Grootse 5 mei F 1 If viering in Moerkapelle GotRik Dodenherdenking in Zevenhuizen-Moerkapelle ig I Voor /loeder mooie grote Fuchsia in hangpot van UhSS" nu voor 25° iS 1940 - mei - 2000 Durf jij of durf jij niet? ED REUSKEN Wijziging sluitingstijden bibliotheek Waddinxveen RJSO treedt op voor basisonderwijs Derde wethouder lijkt lot ‘schapenweide’ te beslissen Peter Goudkeur Waddinxveense slachtoffers Compeer Beloont met Standplaatsen JIP/JOP Bus WADDINXVEEN - De JIP/JOP bus staat na een pau ze van een maand weer ie dere zaterdagavond in Wad- dinxveen.Tot en met 15 juli kunnen jongeren tussen 19.00 en 21.30 uur terecht op het Skateplein bij en Eve nemententerrein aan de Dreef. In de bus kunnen jon geren informatie krijgen over uiteenlpende onderwerpen, zoals scholen, sport, drugs, hulpverlening en gezondheid. Zij kunnen er ook andere jongeren ontmoeten voor een computerspelletje, om een tijdschrift te lezen of om te tafeltennissen (bij mooi weer buiten). Naast een JIP- werker is op de bus ook een sportwerker aanwezig die in samenwerking met de jonge ren verschillende sportactivi teiten kan opzetten. geëerd VERZEKERINGEN GroenRijk De Bosrand L Prinsen Schouw 12394 CX ALPHEN A/D RIJN F Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 1 0172 21 37 15 Uw specialist op het gebied van woninginrichting variabel: 3,8% .10 jaar: 5,6% 20 jaar: 6,4% alg wij advigeren: géén bleggureleed/ dear manchester, wij doen géén knieval voor de korte termijn! T u i n l e v e n VAN DER LOO I Het K ijke 1 :F-- I WOENSDAG 10 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Door Huib Schouten M.F. Oort (Foto: Sjaak Noteboom.) Aanl Ing zolang de voorraad strekt. —j <r •X 4 ADVIES ^BEMIDDELING 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Kunstgebouw, het basisonder wijs en Kreater. en wel eens een keer in de schijnwerper wil staan dan kan Leerlingen van de Christelijke school uit Moerkapelle hesen de vaderlandse driekleur van halfstok weer in de top. Vervolgens legde waarnemend burgemeester Wolf vergezeld door de wethouders Zijder- hand en de Gooijer, een krans bij het Oor logsmonument. Daarna werden bloemen en kransen gelegd door de leerlingen van diverse lagere scholen, de Oranjevereniging Moerka pelle, het Oranjecomité Zevenhuizen, de plaat selijke afdeling van de PvdA en diverse parti culieren. Met een défilé langs het monument door alle aanwezigen werd de plechtigheid af gesloten. je contact opnemen met Cees Meiderwijk tel. 0182-612 237. Gevallen voor de overmacht, Voor vrijheid en om recht. De vrijand die verwoesting bracht, Heeft vijf jaar ons geknecht. Je jeugd en toekomst eist’ hij op, Het was je schoonst bezit. Nog lang daarna, met schot en strop, Hield hij zijn dodenrit. Al zestig jaar rust je hier stil Sinds je je leven gaf. Waarvoor ’k nog steeds je danken wil, Vrij sta ik aan je graf. "Heeft er de wereld iets geleerd?" Zo vraag je me wellicht "Is oorlog nu voorgoed geweerd En vreed’ alom gesticht?" Helaas, nog heerst de krijgsmoloch, Steeds woedt wel ergens strijd. Wanneer zal er de wereld toch Van oorlog zijn bevrijd? Aan mijn gesneuvelde broeder Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE- In tegenstelling tot het Oranjecomité in Zevenhuizen had de Oranjevereni ging in Moerkapelle flink uitgepakt met de viering van 5 mei. Al in de avond van 4 mei vertrokken, na eerst door burgemeester Wolf te zijn toegesproken, ongeveer 15 lo per met begeleiders, wethouder Zijderhand en bestuur ders van de Oranjevereniging per bus richting Wagenin- gen ten einde daar het bevrijdingsvuur in ontvangst te nemen. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Ook dit jaar kwamen weer veel inwoners, waaronder rela tief veel jeugd, naar het centrum van Zeven huizen om stil te staan bij het feit dat velen voor de vrijheid die wij thans genieten, heb ben betaald met hun leven. Veel aanwezigen woonden eerst de herden kingsdienst in de Hervormde kerk van Zeven huizen bij. De gedichten voorgedragen door Mariska Arron en de gedragen muziek van De Kleine Trompetter zorgden voor een plechtige ceremonie. Hoe stil het in het centrum van Zevenhuizen kan zijn, bleek toen om acht uur de twee minuten stilte in acht werden geno men. Daarna werd het