Overhandiging eindrapport Klankbordgroep bedrijfsvoerings- concept Wereldwinkel: Cadeauwinkel tj intratuin l Koninginnedag naar mtratuin Ter Aar L- Derde en tweede plaats voor Berlinda en Marjoleine Gratis vakantie voor familie Visser Rh Eben Haëzerschool op werkbezoek Cursus ’Omgaan met werkstress’ Eerste zorgcoördinato ren GHZ studeren af ED REUSKEN F.l Waddinxveen mist visie r i s ih" FW1 21 e Trim loop Zuidplas viert Koninginnedag 2)00 Koopprijs grens met ton omhoog jk Bi Geen Uw specialist op het gebied vin woninginrichting VEEKBLADVOOR WADDINXVEEN Dat kan, want op Zaterdag 29 April zijn wij geopend van 9:00 - 17:00 uur Donderdags en vrijdags geopend van 9:00 - 21:00 uur ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 hitratuin Ter Aar Veldweg 1, 2461 GE Ter Aar Telefoon: (0172) 40 60 00 www.intratuin.nl Maximalisatie bouw mogelijkheden i 1-1 t 1 14. PAGINA 21 WCENSDAG 26 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T Openingstijden: Dirüag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 van twee of logies of ontbijt betalen, maar halfpension ge nieten. Bovendien heeft ie mand die eerder boekt dan WADDINXVEEN -Vorige week heeft groep 2 van de Eben Haëzerschool een bezoek gebracht aan Bakkerij Markus aan de Maarten Schoutenstraat. Hoewel dit normaal ge sproken niet meer toege staan is vanwege hygiëne anderen, vanzelfsprekend meer keuze in accommoda ties en soorten vervoer”, al dus Sharon Levyssohn. normen enARBO nor men, is nu één keer een uitzondering gemaakt omdat het de klas betrof van de dochter van de heer Markus. De kinderen van juffrouw Tineke Ne ven hebben kennis kun nen maken met het pro- winnaars uitgereikt door Ra- bo-reisadviseur Sharon Levys sohn. Met deze actie attendeert de Rabobank haar klanten op de vele voordelen van het vroeg boeken. „Vroeg boe ken geeft de vakantieganger namelijk diverse voordelen. Zoals meer kans op kortin gen, bijvoorbeeld drie weken op vakantie voor de prijs Vrijagavond Zalrdag WADDINXVEEN - De familie Visser uit de Dorpstraat in Waddinxveen gaat gratis op vakantie. Zij boekten bij de Rabobank Gouwezoom in Waddinxveen hun vakantie, gaven goede antwoorden op een aantal vragen en verzon nen bovendien een pakkende slagzin. De prijs werd in het bankgebouw aan de Kerkweg- Oost aan de gelukkige prijs- VÜNING PROJEKTSTOFFERING duktieproces vanaf de deegbereiding tot en met het inpakken van de kant en klare stroopwafels. Na afloop kregen de kinde ren en presentje en keer den zij met hun opgeda ne ervaringen weer naar school. HET GROENE WARENHUIS GOUDA - Na een intensieve twee jaar durende opleiding studeerden op donderdag 20 april 24 verpleegkundigen van het GHZ (Groene Hartzieken huis Gouda) af als zorgcoördi- nator. Zij zijn daarmee opgeleid tot het hoogste verpleegkundi ge niveau binnen de setting van een algemeen ziekenhuis. De nieuwe zorgcoördinatoren hebben als taken onder meer het plannen van de verpleeg kundige zorg, coachen van col lega’s, adviseren van behande laars en kennisoverdracht van de verpleegkundige zorg. Daar naast houden zij zich bezig met het introduceren van nieuwe verpleegkundige technieken en het ontwikkelen van protocol len. Uitgangspunt in het werk van de zorgcoördinator is te komen tot zorgvernieuwing en -verbetering. Het GHZ heeft de interne op leiding samen met de Transfer groep Rotterdam, een erkend HBO-opleidingsinstituut, opge zet. Er is gekozen voor een unieke vorm van ’werkend le ren’ waarbij het geleerde me teen in de praktijk werd ge bracht en vice versa. Het GHZ is daarmee het eer ste ziekenhuis in Nederland dat op deze manier zijn verpleeg kundigen bijspijkert naar het hoogste landelijke verpleegkun dige kwalificatieniveau zoals dat per augustus 1997 van kracht werd. Het opleiden van verpleegkun digen tot zorgcoördinatoren