Zeventallen stimulans voor voetbal Nynke Pereboom schutter van het jaar in sportweek Eerste nederlaag voor Korbis Slechte week Tennisvereniging De Gouwe Smash Monsterzege Rowah Van Geffen pakt titel Koningin Beatrixschool wint schoolzwemmen Waddinxveen Annemiek Altewischer debuteert in Israël Be Fair houdt extra vergadering present op Van Dijk toernooi Inschrijven Hengelen Sportweek Wisselende vangsten WOENSDAG 24 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 I en bij de groepen zeven en acht werden dat de meisjes van de een prachtige twee plek voor zich op te eisen. Als veruit jongste deelneemster liet ze daarbij een groot aantal ge renommeerde schutsters ach ter zich. Belangrijker dan de tweede plaats was het feit dat de score van 371 punten (uit de maximale 400) ruim schoots voldoende bleek om zich te kwalificeren voor de fi- naledag van de Nederlandse kampioenschappen. Deze wedstrijd wordt op 3 juni in Apeldoorn geschoten. Dan zal de jonge Waddinxveense haar krachten gaan meten met de Nederlandse damestop. „Ik ga daar dit jaar alleen maar heen om heel erg veel ervaring op te doen. De score die ik haal vind ik minder belangrijk. Ik ga vooral genieten van het feit dat ik daar dan mee mag doen”, zo blikt zo vooruit naar die grote wedstrijd begin juni, waar ook broer Niels acte de presence zal geven. Vragende naar de ambities van de Waddinxveense jeugd- schutster blijkt ze die al goed op het netvlies te hebben. „In de eerste plaats wil ik mij zien te plaatsen voor het Neder lands team om dan samen met de beide trainers van de single met 6-1,6-2. De damesdubbel werd gewonnen in een spannende partij met de setstanden 7-6 en 6-4. De heren dubbel werd eenvoudig gewonnen met 6- 0, 6-2. De laatste wedstrijddag moet de beslissing brengen voor het kampioen schap. In theorie zijn er nog drie teams die in aanmerking daarvoor komen waar onder De Gouwe Smash. De zondagcompetitie werd door hevige regenval geteisterd. Hierdoor hebben twee teams in de hal moeten spelen en I team moet op de inhaaldag inhalen. Het herenteam van captain Kees Verheij v.Wijk speelde tegen Vlaardingen in de hal van de Gouwe Inn te Gouda. Het team bestaande uit Gerard v. Kampen, Rinus Baan, Arno Haverdroeze en Jan v. Es konden het niet bolwerken, zij verlo ren met 4-2. Het damesteam van captain Ellen Nijhof speelde uit bij Z-67. Ook zij moesten uitwijken naar een hal. Het team bestaande uit Evelien Vaessen, Christi Fillie, Ellen Nijhof en Annemarie v. Triet verloor met 6-0. WADDINXVEEN - Tijdens de uitreiking van de districtsprij- zen zaterdag 13 mei in Zoe- termeer bleek er nog een ex tra onverwachte wisseltrofee richting Waddinxveen te gaan. De pas 14-jarige Nynke Pere boom, schietend voor SV Waddinxveen en St. Hubertus uit Wijchen, werd tijdens die manifestatie gehuldigd als schutter van het seizoen 1999/2000. Uit handen van de voorzitter van de landelijke technische commissie luchtge weer, de heer Van Loopik, ont ving zij een grote wisselbeker alsmede een persoonlijke her innering. „Ik dacht alleen maar mijn districtsprijzen te komen ophalen”, zo reageerde de zichtbaar trotse Waddinxveen se scholiere. „Deze prijs had ik zeker niet verwacht, want ik schiet natuurlijk pas drie kwart jaar”, relativeert ze ver volgens. „Maar ik ben er niet minder blij om hoor.” Naast de grote wisseltrofee legde Nynke Pereboom