Van Drimmelen snelste spurter in Waddinxveen Uitslagen Jeu de Boules Meisjes WSE in district finale straatvoetbal Sponsoractie clubhuis SC Antilope van start - B .’Jk veense voetbalclubs WSV Open Email Toernooi van start Toegift voor Waddinx- Hg Dames 4 Gouwestaete Voetballen in Waddinxveen kampioen tennis begint voorzichtig WADDINXVEEN - Na de fees telijke opening van het tenni spark De Woerd op I april, was het afgelopen weekend de beurt aan de competitie-teams om het wedstrijdseizoen te openen. Flyers Dames I in topvorm Eerste herenteam De Gouwe Smash toont hoog niveau de sportweek 2000 r ra f Monica de Waal r Sb1 b&I Tl K k - WOENSDAG 26 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Geen Het winnende team (zonder Linda Los) van WSE. V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Het eerste E-mail toernooi van de Wad- dinxveense Schaakvereniging WSV ging van start met maar liefst 55 deelnemers. De KNVB organiseert het Shell/Straatvoetbaltoernooi al weer voor de vijfde maal. De winnaars van de landelijke halve finale gaan door naar de natio nale Shell-Straatvoetbalfinale op 27 mei 2000 in het Olym pisch stadion in Amsterdam koers. In Haarsteeg reed ik de wedstrijd uit, in Oud Gastel werd ik achtste. Dit was mijn eerste zege”. Monica de Waal brak de koers in Waddinxveen al snel open. Zij kreeg gezelschap van de ta lentvolle Corinne van Haastert, door bondscoach Monique Knol geselecteerd voor de WK junioren in Frankrijk, alsmede Vera Koedooder uit Bovenkar spel, die zaterdag nog winnares was in de ronde van Groot Am- mers, en Irma van der Salm uit Stompwijk. Dit viertal bleef tot in de slotfase bijeen. Daarna plaatste De Waal twee demar rages. De eerste kon worden beantwoord, de tweede keer Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Demarreren kon hij op het laatst niet meer, maar wel zat er nog voldoende energie in zijn li chaam om in de eindsprint in de wielerronde van Wad dinxveen zijn eerste seizoen-overwinning te behalen. Lennart van Drimmelen uit Haastrecht rekende in de laatste spurt gedecideerd af met Hein Zwinkels uit Mon ster en de jonge Oudewaternaar Luit Blom met wie hij vrijwel de gehele koers in Waddinxveen op kop had gele gen. ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WADDINXVEEN - Dames 4 van Gouwestaete heeft af gelopen zaterdag het kring- kampioenschap behaald. In zwembad ’De Tobbe’ te Gouda werd Assuron/Donk met 2-7 verslagen en kan de Waddinxveense formatie niet meer worden ingehaald door de concurrentie. Na een nerveuze start, het werd al snel I - 0 voor As suron/Donk, vocht Gouwe staete zich langszij en werd langzaam een voorsprong opgebouwd. Door doelpun ten van Gabriëlle van der Loo, Elly Middendorp, Helen Overdam, Astrid Cornelis sen en Nancy van der Hoek werd de uitslag bepaald op 2 - 7 in het voordeel van Gouwestaete. Onder toe ziend oog van de voorzitter en de vice-voorzitter van Gouwestaete gingen coaches te water en werd het kampioenschap luid ruchtig gevierd. acties ten behoeve van het ver werven van aanvullende midde len onder de eigen leden en bij anderen die de vereniging een warm hart toe dragen. Ook be drijven zullen worden bena derd met originele sponsor voorstellen. De gemeenteraadsleden zijn in de afgelopen weken aange schreven met een verzoek voor een éénmalige vestigings- subsidie. Onder