WADDINXVE Zwem revalidatie sluit seizoen af met diploma-uitreiking Nationale Herdenking in Waddinxveen Langzame start ouderenvoorlichting OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN W|EK N° Vox Jubilans Peutermaand bibliotheek Onder invloed Bevrijdings concert Waddinxveense scholieren geplaatst voor finale Koppel- kl ave rj assen WADDINXVEEN - Stichting wijkwerk ‘de Zuidplas’ organi seert op vrijdag 5 mei een kop- pelklaverjasavond in het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang van deze avond is 20.00 uur. Tijdens deze avonc worden vier rondes gespeeld Iedereen is welkom. Zevenhuizen R U B R E K N T E E G M E E WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL GEMEENTEHUIS GESLOTEN AFVALSTATION GESLOTEN I GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN OVERIGE VERGUNNINGEN GROEN BEZWAAR COLLECTEROOSTER WERKZAAMHEDEN RIOOL CENTRUMGEBIED WEGWERKZAAMHEDEN NATIONALE HERDENKING MARKT VIERT FEEST PAGINA 3 WOENSDAG 3 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN *9 autoverkeer omgi het kruispunt wel korte de afdeling I mei 624680 COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Gemeentehuis postadres telefax monu ment. Om 19.40 uur legt bur gemeester Jonkman, geassi steerd door leerlingen van de 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. geringe handicap ontwikkelen veel nieuwe vaardigheden. Je ziet mensen na het zwemmen soms samen nog een kopje kof fie of thee drinken heel tevre- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 ANTI-SPECULATIEBEDING De gemeenteraad heeft op 19 april 2000 besloten een anti-specu- OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. jeleid >n. Voetgangers bunnen het kruispunt wel pas- bedrijven blijven bereikbaar via een omweg of WADDINXVEEN - De politie hield donderdagmorgen rond 07.30 uur op het Noordeinde een 56-jarige automobilist uit Hazerswoude-dorp aan die te diep in het glaasje had gekeken. Zijn rijgedrag had de aandacht van de agenten getrokken. Een ademtest aan het bureau kwam tot een promillage van 2.35. voor alle nieuwbouwprojecten (woning- jen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage gen middelen een lift en bran cards gekocht. Een hechte club van fysiotherapeuten, leden van de Reddingsbrigade Waddinx veen al vanaf 1976 en vrijwilli gers die onder meer de peu ters op een speelse manier watergewenning bijbrengen, staan voor de ge-noemde groe pen eenmaal per week klaar. De Waddinxveense fysiothera peute Jonet Warmenhoven heeft al 21 jaar de leiding van de groep vrijwilligers. Het be stuur, op de achtergond actief vanaf het begin, bestaat uit Cees Visser, Gia van Stijn en Henk van Gelooven. „Jonet is de spil van de hele club”, aldus Visser. „Fantastische mensen. De bos bloemen die ze van avond krijgen staat in geen en kele verhouding tot hetgeen zij doen. De deelnemers kijken de hele week daar deze avond uit. En er is nooit een gulden over heidsgeld voor betaald.” „Op zo’n laatste avond is de stemming in verband met de di ploma-uitreiking extra feeste lijk, maar het hele seizoen door is de sfeer opperbest”, zegt Jo net Warmenhoven. „Gehandi capten, revaliderenden na bij voorbeeld een hernia-operatie, blijvend gehandicapten en ou deren maken in groepsverband graag gebruik van de mogeljk in het extra verwarmde water te zwemmen en te bewegen. Een 18.45 uur 18.30 uur) menkomsc fn cfe Oncmoecrngs- kerk aan de Groensvoorde. WADDINXVEEN - Op donderdag 4 mei om 20.00 uur vindt in Waddinxveen bij het monument aan het Sta- WADDINXVEEN - Op bevrij- tionsplein een herdenkingsplechtigheid plaats voor de slachtoffers vah de Tweede