Gratis Caravancontrole in Waddinxveen 5 as. Originele Sunstar: Arbeid en Zorg centraal thema bij PvdA Midden Holland RE_ 2VAN OFWEGEN /fa a/tdew Lente en zomer- activiteiten Concordia Rowah A2 te sterk voor Saturnus ED REUSKEN Braderie De Gouwestem imen wt in keukenspecial? wet dr^Vlaardt Showroom” Waddinxveen Bijeenkomst wandelt weer Plantenmarkt Geranium- markt in Zevenhuizen Toertocht Avanti RTW kerk Aanrijding met letsel Korbis AANBI uitzending Groeneveld Opticiens GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 DING Nederlaag Te sterk Uw specialist op het gebied van: tijdens onze Sunny Days are here again! Groeneveld Opticiens heeft honderden zonnebrillen. En er is al een zonnebril op sterkte vanaf 99,-! HANGING VAN 29.95 V00I Gedurende de maand MEI maken wij het extra aantrekkelijk voor u, want van 1 mei t/m 31 mei 2000 krijgt u bij aankoop van een houten vloer 10% KORTING. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren BIJ ED REUSKEN ZAAGT MEN VAN DIK HOUT PLANKEN!!! KEUZE UIT MEER DAN 100 HOUTEN VLOEREN -■ 1 ww Houten vloeren hebben een eigen uitstraling. Over de diverse mogelijkheden en typen houten vloeren kunt u informatie inwinnen bij Ed Reusken Woning Projektstoffering. Van 49,50 voor 29,50 Het Ri j ke T u i n l e v e n PAGINA 25 WOENSDAG 10 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De praktijk leert dat er nogal eens wat mankeert aan de caravan. (Foto:WNIMega Color.) 19.00-21.00 uur Waddinxveen, De Passage 220. Tel. (0182) 614 303. www.dewaardt-showroom.nl Tel. (0172)21 22 71 i i KEUKENS. TEGELS SANITAIR woensdag 10 mei t/m zaterdag 27 mei Rowah’s paradepaardje het Al- team deed het duidelijk minder. steld aan .de vooravond van het vakantie seizoen hun mobiele woning aan een in- spectiebeurt te onderwerpen. Medewerkers van Campo BV staan za terdagmorgen klaar om desgewenst klei ne reparaties direct uit te voeren. Het controleren van de vakantiehuisjes- op welkeens voor de verkeersveiligheid en die van de gebruikers een belangrijke zaak. Bij de politiecontroles op vakanties- routes - blijkt dat er nog vaak sprake is van technische gebreken. De caravancontrole van zaterdagmorgen Na de voor 20 mei bij Campo Caravans BV in Wad dinxveen strekt zich niet alleen uit over aspecten van verkeersveiligheid, maar ook andere zaken die met de veiligheid van het interieur van de caravans te ma ken hebben. Hierbij gaat het om de gas installatie. Tenslotte wordt gekeken of de voertuigdocumenten in orde zijn.Tenslot te wordt gekeken of de voertuigdocu menten in orde zijn. Men krijgt ook ad vies over het gewicht van de auto met het gewicht van de caravan en welk rij bewijs hiervoor vereist is. had een waarschuwing moeten zijn. Na de hervatting ging het mis. ZEVENHUIZEN - Dienst van: Ontmoeting over drempels heen. Met inzet van leden van de Geref.Kerk, de N.H.Kerk, de RK Gemeenschap en van de Ver. van Vrijz.Herv. Zon dag I4 mei. Aanvang 16.00 uur in de Geref.Kerk te Ze venhuizen. Voorganger: Ds E. van der Veen en het Trio 3 Mail uit Nunspeet. De dienst heeft als thema, naar het verhaal over Jona,‘Vo gelvrij’ de Boodschap in een bijzondere verpakking. Met liedjes en gesproken tekst tracht de groep: 3-mail het evangelie handen en voeten te geven. Geen gewone kerkdienst, maar een fris en eigentijds samenzijn. Wie eens wil meemaken hoe een kerke lijk samenzijn ook beleefd kan worden, laat dan deze bijeenkomst niet voorbij gaan. Vanaf half vier is er koffie of thee en voor de kinderen limonade. WADDINXVEEN - Op vrij dag 12 en zaterdag 13 mei organiseert de Waddinx- veense korfbalvereniging Korbis weer de jaarlijkse Plantenmarkt op het sport complex aan de Dreef.AI vrij snel na de oprichting is Korbis met de Planten markt begonnen, zodat na bijna twintig jaar inmiddels van een traditie gesproken kan worden. Het assortiment bestaat dit jaar uit bekende zomer- bloeiers als afrikaantjes, vlij tige liesjes en geraniums, maar ook speciale planten als de oleander zijn ver krijgbaar. In totaal worden meer dan 100 soorten aan geboden. Staringlaan 8. 