Bouwplannen Schapenweide in impasse Sjaak Noteboom wint eerste prijs Koninklijke aanbieding Kuipplanten Op 75 cm hoge stam. Opnieuw korte cursussen van Aleid Abels -r w 1 Schakers Moerkapelle handhaven zich Vijf kunstenaars uit regio op Holland Art Fair Cursus Diabetes 22n5o'*|E95 voor I Kerken bidden! Onder invloed 1 G?oen7ij< 0172 21 37 15 Rijden onder invloed wij letten vooral op uw beursgang/ variabel: 3,8% 10 jaar: 5,6% 20 jaar: 6,4% Bijeenkomst mogelijkheden verpleeghuis Bloemendaal GOUDA/W’VEEN - De Nederlandse CVA-vereni- ging Samen Verder organi seert op zaterdag 6 mei van 11.0-13.00 uur in het be- zoekersrestaurant van het Verpleeghuis Bloemendaal aan de Livingstonelaan 54 te Gouda een bijeenkomst voor leden, partners en be langstellenden die te maken hebben met een ’beroerte’. De heer Ton de Meij, maat schappelijk werker in ver pleeghuis Bloemendaal, houdt een lezing over de mogelijkheden die Verpleeg huis Bloemendaal te bieden heeft, zoals bijvoorbeeld tij delijke opname, als de ’man telzorgen’ ziek wordt, wat dan te doen en waar kan je hulp krijgen? Er is ruim schoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Klaverjassen Oranjetocht 2000 nina, bill en maurice ten spijt... VERZEKERINGEN Aanrijding 1 t GroenRijk De Bosrand l Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN WOENSDAG 26 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel VAN DER LOO Het R ijke Tuinleven I UIN ÏEURSÏ V ADVIES BEMIDDELING WADDINXVEEN - In een door Combi-foto georganiseerde foto wedstrijd is de eerste prijs gewon nen door de Waddinxveense foto graaf Sjaak Noteboom uit de Passage. Een deskundige jury moest zich buigen over tientallen foto’s die aan het thema ’eigentijdse bruidsfoto’ moesten voldoen. De in Rotterdam gemaakte opname van Sjaak Note- boom, die tévens fotograaf voor het MOERKAPELLE - Het eerste team van schaakvereniging Weekblad is, is een dynamische fo to, die door de jury unaniem als eerste werd gekozen. De prijsuitrei king heeft inmiddels plaatsgevon den in Apeldoorn. (Foto: Combi-foto Sjaak Noteboom.) van Elteren en teamleider Ger ard van Ommeren. De gebroe ders Wouter en Maarten Vroe- gindeweij, alsmede Dick Bac, konden het deze wedstrijd niet bolwerken. De stand in de onderlinge com petitie: I. Maarten Vroeginde- weij, 2. Wim Vroegindeweij, 3. Ronald Mandersloot, 4. Cees van Vuuren, 5. Wouter Vroegin deweij. Bij RSB-snelschaakwed- strijden in Rotterdam werd Moerkapelle vertegenwoordigd door het viertal Arno Luinen- burgjan Blok,Jacques de Lange en Arie Hoogduijn. In hun klas se werd de derde prijs bemach tigd. Uit in totaal 56 partijen werden 33 punten bij elkaar ge vluggerd. a WADDINXVEEN - Aleid Abels uit Waddinxveen, bekend schil- WADDINXVEEN - Op vrij dag 28 april is er in de kan tine van WSE weer klaver jassen om 20.00 uur. Er kan vanaf 19.30 uur ingeschre ven worden en het Ie kop je koffie is gratis. Daarna is de laatste klaverjasavond op vrijdag 9 juni. WADDINXVEEN - Als alle jaren organiseert ToerClub ‘Avanti’ de gebruikelijke Oranjetocht op zaterdag 29 april a.s. De keuze afstan den zijn 20,40,60 en 90 ki lometer. Alleen de 20 en 40 Km. zijn volledig uitgepijld. Start en finish als vanouds in het Praathuis aan de Bos weg 2 in Boskoop (Snijdel- wijk). Starttijden zijn voor de 20 en 40 Km. tussen I0.00 en 14.00 uur, de 60 Km. tussen 9.00 en 13.00 uur en de 90 tussen 9.00 en 12.00 uur. De deelnemers- kosten zijn kinderen t/m 12 jaar 1,00 en voor volwas senen 3,00. Wil men een herinnering, deze staat dit jaar geheel in het teken van het jaar 2000, dan kost dat 3,50 extra en voor de kinderen 2,50. NTFU-le- den kunnen tegen adminis tratiekosten rijden. De volgende aktiviteiten vanuit het Praathuis zijn: 13 mei Landelijke Fietsdag on geveer 30 Km, 26-29 juni AvondFietsVierDaagse van Boskoop eveneens circa 30 Km. Verder iedere woensdag avond van I9.00- 21.00 uur 25 a 30 