het motto 'El ke loper is een winnaar’ wil SC Antilope het verantwoord uit oefenen van de atletieksport voor nu en in de verdere toe komst voor iedereen blijven ga randeren. Inlichtingen over SC Antilope en over de sponsoractie zijn te verkrijgen bij C.Broekhuizen, telefoon: 0182- 610 374. tieperiode rekening worden ge houden met het feit dat de meeste deelnemers op vakan tie gaan. Het hele spektakel is te volgen op de website van WSV ht- tp://home. wxs.nl/~danni007/. Het volgende toernooi op de planning is het bekende zomer- schaaktoernooi. Vanaf 15 juni zal er weer volop geschaakt worden in het wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Opgeven voor dit toernooi is ook al mogelijk bij Hans van Woudenberg tel: 0182-612 551 of Ton van Nieukerke tel:0l 82- 630594, of via E-mail:tvnieuker- ke@wxs.nl De dameskoers in Waddinx veen werd gewonnen door Monica de Waal uit Gouda voor de Waddinxveense Corin ne van Haastert. Beiden zijn lid van Excelsior. Monica de Waal (33) maakte een goede come back na tien jaar afwezigheid. Zij kende priveproblemen en zat psychisch in de knoop. Op aanraden van anderen besloot zij vorig jaar weer te gaan fiet sen. „Ik zat in het zwarte gat, woog 120 kilo. Ik heb echter weer plezier in het fietsen ge kregen. Dit was mijn vierde Gelet op de huidige staat van onderhoud en de ouderdom van het clubhuis is renovatie, zowel uit bouwtechnisch als economisch oogpunt, niet ver antwoord. Al in 1998 werd tij dens de ledenvergadering de conclusie getrokken dat nieuw bouw noodzakelijk en onver mijdelijk is om de vereniging in de huidige vorm in stand te kunnen houden. Sinds dat mo ment is op alle mogelijke ma nieren getracht de begroting voor nieuwbouw sluitend te krijgen. Op dit moment is het bijna zover dat het startschot voor nieuwbouw kan worden gelost. Naast de inzet van eigen kapitaal en een structurele contributie verhoging van ca. 20%, onderneemt de vereniging de komende maanden diverse werd verricht op donderdag 6 april in Het Anne Frankcen- trum. Wedstrijdleider Albert Prins verrichtte de loting sa men met WSV’er Dirk van Of feren. In willekeurige volgorde werden de deelnemers ge plaatst in de II groepen. Van deze groepen van vijf deelne mers zullen na de Ie ronde de beste twee doorgaan naar de volgende ronde. Om de vaart er goed in te houden heeft de wedstrijdleiding, bestaande uit Nico Dannis en Ton van Nieu kerke, het speeltempo vastge steld op twintig zetten per der tig dagen. Uiteraard zal er tijdens de aankomende vakan- De districtfinale werd 19 april gespeeld op het plein voor sta tion Blaak in Rotterdam. RVC’33 was kansloos tegen de oranje zwarten van WSE. Het team, bestaande uit: Bethel Da- wit, Linda Los, Sarah Eitjes, Lisa Vliegendhart en Esti Martina scoorden maar liefst twaalf maal tegen de Reeuwijkse meisjes. Tegen RWH werd de wedstrijd pas in de laatste minuut beslist. De 1-0 voor WSE bleek vol doende om de finale te winnen. Op 10 mei wordt, wederom op de Blaak, gestreden om een fi naleplaats. Dan worde de halve finale landelijk gespeeld. Zij ontmoeten dan de winnaars van de andere districten. fietste de Goudse op bewonde- renswaardige wijze weg en ging zij ruim voor Van Haastert, Koedooder en Van der Salm over de eindstreep. Overige uitslagen: sportklasse A: I. Alex Hermans (Bergschen- hoek), 2. Johnny