Wilhelmus gezongen. De JIP/JOP bus is een initia tief van de Stichting Jeugd- Jongerenwerk Midden-Hol- land en rijdt in diverse ge meenten in deze regio. De gemeente Waddinxveen huurt de bus in voor activei- ten met jongeren in het ka der van de nota Jeugdbeleid in de Groei. WONING PROJEKTSTOFFERING WADDINXVEEN - Gebra den en gegrilde produkten vormen binne de Keurslage rij een grote en belangrijke groep in het assortiment. Ze zijn lekker en makkelijk en bieden veel gebruiksmoge lijkheden, als snack, bij de lunch of de warme maaltijd. Zo’n populair produkt is spare ribs, dat bij de meeste Keurslagers al langer vast in het assortiment is opgeno men.Tijdens de produktkeu- ring van de Verenging van Keurslagers, gehouden op 10 en 11 april in Houten, heeft Keurslager Peter Compeer Goudkeur behaald voor de uitstekende kwaliteit van zijn gegrilde spare ribs. Door aan deze keuring deel te nemen toont de Keursla ger dat hij steeds bezig is met het verbeteren van zijn produkten voor de consu ment. Hij behaalde met zijn spare ribs 100 punten, dus de top. lijk vanuit Beth San van vergewist wat de bouwplannen met het uitzicht zouden uitrichten. Hij kwam daarbij tot de con clusie dat er in dat uitzicht ook elemen ten aanwezig zijn die voor verbetering vatbaar zijn. Ondanks dat de nu genoem de bestemming van de schuur voor hem nieuw was, vond hij ook de plek steden bouwkundig niet ideaal. De heer Freeke van de RPF zag de omgeving als het eni ge mooie authentieke plekje in de dorpskern. Hij is dan ook tegen bebou wing. „Wanneer er 12 huizen komen blijft er niets over”, aldus Freeke. Ook snapte Freeke niet welke ‘goog’ het nu weer verzonnen heeft dat het gebouw van de eersteling nu ineens ongeschikt is voor zijn bewoners. De ‘boerderij van Zegwaard’ wilde hij graag behouden zien. Bac van de SGP kon zich wel vin den in de plannen. Hij signaleerde wel dat de schapenweide zowat net zo be geerd wordt, als de gemeente door de omringende grote steden. Even als colle ga V.d. Stee van de WD wilde hij het woord ‘chantage’ dat i.v.m. de alleen on der voorwaarde bereid zijnde familie v.d. Spek, in de ambtelijke stukken terecht was gekomen niet meer lezen. De heer Bac zag mogelijkheden door het vrijko mende terrein van de NAM wellicht voor nieuwbouw van de eersteling te bestemmen. Saillant detail is, dat ook dit terrein behóórt tot de familie v.d. Spek en deze ook dan voorwaarden zal kun nen stellen. De heer v.d. Stee van de VVD, altijd stijf tegen het bebouwen van het gebied, gaf aan dat hij na het zien van de ontwerpen ‘week’ was geworden. Hij had zich plots gerealiseerd dat er toch ergens in Moerkapelle gebouwd moet kunnen worden. En was bereid overstag te gaan. Het 180 graden omgaan van v.d. Stee heeft waarschijnlijk echter alles te maken met het feit, dat er op dit mo ment overeenstemming is met de colle gepartijen over een derde wethouder schap. Hij mag eerdaags immers als derde wethouder tot het college toetre- Op het programma staan wer ken van Brahms, Colin Dryver, Buch en het Carnival des Anim- aux van Saint-Saëns. Leerlingen van verschillende scholen zul len tussen de muzikale optre dens kleine voordrachten hou den. Het sluitstuk is muziek uit Starwars, waarin kinderen op zelfgemaakte instrumenten zul len meespelen. Iedereen is wel kom én de toegang is gratis. WADDINXVEEN - De biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan zal met ingang van I juni aanstaande op don derdag de hele dag gesloten zijn. Hiervoor in de plaats komt een uitbreiding van het aantal ope ningsuren op vrijdagavond. Het publiek kan dan behalve van 14.00 tot 17.30 eveneens van 18.30 tot 20.30 in de bieb te recht voor de uitleen en ge bruikmaking van alle facilitei ten. Op maandag en woensdag is de WADDINXVEEN - Onder dit motto organiseert Stichting Wijkwerk De Zuidplas op het plein voor het Zuidhonk in Waddinxveen een hele leuke muziekdag, en wel op 3 juni, met veel muziek, dans en dit al les het meeste live. ’s Morgens om 10.00 uur wordt begonnen met een kinderrom- melmarkt die muzikaal wordt omlijst door de kinderdisco top 50, en de try-outs van de kinderplayshow die ’s middags wordt gehouden. Voor deze playbackshow zijn nog'enkele plaatsen vrij dus wie wil, kan zichzelf