Hockeysters Waddinxveen effenen weg naar de titel Succesvol debuut Rowah-Herenrecreanten DJB-Racing door pech achtervolgd Moerkapelle zonder periodetitel Kampioenenregen bij Korbis 3-0 winst voor Data General Start HSW Finalisten schaken 16-jarige wint Rapidtoernooi zomerseizoen Uitslagen Sjoelen Kinderbingo Stand jeu de boules X 2e Ronde Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PAGINA 29 WOENSDAG 12 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog terdag 22 april gaat Moerka- pelle met 150 leden naar de wedstrijd Sparta-Cambuur in de KPN-telecompetitie. Groeneweg blijft vierdeklas ser. De Zevenhuizenaren ver loren met 2-0 van Bodegra ven, maar concurrent Bergambacht sloot de laatste wedstrijd eveneens af met verlies (l-O) bij kampioen Haastrecht. Het verschil met Groeneweg bleef drie pun ten. Overige uitslagen: WSE- Moordrecht I-1Lekkerkerk- Waddinxveen 2-0. Programma zaterdag: Be Fair- Leonidas (aanvang: I4.30 uur), Sleutels-Moerkapelle. Meer informatie over het team is binnenkort te vinden op de website: www.djb-racing.nl. Tot deze toegankelijk is, kunnen geïnteresseerden terecht op www. eyecatc h i ng. o rg/d j b/i n - dex.html. MOERKAPELLE - Het vijfde Moerkapelle Rapid schaak toernooi is een groot suc ces geworden. Liefst 84 schakers kwamen naar Op Moer om elkaar te bekam pen op de vierenzestig vel den. Er was zelfs een jonge schaker uit België. Er werd gespeeld in vier groepen: se nioren A en B, jeugd onder 12 jaar in D en E. De sterke groep A werd verrassend gewonnen door de 16-jarige Djurre den Heeten uit Zwijndrecht. Hij scoorde zes punten uit zeven partij en en bleef ongeslagen. Op de gedeelde tweede plaats, met elk vijf punten, eindig den vijf spelers waaronder Dick Bac uit Moerkapelle. De B-groep werd een prooi voor de twaalfjarige Linda Ammerlaan uit Capelle a/d IJssel met zes uit zeven. Hans van Offeren uit Wad dinxveen werd tweede en Jeroen Soeteman uit Spijke- nisse derde. Beiden behaal den vijf punten. Tijdens de tijdtraining wist het team toch nog een 29ste tijd neer te zetten in een deelne mersveld dat in de vijftig loopt. Helaas was na de training de rij bij de tankplaats te lang om nog voor de sluiting te kunnen tan ken. Hierdoor moest op nage noeg lege, in plaats van volle tanks gestart worden. Binnen een half uur is er een nieuwe tactiek uitgekiend om één ex tra tankstop in te lassen. Met kostbare achterstand tot ge volg. sponsors, namelijk Noorlander Sportcars uit Zevenhuizen, OS Optical, leverancier van de be kende GIA-Iens policarbonaat glazen en Eyecatching. Zonder hun steun had het team deze überhaupt niet kunnen racen. zelfs 50% van de teams een ti tel voor hun club bijschrijven. Voor één van deze teams was een klein beetje hulp nodig van de concurrentie die op de laat ste speeldag hun wedstrijd verloor. Hierdoor kon de C2 alsnog kampioen worden. Het hoogste team van de Kor- bis-jeugd heeft het felst moeten strijden voor hun eerste plaats. Een aantal Zeeuwse tegenstan ders bleken flink uit de kluiten gewassen te zijn. Hierdoor moest conditioneel alle zeilen worden bijgezet om ook deze wedstrijden in winst om te zet ten. Een gedeeld kampioen schap bleek na een volledig af gewerkte zaalcompetitie het maximum haalbare. Vanaf deze week hebben de wedstrijden op het veld weer hun aanvang genomen. WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) start met het zomerseizoen. De zomer competitie bestaat zoals ge woonlijk uit tienwedstrijden, waarvan de acht wedstrijden met het beste resultaat mee tellen voor de eindrangschik king. Er wordt hoofdzakelijk gevist in waters in de directe omgeving, de eerste wed strijd wordt a.s. zaterdag ge houden in de Oude Rijn. Deelnemers kunnen zich aanmelden om 06.00 uur aan het station NS, vanwaar wordt vertrokken. Op 6 juni a.s. wordt begonnen met de zomeravondcompetitie. Deze bestaat uit zes wedstrijden, die afwisselend worden ge vist in het