WADDINXVE BELEIDSPLAN 2001-2004 I’ OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° r h I R T E U B R N E K E M E E G GROEN BEZWAAR BOUWZAKEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN WERKZAAMHEDEN RIOLERING CENTRUMGEBIED KRUISPUNT STATIONSSTRAAT/RIJNLANDSTRAAT AFGESLOTEN VERGADERINGEN KLEDINGINZAMELING BOEKJE 'VERZEN VOOR 4 MEI' TIJDELIJK OP. Procedure Het complete beleidsplan ligt, zoals al eerder aangekondigd, vanaf 12 mei ter inzage voor de inwoners van Waddinxveen. Bovendien wordt het plan toegestuurd aan instellingen waarmee de gemeente een subsidierelatie heeft. Zij kunnen tot 8 juni reageren middels een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Daarna bespreekt het college de reacties en wordt het plan aangeboden aan de raadscommissies. Degenen die hebben gereageerd, kunnen hun reactie eventueel toelichten tijdens deze vergaderingen. Verder kan iedereen van het spreek recht gebruik maken. De vergaderdata zijn: commissie ORSZ en ROEZ op 20 juni, de commissie FPO en WOZS op 22 juni en de commissie ABZ op 27 juni. De vergaderingen beginnen 20.00 uur en zijn openbaar. Daarna wordt het beleidsplan vastgesteld in de vergadering van de gemeenteraad op 5 juli 2000, aanvang 19.00 uur. MILIEUZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN OPSCHOONDAG IN ZUID 3 esdoorns nabij 4» is iraken in of gevraagd: de gemeente het openbaar onderwijs Wettelijke of bestaande verplichtingen (a) Igemeen de afgelopen jaren heeft de gemeente Waddinxveen zich flink kunnen uitbreiden. de (ruimtelijke) structuurschets 2015 - Formatie-uitbreiding 624680 COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting In verband met wettelijke verplichtingen worden onder meer verhoging van uitgaven üeiueetttehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur ver hef SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Geen budget gers. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 i de om 3 van de Ie notitie van een bouw de Alberdingk Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. het bestuur van BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Woubrechterf 21a, 2 bomen - Troelstrahoeve 51,1 els in de achtertuin Kamilleveld 10, 2 berken in de achtertuin - Prinses Beatrixlaan, 1 dode berk in openbaar groen naast nr. 124 Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond werkdagen t i het gemeentehuis. Iedereen kan tot 8 juni rak leveren. over de beschikkingen Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in de verlening van een kunt u binnen een ding/uitreiking van indienen bij het college j mnen gratis worden afgehaald bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. een eventuele het kabinet zal i van de beste- het centrum. de volgende plannen uit het collegeprogramma wél uit te I voor ter beschikking te stellen dan aanvankelijk was voor de volgende zaken waarvoor i zijn ingediend: linxveen-Pelhrimov kledinginzameling Voor deze inza- een groot aantal zaken uit het collegeprogramma die wél door- r komt namelijk extra geld voor: civieltechnische kunstwerken, zoals bruggen enz. uw belang bent getroffen door - hiervoor genoemde - verleende beschikking, termijn van zes weken na de dag van verzen- de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift van B W (tenzij in de publicatie een Om de dag goed te doen slagen, hoopt de bewonerscommissie dat ,J„. _lt de wijk zich zullen aanmelden voor deze dag. U kunt u opgeven bij de coördinator van de Opschoondag, tel. 616641De gezamenlijke aanpak van zoveel m< ners zorgt ervoor dat het een gezellige dag wordt voor jong en oud. Niet alleen de wijkbewoners doen mee. Ook de gemeente helpt met materiaal om de dag tot een succes te maken. Als u ook ideeën hebt om deze dag goed te doen slagen, kunt u deze eveneens doorgeven aan Cor Huisman. Doe mee, het is immers ook uw wijk! De gemeente stelt ieder jaar een beleidsplan op. Hierin staan de