Korfballers Overdijk Korbis hervindt vorm ongeslagen kampioen Pupillen v/d Week bij v.v.Waddinxveen Zilveren schoen uitreiking Be Fair Afscheid bij W Moerkapelle op NK RowahAI kampioen Voetbalbond verontrust door terugloop j*unioren Kampioen aspiraties bij TV De Gouwe Smash Jongens A HCW voor 3e keer kampioen WADDINXVEEN - Het Jongens A team van Hoc keyclub Waddinxveen is voor de 3e keer op rij kam pioen geworden. Waddinxveen Zaterdagteams Waddinxveen blijven winnen Brons voor Van der Leur Jaar vergadering W Hengelsport Jim van Es nieuwe l trainer Gouwestaete WOENSDAG 17 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Geen ontvangen? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182 63 03 32 9 y 1 taalde voetbal op de televisie worden uitgezonden op tijd stippen dat er amateurvoetbal wordt gespeeld. Daarnaast ont breekt het in het Nederlandse topvoetbal momenteel aan hel den. De beste voetballers spe len in het buitenland, in Neder land krijgen we spelers van de tweede en derde garnituur uit het buitenland. Een derde be dreiging zijn de excessen op de velden. Het verontrust ons dat 35 tot 40 procent van de inci denten afkomstig zijn uit het jeugdvoetbal. Wij zijn geen tucht- of boete-organisatie, maar praten met de clubs wat wij daar aan kunnen doen. Wij hebben een gezamenlijke ver antwoordelijkheid”. Jan Reu ring, VTZ-medewerker van de KNVB in Zeist en assistent- bondscoach bij het nationale vrouwenteam, vertelde dat in een onderzoek is gebleken dat van de vijftig F-pupillen er op week nog eenmaal opgetrom meld om een oorkonde in ontvangst te nemen. Deze oorkonde, met daarop een foto genomen tijdens de wed strijd waar ze voor uitgeno digd waren, werd uitgereikt door de trainer Ronald Ou- wendijk. Volgend jaar zijn an deren aan de beurt maar dit seizoen waren deze talenten van de toekomst Pupil v/d Week. WADDINXVEEN - Het sei zoen 1999-2000 zit er alweer op. Het afgelopen seizoen is bij v.v.Waddinxveen een oude traditie in ere hersteld, nl. de pupil van de week. Bij elke thuiswedstrijd van het eerste elftal op zondag werd één speler of speelster uit de pu pillenafdeling om een keer een wedstrijd van het eerste elftal van dicht bij mee te ma ken. Vanaf het moment van de warming-up tot in de kleed kamer na de wedstrijd was het talent van de vereniging erbij. Helpen bij het inschieten WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Waddinx veen houdt op maandag 22 mei de jaarvergadering in het clubgebouw. Aanvang 19.30 uur. Wilma den Outer heeft besloten om de funk- tie secretaris ad interim te beëindigen. Het bestuur heeft Ben van der Sluis be reid gevonden deze funktie weer een jaar te vervullen. Jan Leu nissen stopt als be stuurslid kantinezaken. Het bestuur stelt Diana van Leeuwen voor deze funktie kandidaat.Tevens wordt de begroting voor het seizoen 2000-2001 behandeld. WADDINXVEEN - Afgelopen week werd de vijfde speeldag gespeeld van de tenniscompeti tie. Het op zaterdag spelende tweede en derde mixed-team maken grote kans op promotie. Mixed 2-Kralingen 5-0. Joke Uitterhoeve won haar single met 6-3 6-4. Boudewijn Rip won de single in een spannende twee setter met 7-6 7-6. De dubbels en de mixed werden eenvoudig gewonnen. Mixed 3- Bergambacht 4-1Saskia v.d Lans verloor haar single in drie sets 6-1 4-6 4-6. Frans Bouw man won de single eenvoudig met 6-2 6-1De mixed van Ed van de keeper, meelopen met de spelers, de scheidsrechter helpen bij het tossen en dan nog de aftrap verrichten. En dan natuurlijk de wedstrijd in spanning afwachten op het resultaat of soms liever voet ballen met de vriendjes op een ander veld. Afgelopen donderdag was de afsluiting van het seizoen. Bij een wedstrijd tegen Be Fair werden alle pupillen van de Afgelopen zaterdag heeft Korbis voor het eerst in haar geschiedenis het kampioenschap in de derde klasse van de veldcompetitie behaald. In de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Good