Broers (Maar tensdijk), 3. Johnny Brand (Vlaar- dingen), I I. Andre Kraan (Gouda), junioren: ILeon No tenboom (Spijkenisse), 2. Hidde Bos (IJsselstein), 3. Peter van den Berg, 6. Peter de Bruin (Stol wijk), 8. Bert van Buren (Schoon hoven). De dikke bandenrace werd bij de jongere jeugd ge wonnen door Bram van Adri- chem en bij de oudere jeugd door Laurens van der Loo. gewonnen in twee sets. Gemengd team 4 verloor met 3-2 van CTC uit Capelle. Bij en stand van 2-2 moest de heren dubbel de beslissing brengen. Dit werd een bloedstollend einde. Op 6-5 in de derd set kren Sjaak en Onno drie matchpunten, helaas werden die niet verzilverd. De tiebreak werd helaas verloren met 7-5. Gemengd team I veteranen verloor met 3-2 te Schiedam. Alleen de damespartijen wer den gewonnen. Gemengd team 2 veteranen speelden tegen TOP uit Papendrecht. Zij verlo ren met 3-2. Heren veteranen van captain W. Voogd wonnen met 3-2 van Unilever. De dinsdagcompetitie had een mooie zonnige dag. Het team van Nel Terpstra speelde thuis tegen Vierpolders IZij verlo ren met 3-2. Mede door inval ster Ellen Didden werden de twee punten binnen gehaald. Het team van Truus v.d. Wal verloor met 5-0 van Oudelan- de 4. Het team van Gerda Mathot speelde thuis tegen L.T.C. Spij kenisse. Zij wonnen met 4-1 WADDINXVEEN - Het is de meisjes van WSE wederom ge lukt om de district finale West IV van het ’4 tegen 4’ straat voetbal te winnen. In de voor rondes werden zij royaal eer ste. Het nieuwe geformeerde eer ste team met de dames Saskia Berndsen en Marie Claire Aerts en de heren Joost Weerheim, Norbert Evers en Bastiaan Vis ser, dat landelijk 3e klasse speelt, moest zijn wedstrijd heel ver afreizen naar Limburg om aldaar de strijd aan te bin den met het 2e team van TV Brunssum. Het zal wel aan de jetlag hebben gelegen maar Waddinxveen heeft het niet kunnen redden, ondanks heroï sche strijd. Onder leiding van teamcoach Alexander Wensink werd met 6-2 verloren. Alleen de dames single van Marie Clai re en de dames dubbel met ook Saskia Berndsen, werden gewonnen. Op 2e Paasdag kan dit veelbelovende team zich re vancheren als op het park De Woerd aangetreden wordt te gen het 2e team van NIP/P&G Sport. De andere teams ging het beter af. Het 2e team won op het ei gen park De Woerd met 6-2 van het Ie team van Capelle a/d IJssel. Dit talentvolle team van Waddinxveen zorgde met schitterende partijen voor de volle winst. WADDINXVEEN - Dames I moest afgelopen donderdag avond de laatste competitie wedstrijd spelen in Leiden tegen LUSV. Nadat de dames het verblijf in de Rayon I e klasse hadden veiliggesteld in de thuiswedstrijd tegen Ju ventus, stond er eigenlijk niets meer op het spel. Toch wilden de Waddinx veense dames de competitie goed afsluiten en dat lukte. Flyers startte uitstekend en liet LUSV niet in het spel ko men. De eerste minuten gaf de tegenstander nog aardig partij, maar gaandeweg de eerste helft was het Flyers wat de klok sloeg. De rust stand was 16-36. Ook in de tweede helft bleef Flyers bij de les en het goede spel van de afgelopen twee wedstrij den bleef gehandhaafd. Hier door kon ook deze wed strijd in winst worden omgezet en klommen de da mes, na eerst in degradatien ood te hebben verkeerd, op naar een achtste plaats in de competitie. Uitslag 39-62. Topscoorder: Anita van Unen met 13 punten De