opgeven bij Yo landa Meiderwijk, tel. 0182- 612237 dit kan tot en met 25 mei. Ben jij zanger of zangeres of speel je in een band die het zat is om alleen maar te oefenen Dit gebeurde op het plein waaraan ook hotel De Wereld is gelegen, waar de oorlog mid dels ondertekening van de capi tulatie beëindigd werd. Naast Moerkapelle waren er lopers die nog wat grotere afstanden moesten overbruggen, zoals Hellendoorn en Goes. Voor Moerkapelle nam wethouder Zijderhand het vuur in ont vangst en liep spontaan met fladderend colbert de eerste kilometers. Het vuur werd ver voerd in een stallantaarn, waar van ook een exemplaar in een volgauto brandend werd ge houden. Naar later bleek, een juiste be slissing. Het mooie weer in de nachtelijke uren zorgde er voor dat het vuur ruim op tijd Moer kapelle bereikte. Opgewacht door burgemeester Wolf, Chantykoor Het Kraaienest, en vele inwoners holden de lopers gezamenlijk, met het vuur in middels ook op een brandende toorts, het dorp binnen. In op tocht en begeleid door een viertal oude legerjeeps ging het vervolgens richting dorpshuis Op Moer. Daar aangekomen sprak burge meester Wolf tot de aanwezi gen en gaf nog eens extra aan hoe blij we met destijds verkre gen vrijheid mogen zijn.Vervol gens ging de burgemeester sa men met de jongste loper uit de groep, Wouter Matze met Vervolgens kreeg de heer Gruijter het woord die geen mogelijkheid voorbij laat gaan om namens de bewoners van Beth San het ongerept houden van dit ‘groene hart’ te bepleiten. Hij probeerde ook nu de commissieleden voor zijn idee te winnen. Als laatste nam één van de eige naren, de heer Van der Spek, het woord. Hij gaf aan dat de aardappelloods, die hij in het gebied zou willen bouwen ver keerd in de stukken was gekomen.Vol gens hem betreft het een machineloods. Wel moest hij toegeven dat de nieuwe loods meer ruimte gaat beslaan dan de opstallen die binnen zijn plannen afge broken zullen worden. Wethouder Zijderhand zei over de par keerproblemen nog niet nagedacht te hebben. Oorspronkelijk waren er plan nen voor 28 wooneenheden op de loca tie. Toen hij merkte dat dit op weerstand van de inwoners kon rekenen, werd een stedebouwkundig bureau in de arm ge nomen om tot een verantwoorde invul ling te komen. Hij had zich er persoon- WADDINXVEEN - Om de in de meidagen gesneuvelde Wad- I dinxveners extra aandacht te schenken, besloot de gemeente in 1995 om iedere vijf jaar I naast het herdenken bij het I monument op het Stations plein, ook de gedachten naar I hen die vielen te laten gaan op I de oude begraafplaats nabij de I Kerkweg-West. Voor de tweede keer legden het college van B&W aangevuld f met secretaris Loose ieder een i krans bij de vier Waddinxveen- i se gevallenen in aanwezigheid van de familieleden van de ge- sneuvelden. De plechtigheid ging vooraf aan de algehele her- i denking om 20.00 uun L Burgemeester Wolf legt onder toeziend oog van vele burgers en de wethouders Zij derhand en De Gooijer een krans voor de gevallenen. (Foto: Artistic ArtlUesbeth van derVis.) Daar aangekomen bleken dui zenden mensen aanwezig, waaronder 3600 sporters die te voet, fiets of skeeler het vuur naar alle hoeken van Neder land wilden vervoeren. Het vuur, deze week vanuit Nor mandie met oude legervoertui gen naar Wageningen gebracht, werd na twaalf uur 's nachts aan de gemeenten uitgereikt. bibliotheek tussen 17.30 en 18.30 gesloten. Het nieuwe overzicht van de openingstijden ziet er als-volgt uit: maandag: 14.00 uur tot 17.30 uur en 18.30 uur tot 20.30 uur. dinsdag: 10.00 uur tot 12.00 uur en 14.00 uur tot 17.30 uur (ongewijzigd). woensdag: 14.00 uur tot 17.30 uur en 18.30 uur tot 20.30 uur. donderdag: gesloten vrijdag: 14.00 uur tot 17.30 uur en 18.30 uur tot 20.30 uur. zaterdag: 10.00 uur tot 13.00 uur (ongewijzigd). den en conformeert zich nu al aan het collegestandpunt. De enige belemmering op dit moment is nog de herverdeling van de portefeuilles die voor hem het wethouderschap in de weg staan. De heer de Jong van het CDA, ziet de hele aktie als een initiatief van de eerste ling. Hij vind dat er van dit waardevolle stuk je Moerkapelle moet worden afgebleven. Naar de eigenaren gaf hij aan, dat wan neer er helemaal niemand is die iets wil, er ook