in de districtscompetitie beslag op de eerste plaats in de senio ren C-klasse. Maar ze verbaas de vriend en vijand door op de districtskampioenschappen bij de dames senioren, achter kernploeglid Joyce Kipping, WADDINXVEEN - Afgelopen week werd de zesde speeldag gespeeld van de tenniscompetitie. Het was voor De Gou we Smash een slechte week. Maar drie teams wisten te winnen. Het herenteam I van captain Maurice Ancher uitkomend in de tweede klasse speelde uit tegen Holy. Jeroen Baars opende de dag met zijn single. Helaas ging deze verloren met 6-4 en 6-4. Ook Alexander Wensink kon zijn partij niet in winst omzetten. Hij verloor met 7-5,6-2. De dubbels van Maurice/Pieter en Pie- ter/Alexander gingen ook verloren. De enige partij die nog werd gewonnen was de dubbel van Maurice en Jeroen, zij wonnen met 6-3 en 6-4. Mixed team I van captain Paul Verspoor speelde ook uit en wel tegen Oude Ton- ge. Marieke Hoogeveen opende de partij voortreffelijk. Zij won met 6-0,6-2. De mixed van Paul Verspoor en Inge v. Rijk werd ook gewonnen met de setstanden 7-5, 6-2. Jeroen v.d. Hoorn verloor met 6-2, 6-4. De dames dubbel werd gemak kelijk gewonnen met 6-0,6-1. De heren dubbel werd helaas verloren in een driesetter I-6,6-2 en 4-6. In totaal een winst van 3-2. Mixed team 2 van captain Jan Uitterhoe- ve moest winnen om het kampioenschap in eigen hand te houden. Helaas werd er verloren met 3-2 van TOC. Els Rijsbergen ging wel goed van start. Zij won met 7-5, 6-2. De mixed van Jan Uitterhoeve en in valster Riet Schweinsberg ging verloren met 6-4,6-4. Boudewijn Rip verloor ook zijn single met 6-4,6-4. Doordat de da mesdubbel eenvoudig werd gewonnen moest de herendubbel de beslissing brengen. In een spannende driesetter werd deze helaas verloren. De setstan den waren 6-4,6-7 en 6-7. Mixed team 3 van captain Frans Bouman speelde tegen Passing Shot. Saskia v.d. Lans wist op mentaliteit haar single in 3 sets te winnen met de setstanden 6-2, 3- 6 en 6-1. Ed Groenendaal en Ineke Ho genkamp wonnen eenvoudig de mixed met 6-2,6-1Frans Bouman won zijn WADDINXVEEN - Ook op de veertiende editie van het Mijndert van Dijk-toer- nooi zullen alle Waddinx veense voetbalverenigingen strijden om de eerste plaats. Be Fair, v.v. Waddinx veen en WSE spelen op za terdag 27 mei in Bodegra ven op de terreinen van v.v. Bodegraven, ESTO en Roh- da ’76 om de wisselbeker. Met gerenommeerde clubs als Alphense Boys zal het moeilijk worden maar op een toernooi is van alles mogelijk. De Waddinxveense clubs hebben op dit regionale toernooi in de loop der ja- ren een goede naam opge bouwd. In 1960 won Wad dinxveen zaterdag de beker, in 1973 vertrok WSE met de cup in de tas rich ting Waddinxveen terwijl Be Fair in 1978 de beker voor het laatst naar het Gouwedorp meenam. Daarna resteerden nog wat kleine succesjes: in 1993 werd Be Fair derde, in 1995 herhaalde deze club dat succes terwijl WSE de vierde plaats bezette. De laatste tien jaar werd twee maal een speler van een Waddinxveense club topscorer. In 1990 was dat Arjan Groenendijk van Be Fair met drie doelpunten. In 1995 deelde Erwin Pleus van WSE die positie met Remco Kragtwijk van Ze venhoven met vier treffers. totaliteit over de snelste zwem mers en zwemsters te beschik ken. Tweede werd de Dick Bru naschool (723,4 sec) en derde de Prins Willem Aiexander- schooLWest (749J sec) B, de