voorsprong op het peloton bleef schommelen rond de mi nuut. Daar tussenin reden een tijdlang Ron Vermey en Emiel van Dijk. Zij slaagden er echter niet in om aansluiting met de drie vluchters te krijgen. Vanuit het peloton deed de vroegere Moordrechtenaar Erik Bos ver scheidene po gingen om het drietal te ach terhalen. De tempoversnel ling van Bos leidde er toe dat het peloton in twee delen uit elkaar viel met in het laatste deel de Wad- dinxvener John Spek, maar uit eindelijk kwam alles buiten de drie koplopers bij elkaar en boekte uiteindelijkVan Dijk nog een succesje door de sprint van de grote groep te winnen voor de rappe John den Braber. Lennart van Drimmelen was in middels in het zonovergoten Waddinxveen als winnaar beju beld voor Zwinkels en Blom. „Ik was bang voor Zwinkels. Ik moet mijn dag hebben. Dan kan ik redelijk aankomen. Ik kon niet meer demarreren, dus hoopte ik op de eindsprint”, sprak Van Drimmelen, die afge lopen de Goudse rennersclub Excelsior verruilde voor Wil- ton/Volharding uit Utrecht. Dat gebeurde met pijn in zijn hart, maar bij Volharding zag de Haastrechtenaar een toekomst met meer perspectief. „Maar later keer ik bij Excelsior te rug”, sprak Van Drimmelen na dat hij op het erepodium de bloemen en kussen van ronde miss Ingeborg van de Brink in ontvangst had genomen. Hein Zwinkels, winnaar van de leidersprijs, gokte op de eind sprint, maar had niet verwacht dat Lennart van Drimmelen zo snel was. „Bovendien sprong er hun tegenstander in de derde set. Hierna speelden Chris en Alexander hun dubbelpartij. In de derde set kwamen zij met 5- 0 voor, maar door sterk spel kwamen de heren uit Lommer rijk terug tot 5-4. Hierna kon Chris de partij uit serveren. Al met al een uitstekende over winning met 4-1. Gemengd team I moest uitspe len tegen Barendrecht. Dit team bestaande uit Paul Ver spoor, Marieke Hoogeveen, Je roen v.d. Hoorn en Inge van Rijk-Dalderup. Zij wonnen met 4-1. Marieke won haar single met twee maal 6-2. De mixed van Paul en Inge werd gewon nen met 6-3 en 6-2. Jeroen verloor zijn single helaas met 6- 3 en 7-6. De twee resterende dubbels werden eenvoudig ge wonnen met de setstanden 6-3, 6-3 (dames) en 6-2,6-3 (heren) Gemengd team 2 moest uit te gen Van Vliet 3. Zij wonnen zeer eenvoudig met 4-1 Gemengd team 3 speelde thuis tegen Zevensprong. Door de regen heeft dit team nog twee partijen gespeeld in de hal. Alle partijen werden overtuigend 5-9-, In de nationale competitie werd op 16 april de tweede dag gespeeld. In de hoofdklasse deed het team R.Hulskamp/H.Cammeraat/M.v Wageningen weer goede za ken. Zij hebben nu, met nog 5 partijen voor de boeg, 7 uit 10 gewonnen. In de Ie klasse heeft het team WVersluis/E.Nieuw- land/T.Wubben 4 uit 10. Zij zul len een goede laatste dag nodig hebben om behoud zeker te stellen. In de 2e klasse hoeft het team W.v.Bockom Maas/N.Oudijk/N.Schifferling met 7 uit 10 zich geen zorgen te maken. Anders is het voor het team THulskamp/ A.Jans- sen/ G.Nieuwland met slechts 2 uit 10. Zij zullen alles uit de kast moeten halen om het de gradatie- spook te ontlopen. In de 3e klasse team H.v.Wouden- berg/P.Rubeling/H.Maille 5 uit 10 redelij veilig maar het kan nog mis gaan; B.Sas/E.Sprin- ger/H.Wielinga 4 uit 10 moe- De promotie voor dit unieke evenement heeft plaatsgevon den via de Website van WSV en heeft 