Winnende dichters voor moederdag Verkeer Standen kerk Lopen voor Ethiopië Bredewegplannen gaan door ETHIOPIË belangrijkste discussiepunt tijdens inspraak avonden Centrum Expositie in Remonstrantse LOPEN VOOR al w en uitslagen Jeu de Boules Invictus 8 net niet kampioen WSV kampioenschap erg spannend Annie M.G. TOOS naar het NK Gemeente Bedrijfs- volleybal in Zevenhuizen Schmidtdag in bieb ^Activi teiten koopt grond aan Woensdag 24 mei rondje Beatrixlaan, opgeven via de scholen of bij Mw. N. Hootsmans, tel.: (0162) 61 26 07. j Verkeerssituatie 1 BH' 4 PAGINA 27 WOENSDAG 17 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en Belangrijkste punt van discussie Medewerking wordt verleend door AV Antilope, scouting- Reproset. haar partnerorganisatie R.E.S.T. in Tigray (Noord-Ethiopië) zal verleend door de firma’s:Albert en Veelal is de ruimte, de plek bepalend voor het kunst werk, zo ook de installatie in de Remonstrantse Kerk. Muziek: Blaaskapel “Onder Constructie” uit Waddinxveen en “Afroriginals” uit Gouda. Den Haag monumentale vormgeving en exposeerde o.a. in Nijmegen, Den Haag en Gouda. Het zijn meestal stille, sobe re en poëtische beelden waarin leven en dood, ver gankelijkheid en kwetsbaar heid een rol spelen. van de rijsnelheid van het verkeer. Dat alles gebeurt zo danig dat het busverkeer noch vrachtverkeer belem merd wordt en eventuele drempels zo geplaatst worden dat huizen niet zullen trillen. De verkeersmaatregelen be staan uit het volgende maat regelen, Bij de brug over ringvaart krijgt het verkeer vanaf het dorp voorrang. Aan beide zij den van de weg worden roodkleurige fiets-suggestie- stroken gemaakt. Het dorp binnenrijdend over de Brede- weg rijdt men automatisch de Ambachtstraat in. Er komt een ruime parkeerplaats met informatiebord. De bebouw- de-kom-grens wordt duidelij ker aangegeven. Er komt een trottoir van Julianastraat tot Ringvaartbrug. Er komt een Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Zonder enig commentaar van de raadsleden en met een ferme hamerslag ging afgelo pen week het voorstel tot het nemen van verkeersmaat regelen voor de Bredeweg te Moerkapelle door de raad. Wethouder de Gooijer had dit plan zeer zorgvuldig voor bereid en middels twee hoor zittingen voor aanwonenden draagvlak voor het het plan gekregen. Dit was ook de raadsleden niet ontgaan en die hadden er vervolgens geen enkele moei te mee een half miljoen gul den beschikbaar te stellen teneinde de plannen uit te la ten voeren. De reconstructie van de Bredeweg moet leiden tot het verbeteren van de veiligheid van fietsers en voetgangers en het verlagen WADDINXVEEN - In de Re monstrantse kerk aan de Zuidkade 59 in Waddinxveen is op zaterdag 20 mei en zondag 21 mei van 14.00 tot 17.00 uur een installatie te zien van beeldend kunste naar The Schulz uit Waddinx veen. De installatie ’mens’ is speciaal gemaakt voor deze plek. Ook zijn er tekeningen te zien. Thea Schulz studeerde aan de Koninklijke Academie in PinnerorgansaM IUS T -> Erop^ ZEVENHUIZEN - Biblio theek Zevenhuizen organi seert zaterdag 20 mei een manifestatie in het kader van de landelijke Annie M.G. Schmidtdag. Op deze dag wordt de verjaardag van de bekende schrijfster herdacht. Wie kent de ver halen, liedjes, en gedichten niet? De extra lange feeste lijke uitlening staat helemaal in het teken van Annie M.G. Schmidt, een uitlening met live muziek.Vanaf 9.30 uur spelen Geert van der Burg (zang) en Arjen Brecht (piano met verrassing) be kende en minder bekende liedjes zoals bijvoorbeeld Beertje Pippeloentje, Dik- kertje Dap, Op een mooi Pinksterdag, en Hendrik Haan. Ook is er een gan zenbordspel, een kleurplaat en een Jip en Janneke ten toonstelling. De uitlening loopt speciaal voor deze dag van 9.30 tot 12.30 uur. Voor meer informatie: bibli otheek Zevenhuizen, 0180- 638388. Wie extra boeken mee wil hebben voor de vakantie kan vanaf maandag 22 mei terecht bij de verkoop van afgeschreven boeken. inhaalverbod en er komt een nieuwe fietsoversteekplaats. Ook de ambtelijke hobby rond het experiment micro- rotonde wordt in fase I uit gevoerd. Mocht dit alles niet genoeg zijn, dan worden er ook nog vier tot vijf rubber drempels aangebracht. En in geval ook dat nog niet voldoende blijkt, dan worden er nog twee rij- baanversmallingen aange bracht. Het is nog niet zeker of het ambtelijk advies ge volgd wordt, om het werk aan plaatselijk ‘drempelspecia- list’, M.C. van der Spek te gunnen. Het college van B W heeft bepaald dat minimaal drie offertes gemaakt moeten worden. De werkzaamheden zullen binnen niet al te lange tijd uit gevoerd gaan worden. WADDINXVEEN - De Vic tor Activiteiten Commissie, de vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de SintVictorkerk, organiseert op 19 mei a.s. opnieuw een klaverjaswedstrijd (Dunsel man drive, genoemd naar de schilder, wiens schilderij en gerestaureerd en wel in de kerk te bewonderen zijn) in de pastorie aan de Zuidekade 176 in Waddinx veen; de vijfde in een serie van zes avonden, waarvan de organisatie in handen is van Erna Schwiebe en Jan Lam. De opbrengst is, zoals gebruikelijk, voor het res tauratiefonds van de Sint Victorkerk. Er wordt nog gespeeld op 16 juni. Mee doen kan nog steeds; men kan zich per avond aanmel den (10 gulden p.p.) zonder verplichting tot deelname aan meerdere avonden. Voor inlichtingen/aanmelden kan men bellen naar Erna Schwiebe, tel. 0182-615621. Op vrijdag 26 mei organi seert de VAC een barbecue in de tuin van de pastorie. Voor 25 gulden p.p. (excl. drankjes) kunt u met een gezellige avond bijdragen aan het restauratiefonds van de SintVictorkerk. Re serveren is noodzakelijk; u kunt zich tot 19 mei a.s. op geven bij Jan Wesseling, tel. 616570, Angela Berkhoff, tel. 614502 of het Parochie secretariaat, tel. 612452. ZEVENHUIZEN - In de sportzalen van het dorps huis Swanla is zaterdag een begin gemaakt met het elf de bedrijfsvolleybaltoer- nooi. Er nemen 48 teams deel. Zij zijn verdeeld over acht poules. De wedstrijden worden op zaterdag 27 mei om 17 uur voortgezet. De wisselbeker werd vorig jaar gewonnen door het team van dorpshuis Swanla. Na de prijsuitreiking op 27 mei om 22 uur volgt nog een feestavond. De helft van het eventuele batig saldo van het toernooi zal ten goede komen aan de Peuterspeelgroep Dikkie Dik uit Oud Verlaat. De an dere helft komt ten goede aan de jeugdopleiding van de volleybalclub Nesselan- de. De organisatie is in han den van Bert Heemsbergen, Corrie de Kooter, Paul van der Meer en Martien Zij- derhand. Peter de Louw had hem kun nen helpen, maar Peter zette hem mat. Ton Kuiper bleef met een gelijk spel tegen Jan van der Bom hoog op de lijst.Wim Hennink was dynamischer dan Hennie de Roodt. Bert van der Knaap behandelde met wit een klassiek damegambiet tegen Theo Goor volgens de regels van de kunst en won. Hiermee is de bovenkant van de ranglijst besproken. Stand aan de kop (geschat): IVan