nationale selectie te gaan wer ken aan mijn ideaal: de Olym pische Spelen van 2008 of 2012. Het is nog heel ver weg dat weet ik, maar die tijd heb je nodig om internationaal aan de top te komen”. Om deze idealen te verwe zenlijken verlaat Nynke Pere boom aan het eind van dit schooljaar het Coenecoop College om over te stappen naar het Thorbecke Topsport Lyceum in Rotterdam. In Rot terdam is het schoolprogram ma volledig afgestemd op top- sportende leerlingen. Naast Nynkes broer Niels (schiet sport) gaan ook de Waddinx veense sporters Melvin Kok (trampoline) en Jennifer An dringa (tennis) daar naar school. ,Dit schooljaar was het allemaal een beetje behel pen. Het Coenecoop is er niet op ingesteld dat er naast het schoolwerk ook heel veel ge traind wordt en dat je natuur lijke belangrijke wedstrijden hebt, die dan weer samenval len met toetsen op school. Maar vanaf volgend jaar kan ik gelukkig studie en sport heel goed op elkaar afstemmen, WADDINXVEEN - Anne miek Altewischer behoort tot de drie debutanten in de Nederlandse bowling teams, die van 29 mei tot 65 juni in de Israëlische kustplaats Netanya deelne men aan de Europese kampioenschappen voor landenteams. Naast de Waddinxveense speelster maakt ook Tessa van der Valk uit Noordwij- kerhout haar debuut. Bij de mannen is Menno van den Heuvel uit Maren- Kessel door bondscoach Andre van den Heuvel voor het eerst opgeroe pen. Het Nederlands dames team veroverde twee jaar geleden de zilveren me daille in het Zweedse Malmö. MOERKAPELLE - In de finale- groep werd de vijf en laatste ronde gespeeld. Alleen Ben van Geffen en Gerard van Omme ren kwamen nog in aanmerking voor de titel. Ben had het voor deel van de eerste plaats in de voorronde, zodat een gelijk puntenaantal de titel zou ople veren. Gerard speelde met zwart tegen Luinenburg en Ben speelde met zwart tegen Van Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De formatie van zeventallen heeft er voor gezorgd dat er deze zomer meer teams aan het Sportweek-voetbal, dat voor de 55ste keer wordt gehou den, meedoen. De afgelopen jaren was er duidelijk de klad in het jaarlijkse bedrijfs- en zomeravondvoetbal ge komen. WADDINXVEEN - Het kam- pioensteam van handbalvereni ging Rowah, de dames Al-juni oren, speelde haar laatste thuisduel tegen het Rotterdam se Ancora. De op studiereis zijnde Kim van Stel werd bekwaam ver vangen door Saskia van Hete- ren. Jammer was dat de wedstrijd werd gespeeld onder een ge staag neergutsende regen. Al spoedig bleek dat het krachtsverschil tussen beide teams te groot was. Bij rust leidde de thuisclub reeds met 12-3. Ook na de her vatting was het spelbeeld nage noeg identiek. Een monster- overwinning van 22-5 was het Etteren. Pas enkele minuten voor het einde van de regle mentaire speeltijd viel de be slissing, toen Jesse na een moei lijk toreneindspel de strijd staakte. Dat Gerard verloren had gestaan en toch nog remi se bereikte, was toen niet meer van belang. De eindstand van het clubkampioenschap: IVan Geffen, 2.Van Ommeren, 3. Lui nenburg, 4. Bac, 5. J. van Elteren. resultaat. Met name de zusjes Van Ham en Kim Hoffmans wisten regel matig het net te vinden. Overigens wisten ook nu alle Rowah-veldspeelsters te sco ren. Een trotse voorzitter Kees Hoffmans en bestuurslid tech nische zaken Karin Jongkind zetten, namens de vereniging, de dames