is binnen het GHZ een doorlo pend project. In het voorjaar van 2001 zal een tweede groep zorgcoördinatoren afstuderen en in september van dit jaar start een nieuwe groep. ontvangst nemen, 0.10 punt achter de gouden medaille win nares uit Arnhem. De Pro Patria ploeg uit Zoeter- meer, die met dertien meisjes aan deze kwart finale deelnam, behaalde een goed resultaat met tien plaatsen voor de halve finales. Deze halve finales zullen plaatsvinden op 20 en 21 mei in Hypolitushoef, de turnsters hebben dus nog een aantal we ken om zich met vele trainin gen voor te bereiden op deze wedstrijd. De Klankbordgroep boog zich over de uitwerking van de mis sie (Waddinxveen: complete, levende gemeente in het Groe ne Hart). In het advies staat on der meer dat de groep een vi sie mist op de toekomstige rol van de gemeente en de omge ving waarin zij opereert. Bij het ontbreken ervan mist de gede- fineerde missie als‘complete en levende gemeente’ daadkracht. De Klankbordgroep adviseert dan ook om een visie vooraf te laten gaan aan de missie. De typering van Waddinxveen als een ’dynamische middelgro te plattelandsgemeente in een stedelijke omgeving’ is het woord ’dynamisch’ voor verbe tering vatbaar, gezien de infor matie over de economische vi taliteit van de ge meente. Uit een studie van IN- RO-TNO blijkt dat Waddinxveen vergeleken met omliggende gemeenten net iets boven het gemiddelde scoort. De groep raadt de gemeente aan om deze studie bij het be leid te betrekken. dens de wedstrijd liet Marjolei- ne zien dat ze ook op dit toe stel haar onderdelen weer be heerst. De ligger wissel; pack-salto en haar afsprong; ondersprong salto lukten bei den en zij kreeg dan ook 8.90 punten van de jury. Ook op de balk was zij sterk en kreeg 8.60 punten. Haar vrije oefening op de vloer leverde ook geen pro blemen op en de 9.20 punten voor dit onderdeel bracht haar totaal op 35.10 punten. Zij mocht de zilveren medaille in M I voor een culinaire wereldreis. Op koninginnedag kan men weer enveloppen trekken voor leuke prijsjes en kinderen kun nen een mooie beachvolleybal winnen door mee te doen aan een raadspel. Net als alle ballen in de Wereldwinkel, is deze vol leybal gemaakt zonder kinderar beid en ingekocht voor een eer lijke prijs. Dat betekent dat kinderen naar school kunnen en er een einde aan armoede kan komen. WADDINXVEEN - Het eindrapport van de Klankbord groep is dinsdagavond 18 april door de heer mr. G.J. Men ken overhandigt aan burgemeester F. Jonkman. De Klank bordgroep is gevraagd te adviseren over de manier waarop de missie van de gemeente en de uitwerking er van in het bedrijfsvoeringsconcept (BVC) aansluit op de wensen van de Waddinxveners. r» werkstress’. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op maan dagavond (van 19.30-22.00 uur) in het RIAGG-gebouw in Gouda, Ronsseweg 225 (achter het NS-station). Deelnemers krijgen elke bij- WADDINXVEEN - Zaterdag 15 april werden in Prinsenbeek de kwartfinales turnen nationa le wedstrijdsport gehouden in De Drie Linden. De Waddinx- veensen Berlinda en Marjoleine Verweij hadden zich dit jaar op nieuw beiden voor deze wed strijd geplaatst. Marjoleine deed dit tijdens de achtste fina le in Aalsmeer. Tijdens deze wedstrijd begin maart werd zij vierde met een totaal van 33.700 punten. Berlinda was niet in staat deze wedstrijd te turnen door een rugblessure maar via een achtste finale in Doetinchem, waar zij eerste werd met 34.550 punten, kan zij toch dit jaar het wedstrijds- eizoen verder afmaken. De Klankbordgroep adviseert om de bouwmogelijkheden voor de eigen bewoners en voor hen die economische ge bonden zijn aan de gemeente maximaal te benutten en indien mogelijk uit te breiden. Zo wordt voorkomen dat bewo ners en werknemers zich el ders vestigen en de krapte op de woningmarkt stijgt. Zo