onderwerpen die de gemeente van plan is om te verwezenlijken in het komende jaar, alsook de wensen voor de daaropvolgende drie jaar. Sommige zaken kunnen wél doorgang vinden maar er wordt geen extra geld voor beschikbaar gesteld: - geen extra geld meer voor instandhouding straatmeubilair en onderhoud watergan gen - geen geld voor externe ondersteuning onderzoek verzelfstandiging zwembad - geen geld meer voor subsidieregeling in verband met de verbetering toegankelijkheid openbare gebouwen voor minder validen voorgesteld wegens: - het Regionaal Indicatie Orgaan zorg - het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland - het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen - omvangrijke woonvoorzieningen Wet Voorzieningen Gehandicapten - het Centrum Werk en Inkomen - Centrale Post Ambulance Vervoer Uitbreiding kamermuziekconcerten Subsidieverzoeken allochtone organisaties Subsidieverstrekking naschoolse opvang Uitvoering milieu monitor Uitbesteding beheer woonwagens Uitbesteding bepaling arbeidsgeschiktheid I voor kleine verkeersmaatregelen naar aanleiding van Het college stelt wél geld ter beschikking aan de volgende projecten, al is het in een aantal gevallen minder dan eerder in de planning is opgenomen of gevraagd: Vrouwenopvang centrum De Burger Centraal tweede fase Budgetverhoging WOOP Subsidieverhoging bibliotheek Subsidieverhoging Kreater Subsidieverhoging stichting peuterspeelzalen Vaststellen gemeentelijk geluidsbeleid Het college stelt voor om voeren, maar er minder geld voorgenomen. Dit betreft: - Regionalisering van l._: L - uitbouw wijk en buurtbeheer - uitvoering nota "Jeugdbeleid in de groei" - realisatie energiebesparing OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. overleg met bur- VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD Onderweg 63: het oprichten van een berging schuur berging Aletta Jacobshoeve 12: het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Sterrenlaan 41: het oprichten van een berging gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een meubeltoonzaal, lift en trappenhuis. Middelburgseweg 7: het opricnten van een loods berging Bilderdijklaan 48: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Bonenakker 14: het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak Dorpstraat 58: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een galerie NOTITIE HERIJKING SUBSIDIEBUDGETTEN B W hebben op 9 mei 2000 een besluit genomen over de notitie "Herijking subsidiebudgetten". De nieuwe subsidieperiode is vast gesteld op vier jaar, te weten 2001 t/m 2004. Met behulp van deze notitie worden nieuwe subsidiebudgetten vastgesteld met de daarbij behorende te leveren prestaties. Tevens wordt in de notitie aandacht geschonken aan het gemeente lijk beleid m.b.t. de subsidiëring van koninginnedagactiviteiten. De bestaande subsidieregeling voor koninginnedagactiviteiten wordt ondergebracht bij de begrotingspost "nader te verdelen eenmalige subsidies". Voor koninginnedagactiviteiten wordt vanaf 2001 een incidenteel subsidiebedrag gehanteerd van f 500,-. De notitie ligt op werkdagen ter inzage bij de balie Publieksvoorlichting van I 2000 schriftelijk insprai Ook is het mogelijk om in te spreken tijdens de vergadering raadscommissie Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sport die de plus het inspraakverslag behandelt in haar vergadering van 22 juni a.s. Als u wilt inspreken tijdens deze commissievergadering kunt u dit vooraf doorgeven aan de plaatsvervangend secretaris van de raadscommissie, mevrouw A.H.J. Siegers-de Ruiter, tel. 624734. De werkzaamheden voor de renovatie van het riool in de Rijnlandstraat (vervolgens langs het kinderdagverblijf De Boemel, door de Kerkweg Oost tot in de Oranjelaan) is inmiddels zover gevorderd dat op maandag 22 mei het kruispunt Stationsstraat/Rijnlandstraat afgesloten moet worden. Tijdens de afsluiting wordt het