fi 2 w 0 o o N Dagje uit in Archeon Jarig? Dan gratis naar Archeon en Alphen Archeon internationaal Openingstijden X GRATIS KOFFIE ^l#ddV^7~e- Rbo^'dde'eei’W» Of pen en arrangementen 1 ,ns appelgebak kunt u het beste contact I I I-I h«t« Niet alleen veel te bekijken, maar ook veel doen! TJ - Doe Route Feest van de ene verbazing in de andere laten vallen. Met bijna tienduizend jaar geschiedenis als uitgangspunt zal dat zeker lukken! ijden 26 en Wei sch^, met Border Collies. 5j6en7 mei (□roots middeleeuws weekeinde met medewerking van de ’Gelres Over- kwartier' en ’Duke of Somerset’, waarin Middeleeuwse vuurwapens en gevechten centraal staan. Ervaar zelf de militaire ge schiedenis van de vijftiende eeuw. Zie de tentenkampen en de wapens zoals helle baarden, zwaarden, kanonnen en haakbus sen. 7 mei Prehistorische dag in het mesolithicum W Boogschietwedstrijd Landelijk Platform Levende Geschiedenis. 2 en 3 september Internationaal Vikingweekeinde Weekeinde. Het worden weer drukke tijden voor Themapark Archeon in Alphen aan den Rijn. Op vrijdag 21 april zwaaiden de toegangspoorten van het archeologische themapark weer open. Voor het zevende seizoen wil Archeon de bezoekers weer ^Aameins’tes^ SecundaAugi^tOgg^ 2 2. ADVERTORIAL - Archeon organiseert ook bijzondere themafeesten voor bedrijven en parti culieren met veelbelovende titels als ’Stampei in de Abdij’, ’Te gast bij Gaius Chaoticus’ en ’De sage van Hercules’. Uiteraard wordt de inwendige mens uitstekend verzorgd met heerlijke gerechten. 29 oktober Wijnbeurs in samenwerking met Kiwanis. 15 oktober Korendag met Gregoriaanse zang door monniken en koren. clubjes van 25 tot 30 man komen zij een week lang de sfeer van de Romein se tijd proeven. Ze slapen in de Romeinse herberg en hebben het overdag druk met het dagprogramma, waar ze leven en wer ken zoals de Romeinen dat bijna tweedui zend jaar geleden deden. en evenementen die te maken hebben met de geschie denis van Nederland. Ook organiseert de vereniging cursussen zoals manden vlechten, pottenbakken en krui den herkennen. Het lidmaatschap van deWvA bedraagt voor individuele leden fl. 25,- en voor collectieve leden fl. 40,- per jaar. U kunt zich opgeven bij Vereniging Vrien den van Archeon, Postbus I 158, 2400 BD Alphen a/d Rijn, telefoon (010) 521 57 45. tijn Twintig van Al- phen, de roeiwedstrijd Batavieren race en de Twee uur van Alphen (windsurfen) I en serviceclub Kiwanis Al- I phen. Leerlingen van de muse- umschool Reinwardt Acade- I mie verzorgden op Archeon I in opdracht van de gemeente 1 Alphen aan den Rijn een spe ciale tentoonstelling over de ge schiedenis van Alphen aan den Rijn door de eeuwen heen. Natuurlijk is Archeon ook bij uitstek ge schikt voor uitstapjes zoals bijvoorbeeld schoolreisjes. De bezoekers kunnen mee doen aan de Doe Route. Onder leiding van een Archeotolk krijgt u tekst en uitleg bij al le bezienswaardigheden in het park. De ver halen over het verleden geven u een goed in zicht in het dagelijks leven van lang vervlogen tijden. De rondleiding duurt twee uur en wordt afgesloten met één of twee activitei- ten.Voor de zelfstandige bezoekertjes zijn er gratis speurtochten in drie leeftijdscatego rieën. Voor schoolklassen bestaat ook de mogelijk heid om deel te nemen aan de één- of meer- - soldaten exerceren en boogschieten. Ook aan de allerkleinsten is gedacht. Zij kunnen zich naar hartelust ver maken bij de kinderboerderij of in de speel tuin. Kortom: Archeon is een geweldig dagje uit voor jong en oud! Kleine en grote groepen die een bijzonder dagje uit willen, zijn bij Archeon aan het juiste adres. Archeon biedt met ’Een Dagje Uit’ een aantrekkelijk arrangement aan met voor elk wat wils. Wat dacht u van een parkbezoek, koffie met Romeins appelgebak bij ontvangst, een lunch bestaande uit een koffietafel vanaf fl. 59,- per persoon. Dit is prima te combineren met een sportieve middag waar u leert boogschieten en speerwerpen. Om ook de in wendige mens te verwennen, wordt het dagje uit besloten met een Middel eeuwse maaltijd of een barbeque dan wel diner naar keuze. In Themapark Archeon maakt u een reis door de tijd. U herbeleeft er drie perioden uit het verleden: de Prehisto rie, de Middeleeuwen en de Romeinse tijd. Aan de hand van 43 fantastische re constructies van in Nederland gevon den archeologische schatten waant u zichzelf terug in het verleden. Ga op ontdekkingstocht door de tijd en maak kennis met de leefwijze van de oude ja- ger-verzamelaars, die zo’n 8.000 jaar voor Christus leefden, bewonder de ou de boerderijen uit de Bronstijd en de Ij zertijd, bezoek de Romeinse stad Trajectum ad Rhenum met zijn badhuis, herberg, tempel en arena en ga naar het twaalfde-eeuwse stadje Gravendam, met zijn schitterende klooster en zijn vele ambachtshuizen van on der andere de smid, de bakker, de chirurgijn en de schrijnwerker. Maar Archeon is niet alleen kijken, Archeon is ook doen! Tal van activiteiten maken