Vedior De Gouden Wok tankraats Technisch medewerker medewerkers (sters) De Gouden Wok Receptionist Rondrit van de Trekkervrienden VERKOPER/CHAUFFEUR m/v B||\Van Bunningen Benoeming 3e wethouder verhit gemoederen in gemeenteraad Delegatie uit Pelhrimov bezoekt Waddinxveen Rommelmarkt aan de Dreef ii Bingo in de Boog IN ’T VEEN ADVOCATEN JAN KRAATS EXPORT B.V. Gesponsorde bretels binnenkomer voor wethouder Expositie in bieb ZEVENHUIZEN - Van 16 mei tot 27 juni is er in de openbare bibliotheek te Zevenhuizen een expositie van schetsen en teke ningen van Ernst de Vogel. De expositie bestaat uit tekeningen en schilderijen van mensen die de bieb bezoeken. De kunste naar ziet mensen, die of in een boek verdiept zijn of zoeken naar een boek en daarbij bij voorbeeld een bekende ont moeten. Zo ziet hij een con trast tussen de in zichzelf gekeerde lezer en degene die zoekt en ontmoet. Het thema van de tentoonstelling zou vol gens hem kunnen zijn: ’Op jezelf zijn en ontmoeten’. Over zich zelf zegt hij dat het hem erg be valt om met behulp van ver schillende technieken al teke nend iets of iemand uit te ver groten en zo te benadrukken wat hij belangrijk vindt. Tijdens de tentoonstelling zijn naast zijn bibliotheekschetsen ook zijn te keningen van elders in Zeven huizen te bekijken. Er zijn ook ’schetsen’ die in olieverf zijn uit gevoerd. Het is misschien leuk om te weten dat Ernst de Vogel het komende jaar vanaf septem ber Tekenen voor volwassenen, georganiseerd door de Zeven Muzen, over gaat nemen van Diet Alblas. De laatste zal nog wel het Tekenen voor kinderen blijven verzorgen. it f X ft Alt Jgg Vakantiewerken gevraagd!! Voor verdere informatie zien wij uw reactie graag tegemoet. Specialist in de agrarische sector Voor beide functies bieden wij een goede salariëring en aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden. Heb je interesse? Bel voor een oriënterend gesprek naar Jan van Bunningen, tel. 0172 - 611500. enthousiaste fulltime secretaresses Van Bunningen, Ford dealer voor Bodegraven en omgeving bouwt een nieuwe en ultramoderne showroom en servicecenter aan de Europaweg te Bodegraven. Op 8 juni wordt dit prachtige gebouw opgeleverd en krijgen wij de beschikking over perfect ingerichte en efficiënte werkplekken, waarbij veel aandacht is besteed aan een plezierige werkomgeving. Voor onze nieuwe behuizing zoeken wij met spoed een enthousiaste Jan Kraats is een bedrijf met directe verkoop van planten aan tuincentra in Engeland (0182)61 36 22 Van Eijk reacties: Frankrijklaan 2,2391PX, Hazerswoude-Dorp (itc-terrein) of bel Dhr. Kuo tel. (06) 24 56 02 56 Zijde 135 2771 EV Boskoop Tel. (0172) 21 23 31 Jexport BV Voor verdere uitbreiding van onze activiteiten zoeken wij een woerdenbodegraven Orderverzamelaars (m/v) Boomkwekerijmedewerkers Bingo in AF-centrum WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, afdeling Seniorenwerk or ganiseert op dinsdag 23 mei a.s. zegde informatie minimaal ge- een bingo-avond in het Anne Frank-centrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,00 voor één plankje of 5,00 voor twee plankjes voor ter ondersteuning van onze service-afdeling. Je hebt enkele jaren werkplaatservaring, bent klantvriendelijk, enthousiast, technisch onderlegd, gek van auto’s en je wilt je via opleidingen en cursussen verder bekwamen in het vak. Gedacht wordt aan een actief en inventief persoon met groot-rijbewijs en chauffeursdiploma. Hij bezoekt daar wekelijks een vaste, bestaande klantenkring, die hij ook verder uitbouwt en is daardoor veel van huis. Enige kennis van planten verdient zeker de voorkeur. enthousiaste representatieve parttime of fulltime leeftijd 18-35 jaar CHINEES ORIËNTAALS RESTAURANT zoekt voor haar nieuwe vestiging Je vormt het hart van ons bedrijf en assisteert de verkoopafdeling en de service-adviseurs. Het is vanzelf sprekend dat je een goede telefoonstem hebt, klantvriendelijk bent en commercieel en administratief inzicht hebt. Deze afwisselende baan is ook op parttime basis mogelijk. Tevens zijn wij op zoek naar een WOENSDAG 17 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 gen het bebouwen van ’de scha- HIEH WORDT GEbouwo. WADDINXVEEN - Op vrijdag I9 mei a.s. is er bingo in buurt centrum ’de Boog’. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huy- genslaan 2 in Waddinxveen. winnen.Alle 55-plussers zijn van harte welkom in het activitei tencentrum aan het Jan van Bij- nenpad I in Waddinxveen. geven dat de samenwerking ver broken was. Als oorzaak zag Freeke dat men van hem ver te kunnen zetten bleef Zijder- hand destijds niets anders over dan water bij de wijn te doen en ging uiteindelijk toch akkoord met een coalitie met daarin twee wethouders. De RPF, net los van een kon gelijk in de eerste raadsvergadering die hij moest lei den, zijn borst natmaken. Oorzaak was het voorstel na- de gevolgen zouden zijn, wanneer van der Stee de 'broekophouder' zou verwijderen. Ten einde van der Stee gelegenheid te geven dit op te lossen, werd de vergadering vervolgens even ge schorst. De hagelnieuwe wethouder deed vervol gens de bretels onderste boven aan, nam geluk wensen in ontvangst en nam daarna plaats achter de collegetafel. stelde dat een ieder gehoord hebbende het duidelijk was dat de standpunten niet meer zou den wijzigen en de koppen geteld konden worden. De gemeente werd een derde wethouder rij ker. pas blijken of het inruilen van de RPF voor de WD voor het col lege een verstandige zet is ge weest. Zowel namens RPF en CDA als namens CDA en PvdA werden een motie ingediend. De houderschap aan zouden kun nen. Deze club zal zich, wanneer het nieuwtje van het wethouder schap er af is, ook niet alles aan laten leunen. Daarnaast is de heer van der Stee een man die het politieke spel beheerst als MOERKAPELLE - De Trekkervrienden uit Moerkapelle houdt evenals voorgaande jaren op zaterdag 10 juni een rondrit met oude en antieke tractoren. De tocht voert langs de Mo lenviergang, het jachthuis aan de Rotte, de camping Zevenhuizen en de surfplas Zevenhui zen. Liefhebbers vanaf zéstien jaar kunnen op de trekkers meerijden. Kinderen kunnen mee in een speciale kinderbus. De tocht begint 's morgens om I0 uur bij het dorpshuis Op Bent u geïnteresseerd, dan kunt u uw schriftelijke sol licitatie tot 12 mei 2000 zenden aan Mr. M.L. Groen Postbus 46 2740 AA Waddinxveen toonstelling zal worden verricht op 23 mei om 15.00 uur door de heer J. Michal, die als cultu reel attache verbonden is aan de Tsjechische Ambassade in Den Haag, namens de gemeen te Waddinxveen zal wethouder A. van Holsteijn aanwezig zijn. Moer aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle. Deelnemers aan het evenement kunnen zich voor 27 mei opgeven bij Philip Vermulm (tel. 079-592780) of Bert Vermulm (0180-633213). Voor de rondrit wordt een bijdrage van 10 gulden per persoon gevraagd. Dit is voor de verzorging van koffie, limonade en een lunch pakket. Op zaterdag 26 augustus is er een open dag van de Trekkervrienden bij Van der Torren aan de Bredeweg in Waddinxveen. Het belooft weer een optocht met mooi gerestaureerde trekkers te worden. (Foto: Even Hardendood.) het plaatsnaambord Waddinx veen op de Beyerincklaan (met op de achtergrond de Wok- kels), de eerste van de veertien borden met de tekst "Vriend schapsband Waddinxveen-Pelh- rimov" door beide burgemees ters worden onthuld. Daarna zal de delegatie uit Pelh- rimov een tentoonstelling be zoeken die van 23 mei tot 2 ju ni zal worden ingericht in de hal van het Anne Frank-centrum met als titel Hoogtepunten uit de geschiedenis van de Tsjechi sche Staat. Deze tentoonstelling is dage lijks te bezichtigen tussen 10.00 en 15.00 uur, de toegang is gra tis. De opening van deze ten- Doe jij dit jaar examen en ben je de periode na je examen (nog) beschik baar voor werk kom dan snel bij ons langs, want