Nog geen titel voor tj intratuin Ter Aar Zondag naar Intratuin hockeydames DJB zaait om te oogsten Waddinxveens golfkampioenschap nieuwe uitdaging voor Visser 2 TOOS in mei voor jou jk Goede start DrieTOOS tur ners naar NK Van de Leur naar EK turnen Matige vangst HSW Sjoelen Bedrijfsvoetbal in Moerkapelle MOERKAPELLE - De voet balvereniging Moerkapelle houdt van maandag I5 mei tot en met vrijdag 9 juni het jaarlijkse bedrijfsvoetbal- toernooi. Op de finaleavond is er weer een ballonnen wedstrijden voor de jeugd. De muziek op de slotavond wordt verzorgd door de dis cotheek Black Jack. Er ne men veertien bedrijfsteams aan de competitie deel. Na het vertrek van Gerrit de Vrij wordt de BZAV-com- missie geleid door voorzit ter CeesTijsen en secretaris Cees Verhoef. Verburg wint in Moerkapelle van WSE Pupil verrast Sparta-doelman Standen Jeu de Boules I l IM to 4 O WOENSDAG 3 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 HET GROENE WARENHUIS kampioenschap op maandag 4 september gehouden”. VANAF: FL. 2.585.- meubelen verlichting gordijnstoffen vloerbedekking accessoires Zij heeft dan al een afspraak ge maakt voor een survival-week end. Verder is iedereen er vol gende week”. Intratuin Ter Aar Veldweg 1, 2461 GE Ter Aar Telefoon: 0172-406000 WWW.intratuin.nl verwarren met de exploitatie- maatschappij van de broers Ronald en Michel de Meijer, heeft jaarlijks zo’n vijftien tot twintig wedstrijden op het programma staan. Bekend is het open NKB-toernooi dat al vanaf het begin nadat de ver- eni-ging was opgericht be staat. „Dit jaar bestaat de club tien haald.We deden drie maal mee aan de Duizend ronden Schiedam en werden Ie en twee keer 2e. Bovendien wonnen we de Heavy Hour race een keer”, zegt Bram. De taakverdeling oogt dan ook goed. Ed win is niet snel naar eigen zeggen en is de ’teammanager’. „Ik bel, regel en praat. Ik zorg voor sponsors en in ruil daar voor mag ik af en toe een rondje rijden op oude banden na de race”, lacht hij. Hij heeft nog een hoop werk te verzet ten want' een tegenvaller diende zich aan. „Een grote sponsor die voor het halve budget zou zorgen, heeft zich on der voorbehoud terug getrokken”, zegt Edwin. En het beschikbare geld is al niet zo veel.Van de zeven races voor het kampioenschap moet het iedereen er zes rijden. DJB laat de 24-uur van Ne derland aan zich voorbij gaan omdat er geen geld voor is. „Die alleen kost al on geveer drieduizend gulden. En we heb- jaar”, vertelt Ruud Visser wiens bedrijf Axis shirtspon sor is van de roemruchte Haagse voetbalclub VUC. Een verbintenis die voortvloeit uit jeugdsentiment. „Als jongen heb ik bij VUC gevoetbald en gehonkbald. Dertig jaar ben ik niet bij VUC geweest, maar sinds vorig jaar ben ik weer bij de club (bekendste voet- WADDINXVEEN - Het begon allemaal zeven jaar geleden op een overdekte kartbaan in Mijdrecht. Een groep vrien den wilde eens op een andere manier een avondje uit maar het bleek het begin van een verslaving. Afgelopen zondag reed het Waddinxveense DJB Racing de tweede wedstrijd voor de Pro Kart competitie. De naam bestaat uit de voorletters van de drie coureurs Dick, Jeroen en Bram. Zij moeten het team dit jaar een plaats in de top tien bezorgen. „Eerst heetten we Flat Feet Camel Ra cing”, zegt Wouter, die de monteur in het team is. „Dat is een Duitse term die we hoorden in Assen tijdens de TT: De hele horde komt voorbij, dan even niets en vervolgens komt er nog een laatste coureur langsrijden.” Omdat de naam niet helemaal de lading dekte, is gekozen voor DJB. „We hebben inmiddels al enkele mooie resultaten be- ben een budget van