nog iets als een onteigeningswet is. Fermont van de PvdA was het eens met De Jong. Hij zag het plan niet als woningbouw, maar puur als een oplos sing voor de eersteling. Hij heeft er pro blemen mee dat deze unieke locatie ex clusief voor één doelgroep beschikbaar dreigt te komen. Hij wilde dat de ge meente de grond eerst in eigendom krijgt opdat het niet de eigenaren wor den die gaan bepalen wat er met het ge bied gebeurt. Wel wilde hij dat Gibbon snel zijn boerderij kan gaan renoveren. Evenals de Jong vroeg hij zich af wat er met de oude lokatie van de eersteling gaat gebeuren. Wethouder Zijderhand signaleerde dat sommigen niets willen. „Maar wanneer de kerk uitgebreid zou moeten worden, kan het plots wel”, al dus de wethouder. Hij gaf aan dat rijks beleid verplicht dat alle bewoners van de eersteling in de toekomst in de gemeen schap geïntegreerd zullen moeten wor den. Zijderhand gaf aan wel plannen voor de bestaande lokatie voor de eer steling te hebben, maar deze nog niet prijs te kunnen geven. De koppen tellen de blijkt dat RPF, CDA en PvdA tegen bebouwing zijn. Dat betekent dat wan neer de huidige eigenaren het met elkaar ooit een keer eens worden, de schapen wei in de toekomst bebouwd zal gaan worden. een hoogwerker omhoog om samen het vrijheidsvuur te ont steken. Op dat moment sloeg het hart van menig aanwezige een slag over. Bij het omhoog gaan blies de windvlaag de toorts met het vuur uit. Geluk kig was er nog het meege brachte vuur in de stallantaarn. Snel werd de toorts bij de volg auto opnieuw aangestoken en nu ging het wel goed. Intussen was op het plein voor Op Moer, de kinderbraderie van start gegaan. Dwars door alle feestelijkheden heen sjouwde de jeugd hun markthandel naar het plein, en de handel ging daar vrijwel onmiddellijk van start. Het Chantykoor koos ook po sitie op het plein en bracht ver volgens het ene na het andere zeemanslied naar voren. In de middag startte de FiLoVa-tocht van af Op Moer. Deze tocht be stond uit een stuk fietsen, va ren en lopen. Bij Meer en Bos aan de westzijde van de Rotte had de Oranjevereniging 20 roeiboten geparkeerd. Het ont breken van een instapsteiger zorgde voor lachwekkende ta ferelen, maar geholpen door de Oranjemensen kwam iedereen goed in en uit de boot. Op ze ker moment waren alle boten in gebruik en bevonden zich ruwweg 100 Moerkapellenaren tegelijk op de Rotte. Een appel een een ijsje zorgden voor verfrissing en de energie voor het laatste stuk fietsen richting Moerkapelle. In de avond was er voor de kleintjes nog een lampionoptocht, waar na de Oranjevereniging terug kon kijken op een zeer geslaag de 5 Mei viering. Enkele be stuursleden waren toen al meer dan 24 uur op de been en zullen ongetwijfeld goed gesla pen hebben. WADDINXVEEN - Als afron ding van een muzikaal project voor de groepen vijf en zes van de Waddinxveense basisscho len treedt vrijdag 12 mei om 19.30 uur het Rotterdams Jeugd Symfonisch Orkest (RJ SO) in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De leerlingen hebben zich met behulp van lesbrieven en cas settebandjes voorbereid op dit concert, dat wordt aangeboden door het samenwerkingsver band Provinciale Stichting U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. HYPOTHEKEN PENSIOENEN CyERZEKERINCEN^) Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Liefst drie inwoners van de kern Moerkapelle wensten het woord te voeren bij de be handeling van de plannen m.b.t. de Scha penweide in Moerkapelle. De heer Zwe- rus, ouderling bij de gereformeerde gemeente begon met te constateren, dat al veel informatie over de locatie in het Weekblad stond. Hij gaf aan dat bebou wing aan de noordzijde zijn voorkeur heeft, maar vroeg ook aandacht voor de parkeerproblematiek die er voor de kerkgangers kan ontstaan. Inzake de eer steling merkte hij op, dat wanneer op de locatie vijf woningen beschikbaar kunnen komen voor de eersteling, de problemen voor 90% van de bewoners zijn opge lost. Ten aanzien van de eigenaren-pro- blematiek merkte hij als ingewijde op, dat de toestemming tot bouw van een extra woning aan de Dorpsstraat wel licht tot een oplossing zou kunnen lei den. Z.A&Ê Y S SrXW* ♦f. ii’C* h

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19