Aarkanaal, de Ou de Rijn en het Gouwekanaal. Voor meer informatie of voor een wedstrijdprogram- ma kan men bellen naar A. van Leeuwen, tel. 615 225. wachtingen voor de volgende race, als het nieuwe frame er is.” DJB-Racing heeft een gat in de begroting, waarvoor nog spon sors gezocht worden. Momen teel heeft het team een drietal Niels Swiebel, die voor het tweede seizoen coach is: „Met nog drie wedstrijden en die wedstrijd die we nog moeten uitspelen te gaan staan we acht punten voor. Dat betekent dat we na winst op hekkensluiter Tempo’34 in de uitwedstrijd te gen Nieuwkoop kampioen kun nen worden”. „We zijn op de terugweg. Ze- WADDINXVEEN - Het is nog slechts een kwestie van tijd dat de hockeysters yan Waddinxveen het kampioenschap in de vierde klasse kunnen vieren. Door de 3-0 overwin ning op concurrent Nieuwkoop zetten de Waddinxveen- sen een belangrijke stap in die richting. Volgende week speelt Waddinxveen tegen hekkensluiter Tempo’34 waar na op Koninginnedag de laatste 25 minuten van de uit wedstrijd tegen Nieuwkoop worden uitgespeeld. De wed strijd werd eerder wegens overvloedige waterval gestaakt. Waddinxveen leidde op het moment van staken met 0-1. Als die bij Gouda hun niveau kunnen verhogen, vind ik dat best. Maar dan moet Gouda en kele speelsters die bij hen bui ten de boot vallen aan ons overdoen. Die kunnen dan groeien in de derde klasse. Dat zou voor beide teams goed zijn”. Voor Waddinxveen speel den tegen Nieuwkoop Sanne Glaser, Charlotte Kodde, Eve lien Kodde, Georgina Earl, Ju dith de Groot, Frederique Ver steeg, Olga Sweinsberg, Marlies Mulder, Eline de Groot, Pamela van Kessel, Marieke Kodde, Fl oor Flemming, Leonie Dunsel man en Madelein Hofmeister. WADDINXVEEN - De uitsla gen van de Waddinxveense sjoelers zien er als volgt uit: klasse A: Dirk Jan van Drunen 1415 punten, Kees Kuipers en Dick Dros 1378, Jan Kersber gen 1364, André van Gemeren 1351. Klasse B: I. Frans Botger 1313, klasse C: Jan van Beek 1272, klasse D: I.A.Warmelink I 100 punten. WADDINXVEEN - Op woensdag 19 april a.s. is er weer een kinderbingo in buurtcentrum ’de Boog'. De zaal gaat open om 13.00 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Deelname per ronde kost I,-. Er worden 4 ron des gespeeld. Er wordt geen entreegeld geheven. Kinde ren t/m 12 jaar zijn van har te welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense kartteam DJB-ra- cing reed afgelopen zondag hun eerste race.Voor de race kende het team een grote tegenvaller met het frame en ook tijdens de wedstrijd ging niet alles naar wens. Toch behaalden de kar- ters een 22e plaats. Er werd binnen het team al gekscherend voorgesteld de teamnaam maar te veranderen in Team Murphy, naar de gelijk namige wet. „We hebben ons best gedaan en meer konden we niet doen. Naar omstandig heden mogen we dan ook niet klagen”, aldus een van de cou reurs. De omstandigheden zaten ze dan ook niet mee, zo voor de eerste race van het seizoen. Het nieuwe frame bleek niet goed te zijn, waar door de on derdelen er niet goed op ge monteerd konden worden. Een vervangend frame was niet op tijd over uit Engeland, waar door op een leenframe ge traind en geraced moest wor den. „Dit frame was niet nieuw, maar al vorig seizoen gebruikt, waardoor het niet veel beter was dan ons oude. Maar ja, je moet wat”, zegt Dick, één van de drie coureurs. „Gouda heeft als eersteklasser een beter team. In ons team zitten drie speelsters die het eerste klasseniveau zouden aankunnen. MOERKAPELLE - De voet balclub Moerkapelle neemt niet deel aan de nacompeti- tie. Na de 0-2 nederlaag te gen Koudekerk speelden de blauwwitten tegen Woubrug- ge met 0-0 gelijk. Kampioen werd Sleutels. Aan de nacom- petitie wordt deelgenomen door MVKV, BSC’68 en Kou dekerk. Moerkapelle was te gen Woubrugge in de eerste helft beter, maar Lennaert Visser en Marco van der Loos lieten kansen onbenut. In de tweede helft was Wou brugge beter, maar strandde