Km. en iedere don derdagochtend van 10.00 - 14.00 35 a 45 Km. Kosten l,00. ZEVENHUIZEN - Op zondag 23 april is een 18-jarige brom fietser uit Moerkapelle aange houden voor het rijden onder invloed. De man reed over de Burgemeester Klinkhamerweg zonder helm en bijna zonder licht. De man werd hiervoor gevraagd te stoppen. Daar bleek dat de man ook teveel gedronken had, 385 ugl, 235 ugl is de limiet. De man kreeg een rijverbod van drie uur en een procesverbaal. WADDINXVEEN - Heksen, spoken en duivelen. In de Walpurgisnacht, de nacht van 30 april op I mei, be reikt de verering van satan met zijn machten der duis ternis zijn hoogtepunt. Sata- nisten komen in deze nacht op geheime locaties bijeen om God, Jezus Christus en het christendom te vervloe ken en te bezweren. Om dit demonische geweld te weerstaan is er tijdens deze nacht een gezamelijke bid stond van 4 kerken en ge meenten uit Waddinxveen. De Centrale Hervormde Kerk Vrijgemaakt, Rafaël Gemeenschap en de Baptis tengemeente Ichtus hebben zich bereid gevonden om gezamenlijk in gebed deze geestelijke strijd te strijden, dit doen ze zondag 30 april van 22.15 - 00.15 uur in het gebouw Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen. ding. Daarnaast is er aandacht voor zelfcontrole en zelfregula tie. De cursus wordt georgani seerd door de DVN, afdeling Gouda. De cursus vindt plaats in de Wethouder Luidensschol, Heemraadslag I te Gouda. De cursusdagen zijn 8, 15,22 en 29 mei en 5 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten 35,00 voor DVN leden en 40,00 voor niet leden. Plaatsing voor de cursus gebeurt in volgorde van ontvangst van de inschrijffor mulieren. Nadere informatie en inschrijfformulieren zijn te ver krijgen bij Riet Klingenberg, tel.0182-619 002. WADDINXVEEN - De politie heeft woensdagmiddag 19 april een 59-jarige inwoner uit Wad dinxveen aangehouden op ver denking van rijden onder in vloed. De politie had een melding gekregen dat de man even daarvoor op een parkeer plaats in Waddinxveen enkele blikjes bier zou hebben genut tigd. Hij is bij zijn woning aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau voor een ademanalysetest. Hij bleek een ademalcoholgehalte van 435 te hebben. De Waddinxve- ner kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. als van thema’s uit de actuali teit. Haar prenten reflecteren vaak datgene wat haar op het moment van uitvoeren bezig deres en al jaren als docente houdt. Zij houdt ervan om te experimenteren en zij werkt daarom vaak in kleine series om een een breder perspectief te kun nen plaatsen. Anke Mensink heeft het al snel over muziek als ze over haar werk spreekt. ‘Cross over’ is een uit de muziek geleende term. Elementen uit de muziek van het ene land vind je terug in de muziek van het andere. Zo maakt Mensink regelmatig ‘cross overs’ van de muziek naar haar schilderijen. Ritmes, herhalingen, net zoals in de Jazz, Blues, Funk en vooral mu ziek uit Afrika. beste lukt”, weet de docente uit ervaring. „Deze kennis heeft weer een voorbeeld het tekenen buiten en het opzetten van een teke ning of schilderij. Ook voor beeldhouwers in de cursus mo- deltekenen een prima onder steuning.” Vanaf deze week is in de foyer van Kreater een tentoonstel ling te zien van het werk van El ly van Oorschot, één van de leerlingen van Aleid Abels. Opgaven en meer informatie bij het secretariaat van Kreater, Vroegindeweij en Ben van Gef- Kerkweg 13 in Waddinxveen fen glorieus. Halve punten wer- telefoon 0182-614 422. den binnengebracht door Jesse bezit”, zegt Aleid Abels. Zij geeft vanzelfsprekend richtlij nen om de menselijke figuur qua verhoudingen goed op pa pier weer te geven. „Omdat de cursisten elke les verschillende schetsen met krijt maken en zij goed op die verhoudingen moeten letten, krijgen zij al snel het gevoel te team van pakken op welke wijze dat het Moerkapelle heeft zich gehand haafd in