Waarnemend Burgemeester Wolf start VRIJHEID BLIJHEID 5 MEI (K)OPEN VAKANTIE VOORDEEL werkzaamheden Passagewinkeliers delen paashazen en eieren uit Autoschade... I Koninginnedag 2000: lang maar gezellig MEUBELEN GRAAG TOT RIJNEKE KIJKEN? RIJNEKE RIJNEKE K ZS ■I IÉOzj W Amivedi houwen BASTIXZQN AWW Workshop Beeld- Expositie bieb Zevenhuizen Veilig op stap met de caravan REGIO - Veertig caravanbe- zitters maakten gebruik van de gratis gelegenheid hun caravan te laten controle ren. Samen met brandweer Rijnwoude en experts uit de caravanbranche organi seerde de politie zaterdag 22 april een gratis caravan- controle. Enkele dagen voor de controledag was de inte kenlijst vol. De controle die op het terrein voor het Plantarium op het ITC-ter- rein plaatsvond kan een succes worden genoemd. In 34 gevallen werd de eige naar gewezen op meer of minder gevaarlijke gebreken en kreeg hij of zij het advies voor de vakantiereis het euvel te verhelpen. De meest geconstateerde fou ten waren wat verkeersvei- (igheid betreft een slechte koppeling tussen de caravan en het trekkende voertuig en niet goed werkende remmen. Bij 20 caravans werden op locatie meteen de gasslangen en/of -kranen vervangen. Slechts in een kwart van de caravans was een brandblusser aanwezig, terwijl van de getelde blus sers een aantal al lange tijd niet meer gecontroleerd was. Alle bezoekers van de controle kregen adviezen over een veilige vakantiereis met de caravan. Jeugddisco Waddinxveense Ie op EK SCHADECENTER BOTJLEVARD VRIJDAG 5 MEI ZIJN WIJ GEOPEND VAN 9.00 TOT 17.30 UUR! Veel mensen zijn deze week ook bevrijd van school en werk. Kom naar de Rijneke Boulevard. Duizenden aanbiedingen waar je blij van wordt. 4 mei geen koopavond 5 mei gesloten Zelfs op vrijdag Bevrijdingsdag werken we voor u door. We zijn gewoon open. Dus vier 5 mei bij ons. We maken er samen een voordeelfeest van! Het voordeel van zo’n weekje vakantie is dat u alle tijd hebt voor de Rijneke Boulevard. En daar bespaart u zoveel dat u voordelig op vakantie kunt. HOOGENBOEZÉMM 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. 4 mei geen koopavond, 5 mei open. f BOTJLEVARD BOTJLEVARD PROFILE REPAIR 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. 4 mei geen koopavond, 5 mei open. 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. 4 mei geen koopavond, 5 mei open. 11827 12013 12456 12639 13111 13818 14342 14671 21784 22265 WOONSELEKTIE WOENSDAG 3 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Gewijzigde openingstijden: G 0 O G G L L I G In onze showrooms vindt u klassieke koloniale meubelen. Bij ons slaagt u vast en zeker! Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. A4-Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. Heeft uw geluksbon één van bovenstaande nummers, stuur deze dan voor het gratis staatslot van mei naar: Autoschade van Straaten bv Middelblok 144a 2831 BR Gouderak Da s lekker meubelen. Wilhelminokode 48-52 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 615 066 ZEVENHUIZEN - Op za terdag 27 en zondag 28 mei wordt er weer een workshop Beeldhouwen gehouden in de graan schuur bij de familie Van der Torren. Bij goed weer kan daar ook in de tuin, met uit zicht op de akkers, ge werkt worden. De tijden zijn op beide dagen van 10.00 - 17.00 uur.Voor aanmelding en informatie: Herman Hoos, tel.0180- 631 311. r autoschade-, hersteller J AfiWBl OETERWOU D E^^^^ ZOETERWOÜ D OETERWOUU gedeputeerde kreeg hij te maken met problemen rond kassen in het Westland en de omgeving van Boskoop. Jaren ploeterde hij binnen de provincie om de loca tie Comstrijen in de Hoekse Waard, als kassengebied van de grond te krijgen. En nu als bur gemeester staat de kassenbouw in de Zuidplaspolder weer volop in de belangstelling. Zijn stand punt is, dat nu deze locatie geko zen is, dat er voor gewaakt moet worden dat die hele polder het Westland van