RvS: bezwaren Oranjestraat gegrond Jubilaris bij vrijwillige brandweer Moerkapelle Dick Bruna-school in Land van Ooit scoort een op drie I Geslaagde jeugd- marathon Reddings brigade Stoere Maatjes breiden uit en zijn verhuisd Kruispunt Kerkweg-Oost/Oranjestraat afgesloten Sjoelen Modeshow Nijntje 45 jaar 1$ het kunst of is het kitsch? Koppelklaverjas in de Boog voor senioren in AF-centrum Babybeurs in het Zuidhonk A5WBDQ f I I I I jl BLOM PAGINA 19 WOENSDAG 24 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN RTW Vervolg van de voorpagina (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) 1 WADDINXVEEN - Ten gevolge van de renovatie van de riole ring gelegen in de Rijnland- straat, Beukenhof en Kerkweg Oost, zal het kruispunt Kerk- Naast lid van de brandweer is de jubilaris ook nog penning meester van de brandweer vereniging ‘Kordaat’ en spon sort hij met zijn bloemenbedrijf jaarlijks de jeugdbrandweer van Moerka pelle. Ook brengt hij de jeugd brandweer elk jaar naar het zomerkamp. Dit wordt der mate gewaardeerd, dat hij op ‘de bonte avond’ die dan altijd plaats vindt, eens spontaan werd toegezongen met het lied ‘ik ben mijn spuutzak kwijt’. Nadat postcommandant Mole naar een ieder had welkom geheten, haalde deze enkele anekdotes op uit het brand- weerieven van de jubilaris. Daarnaast wees hij op de ge varen van het beroep, die de afgelopen tijd nog eens bewe zen waren. Hij dankte vrouw en kinderen voor het mogen lenen van man en vader Lind- hout voor dit gevaarlijke werk. Ook loco-burgemeester Zijderhand, die vervolgens het woord nam, signaleerde een boeiend vak dat soms ook zo gevaarlijk kan zijn. Ook een vak dat wel even naast werk en gezin er bij gedaan moet worden. „Dat burgers hiertoe bereid zijn, maakt hen tot am bassadeurs voor de vrijwillige brandweer”, aldus Zijdehand. Ter voorkoming dat sluipver- keer gebruik gaat maken van de Souburghlaan, wordt geduren de de afsluiting op deze weg één richtingsverkeer ingesteld, waarbij de Souburghlaan alleen vanaf de Juliana van Stolberg- Vervolgens reikte Zijderhand aan de heer Lindhout de ge meentelijke oorkonde uit en speldde hem de bijbehorende medaille op. Daarna nam de oud-brandweercommandant en vader het woord. Hij schetste de grote veranderin gen die bij de brandweer heb ben plaats gevonden. Hij zei laan in te rijden is. Het éénrichtingsverkeer in het straatje Kerkweg Oost, voor de Aldi zal worden omgedraaid. Met andere woorden, het ver keer kan vanaf de Zuidkade in rijden. bij de gebeurtenissen in En schede, waar vier collega’s de dood vonden bij hun werk Hij vroeg vervolgens de aanwezi gen I minuut stilte in acht te willen nemen, om hen te her denken. Hierna eindigde het officiële gedeelte van de huldi ging en ging deze over in een gezellig samenzijn. WADDINXVEEN - De uit slagen van de Waddinx- veense Sjoelers zien er als volgt uit. Klasse A: I Wim Slingerland 1394, 2 André van Geme- ren 1390, 3 Frans Bouw meester 1376,4 Dirkjan van Drunen 1373 en 5 Cor Faay 1364 punten. Klasse B: I Peter van Leeuwen 1360 punten. Klasse C: I Otto Supusepa 1235 punten. Klasse D: I A.L.Warmelink 1138 punten. zelf bij de brandweer te zijn gegaan enkele maanden nadat Rien geboren was. In die tijd ging hij met niet veel meer dan een koevoet en een hak bijl op de calamiteiten af. Na dat de jubilaris diverse ca deaus in ontvangst had mogen nemen, bedankte hij een ieder, maar wenste ook stil te staan WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 mei a.s. is er koppelklaver- jassen in buurtcentrum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huy- genslaan 2 in Waddinxveen. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Rien Lindhout werd afgelopen vrijdagavond op het moment dat hij de deur uit zou stap pen om een receptie te be zoeken, verrast door zijn col lega’s van de brandweer Moerkapelle. Een brandweer wagen gevolgd door een ver sierde truck stopte voor zijn huis teneinde hem en zijn ge zin op te halen voor een hul diging in de kantine van het korps. Met het oog op de op datzelf de moment plaats vindende gebeurtenissen in Enschede, bleven de toeters en zwaai lichten gedurende de rit ach terwege. Rien Lindhout is de ze maand 25 jaar bij de plaatselijke brandweer en dat wilde zijn collega’s niet onop gemerkt voorbij laten gaan. Dat de heer Lindhout op 18- jarige leeftijd bij de brandweer kwam, lag waarschijnlijk al in zijn genen vastgelegd. Zijn va der immers zat ook bij de brandweer en was enige tijd de brandweercommandant van Moerkapelle. Zo was er dus een tijd dat zowel vader als zoon bij het zelfde korps dienden. Onder voorwaarde dat hij ‘niet in de weg zou lo pen’, stond vader Lindhout het brandweerlid worden van Rien destijds toe. WADDINXVEEN - VERMIST: 15-05: Kater, gecastreerd. KL: cyperse met een zwarte streep over de rug. De kat heeft geen staart meer. Is drie jaar oud. (Omgeving Ju- nolaan te Waddinxveen.) Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi. Telefoon: 0182-630481 zaak zich gaat richten op da mes die op zoek zijn naar klas siek sportieve kleding vanaf maat 34 tot en met maat 44. De collectie ih deze nieuwe zaak zal eigentijds, wanneer nodig een beetje deftig en soms uitschieters hebben naar heftig. Een enthousiast team ontvangt iedereen graag bij Stoere Maat jes kinderkleding en/of bij Def- tig&Heftig de nieuwe dames- modezaak van Waddinxveen. gen de gemeente af dienen te stappen van de spierballen tactiek die men tot nu heeft gevolgd. „In plaats van aanho ren, zal de gemeente nu ook eens moeten luisteren naar wat er in de omgeving leeft. Alleen wanneer de communi catie verbetert en de bezwa ren kunnen worden weggeno men, kan wellicht binnen afzienbare tijd alsnog ge bouwd gaan worden”, aldus de buurt. Een oplossing voor de familie Pieters lijkt eenvou dig, daar hun stukje grond erg gemakkelijk in de plannen kunnen worden meegenomen. Bij de voetbal ligt het wat complexer. Een verhuizing van het trainingsveld naar bijvoor beeld de andere kant van het toegangspad, zou een oplos sing kunnen zijn. In dat geval zou de, door de aanwonenden gewenste weg, onderlangs de bouwlocatie tot aan het ten niscomplex door kunnen gaan lopen en aan het eind in een parkeerterrein over kunnen gaan. Op die manier is er voor de aanwonenden, bij het opstarten van een nieuwe procedure, ook geen reden meer om met bezwaren te komen. „Wanneer de ge meente echter de bezwaren niet weg kan nemen, kan het wel weer drie jaar duren voor De uitspraak is voor het ge meentebestuur verbijsterend. De Raad van State acht name lijk het beroep van de appel- anten gegrond en daarmee is bouwen op deze locatie voor lopig van de baan. In deze zaak sneden de bezwaren van de voetbalvereniging en de fa milie Pieters, die woonachtig is naast het bouwgebied, het meeste hout. Inzake het be zwaar van ’de voetbal’ achtte de voorzitter dat het college van B&W de belangen van de voetbalvereniging onvoldoen de heeft meegewogen, toen zij voor deze strook de bestem ming volkstuinen omzette in woningbouw. Bij de vereniging dreigden er klachten binnen te komen vanwege hinder die toekomstige bewoners van de bouwlocatie van de lichten op het trainingsveld zouden gaan ondervinden. Alle reden voor de vereniging om hier over met de KNVB contact op te nemen die vervolgens de ver eniging van een advocaat voorzag om de zaak voor hen te begeleiden. Ook de familie Pieters bleek erg sterk te sta&n met hun beroep. De fa milie bezit één twintigste deel van de omstreden locatie en de gemeente op twee kavels na de rest. De gemeente ver anderde de bestemming voor de gehele locatie, behalve dat deel