met een bloemetje in het spreekwoordelijke zonne tje. Ook de welverdiende cham pagne ontbrak niet op het re genachtige Rowah-veld aan de Sniepweg. Hopelijk dat de gemeente mee werkt om een volgend Rowah- kampioeschap droog in de ei gen kantine te vieren. Nynke Pereboom ontvangt de wisseltrofee van de heer daar kijk ik nu al naar uit”, be- Van Loopik. sluit ze enthousiast. man-toernooi. Vervolgens gaat WSE onder 23 jaar nog op donderdag I juni (Hemel vaartsdag) naar het DSVP-toer- nooi in Pijnacker. Na afloop heeft de uitreiking van de zilve ren schoen plaats. De uitslagen in Waddinxveen zijn: damesvoetbal: RVC-De Fluitjes 17-6, De Fluitjes-Free- stylers 0-14, Waddinxveen Fly ers- RVC I -9, mannen zevental len: Möhle-Heren van goede leven 1-5, FC Pardon-’t Gemaal 1-3, Heren van het goede le- ven-FC Pardon 5-5, ’t Gemaal- Möhle 5-1FC Pardon-Möhle 5- 2, Heren van het goede leven-’t Gemaal 9-2, Möhle-Heren van het goede leven 2-6, ’t Gemaal- FC Pardon 5-1, mannen elftal len: Wieri Boys-Alblas 2-2, Bo zo United-HIG 10-1. Gisteren werd de volgende ronde gespeeld. Vrijdagavond staan bij WSE op het program ma: Bozo United-Wieri Boys (19 uur), HIG-Alblas (19 uur). Daarna worden in het clubhuis de prijzen uitgereikt. In Moerkapelle nemen veertien teams deel aan het bedrijfs- voetbal-toernooi. Zij spelen in twee poules van zeven een hal ve competitie tegen elkaar. Vo rige week dinsdagavond werd het programma wegens het on weer afgelast. In poule A leidt het team van Bontenbal voor Kobus (Koudekerk), in poule B gaat de strijd tussen Hazebroek enTamerus, Op Moer en HCM uit Zoetermeer, dat de afgelo pen twee jaar won. De finale- avond is op vrijdag 9 juni. In Ze venhuizen wordt voor het tweede achtereenvolgende jaar WADDINXVEEN geen bedrijfsvoetbal gehouden. WADDINXVEEN - Hengelen, dat wordt georganiseerd door de HengelsportverenigingWad dinxveen, is sinds lange tijd een traditioneel onderdeel van de Waddinxveense Sportweek. Op woensdag 7 juni a.s. staat dit onderdeel op de agenda. Er wordt gevist in het Gouweka- naal van 19.00 uur tot 21.30 uur. Deelnemers kunnen zich tot 4 juni opgeven bij M. Rei chard, telefoon (0182) 61 71 19. Er kan zowel individueel worden deelgenomen als met een korps (team). Het inschrijf geld is 10,- per persoon (voor teams géén extra in schrijfgeld). Een team bestaat uit vijf deelnemers van bijvoor beeld dezelfde vereniging, het zelfde bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. De in dividuele hengelaar èn het team met het hoogste vangst- gewicht ontvangen voor een jaar de wisseltrofee. Zowel in dividueel (verhouding 1:4) als per team (verdeling 1:3) zijn prijsjes te verdienen. De kant- nummers kunnen op 7 juni bij het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf 18.00 uur wor den afgehaald. De prijsuitrei king is direct na afloop van de wedstrijd aan de waterkant. Kardinaal Atfrinkschool team 2 148,6 sec) en de jongens van de Koningin Beatrixschool team I (118,7 sec). Voor de eerste vijf scholen werd een beker be schikbaar gesteld en voor de beste drie van de groepen wa ren er medailles. De prijzen wer den na afloop van het zwemge beuren onder luid gejuich in ontvangst genomen. De overige scholen eindigden ais votgt Op de vierde plaats De Lefinde, vijfde werd de Eben Haêzerschool, de zesde plaats was voor de Kardinaal Alfrink- schooi, zevende