55 schakers uit het gehe le land ertoe bewogen om deel te nemen aan dit nieuwe initia tief. Er wordt in dit toernooi gespeeld in groepen van vijf personen, zodat iedere deelne mer twee partijen met de wit te stukken en twee partijen met de zwarte stukken speelt. De loting voor dit toernooi een spaak uit mijn wiel”, vertel de de Westlander, die eerder in het weekeinde actief was in Zuid-Friesland. Van het drietal koplopers deed Luit Blom geen kopwerk. De Oudewaternaar: „Ik had last van mijn maag en heb verteld dat ik geen kopwerk kon doen en daarom ook niet zou mee sprinten voor de eindoverwin ning”. Een geste die door het tal- publiek applaus beloond, pechprijs WADDINXVEEN - Voor de voorjaarcompetitie triplette werden op 18 april weer twee wedstrijden gespeeld. De kop loper leed een onverwachte verliespartij. Binnen de top 10 deden zich wat kleine verschui vingen voor, terwijl er op de plaatsen 9 en 10 twee nieuw komers hun intrede deden. Na 10 partijen is de stand als- volgt: I .A.Roos/E.J.Hoogen- doorn/S.Tabben I0-8-58+; 2.I.Matla/H.de Wilde/J.Huls kamp 10-8-30+; 3.P.Rubeling/H.Cammeraat/R.H ulskamp 10-7-40+; 4.J.Koois- tra/P.v.d.Made/B.Lanting 10-7- 35+; 5.Rob/Ron/Fred v.Dijken I0-6-6+; 6. N.Schifferling/W.v.Bockom Maas/N.Oudijk 10-6-1 I-; 7. T.Hulskamp/G.Nieuwland/ A.Janssen I0-5-4+; 8.N.v.Oos- ten/P.Wybinga/W.Hendriks 10- 9.L.Roos/T.Springer/H.v. Wage ningen 10-5-0; lO.E.Nieuw- land/T.Wubbeb/W.Versluis 10- ten zeker nog 3 partijen win nen; H.v.Wageningen/T.Sprin- ger/A.Lebbing 3 uit 10 zij ver keren in de gevarenzone; Fred/Ron en Rob v.Dijken 8 uit 10 staan er prima voor en hoe ven zich geen zorgen te maken en I.Matla/H.de Wilde/J.Huls kamp 4 uit 10 blijft uitkijken ge blazen. In de externe competitie 4x4 werd op 22 april de 2e wed strijddag gespeeld. Per dag worden per team 7 wedstrij den gespeeld. De resultaten zijn tot nu toe; Ie klasse J.Kooi- stra/ H.Cammeraat/ B.Lan- ting/P.v.d.Made 9-5; W.v.Boc kom Maas/N.Oudijk/F.v.Dijken/Rob v.Dijken 8-6; H.v.Wouden- berg/RRubeling/J. en T.Huls- kamp 5-9; E.Nieuwland/T.Wub- ben/ L.Roos/W.Versluis I 1-3. In de 2e klasse A. en M.Janssen/I.Matla/L.Krieken 5- 9. In de 3e klasse B. en C.Mon- ster/A.Lebbing/Ron v.Dijken 6- 8. WADDINXVEEN - De drie Waddinxveense voetbalvereni gingen Be Fair,Waddinxveen en WSE hebben besloten nu de competitie vroeg is beëindigd, een onderlinge competitie te houden. Hiermede is dinsdag avond 25 april met de wedstrijd WSE-Be Fair een begin ge maakt. Er wordt gespeeld om een wisselbeker en als het ini tiatief aanslaat dan willen de drie verenigingen er een jaar lijkse gebeurtenis van maken. Het programma is verder: zon dag 30 april:Waddinxveen-WSE (14.00 uur), dinsdag 2 mei: Be Fair-Waddinxveen (20.00 uur), zondag 7 mei: WSE-Waddinx- veen (14.00 uur), donderdag I I mei: Waddinxveen-Be Fair (20.00 uur), dinsdag 16 mei: Be Fair-WSE (20.00 uur). Op de laatste avond wordt de beker uitgereikt. WADDINXVEEN - Het team van Maurice Ancher, Jeroen Baars, Alexander Wensink, Pie ter Uittenbroek en Chris Le Comte, gesponsord door 2B CAR RENT en Bakker Sport, speelde afgelopen zaterdag hun tweede competitie wedstrijd. Tegenstander Lommerrijk met oud Waddinxvener Kees Ok- kerse werd verslagen met 4 - I Voordat de wedstrijden kon den beginnen is door alle spe lers hard gewerkt om de door de hevige