op de goed keepende doel man Mark Huisman. Op za- om Lucassen zorgde voor een 0-5 voorsprong. Bij 4-7 werd Vermeulen op het midden ge positioneerd, die aanvallend en blokkerend goed werk liet zien. Haar sprongkracht bracht haar regelmatig boven het blok van de tegenstander, alleen sturing en dosering van de smashes zijn nog voor verbetering vat baar. Ook Kok en van Zaanen boekten punten met diep gesla gen services, waardoor Data General naar 9-14 uitliep. De langdurig geblesseerde van der Meer serveerde de partij uit, wat uiteindelijk in een 9-15 set- winst en 0-3 overwinning resul teerde. Door deze overwinning handhaaft en houdt Data Ge neral de mooie tweede plaats in de Ie divisie met 10 punten voorsprong op nummer drie. Zaterdag 15 april: laatste com petitiewedstrijd tegen So- mas/Activa om 19.00 uur in sporthal Swanla. ven jaar geleden speelde Wad dinxveen nog in de derde klas se en in een grijs verleden zelfs in de tweede klasse. Daarna volgde er een terugval, maar in tussen zijn er nieuwe leden bij gekomen.Van het team dat nog in de derde klasse heeft ge speeld, is geen enkele dame meer aanwezig. Eigenlijk wilden we vorig seizoen al kampioen worden, maar dat is niet gelukt. Dit seizoen zijn er zes speel sters uit de A-jeugd bij geko men. We hebben gezegd: ‘we gaan het gewoon bekijken’. We wilden niet de druk om kam pioen te worden op de speel sters leggen”. Het is Swiebel bekend dat de hockeyclub GMHC uit Gouda, die hoger speelt, graag de bete re speelsters en spelers uit de Goudse regio wil aantrekken. WADDINXVEEN - Binnen de korfbalvereniging Korbis heeft zich na afloop van het zaalsei- zoen een ware stortvloed van kampioenschappen voorge daan. Bij de welpen (zes- en ze venjarigen) werden twee van de zes teams eerste in hun klasse. De W3 en de W5 kon den reeds voor hun laatste wedstrijd genieten van hun kampioenstaart. Daarna moch ten ze met hun bloemen en di ploma poseren voor de foto graaf. Het Dl team kon reeds drie wedstrijden voor het einde van de zaalcompetitie hun kam pioenschap vieren. Zij bleken reeds vroeg in het seizoen te sterk voor de tegenstanders in hun poule. Bij de C-teams (jongens en meisjes tot 13 jaar) konden daan. Aanvankelijk leek de 2e set dezelfde weg op te gaan. Servicedruk van Meijer en vooral Lafeber zorgde voor een snelle 0-6 voorsprong. Hierna stokte de machine ech ter, Ekspalvo meed het blok met tactische plaatsingsballen en vanuit de verdediging van Data General werd hierop ma tig gereageerd. De pass kwam minder goed aan en ook spel- verdeling en aanval lieten haak jes vallen. Op 9-9 kwam Ekspal vo zelfs op een 12-11 voorsprong en het was aan sterk serveren van Lafeber en blokkering van Meijer en Lucas sen te danken dat de setwinst alsnog met 12-15 binnen kon worden gehaald. In de 3e set startte Visser met Kok op de diagonaal. Data Ge neral liet degelijk spel zien met uitstekende passing van den Butter en van der Maat. Sterk serveren van Knap en weder- zo hard mogelijk te laten lo pen”. De gekozen tactiek bleek echter niet te werken. Na twee uur racen lag DJB-racing op een 32ste plaats. Besloten werd om nog langer door te rijden tot een wissel van coureurs. Dit werkte beter: De motoren leken tijdens de laatste twee uur pas echt ’los te komen’. Po sitie na positie werd veroverd, om na zeven uren racen als 24ste de meet te passeren. Uit eindelijk rolde er een 23e plaats uit de bus. Als extraatje voor DJB-racing kreeg een van de koplopers een 8-ronden-af- trek wegens ’te lichte weging’. In de laatste rondes werd door Bram nog keihard gereden om nog een plek op te kunnen klimmen maar een achterblijver gooide roet in het eten. Op slechts een paar meter achters tand wist Bram voor DJB-ra- cing uiteindelijk de 8 uren van Veldhoven als 22ste te finishen. „Al met al, ondanks alle pech en tegenslag geen slechte race”, meende teammanager Edwin. „Ruim 46 karts aan de start en dan op een oud frame met