plaats Prins Wil lem Alexanderschool-Oost, achtste plaats Bethelschool, ne- WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag viste de Hen gelsportvereniging Wad dinxveen haar vierde wedstrijd voor de zomer competitie in hetVoornse- kanaal. Dit water, normaal goed voor prachtige vang sten, liet zich nu van een minder goede kant zien. Elf deelnemers vingen ge zamenlijk slechts 24 kilo witvis, waarvan het meren deel nog door de kop- en staartnummers werd op geëist. H. Kraan viste op kantnummer I een leuk net met brasem bij elkaar. Met I 1.640 gram was hij onbetwist de winnaar. Aan de andere kant kon M. Reichard niet verder ko men dan 4.800 gram en een tweede plaats. Derde werd H. de Kwaad- steniet met 3.370 gram. Als vierde en vijfde eindig den J. van Elswijk en H. Romeijn met 2.470. respec tievelijk 1.310 gram. Na vier wedstrijden is de stand aan kop: IM. Reichard 26.020 gram, 2. H. Kraan 19.510 gram, 3.W. Houtman 10.480 gram, 4. A. van Leeuwen 10.370 gram, 5. M. van Leeuwen 10.280 gram. De vijfde wedstrijd is op zaterdag 3 juni a.s. Er wordt dan gevist in de Heimanswetering, vertrek vanaf het station NS om 06.00 uur. „Vorig jaar toen het evenement bij de voetbalvereniging Wad dinxveen werd gehouden de den er”, vertelt organisator Joop van der Lans, „nog maar vijf elftallen mee.” Drie jaar ge leden bij WSE waren dat er nog negentien. Om de terugloop, vooral van het bedrijfsleven, op te vangen is besloten dat er met zeventallen kon worden in geschreven. Met het dames voetbal mee schreven dertien teams in. „Het valt niet tegen”, zegt Joop van der Lans. „Bij WSE hebben wij ervaring met zeven tegen zeven-voetbal. Het is ook gespeeld bij de viering van het 50-jarig bestaan van WSE twee jaar geleden. Het is nou eenmaal zo dat je als ver eniging, buurt, straat of bedrijf eerder een zevental bij elkaar hebt dan een elftal waarvoor je gauw dertien spelers nodig hebt. Bij WSE is net een halve competitie op de vrijdagavond achter de rug. Deze is gewon nen door FC Pardon”. Intussen is de eerste week van het Sportweek-voetbal achter de rug. Slechts een wedstrijd, die tussen de dames van Wad dinxveen Flyers en Freestylers, moest naar een latere datum worden verzet. Vanwege het onweer werd er op dinsdag avond later begonnen. Deze week wordt het Spor tweek-voetbal bij WSE ver volgd. Op vrijdagavond 26 mei worden op het sportterrein in de Oranjewijk de laatste wed strijden gespeeld. Daarna heeft bij WSE op zon dag 28 mei nog de familiedag plaats en op maandag 12 juni (Tweede Pinksterdag) het Hof- WADDINXVEEN - De voet balvereniging Be Fair houdt op maandag 19 juni een extra le denvergadering. Daarin wordt door het bestuur voorgesteld om naast de reglementair toe- gestane aanpassing aan de hand van de consumenten-prijsindex de contributie verder aan te passen om de begroting slui tend te krijgen. Senioren gaan 20 gulden per jaar meer beta len, junioren 10 gulden per jaar en niet-spelende leden 2 gul den. In de eerder gehouden vergadering hadden de leden niet vooraf kennis kunnen ne men van deze verhoging. WADDINXVEEN - Korbis is er in de voorlaatste wedstrijd in de derde klasse van de dis trictscompetitie niet in ge slaagd om de ongeslagen status te handhaven. Na het in de vo rige competitieronde behaalde kampioenschap bleek midden moter NIO uit Rotterdam te sterk voor de Waddinxveners. Na