Be Fair Data General sluit af met winst Kaartjes scoren voor aanbieding klopt ‘buur’ Agon op de valreep EURO 2000™ iQg 1 Maarten Overdijk pakt alsnog punten voor NK JB I TOOS-turner Brand 295 Schaakkampioenschap wordt spannend Flyers Dames handhaven zich terug in de race Clubkampioenschappen bij Invictus Van Vliet Wisselende Intratuin Ter Aar Jeu de Boules WADDINXVEEN - Op I I april werden weer twee wed strijden gespeeld voor de clubcompetitie voorjaarstri- plette. De koplopers liepen deze ronde tegen hun eerste nederlaag aan, zodat elk team nu minimaal één verliespartij heeft. Na deze ronde geeft de stand het volgende beeld. I A.Roos/ E.Hoogendoorn/S.Tabben 8-7- 55+; 2. Sjoelen vangsten Flyers hebben Ie kampioen -pakt schaaktitel 1 rabobank.nl Vlijtige Liesjes kens met 19 punten. if' s g f s 2 1 de 3-*^ Jp PAGINA 43 WOENSDAG 19 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Rabobank euro "'A; 2000 1 t ornciAi card Rabo TotaalPakket. Alles in één keer goed geregeld. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei! WWW. heeft vanavond koopavond tot 21.00 uur Op Goede Vrijdag zijn wij geopend van 09.00 uur tot 18.00 uur. In de mix B werd er door Bou- mans en Kool en Joke en Nico Hoogendoorn om de derde plaats gestreden. Uiteindelijk bleken Joke en Nico de sterk- kreeg een coureur het waan idee om op hem af te remmen in plaats van zelf het pedaal in te drukken. Overdijk vloog de boarding in en lag veertiende i.p.v. vierde. Doordat Overdijk heel constant ging rijden klom hij op naar de tiende plaats, maar verder kwam hij niet. De 14-jarige coureur was wel te leurgesteld, maar wist dat het een risico was om buitenom te gaan. De tweede training ging al een stuk beter. Overdijk train de naar een 6e plaats. Hiermee was hij dik tevreden, maar hij stond helaas weer aan de bui tenkant. Bij de start ging hij dan ook gelijk naar de binnenkant. Toen ging het voor de tweede keer fout in de eerste bocht. Overdijk kreeg een duw van achter en werd naar buiten ge drongen. Vervolgens gingen hij met nog twee naast hem op de tweede bocht af. Met z’n drieën door een bocht gaat niet, dus een grote crash volgde. Hierbij waren vier man betrokken en gelukkig voor de Waddinxvener kwam er een herstart. Bij de herstart kwamen ze weer met z’n allen op de eerste bocht af. Het gevolg laat zich raden. Dit In het volgende seizoen zal het eerste damesteam van Agon uitkomen in de tweede klasse. ste van de twee duo’s. Ze won nen met 15-7 en 15-4. In de fi nale stonden Onno de Wit en Wendy Hogerbrug tegenover Jeroen de Kort en Meta vd We- ij. Wendy en Onno gingen voortvarend van start en won nen de eerste set met 15-12. De tweede ging verloren met 15-9. Toen ze echter wel de derde set wonnen, werden ze toch verrassend de nieuwe ge mengd dubbel kampioenen in de B. Jeroen en Meta werden daardoor tweede. In de mix A werden Frank Keizer en Lies- beth van Bergeijk vierde nadat Rest nog te vermelden, dat een week eerder het derde de be slissende wedstrijd tegen Ber- kel dik verloren heeft en degra deert naar de vierde^ klasse. Stand aan de kop: I. Van Wou denberg, 2. Jansen, 3. R.Dannis, 4. H.de Roodt, 5.W.Hennink, 6. De Louw, 7. Philipse, 8. Kuiper, 9. Van der Born, 10. Kardol. J.Kooistra/Rv.d.Made/B.Lanting 8-6-37+; 3.1.Matla/H.de Wil- de/J.Hulskamp 8-6-23+; 4. P.Rubeling/H.Cammeraat/R.Hu Iskamp 8-5-215.T.Hulskamp G.Nieuwland/ A.Janssen 8-5- I5+; 6. Rob/Ron en Fred v.Dij- ken 8-5-8+; 7. B.Sas/E.Sprin- ger/H.Wielinga; 