deze eeuw gaat worden. „Daar krijgt men zeker spijt van”, aldus Wolf. Daarnaast wenst Wolf vast te houden aan de I op I-variant van minister Pronk, wat betekent dat voor elk bedrijf uit het Westland, ook een bedrijf uit het Groene Hart naar de Zuidplaspolder wordt ver plaatst. Als burgemeester ziet Wolf zich als dienend ambtenaar van de overheid en beseft terdege dat bij alles de gemeenteraad het laatste woord heeft. Vastgesteld mag worden dat Zevenhuizen- Moerkapelle het opnieuw ge troffen lijkt te hebben door zo’n bestuurlijk zwaargewicht als burgemeester te hebben kunnen binnenhalen. de in een Ie plaats. Europees Kampioen! En nu verder trainen voor de Nederlandse Kam pioenschappen later dit jaar. fwmKm WADDINXVEEN - Zaterdag 6 mei is er een jeugddisco in speeltuinvereniging De Over kant (Kromme Esse 6). Deze jeugddisco is bedoeld voor jon geren tussen de 12 en 16 jaar oud. De muziek zal voorname lijk bestaan uit tophits. Ook wordt er op deze avond een ta- felvoetbaltoernooi gehouden (mits er genoeg animo voor is), de winnaars van dit toernooi krijgen een cd-bon. Om 20.00 uur gaan de deuren open en om 23:00 uur zullen deze weer sluiten. De toegang is gratis. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Al vroeg in de morgen mar cheerde De Kleine Trompetter met in hun kielzog het comple te college van Burgemeester en Wethouders, richting Gemeen tehuis in Zevenhuizen, teneinde daar de Aubade ter ere van Ha re Majesteit te verzorgen. Een dame met vinnige dirigeerbe- wegingen en een prachtige x stem, gaf leiding aan het zingen van de vaderlandse liederen. Nieuwe burgemeester Wolf werd tijdens zijn toespraak, met daarin de felicitaties richting koninklijk huis, aangehoord door vele kinderen waarvan de meesten een versierde fiets met vastgebonden groenteblik- ken vasthielden.Vervolgens ver plaatste de colonne van muziek en hooggeplaatsten zich rich ting kern Moerkapelle. In een ambiance van een gemiddeld bouwterrein werd daar voor dorpshuis Op Moer het gehele tafereel herhaald. Daarna gin gen de toeteraars richting De Zevenster, om de daar wonen de bejaarden er op te wijzen dat het Koninginnedag was en de gemeentelijke hoogwaardig heidsbekleders bezochten Oud Verlaat o'm ook daar op Ko ninginnedag officieel aanwezig te zijn en kwamen er daar ver volgens achter dat een paraplu op deze dag geen overbodige luxe hoefde te betekenen. In tussen had de ‘markthandel’ zich in de dorpsstraat van Ze venhuizen uitgestald en was in Moerkapelle de Rommelmarkt en de trimloop begonnen. Ter wijl de line-dancers hun dansjes maakten en het Viswijven- en Chantykoor elkaar op een po- OPTIEK Groensvoorde 14 - 2742 DJ Waddinxveen Telefoon (0182) 63 02 40 WADDINXVEEN - Nog tot en met 15 mei zijn in de biblio theek van Zevenhuizen groen- decoraties te bezichtigen van Annette van der Wel. Deze ex positie van met riet, mos en tin vervaardigde voorwerpen is aangevuld met enkele panelen van Aly van Kouwenhoven. Gewijzigde openingstijden van de bibliotheek: donderdag 4 mei is de bibliotheek in ver band met Dodenherdenking gesloten. moderne-, design- en Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... mooi en net zo lekker ei. De actie is een van de initiatieven om de Passage als winkelgebied aantrek kelijker te maken. Onlangs werd met dat doel al een nieuw logo in gebruik genomen en een zestal banieren geplaatst. (Foto: Sjaok Noteboom.) Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op zijn eerste werkdag had het Weekblad voor Waddinxveen een gesprek met waarnemend burgemeester Jaap Wolf. Wie is de man, wat is zijn achtergrond en welke ideeën heeft hij? WADDINXVEEN - Iedereen die voor 150,- kassabonnen in de Passage-envelop had gedaan maak te kans op een chocolade paashaas die door de paashaas persoonlijk werd overhandigd. Het kan gerust een geslaagde actie worden genoemd want de haas Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - VERMIST: 15-04: Poes gesteriliseerd. Kleur: lapje. Roepnaam Roosje. Is 5 jaar oud (omgeving Ham wijk Boskoop). 