie: Jac. Piepenbroek, tel. 0182- 521 821. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Gaf onlangs burgemeester Schoots al een voorzet door zich via de media voorstander te verklaren van aansluiting van de gemeente bij de stadsregio Rotterdam, op 4 april was het de beurt aan de leden van de gemeenteraad om zich in com missieverband over dit onder werp uit te spreken. Het thema van deze ochtend is ’spel en speelgoed’, waarbij het met name zal gaan over het spelen van peuters en kleuters. Er zal eerst o.a. met behulp van dia’s worden ver teld, waarom spelen zo be langrijk is voor een kind. Ver volgens geeft een medewerkster van 'De Speelbieb’ uitleg over ver schillende soorten speelgoed en over het huren van speel goed bij de speel-o-theek. Aan het eind van de ochtend is er gelegenheid om met el kaar ervaringen uit te wisse len en eventueel vragen te stellen. De bijeenkomst duurt van 9.30 uur tot 11.00 uur. Deel name kost 2,50, inclusief koffie/thee. Wie nog vragen heeft of deze ochtend geen opvang voor de kinderen kan vinden: Astrid deWeerd of Danny Bras zijn op de maandag-, woensdag- en donderdagochtend te berei ken in ’De Boog’, telefoon nummer 616 860. WADDINXVEEN - Na bijna dertig jaar heeft Coby de Ja ger (58) vorige week afscheid genomen van haar collega’s en haar werk in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Er is in de afgelopen jaar heel veel veranderd. Coby weet nog hoe het hele team om een tafel boeken zat te plastificeren en de alle kaartjes voor de uitleen in grote bakken op alfabetische volgorde werden gezet. „De automatisering heeft de groot ste verandering in ons werk ge- Waddinxveen is de bijenstal flink verbouwd en hebben we een bijentuin kunnen aanleg gen. Er zal de hele week een expositie over honingbijen te zien zijn en er komen echte im kers tekst en uitleg geven over de bijenvolken. Hoe ziet een bijenkorf er van binnen uit? Hoe kunnen we de honing ver zamelen onder zelf gestoken te worden? Welk nut hebben de bijen nog meer in de natuur? Moet ik bang zijn om gestoken te worden als ik in de buurt van de bijenstal ben? Allemaal vra gen waar de imkers een ant woord op kunnen geven. Na tuurlijk is de kinderboerderij ook op andere dagen geopend. Van maandag tot en met zater dag van halfacht tot halfvijf en op zondag van twaalf uur tot vier uur. Er zijn nog steeds veel jonge dieren te zien: de laatste geitjes zijn geboren en ook de schapenlammetjes worden elk moment verwacht. Ook zijn er weer kuikentjes te zien. Na drie weken in de broedmachine zijn ze gezond en wel uit het ei ge- kropen.Verder kan er natuurlijk volop geknuffeld en gespeeld worden met de konijntjes en de cavia’s. Ouderen kunnen in het park de bomenroute wan delen met de beschrijving die in de kinderboerderij te verkrij gen is. En natuurlijk is alles he lemaal gratis! Kinderboerderij Dierendal blijft een bezoekje meer dan waard. vooraf te weten wat bij een sa menwerking de (financiële) consequenties voor de bevol king zijn. Hij vindt wel dat er een alternatief achter de hand moet worden gehouden in ge val de gemeente in de toe komst met een gedwongen herindeling wordt geconfron teerd. Belangrijk is dan dat er geen culturele en maatschappe lijke verschillen bestaan tussen de gemeenten. Wanneer er keuzes gemaakt moeten wor den, gaf v.d. Stee aan, te neigen naar een samenwerking binnen de Rotterdamse regio. SGP’er Bac wenste nog niet na te den ken over alternatieven van zelf standigheid. Hij wilde bovenal niet gehaast worden bij besliss ingen over dit onderwerp. „Kleine kernen kunnen op zich zelf staan”, aldus Bac. De heer Mebius van Gemeentenbelan- gen wil bovenal een brede dis cussie met de bevolking over dit onderwerp. De stukken en rapportages over samenwer king hebben wat hem betreft een hoog abstractieniveau. De Jong van het CDA ziet voor- en nadelen bij regiovorming. Wan neer de grens van het Groene Hart bij de Al 2 komt te liggen, voorziet hij problemen voor de gemeente. De Jong vindt dat er eerst maar eens duidelijkheid