2741 GC Waddinxveen. 0182- 621222. WADDINXVEEN - Wad dinxveen loopt zich van dinsdag 6 juni tot en met vrijdag 9 juni warm vóór het EK. Dat gebeurt onder de in middels bekende noemer Waddinxveen Wandelt, de Waddinxveense avondvier daagse die dit jaar voor de vierde keer wordt gehou den. Dat steeds meer mensen de weg weten te vinden naar dit jaarlijks terugke rende wandelfestijn blijkt wel uit het jaarlijks oplo pende aantal deelnemers. Dit jaar verwacht de orga nisatie van Waddinxveen Wandelt 2000 heel toepas selijk zo’n 2000 deelne mers. Voor meer informatie over Waddinxveen Wandelt kunnen belangstellenden contact opnemen met Marlies Goudriaan, tel. 0182-616 782. WONING PROJEKTSTOFFERING ZIJDE 139 BOSKOOP TEL. 0172-213797 FAX 0172-213090 Ook de regelmatig scorende Marjo de Schipper en Rowah uitblinkster Sharon Brouwer konden het tij niet doen keren. Met een 9-6 nederlaag staan de dames weer met beide benen op de grond, en zijn de kam- pioensaspiraties drastisch ge daald. Het jongens C-team speelde op dezelfde mat een betere wedstrijd. Na een 5-4 ruststand verloor ook dit Ro- wah-team weliswaar nipt met 9-8. Voor de boys van trainer Marcel Pinkse een goed resul taat. Het mini-team redde in het warme Schiedam de Rowah eer door met I -5 het plaatselij ke Ventura te kloppen. Een pri ma resultaat voor de jongste verenigingstelgen. De Gouwestem en de winke liers hopen allen op uw komst en vertrouwen erop dat het weer dit keer mee zit want aan de laatste activiteiten wilde moeder natuur niet meewer ken. WADDINXVEEN - Voor de komende maanden staan er nog een behoorlijk aantal acti viteiten op het programma voor muz. Ver. Concordia uit Waddinxveen te beginnen met: woensdag 24 mei, als de blaas kapel de sponsorloop voor Etiopië muzikaal zal ondersteu nen. Dit zal plaatsvinden in de omgeving van de Beatrixlaan in Waddinxveen. Van I8.I5 tot 20.30 zullen scholieren van di verse basisscholen deelnemen aan deze sponsorloop. Op zaterdag 27 mei zullen het harmonie-orkest en het oplei- dingsorkest C-Akkoord een concert geven bij Kreater, ter Een prima op de break spelend Saturnus was dit keer duidelijk te sterk voor onze dames. „Ge lukkig was er sprake van een vriendschappelijk duel”, aldus Sonja van Ham. Volgende week moet het gebeuren. In de Zeeuwse hoofdstad Middel burg wacht daar het plaatselijke E.M.M. Bij winst doet Rowah een goede gooi naar de titel. Verontrustend was dat steunpi laar Bianca van Ham al vroeg met een geblesseerde enkel naar de kant moest. Het Al- team hoopt dat zij komende zondag speelklaar is. Een dag eerder was het de beurt aan de C-jeugd en het dappere mini-team. Het veld van Helius in Hellevoetsluis was de arena voor de beide C- teams. De meisjes van coach Hans de Heer stonden tot za terdag nog fier aan de kop. Te gen Helius ging het echter fout. Of het nu kwam door onder schatting of door het warme weer, het antwoord zal altijd verborgen blijven in het myste rie van de sport. Tot de rust ging het nog volgens plan. Ech ter de nipte voorsprong 3-4, WADDINXVEEN feestdagen