de derde klasse van de KNSB. In de achtste en voor- positief effect op bij- laatste ronde speelde het team met 4-4 gelijk tegen het Leidse LSG 4. Met 8 wedstrijden be zetten de Moerkapellenaren de zesde plaats in de klasse 3F, toch nog ruim boven de degra datiezone. Debuterend op dit niveau werd tot nu toe een keer gewonnen, een keer verlo ren en zes maal een gelijk spel behaald. In Op Moer wa ren tegen LSG 4 invaller Hugo van Elteren, topscorer Wim De vijf kunstenaars die de regio Midden-Holland verte genwoordigden op de Holland Art Fair. verbonden aan Kreater, begint in mei aanstaande met twee korte curssussen: tekenen en bepaald uitgangspunt in schilderen buiten èn modelte- kenen. Beide cursussen omvatten vijf lessen. Direct na de meivakan tie begint de buitencursus op de maandagen 8, 15, 22 en 29 mei en 5 juni, telkens van 13.00 tot 15.00 uur. „Wij starten bij het lokaal in de dependance van Kreater aan de Peter Zuidlaan en zoeken mooie plekjes op in de buurt”, vertelt Aleid Abels. „Wij zaten eerder bijvoorbeeld in het Warnaarplantsoen, bij de On derweg, aan de Petteplas, bij de manege en in een oude boom gaard. Bij minder goed weer kunnen vanuit het lokaal met een grote glaswand de omge ving tekenen of we zoeken een andere overdekte plaats op.” Cursisten dienen een stoeltje GOUDA/W’VEEN - Op maan dag 8 mei gaat de basiscursus ‘Diabetes, wat nu?’ van start. Diabetes Mellitus (suikerziek te) is een aandoening waar de patiënt zelf veel aan kan doen door goed voor zichzelf te zor gen, de bloed-glucosewaarden in de gaten te houden en ver standig met eten om te gaan. Daarvoor is kennis nodig van het lichaam, over Diabetes Mel litus maar vooral van de eigen diabetes. Gedurende vijf avon den wordt uitgebreide informa tie gegeven over allerlei onder werpen die met diabetes te maken hebben. Een diëtiste verzorgt een avond over voe- ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 22 april vond er omstreeks 20.00 uur een aanrijding plaats op de A-12 Noordbaan. Een 29-jarige automobiliste uit Utrecht reed door onbekende oorzaak tegen de linker vang rail. Waarschijnlijk raakte zij de macht over het stuur kwijt, reed tegen de linker vangrail en kwam via de rechter vangrail uiteindelijk tot stilstand tegen de linker vangrail. De bestuur ster is voor controle overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Gezinsvervangend tehuis De Eersteling, niet ver van de loca tie gevestigd, heeft ook haar oog op het gebied laten vallen. Graag zou zij daar tien wonin gen gebouwd zien. Maximaal vijf van deze huizen zou het te huis willen gebruiken om be woners in zelfstandigheid te la ten integreren in een natuurlijke woonomgeving tus sen andere huizen en bewo ners. De Gereformeerde ge meente steunt dit idee en wil alleen ten behoeve van dit plan grond afstaan om woningen te realiseren. De familie Van der Spek wil ook wel de nodige grond verkopen voor dit plan, maar stelt ais voorwaarde dat op de locatie ook o.a. een gro te aardappelloods gebouwd mag worden ten behoeve van het boerenbedrijf. De combina tie De Graaf/Gibbon wil het liefst bungalows realiseren. Ook is men geïnteresseerd in de eventuele bouw en verhuur van mogelijke bebouwing. De gemeente kan niets doen en moet feitelijk wachten op de initiatieven van de diverse eige naren. Wel wil de gemeente vast randvoorwaarden neerleg gen onder welke condities op hun medewerking kan worden gerekend. De eigenaren zullen moeten komen met een al om vattende invulling van de scha penweide, hetgeen wegens de huidige onderlinge verhoudin gen niet eenvoudig zal zijn. Daarnaast wil het gemeentebe stuur onder geen beding dat er grote agrarische gebouwen op deze locatie bijgebouwd zullen worden. Daardoor zal op grondoverdracht van de familie Van der Spek dan ook voorlo pig niet gerekend kunnen wor den. De gemeente wil maximaal twaalf woningen in het gebied zien