doorgaande autoverkeer omgeleid d.m.v. verkeersborden. Voetgangers kunnen het kruispunt wel pas seren. Instellingen en bedrijven blijven bereikbaar via een omweg of via een tijdelijke voorziening. De werkzaamheden aan dit kruispunt duren circa drie weken. De Beukenhof is langer afgesloten omdat het vervolg van de renovatie via de Beukenhof loopt. Wij zullen trachten de overlast zo beperkt mogelijk te houden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. van Bruinisse (tel. 624806). De gemeente wil graag dat de bevolking kennis neemt van deze plannen. Op die manier kunt u zien wat de gemeente zoal wél of niet doet met de door u en door andere overheden verstrekte gel den. Bovendien wordt u zo in staat gesteld om uw mening kenbaar te maken en om in te spreken. Het gemeentebestuur bespreekt daarna uw zienswijze en neeft zo de mogelijkheid om uw initiatie ven af te wegen tegen andere plannen. Reacties op dit beleidsplan kunt u tot uiterlijk 8 juni 2000 sturen aan het college van burge meester en wethouders van de gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Publieksvoorlichting inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 23 mei 2000, aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1999; - Procedure en voorstel wijze van behandeling Beleidsplan 2001- 2004; Nota van uitgangspunten Centrumgebied; - Uitgangspunten prostitutiebeleid; Notitie "beleidsdoelstellingen kleine, hoogwaardige organisatie - Referendumvoorstel D66; - Beleidsregels Interactief Besturen; - Motie gemeenteraad Achtkarspelen, inzake hoogte rijksvergoeding bestuurskosten scholen openbaar en bijzonder primair onderwijs. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kan tooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daar bij gelden is in net gemeentehuis een brochure ver krijgbaar. Op donderdag 18 mei a.s. wordt een gehouden door de Stichting Beter Milieu te Strijen. meling is door de gemeente vergunning verleend. andere procedure is vermeld). Informatie kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Ter gelegenheid van het 55ste herdenkingsjaar en omdat Hans Geel al 35 jaar een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de dodenherdenking in Waddinxveen, heeft de gemeente in overleg met Hans Geel een bloemlezing met de meest aansprekende gedichten opgenomen in een boekje, genaamd Verzen voor 4 mei.. De vraag naar dit boekje is vele malen groter dan wij hadden wacht. De eerste en tweede oplage zijn op. Wij verwachten aan einde van deze of begin volgende week weer een nieuwe voorraad te ontvangen. De boekjes kui Gelukkig zijn er ook gang kunnen vinden; er ae instandhouding van civieltechnische I bebording in verband met verkeersveiligheid belijning van wegen instandhouding beschoeiingen vervaardiging van actualisatie ouderennota Verhoging rijksbijdrage De huidige plannen van het college zijn zover mogelijk gebaseerd op verhoging van de rijksbijdrage aan gemeenten. In de meinota van I. blijken hoeveel deze extra bijdrage bedraagt. De nadruk ten aanzien ding van eenmalige middelen komt te liggen bij de realisatie van l._i COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 25 mei 2000, aanvang 19.30 uur. Op de agenda o.a.: een bezwaarschrift tegen een besluit tot toekenning van een ver voersvoorziening (Wet voorzieningen gehandicapten) - een bezwaarschrift tegen een besluit tot weigering vc vergunning t.b.v. het oprichten van een clubhuis aan d Thijmlaan De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. Nieuw beleid (c) Ook in hef nieuwe beleid kunnen de voornemens niet ongewijzigd worden uitge voerd. Eveneens aan de hand van de drie eerder genoemde uitgangspunten en de toetsing op onvermijdelijkheid en onuitstelbaarheid is het college tot de slotsom geko men dat er (gedeeltelijk) kan worden afgezien van verhoging van uitgaven oï ver schuift er een uitgave naar een ander jaar. tie en instellingen en