tien mille”, legt Ed win uit. Dat geld gaat op aan startgeld, banden en onderdelen zoals remschijven, kabels etc. DJB is geen rijk team. „Als je ziet hoeveel geld andere bedrijven soms hebben”, zegt Wouter. Toch zijn goede resultaten goed mogelijk volgens de monteur. „Het luistert alle maal heel nauw. De richtlijnen zijn heel scherp. Veel ruimte om een motor op te fokken is er niet. Daarom liggen de maximale snelheden dicht bij elkaar”, aldus Wouter. Bram vult hem aan: „Het is vooral inspelen op de baan: de bandendruk, de motor perfect afstellen, de assen bijstellen en de gevoe ligheid van het stuur zo ideaal mogelijk voor de baan maken.” De andere teamleden helpen Wouter bij zijn werk. Hoewel zij de motortechniek voor hem laten. „We helpen de kart op bouwen en demonteren. We doen het met zijn allen”, aldus Jeroen. WADDINXVEEN - Nadat Daan Vermeij zich al eerder ge plaatst had voor het NK wisten afgelopen zaterdag te Helle- voetsluis Wouter de Graaff en Michel Brand ook een startbe wijs voor het NK te bemachti gen. De Graaf turnde in niveau 5c. Hij moest zich tijdens deze play-off wedstrijd bij de beste 4 turnen. Dat lukte, hij werd derde.Brand en Richard Nobel kwamen uit in niveau 3c. Het was voor hen de derde en laatste plaatsings- wedstrijd. Met name Michel maakte een goede kans om bij de beste 12 over 3 wedstrijden te komen. Hij stond na 2 wed strijden met eengeringe ach terstand op de I4de plaats. Zijn sprong- en brugoefening gingen niet vlekkeloos. De rest van de wedstrijd ging wel goed. Met name zijn vloer- oefening ging prima. Door de mislukte eerste twee toestellen eindigde Richard op een 25ste plaats. Bij Michel ging het beter. Hij begon op zijn zwakste toe stel het paard voltige. Zijn oefe ning ging achter elkaar door maar het was te slordig. Maar op brug en vloer scoorde hij goed. Op de rekstok ging het mis. Doordat zijn leertje brak tij dens zijn wedstrijd oefening, kon hij zijn oefening niet afma ken. Uiteindelijk werd Michel 13 de. Over alle drie de plaatsings- wedstrijden werd hij negende en dat was genoeg voor deel name aan het NK op I4 mei. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De hockeydames van Waddinxveen moeten het kampioen-schap in de vierde klasse nog een week uitstellen. In de reste-rende 25 minuten van de des tijds wegens de overvloedige regenval gestaakte wed strijd in Nieuwkoop slaagden de Waddinxveensen er niet in de overwinning te behalen. baller Bertus de Harder, red.) betrokken”. „In verband met het jubileum van de golfclub IJsselweide hebben we een ju- bileum-commissie in het leven geroepen, die voor een jubi- leum-programma zorgt. Op I9 mei is er een clinic voor ver-standelijk gehandicapten van De Ark uit Gouda. Een dag later hebben we op de een rustige dag op de golf baan is. Wij willen om vijf uur klaar zijn waarna onder een borreltje de prijsuitrei-king volgt. Daarna is er voor de deelnemers een buffet. Het gaat om de sfeer en gezellig heid”. Geïnteresseerden gelie ven zich per fax te melden (0182-632632). De golfclub IJsselweide, niet te WADDINXVEEN - De uit slagen van de Waddinxveen se sjoelers zien er als volgt uit. Klas A: I André van Geme ten I423, 2 Cees Kuipers 1412, 3 Cor Faay 1397,4 Jan Kersbergen I387 en 5 Dick Dros 1384 punten. Klas B: I Pascal van Gils 1345 punten. Klas C: I Otto Supusepa I248 punten. Klas D: I A.Warmelink 11 15 punten. Dat kan, want op Zondag 7 mei zijn wij geopend van 10:00 -17:00 uur Donderdag 4 mei geopend van 9:00 - 18:00 uur Vrijdag 5 mei geopend van 9:00 - 21:00 uur niet had afgemaakt, maar zei dat het kampioenschap dan maar komende zondag in de thuiswed-strijd tegen Om- moord moet worden behaald. Swiebel: „We moeten nog t twee wedstrijden spelen en mogen de voorsprong van vijf punten niet meer verspelen. Na Ommoord spe len we een week later onze laatste wedstrijd in Berkel. Het zijn twee wedstrijden die wij normaal gesproken moeten winnen. Jammergenoeg kan on ze aanvoerster Marlies Mulder er komende zondag niet bij zijn. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De Ne derlandse Golf Federatie groeit als kool. In I999 kon de golffederatie 4495 nieuwe le den inschrijven en onder de 92 Nederlandse sportbonden die bij het NOC*NSF zijn aangeslo-ten was zij daarmee de grootste stijgen Met 134.003 leden staat de NGF van de landelijke sportbonden op de negende plaats. Ook de golfclub IJsselweide in Gouda is met 650 leden een flinke vereniging. De leden ko men niet alleen uit Gouda, maar uit het gehele Groene Hart van Zuid-Holland. Onder de leden bevinden zich talrijke leden uit Waddinxveen (70), Boskoop 10), Moerka-pelle (4) en Zevenhuizen (I3). De voorzitter, Ruud Visser, is zelf een Waddinxve-ner en een man die bruist van ideeën.Vijf jaar geleden, bij de viering van vijftig jaar bevrijding, onts proot bij hem het idee om grote ballonnen de lucht in te laten gaan.Visser: „In het eer- aan de maandag omdat dat ste jaar stegen vijftien ballon nen op. Mensen konden tegen betaling mee. Ik dacht als we het slim doen spelen we quit te. Het ballonnen-fes-tijn werd een succes. Vorig jaar gingen dertig ballonnen de lucht in. Ook dit jaar stijgen dertig ballonnen op”. Achter zijn ballonnen-spekta- kel heeft Visser nu een punt WADDINXVEEN - De maand mei staat bij de Waddinxveense Het team van DJB in de pits. MOERKAPELLE - De jaar lijkse trimloop van de tafel- tennisclub TZM op Koning innedag is op de vijftien kilometer gewonnen door Tino Verburg van het Wad dinxveense Antilope in 1.05.4. Hij werd gevolgd door Bart Kraan (Bataven) in 1.07.18 en Frans van Burg (Gouda) in I.I0.Beste dame was Corina Slingerland (An tilope) in 111.22. Overige uitslagen: 2I km: I. Frans Woerden (Veenfo- pers) I.22.16,2. Jan Oskamp (AV’47) 1.23.07, lOkm: I.Ko Heij (Reeuwijk) 37.45, 2. Hans van de Hil (Antilope) 38.49, eerste dame: Corrin- ne Krijgsman (Antilope) 47.25, 5 km: I. Andy Kool mees (Moordrecht) I9.49. Er gingen I40 atleten van start. WADDINXVEEN - WSE is de competitie tussen de drie Waddinxveense voetbalver enigingen goed begonnen. Met 2-1 werd gewonnen van Be Fair, dat eerder voor de RD Trofee werd uitgescha keld door Fortuna Vlaardin- gen. De doelpunten werden gescoord door Robert Horsman en Fouad Belkadi. Zondag won WSE met 0-I van Waddinxveen door een doelpunt van Justin Sterk. Het programma is verder: dinsdag 2 mei: Be Fair-Wad- dinxveen (20 uur), zondag 7 mei: WSE-Waddinxveen 14 uur), donderdag I I mei: Waddinxveen-Be Fair (20 uur), dinsdag 16 mei: Be Fair- WSE (20 uur). Op de laatste avond wordt de beker uitge reikt. MOERKAPELLE - De straf schoppenserie om de Penalty Cup bij v.v. Moerkapelle is ver rassend gewonnen door F-pupil Thomas Mark. Hij slaagde er in om Sparta-doelman Frank Kooiman de meeste keren te passeren.Winnaars in de diver se leeftijds-categorieën na drie strafschoppen waren Thomas (F-pupillen), Justin v.d. Hoven (E-pupillen), Samir Kersbergen (D-pupillen), Dennis Koole (C- junioren) en Robin Reigwein (B-junioren). De winnaars stre den vervolgens om de beker. Na zeven barrages met Dennis Koole is die gewonnen door Thomas Mark. Kooiman reikte de prijzen uit. WADDINXVEEN - Voor de voorjaarscompetitie triplet- te werden op 25 april drie