verschijnen. Eventuele huurwoningen zullen aan Woonpartners in eigendom overgedragen dienen te wor den. Het overgebleven open groene gebied zal openbaar groen moeten worden. Dit voorstel zal op vanavond aan de raadscommissie I worden voorgelegd. Daarna wordt het afwachten wie van alle betrok kenen de eerste stap zet, om de padstelling te doorbreken. F en materiaal, zoals conté, pot lood, inkt en/of aquarel zelf mee te nemen. „In de lente, het mooiste seizoen, is het buiten tekenen en schilderen volop genieten”, zegt de docente. Mochten er mensen zijn die eind mei met vakantie gaan dan kunnen de lesdata eventueel worden aangepast of de cursus kan worden veranderd in vier lessen van 2,5 uur. Gegadigden worden verzocht dit op te ge ven bij hun aanmelding bij Kre ater. De cursus modeltekenen, die vorig jaar voor de eerste keer werd gegeven, begint in de de pendance aan de Peter Zuid laan op maandag 22 mei en om vat eveneens vijf lessen. De data zijn voorts 29 mei, 5, 12 en 19 juni, van 20.00 tot 22.00 uur. Deze korte cursus geeft de mogelijkheid om specifiek met het tekenen van de mens bezig te zijn. „Op zichzelf een heel aantrekkelijk onderwerp, van wege de expressie die de mens Verkrijgbaar zijn: solanum, cestrum en abutilon. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Aleid Abels begint bij Kre ater volgende maand op nieuw met een korte cur sus buitenschilderen. Hier een cursiste op één van de mooie plekjes die Wad dinxveen in overvloed heeft. (Foto:Aleid Abels.) - W; w Onlangs gaf wethouder Zijder- hand al aan geconstateerd te hebben dat er geen maatschap pelijk draagvlak is voor het vol bouwen van deze groene long. In een uiterste poging toch op deze locatie iets realiseren zijn de plannen nu alleen in de rand van het gebied wat woning bouw te realiseren. Men wil dan een gedeelte van het ge bied op groen laten blijven. Ten einde tot een verantwoorde in vulling te komen, heeft het ge meentebestuur een stede- bouwkundig bureau twee schetsontwerpen laten maken. Deze varianten hoeven het echter niet te worden. Dit komt onder meer door de ver schillende eigenaren van de grond die ook allemaal iets an ders willen. Allereerst is daar de familie Van der Spek, die op de locatie midden in het dorp nog een heuse boerderij ex ploiteert. Deze familie bezit in drie verschillende manieren van eigendom ongeveer de helft van het gebied. Daarnaast is de Gereformeerde gemeente eigenaar van ongeveer één der de van de locatie. En de combi natie bouwbedrijf De Graaf en directeur Gibbon bezitten sa men tweederde deel. WADDINXVEEN - Van 21 t/m 25 april werd in het Congres gebouw te Den Haag de Hol land Art Fair georganiseerd. De Holland Art Fair is één van Eu ropa’s grootste kunstbeurzen. Zoals ieder jaar was ook de Stadsgalerie uit Gouda er met een stand aanwezig. Dit jaar was daar werk te zien van Maaike Feih (Waddinxveen, grafiek), Anke Mensink (Wad dinxveen, schilderijen), Judith Donders (Schoonhoven, beel den), Linda Dijkstra (Boskoop, objecten en reliëfs) en Astrid van der Horst (Nieuwkoop, schilderijen). De kunstenaars waren per soonlijk op de beurs aanwezig op standnummer F.063. Maaike Feih maakt gebruik van zowel haar gevoels-Zgedachtenwereld Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Al enige tijd breekt het ge meentebestuur zich het hoofd over de invulling van ‘het groene hart’ in de gemeentekern Moerkapelle. In de volksmond word het stuk grond ook wel de schapenwei de genaamd. Aanvankelijk had het gemeentebestuur voor het gebied grootse plannen. Ideeën variërend van de ves tiging van een supermarkt tot volbouwen met huizen passeerden de revue. HYPOTHEKEN PENSIOENEN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 zondag 30 april OPEN van 10.00 - 17.00 uur U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Li M yf triT^, E 1tE --t f »1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27