Luck uit Middelharnis kregen de Waddinxveners de titel zeker niet op een presenteer blaadje. Pas in het laatste kwartier van de wedstrijd wist Korbis duidelijker afstand te nemen van de tegenstander; de 4-5 ruststand resulteerde uiteindelijk in een 9-14 over winning. het tijdstip dat zij A-junior wa ren er nog twaalf over waren. „Dat betekent een ledenverlies van 38. Er zijn grote clubs met duizend leden die geen A-junio- renteam hebben. Er heeft een enorm verloop plaats. Geba seerd op de ledenaantallen van 1998-1999 waren er 82.000 D- pupillen, 70.000 C-junioren, 65.000 B-junioren en 44.000 A- junioren. Bij de meisjes waren de aantallen I 1.000, 10.000 en 8000”. Reurings, oud-trainer van het Goudse Olympia, gaf aan dat de verenigingen veel kunnen doen om de junioren te behouden. „Verenigingssituaties kunnen worden verbeterd. Is een training goed of saai? Heeft de jeugd het gevoel serieus te worden genomen? Voelen de overige teams naast de selecties zich niet de sluitpost op de be groting? De KNVB heeft hier een aantal onderzoeken naar la ten doen”. Het eerste onder re behalen. Zondag werd op het eigen park de Woerd we derom verloren, nu met 6-2 van het sterke TV Buytenwegh uit Zoetermeer. Alleen de sing le van Saskia Berndsen en de mixed double van Marie Claire Aerts en Norbert Evers wer den in winst omgezet. Toch is er weer een duidelijk opgaande lijn te bespeuren en men blijft knokken voor iedere game. Met nog drie ronden te gaan, doet het team, van captain Bas tiaan Visser, er van alles aan om zich te handhaven in de, voor de regio ongekend hoge, 3e klasse. Groenendaal en Ineke Hooge- kamp eindigde met 6-2 7-6. De damesdubbel werd een span nende partij. Zij wonnen met 7- 5 7-5. Heren I-Krimpen a/d IJs- sel 2-3. Jeroen Baars wist zijn single, ondanks een achterstand in de derde set van 2-5 uitein delijk te winnen na een drie uur durende partij met 4-6 7-6 7-5. De herendubbel van Alexa nder Wensink en Jeroen Baars werd omgezet in een snelle winst 6-1 6-0. De single van Chris Ie Comte werd de beslis sing voor de winst, helaas verl oor hij de partij in een drie set ter 6-4 3-6 0-6. hadden hun speelsters op de training gewaarschuwd om de Zeeuwse meiden niet te on derschatten. In het begin leek dit tegen dovemansoren ge zegd. Het resultaat een snelle 2-0 achterstand. ROWAH her pakte zich echter goed en com bineerde knap naar een 2-5 voorsprong bij rust. Na rust gaf ROWAH de winst niet meer uit handen. Met een 8-18 over trouw aanwezig zijn op de training. Robin Andringa is de vaste keeper die gespecialiseerd is in het tegenhouden van strafballen. Deze gehele groep gaat over naar de senioren wat veelbelovend is voor de toekomst. MOERKAPELLE - Bij de voet balvereniging Moerkapelle is af scheid genomen van de trai ners Arie van der Laan en Bert Kouer alsmede verzorger Henk van Luinen. In het nieuwe sei zoen wordt Moerkapelle ge traind door Andre Ramsteijn uit Zoetermeer en Rene Stormbroek uit Zevenhuizen. Ook is afscheid genomen van winning werd het eerste kam pioenschap van de Waddinx- veense handbalvereniging in de 21e eeuw binnengehaald. Het kampioensteam bestaat uit Martine Verweij, Kim van Stel, Kim Hoffmans, Marije van Oord, Linda en Moniek Hoef nagel en Marion en Bianca van Ham. Zondag maakte ook Sas kia van Heteren deel uit van het kampioensteam. Korbis begon aan de wedstrijd met de wetenschap dat de thuiswedstrijd tegen Good Luck ook maar moeizaam werd gewonnen. In de beginfase was Korbis weliswaar de iets betere ploeg, maar de Waddinxveners slaagden er niet in een duidelijk gat te slaan met de tegenstan- ders uit Middel- harnis. Marino van Zwet opende de score voor Korbis, maar Good Luck kwam onmiddellijk langszij: l-l. Ook een afstandsschot van Edwin Jansen werd beantwoord met een tegendoelpunt (2-2). Het zeer fysieke spel van Good Luck, waar door de scheids rechter onvoldoende tegen op werd