8-4-14+; 8. N.v.Oosten/P.Wybinga/W.Hen driks 8-4-8+; 9. C en B Mon- ster/M.Janssen 8-4-22-; 10. N.Schifferling/W.v.Bockom Maas/N.Oudijk 8-4-29-Op 16 april werd er voor het eerst ‘buiten de deur’ gespeeld in het kader van de nationale competitie triplette. Daarin komen 10 teams uit in ver schillende klassen. Een prach tig resultaat werd behaald door het debuterende team in de hoofdklasse R.Hulskamp/ H.Cammeraat/ M.v.Wagenin- gen. Zij wisten 4 van de 5 wedstrijden winnend af te sluiten. Een schitterend resul taat werd bereikt in de 3e klasse door Fred/Ron/Rob v.Dijken, die alle 5 de wed strijden wisten te winnen. Hetzelfde resultaat werd be haald in de 4e klasse door J.Kooistra/A.Roos L.Roos. De prestaties van de overige teams, in de I e, 2e en 3e klas se, liepen uiteen van 3 tot I gewonnen partij van de 5. Van 4,95 voor Als u vóór 12 mei a.s.een Rabo TotaalPakket afsluit, hebt u niet alleen uw bankzaken in één keer goed geregeld maar maakt u óók kans op wedstrijdkaartjes voor het Europees Kampioenschap voetbal. Of een uitnodiging van Johan Cruijff, ambassadeur van Eurocard/MasterCard. Ga naar uw Rabobank of kijk voor meer informatie over het Rabo TotaalPakket op www.rabobank.nl. Gouda: Kleiweg 90 en Ruigenburg 14 - tel.: (0182)-54 73 00 Waddinxveen: Kerkweg Oost 159-161-tel.: (0182) 62 53 00 lnternet^vww.gouwezoom.nl-E-mail:rabobank@gouwezoom.nl Eurocard/MasterCard is de sponsor van EURO 2000™ en het Nederlands elftal. De Rabocard is een Eurocard/MasterCard en is onderdeel van het Rabo TotaalPakket. Jongens Junioren hadden in Jumpers wel een lastige te genstander. Met twee winst punten voorsprong en nog twee wedstrijden te spelen moest er gewonnen worden om kampioen te kunnen worden. De eerste helft ging een beetje moeizaam. Flyers had wel het beste van het spel, maar het lukte niet om een geruststellende voor voor sprong op te bouwen. Rust stand 33-29. In het begin van de tweede heflt gebeurde dit wel. Flitsend ging Flyers van start en toen Jumpers einde lijk weer een beetje greep op de wedstrijd dacht te heb ben, keken zij al tegen een achterstand van 16 punten aan. Hierna nam Flyers wat gas terug en controleerde de strijd. Uitslag 78-60.Tops coorder: Vincent Hageman met 26 punten. Meisjes Junioren I kon bij een misstap van Dunkinn ook nog een beslissingswed strijd forceren, maar dan moest er eerst gewonnen worden van Leiderdorp. De gehele wedstrijd bleef het spannend. Het lukte Flyers niet om Leiderdorp van zich af te schudden. Ruststand 24- 18. Een goede start in de tweede helft bracht Flyers een voorsprong van 11 pun ten en hierna kwam de over winning niet meer in gevaar. Uitslag 52-41 WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveense Sjoe- lers ziet er als volgt uit: Klasse A: I Cees Kuipers 13940,2 André van Gemeren 13908, 3 Jan Kersbergen 13812,4 Wim Slingerland jr 1381 I en 5 Dirk Jan van Drunen 13779 punten. Klasse B: I Pascal van Gils 13060 punten. Klasse C: I Jan van Beek 12032 punten. Klas se D: I Cor Kersbergen 10917 punten. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag viste de Hengel- sportvereniging Waddinxveen de eerste wedstrijd voor de zomercompetitie in de Oude Rijn nabij Alphen.Twaalf deel nemers beproefden - met wis selend succes - hun geluk in dit in het voorjaar doorgaans goede viswater. De vangst be stond hoofdzakelijk uit bra sem, meest kleine exemplaren werden afgewisseld door en kele zeer grote. Het totale vangstgewicht-was 33 kilo. Het best op dreef was M. Rei chard. Zijn vangstgewicht van 12.130 gram was ruim vol doende voor de eerste plaats. Tweede werd W. Houtman met 5.250 gram, gevolgd door H. Kraan met 3.230 gram op de derde plaats.Vierde en vijf de werden respectievelijk R. Poldervaart met 2.720 gram en H. den Haan met 2.280 gram. De tweede wedstrijd wordt op zaterdag 29 april a.s. gehouden in het Aarkanaal. Vertrek vanaf het station NS om 06.00 uur. hold kennelijk het best in slaag de: hij verwierf roem. Zijn naam zal dus op een plaatje aan de voet van de beker gegrift wor den. Eduard Philipse had tegen Jan van der Born de witte stukken, maar wist tegen deze bekwame schaker niet aan een overwicht te komen: Eduard heeft nu het grootste aantal gelijke spellen van de gehele club. ke leeftijd van 44 jaar. gaat af trainen. Met van der Maat en Kok als vervangsters stond een zeer jong team in hetr-veld met een gemiddelde leeftijd van minder dan 20 jaar. Ook deze selectie had echter geen enkele moeite met de tegenstander, die met 15-1 Jdop kreeg. Met deze 3-0 overwinning'werd de competitie in de Ie divisie afge sloten' op een prachtige 2e plaats, het beste tot op heden behaalde resultaat. Speelsters en begeleiding werden na af loop bedankt met bloemen, drank en paaseieren en kregen van het publiek een langdurige staande ovatie als dank voor een boeiend en succesvol sei zoen. Na een weekje rust vangt de training al weer aan om en kele nieuwe speelsters in te passen. WADDINXVEEN - Jongens Mini's I moest aantreden te gen Blitz. Voor beide teams de laatste wedstrijd van het sei zoen en bij winst was een van de twee kampioen. Flyers be gon voortvarend aan de wed strijd en de eerste periode werd met een 19-8 voor sprong afgesloten. Ook in de volgende periodes lieten de jongens, onder de leiding van coach Sandra Speetjens, dui delijk zien wie de beste was. Blitz kwam er niet aan te pas en lang voor het eindsignaal konden de bloemen al worden klaar gezet. De uitslag werd 86-35. De spelers maakten nu voor het eerst in hun sport- loopbaan mee wat het bete kent om een mooie competi tie af te sluiten met een kampioenschap.Vol overtui ging en met veel gejuich werd het welverdiende ererondje gelopen. In de vierde set kwamen de Waddinxveensen beter in hun spel terwijl Agon iets leek te verslappen. Dit resulteerde in een voorsprong voor Be Fair: 3-9. Steeds meer aanvallen van Be Fair waren succesvol. Door wat verwarring in de verdedi ging lukte het Agon niet meer om deze achterstand om te buigen. Met 9-15 ging de set en daarmee de wedstrijd naar de dames uit Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - In de laatste wedstrijd van de competitie behaalden de dames van Data General binnen het uur een eenvoudige 3-0 overwinning op het zwakke Activia. Coach Vis ser hoefde voor zijn team zelfs geen enkele time-out te ne men. De wedstrijd stond in het teken van emoties in verband met het afscheid van enkele speelsters. Op 7 mei wordt de eerste oe fenwedstrijd gespeeld op het KNVB centrum in Zeist tegen de selectie van Jong Oranje. terstand om naar een 7-3 voor sprong. Aan het net blokte van Zaanen attent de Ie tempo aanvallen van de tegenstander af, waarna op de floaterservice van Meijer de set met 15-8 werd afgesloten. Na enkele aanvalsfouten in het begin van de 2e set bracht coach Visser buitenaanvalster Lucassen in voor meer slag kracht. Goed serveren van Laf- eber en van Zaanen lag aan de basis van de druk die in