kan ook een groter winkelvoorzie ningenniveau worden gereali seerd en ontstaat er een ge zonde economische basis voor de ontwikkeling van een cen trumgebied. De Klankbordgroep onder schrijft de keuze van de ge meente voor een kleine en eenkomst opdrachten en lees werk mee naar huis (I uur per week). Max. 12 deelnemers. Kosten; 50,00 p.p. Folder, in lichtingen en aanmelding bij Renske van Rooijen: 0182- 682326. Beide zussen zaten in de avondwedstrijd, Berlinda in de categorie senioren en Marjolei ne, voor het laatste seizoen, bij de junioren. Berlinda begon op de balk waar zij een mooie oe fening turnde met uitgangs waarde 10.00. Helaas viel zij tij dens haar wissel spagaat sprong en moest ze genoegen nemen met 8.85 punten. Als tweede turnde zij haar vrije oefening en ook hier kwam zij ten val bij de voorwaartse serie overslag ge volgd door een gestrekte salto met schroef. Voor deze oefe ning kreeg zij 8.15 punten. Op sprong maakt Berlinda een mooie tsukahara gehoekt, 8.50 punten. Haar laatste oefening op brug ging tijdens het intur nen uitstekend maar helaas kwam zij op het beslissende moment na haar nieuwe af sprong, dubbele gehoekte salto, niet tot stand maar tot zit op de vloer. Voor dit toestel kreeg zij 8.40 punten. Haar totaal kwam hiermee op 33.90 pun ten en dit leverde haar een ge- zonnige voorjaarskleuren. Er zijn speciale moederdagpakket- jes. Ook zijn verschillende voor werpen uit de tentoonstelling over Nepal (in de Bibliotheek) nu in de Wereldwinkel te koop. Naast cadeauartikelen is er een ruime sortering levensmiddelen, die onlangs is uitgebreid met een aantal nieuwe, speciale pro ducten, zoals palmhart, avocado- olie, venkel-citroenwijnazijn, ma rinade en barbecuesauzen. Er is een bijpassend kookboekje hoogwaardige organisatie, die vaker een beroep doet op ex terne deskundigheid. De groep adviseert de gemeente echter dringend ervoor te waken om niet te sterk afhankelijk te wor den van de kennis van derden. De gemeente houdt immers haar politieke en bestuurlijke verantwoordelijkheid, ook al worden taken uitbesteed. De keuze voor externe deskundig heid moet daarom met grote zorgvuldigheid gebeuren en mag geen automatisme zijn. Kostenbeheersing speelt daar bij een grote rol. De gemeente dient zich daarover jaarlijks te verantwoorden. De Klakbordgroep signaleert tevens teveel jar gon in het be drijfsvoerings concept. De Klankbordgroep raadt de gemeente aan om van de eindversie van het BVC een helder leesbaar stuk te maken. Een aangepaste en gemakkelijke samenvatting van het BVC ver dient een ruimere verspreiding onder de Waddinxveense be volking. Het is de eerste keer voor Waddinxveen om via een Klankbordgroep de burgers ac tief te betrekken bij belangrijke beleidsvoornemens zoals deze in het concept BVC zijn gefor muleerd. De groep, bestaande uit elf personen die een dwars doorsnede vormen van de in woners, werd op 4 februari geïnstalleerd op initiatief van het college van burgemeester en wethouders. In vijf vergade ringen heeft er een levendige en vooral ook open gedachten wisseling plaatsgevonden. De Klankbordgroep komt opnieuw bijeen voordat het concept BVC in de gemeenteraad wordt behandeld; dan wordt bekeken hoe de adviezen van de groep in het voorstel van burgemeester en wethouders zijn overgenomen. deelde derde plaats op, een uit stekende prestatie mede om dat zij een aantal weken niet heeft kunnen trainen. Marjoleine turnde, aan de vooravond van haar vijftiende verjaardag, een erg goede wed strijd op alle onderdelen. Zij begon op sprong, net als haar oudere zus, een tsukahara ge hoekt, zij kreeg 8.40 punten. Haar tweede toestel was de brug, na een ongeluk op dit toestel vier jaar geleden haar slechtste onderdeel. Maar tij- ZEVENHUIZEN - Ook op Ko ninginnedag is de Wereldwinkel present. Niet, zoals