stond voor de teams van handbalvereniging Rowah weer een duel op de rol. Op zondag was het eerst de beurt aan de damessenio- ren. Aan de Sniepweg was de tegenstander het sterke Atomi- um. Met name door goed keep erswerk van Astrid van der Laan bleven beide punten door een 9-8 overwinning in Wad dinxveen. Vervolgens was het de beurt aan beide teams van de dames A-junioren die beide tegen Saturnus uit ridderkerk moesten. Het A2 team moest het vanwege afwezigheid van enkele basisspeelsters, doen met enkele invalskrachten. Van verzwakking was echter geen sprake. Mede door een enthou siast coachende Rob Jongkind wonnen zijn pupillen met de duidelijke cijfers 10-5. C-junior Iris van Stel was na afloop zeer content met haar eerste A- doelpunt. kwam als oplossing vanuit het publiek. „Om patiënten te was sen en eten te geven hoef je niet zwaar gestudeerd te heb ben. Daarnaast hebben sommi ge asielzoekers hele goede scholing gehad.” Er werd dan ook gepleit voor verkorte aan gepaste opleidingen teneinde op korte termijn meer handen aan het bed te krijgen.Voorma lig wethouder Hakkesteegt van Moordrecht zei dat er nog steeds zaken in de samenleving zijn, waar voor geknokt kan worden. Hij constateerde te vreden dat met ondertekening door De Vlist, nu alle PvdA-af- delingen in Midden-Holland het actieplan steunen. Ook gedepu teerde Hallesleben gaf aan tot ondertekening te willen over gaan en zich binnen de provin cie sterk te zullen maken voor de standpunten, hierin ver- Ex-burgemeester Schoots constateerde aan het eind van de avond, dat dit the ma een schot in de roos is. Hij gaf aan dat de visie zoals hier neergelegd, tot stand is geko men in samenwerking met de financiers en zorgverleners zelf. Met dit draagvlak moet tot uit voering kunnen worden geko men. Wel hekelde hij het rijks beleid. Hij schetste het‘als van de gekke, dat wanneer er eer daags 20 miljard extra binnen komt, er de politieke wil moet zijn, de problemen in de zorg op te lossen’. Ondanks het ‘zorgelijke’ onderwerp van de ze avond, eindigde de bijeen komst met muziek en in een ontspannen sfeer. De Reuzenaanbieding is deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Vooral de problemen rond de zorgverlening werden op deze avond uitgebreid aan de orde gesteld. Speciaal voor deze avond was het Tweede Kamer lid voor de PvdA, Khadija Arib, als gastspreker uitgenodigd. In haar beleving was I mei van oudsher de dag van de solidari teit. Zij had vastgesteld dat voor mensen die in hun leven hard gewerkt hebben en voor betere omstandigheden heb ben gestreden teneinde de sa menleving te laten worden tot wat hij nu is, nu zij hulpbehoe vend worden, er vaak geen zorg beschikbaar is. Ondanks dat men vaak acute hulp behoeft, komen de mensen dikwijls op een lange wachtlijst. Zij signal eerde een gigantisch tekort aan personeel en sprak in dat ver band van ‘stopwatch-zorg waar bij het nodige menselijk con tact verloren gaat’. Mensen die woord, familie in het verpleegwezen hebben of hebben gehad zullen dit herkennen. De schrijnende gevallen, die voorkomen in ver pleeghuis en thuiszorg traden vervolgens uitvoerig voor het voetlicht. „Ook voor de men sen die er werken, is dit geen leuke baan. Met te weinig men sen te veel doen is nooit leuk en het salaris ligt vaak lager dan wat bij Albert. Heyn verdiend kan worden”, aldus Arib. Een aanwezige wilde de kosten van de bouw van verpleeghui zen niet ten laste brengen van de zorgbudgetten, maar vanuit de woningbouw financieren. Ook het inzetten van allochto nen en asielzoekers in de