de 2e set werd opgebouwd. De pas sing van Activia had steeds meer moeite met het aanspe len van de eigen spelverdeel- ster en de aanvalsters wisten het blok van Data General al leen met tactische abllen te passeren. De voor Knap inge komen spelverdeelster Bijl on derscheidde zich evenals Ver- brugge met goed verdedigend werk achter het blok. Aan Ze- venhuizense kant was de pass van libero den Butter weer zeer solide, waardoor de eigen plaatsingswedstrijden gaan di- rekt door naar het NK. Met na me zijn ringoefening was een heel stuk verbeterd. Met 8,15 werd hij 3e op dit onderdeel. Ook Richard presteerde goed. Zijn hoogste score was 7,9 voor de vloer. Hij eindigde met een totaal van 36,4 op de 25e plaats. Gezien zijn aantal trai- ningsuren per week een prima resultaat. aanval goed en gevarieerd kon worden opgebouwd. Op de buitenkant scoorden Lucassen en Lafeber regelmatig met har de diagonaal slagen smashes en de op de middenpositie inge vallen Vermeulen scoorden met enkele I e tempo aanvallen. Met 15-5 werd ook de 2e set win nend afgesloten. De 3e set liet een nog eenzijdi ger spelverloop zien. Acitivia meed de blokkering van Data General en zag alleen nog maar mogelijkheden tot scoren met aanvallen vanachter de 3-meter lijn. Deze werden echter goed verwerkt door den Butter en Lucassen, terwijl de eigen aan val door hoog tempo in de spelverdeling steeds makkelij ker gaten in de verdediging van Activia sloeg. Bij een voor sprong van I l-l gunde Visser een publiekswissel aan Lafeber, die in Nijmegen gaat studeren en daar ook mogelijk gaat spe len, en aan Verbrugge, die, op de voor topvolleybal uitzonderlij- WADDINXVEEN - Dames I had nog twee punten nodig om zeker te zijn van handha ving in de Ie klasse Rayon. Tegen Juventus moest dit dan gebeuren. De start was in ieder geval veel belovend. Flyers nam het initiatief en wat belangrijker was, men wist ook te scoren. Toch slopen er gaandeweg de eerste helft weer enige slor digheden in het spel en hier door was de ruststand maar 27-23. In de tweede helft draaide Flyers op volle toe ren, het hele team was zich er van bewust dat er gewon nen moest worden - en Ju ventus moest afhaken. Fel op de bal, wachten op de kans en deze dan benutten, zo werd een grote voorsprong opgebouwd. „Eindelijk weer eens het echte Dames I ge zien”, verzuchtte een suppor ter. Uitslag 65-39.Topscoor ders: Jolanda Geurts en Anita van Unen, beide met 14 pun ten. Heren I reisde af naar Den Haag om tegen Jumpers 3 in de race te blijven voor een promotieplaats. Vooraf mis schien een lastige tegenstan der, maar in de loop van de wedstrijd bleek toch dat Fly ers de betere ploeg was en ondanks de traditiegetrouwe mindere periodes niet echt in gevaar kwam.Via een rust stand van 24-39 werd de einduitslag 55-76 bereikt. Topscoorder was Mike Heer- BOSKOOP/W’VEEN - De laatste competitiewedstrijd van dit seizoen speelde het eerste damesteam Be Fair uit tegen het Boskoopse Agon. In een lange wedstrijd lieten beide teams zien over veel talent te beschikken en goed aan elkaar gewaagd te zijn.Toch was het Be Fair dat aan het langste eind trok en met 1-3 de overwinning en drie belangrijke punten mee kon nemen naar Waddinxveen. In de eerste set werd meteen al duidelijk dat beide teams niet veel voor elkaar onder deden. Er werden lange rally’s gespeeld en voor ieder punt werd hard geknokt. Tot 7-7 ging de stand dan ook gelijk op. Bei- voorgeschoteld waarin span nend volleybal werd