ter Wie jarig is traktee Ideeën opdoen voor de tuin met boottocht door Boskoop Tuinmeubel specialist 15% J IF1 J-follanct 12 maanden uw KORTING op het maakloon van een vouwgordijn /SILCO JONGENEEL Juni actie St. Victorstraat 54 W’veen (0182) 61 68 78 Waddinxveen 2^ Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen europaJuin Boskoop Gouda I I 'i I *7.,* j 'I- l-y>’ Natuurrijk Boskoop is in de lente een lust voor het oog. Foto: Marianka Peters geldig van 1 juni t/m 30 juni tabel, maar ook geluiddem pend en warmte-isolerend. maar ook voor innovatie op vormgevingsgebied. De tex- tielontwerpers hebben met le vendige structuren, trendy kleuren en actuele dessins een twist een ’moderne klassieker’ is geworden. De eigentijdse collectie wollen tapijten en karpetten van Wools of New Zealand is gemakkelijke te herkennen aan het logo met een gestilleerd varenblad. Dit beeldmerk staat symbool voor het ongerepte Nieuw- Zeelandse landschap en biedt de zekerheid dat het tapijt voldoet aan de allerhoogste kwaliteits- en milieueisen. Pa- ze week vele spectaculaire aanbiedin gen. Zo zijn er vele artikelen waarbij het tweede artikel voor slechts een gulden kan worden aangeschaft. Hieronder vallen onder meer grand foulards, glaswerk, zit- en stoelkus- sens en fotolijstjes. Ook voor andere artikelen gelden verrassende aanbie dingen. Voor diverse hifi-meubelen geldt de ze week een extra korting van twin tig procent, sfeervolle houten plante- netagères gaan met dertig procent korting de deur uit en op de welbe kende trendy zonneklok geldt een korting van maar liefst veertig pro cent. Onlangs is de nieuwe fraaie catalo gus van Trendhopper Gouda versche nen. Deze nieuwe catalogus Trend 2000 staat weer boordevol wooni- deeën, gecompleteerd met ontelbare accessoires voor sfeervol wonen.Tij dens de jubileumweek gelden ook voor artikelen uit de catalogus inte ressante aanbiedingen. „We gaan er een echt feest van ma ken”, aldus Alain. „Voor iedereen is er gratis een kopje koffie of thee en voor de kids zijn er ook volop ver- en 1,80 meter onder het waterpeil van de Gouwe ligt, is vastgelegd en behelst een afstand van vijf kilometer.Toch duurt de tocht al snel anderhalf uur. Dat komt omdat slechts stapvoets gevaren mag worden. En niet met een motor maar aan de hand van een drie meter lange stok, waarmee men zich afzet tegen de bodem. Er moet zo langzaam gevaren worden, omdat de kant van de kwekerij en erg zacht zijn en anders kunnen af brokkelen. De tocht staat bekend als de azaleatocht, vanwege de vele azalea’s die onderweg gepasseerd worden. Bloeiende planten moeten onderweg echter niet al te veel verwacht worden. Boomkwekers weten als geen ander dat bloeiende planten niet of nauwelijks groeien. Daarom knippen zijn de bloemen vaak weg. Boskoop is en blijft natuurlijk een handelsgebied. In mei zijn met name de Japanse Azalea, de magnolia en de rodo dendrons, in al hun soorten, het bekijken meer dan waard. Tijdens de tocht kunnen deelnemers ideeën opdoen voor hun eigen tuin. De begeleiders vertellen verder over de ma nier van kweken, ze leggen het verschil uit tussen planten, struiken en heesters en vertellen over de opmars van de Bo- skoopse potcultuur, die het kweken in de ’volle grond’ naar de achtergrond heeft gedrukt. Ook het proefstation krijgt alle aandacht. Bij de VW heten de boottochten ’Er op uit met de VW-Boskoop’. Elke tocht be gint bij het boomkwekerijmuseum aan de Reijerskoop.Voor meer informatie: 0172-214644. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur snaperingen en limonade.” Wilde u toch al iets nieuws in uw in terieur. Breng dan komende week een bezoek aan Trendhopper Gouda en laat u verrassen door de talloze mogelijkheden en aantrekkelijke aan biedingen. Kortom, sfeershoppen bij Trendhop- per Gouda is vooral deze week ze ker de moeite waard. BOSKOOP - Boskoop staat in bloei. En nu een IJsheiligen gepasseerd zijn, kan er wat nachtvorst betreft ook niets meer misgaan. Als de weersomstandigheden het toelaten is een fietstocht door het polderlandschap aldaar dan ook zeker de moeite waard. Niet alleen de overweldi gende natuur, maar ook de karakteristie ke huizen, zowel die in ’Oud Boskoop’ als in de nieuwbouwwijk Waterrijk, zijn de moeite van het bekijken zeker waard. Het kwekersdorp heeft een naam hoog te houden. Nergens in Nederland zijn alle tuinen, rondom die huizen gelegen, zo goed bij- gfehouden. Boskoop is dan eigenlijk een groot tuincentrum.Tja, over visitekaartje gesproken... Hoewel de fiets meer voor de hand lig gend is, kan Boskoop ook uitstekend per boot bezichtigd worden. Om goede ideeën voor uw tuin op te doen, valt een boottocht, georganiseerd door de VW Boskoop in de periode april tot oktober, aan te raden. Boven dien kunt u dan nog het een en ander le ren over het werk van de boomkweker, want de tocht is onder begeleiding. De boottocht door het boomkwekerijge- bied, dat 900 kwekerijen en maar liefst 1300 kilometer vaarten en sloten omvat 100% zuiver scheerwol en valt onder het label Wools of New Zealand. schapen Het eigentijdse palet is afge stemd op de meer aardse woonstijlen. Een aantal van de negen kleuren past per fect bij het Zen-geïnspireer- Inzet: 47 i miljoen Nieuw» Zeelandse schapen produceren sterke en zachte wol, die geverfd kan worden in eigentijdse kleuren. S py voelt tussen strak design zal een voorkeur hebben voor wat koelere nuances zoals rendier en robbengrijs. De dichte, robuuste structuur maakt deze kwaliteit geschikt voor intensief gebruik: woon kamer, gang en werkkamer. Meubels en stoelen met zwenkwielen vormen geen en kel probleem. De voorbehandeling met Scotchgard vezelbescherming zorgt ervoor dat vuil en vlek ken niet snel aan het wollen tapijt aanhechten. Hierdoor is het onderhoud van Parade Astrakan eenvoudig en heeft u een vloerbedekking in huis ge haald die lange tijd mooi en fris zal blijven. Voor meer informatie: 020- 6592849. GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) GOUDA - Aanstaande zaterdag viert Trendhopper Gouda haar eenjarig bestaan, dat op grootse wijze gevierd zal worden. De gehele week staat al in het teken van verschillende festiviteiten, maar de climax zal op de verjaardag zelf plaatsvinden. Zo kunnen klanten die op donderdag, vrijdag en zaterdag minimaal vijftig gulden bij Trendhop- per Gouda besteden, een gratis taart afhalen bij banketbakkerij Herfst aan de Lange Tiendeweg. Aanstaande za terdag ontvangen alle klanten bij aan koop bovendien gratis een fleurige attentie van JP Bloembinders uit Gouda. „We willen goed uitpakken met ons eenjarig bestaan”, vertelt Alain de Werd enthousiast. „Terwijl de ou ders gezellig winkelen in onze winke len kunnen de kleintjes zich zaterdag laten schminken en ook is een clown aanwezig die de kinderen zal verma ken. Kortom, er staat heel wat te ge beuren.” Onder het motto ’wie jarig is trak teert’ biedt Trendhopper Gouda de- De snelle informatiemaat schappij brengt'taf van veran deringen. Het leven wordt jachtiger, de werkdruk hoger. De 24-uurs economie is niet meer te stuiten. Ook