regenval onbespeel bare banen in gereed te bren gen. Hierdoor konden de wed strijden pas om 3 uur beginnen. Alexander Wensink opende de wedstrijd met een prima partij. Hij won zijn single in 2 sets met de setstanden 7-5 en 6-2. Hier na speelden Maurice Ancher en Chris Le Comte hun dubbel. Door sterk spel van Chris wis ten zij de partij in hun voordeel te beslissen met de setstanden 5-7, 7-6 en 6-2. Jeroen Baars speelde zijn single tegen oud- Waddinxvener Kees Okkerse. Kees won met 6-4 en 7-5. Je roen en Maurice wonnen hun dubbelpartij door opgave van rijke met werd De was voor Alfred de Bruin uit Stolwijk, die in de eindsprint van het peloton zijn stuur brak. Lennart van Drimmelen is dus de eerste leider in het Agrifirm- klassement. Een klassement dat gaat over zeven wedstrijden in Waddinxveen, Zoetermeer, Bleiswijk, Gouda, Bergeschen- hoek, Berkel en Pijnacker. Vorig jaar werd het klassement ge wonnen door Ronald van der Tang. De Voorhouten had door een virus in zijn bloed zes we ken niet gekoerst en reed in Waddinxveen zijn eerste wed strijd. De achtste Wielerdag werd begunstigd door het mooie weer waardoor er veel publiek op de been was. (Foto’s: Sjaak Nooteboom.) WADDINXVEEN - Het club huis van SC.Antilope is aan ver vanging toe. De vereniging is van plan om nog dit jaar met de bouw van een nieuw clubhuis te starten. Op I mei gaat in verband hiermee een sponsor actie van start. Het huidige clubhuis bestaat uit zes portocabins welke 16 jaar geleden tweedehands van Shell werden overgenomen. Het ge hele clubhuis, maar met name de sanitaire voorzieningen en kleedgelegenheid, voldoen in hygiënisch opzicht niet meer aan de eisen van deze tijd. On danks het in de afgelopen jaren door de leden van de vereni ging uitgevoerde onderhoud, vertonen de portocabins ern stige gebreken, zoals lekkages en verrotte constructiebalken. WADDINXVEEN - Vooraf gaande aan het EK voetbal toernooi van 10 juni tot 3 juli voor de super professio nals kunnen de (super) ama teurs voetballen in het kader van de Waddinxveense spor tweek 2000. Dit jaar worden de voetbalactiviteiten weer georganiseerd op het sport complex van de voetbalver eniging WSE. De deelname staat open voor teams van bedrijven, verenigingen, buur- ten/straten, vriendenteams e.d. Elke goedwillende sport beoefenaar is welkom dit voetbaltoernooi in het kader van de Waddinxveense spor tweek 2000. Er kan worden ingeschreven in de volgende categorieën: dames (7-tal), heren 11 -tal) en heren (7- tal). Evenals voorgaande edities van dit Sportweekvoetbal op het sportcomplex van WSE streeft het bestuur naar een 10-tal gezellige voetbalavonden. Wij bieden ieder team een goede toer- nooi-organisatie, onder steund door een drankje, hapje en de benodigde ge zelligheid in onze voetbal- kantine. Afhankelijk van de belangstelling (of mogelijke sponsors) zijn er goede mogelijkheden om live-mu- ziek ten gehore te brengen in de voetbalkantine. De wedstrijden worden ge speeld van 13 tot en met 27 mei. Ingeschreven kan worden bij Joop van der Lans, Charlotte de Bour- bonstraat 14 te Waddinx veen. informatie kan wor den verkregen onder telefoonnummer 0182- 616 673. De kosten zijn 60,00 voor een heren-elftal, 40,00 voor een heren-ze- vental en 25,00 voor een dames-zevental. ff i 1 - 4 -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 39