gespeeld. Tot 5-6 was de stand wederom gelijk, maar door gaten in de verdediging van de Boskoopse dames kon Be Fair uitlopen tot een 5-10 voorsprong. Agon-coach Toorns- tra zette op dat V moment een an- I dere spelver- t deelster in en mede daardoor kon Agon de ach terstand verkleinen tot 13-14. Het was echter weder om Be Fair dat het laatste punt wist te scoren. In de derde set domineerde Agon. Het leek vanzelf te gaan en de aanvalsters kregen vleu gels. Met een gevarieerde aan val scoorde Agon punt na punt en Be Fair had moeite met de sterke blokkering van met na me Marian Uenk. Zo gebeurde het dat de thuisploeg steeds verder kon uitlopen en op een voorsprong van 8-2 kwam. Inez van Zoest serveerde vanaf de ze stand de set uit en Agon won overtuigend met 15-2. ze in drie sets van Tjeerd Hil- lerts en Suzanne Rademakers verloren hadden met 15-10,10- 15 en 15-7. Joeri Kraaijestein en Marloes van Heteren kwa men in de finale tegen Dennis Steenland en Corrine van Zijl. Joeri en Marloes wonnen de eerste set met 15-10. In de tweede set kwamen Corrine en Dennis met 11-14 voor, maar verloren uiteindelijk met 17-14. Daardoor werden Joeri en Marloes de nieuwe clubkam pioenen en Dennis en Corrine tweede. WADDINXVEEN - Zaterdag 15 en zondag 16 april werden in Almere de tweede plaat singswedstrijden gehouden voor het NK turnen voor he ren. Michel Brand en Richard Nobel kwamen voorTOOS uit in niveau 3C. Michel turnde een goede wedstrijd. Hij eindigde met 38,55 op de vijfde plaats. Een goed vooruitzicht, want de twaalf beste turners uit drie keer kon Overdijk wel doorrij den, maar hij lag buiten de pun ten. Weer wist hij zich naar de 10e plaats te werken, maar meer dan dat was niet meer mogelijk. Twee keer tiende is voor de Waddinxvener zeker geen goed resultaat. Hij is dan ook afgezakt in het klassement. Een hele club van de 6e tot 10e plaats zit dicht bij elkaar in pun ten. Overdijk staat nu 9e. Hopelijk komt er nog een sponsor voor Maarten op kor te termijn, want over twee wedstrijden zijn de voorrondes afgelopen. Daarna worden alle nummers 1,2 en 3 samenge voegd en daarna de nummers 4, 5 en 6, enz. De grote finale vindt plaats in Enschede. Over dijk gaat voor een 6e plaats in de voorrondes. Als het NK in juni is afgelopen, betekent dat niet dat Overdijk niks meer gaat doen. Hij zal wedstrijden buiten in Uitgeest gaan rijden en misschien kan hij zich nog bij een team inkopen om een paar wedstrijden buiten te rijden. De volgende race is in Zoeter- meer over twee weken. Wie Maarten wil helpen goed te presteren: 0182-635 705. 1 ZB 1 g ■8 f - I 3 Spelbeeld uit de vrijdag avond gespeelde wed strijd Agon-Be Fair. (Foto.A. Fioole.) Data General startte weinig ge concentreerd, waardoor Acti via in de Ie set aanvankelijk nog bij kon blijven. De aanval van Activia mist lengte en had daar om grote moeite met het ster ke blok van de ploeg uit Zeven huizen. Door tactische plaatsingsballen over en naast het blok konden de Braband- sen nog wel punten scoren, omdat de verdediging van Data General hierop onvoldoende attent reageerde. Aanvoerster Verbrugge echter bouwde met een serviceserie de 1-3 ach- •Koopa'«>nd’ Donderdag Vrijdag Goede Vrijdag, peen koop0,ond WADDINXVEEN - Na de 31ste ronde van de onderlinge competitie op WSVJs het ver schil tussen de beide koplopers afgenomen tot 19 punten. Nu haalt men als koploper bij een overwinning meestal ongeveer 90 punten en bij een gelijk spel half zo veel: een enkele