in het in terieur verandert er veel. Computers en aanverwante vormen van communicatie ha len de wereld binnen.Toch laat niet iedereen zich meesleuren in de maalstroom van het digi tale tijdperk. Afstand nemen is het sleutelwoord. Voor steeds meer jonge professionals is kwalitatief onberispelijk tapijt, een warm, geborgen interieur dan ook een bewuste keuze. Tot rust komen om je emotio nele balans te hervinden. Op basis van deze primaire be hoefte is de afgelopen jaren de hele nieuwe stijl gevonden, ’low living’ trend ontstaan. Het is vooral aan hun inzet te Deze basic woonstijl wil het danken dat wollen tapijt onbe- geestelijk welzijn stimuleren door het contact met de aar de, de bron van alle energie. Lage zitmeubelen, poefs, na tuurlijke materialen en aaibaar interieurtextiel zijn de basis elementen. Ze vormen een koesterende cocon die het evenwicht herstelt tussen ra tioneel en emotioneel, tussen inspanning en ontspanning. Zachte vloerbedekking speelt in dit thema uiteraard een be langrijke rol. Lekker op blote rade Tapijt is een toonaange- voeten lopen, op de grond lig- vende fabrikant van wollen gen lezen, met je hand door de tapijten in Nederland. De af pool woelen; het zijn zintuiglij- gelopen tijd heeft Parade bij ke genoegens die bij het leven het ontwikkelen van nieuwe wolcollecties getracht om een jonge, zelfbewuste en minder traditionele groep van consumenten voor wol te interesseren. Deze filoso- een Rijneveld 86 N 207 afslag Boskoop Noordoost Achterwillenseweg 31 Nabij NS-station Gouda Goverwelle door de wol geverfd kan wor- de interieur zoals Camel en den in heldere, sprankelende Reebruin. Wie zich meer hap- kleuren. Zonder bleekproces, dus milieuvriendelijk, wat naadloos past in een meer ecologische levensstijl. Tapijten die gemaakt zijn van deze ver antwoorde grondstof dragen de naam Wools of New Ze aland. Deze is wereldwijd slechts aan een selecte groep topfabrikan- ten in licentie gegeven. Zij staan niet alleen garant voor Parade Astrakan tapijt voelt rul en zacht aan, net als de krullende vacht van een te pasgeboren lam.Astrakan g is uitgevoerd in 100% zuiver J scheerwol en H valt onder het S label Wools of f New Zealand. I horen. Mits het gebruikte ma teriaal maar eerlijk en puur is. Steeds meer jonge wooncon sumenten, ’dertigplussers’, kie zen daarom heel bewust voor de oude, vertrouwde pluspun- fie heeft geresulteerd in ten van wol. Want wol heeft aantal verrassend nieuwe ty- het allemaal. De veerkrachtige pologieën van woltapijt met vezels zijn niet alleen comfor- een eigentijdse en trendy look. Parade Astrakan is hier van het laatste voorbeeld. Daarnaast zorgt het natuurlij- waarbij de trend naar het ke vochtregulerende vermo- ’low living’ de voornaamste gen voor een prettiger bin- inspiratiebron is geweest. De nenklimaat. Ook optisch doet ruige optiek van de over- wollen tapijt het goed: het is twijnde pool past helemaal slijtvast, pletbestendig en be- bij het aaibare, ontspannende houdt lange tijd z’n glans en volume. Het selecteren van de juiste wolsoort is de eerste stap op weg naar kwaliteitstapijt. Wol lam. Astrakan is uitgevoerd in uit New Zealand heeft vanwe ge het klimaat exact de juiste eigenschappen. De 47 miljoen Nieuw-Zeelandse produceren een sterke, comp acte vezel die toch zacht en warm aanvoelt. Een vezel die bovendien zuiver wit is waar- wonen. Het dubbelgedraaide poolgaren voelt rul en zacht aan, net als de krullende vacht van een pasgeboren

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27