getreden, en het enigszins lome spel van Korbis zelf, zorg den er voor dat het Waddinx- veense achttal niet goed in de wedstrijd zat. Tot teleurstelling van de met een supportersbus meegereisde Waddinxveense toeschouwers was het met de rust slechts 4-5. In de tweede helft kwam Korbis aanvankelijk zelfs nog op achterstand, maar gaandeweg wist Korbis door zuiverder afstandsschoten en WADDINXVEEN - Ook dit weekend, onder tropische om standigheden, hebben de zater dagteams van tennisvereniging Waddinxveen zich weer prima geweerd. Het Ie herenteam, spelend in de 2e klasse, won weer, nu met 3-2 van Hoog vliet. De beslissende dubbel werd door Eric Naafs en Lucien Hendriks in een spannende 3- setter gewonnen. Met het eerste zondagteam, spelend in de hoge landelijke 3e klasse, wil het nog niet zo erg vlotten, al wordt er volop strijd geleverd om betere resultaten Het team bestaande uit Frances Hoeben, Ewout de Wit, Joost v. Gemeren, Mi- chiel Abels, Guillaume Pe tit, Rense Vogelaar, Koen Zwitser, Edwin v. Gooi, Ro bin Andringa, Jeroen v. Zoest, Onno Baartman en Alberd Schuw wordt voor het 6e jaar gecoached door Wim de Wit en voor het 2e jaar getraind door Peter de Wit.Van naaste concurrent Alphen is 2x verloren ver der zijn alle wedstrijden gewonnen met 109 doel punten voor en 16 tegen. Jongens A is (een team waarvan de basis al samen speelt sinds de E klasse) een enthousiaste groep die M hij moest rijden, niet goed stuurde en hij melde dat tot drie keer aan toe aan de orga nisator, maar die wilde niet lui steren. Bij de start bleef de nummer vijf, die recht voor hem stond, staan. Overdijk kon niet naar links want daar reed iemand. Remmen kon niet meer en hij vloog over de ach terkant van de rijder die bleef staan. Hij kwam goed neer, maar omdat de baan door drie andere rijders was versperd kwam een herstart. Bij de start won hij een plaats. Na een hal ve ronde verloor hij al terrein op zijn voorganger, terwijl ach ter hem een grote crash was. Hierdoor had hij een grote voorsprong op de nummer ze ven. Dit had de door Framec b.v. ge steunde rijder ook wel nodig. Zijn kart verloor namelijk vier seconden per ronde. De num mer zeven kwam al snel dich terbij en passeerde hem net als de nummer acht. Zo finishte de wedstrijd. Overdijk werd ze vende omdat iemand voor hem terugplaatsing kreeg. Overdijk was woedend op de organisa tor en kreeg steun van veel rij ders uit zowel zijn klasse als uit andere klassen. Toen een mon teur maar eens ging kijken wat er aan de hand was, bleek dat de wielen scheef stonden, de rem aanliep en zelfs niet goed remde. Desondanks is de rijder van het Smit Racing Team uit Reeuwijk achtste geworden in zijn klasse en heeft hij zich ge plaatst voor de derde divisie in de finale. De finale is over drie weken in het oosten van het land en zonder de steun van eerder genoemde sponsors was dat niet gehaald. voor een jeugdvriendelijke sportvereniging. Reurings: „Wij kunnen geen kant en klare op lossingen aanbieden, wel een betere scholing en begeleiding”. Vervolgens werd een drietal workshops gehouden nl. over voetbaltechnische zaken, wed- strijdzaken en ondersteuning clubbesturen. Op het veld ver leenden jeugdspelers van Sparta en DCV hun medewerking. Zijn werden onder meer begeleid door oud-Olympiaan Bas Mol, sinds twee jaar jeugdtrainer bij Sparta, en Nathalie Sterk, die bij WSE de meisjes traint en zelf speelt bij de dames van RVC’33 in Reeuwijk. Het symposium werd bijgewoond door jeugd- bestuurders van de voetbalver enigingen Groeneweg en Moer kapelle, maar de Waddinxveense clubs ontbra- ken.Van de Goudse clubs waren Jodan Boys en Olympia aanwe zig- een betere organisatie toch meer afstand te nemen van Good Luck. Nadat het beslis sende gat geslagen was, kon Korbis de wedstrijd op routine uitspelen, hetgeen uitmondde in de 9-14 eindstand. Doelpun ten in deze kampioens wedstrijd werden gescoord door Ed win Jansen (vier- van oud-voorzitter en wedstrijdse cretaris Gerrit de Vrij. Hij is verhuisd naar Lunteren. De Vrij werd toegesproken door voor zitter Cor Rutgrink, die hem een cadeau overhandigde. Op vrijdag 9 juni is bij de voetbal vereniging Moerkapelle de fina le bedrijfsvoetbal en op zater dag 17 juni de Gerrit Zwarteveld-familiedag. WADDINXVEEN - De laatste voorronde van het NK indoor karten vond afgelopen zondag plaats in Duiven. Deze baan is zonder twijfel de moeilijkste en vermoeiendste baan van Ne derland. De trainingen van Overdijk gingen goed, maar ho ge verwachtingen durfde hij zichzelf niet te stellen na de twee mindere wedstrijden in Zoetermeer. De eerste kwalificatie ging heel erg goed. De 14-jarige Wad- dinxvener lag lange tijd tweede, maar aan het einde zakte hij iets terug naar een vierde startplaats. De vierde start plaats was vooraf gezien niet echt super, omdat dat in een kleine bocht aan de buitenkant was. Overdijk wist er toch een goede start van te maken. Hij schoot gelijk naar de binnen kant om de nummer vijf af te schermen. Hij ging achter de nummer drie zitten die iemand inhaalde en hij kon ook inhalen. Overdijk lag derde en al na drie ronden ontstond een felle strijd met zijn twee belagers achter hem. Na wat geduw en getrek duwde degene achter hem naar de buitenkant, maar ging zelf ook mee. Ze kwamen op elkaar te staan. Overdijk aarzelde geen moment, sprong uit zijn kart en rukte zijn kart van de andere kart af. Hij sprong terug in zijn kart en gaf al gas voordat hij goed en wel zat. Hierdoor bleef hij vijfde. Hij was erg blij met zijn plaats en opgelucht dat zijn start weer goed ging.Voor de tweede race had de door attractie centrum Zoetermeer gesponsorde rij der zich als zevende geplaatst. In de opwarmronde merkte Overdijk dat zijn kart, waarin ML J maal), Mark den Brink (twee- maal), Marino van Zwet (driemaal), Jaco Wineke (eenmaal), Yvonne Boomers (tweemaal) en Donja van Otterloo (tweemaal). Door de 9-14 overwinning van Korbis zijn de Waddinxveners onbereikbaar geworden voor naaste concurrent Sagitta uit Ridderkerk: Korbis heeft nu de maximale score van vieren twintig punten uit twaalf wed strijden en heeft met nog twee competitierondes te gaan een straatlengte voorsprong op de nummer twee uit Ridderkerk. Door het behalen van de titel komen de Waddinxveners op het veld op hetzelfde niveau te spelen als in de zaalcompetitie, waar Korbis zich dit seizoen wist te handhaven. verloor Waddinxveen met 5-0 van WSE, dat gisteravond de fi nale speelde tegen Be Fair. Na afloop is de beker uitgereikt in het clubhuis van Be Fair. Daar over volgt volgende week een uitgebreid verslag en terugblik. Op zaterdag 27 mei nemen de drie Waddinxveense voetbal clubs deel aan het jaarlijkse Mijndert van Dijk-toernooi dat op de velden van de drie Bode- graafse voetbalverenigingen, Bodegraven, ESTO en Roh- da’76, wordt gehouden. WSE houdt op zondag 28 mei de fa miliedag met 7 tegen 7 voetbal. PARIJS/WADDINXVEEN - Jeugdturnster Verona van der Leur pakte bij de Euro pese kampioenschappen voor junioren in Parijs een bronzen medaille op het onderdeel brug met ongelij ke leggers. De Waddinx veense, die voor het Zoe- termeerse Pro Patria uitkomt, kreeg 9.437 punten toegewezen. Op het onder deel evenwichtsbalk werd I Van der Leur vierde met 9.437 punten. In het totaal- klassement eindigde zij als elfde met 35.992 punten. zoek is van drs. Bart Gaell, die 1500 jeugdigen interviewde. Zijn conclusies waren: junioren willen serieus worden geno men, er moet meer geluisterd worden naar junioren, de activi teiten moeten aansluiten op ambities, wensen en behoeften en de junioren hebben interes se in een kaderfunktie. Deloitte Consulting deed een onderzoek naar de verbetering van de jeugdopleiding in Neder land. Succesfactoren voor de jeugdopleiding volgens dat rap port zijn een goede organisatie, structuur, scouting, technische begeleiding, faciliteiten