een slechte eerste helft en redelijke tweede helft trok Korbis in Rotterdam met een 14-13 einduitslag uiteindelijk aan het kortste eind. Voor zowel Korbis als NIO stond er niets meer op het spel in deze voorlaatste competi tieronde. De Waddinxveners hebben sinds vorige week de ti tel op zak en NIO had zich al in eerder stadium in veiligheid ge speeld. Korbis begon matig aan de wedstrijd en kon tegen het met veel inzet spelende NIO nauwelijks een vuist maken. Het veldspel van Korbis was matig; relatief veel plaatsings- fouten leidden tot een moeiza me aanvalsopzet en ook het af standsschot liet te wensen over. De 8-3 ruststand in het voordeel van NIO was een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Tekenend hierbij was dat alle drie de Kor- bis-doelpunten uit strafworpen voortvloeiden en niet uit nor male spelsituaties. In de tweede helft speelde Kor bis in ieder geval beter dan in - In het kader van de 55e Sportweek van Waddinxveen organiseerde de Z&PC Gouwestaete op donder dag 18 mei de jaarlijkse school- zwemwedstrijden in Gouwebad ’De Sniep’.Van de twaalf deelne mende scholen bleek de Konin- de eerste helft. Er werd met gin Beatrixschool (618,0 sec) in meer overleg en inzet gespeeld en in de tweede helft was Kor bis de betere ploeg. Ook qua doelpunten wisten de Wad dinxveense korfballers beter de weg naar de korf te vinden: Korbis kwam steeds dichterbij, groepen vijf en zes werden de maar bleek aan de tweede vijf- meisjes van de Eben Haëzer- endertig minuten niet voldoen- school team 2 (157,1 sec) en de de te hebben om de schade van jongens van de Dick Bruna- de eerste helft te herstellen. Bij school team 5 (152,9 sec) eerste het laatste fluitsignaal hield NIO nog één doelpunt voor sprong over: 14-13. Doelpun tenmakers aan Waddinxveense kant waren: Edwin Jansen (ze venmaal), Jaco Wineke (vier maal), Yvonne Boomers (één maal) en Mark van den Brink (éénmaal). Van de overige teams kwamen Korbis 2 en Korbis 4 niet in ac tie. Korbis 3 speelde thuis de streekderby tegen Reeuwijk 2, waarbij de Waddinxveners niet opgewassen bleken tegen de Reeuwijkers.Voor Korbis 5 was er meer reden tot juichen; een 12-8 overwinning tegen Maas sluis 7 bezorgde dit team in de laatste competitiewedstrijd het kampioenschap. Aanstaande zaterdag komt Korbis I treed voor de laatste competitiewed strijd in strijdperk tegen het Zeeuwse Stormvogels. De (thuis-)wedstrijd wordt ge speeld op het korfbalcomplex aan de Dreef. De wedstrijd be gint om 17.00 uur. Het eerste team van De Gouwe Smash. Boven: J. Baars, sponsor R. Schouten, A. Wensink. Onder: C. Ie Comte, M. Ancher, P. Uittenbroek. (Foto: De Gouwe Smash.) gende plaats Theo Thijssen- school, tiende plaats Rehoboth- school, elfde plaats De Kameleon en twaalfde De Regenboog. Bij de groepen vijf en zes van de meisjes werd de Koningin Beat rixschool team I tweede en de Dick Brunaschool team I derde. Bij de jongens ging het zilver naar team 3 van de Dick Bruna school en het brons naar team I van de Koningin Beatrixschool. Bij de groepen zeven en acht ging bij de meisjes de zilveren medailles naar de Koningin Beat rixschool team I en het brons naar de Kardinaal Atfrinkschool team I. Bij de jongens werd team 2 van de Koningin Beatrix school tweede en team I van de Dick Brunaschool derde. a ■^-9

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27