dat u nog beter leert begrijpen hoe de mensen vroeger leefden. Leer fibulae (grote mantel spelden) maken, onderga een Romeinse massage in het badhuis, leer met Romeinse speerwerpen of gelijkse leven in het verleden. Ze voeren zelf de dagelijkse bezigheden van vroeger uit en maken kennis met de leefomstandigheden van toen. Zo ondervinden zij de geschiede nis aan den lijve. Hongerig geworden van het reizen door al die eeuwen? Geen nood! Op tal van ’pleis terplaatsen’ in het park kunt u zichzelf laten laven en spijzigen. U kunt kiezen uit tal van oude, authentieke hapjes, maar ook uit veel ’moderne’ hartversterkers. Inmiddels beroemd is de smakelijke Spijspot - met gratis hoofdgerecht - die tussen 16.00 en 17.00 uur wordt geserveerd. Ook voor kleinere feestjes zoals een kinderverjaardag kunt u uitstekend terecht bij Archeon. Elke jarige krijgt gratis en tree en voor alle feestgangers is er gratis taart met een drankje. De jarige wordt verder historisch uitgedost en mag de kleding de hele middag aanhouden. De groep moet wel uit tenminste vijf personen bestaat.Vraag de info. De Vereniging Vrienden van Archeon (WvA) is een groep van meer dan 250 enthousiaste mensen die Ar cheon een warm hart toedragen. Zes keer per jaar ge ven de Vrienden een informatiebulletin uit waarin alle nieuwtjes over Archeon en de vereniging de revue pas seren. Daarnaast kunnen leden als vrijwilliger en archeo tolk zelf bijdragen aan het succes van Archeon. Tevens organiseert de WvA excursies naar tentoonstellingen 10 september Archeon Open in samenwerking met ’Die Scutterie Sint Sebastiaen’ 23 en 24 september Meer dan tweehonderd Nederlandse deel nemers van de Romeinen tot en met WO II brengen de geschiedenis in beeld. met ruim honderd Vikingen uit Europa. Naast de bovengenoemde speciale evene menten zijn er veel weekeinden met aan dacht voor allerlei onderwerpen van de drie tijden. Meer informatie vindt u op www.archeon.nl Archeon is tevens een perfecte locatie om een feest te organiseren. Wat dacht u ervan om uw huwelijksdag in de bijzondere histo rische entourage te vieren? Of uw verjaar dagsfeest? Of uw receptie? Het is allemaal mogelijk. In de herberg van Trajectum ad Rhenum is het goed toeven. Rondom de bin- daagse Leefprojecten. Met de klas maken de nenplaats vindt u twee grote en twee kleine- leerlingen kennis met de praktijk van het da- re ruimten, waar in totaal met 300 tot 450 - x genodigden kan worden gefeest. De herber gier is een prima gastheer die het gezelschap in de watten legt. ’Levende’ muziek en over ig entertainment zorgen ervoor dat u zich geen moment hoeft te vervelen. En natuur lijk staat de keuken garant voor exclusieve historische gerechten die u het water in de mond doen lopen. Ook bij de broeders in het klooster van Gravendam bent u van harte welkom. De gastvrije Minderbroeders, die zich als volge lingen van de zachtmoedige Franciscus van Assisi zien, ontvangen u met open armen. In de refter (de eetzaal) kunt u terecht met ge zelschappen tot 50 personen, de klooster- zaal op de eerste verdieping biedt plaats aan 200 gasten. Of u nu kiest voor Romeins of Middeleeuws, het feest staat geheel in het teken van de desbetreffende tijd. Dat ziet u aan de kleding van de bediening, het glaswerk, het tafelgerei en natuurlijk de gerechten. Ook het enter tainment tijdens het feest is thematisch. Na- tuurlijk mag u altijd uw eigen wensen ken baar maken, zodat Archeon een maatwerkfeest voor u kan verzorgen. Spirituelebeurs i.s.m. ’Circles fciwtO pathway’ ’The Earl of Oxford Household’ uit Enge land en de ’Klauwaerts’ uit België laten zien hoe ridders in hun kampementen leefden. V. ff f Met demonstraties van wapenknechten. Archeon mag dan een historisch themapark zijn, het staat ook met beide benen in de he dendaagse tijd. Als Al- phens themapark houdt Archeon zich dan ook bezig met de maat schappelijke ontwikkelin gen in de gemeente Al phen aan den Rijn. Zo is Archeon sponsor van het hardloopfes- Ook internationaal timmert Archeon stevig aan de weg. Zo is het Themapark dit jaar ver tegenwoordigd op de Belgische scholenbeurs Educa en zijn er nauwe contacten met twee Belgische organisaties voor vakantiekampen, Activac en Crefi. Ook dit jaar zullen heel wat jeugdige zuiderburen Archeon bezoeken. In Archeon is tot 30 oktober dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. ’s Maandags is het park gesloten, behalve op feestdagen, I mei, 3 I juli en in augustus. De entree bedraagt voor volwassenen fl. 24,50* en voor 65+ en kinderen van 4 tot en met I I jaar fl. 17,50. Kinderen onder de 4 jaar mogen gratis naar binnen. De entree is inclusief opnemen met Archeon via telefoonnummer (0172) 44 77 44. Archeon is zeven dagen per week bereikbaar van 9.00 tot 21.00 uur. ;-3 t/m 6 august Levende geschiedenis door vijftig Romeinen, met militairen, Romeinse burgers, tenten en voorstellingen. - <6 - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 38