wedstrijden gespeeld. In de stand van de eerste I0 de den zich wat kleine ver schuivingen voor. Met nog een avond te gaan is de stand als volgt. I .A.Roos/E.J.Hoogen- doorn/S.Tabben I3-II-85+; 2.J.Kooistra/P.v.d.Made/B.La nting I3-I0-57+; 3.P.Rube- ling/H.Cammeraat/R.Huls- kamp 13-9-48+; 4.I.Matla/H.de Wilde/J.Huls- kamp 13-9-25+; S.N.v.Oos- ten/P.Wybinga/W.Hendriks 13-8-26+; 6.Rob/Ron en Fred v.Dijken 13-8-5+; 7. T.Hulskamp/G.Nieuw- land/A.Janssen I3-7-I0+; 8. B.Sas/E.Springer/H.Wielin- ga 13-6-5+; 9. L.Roos/T.Springer/H.v.Wa- geningen 13-6-6-; lO.C.Mon- ster/B.Monster/M.Janssen 13-6-27-; De laatste twee wedstrijden worden ge speeld op 9 mei a.s., daar de reeks onderbroken wordt door de competitie 4 tegen 4, die traditiegetrouw op de eerste dinsdag van de maand wordt gespeeld. Een Kunstzinnige Kijk op «r? Wonen met Berrie Martens en interstar t/m 27 mei. Kanaaldijk 30 te Waddinxveen (pal naast de Coenecoopbrug) Telefoon: 0182-63 24 41 WADDINXVEEN - De 14-jari- ge Verona van de Leur uitWad- dinxveen heeft zich geplaatst voor de Europese Kampioen schappen turnen in Parijs. De wedstrijden zullen gehouden worden op I2, I3 en I4 mei 2000. Verona heeft hiervoor al enkele turnstage’s achter de rug, waaronder Roemenië, Frankrijk en afgelopen week end een interland wedstrijd te gen Tsjechië die werd gehou den in Oldenzaal. Verona draaide hier weer een hele goede wedstrijd met weer een persoonlijk record van 37.800 punten. Zij behaalde op twee toestellen de hoogste score van de dag van de junioren en de senioren. Op brug haalde zij met een mooie oefening een score van 9.650 punten en voor de balk 9.350 punten. Omdat voor Ver ona dit het laatste jaar is dat ze nog junior is, (in het jaar dat je 16 wordt, val je onder catego rie senior) is dit al een goede opsteker voor haar. Ook op de andere onderdelen scoorde zij heel goed, met een vloeroefe- ning met dubbel salto met schroef behaalde zij 9.600 pun ten en voor sprong een 9.200 punten. Verona zal maandag weer vertrekken naar Charle roi in België voor haar volgen de stage en daarvandaan gelijk door naar Parijs voor het E.K. om daar hopelijk een goede prestatie neer te zetten. Waddinxveen hervatte de wed strijd met een 0-1 voorsprong, een score die door een doel punt van Charlotte Kod de tot stand was ge komen. Na tien minuten maakte Nieuwkoop uit een l strafcorner-situatie gelijk. Opnieuw nam Waddinxveen een voor- sprong door een doelpunt van Leonie Hunselman. Op dat mo ment waren er nog drie minu ten te spelen. Nieuwkoop zette alles op alles en slaagde er zo waar in om gelijk te maken: 2-2. Tot grote teleurstelling van Waddinxveen en de meegereis de supporters werd daarna nog een doelpunt afgekeurd. Vol gens coach Niels Swiebel ge beurde dat ten onrechte. Swie bel vond het jammer dat zijn team de zaak in Nieuwkoop golfbaan een regio-uitwisseling met clubbestuur-ders. Op de zelfde zaterdag wordt van 16 tot 18 uur de officiële recep tie gehouden. De afsluiting van het jubileum-programma is op 27 mei met een wed strijd voor alle leden. Wij ver wachten 120 deelnemers. Dat is het maximum dat mee kan doen. De baan telt negen ho les, grotere banen hebben er achttien. De dag wordt afge sloten met een buffet”, vertelt Visser, die in 1996 de bekende Goudse notaris Fran Moerel als voorzitter opvolg-de, en thousiast. Golfclub IJsselweide, dat een schitterend uitgevoerd club blad heeft, beschikt ook over een jeugdafdeling met veertig kinderen. Daaraan wordt lei ding gegeven doorAnja Bou- man. „Golf”, zegt Ruud Visser tot besluit, „is een sport die je tot op hoge leeftijd kan be oefenen. Je bent