aver echtse uitslag kan dus de ver houding wijzigen. Hans van Woudenberg had de witte stukken tegen de ster van het derde,Ton Kuiper. Hans liep hem met een energiek gevoer de koningsaanval onder de voet. In een gereserveerd deel van de zaal speelde zich de be kerfinale af tussen Barthold Jansen en Ronald Dannis. Dit maal gebruikten beide spelers vrij veel tijd voor het opbou wen van de stelling, waar Bart- WADDINXVEEN - Dit week end zijn bij badmintonclub In victus voor de derde keer de enkel en gemengd dubbel club kampioenschappen gehouden. Zaterdag werden de gemengd dubbels gespeeld. Het spelers- veld was in twee niveaus on derverdeeld om zo de grootste sterkte verschillen eruit te ha len. WADDINXVEEN - Zondag 16 april, ronde acht van het Ne derlands indoor kart kam pioenschap. Plaats van hande ling: het Limburgse Swalmen. Euro indoorkarting Swalmen, zoals het voluit heet, is een lan ge en mooie baan. Wie niet op deze baan heeft getraind, is in het nadeel omdat er veel tech niek is vereist. Overdijk ging er dan ook even trainen op zater dag, maar kon niet zo vaak rij den als zijn concurrenten. Die trainen acht tot tien keer, maar het budget van Overdijk laat dat helaas niét toe. Bij de eerste kwalificatie liep het dan ook niet echt lekker. De door Framec b.v. gespon sorde coureur trainde tiende. Een plaats aan de buitenkant en dat kon best nog wel eens pro blemen veroorzaken in de eer ste bocht. Startend van de tien de plaats maakte hij een wereldstart en lag vierde voor de eerste bocht. Overdijk: „ie dereen schoof naar binnen, zo dat ik buitenom voorbij kon”. Toen kwamen helaas de pro blemen in de eerste bocht die Overdijk al had voorzien. Aan de binnenkant van de bocht MOERKAPELLE - Zaterdag 15 april "vonden "de^’R'Stterdamse schaakkampioenschappen voor de E categorie plaats. Van Schaakvereniging Moerkapelle hadden zich drie schakers ge plaatst. Dit wai^en Matthias Freeke, Marleen van Vliet en Thijs van der Torren. In de oud- ste groep, begon Marleen heel sterk met drie overwinningen. Ze kwam al snél hoog in het klassement. Daarna speelde ze wat wissel valliger en verloor een aantal partijen. Ze besloot de dag ech ter met weer drie overwinnin gen op rij en met een totaal van 6,5 uti 10 werd zij keurig-vijfde. Omdat zij beste meisje was komt zij in aanmerking voor de landelijke finale in juni. Matthias Freeke speelde in de zelfde groep en behaalde 6 punten, goed voor een "achtste plaats. In de groep geboren in 1991 wisselde Thijs van der Torren winst en verlies met el kaar af. Met 4 uit 9 werd hij uit eindelijk 13e. 2 e Paasdag zijn wij open van 10.00 uur tot 17.00 uur Intratuin Ter Aar RL Tl 1 Tl f 1*3 ƒ11 1 Tl Veldweg I (ingang Kerkweg) X X L C X CL C CL XXL 2461 GE Ter Aar JT f HET GROENE WARENHUIS Telefoon: (0172) 602241 M L 1 de teams maakten weinig fouten en waren overtui- gend jn de aan- val. Óp dat mo- ment begonnen er echter ean__aantal onvolkomenheden te sluipen in het spel van de Bo skoopse ploeg en werd zij door de Waddinxveense dames op een 7-10 achterstand gezet. Toch kwam Agon nog knap te rug tot 14-14. Helaas voor de Boskoopsen liet Agon weer wat steekjes vallen en slaagde het team er niet in de set te winnen. Met 14-16 wonnen de Waddinxveense gasten de eer ste set. Ook in de tweede set werd er door beide teams weer alles aan gedaan om te scoren. Het massaal opgekomen publiek kreeg een mooie tweede set ;-r O*

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25