moet komen over de plannen voor de glastuinbouw. Hij was bang dat de gemeenten in de B- driehoek al verder kijken dan alleen samenwerking. Zo ver organist Mark Louter. De opening van de avond wordt verzorgd door ds. J.B. Zippro en de leiding en sluiting zijn in handen van SDOK-voor- lichter T.W Kruithof. De avond begint om 19.30 uur. WADDINXVEEN - Deze lente is op drie verschillende plaatsen werk te zien van An ke Mensink. De bekende Waddinxveense kunstenares exposeert in het Barbizon-Ho- tel te Capelle aan de IJssel, op de Holland Art Fair en in het Diaconessenhuis te Lei den. In Hotel Barbizon toont zij schilderij en, evenals in het Diaconessenhuis. Op de Holland Art Fair is Anke Mensink één van de vijf kunstenaars die de Goudse Stadsga lerie vertegenwoordigen. De Holland Art Fair is één van Europa’s grootste kunst beurzen. Anke Mensink zal daar een groot schilderij laten zien (getiteld: "6x I m. Rhythm Soul") en verschillende tapijtont- werpen. Sinds kort werkt zij namelijk samen met een fabrikant die haar schilderijen laat uitvoeren op tapijt, zowel voor aan de wand als voor op de vloer. Opdrachten hiervoor komen van particulieren, van de overheid en van bedrijven. Schilderijen van Anke Mensink hebben bijna altijd te maken met muziek: Herhalingen, ritmes, structuren. Anke Mensink is niet bang zich in decoratie uit te leven: „Het werk is min of meer abs tract, altijd kleurrijk, uitbundig. Het maakt je vrolijk.” veer 25 afdelingen, die zich be zig houden met projekten in het voormalig Oostblok. Onge twijfeld zijn ook de hulptrans- porten naar Roemenië, Albanië en Oekraine goed bekend. Te vens voert de SDOK verschil lende straatkinderprojekten uit. Zo leven er ongeveer 7000 kinderen in de riolen van Boe karest (Roemenië), waaraan voedsel, kleding, onderdak en onderwijs (in de toekomst) ge geven wordt. Ook is er onlangs een kinder tehuis geopend in de stad Coimbatoire (Zuid-lndia). Aan de avond werken mee het jeugdkoor Asarela en het jon gerenkoor Nethanja, beiden o.l.v. Rien v.d.Werff en organist Jan Flikweert en het gemengd koor Asaf o.l.v. Jac. Horde en wil het CDA niet gaan. Wel zag hij voordelen voor de gemeen te in een samenwerking binnen discussie gestopt moet worden een Rotterdamse regio. Ook Spekman van de PvdA zag meer mogelijkheden voor de gemeente, eigen ideeën uit te werken, bij aansluiting tot de stadsregio. se vrouwen snel in feeststem ming en na het zingen van ’Ma- riandel’, krijgen zij een spon taan applaus voor hun ludieke optreden. Na de pauze stond de musical ’The Sound of Mu sic’ op het programma. Maria’s (nonnetjes), kinderen Van Trapp grote steden hen niet gaat de kapitein hoogstpersoon- overvleugelen. Al lang geleden gaven de gemeenten Berg- schenhoek, Berkel en Roden rijs, Bleiswijk en Zevenhuizen- Moerkapelle aan drs. Van Helvoirt de opdracht een ver- kenningsonderzoek te doen naar de mogelijkheden van sa menwerking dan wel fusie van al deze gemeenten te samen, dan wel in wisselende combina ties onderling. Het merendeel van deze gemeenten werken nu al samen binnen het recreatie- Zij zag de kernbezoeken in de gemeente als een mogelijkheid dit onderwerp met de bevol king te bespreken. Ook zal on- worden. Hij zag met een fusie derzocht moeten worden of de plaatselijke politiek voldoende krachtdadig bestuur biedt. Zij het gebied van vitaliteit en leef- was bang dat niet samenwer- baarheid. Hij wil met name king in de toekomst zal leiden tot een gedwongen herindeling, king aan deze zaken bijdraagt. Burgemeester Schoots stelde Vervolgens kwam burgemees- vast dat de gemeente een prachtig gebied is, dat een ieder wel wil hebben. „We hebben iets te bieden en daar mogen we best wat kapsones over hebben. De gemeente kan dan gelijk de meningen die op deze ook eisen stellen. Een mogelijk- avond zijn verwoord worden heid zou kunnen zijn zelfstandig meegenomen. Wanneer dat ge- blijven en samenwerken alleen op onze voorwaarden”, aldus Schoots. Daarnaast stelde hij, dat de gemeente zich nooit moet laten leiden