Deze Week ÏJ n intratuin HET 6«0EHE WAIEHHUIS VOO/* J Platform Armoede- Zomerfestijn rond braderie Dorpstraat Koninginnedag en bevrijdingsdag geopend! bestrijding: garantie verbetering koopkracht invoeren ALLES VOOR UW OPEL... Rondrit historische militaire voertuigen en truckers i ir Severs D66: speelvoorzieningen Zuidplas beneden de maat Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer O!9 I iOill Waddinxveen Kindermarkt naar Gewijzigde openingstijden winkels Rectificatie ORGELS-PIANO’S Volop keus - Volop voordeel! QQB00T KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172) 612541 Raadhuisplein 1O.98 3?9 Bingo in de oplage 14.500 exemplaren S 0182-613500 Koninginnedag Geen ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PIJNACKER - Rijskade la ZOETERMEER - Voorweg 192 ■■l O De Hypotheker WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie Pagina 11. Koninginnedag: zaterdag 29 april van 9.00 - 17.00 uur. Bevrijdingsdag: vrijdag 5 mei van 9.00 - 18.00 uur. DE GRAAF PARTNER A A Kipfilet Conimex Gado Gado 10 Kaiser* broodjes Filet Americain 54e jaargang nr. 2695 STAATSLOTEN Bij ons te koop t/m vrijdag 28 april 21.00 uur voor de trekking van zaterdag 29 april. PRIMERA GROENENDIJK Koninginneweg 11D Boskoop (0172) 23 0717 Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp 2*9 6 witte bollen O. Gebraden rosbief 100 gram AHk i UW TELEVISIEDOKTER Informeer naar uw voordeel. Erkend Alleen zaterdag: Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed De dag van Oranje komt er weer aan. Heel Nederland doet weer zijn best om er een groots feest van te ma ken. Wijkverenigingen, sportclubs, scouts en chari tatieve instellingen zetten hun beste beentje voor. Het valt te hopen voor de vele bezoekers en vrijwilligers dat het een mooie dag zal worden. In deze krant voor de beide gemeenten het programma. Zie elders in deze krant. Op donderdag 4 en vrijdag 5 mei géén koopavond! Het Platform stelt dat de ga rantie onbelast en buiten de in- komenstoets van andere inko- mensregelingen moet vallen. Overigens gaat het om een ga rantie van tijdelijke aard om de doorstroming op de arbeids markt niet te verstoren. Een uitzondering is als de capacitei ten van de persoon in kwestie dusdanig beperkt zijn dat pro motie niet mogelijk is. „Dat zou je inderdaad kunnen zien als een loonaanvulling, een soort van beloning om te willen wer ken, ja”, aldus Prof.], den Draak, voorzitter van het Platform Ar moedebestrijding Waddinxveen desgevraagd. Daarnaast heeft het Platform de gemeente nog vijf andere punten als advies aangeboden. Het Platform wil het armoede beleid als een geheel benade ren, bijvoorbeeld door op ieder beleidsterrein dat het college programma noemt, te kijken wat de effecten zijn voor de minima van de maatregelen met behulp van een ’Minima Ef- WADDINXVEEN - Op initiatief van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinx veen wordt er op Koninginnedag 2000 (zaterdag 29 april) tussen 15.00 en 17.00 uur een rondrit gemaakt met ongeveer 15 historische legervoertuigen en 100 truckers. De door bestuurslid Bert van Noort op gezette rondrit staat helemaal in het te ken van de 55-jarige bevrijdihg. De au thentieke Amerikaanse militaire voertuigen hebben een rol vervuld tij dens de Tweede Wedreldoorlog. Ze gaan vooraf aan de stoet van 100 truckers met aan boord evenzoveel gehandicap ten en hun begeleiders. De muziek is in handen van ’Concordia’. Na terugkeer verloot Waddinxveense burgemeester F. Jonkman onder de deel- Plusmarkt Diwa W.C Zuidplas Zaterdag zijn wij geopend van 8.00 tot 13.00 uur. Stationsplein I c 2801 AK Gouda (naast ANWB kantoor) Hoe wilt wo nemers tien prijzen, waaronder drie bal lonvaarten. Bovendien krijgen alle deel nemers een persoonlijke foto van zich zelf in de truck. Daarvoor zorgt fotograaf Sjaak Noteboom. De route van de colonne begint en ein digt op het bedrijvenpark Coenecoop. De route is als volgt: Coenecoop, Zuide lijke Rondweg, Beijerincklaan, Zuidpla- slaan, Dreef, Esdoornlaan, Kerkweg- West, Stationsplein, Stationsstraat Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan, Koningin Wilhelminaplein, Koningin Wil- helminasingel, Staringlaan, Noordkade, Willem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhel minaplein, Willem de Zwijgerlaan, Beet hovenlaan, Groensvoorde.Wadde, Peu- leyen. Beethovenlaan, Chopinlaan, Esdoornlaan, leplaan, Eikenlaan, Sniep- weg, Limaweg, Dreef, Kanaaldijk, Kanaal straat, Stationsstraat, Rijnlandstraat, Jan Dorrekenskade-Oost, Zuidkade.Apollo- laan, Kanaaldijk, Coenecoop. Tussen vijf en acht uur houdt de Stich ting Nationale Feestdagen Waddinxveen op het WSE-voetbalcomplex