Woudenberg, 2. Jansen, 3. De Louw, 4. R.Dan- nis, 5.W.Hennink, 6. Philipse, 7. H. de Roodt, 8. Kuiper, 9. Van der Knaap, 10.Van der Born. eerste mix, maar Rick Luyen- dijk en Anne Eysackers konden hun mix wel winnen en deden dat met 15-8 en 15-7. De he rendubbel ging daarna verlo ren, waardoor er niet meer ge wonnen kon worden, en dus ook de kans op het kampioen schap verkeken was. Het team verloor uiteindelijk met 3-5. Het moest zich zodoende te vreden stellen met de tweede plaats. keer dit seizoen compe-titie gespeeld door de jeugdleden van badmintonclub Invictus. Slechts drie team waren inger oosterd. Invictus 3 zou tegen Bacluvo 3, maar om onduidelijke reden kwam de tegenstander niet op dagen, waardoor Invictus met 8-0 won. In de springplankcompetitie beslissende wedstrijd. Louis Jansen begon goed, want als eerste heer had hij geen moei te met zijn tegenstander en won met 15-3 en 15-0. Ook tweede heer Rick Luyendijk wist te winnen, hij had er wel drie sets voor nodig (12-15,15- 5 en 15-8). Helaas verloren de dames hun enkel, en het werd zodoende 2- 2 na de enkels. Maurice Toet en Sandra van Herk verloren de plande maatregelen rond het centrum zullen volgens wet houder Neele leiden tot een substantiële vermindering van sluipverkeer vanuit zuidelijke richting. „In plaats van een om slachtige weg door Waddinx veen te volgen zullen velen str aks via de Coenecoopbrug de oversteek naar de andere Gou- we-oever, de N207, maken.” Ook van maatregelen rond bij voorbeeld Dreef en Esdoorn- laan en van de mogelijke aanleg van een westelijke randweg worden positieve effecten ver wacht. Moeten de hoofdlijnen van de Centrumvisie nog in detail worden uitgewerkt, vast staat wel dat de ontwikkeling van het nieuwe centrum hoe dan ook een langdurig en gefaseerd pro ces zal zijn. Na de inwoners zullen nu de commissieleden en raad (op 31 mei) zich over de plannen buigen. VARSSEVELD/W’VEEN - Zon dag 14 mei werden in Vars- seveld de Nederlandse kam pioenschappen heren-turnen gehouden in de B en C lijn. De Waddinxveense Gym en Jazz- dansvereniging TOOS was ook van de partij met maar liefst drie turners. Daan Vermeij en Wouter de Graaff deden mee in niveau 5C. Daan had zich di- rekt geplaatst door tijdens de tweede plaatsingswedstrijd 4e te worden. Wouter moest om zich te kunnen plaatsen een wedstrijd extra turnen. Hij ging via de Play-offs door naar het NK. Aangezien dit het eerste seizoen is dat beide jongens in niveau 5C turnen, kunnen zij trots zijn op hun prestaties. Zij hebben het toch maar voor el kaar gekregen om bij de der tien beste turners van Neder land in 5C te horen. Wouter turnde een goede wedstrijd. Hij werkte geconcentreerd en net jes en eindigde op de 10e plaats. Bij Daan ging de rekstok niet helemaal naar wens. De overige onderdelen gingen wel goed en hij eindigde als 13e. Michel Brand kwam voor TOOS uit in niveau 3C. Hij turnde een constante wedstrijd zonder echte hoogte- en diep tepunten. In een sterk deelne mersveld waar de verschillen zeer klein waren eindige Michel op een heel mooie 7e plaats. Het scheelde maar 0,40 punten of hij had op het podium ge staan voor een medaille. De jongens hebben er toch maar weer voor gezorgd dat TOOS ook dit jaar te zien was op na tionaal niveau. Door Frank Kremer WADDINXVEEN - Het eensgezinde optreden van bur gemeester en wethouders, in de rug gesteund door de Ondernemersvereniging Waddinxveen, onderstreepte nog eens dat er een