25-04: Poes niet gesteriliseerd. Kleur: cypers. Roepnaam Rani. Is I0 maanden oud (omgeving Oostpolderweg Waddinxveen). 26-04: Kater ge castreerd. Kleur: rood met wit gestreept. Is 6 jaar oud. Heeft een hapje uit het oor. Roep naam Joep (omgeving De Roe mer in Boskoop). GEVONDEN: 10-04: Donker cyperse met witte kater, niet gecastreerd (omgeving de Kie vit in Moerkapelle). 10-04: Grijs beige rood hangoor konijn (omgeving Sterrenlaan Wad dinxveen). I I -04: Zwarte kat met een rood geruite halsband om (omgeving de Rigel in Wad dinxveen). 13-04: Witte lapjes poes (omgeving Piet Heinstraat Waddinxveen). 16-04: Cyperse poes of kater (omgeving Groensvoorde Waddinxveen). 22-04: Zwarte zeer oude zieke poes (omgeving G. van Dordt Kroonweg Waddinxveen). 22- 04: Bastaard terrier. Kleur: wit zwart. Het is een teefje ruwha rig (omgeving Op de Bonk in Zevenhuizen. Er loopt al 2 maanden een rood met witte kater op de Tarweakker in Waddinxveen. Misschien weet iemand van wie deze kater is. Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi. Telefoon: 0182-630481. -AUTOSCHADE B.V.— overzicht winnende nummers van de koninginnedag promotie Kanaaldijk 30 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 632 441 WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Kim de Niet is op de European Country Western Dance Championships samen met’DeYoung MBC Kids’de Ie plaats behaald op het onderdeel ’Teams Short Line Deze kampioenschappen wer den gehouden van 21 t/m 24 april in de Rodahal te Kerkrade. Na een maanden lange voorbe reiding en vaak drie maal per week trainen werd afgereisd naar Kerkrade. Zaterdagmiddag 22 april was het dan zover, het team bestaande uit acht meisjes en een jongen voerden hun dans op. Dat ze erg zenuwachtig waren was op de dansvloer niet te merken, ze dansten de ster ren van de hemel. Dit resulteer- De heer Wolf werd geboren in Hilversum waar zijn vader een functie bekleedde bij de radio. Hij groeide op in Hilversum, stu deerde bouwkunde aan de HTS in Amsterdam en stedebouw aan de Technische Hogeschool in Delft. Inmiddels wonend op Goeree-Overflakkee en als amb tenaar werkend aan de stadsver nieuwing in Rotterdam, werd hij actief binnen de plaatselijke Pv- dA-afdeling. Van daar uit kwam hij op de kandidatenlijst van de PvdA voor de Provinciale Sta- ten-verkiezingen in 1978 terecht en werd gekozen tot lid van Pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Binnen Provinciale Staten bracht hij het tot gedeputeerde. De heer Wolf heeft integriteit zeer hoog in het vaandel en toen dan ook de Ceteco-affaire begon te spelen, was hij de eerste die vond dat hij zijn conclusies moest trekken. Hij nam op basis van het onderzoeksrapport in oktober 1999 ontslag als gede puteerde van verkeer, vervoer en de stadsregio Rotterdam. Hoewel hij geen enkele schuld had aan deze affaire, was ook hij als gedeputeerde verantwoorde lijk voor het besluit om tot deze vorm van bankieren over te gaan en verliet het dagelijks bestuur van de provincie. De heer Wolf woont in Berg- schenhoek binnen een niet tradi tionele samenlevingsvorm samen met een partner. Hij hoopt dat de bevolking hier voor respect zal hebben. Wolf wil vooral zich zelf kunnen zijn en beoordeeld worden op zijn inzet en bestuur lijke kwaliteiten. Of de heer Wolf ook de definitieve burgemeester wordt, is allerminst zeker. Als stedefijk bestuurder wil hij eerst eens voelen hoe het besturen van een plattelandsgemeente aanvoelt. Daarnaast is hij er geen voorstander van dat een waar nemend burgemeester ook de definitieve wordt. Wolf is dan ook van plan een situatie te creëren zodanig dat er voor een opvolger een gemakkelijke situ atie ontstaat om het weer van hem over te nemen. In eerste in stantie neemt