dat Pieters in bezit heeft. Ambtelijk werd uitgelegd dat dit zo is gebeurd, omdat dit stuk niet in handen van de ge meente is. De familie maakte hier tegen bezwaar en met succes, zo als nu blijkt. De voorzitter van de Raad van State, de heer Konijnenbelt, constateerde dat de gemeente onvoldoende geformuleerd heeft waarom op het deel van de gemeente nou wel en op het deel van familie Pieters niet gebouwd moet kunnen worden. Hij kon dan ook meegaan met bezwaren van de familie. De vërkeers- en parkeerproblemen waar een groot deel van de buurt ande re ideeën over heeft dan het gemeentebestuur, vond de voorzitter van minder belang, maar gelet op het feit, dat al twee bezwaren gegrond wa ren, werd in verband hiermee ook dit beroep gegrond ver klaard. Met deze uitspraak zit het gemeentebestuur nu met een fikse kater. Het niet willen toegeven aan de wensen van ’buren’ van deze locatie, breekt hen nu op.Volgens de aanwonenden zal, wanneer een hernieuwde poging wordt gedaan, om hier huizen te krij- de Raad van State uitspraak doet in een nieuwe zaak”, al dus mevrouw Pieters. „En dan spreken we nog maar niet over weer een mogelijk ver keerde afloop.” Wil het ge meentebestuur daar nu echt snel gaan bouwen, dan zal het college alle bezwaren wég dienen te nemen. Of het ge meentebestuur echter al zo ver is, moet worden afge wacht. Volgens omwonenden wist de gemeente tot nu toe in deze zaak niet beter te re ageren dan ’brieven pas na een jaar te beantwoorden en notulen anders opmaken dan dat zaken waren verwoord tij dens de hoorzittingen’. Een heel vervelende bijkomstig heid is ook nog, dat op de bouwlocatie op dit moment al een woning wordt gereali seerd. Met het besluit dat nu door de Raad van State in de ze kwestie is genomen, kan de bouwvergunning, die hier voor door het gemeentebestuur werd verstrekt, niet in stand blijven. Dat wordt een moeilij ke boodschap richting bou wer. De gemeente is echter al eerder op de vingers getikt voor het toelaten van bouwen zonder bouwvergunning en zal het zich dan ook niet kun nen permitteren dat dit nu opnieuw gebeurt. WADDINXVEEN - Na precies 5 jaar knapten de Stoere Maat jes uit hun jasje. Hard werken, goede en betaal bare collecties en klantgericht heid zorgden ervoor dat de kinderkledingzaak van Wad dinxveen na 5 jaar na opening aan alle kanten uit haar voegen barstte. De oude zaak aan de Groens- voorde te Waddinxveen werd verruild voor een nieuw on derkomen twee panden ver derop voor een lekkere ruim opgezette kinderkledingzaak met nog meer keus. Het assortiment komt met de nieuwe styling nog meer tot haar recht, doordat er van ba- bymaatje tot maat 176 voor el ke doelgroep een afgestemde presentatie is ingericht. De pasmogelijkheden zijn fors uitgebreid. Uiteraard is de kof fie tafel nog steeds aanwezig net zo als de kinderspeelhoek. Voor de totaal nieuwe inrich ting is er gekozen voor een volledig nieuwe stijl van pre senteren die in een winkel voor volwassenen zeker niet zou misstaan. De jongens en meisjes, peuters en baby’s hebben nu ieder een duidelijke eigen corner wat het winkelen vergemakkelijkt en dus plezieriger maakt. De eige naresse Mary Stelling en het gehele Stoere Maatjes team zijn er dan ook wat trots op dat zij nu iedereen kunnen ver welkomen in deze nieuwe mo dieuze kinderkledingzaak. Het oude pand van Stoere Maatjes opende vrijdag 19 mei haar deuren onder een andere naam en als logisch vervolg op Stoere Maatjes kinderkleding. Met dien verstande dat deze weg-Oost-Oranjestraat in de periode van 17 juni t/m 7 juli Vrijwillige brandweerman Rien Lindhout werd eens met zijn gezin in het zonnetje ge zet wegens 25 jaar bewezen diensten. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) or ganiseert op vrijdag 26 mei a.s. een modeshow voor senioren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad IDe show wordt verzorgd door de firma Doorduyn uit Bodegraven. Deze firma heeft naast bo venkleding voor dames en heren tevens lingerie. Daarnaast heeft deze firma in de collectie als speciali teit capes die geschikt zijn om te dragen in een rol stoel. De zaal is geopend vanaf 9.30 uur, de presenta tie van de kleding begint om 10.00 uur. De toegang is gratis en iedere bezoeker krijgt een kopje koffie. mochten twee kinderen van school een ’fotoalbum’ over de kinderjaren van Nijntje aan bieden. De kinderen hadden alle fasen van de kinderjaren in een tekening uitge voerd. Zo waren er afbeeldin gen van Nijntje in de maxi cosy, in de box, op de peuterspeelzaal, op de basisschool, in een musi cal, zelf de citotoets was door Nijn gemaakt. Daarna mochten de kinderen het park in en genoten zij van de attracties. Helaas brak er 's middags weer een vreselijke bui los, maar ie dereen kon alle kanten heen vluchten om even droog te blijven. Om vijf uur waren alle kinde ren weer moe, maar voldaan terug op school. de. Uit het rapport blijkt dat de RTW meer aan- Luisteronder- dacht moet be steden aan de zoek RTW-FM programmering. Verslaggeving gepresenteerd van belangrijke Waddinxveense evenementen bij RTW-FM zojjden van tevoren duidelijker aangegeven moeten worden. Het rapport van de studenten komt toevalligerwijze op een goed moment. De politiek moet dit jaar een besluit ne men over de subsidiëring van het station nu de omroepbij drage waar de RTW geld van ontving per I januari 2000 is af geschaft. In plaats daarvan krij gen gemeenten een vast bedrag van het rijk die dat moeten doorsluizen. De gemeente moet nu nog kijken hoe dat het best kan worden aangepakt. Die discussie gaat volgens wet houder Van Holsteijn na de zo mervakantie spelen. „En dan is het belangrijk dat we aan de raad dit rapport kunnen laten zien. Nu hebben we wat getallen die het belang van deze lokale om roep aantonen. Maar laten we ook niet vergeten dat dit rap port een belangrijke stimulans is voor de medewerkers van RTW-FM.” MeVroijw Cuvelier van Ju- welierSpruytenburg is er tussemtwee en vijf uur voor gouden en zilveren sieraden. Kunsthistorica Reina de Raat laat haar licht schijnen over oude prenten. Het is eveneens mogelijk met de expers een afspraak te maken voor een beoor deling op een later tijdstip, bij de eigenaar thuis of in één van de winkels. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW-FM mag een derde van de Waddinxveners tot haar publiek rekenen. Dat blijkt uit een onderzoek van twee communicatiestu- denten van de Ichtus Hogeschool te Rotterdam. In op dracht van de omroep keken zij wat de luisterdichtheid is en welk imago RTW-FM heeft. Wethouder Van Holsteijn nam vorige week woensdag in de RTW studio aan de Sta- ringlaan het rapport in ontvangst. WADDINXVEEN - Vrijdag 19 mei werd in het Land van Ooit de 45ste verjaardag van Nijn tje Pluis, de bekende figuur van Dick Bruna gevierd. De Nederlandse kin deren waren uitgeno digd in te schrijven voor die verjaardag en van de 20.000 aanvra gen konden er 3000 gehonoreerd worden. De Dick Brunaschool uit Wad dinxveen was ook van de par tij. Om 11.00 uur werden Nijntje en Dick Bruna, na een giganti sche wolkbreuk, in een grote tent ontvangen. De kinderen van de school stonden op het podium en zongen een feestlied. Daarna werden Nijntje en Dick Bruna gehuldigd en las Bruna een aantal verhaaltjes voor. Daarna WADDINXVEEN - Wat kan er zoal ingeleverd wor den op deze beurs. Bijvoor beeld wandel/kinderwa- gens; autostoeltjes; maxi cosi’s; ledikantjes; fietszitjes, wiegjes; badjes; enzovoort. Er wordt geen speelgoed ingenomen, alleen echt ba- byspeelgoed zoals b.v. acti vitycenters. Geen knuffel beesten. Wel kleine kinderfietsjes en loopauto’s en karren e.d.Tijdens