wij hebben voldoende werk voor je!!!!!! Ook als je dit jaar geen examen doet en beschikbaar bent voor vakantie werk kom dan bij ons langs. Verder zijn wij op zoek naar: Voor een bedrijf in Hazerswoude zoeken wij een fulltime mede werker voor het verzamelen van boomkwekerijproducten. Of ben jij nog op zoek naar een leuke baan voor in de avonduren!! Kom snel langs voor meer informatie en je kunt per direct aan de slag. In Boskoop e.o. is er volop werk bij diverse boomkwekerijen! Zoek jij werk voor een korte of lange periode, voor de vakantie of voor de avonden! Wij zoeken meerdere gemotiveerde mede werkers voor o.a.: oppotten, stekken, schoffelen, snoeien. Voor inschrijving verzoeken wij u mee te nemen: paspoort/identiteits- bewijs, SOFI-nummer, bank/gironummer en ziekenfondskaart Galerij 4, BOSKOOP - Telefoon: (0172) 21 12 15 stevig te heeft bijgedragen aan deze breuk. De heer Bac van de SGP schetste uitgebreid de voor delen van een meer solide basis voor het college. Hij gaf aan dat in te gaan. Als voorstander van, Jeen maximale omvang van het dagelijks bestuur van de gemeen te’, was het voor hem niet moei lijk, toen het niet meer bleek te het politiek bedrijven van de SGP boteren tussen SGP en RPF. De WD-fractie bestaat uit louter zwaargewichten, wat mevrouw 7 ronden, inclusief een kopje wachtte, dat hij elk collegestand- koffie. Er zijn mooie prijzen te punt kritiekloos moest steunen. Freeke gaf aan niet in Schoone- beek te wonen en dus geen ja knikker te zijn. Later bleek uit de discussie, dat zijn standpunt, te- te later ook de Gooijer. Toen dat men hem te verstaan had ge- Spekman later wel haar excuses aan de aanwezige correspondent vast, dat de heer van der Stee tot maakte, haastte de Gooijer zich het college zou toetreden. Wolf door te verklaren dat ook hij met deze excuses kon leven en mocht de PvdA weer uit de strafbank. Wel was de Gooijer met deze komedie af van beantwoording van de vele vragen die Spekman Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle is in de persoon van van der Stee (WD) een nieuwe wethouder rijker.Voor hij echter achter de collegetafel plaats kon nemen, wees burgemeester Wolf hem er op dat reclame op zijn bretels, op sponsoring door een verzeke raar wees. Hij vond dat deze redame-uiting binnen het college niet kan, maar vroeg zich tevens af wat zoekt voor haar vestigingen in Alphen aan den Rijn en Waddinxveen, waar 18 medewerkers werkzaam zijn die bereid zijn in teamverband te werken. De werk zaamheden bestaan ondermeer uit telefoonbehande- ling, tekstverwerking, clientcontact, postafhandeling, archivering. Een flexibele, stressbestendige instelling is vereist, alsook een goede beheersing van de Nederlandse taal en Word. WADDINXVEEN - VERMIST: 18-04: Kater, halve smoke Britse korthaar. KL: donkergrijs. Roep naam Lukkie (omgeving We- stringdijk Moordrecht). 23- 04:Kater niet gecastreerd. Kleur: zwart met een wit plekje aan de bek. Is 2 jaar oud. Roep naam Shoebie (omgeving Tuin straat I2I Waddinxveen). GEVONDEN: 13-05: Poes of kater. KL: rood met wit. Heeft een witte streep over de rug en rode ringen op de staart. Heeft donkere ogen (Omgeving Zuid- plaslaan Waddinxveen). 10-05: Parkiet. Kleur geel en is mak (omgeving Wingerd Waddinx veen). DOOD GEVONDEN: Kater gecastreerd. Kleur zwart (om geving Mendelweg Boskoop). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi. Telefoon: 0182-630481. Op 27 mei zullen met het dage lijks bestuur van de Stichting Vriendschapband Waddinx- veen-Pelhrimov tal van lopende zaken worden besproken; in de namiddag zal het gezelschap uit Pelhrimov een bezoek brengen aan de braderie op de Dorp straat waarna men in de avon duren de terugreis zal aanvaar den. WADDINXVEEN - Van 25-27 mei zal een officiële delegatie uit Pelhrimov bestaande uit 8 personen met aan het hoofd burgemeester M. Brezina op uitnodiging van de gemeente Waddinxveen een bezoek bren gen aan