door de tijd stippen van anderen. Een goede zomervakantie een discussie discussie over dit onderwerp met de inwoners achtte hij veel belangrijken Rotterdam en de stadsregio zullen nog geduld moeten hebben. Hun wens tot overleg op korte termijn kan nog niet gehonoreerd worden. Wethouder Zijderhand wilde De SDOK houdt zich reeds 33 jaar bezig met de hulpverlening aan de verdrukte christenen in de gehele wereld, alsmede met de geestelijke en materiële hulpverlening in de landen van het voormalig Oostblok. In Ne derland heeft de SDOK onge- WADDINXVEEN - De leden van het eigen koor van de Wad dinxveense afdeling van NBvP/Vrouwen van Nu hebben vorige week wederom deelge nomen aan de jaarlijkse koren dag van de bond in Rockanje. De koorleden aldaar traden voor de zesde achtereenvol gende keer als gastvrouwen op in de Welkomkerk. Het thema voor de deelnemende koren was dit jaar ’Oostenrijk’. Voor dat elke afdeling afzonderlijk voor het voetlicht trad werd onder leiding van dirigent Van der Veer gezamenlijk ingezon gen. Later op de dag lieten alle koren zich samen horen twee maal samen met eer-der inge studeerde liederen horen. Het Waddinxveense koor stond, gekleed in overeenstem ming met' het thema van de dag, als zesde op het podium. Tevoren was gevraagd terwille van de tijd niet te applaudisse ren, maar de zaal raakt bij het optreden van de Waddinxveen- MOERKAPELLE - Op donder dag 13 april wordt in de kerk van de Gereformeerde Ge meente (Kerkstraat) te Moer kapelle een paaszangavond ge houden ten bate van het project ’Opvang straatkinde ren’ (o.a. Roemenië en India). Deze avond wordt georgani seerd door de bekende Stich ting De Ondergrondse Kerk (SDOK). WADDINXVEEN - In de mei vakantie van de basisscholen zal in kinderboerderij Qieren- dal weer een groot aantal acti viteiten voor de Waddinxveen se kinderen op het programma staan. Centraal thema is Nieuw Leven. Voor één van de activi teiten moeten de kinderen zich wel laten inschrijven, dus wees er snel bij, want: vol is vol! Voor woensdag 19 april en op vrijdag 21 april (goede vrijdag) kunnen kinderen zich inschrijven voor het beschilderen van eieren. Onder begeleiding van onze vrijwilligers mogen de kinderen een ei zo mooi mogelijk versie ren. Natuurlijk mag het eindre sultaat meegenomen worden naar huis. Inschrijven kan tele fonisch bij de kinderboerderij, tel.0182-610 777. Op zaterdag morgen 29 april (koninginne dag) kunnen de kinderen een eieren-speurtocht maken. Door het hele park hangen ei eren met daarop een letter. Als alle eieren zijn gevonden kun nen de kinderen van de letters een woord vormen. Er ligt een presentje klaar voor de kinde ren die het goede woord heb ben geraden. Het eieren zoe ken vindt plaats tussen half tien en elf uur. Voor deze morgen hoeft niet te worden ingeschre ven; iedereen is van harte wel kom. In de eerste week van mei staat de bijenstal in het zonne tje. Dankzij de sponsoring van de Stichting Bedrijvensportdag bracht. De werkdruk is ook toegenomen. Een lezeres zei een keer: het lijkt hier wel een fabriek. Tja, soms heb je in de uitleen alleen maar tijd om boeken in te nemen en uit te geven. Voor een praatje ont breekt de tijd.” Toch heeft Coby de Jager altijd ge probeerd haar le zers vriendelijk en zonder stress te benaderen en vooral oudere mensen een stuk je op weg te hel pen als ze een be paald boek niet meteen konden vinden. „Vroeger brachten ze wel eens een zakje koekjes of dropjes voor ons mee”, herinnert zij zich. „Wij deden toen als collega’s meer leuke dingen met elkaar. Daar ontbreekt nu veelal de tijd voor, maar de goede sfeer is ge bleven. En we vinden het alle maal leuk als mensen met een blij gezicht met hun boeken de deur uitgaan.” De laatste tijd werkte Coby nog tien uur per week. „Ik heb langzaam afgebouwd. Mijn man werkt sedert zeven jaar niet meer fulltime. Onze zoon en dochter zijn getrouwd en we hebben drie kleinkinderen. Ik zal me niet vervelen. Ik aquarel leer graag en volg daar lessen in. We hebben een vakantie huisje