in de Oran- jewijk de zesde editie van het Ballonfes- tijn met 30 heteluchtballonnen, I00 meevaarders, onder wie 39 gehandicap ten en hun begeleiders, en waarschijnlijk weer zo’n 15.000 toeschouwers. Tussen I7.30 en I8.30 uur is de muziek in handen van Concordia. De eerste bal lonnen gaan omstreeks 19.00 uur de lucht in. Als het slecht weer is is als uit- wijkdatum gekozen zaterdag 13 mei a.s. Van het festijn zal binnenkort een video film voor 15 gulden te koop zijn. WADDINXVEEN - De achtste wielerronde van Waddinxveen was ook dit jaar weer een geslaagd eve nement. Heel bijzonder in het open po dium in de Dorpstraat, waar in elk geval koren van scholen zullen zingen. Het is echter voor elke burger van Waddinx veen mogelijk hier alleen of met een groepje of koor op te WADDINXVEEN - De winke liers in de Dorpstraat en Kre- ater in de Kerkstraat houden WADDINXVEEN - Vrijdag 28 april is er weer bingo, met leu ke prijzen te winnen.We spelen ook een geldronde. Entree gra tis. Aanvang 20.00 uur. Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0 182) 622 388 Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak telefoon: 0182 - 5I 42 58 In de krant van vorige week is per abuis een verkeerde foto geplaatst bij het artikel ’Instortingsgevaar dreigt’ in het woonkatern Huis Stijl. Bij het artikel over rot in houten funderingspalen was een foto te zien van de Berkengaarde in Waddinx veen. Er is echter in het ge heel geen sprake van dat zich hier het probleem van houtrot voordoet. Wij bieden de lezers en de huizenbezitters bij deze on ze verontschuldigingen aan. Alleen donderdag: kilo per pak Alleen vrijdag: 200 gram Dorp. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar, die elders op school gaan kunnen bij Kreater een kaartje afhalen. Eveneens nieuw is 'Kunst en Kitsch’ in het Kreatergebouw, Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Aoensdag 26 april 2000 Deze week nergens goedkoper! WADDINXVEEN - De Kindermarkt die de Lions- club op Koninginnedag al 20 jaar op de ‘Beukenhof’ organiseert, moet voor het eerst uitwijken naar een andere locatie. In verband met wegwerkzaamheden van de Rijnlandstraat ligt de Beukenhof volgestort met straattegels waardoor er onvoldoende ruimte voor de Kindermarkt overblijft. In goed overleg met de ge meente is besloten om de Kindermarkt dit jaar op het Raadhuisplein te houden. Kinderen tussen 7 en 15 jaar die zich nog niet heb ben aangemeld voor de Kindermarkt kunnen zich nog uiterlijk op donderdag 27 april opgeven bij Apo theek van Doorn aan de Kastanjelaan 63. treden. Verhalen vertellen, mu ziek maken, poppenkast spelen, goochelen, gymnastiek doen, volksdansen, het kan allemaal. Wie mee wil doen dient zich voor 12 mei bij Kreater gedu rende kantooruren op te ge ven. Achter café De Sport staat een poppodium, waar onder meer het Muziek Collectief, de band van de Ichtusgemeente en an dere groepen zich presente ren. Voor het Keukencentrum komt een gigantische tent te staan, die drie- tot vierhonderd mensen kan bergen. Hier even eens tal van optredens en rond vier uur in de middag de spec- Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl Hypotheek adviseur de wensen en van een ander gehalte, conclu deert het raadslid die tevens de wensen van de bewoners kent: meer variëteit in de toestellen. In verband met Bevrijdingsdag (lustrum jaar) zijn de meeste winkels in Waddinxveen op vrijdag 5 mei de gehele dag ge sloten. waar iedereen te weten kan komen of dat horloge van opa of een schilderijtje nu echt of namaak is. Van grote of zeer kostbare voorwerpen kunnen foto’s worden getoond en kan een afspraak van een later mo ment worden gemaakt. Wad dinxveense juweliers, anti quairs en ander deskundigen Wee WADDINXVEEN - De speel voorzieningen in de Zuidplas zijn ontoegankelijk voor kinde ren, niet veilig genoeg en een heidsworst. Bovendien is er niet geluisterd naar de wensen van bewoners tijdens inspraak avonden. Dat zijn de ondervin dingen van D66-raadlid Y. van Went na een bezoek aan de speeltuintjes in de wijk. Zij maakte een inventarisatie van de speeltuigen aan de Re- gulus, Pollux, Castor, Antares, Sirius en Sterrenlaan. stellin-gen voor kinderen en volwassenen, is werk te zien van cursisten van Kreater en worden tal van workshops - onder meer circusacts en streetdance- gegeven. festijn, dat bestaat uit een su- pergrote braderie, demonstra ties, workshops en doorlopende optredens op vier podia. men ballen weer op het droge te krijgen worden straatklin kers gebruikt. ’Nog even en de sloot is gedempt, er is al 20 m2 aan straat vermist’, schrijft Van Went. De speeltuinen zijn voor het overgrote deel niet toegan kelijk voor peuters. Kortom, voor deze kinderrijke wijk zijn stijgend succes. Duizenden be- verwachtingen zoekers brengen een goed deel van deze zaterdagen in het ou de dorp door. Het jaarlijkse spektakel is fors uitgebouwd. Op een podium voor het Kreatergebouw opent circusartiest Marc van den Broek precies om tien uur op een superhoge fiets met een spectaculaire act het Zo merfestijn. Hier zijn vervolgens de hele dag optredens van ko ren, ensembles en balletgroe pen. Voor het Kreatergebouw kunnen tal van verenigingen, organisaties en instellingen zich in stands presenteren. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De gemeente dient een 10 procent koopkrachtverbetering-garantie in te voeren als minima een betaalde baan aanvaarden. De garantie treedt in werking als het salaris van de baan niet de tien procent extra haalt of dat het mislopen van bruto inkomensge bonden subsidies het inkomen onder die tien procent- norm doet belanden. Het percentage moet worden ge nomen over het netto besteedbaar inkomen. Dit adviseert het Platform Armoedebestrijding Waddinx veen de gemeente over het Minimabeleid 2001. addinx’ WADDINXVEEN - In verband met de viering van Koninginne dag zijn de meeste winkels in Waddinxveen op zaterdag 29 april geopend tot 13.00 uur. In verband met de Dodenher denking komt de koopavond te vervallen en zijn de winkels dus op donderdag 4 mei geopend fect Rapportage’. Het Platform tot 18.00 uur. realiseert zich dat het extra een tegemoetkoming bij aan werk voor de gemeente kan schaf van duurzame consump- betekenen. „Bij deze aanpak tiegoederen. een zakje frites bij 't Ouwe geeft het eigen Filmhuis voor- PclddeSEOel Ook dit jaar zal er weer veel te doen zijn op de braderie in de Dorpstraat. (Foto: archiefWeekblad voor Waddinxveen.) Maar liefst 15 historische militaire voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog maken op de middag van Koninginne dag (zaterdag 29 april) tussen 15.00 en 17.00 een lange rondrit door Waddinxveen. Ze gaan vooraf aan een colon ne van 100 truckers met aan boord evenzoveel gehandicapten en hun begeleiders. Op deze foto’s vier van de 15 authentieke Amerikaanse legervoertuigen. (Foto’s: Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen.) worden meerdere portefeuilles betrokken dan alleen die van wethouder Van Holsteijn”, er kent Den Draak. Ook is het Platform bereid deel te nemen aan, volgens hun ad vies, op te richten werkgroe pen die de invulling van de ar- moedepassages in het collegeprogramma gestalte moeten geven. De werkgroe pen zouden moeten kijken naar de versterking van de sociale infrastructuur, het aandacht ge ven aan de werkgelegenheid van achterstandsgroepen en het sociaal en maatschappelijk voorzieningen beleid. Tevens wil het Platform voor rang geven aan ouderen, al lochtonen, gehandicapten, al leenstaande vrouwen en alleenstaande mensen met kin deren bij de besteding van de jaarlijkse extra fondsen. Ten slotte adviseert het Platform betaald werk in een kortere periode dan 26 weken niet als onderbreking van de bijstand- periode te beschouwen als mensen een beroep doen op Als ondergrond voor de speel terreinen is veelal split ge bruikt. Volgens Van Went ver hardt dat spul op de lange duur en krijgt het dezelfde demping als beton. Zij meent dat zand of houtsnippers veiliger zijn voor de kinderen.Verder is op som mige plaatsen de veiligheid en het speelgemak in het gedrang, op vrijdag 27 mei het Zomer- Zo is op het speelterrein aan de Sterrenlaan de metalen glij baan vol in de brandende zon geplaatst. De schommels vol doen er niet aan de veiligheids eisen. Het basketballveld wordt heel De ondernemers Cees van der intensief gebruikt. Alleen, het is Linden jr. en Mia Rip en direc te dicht geplaatst bij de sloot, teur Aad Koremans van het Om in het water terecht geko- tien jaar bestaande Kreater zijn met anderen al maanden bezig met de voorbereidingen voor de braderie, omringd door ac tiviteiten op het gebied van kunst en cultuur door Kreater. Twee jaar geleden sloegen de Dorpstraat en Kreater de han den ineen met een opmerkelijk Kantoor kanaalstraat I0, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0I82- 63 03 32. Telefax 0I82- 63 26 33. taculaire afsluiting van het zo merfestijn. Voor de jeugd komt er dit jaar een Kinderrondje Braderie. Leerlingen van het basisonder wijs krijgen op school een kaartje, waarmee zij op een Braderieroute door het mee doen aan spelletjes en andere zaken stempels kunnen verga ren. Een volle kaart is goed verlenen hun medewerking, voor een ijsje bij Kreater of In het gebouw van Kreater

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1