breed draagvlak bestaat voor de nieuwe Centrumvisie van de gemeente. Tijdens de drie inspraakavonden die vorige week waren georganiseerd, bleken veel inwoners de brede visie wel te waarderen. Maar vooral de direct omwonenden uitten bezorgdheid over de toekomstige verkeerssituatie rond het centrum. Met name de actiegroep Passage Rondom blijft een felle tegenstander van alle plannen, getuige de aandacht die de groep trok al voor de avonden. De moederdagactie van de Wereldwinkel Waddinx veen kende een mooi aan tal jeugdige dichters. Op woensdag 10 mei kregen de kinderen die hun ge dicht opgenomen zagen in het die dag gepresenteerde boekje hun prijs uitgereikt. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het gemeentebestuur kreeg deze week toestemming van de gemeenteraad om I 1,5 ha grond aan te kopen. De grond ligt vlak bij de kern Zevenhui zen langs de A12, ten zuiden van de spoorlijn. In eerste in stantie is de aankoop bedoeld om grond te verwerven waar mogelijk de omleidingsweg rond Zevenhuizen wordt gesi tueerd. Mocht dit gebied uitein delijk niet in het definitieve tr acé van de rondweg worden opgenomen, dan is in de toe komst niet uitgesloten, dat het gebied het logisch vervolg op de wijk Swanla gaat worden. Hiervoor zal nog wel veel strijd geleverd dienen te worden met de hogere overheden om de bestemming veranderd te krij gen in woningbouw. Onderdeel van de grondtransactie is ook het tekenen van een samen werkingsovereenkomst met de verkopende bouwonderne ming. Deze draagt de grond aan de gemeente over, in ruil voor het gezamenlijk met de ge meente ontwikkelen van deze locatie. In de overeenkomst worden de hoofdaspecten die tot een ontwikkeling van de grond moeten leiden, vastge legd. de 5e plaats. In de klasse 3A B.Monster/C.Monster/A.Leb- bing/Ron v.Dijken op 5e plaats. Voor het clubkampioenschap triplette werd op 9 mei de laat ste avond gespeeld. Ondanks het feit dat de koplopers tegen een nederlaag opliepen, veran derde er uiteindelijk niets in de stand van de eerste 3. De eind uitslag is I .A.Roos/E.J.Hoogen- doorn/S.Tabben 15-12-86+; 2. J.Kooistra/B.Lanting/P.v.d.Ma de I5-I2-70+; 3. P.Rubeling/H.Cammeraat/R.H ulskamp 15-11-63+; 4.N.v.Oos- ten/P.Wybenga/W.Hendriks 15- 9-29+; 5.Rob/Ron/Fred v.Dijken I5-9-I3+; 6.I.Matla/H.de Wil- de/J.Hulskamp 15-9-9+; 7.T.Hulskamp/G.Nieuwland WADDINXVEEN - Onder het motto Lopen voor Ethiopië or ganiseert de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking op woensdagavond 24 mei a.s. een sponsorloop voor de leerlingen van basisscholen in Waddinx veen. De Beatrixlaan wordt van 18.00 uur tot 20.30 uur voor alle verkeer afgesloten om vrij baan te maken voor de kinde ren zodat zij zoveel mogelijk rondjes om de singel kunnen lopen. De Kerngroep viert dit jaar haar 25-jarig bestaan en wil er een bijzondere avond van ma- ken.Tijdens het lopen zullen de blaaskapel Onder Constructie uit Waddinxveen en de Afrori ginals uit Gouda zorgen voor de muzikale begeleiding van de lopers. Aiduna Aitnafa, de bekende Et hiopische marathonloper, zal deze avond naar Waddinxveen komen om het startschot te lossen. Op deze manier wil hij graag een bijdrage leveren aan Lopen voor Ethiopië. Het doel is duidelijk: de opbrengst is voor Ethiopië en wel voor (drink)waterprojekten. In de af gelopen week hebben leden van de Kerngroep de deelne mende scholen bezocht om de leerlingen het waarom van de sponsorloop uit te leggen. De kinderen hebben