altijd buiten, Voorzitter Ruud Visser: „Bij voldoende belangstelling wordt het Waddinxveens golf- altijd in de natuur. Er zijn golf- (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van derVis.) banen, zoals Lauswold in Friesland, waar het verschrik kelijk mooi is”. De contribu tie? „Die is bij onze club I20 gul den per jaar. Maar je kan pas lid worden als je een jaarkaart (kosten 950 gulden) bij de ex- ploitatie-maatschappij hebt. Voor nieuwe leden houden we een nieuwe leden-bijeen- komst waardoor je voorkomt dat zij in een gat vallen”. gezet, maar intussen wacht een nieuwe uitdaging. „Op maandag 4 sep-tember gaan we het golfkampioenschap van Waddinxveen houden”, zegt de directeur van het bedrijf Axis-aandrijvingen. „Samen met Gert Huizer ben ik bezig om de belangstelling te peilen. Hoe we op het idee zijn ge komen? Op een zaterdagoch tend zaten we hier gezellig aan de stamtafel in het restau rant van de IJsselweide, Ik zei: volgend jaar ga ik het Wad dinxveens golfkampioenschap organiseren. Gert Huizer zei: ik doe meteen mee. Allereerst denken we aan een individu eel kampioenschap. Maar als het kan willen we het toer nooi optuigen met een Wad dinxveens golfkampi-oen- schap voor bedrijven. We denken dan aan teams van drie of vier spelers. We gaan nu eerst de belangstelling af tasten. Geinteres-seerden kunnen zich bij Gert Huizer of mij aanmelden. Wij denken Jazzdans- en Turnvereniging TOOS in een speciaal thema. Met het thema ‘TOOS in mei voor jou’ wil de veelzijdige bij na 80-jarige vereniging laten zien wat TOOS aan haar leden maar ook aan de Waddinxveen se bevolking heeft te bieden op het gebied van turnen, gymnas tiek en jazzdans in de breedste zin van het woord. In het gymnastieklokaal aan de Staringlaan worden zaterdag 6 mei diverse workshops gege ven voor leden en niet leden. Van 13.00 - 15.00 uur voor kin deren van 6-8 jaar en van 15.00 - 17.00 uur voor kinderen van 9-12 jaar wordt er een middag ‘kinderdans, spel en acrobatiek’ gedoceerd. Alles onder leiding van diverse TOOS-leiding. Kos ten 7,50 per deelnemer. Aansluitend geeft gastdocent Mike Eland een workshop ‘street-dance’ van 17.30-18.45 uur aan leden en niet leden vanaf I2 jaar. Kosten 10,00 per deelnemer. Gastdocente Marieke den Duik zal de workshop ‘moderne dans’ geven. Zij geeft deze van 19.00-20.30 uur voor leden en niet leden vanaf 16 jaar. Kosten 10,00 per deelnemer. Voor informatie over deze spe ciale themamaand of opgeven aan workshops of evenemen ten: TOOS (Willem Jan Kerk hoven 0182 - 613 839). WOONSELEKTIE B.V. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag hield de Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) haar tweede wedstrijd voor de zomercompetitie. Twaalf deelnemers bonden in het Aarkanaal nabij Ter Aar de strijd aan, waarbij de vaste hen gel veruit favoriet was. De hoge vangstverwachting, in gegeven door het mooie weer van de voorgaande dagen, bleek helaas niet uit te komen. Slechts met veel moeite wisten sommigen de vis aan de schub ben te komen, daar waar ande ren het ogenschijnlijk makkelij ker af ging. Gezamenlijk werd er ruim 25 kilo aan witvis ge vangen, een matige vangst der halve. Winnaar werd M. Rei chard met een vangstgewicht van 5.630 gram. Als tweede ein digde M. van Leeuwen met 3.750 gram, de derde plaats was voor J. Brouwer met 3.470 gram. Vierde en vijfde werden respectievelijk R. Jenner (2.930 gram) en H. Romeijn (2.870 gram). De derde wedstrijd wordt a.s. zaterdag gehouden in de Am stel. Vertrek vanaf het station NS om 06.00 uur. f I

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27