nog niet helemaal optimaal lopende motoren als 22ste in onze klasse finishen is niet slecht, denk ik. Het schept ver in het sportpark De Sniep won Waddinxveen verdiend van Nieuwkoop. De Waddinxveen se ploeg was met name in de eerste helft duidelijk sterker. Het scoren ging echter moei zaam. De thuisclub kreeg der tien strafcorners te nemen, maar slaagde er geen enkele keer in te scoren. - Eerst vlak voor de rust lukte dat Marieke Kodde wel. De Waddinx- veense verdedi- ging werd in het eerste deel niet echt op de proef gesteld. Na de rust slaagde Nieuwkoop er in voor meer druk te zorgen. Maar eerst nog zorgde Char lotte Kodde met een goed schot voor 2-0. Daarna werd de Waddinxveense doelvrouw Sanne Glaser aan de tand ge voeld. Een proef die zij goed doorstond. Nieuwkoop kreeg vervolgens enkele strafcorners te nemen waaruit echter niet werd gescoord. De Waddinxveensen maakten de fout elkaar teveel in het midden van het veld op te zoe- De eerste van de drie cou reurs, Jeroen, had een fantasti sche eerste ronde. Binnen één ronde wist hij ongeveer vijf plaatsen te klimmen. Omdat echter al vrij snel getankt moest worden, werd dat uitein delijk na een uur de 28ste plaats. De tactiek werd, mede veroor zaakt door de achterblijvende prestaties van de motoren, ge zet op ’consolideren en lang zaam uitbouwen’. Wouter, de monteur hierover: „Ik heb wat weinig tijd gehad om de moto ren helemaal optimaal te kun nen repareren. Het vergt enorm veel meet-, reken- en testtijd om een 4-takt motor WADDINXVEEN - In deze onderlinge competitie van acht teams werd op 4 april weer een avond afgewerkt. Enige teams konden niet in hun sterkste formatie aan treden omdat teamleden an dere verplichtingen hadden. Twee teams wisten hun on geslagen status te handha ven. Na twee wedstrijden en veertien gespeelde partijen is de stand nu als volgt. I .J.Kooistra/B.LantingZH.Cam meraat/P.v.d.Made 2-14-12- 1032.T.Wubben/S.Tab- ben/WVersluis/ N.Schiffer- ling 2-14-12-83+; 3. W.v.Bockom Maas/N.Ou- dijk/Fred en Rob v.Dijken I- 14-8-25+; 4.I.Matla/L.v.Krie- ken/A. en M.Janssen/ 1-14-8-4-; 5. H.v.Wouden- berg/P.Rubeling/J. en T.Huls- kamp I -14-6-43-; 6. R.Ver- sluis/H.v.Wageningen/l.v.Gils/ H.de Wilde I-I4-4-58-; 7. C. *t Hart/C.Voskuilen/J.La- pair/T.v.d.Velde 0-14-5-31-; 8. B. en C. Monster/A.Lebbing/Ron v.Dijken 0-14-1-75-. De eerstvolgende wedstrijd in deze competitie is op 2 mei. WADDINXVEEN - Handbal vereniging Rowah heeft inmid dels ook een herenrecreanten team op de kaart gezet. TOG uit Berkel en Rodenrijs was de tegenstander in de debuutwed- strijd. Het enthousiasme en wedstrijdplezier waren groot, hetgeen de sleutel is voor het succes. De ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen. Met name door de ‘jonge recrean ten’ Bart Boevé en Stefan Keus kon Rowah gelijke tred hou den. De ruststand was 11-9 in het voordeel van de thuisclub TOG. Na rust pakte Rowah het goed op. Doelman Aad de Vos verdedigde zijn doel als een ‘jonge God’. Hij schroomde zelfs niet de harde ballen met zijn hoofd te stoppen. Omdat de voorwaartse het vijandelijke doel regelmatig wisten te vin den, won Rowah zijn eerste Game met de knappe score 22- 23. Opvallend was dat bijna alle Rowah spelers doeltroffen. Het Dames A-team speelde in Pijnacker, zonder steunpilaar Bianca van Ham, tegen het plaatselijke Oliveo. Ondanks dat de keurtroepen van Lex van Ham geen wissels op de bank hadden, waren zij veel te sterk voor Oliveo. Met snelle combinaties en trefzekere schoten stond het bij rust 4-11. In de tweede helft viel Rowah iets terug en kon Oliveo beter partij bieden. De wedstrijd werd met 10-21 gewonnen door Rowah. Kampioenskandidaat Rowah C (dames) speelde in Vlaardingen tegen de Hollandiaan. Een Vlaardingse vereniging die een prima signaal afgaf tegen zin- loosgeweld. Elk team van de thuisclub speelde in een daarop betrekking hebbend shirt. Ook in dit duel was Rowah veel te sterk voor de