verenigingen binnen de gemeente. Dit is nieuw beleid (c). En uit eindelijk is er natuudijk het bestaande beleid (d). Deze onderdelen van het beleids plan zorgen allen voor een verhoging van de uitgaven. De verhoging van alle uitga ven gezamenlijk is dit jaar zo hoog, aat niet alle plannen kunnen worden uitgevoerd. Er moet dus worden omgebogen. Bestaand beleid (d) Na het nemen van deze bezuinigingsmaatregelen resteert er nog een I miljoen tekort. Het college heeft aan het managementteam van gevraagd om met voorstellen te komen om begrotingsposten worden gekeken in hoeverre zij passen bij de door het college vast- gestelde uitgangspunten en en onuitstelbaar zijn. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Esdoornlaan 25, 1 conifeer in de zijtuin Distelveld 16, 1 ceder in de achtertuin nabij de erfscheiding Zuidkade 220, 1 linde, 1 berk, 1 dode iep en 3 esdoorns nabij sloot en erfscheiding in de achtertuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, alsbedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Hart komen er nu echter belangrijke meer beheren dan bouwen. Dit neeft de gemeente waardoor ombui- w van een modem, goed geoutilleerd Centrum heeft echter hoge prioriteit. Hiervoor wordt dan ook voldoende geld gere serveerd: 4 miljoen voor de multifunctionele accommodatie en 3 x 1,5 miljoen per aar voor de verkeersmaatregelen centrum. Bij de beheerplannen wordt een eerdere torting 'gerepareerd' en wordt daarom voor het onderhoud infrastructuur een sedrag van 1 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Vorig jaar slaagde het gemeentebestuur erin om een sluitende begroting te presente ren. Dit ging in beginsel gepaard zonder verhoging van de gemeentelijke belastin gen en andere gemeentelijke bijdragen boven de inflatiecorrectie. Ook dit jaar is er geen verhoging gepland van de Onroerende Zaak Belasting voor burgers, anders dan de inflatiecorrectie. In verband met de landelijke herwaardering naar aanleiding van de Wet Onroerende Zaken (WOZ) wordt er wel een OZB-verhoging voor bedrijfspanden overwogen. Daarnaast zal er gekozen moeten worden welke plan nen wél, niet of slechts gedeeltelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gemeentelijk beleidsplan is opgebouwd uit een aantal onderdelen. Er zijn wette lijke verplichtingen waaraan de gemeente moet voldoen zoals een verhoging van salarissen of afdrachten aan gemeenschappelijke regelingen (o). Daarnaast is er het collegeprogramma, waarin staat welke beleidsvoornemens het college gedurende de zittingstermijn wil uitvoeren (b). Door omstandigheden kunnen nog niet eerder geplande uitgaven nodig zijn. Dit zijn veelal wensen van de gemeentelijke organisa- Al<- In Door de ligging van de gemeente in het Groene beperkingen in deze groei: Waddinxveen gaat i negatieve gevolgen voor de financiële situatie van gingen noodzakelijk zijn. De totstandkoming Centrum heeft echter hoge prioriteit. Hiervoor serveerd: 4 miljoen Burgemeester en wethouders stellen voor om o.a. de volgende plannen uit het colle geprogramma waarvoor extra geld nodig is, niet meer of voorlopig niet uit te voe ren: - politieke bewustwording jongeren - ondersteuning vrijwilligerswerk - permanente huisvesting voor het Historisch Genootschap; De gemeente is altijd verplicht om aan wettelijke vereisten of eerdere afspi samenwerkingsverbanden (a) te voldoen. Hierop kan dus niets bezuinigd worden. Wel kan er bezuinigd worden op de onderdelen (b), (c) en (d). Collegeprogramma (b) Hef college had graag de onderwerpen die opgenomen zijn in het collegepro gramma, onverkort willen handhaven. Hierover is immers destijds, bij het aantreden van het college, politieke overeenstemming bereikt. Daarnaast zijn er in het college programma een aantal algemene uitgangspunten voor het beleid vastgesteld: verbe teringen van de dienstverlening aan de burger, (integrale) veiligheid en bevordering van maatschappelijke deelname. Omdat dit programma om financiële redenen niet in zijn geheel kan worden uitgevoerd, heeft het college keuzes moeten maken. Dit is gedaan aan de hand van de bovengenoemde algemene uitgangspunten en vervol gens de vraag of uitgaven onvermijdelijk of niet uitgesteld kunnen worden. A ONTWERPBESLUIT B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieu beheer te verlenen aan: - V.O.F. Van Luijk h.o.d.n.’ S.V.L. Heftruckservice, oprich ten en in werking hebben van een inrichting voor het verkopen, opslaan en repareren van heftrucks op het perceel Coenecoop 111-113. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 15 juni 2000 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over het ont werpbesluiten of het mondeling inbrengen van bedenkingen daar tegen een afspraak maken, tel. 624838. Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een ver zoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. BESLUIT Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel Kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Er is géén verhoging van de uitgaven mogelijk deels verzoeken door instellingen en verenigingen - Subsidieverhoging st. Vriendschapsband Wadainx - Formatie-uitbreiding voor onderwijskundige ondersteuning bij taken als schoolbe stuur en onderwijsachterstandenbeleid - Opstellen lijst beeldbepalende panden - Subsidieverhoging voor nieuwbouw atletiekvereniging Antilope De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: - Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO): aanbrengen spandoeken tijdens ANGO-collecteweek van 11 t/m 17 juni 2000; - Atletiekvereniging S.C. Antilope: "Gouwebosloop" op 6 juni 2000, locatie Gouwebos van 19.30 uur tot 21.00 uur; - Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S.: Sponsorskeelertocht rond Petteplas op zaterdag 20 mei van 16.15 uur tot 17.45 uur; De Egelantier/A. Hortensius te Hazerswoude: Ontheffing o.g.v. art. 38 Drank- en Horecawet om op 22 juni 2000 van 20.00 uur t/m 00.15 uur zwak-alcoholische drank te mogen schenken op het feest van het Coenecoop College (eerste lustrum). - Terrasvergunning: Nesse 18; Party-Service Gertjan van der Loo: plaatsen tijdelijk pavil- joencomplex op het sportterrein Be Fair t.g.v. een feest en receptie. Rectificatie: Vorige week is abusievelijk in deze rubriek gemeld dat de Openluchtmuziekdag, georganiseerd door de St. Wijkwerk de Zuidplas wordt gehouden op 30 juni 2000. Dit moet zijn zaterdag 3 juni 2000. Op 9 mei 2000 is een Wet milieubeheervergunning verleend aan: - Movit Carrosserie Wagenbouw B.V., oprichten en in werking hebben van een carrosserie- en wegenbouwbe drijf op het perceel Piasweg 162 Tegen de besluiten kunt u tot 29 juni 2000 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van deze Afdeling op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is grif fierecht verschuldigd. Het besluit is gewijzigd t.o.v. het ontwerpbesluit. Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen net ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit. Vanaf 18 mei 2000 ligt het ontwerpbesluit vier weken (tot 15 juni 2000) en het besluit zes weken (tot 29 juni 2000) ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aan eengesloten uren (tel. 624838, de heer W. van Valen). Schaepmanhoeve 36: het oprichten van een berging i van een achtergeveldakvlak Noordkade 157: het bedrag van 2,3 i i de gemeente dit tekort te dekken. Daarbij zal bij alle lil iKXSVtJilC Z.I] pCJDoClI LJI| UC CJGKJI 1 lel UkJlieyc de vraag of uitgaven wettelijk verplicht of onvermijdelijk De bewonerscommissie Zuid organiseert op zaterdag 17 juni a.s. de jaarlijkse Opschoondag. Op deze dag steken de bewoners de handen uit de mouwen om de wijk weer netjes de zomer in te laten gaan. loopt melden voor deze dag. U kunt de Opschoondag, Cor Huisman, iogelijk bewo og velen uit de

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3