Wereldoorlog. WADDINXVEEN - In Gouda loopt het project al ongeveer twee jaar. In Waddinxveen moet het project in september starten: Ouderenvoorlichting. Door middel van een bezoek aan huis worden senioren ge wezen op de diverse gemeen telijke regelingen en tegemoet komingen waar zij recht op hebben. Er is echter ook tijd voor een leuk, ontspannen ge sprek. Als de mensen het wil len, zij moeten zelf aangeven hobothschool, de eerste krans. Muziekvereniging Concordia en het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen verzorgen de muzikale omlijsting tijdens deze herdenking. Tussen 19.40 uur en een halve minuut voor 20.00 uur luiden de kerkklokken. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur declameert de heer J.D. Geel en wordt het herdenkingsvuur in de offerschalen van het mo nument ontstoken. De samen komst wordt besloten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Daarna is iedereen in de gele de Nederlandse Kankerbestrij- genheid bloemen te leggen bij ding. De opbrengst hiervan zal aan het einde van de avond aan een vertegenwoordiger van de plaatselijke afdeling van de Kan kerbestrijding worden over handigd. De plaatselijke afdeling dankt een aantal Waddinxveen se bedrijven en instellingen, die de kosten van het concert voor hun rekening hebben genomen. De Zwemrevalidatie- en recreatie draait een kwart eeuw zonder subsidie en dankzij de geweldige inzet van tal van vrijwilligers. Bert en Jeanet Slootweg van de Waddinx veense Reddingsbrigade vormen in dit team een gouden koppel. wijs en het voorbereidend beroepsonderwijs hun school- tasontwerp insturen. De win nende ontwerpen werden gese lecteerd op commercialiteit, originaliteit en presentatie. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK van een vergoeding voor een nieuwe bril tot thuiszorg en ar moedebeleid”, aldus Korving. Volgens de directeur is het dan beter om met een kleine groep te beginnen en het overzicht te bewaren dan ineens te veel hooi op de vork te nemen. Nieuwe vrijwilligers krijgen een korte cursus en een stage. „De nieuwe mensen kunnen dan op hun gemak meelopen. Het is echt een moeilijke materie.” De Ouderenvoorlichting is in principe geen proefproject.Vol gens Korving is er een grote behoefte onder de senioren. „Er zijn 8000 senioren in Wad dinxveen. Ik denk dat de helft tot de doelgroep behoort.Wei nig mensen zijn exact op de hoogte van de regelingen. Er zijn senioren die bijvoorbeeld nog maanden sparen voor een bril terwijl zij die vergoed kun nen krijgen”, schetst Korving als voorbeeld. Mochten de voorlichters niet zelf kunnen helpen, dan verwijzen ze de se nioren naar de juiste instantie. Mensen die geïnteresseerd zijn in het afleggen van dergelijke bezoeken aan huis, kunnen bel len met de SWW: (0182) 631 932. W’VEEN/AMSTERDAM - de ju ry van de OKW/Kipling Scholie renprijsvraag ’Mijn Schooltas is cool!’ heeft uit ruim 550 inzen dingen negen genomineerden gekozen. Onder deze negen ge nomineerden zijn twee scholie ren uit Waddinxveen, n.l. Fiona Dijkhuizen (14 jaar) en Harm Woudstra (15 jaar). De jury be staat uit Sharon de Bruin (scho lier), Niels Gerson Lohman (scholier), Lieke van Lexmond (Eva uit Goudkust), Martin Nee le (directeur Kipling Nederland) en Gabriel Verheggen (OKW). De prijswinnaars worden be kendgemaakt op zaterdag 20 mei in het Vormgevingsinstituut in Amsterdam. De hoofdprijs is de éénmalige uitvoering van het winnende ontwerp door Kipling en een Kipling tassenset ter waarde van 1.500,-. De twee de en derde prijs is een Kipling tassenset ter waarde van 500,- en 250,-. De genomi neerde ontwerpen en een se lectie