een beeld ge kregen hoe moeilijk, maar ook hoe belangerijk het is om over schoon drinkwater te kunnen Medewerking wordt verder beschikken. Van hun zal het nu afhangen hoe groot het bedrag Heijn, De Bas, Vis, v.d. Lans zal zijn dat de Kerngroep aan Een uitgebreid centrum van Petteplas tot Gouwe, met als levensader een voetgangers- route vanaf het station tot aan de Gouweboulevard; een diver siteit aan winkels, woningen, maatschappelijke voorzienin gen, horeca en rustpunten; goe de bereikbaarheid en voldoen de parkeermogelijkheden. Als alles volgens plan verloopt, be schikt Waddinxveen over tien jaar eindelijk over het kloppen de en karakteristieke hart dat het nu volgens de gemeente node mist. Burgemeester Jonk man en de wethouders Wien- tjens, Neele en Van Holsteijn lichtten tijdens de inspraak avonden om beurten een as pect van de Centrumvisie toe: de stedenbouwkundige visie, de verkeersplannen, de concentra tie van een aantal welzijnsvoor zieningen en natuurlijk ook de financiële haalbaarheid van het geheel zonder overigens echte getallen te noemen. De keuze voor een modern en breed opgezet centrum, waar niet alleen tijdens winkeluren iets te beleven valt, oogstte dui delijk bijval. „Als dit de uit komst van het mislukken van het Passage-plan is, heeft dat al leen maar winst opgeleverd”, vatte een inwoner het donder dag kernachtig samen. In de nieuwe totaalopzet krijgt het centrum naast een commercië le ook een belangrijke sociale en culturele functie. Er komen niet alleen winkels in, maar ook woningen en vitale maatschap pelijke voorzieningen als een multifunctioneel centrum - in clusief jongerenruimte en theaterzaal - een nieuwe biblio theek en een gezondheidscen- trum.Voorzieningen die volgens voorstel in het oostelijk ge deelte van het centrum, in de omgeving van het raadhuis plein, worden gesitueerd. WADDINXVEEN - Afgelopen kunnen overhandigen voor het zondag werd voor de laatste graven van waterputten en het bouwen van dammen om re genwater te kunnen verzame len. Aan de sponsorloop is een bal lonnenwedstrijd verbonden: bij de start zullen de kinderen hun ballonnen loslaten.Voor de kin deren van wie de ballonnen het verst komen zijn er enkele prij zen. Diverse organisaties en firma’s verlenen gratis hun medewer king. Zo staat de bus van de E.H.B.O.vereniging Waddinx veen klaar, de scoutinggroep Klimop en de atletiekvereniging Antilope bieden de helpende hand. Er is limonade ter be schikking gesteld en tijdens het lopen zullen er in de stempel- kramen stukjes tomaat en komkommer klaar liggen voor de dorstige deelnemers. Ook de ballonnen en het drijfgas zijn de Kerngroep aangeboden. De start voor kinderen van groep 1-4 is om 18.00 uur pre cies. Zij lopen tot 19.00 uur. De tweede start is om 19.15 uur voor groep 5-8. Zij lopen tot 20.00 uur. Na afloop is er voor iedere deelnemer een bijzon dere herinnering uit Ethiopië. Kinderen die zich niet via de school op hebben gegeven kun nen dit ook zelf doen bij Nolda Hootsmans tel:612 807. WADDINXVEEN - Op de clubavond van WSV ontmoet ten de beide koplopers, Bart hold Jansen en Hans van Wou denberg elkaar rechtstreeks. Hans won, hoewel hij met zwart speelde, een paar pion nen; maar Barthold dwong re mise af door eeuwig schaak. Daarmee blijft Hans een on miskenbare voorsprong hou den van enige tientallen punten. Ronald Dannis wilde aan de reeks remises van Eduard Phi lipse een einde maken. Dat luk te. Biniam David had ambitie