de verkoop mogen er geen tassen mee naar binnen worden genomen. Er i| kinderopvang aanwe zig. De spullen moeten schoon, heel, eigentijds en compleet zijn. Wie een hele babykamer heeft voor de verkoop, kan ook een foto ophangen. De inname- en verkooptij- oen zijn als volgt: maandag 29 mei inname: 19.00-21.00 uur; dinsdag 30 mei inna me: 09.00-11.00 uur; dins dag 30 mei verkoop: 13.30- 19.00; dinsdag 30 mei afrekenen: 20.00-21.30 uur. Voor inlichtingen: Hanny de Vries, tel.0182-617889 of Hilda van der Sloot, tel.0182-610819. WADDINXVEEN - Vrijdag 19 mei werd in Gouwebad de Sn- iep in Waddinxveen een jeugd- marathon georganiseerd door de Waddinxveense Reddings brigade (WRB). Het was een geslaagde avond waarna de WRB met de derde prijs naar huis ging. Om 18.45 uur toen de wed strijd van start ging was het al druk in het zwembad. Totaal 14 teams van 7 brigades deden enthousiast mee. De be doeling was om met een ge mengd team van vijf personen zoveel mogelijk meters te zwemmen. Alle deelnemers kregen een overlevingspakket met daarin iets te eten en te drinken. Er werd hard gezwommen door de kinderen maar aan het einde van de avond kon er toch maar één team met de Ie prijs naar huis gaan. Het eerste team van Alphen a/d Rijn waren vanaf het begin al de sterkste en wonnen de eerste prijs met 7925 meter. Het sterkste team van de WRB werd na lang tweede te hebben gestaan, uiteindelijk toch derde met 7300 meter. Het (enige) recreanten team De Dolfijntjes uit Hendrik Ido Ambacht, zette een goede vijf de afstand neer. De leeftijd van de luisteraars is vindt die zeer goed of goed ter- heel divers. Juist de mensen die wijl de rest neutraal antwoord- afstemmen op Veronica en Classic FM, luisteren ook naar de RTW (50 pro cent). Van de on dervraagden die luisteren naar overige zenders zet 28,71 procent de RTW wel eens op. Overigens is de zender bij de luisteraars niet de absolute favoriet. 59 Pro cent luistert vooral omdat het de Waddinxveense radio-om- roep is.Van de luisteraars weet ruim driekwart niet de naam van hun favoriete programma. Twaalf procent van de luiste raars luistert, naar de kerkuit- zendingen en tien procent kiest vooral voor de sport. De mensen zijn over het alge meen te spreken over de kwa liteit van de programma’s. De muziekkeuze kan 61 procent bekoren terwijl 34 procent neutraal antwoordde. De ma nier van presenteren bevalt 57 procent terwijl I I procent daar geen waarde aan hecht. De kwaliteit van de presentatie kent een gelijk percentage te vreden mensen.Veertig procent antwoordde neutraal. De programmeringformule is voor 43 procent van de luiste raars een goede. Een kleine groep van acht procent meent dat het anders moet. De ont vangst is heel goed: 98 procent WADDINXVEEN - Gedu rende het Millenniumfeest in de Dorpstraat en de Kerkstraat kan iedereen er zaterdag aanstaande ach terkomen of bepaalde voorwerpen die al jaren lang in een kast staan of aan de muur hangen ’kunst of kitsch’ zijn. Vier Waddinxveense ex perts beoordelen in het Kreatergebouw sieraden, oude prenten en andere voor-werpen en geven een taxatie over de ’echtheid’ en een indicatie van de waarde. Van tien tot twaalf geeft antiquaire Laura deVries van Het Paradijse haar visie op.porcelein, kristal, glas, aardwerk en op een foto getoonde meubels. Goud en zilversmid Rebel beoor- deéll^in half elf tot vier uui gntiek goud en zilver- werSJ Wethouder Van Holsteijn was vorige week woensdag bij de RTW te gast om het rapport over de luisterdichtheid en kwaliteit van de omroep in ontvangst te nemen. (Foto: Sjaak Noteboom.) afgesloten worden voor al het autoverkeer. Dit heeft tot gevolg dat het doorgaande verkeer op de Oranjelaan en Kerkweg-Oost d.m.v. van borden zal worden omgeleid. w F s >4

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19