van veertig andere bijzon dere inzendingen worden tentoongesteld in het Vormings instituut van 21 t/m 26 mei. In januari werd de scholieren prijsvraag 'Mijn schooltas is cool’uitgeschreven door de K.L Poll-stichting voor Onderwijs Kunst en Wetenschappen (OKW) en tassenfabrikant Kip ling. Tot 31 maart konden scho- den naar huis gaan. Dat is voor liren van het voortgezet onder ons als vrijwilligers die mooiste beloning die we kunnen krij gen.” Het speciale zwemmen begint weer op 20 september van dit jaar. Inlichtingen bij Jonet War menhoven: 0182 - 618 695, na 18.00 uur en bij Gia van Stijn: 0182-523 188. dag 9 en worden in de bibliotheek infor- matieochtenden georganiseerd. Peuters en hun ouders zijn sa men met hun vader, moeder en/of verzorger van harte wel kom. Zij worden tijdens deze korte bijeenkomsten uitgebreid geïnformeerd over wat de bi bliotheek voor peuters te bie den heeft. Een boek van Dikkie Dik speelt hierbij de hoofdrol. Het 10.00 uur en zal rond 11.15 uur afgelopen zijn. Aanmelden is mogelijk aan de balie van de bibliotheek of tele fonisch (0180-638388).Voor al le peuters die zich in de maand luchten. Maar de regelingen, te- mei aanmelden als nieuw lid ligt gemoetkomingen en dergelijke er een presentje klaar. zijn ook erg complex. Dat gaat De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: - Rotaract Club Waddinxveen: Actie autowassen; zaterdag 20 mei 2000,08.30 tot 17.00 uur parkeerterrein winkelcentrum Groens voorde; - Kunstgalerie Aquarius te Nieuw-Vennep: schilderijententoonstel ling met mogelijkheid tot verkoop, 7 oktober 2000, 12.00 uur tot 17.00 uur in Zalencentrum "Het Nieuwe Trefpunt"; ZEVENHUIZEN - De maand is in bibliotheek Zeven huizen Peutermaand. Op dins- donderdag I I mei bezoek te willen ontvangen. Het project begint met vier mensen maar wordt langzaam uitgebreid naar tien. Volgens SWW-directeur J. Korving is dat vanwege het lange traject dat nodig is om mensen goed op te leiden. „De mensen kun nen we wel gelijk gebruiken want de vrijwilligers doen maar twee bezoeken per dag. Maar toch starten we de boel gelei- programma begint om delijk op. Er komt namelijk nog al wat op de vrijwilligers af. Partners van mensen die de voorlichters bezoeken kunnen bijvoorbeeld net zijn overleden dus mensen willen hun hart ieder heeft zo zijn of haar eigen indicatie: pijn, beperkingen, functieverlies. Wie dat nodig heeft krijgt persoonlijke bege leiding en kiest zijn of eigen tempo.” Elke woensdagavond staan rond de 25 vrijwilligers paraat die bij toerbeurt de gewenste hulp verlenen. „Wij zijn niet prestatiegericht en zeker niet te streng. Door die opstelling nemen we de soms aanwezige drempelvrees weg”, legt Jonet uit. „Deelnemers met een niet VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Kievitdreef 36, 5 coniferen in de achtertuin op de erfscheiding en 2 beuken in de zijtuin - De Genestetlaan 18, 1 ceder in de voortuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. het monument. De herdenkingssamenkomst in de Ontmoetingskerk wordt ge organiseerd door de gemeente Waddinxveen. Deze samen komst in de Ontmoetingskerk wordt geleid door ds.J. de Jong, Hervormd predikant. Eenmaal in de vijf jaar vindt er op 4 mei een extra herdenking plaats op de oude Algemene Begraafplaats aan de Kerkweg- West. Het college van Burge meester en wethouders legt daar om 17.30 uur bloemen op de vijf daar aanwezige graven van degenen die tengevolge van de Tweede Wereldoorlog het leven lieten. Bij de Nationale herdenking wordt niet alleen stilgestaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten; het is ook een mo ment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkings bijeenkomsten zijn een appél op ieders verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, ra cisme en onverdraagzaamheid. over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Op donderdag 4 mei is de balie van Publiekszaken i.v.m. de Nationale Herdenking 's avonds gesloten. Op vrijdag 5 mei (Bevrijdingsdag) is het gemeentehuis de hele dag gesloten. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Boezemweg 27, 1 spar in de voortuin - Oostpolderweg 74, 1 ceder in de achtertuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in Op Bevrijdingsdag (vrijdag 5 mei a.s.) wordt geen huisvuil opgehaald. Dit wordt één dag eerder, aus op donderdag 4 mei opgehaald. dingsdag 5 mei geeft de Her vormde Gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ uit Voorafgaand hieraan begint om Waddinxveen een bevrijdings- 18.45 uur (ontvangst vanaf concert in de ’Ontmoetings- 18.30 uur) een herdenkingssa- I kerk’ aan de Groensvoorcte tn Waddinxveen. Op deze avond zal ook de nieuwe CD ’Vox Ju- Aansluitend vindt een stille bilans zingt’ worden gepresen- tocht plaats naar het teerd.Verdere medewerkenden aan dit concert zijn het Jonge renkoor dat deze avond, even als ’Vox Jubilans’ gedirigeerd Theo Thijssenschool en de Re- wordt door Pieter Stolk, 'De Zangvogels’o.l.v. Daniëlle van Laar, Jan Mulder, orgel en piano en het Rijnmond Brass Quar tet. Tevens werkt de bekende tenor Peter Kits aan het con cert mee. Het concert is gratis toegankelijk en begint om 19.30 uur. naast de geestelijke liederen, zullen er enkele va derlandse liederen gezongen worden, zoals ’De Zilvervloot’ in een unieke bewerking van Pieter Stolk. Zoals genoemd is het concert dat om 19.30 uur begint gratis toegankelijk, wel zal er een col lecte worden gehouden voor Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Voorzitter Cees Visser (rechts) en penningmeester Henk van Gelooven zijn al 25 jaar aan de Zwemrevalidatie en Re creatie Waddinxveen verbonden. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzen- ding/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Op vrijdag 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) is het afvalstation de hele dag gesloten. Op zaterdag 6 mei is het afvalstation op de normale tijd open. Collecterooster maand mei: 8 t/m 13 mei, Nationaal Fonds Kinderhulp 15 t/m 20 mei, Nederlands Astma Fonds 22 t/m 27 mei, Prins Bernhardfonds Anjerfondsen 29 mei t/m 3 juni, Vereniging Dierenambulance Gouda e.o. (DAGO) WADDINXVEEN - Negen deelnemers aan de zwemrevali datie en recreatie Waddinxveen ontvingen afgelopen woensdag avond, de laatste bijeenkomst van dit seizoen, in het zwembad De Sniep hun diplo-ma A of B. Een A-diploma behaalde me vrouw J. van der Hoeven. B-di- ploma’s ontvingen de dames G. Rupke, R. van der Louw, A. Schippers en de heren J. van Dijk, D. Ramp, B. van Es, T. Ver geer en W. van Soest. Drie an deren gediplomeerden, het echt-paar Van Dijk-Kruit en mevrouw J. van der Hoeven konden niet aanwezig zijn bij de diploma uitreiking. De Stichting Zwemrevalidatie en Recreatie Waddinxveen (Z.R.R.W.) viert weldra het 25- jarig bestaan en wil mensen die gedurende de openingstijden van het zwembad geen of wei nig kans krijgen zich in het wa ter te bewegen, een helpende hand bieden. Huisarts Van der Linden sr, stond bij de oprich ting aan de wieg van dit voor de regio unieke gebeuren. Be gonnen werd met peuter- zwemmen en zwemmen voor ouderen. Het later toegevoeg de zwemmen voor gehandicap ten en/of minder validen werd later toegevoegd. Z.R.R.W. is uniek voor de re gio. De stichting