thuisclub. Na een 1-6 voorsprong bij rust won nen de pupillen van Hans de Heer met 1-12. Aanstaande za terdag kan volgens coach Hans een flinke stap voorwaarts ge zet worden richting kam- pioensschap. Voor het andere C-team stond de uitwedstrijd DWS (Schiedam) op het pro gramma. Het was tot op het eind een gelijk opgaande strijd, maar Rowah moest de punten Het team van DJB-racing eindigde van de 46 deelnemers op de 22e plaats. In de strijd om het kampioenschap kreeg het team nummer 54 toegewezen. toch in Schiedam laten. Positief was dat de Rowah leden alle maal lieten zien wat ze waard zijn door tot het eind toe te blijven knokken. Na het laatste fluitsignaal was de stand 18-13. De Damesrecreanten sloten vorige week hun wintercompe titie af in Schiedam tegen EHC I Rowah miste enkele kanon nen door blessures. Na twee minuten was Rowah al duidelijk dat dit een moeilijke pot zou worden. Hoe moeilijk het was bleek wel uit de einduitslag 20- 6. Coach/trainster Jolanda Hof fmans was na afloop niet onte vreden na deze eerste competitiereeks van haar re creanten en zag duidelijk progressie. De doelpunten wa ren van Joyce Knaapen, LiaVer- weij, gastspeelster Sonja van Ham en Ada Hoefnagel. De hockeysters van Waddinxveen kunnen op Koninginnedag kampioen worden. Dan worden de laatste 25 minuten in de uitwedstrijd tegen Nieuwkoop uitgespeeld. (Foto.-ArtisticArt/ Liesbeth van derVis.) ZEVENHUIZEN - In de mooie, maar sfeerloze sporthal De Dijk behaalde Data General af gelopen zaterdag een snelle 3-0 overwinning op Ekspalvo. De tegen degradatie vechtende Dordrechtse formatie kon eni ge steun van supporters best gebrüiken, maar de supporters van de ploeg uit Zevenhuizen waren zelfs in de meerderheid. Coach Visser startte met Bijl als spelverdeelster en van Zaanen en Meijer op het mid den. Lafeber, van der Maat en Lucassen verzorgden de bui- tenaanval en den Butter nam als altijd als libero passing en verdediging ter hand. De Ie set had weinig om het lijf. Bij 0-2 kwam Lucassen aan service, die vervolgens een se rie van 13 punten produceerde. Zij rammelde met strakke, diep geslagen services het Dordtse veld door elkaar. Binnen 10 mi nuten was de set met 0-15 ge- ken waardoor aan de zijkanten een zee aan ruimte lag. „Breed hockeyen”, schreeuwde coach Niels Swiebel zijn speelsters toe. Maar zijn bedoelingen wer den niet altijd goed begrepen. Waddinxveen heeft dan ook een jong team waarvan de oud ste speelster twintig en de jongste zestien jaar is. De ploeg zit nog volop in het leerproces dat nodig is wil zij straks in de derde klasse tot een vaste waarde uitgroeien. Kort voor tijd bracht aan voerster Marlies Mulder met een schot laag in de hoek de eindstand op 3-0. MOERKAPELLE - Bij schaak vereniging Moerkapelle werd in de finalegroep de tweede ronde gespeeld. Ben van Geffen en Gerard van Om meren, beiden met een over winning gestart, speelden te gen elkaar een interessante Caro-Kann. Rond de twintig ste zet probeerde Ben met een paar offers de winst te forceren, die er nooit echt inzat. Het resterende eind spel met drie pionnen tegen een stuk werd remise gege ven. Jesse van Elteren kreeg in een Pirc licht voordeel te gen Dick Bac. Uiteindelijk kwam er een dubbeltoren eindspel op het bord, waarin remise werd geforceerd. Hu go van Elteren speelde zijn geliefde Weens tegen de op nieuw goed spelende Arno Luinenburg.Toen zwart niet verder kwam in zijn streven werd remise overeengeko men. De stand I. en 2. Gerard van Ommeren en Ben van Gef fen met 1,5 uit 2; 3 en 4. Dick Bac en Arno Luinen- burg met I uit 2; 5 en 6. Jes se van Elteren en Hugo van Elteren met 0,5 uit 2. Er vol gen nog drie ronden. De stand bij de senioren na ronde 37 is als volgt: I Maarten Vroegindeweij, 2. Wim Vroegindeweij, 3. Ro nald Mandersloot. B L - JA. A fW5 A .AA ÉË-;-3g.' 'pipi P'--'' 'Pi ---- -r - '-A. AA'aA'. i...A. AA A;

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29