Waddinxveen. De gasten zullen op 25 mei door burgemeester F. Jonkman op het gemeentehuis worden ontvangen. Op 26 mei zal een bezoek wor den gebracht aan Hoveniersbe drijf H. van Vliet aan de Onder weg te Waddinxveen waarna aansluitend Boskoop zal wor den aangedaan waar een rond vaart zal worden gehouden. De zelfde dag om 14.00 uur zal op tussen SGP en RPF tot het nul punt is teruggelopen. De be schuldigingen vlogen tussen Freeke en Bac over en weer. Naar het idee van Freeke was de door het college aan hem toege- WADDINXVEEN - Op zater dag 20 mei organiseert de Rommelmarktcommissie van de Gerformeerde Kerk van Waddinxveen een rommel markt op het evenemententer rein aan de Dreef in Waddinx veen. Om 09.00 uur zal marktmees ter Niek van Nielen het start- sien voor de markt geven en om 16.00 uur is de markt ge sloten. Meer dan 100 vrijwilligers zijn de afgelopen maanden druk be zig geweest met ophalen van rommelmarktspullen, het sorte ren ervan en met het vaststel len van de prijzen De netto-opbrengst van de rommelmarkt gaat voor 60% naar kerkelijke activiteiten in Waddinxveen en 40% wordt besteed aan goede doelen. Een groot deel van de spullen die overblijven, worden geschon ken aan instellingen die ze ver der verwerken en transporte ren naar onder andere Roemenië waar ze gratis be schikbaar worden gesteld en in dorpen worden verdeeld. en daarmee was een nipte meer derheid van acht stemmen bin nen de raad een feit. In de twee uur durende discussie, waar af en toe de vonken van af vlogen, standpunt’in deze kwestie in een bleek dat de aanvankelijke liefde artikel had verwoord. De Gooij er eiste op hoge toon excuses voor deze opmerking.Toen deze eerste voorzag er in de mogelijk- niet kwamen, gaf de Gooijer aan, heden van een college van SGP ’nu en in de toekomst nooit geen en WD, gesteund door CDA en vragen meer van de PvdA-fractie te zullen beantwoorden’. Dat deze manier van communi- RPF te onderzoeken. De tweede was een motie van wantrouwen die er in voorzag het bestaande weést Van de tweede evaluatie ceren geen sterke act was, besef- college te laten verdwijnen. Deze had hij niet meer gemerkt dan te later ook de Gooijer. Toen moties haalden het niet, want al bij voorbaat stond deze avond Door Huib Schouten in deze kwestie aan hem had ge- Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Nieuwe burgemeester Wolf steld. Ook de Jong van het CDA was niet blij met versterking van het mens de fracties van Gemeentebelangen, SGP en WD, de- college. Hij vroeg het college na ze raadsperiode voort te zetten met een derde wethouder drukkelijk naar voorbeelden van van de VVD. voorstellen, die het functioneren met twee wethouders onmoge- Uit bestudering van de verkie- gen het bebouwen van ’de scha- lijk hebben gemaakt. Daar wens- zingsprogramma’s blijkt dat naast penweide’ in Moerkapelle te zijn, te wethouder Zijderhand niet op de VVD ook Gemeentebelangen voor deze raadsperiode voor stander was van het regeren met drie parttime wethouders. Dat men toch met twee wethouders van start moest, werd veroor zaakt door de meerderheid van de raad die tegen drie wethou ders binnen het college was.Ten- nooit gebaseerd is op machts denken. Maar was het niet de heer Bac zelf, die deze periode Spekman van de PvdA zelfs op einde zijn wethouderschap voort eens binnen de raadszaal uitriep, deed merken, dat in feite alle ’wij hebben toch de macht’. Dat WD’ers binnen de raad hetwet- het machtsdenken de SGP toch niet vreemd is, bleek ook deze avond toen mevrouw Spekman van de PvdA aan het adres van wethouder de Gooijer de op- lijstverbinding met de SGR merking maakte, ’waar collega’s beloofde steun aan het college al niet goed voor zijn’. Zij duidde op een collega van de Gooijer geen ander. Daarom zal achteraf die ook correspondent is voor het Reformatorisch Dagblad en deze week vooral het SGP- IkSLx - r J» r*

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 9