en ac commodatie. Het derde onder zoek was van Paul Duijvestijn (Assist) deed een onderzoek hoe de jongeren langer te be houden voor de clubs. De con clusies zijn: betrekken bij de sportvereniging, inschakelen bij activiteiten, warm maken voor meer activteiten en zorgen WADDINXVEEN - Bij de voet balclub Be Fair wordt op zater dag 20 mei de jaarlijkse slotdag gehouden. Om 17 uur wordt de Zilveren schoen, beschikbaar gesteld door juwelier Spruytenburg, aan de meest waardevolle Be Fair-speler van afgelopen sei zoen uitgereikt. Be Fair toonde zich in de com petitie voor Waddinxveense voetbalverenigingen erg schot- vaardig. Met 9-1 werd gewonnen van Waddinxveen, dat een uitge bluste indruk maakte. Eerder De Pupillen van de Week die trainer Ouwendijk hielpen gedurende het seizoen kre gen als beloning een mooi certificaat. (Foto: Sjoak Noteboom.) WADDINXVEEN - Een wed strijd voor het einde van de veldcompetitie stond het hoog ste juniorenteam van handbal vereniging ROWAH voor de zware uitwedstrijd tegen de naaste concurrent. In het thuis duel werd er nipt met 14-14 gelijk gespeeld. In het verre en warme Middelburg was de te genstander het plaatselijke EMM. Sonja en Lex van Ham Door Bert Hertog ROTTERDAM - De voetbal bond is verontrust door de uit stroom van ABC-junioren bij de verenigingen.Tevens is er sprake van vergrijzing van het kader. Tijdens een jeugdvoetbalsym- posium in het splinternieuwe Eneco-stadion van Sparta zijn afgevaardigden van verenigingen uit het district West IV geïnfor meerd over welke kansen er zijn voor deze doelgroep. Nadat oud-Gouwenaar Martin Mallon, voorzitter van de jeugd raad bij Sparta, had duidelijk ge maakt hoe het jeugdvoetbal bij de Rotterdamse club in elkaar steekt (proftak in Spangen, ama- teurtak op het nieuwe complex Nieuw Terbregge) gaf voorzit ter Gerard van Rijk van het dis trict West IV aan welke bedrei gingen er voor het amateurvoetbal op de loer lig gen. „Allereerst is er de bedrei ging als wedstrijden in het be- W’VEEN/BOSKOOP - De damesselectie van de Z&PC Gouwestaete heeft in de persoon van Jim van Es een nieuwe trainer, als opvolger van Evert Baatje. De bijna 38-jarige Van Es uit Zoeter meer is sportdocent aan de HES te Rotterdam. Ooit be gon hij als speler bij Alkem- ade in Roelofarendsveen en ging later als 17-jarige spe len bij de herenselectie van LZI886 in Leiden. De eer ste trainerservaring werd opgedaan bij de jeugd van Alkemade. Een nekblessure maakte een einde aan zijn polocarrière als speler bij LZI886. Hierna werd hij trainer bij de heren van VWZ in Zoetermeer die hij voor degradatie naar het district behoedde. Na enke le jaren keerde Van Es weer terug bij Alkemade, alwaar hij successen behaalde met de meisjes adspiranten, waaronder het kampioen schap van Nederland. Afge lopen jaar was hij trainer/coach bij heren I van Alkemade en kringtrai- ner van de Gouwe-Rijns- treek bij de meisjes onder de 12, 14 en 16 jaar. WADDINXVEEN - 150 hengelaars, waaronder een aantal leden van Hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW), streden afge lopen zaterdag om het door HSV Vitoge georgani seerde kampioenschap van Nieuwkoop. Er werd gevist in de Oude Rijn tussen Al phen en Bodegraven, waar meest zeer matige tot slechte vangsten werden af gewisseld door enkele goe de vangsten. HSW’er J. van Elswijk sleepte met 9.600 gram een prachtige derde plaats uit het vuur. Deze klassering kreeg nog meer - glans toen bleek dat hij al leen de vaderlandse top pers L. Wever (12.000 gram) en J. van Schendel 10.500 gram) voor moest laten gaan. Succes was er ook voor het team van de HSW. De gezamenlijke vangst (15.000 gram) van Van Elswijk,Van Leeuwen, Reichard, Kraan en Hout man was goed voor een tweede plaats bij de teams. Alleen het team van de An- del bracht meer (vangst)ge- wicht in de schaal (20.000 gram). ■j rS1 't

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21