in Denekamp, waar we met de collega’s ook wel eens zijn geweest vroeger. In de gro te vakantie werken mijn man en ik voor de Campingwijzer. Daarvoor gaan we in vier we ken ongeveer 132 campings in Frankrijk af voor het verzame len van praktische gegevens over bijvoorbeeld tarieven en uitbreiding. We kunnen hier nu wat meer tijd voor nemen.Ver der fietsen en wandelen we graag. En ik zal heus nog wel eens in de bibliotheek komen.” de gemeente. Gedwongen door ruimtenood en gedu peerd door het niet doorgaan van de stadsprovincies, tracht men koortsachtig met de naastgelegen gemeentes con tacten aan te gaan om in de toekomst in hun grazige weide gebieden Rotterdamse plannen te kunnen verwezenlijken. On langs liet deze stad al merken zelfs uit te willen maken hoe de Zuidplaspolder er in toekomst uit moet gaan zien. Zij dreigden zelfs met bezwaren te komen wanneer de polder anders wordt ingevuld dan hun bedoe ling is. Alle reden dus voor de leden van de gemeenteraad, eens over de bestuurlijke toe komst van de gemeente te pra ten. Alle aanwezige raadsfrac ties stelden, dat de gemeente boven alles zelfstandig moet blijven. Burgemeester Schoots gaf aan dat er al zes jaar over alle mogelijkheden van samen werking gesproken wordt. Hij gaf aan dat de gemeente uit moet gaan van eigen waarde. Hij heeft gesignaleerd, dat er op veel terreinen veel interesse is voor Zevenhuizen-Moerkapel le. De heer v.d. Stee van de WD wenste de discussie te zien als een startdiscussie. Voor er een standpunt wordt ingenomen dienen zowel politiek, maat schappelijke organisaties als de bevolking rechtstreeks over dit onderwerp geraadpleegd te worden. Hij vindt het belangrijk en lijk brengen om de beurt hun verhaal of liedjes uit deze musi cal. Het Waddinxveense koor bracht ’The lonely goatherd’ ten gehore. Prijzen zijn op deze korenda gen niet te verdienen.Wel krijgt elk koor aan het einde van de middag een beoordeling. Behal ve een opbouwende kritische kanttekening de sterktegraad van de liedjes betreffende, zegt de jury een beetje vergeten om te zijn om te luisteren, omdat schap de Rottemeren en beslis er zo goed is gezongen en ge- sen in die hoedanigheid nu al speeld. „Het koor had door gemeenschappelijk inzake de presentatie en duidelijke arti culatie de zaal meteen in zijn greep”, was een zeer lovende opmerking. Zij wilde na haar verhuizing graag mensen leren kennen en probeerde op alle mogelijke manieren werk te vinden, maar in 1970 lagen de banen niet op geschept. Toen zij een adver tentie las waarin de bibliotheek personeel vroeg, hapte zij meteen toe. Per I decem ber kon Coby, die een opleiding tot kinderverzorg- ster had, aan de slag. „Ik sprong een gat in de lucht”, zegt ze. Op dat moment wist zij nog niet dat zij zwanger was. Nu zou het baantje wel aan haar neus voorbij gaan... Maar toen ze Nel Zijlstra belde zei die: „Geeft niets, kom maar fijn werken. We hebben dan wel eerder meegemaakt.” Tot de dag voordat haar zoon Marcel werd geboren bleef Co by doorwerken. De volgende dag had zij haar baby. „Later ging hij, net als andere kinder tjes van personeelsleden, mee naar de bieb en ze kregen hun flesje melk even in het kantoor. Er stond een box en buiten de openingsuren hadden de kinde ren dolle pret in de bieb”, ver telt Coby de Jager. Zij heeft veel collega’s zien ko men en gaan. „Met de één je meer contact dan met de an der, maar de band onderling was altijd goed. Heel verdrietig waren wij bij het overlijden van drie collega’s, Mieke van de Roovaart, mevrouw Faber en Ria van Baarle.” ma: beachparty (strandfeest). De aanvang is net als anders om 18.30 uur en het einde van dit strandfeest (disco) is om 20.00 uur. De toegang is 2,50 p.p. (incl. consumptiebon en een lot voor de loterij). Cross Over II (1997) van Anke Mensink. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. I HYPOTHEKEN PENSIOENEN ï-'\ V* i ADVIES b BEMIDDELING s...bevat die gegarandeerd géén verborgen besturingssystemen/

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23