zorg, MOGEN WIJ U ver wel BOSKOOP - Toerclub Avanti is a.s. zaterdag 13 mei een van de vele startpunten voor de Lan delijke Fietsdag. Door Avanti wordt ‘De Wilckroute’ ver zorgt, welke ongeveer 30 km. lang is. Deze tocht is landelijk afwisse lend met molens en een oer oud snoepwinkeltje en niet te vergeten de natuur zelf waar we doorheen fietsen. Deelna me is 5,00 inclusief een her innering. Voor deze tocht, die geheel is uitgepijld, kan gestart worden in het Praathuis aan de Bosweg 2 in Boskoop (Snijdel- wijk). Starttijd tussen 9.00 en 13.00 uur. De sluiting is om 17.00 uur. Voor inlichtingen: Jan de Zwij ger tel. (0182) - 616 946. Vol gende aktiviteit van Avanti van uit het Praathuis: 26 - 29 juni De Avond Fiets Vier Daagse van Boskoop. En iedere woensdag avond een toertocht door het Groene Hart van 19.00 tot 21.00, kosten 1,00. De wandelaars kunnen per groep of per individu even als voorgaande jaren kie zen uit de gebruikelijk 5 en 10 kilometerroute. De start en finish liggen weer evenals voorgaande jaren op het terrein van de voetbalvereniging Be Fair, op het Burg.Warnaarplant- soen aan de Dreef in Wad- dinveen. De voorinschrijvingsdagen staan voor zaterdag 13 mei en zaterdag 27 mei in de agenda. En wel van tien tot half drie in de bestuurska mer van de voetbalvereni ging Be Fair. Na-inschrijven, tegen een hoger startta- rief, kan ook op de eerste dag van de wandelvier daagse tussen vijf en zes uur in de commissiekamer van de voetbalvereniging Be Fair. Het startgeld bedraagt bij voorinschrijving 6,50 (in dividueel) en 5,50 (in groepsverband van tien personen of meer) en bij na-inschrijving 8,50 (in dividueel) en 7,50 (groepsverband). WADDINXVEEN - Op zaterdag 20 mei organiseert de afdeling Waddinxveen van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) een gratis caravancontrole in sa menwerking met Campo Caravans BV aan de Piasweg in Waddinxveen en de verkeerspolitie van het district Midden- Holland. De controle bij het Waddinxveense be drijf is op telefonische afspraak (0182- 642550 te vragen naar Jan Kruit). Cara- vanbezitters worden met deze bijzondere actie in de gelegenheid ge- ZEVENHUIZEN - Een 57 jarige automobilist uit Den Haag is dinsdag 2 mei omstreeks 13.30 uur betrokken geweest bij een aanrijding op de Bredeweg. De man reed over de Noordelijke Dwarsweg, komende uit de richting Zevenhuizen. Bij het kruispunt naderde van links een bestelauto met een 26 jarige bestuurder uit Wad dinxveen. De Hagenaar had de auto niet zien aankomen en verleende aan hem geen voor rang. Een aanrijding was het ge volg. Beide bestuurders zijn overgebracht naar het Bleuland Ziekenhuis. ÉJ WADDINXVEEN - Op zater dag 13 mei organiseert de acti viteitencommissie van het christelijk mannenkoor De Gouwestem in samenwerking met de winkeliers van winkel centrum Groensvoorde haar jaarlijkse braderie van 09.00 tot 16.00 uur. Zo zal er een ruime keus aan planten en ander perkgoed zijn en ook kunt u terecht voor leuke artikelen/cadeaus voor Moederdag, de cd’s en natuur lijk voor De Gouwebollen (de heerlijke oliebollen van de Gouwestem). Tevens zijn er weer fantastische aanbiedingen van Stoere Maat jes, Bastiaan Optiek, Drogisterij Groenswaard, Slager Compeer, Sf>ar de Ridder en Woutersen Schoenen. De kinderen kunnen bij Stoere Maatjes een bonnetje ophalen waarmee zij een plaatsje krij gen om gebruikte spulletjes te kunnen verkopen. Ook zijn er andere attracties o.a. een springkussen en gratis limona de. De opbrengst van deze brade rie komt weer geheel ten goe- De laatste noviteiten