om zich voor het eerste achttal te plaatsen. Een overwinning op na 3 van de 4 wedstrijden had den 2 teams 3 gewonnen wed strijden. Zij moesten de finale met el kaar aangaan. Het was een spannende wedstrijd en Sjaak van Rijn ging met de wisselbe ker naar huis. De uiteindelijke einduitslag is alsvolgt: I .S.v.Rijn/H.v.Woudenberg 4-4- 31 2.A.Schouten/Toos Wub- ben 4-3-22+; 3.J.v.Buuren/B.Monster 4-3- I5+. Alle teams behaalden minimaal één winstpartij en een ieder ging met een leuke herinnering en kleine attentie naar huis. Dankzij de financiële steun van de firma Boers Holland werd dit toernooi weer een succes. 1e start: 15.30 uur (leeftijd 4 - jaar) 2e start: 19.15 uur (leeftijd -12 jaar) De opbrengst is voor (drink)waterprojecten in Ethiopië. Het startschot zal gelost worden door Ayduna Aitnafa, de bekende Ethiopische marathonloper groep “Klimop”, E.H.B.O ver. Waddinxveen en de firma’s Albert Heijn, De Bas, Vis, v.d. Lans en Reproset kopie+. WADDINXVEEN - In de afde- lingscompetitie 4 tegen 4 is er weer een wedstrijddag afge werkt. De Waddinxveense teams staan er na twee wedstrijden over het algemeen redelijk voor. In elke klasse spelen zes teams. In de klasse IA staat het team E.Nieuwland/T.Wubben/LRoos /WVersluis op de 2e plaats en team W.v.Bockom Maas/ N.Ou- was ongetwijfeld de toekomsti ge verkeerssituatie. Met name tijdens de eerste inspraak avond, die werd bezocht door een honderdtal inwoners uit het centrumgebied, gaven velen aan hier ongerust over te zijn. In de visie van de gemeente moet het centrum goed bereik baar zijn voor automobilisten, maar moet het gebied zelf gro tendeels autovrij worden. Het geen betekent dat er voldoen de parkeergelegenheid moet komen aan de randen - deels ondergronds - en ook dat er nogal wat verkeer via de noordkant om het centrum heen moet worden geleid, langs de voorgestelde nieuwe Sou- burghlaan en de Oranjelaan. Tegenover de soms felle kritiek van inwoners die sterke ver keersoverlast ten noorden van het centrum vrezen, hield het college vast aan de overtuiging dijk/ F.v.Dijken/Rob v.Dijken op dat dit binnen acceptabele de 4e plaats. In klasse IB team grenzen kan blijven. Immers, nu J.Kooistra/H.Cammeraat/B.Lan lijden enkele straten hevig on- ting/P.v.d.Made op de 3e plaats der het verkeer, in de toekomst en H.v.Woudenberg/P.Rube- wordt de pijn verdeeld. De ge- ling/J.Hulskamp/T.Hulskamp op de 4e plaats. In de klasse 2B A.Janssen/ M.Janssen/I.Matla/L.Krieken op /A.Janssen 15-8-7+; 8. N.Schifferling/W.v.Bockom Maas/N.Oudijk 15-8-32-; 9. C.Monster/B.Monster/M.Jans sen 15-7-28-; lO.l.v.Gils/R.Ver- sluis/H.v.Woudenberg 15-7-7-, Op 13 mei werd het 10e Wou- brechttoernooi gespeeld. I2 deelnemers van het gezinsver vangend tehuis waren in een doublettencompetitie gekop peld aan een lid van de vereni ging- Het toernooi werd onder schitterende weersomstandig heden gespeeld. Het lijkt wel of er een zegen op dit toernooi rust, want in het I0 jarig be staan is er nog nooit een dag slecht weer geweest. Het werd een spannend toernooi, want speelde het springplank team 3 tegen Zevenhuizen, maar on dervond nauwelijks tegenstand waardoor ze al vrij snel klaar was en met een 10-0 winst huiswaarts keerde. Invictus 8 had nog een kleine kans kampioen te worden. Te gen Spotvogels dienden ze te winnen. Omdat dit team op nummer een stond en het het laatste speel-weekend was, was dit de V 7 v J

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25