gebruikelijk, op het Dorpsplein maar in de Dorpsstraat tussen de num mers 108 en 110. Wie op zoek is naar een origineel cadeau moet zeker eens in de Wereld winkel gaan kijken. Daar is vo lop keuze: van sieraden, verzor- gingsartikelen, speelgoed, aardewerk, glas, serviesgoed, re cycled blik, wierook en kaarsen tot huishoudtextiel en sjaals in MDERKAPELLE - Op 29 apil organiseert de tafelten- nivereniging T.Z.M. te Merkapelle alweer haar 2 b trimloop. Ook dit jaar beooft het weer een grandi- o<5 succes te worden, ge zin de reacties die T.Z.M. veleden jaar van de lopers mcht ontvangen. In het Drpshuis Op Moer kan mn zich verkleden en na af- lop douchen. De loop gaat gntendeels door de polder oj verharde wegen en een stk door het dorp, waar ok de start en finish is. Er konen 5 afstanden gelopen wrden t.w. de 2,5,10,15 en 2Ü kilometer. Inschrijven vaaf 9.30 uur in het Dorps- his Op Moer, Raadhuis staat 40. Starttijd 2 kilome- te om 10.00 uur. Starttijd ariere afstanden 11.30 uur. Delnemers tot en met 12 jar betalen 4,00 inschrijf- ged, alle anderen 5,00. Vor nadere inlichtingen: Cerd van Kasteel, tel.079- 592742, Dick van Vliet, te079-5931460 of Hans HL tel.079-5932719. r’/; 41 F Een derde en tweede plaats voor de zusjes Verweij. W.DDINXVEEN - Op za- tedag 29 april zal in de wijk Zidplas weer op grootse wie de Koninginnedagvie- rirj plaatsvinden. Dit jaar is er»ekozen voor een thema: Hc amusement ligt op stiat. De Zuidplas praat da over amusement in zijn bredste vorm, dus er wordt geoden: Circus Kristal dat aai ongeveer 600 kinderen deljne kneepjes van het cir- cuvak gaat bijbrengen en uit one zusterstad Pelhimov kent de groep Dobry Den, ee verzameling van de mest uiteenlopende gekke, bijondere en verrassende attacties. Scuting Sint Victor is aan- weig, evenals de dweilband De Baggerbeugels. Na het grie succes van vorig jaar is eruiteraard ook weer een vrinarkt. Voorts kunnen de beoekers uiteraard de vas te programma onderdelen alsiet rad van Avontuur, een puzeltocht (dit jaar op skelersl), de Aubade (09.45 uu), de activiteiten rondom he pleintje van het Zuid- hdk en de optocht door de wk verwachten. D< route van de optocht is dijaar als volgt: Mina Druc- kehoeve, Alketta Jacobs- heve, Roosje. Voshoeve, Strrenlaan, Castor, Mira, Spza, Sterrenlaan, Zonnesin- ge Poolster, Thorbeckrhoe- ve Kuyperhoeve, Zuidpla- slan. Vakwerk De Zuidplas höpt u allen te mogen be- greten op deze feestelijke, eeste Koninginnedag van dijmillennium. GOUDA/W’VEEN - Steeds meer mensen hebben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen organise ren de Riagg Midden-Holland en de Vierstroom vanaf 8 mei weer een cursus ’Omgaan met 9 Reisadviseur Sharon Levyssohn van de Rabobank Gouwezoom feliciteert de familie Visser uit Waddinxveen met hun gratis vakantie. (Foto: Rabobank Gouwezoom/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Om de doorstroming van de wo ningmarkt niet te bemoeilij ken stemde de Waddinx veense gemeenteraad vorige week woensdag in met de verhoging van de ka le koopprijsgrens van 250.000,- naar 350.000 gul den. De verhoging is nodig om dat door de prijsstijgingen van koopwoningen het niet meer mogelijk is om wo ningzoekenden met een minder draagkrachtig inko men in voldoende mate te huisvesten. Door het besluit is het voor mensen van bui ten Waddinxveen zonder economische binding moei lijken om een huis te kopen in het Gouwedorp. In ieder geval niet meer beneden de 3,5 ton in plaats van de 250.000 gulden grens die tot nu toe werd gehand haafd. Eerder al vroeg het Interge meentelijk Samenwerkings orgaan Midden-Holland na mens de dertien aangesloten gemeenten al aan de Provincie om de grens te mogen verhogen. Die reageerde op I maart positief op het verzoek. w ll 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31