vindt h in onze showroom. REGIO - Dit jaar niet het zingen van de Internationale, maar het vaststellen van een heus actieplan stond cen traal bij de regionale I mei-viering van de PvdA in de bur- gerhal in Gouda. In aanwezigheid van diverse PvdA-cory- feeën, zoals Aad Kosto en gedeputeerde Hallesleben, presenteerde de voormalige burgemeester van Zeven- huizen-Moerkapelle, Schoots, het actieplan Arbeid en Zorg, een initiatief van de PvdA-afdelingen in Midden Holland. Galerij 2 (tegenover hefbrug) Openingstijden: 2771 XJ Boskoop dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdag 10.00-17.00 uur ZEVENHUIZEN - Duizen den geraniums en vele ande re tuin- en perkplanten staan zaterdag 13 mei uitge stald op het Dorpsplein voor het gemeentehuis in Zevenhuizen. Eén dag voor moederdag organiseert de Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle voor alweer de zevende keer de traditionele gerani- ummarkt. De opbrengst is dit keer be stemd voor de molenvrien den en drugspreventie jon geren. Op het Dorpsplein wordt het een waar spektakel met een keur aan planten in veie geuren en kleuren. Behalve heel veel stek- en hanggera niums zijn er ook Chrysan ten, Vlijtig Liesjes, Salvia’s en nog veel meer soorten. Vanaf half negen gaat de markt open en sluit om on geveer 15.30 uur. Overige de Waardt showrooms: Parallelweg West 9-11. Culemborg Nw. Havenweg 7-13, Hilversum Morsestraat 21. Tiel Schiedamsedijk 110, Vlaardingeg WADDINXVEEN - Op zon dagmorgen 14 mei zal de Cen traal Hervormde Gemeente het kerkenprogramma op de RTW verzorgen. Dit program ma begint om negen uur met het kinderprogramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Morgenster voor de uitzen ding van de eredienst.Voorgan ger in deze dienst is ds. J. de Jong. Na de kerkdienst zal om ongeveer tien voor elf het pro gramma vervolgd worden met een cantate van J.S. Bach. Als laatste onderdeel van het programma, tot 12 uur, is er een speciaal programma rond Moederdag omlijst met poezie en muziek. de aan de activiteiten van het mannenkoor. Zo is de maand mei een druk ke maand voor het koor, afgelo pen week drie concerten - 24 mei een radio-opname voor het programma van de EO Laat ons de rustdag wijden en op 22 en 29 mei wordt de nieuwe cd van het mannenkoor opgeno men met orkest, dus dit belooft weer een prachtige cd te wor den. l Her <6tr keetje meer uniedc gelegenheid van het I O-jarig ju bileum van Kreater. Het har monie-orkest geeft een con cert van 10.15 tot 10.50 en C-Akkoord zal hun kunnen weer laten zien en horen van 11.00 uur tot I 1.30. Beide or kesten zullen weer een geva rieerd programma ten gehore brengen De tweede week van juni staat in het teken van de Avondvierdaagse. C-akkoord geeft dan op woensdag 7 juni een concert tijdens de avond vierdaagse in Boskoop en op donderdag 8 juni in Waddinx veen. Het harmonie-orkest zal de intocht van de avondvier daagse op vrijdag 9 juni muzi kaal begeleiden. Dan volgt er op donderdag 15 juni een win- kelconcert op de Passage. Het opleidingsorkest begint deze avond met hun programma om 19.00 uur tot 19.45 uur, waarna het harmonie-orkest hun pro gramma zal vervolgen van 20.00 uur tot 21.00 uur. Tot slot van deze activiteiten organiseert Concordia op vrij dag 23 juni een boeken,- pla ten,- en mini-rommelmarkt. Dit zal gehouden worden in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Frisoweg nr. I te Waddinxveen, van 14.00 uur tot 20.00 uur. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. ii

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25