heeft nog nooit subsidie gehad en uit ei- latiebeding te laten gelden bouw). De regeling ligt op werkdagi bij de afdeling VROM. KRUISPUNT STATIONSSTRAAT/RIJNLANDSTRAAT AFGESLOTEN De werkzaamheden voor de renovatie van het riool in de Rijnland- straat (vervolgens langs het kinderdagverblijf De Boemel, door de Kerkweg Oost tot in de Oranjelaan) is inmiddels zover gevorderd dat op donderdag 11 mei het kruispunt Stationsstraat/Rijnland- straat afgesloten moet worden. Tijdens de afsluiting wordt het doorgaande autoverkeer d.m.v. verkeersborden. Voetgangers ki seren. Instellingen en l via een tijdelijke voorziening. De werkzaamheden aan dit kruispunt duren circa drie weken. De Beukenhof is langer afgesloten omdat het vervolg van de renovatie via de Beukenhof loopt. Wij zullen trachten de overlast zo beperkt mogelijk te houden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer 1. van Bruinisse (tel. 624806). Vanaf maandag 8 mei worden op diverse plaatsen binnen en bui ten de bebouwde kom wegwerkzaamheden uitgevoerd. De werk zaamheden betreffen het jaarlijks onderhoud aan geasfalteerde wegen. Binnen de bebouwde kom wordt gewerkt aan de Brugweg, Kanaal dijk, Mina Druckerhoeve, Kon. Wilhelminasingel, Puttelaan, van Speijkstraat, Noordkade, Willem de Zwijgerlaan, Beethovenlaan en bedrijventerrein Coenecoop. Buiten de bebouwde kom vinden werkzaamheden plaats aan de Bloemendaalseweg, Piasweg, Tuinbouwweg, G. van Dort Kroon- weg en het fietspad ten noorden van de Rijksweg Al 2. Afzettingen en overlast De wegen worden korte tijd geheel of gedeeltelijk voor het verkeer afgesloten. Afzettingen en omleidingen worden in overleg met de politie vastgesteld. De wegwerkzaamheden gaan gepaard met overlast voor omwo nenden en het verkeer. Wij vragen uw begrip voor deze overlast en verzoeken u medewerking waar nodig. Als de weersomstandigheden meewerken kan de overlast van duur ongeveer één week) zijn. NATIONALE HERDENKING 4 MEI 2000 Op donderdag 4 mei a.s. wordt om 18.45 uur een herdenkings dienst gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3. Aansluitend aan de herdenkingsdienst kunt u deelnemen aan een stille tocht naar het herdenkingsmonument op het Stationsplein. Vanaf 19.40 uur vindt bij het monument een plechtige samenkomst plaats ter nagedachtenis aan de gevallenen in de Tweede Wereld oorlog. Ook u wordt in de gelegenheid gesteld bloemen te leggen. Burgemeester F. Jonkman legt, geholpen door leerlingen van de Theo Thijssenschool en de Rehobothschool, de eerste krans. Verken ners van de Klimop-groep zijn behulpzaam bij het hijsen van de vlaggen. Muziekvereniging Concordia en het Christelijk Jongerenkoor Wad dinxveen verzorgen de muzikale omlijsting tijdens deze herdenking. Na de twee minuten stilte declameert de heer J.D. Geel en wordt het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken. De samenkomst wordt besloten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Vlaginstructie Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang (21.10) hangen op alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. Uitsluitend bij de herdenkingsplechtigheden bij het monument wordt de vlag na de twee minuten stilte om 20.02 in top gehesen. Op vrijdag 5 mei a.s. wordt een feestelijke 'Bevrijdingsdag-Waren- markf gehouden, met veel extra activiteiten en attracties. Het geheel wordt omlijst door een swingend dixielandorkest. Er is o.a. een klimwand, een springkussen, een ballonmodelleur, schminken, Rad van Avontuur. De Kinderboerderij is aanwezig en bovendien is er een gratis waardebonactie. k

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3