hij zo veel moge lijk de bestaande taken van de heer Schoots over. Prioriteit heeft daarbij de werk zaamheden als burgemeester dium aflosten met hun liederen, begon in het begin van de mid dag in Zevenhuizen de eieren- gooi-wedstrijd. Hierbij moest een rauw ei zo ver mogelijk worden weggegooid en dan heel worden opgevangen. Het dicht op de wedstrijd staand publiek kon vaak de spetters nauwelijks ontwijken. Helemaal leuk werd het toen enkele ‘on deugende apen’ ontdekte dat het veel leuker is om de eieren in plaats van richting vanger, maar in één keer richting pu bliek te gooien. Menig bezoeker verliet onder de eierstruif het wedstrijdterrein. Het ei dat de grootste afstand heeft over brugd, legde overigens 28 me ter af. In de dorpsstraat waren door verenigingen diverse dranken kraampjes gesitueerd, want ja, wat moet je anders als de regu liere horeca op zo’n dag dicht is. De jeugd had ‘Mainstreet’ als ontmoetingspunt gekozen. Na dat de inwoners van Moerka pelle met fiets of auto op puz- zelrit waren gestuurd, werd het eind van de middag weer druk rond Op Moer. Er kwamen gro te vliegers in de lucht en er werden touwtrekwedstrijden gehouden. Aan de bars van de voetbal en Op Moer werd het koninginnedags gezellig. Later in de avond vond de jeugd van Moerkapelle elkaar in Op Moer tijdens een heuse disco. In Ze venhuizen vormden zich toen al lange rijen wachtenden voor discotheek La Baraque. De jeugd, kennelijk op zo’n dag niet moe te krijgen, beëindigde daar Koninginnedag toen het al lang geen Koninginnedag meer was. van de gemeente. Ten aanzien van de andere functie’s die Schoots bekleedde, zoals binnen het dagelijks bestuur van het ISMH en het Recreatieschap De Rottemeren, zal alleen invulling door Wolf plaats vinden ingeval er binnen die organisaties gaten dreigen te vallen door het ver trek van Schoots. Of burgemees ter Wolf straks andere porte feuilles zal beheren binnen het college van B W als voorgan ger Schoots is nog niet bekend. De heer Wolf geeft echter wel aan dat hij hoopt dat hij binnen de verdeling van taken, porte feuilles krijgt met daarin zaken waar hij goed in is en zijn con tacten met provincie en rijk kan benuttén. Deze zouden kunnen bestaan uit o.a. Ruimtelijke Or dening en Milieu. Waar burgemeester Wolf in zijn tijd als waarnemer zeker mee geconfronteerd gaat worden, is de discussie over de bestuurlijke toekomst van de gemeente. Daar is een tijdpad voor uitge zet, en dat valt precies in zijn be stuurlijk voorzitterschap. Wolf hiermee geconfronteerd, gaat voor een zelfstandig blijvende gemeente en heeft verder voor keur voor een goede samenwer king met andere kleine gemeen ten binnen groene hart en stadsregio Rotterdam, boven sa menwerking met de grote ste den. Ook hij ziet het probleem dat het in de toekomst moeilijk kan worden om als gemeente met 10.000 inwoners voort te bestaan. Het is met de huidige regelgeving van uit Den Haag on mogelijk in korte tijd naar een aanvaardbaar niveau van bijv. 18.000 inwoners te groeien. Wolf ziet het als onmogelijk om in de korte tijd die hem voorlo pig gegeven is, even een nieuw bouwwijk uit de grond te stam pen, die dit mogelijk maakt. Wel zal hij zich inzetten teneinde ein delijk eens schot te krijgen in de omleidingsweg.Als statenlid kent hij dit probleem al twintig jaar en als geen ander. Ook hij vindt dat de weg er nu snel moet komen. Hij is bereid daar voor de nodi ge reizen naar Den Haag te ma ken. Met betrekking tot de kas senbouw in de Zuidplaspolder merkt Wolf op, dat het‘glas’ hem lijkt te blijven achtervolgen. Als raakte zijn smakelijke broertjes ge makkelijk kwijt.Voor de kinderen waren er ’Paasage-eieren’ verstopt in de etalages van de Passagewinke liers. Het waren er om precies te zijn 55.Tien kinderen zaten dicht bij dat aantal. Zij kregen van de paashaas een H. A a

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21