Nieuwe subsidie- Echte bakker doet ovens uit verordening Zevenhuizen I ül :i 14171 Nieuwe wethouder: volop vertrouwen in kassenbouw ALTIJD GOEDKOPER met kortingen tot 80% 4 KOOPZONDAG 4JUNI Waddinxveen Wandelt Autoschade... K ZS Rampzalige Giebelstand in Zuiveringsplas ook op internet Slotavond jWaddinxveen Mgjandelt Waddinxveen wordt bevolkt door ruiters en paarden Aanstormend DTP-talent? Dienst Feestelijke opening kinder- poli GHZ sjoelen Bingo in de Boog Onder invloed Sciïcdecentervan Leeuwen Bel: 0182 - 64 04 66 en vraag naar Hans van Eek SCHADECENTER FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! 9 PROFILE REPAIR Rotterdam: Wc. Oosterhof en Karei Doormanstraat van 12.00 tot 17.00 uur PAGINA 11 DINSDAG 30 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. schappen dicht bij elkaar doen en dat kan alleen in een winkelcentrum”, motiveert Anker zijn overname. Huizer nam vorig jaar contact met Anker op om de interes se te peilen. De echte bakker had geen zin meer, wilde meer tijd maken voor zijn hobby, de vrijwillige brand weer. „We waren snel rond. Ik wilde perse een goede bak ker”, aldus Huizer. „Ik ben al een tijd op zoek naar uitbrei ding en dit was een mooie gelegenheid. Echt een uitda ging”, zegt Jan Anker. Voor de klanten zal er in. eer ste instantie niet veel veran deren.Wel verdwijnt het pre dikaat ’echte bakker’. Dat wordt ingeruild voor het Heerlijk Heerlijk-vignet waarbij De Vlaam is aangeslo ten. Het personeel blijft echter, de openingstijden aan de Groensvoorde zullen ook niet veranderen en ook de hoge kwaliteit blijft. „Eigenlijk Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Het echte bakkers echtpaar Gert en Gre Huizer stopt er na 35 jaar mee. Daarmee komt een einde aan 85 jaar vakman schap van bakkerij Huizer in Waddinxveen. De winkel aan de Zuidkade gaat op 3 juni dicht, de twee winkels in Gouda gaan over in andere handen en dat geldt ook voor de zaak aan de Groensvoor de. De laatste komt terecht in de voor Waddinxveners be kende handen van Jan Anker van banketbakkerij De Vlaam. Anker heeft al drie winkels (in Boskoop, Gouda en in de Waddinxveense Oranjelaan) maar daar komt geen vierde bij: „De winkel aan de Oran jelaan gaat dicht. Klanten kun nen er niet parkeren, het wordt er steeds drukker en het zit te ver van andere win kels. Op 6 juni, als we weer open gaan in de Groensvoor de, hebben we meer aanloop want mensen willen de bood- Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl Kees Landmeter bv Onlwerpstudio voor grafische vormgeving Dorpstraat 37 - 2742 AP Waddinxveen gaan de klanten er alleen maar op vooruit omdat De Vlaam een banketbakker is. Ik verkocht veel brood en een beetje banket, De Vlaam juist andersom, nu wordt het bei de een breed assortiment”, legt Huizer uit. Pas eind sep tember als er een grote reno vatie is geweest gaan mensen echt verschil merken. „Zodra de verbouwing rond is dan komt er koffie en thee, een bescheiden wijnassortiment zoals we dat al in Boskoop kennen en dergelijke in de winkel. Zo kunnen we men sen iets bieden voor ieder ge- bruiksmoment op de dag”, al dus Anker. Huizer doet hem direct een goede suggestie: „Neem een koffiezetapparaat in de winkel voor gratis kof fie. Waarderen de mensen echt!” Het bloed van de onderne mer kruipt toch waar het niet gaan kan. Quark X-press Adobe Illustrator Adobe Photoshop m/v ïimwxK ZEVENHUIZEN - Op zon- dagavond 4 juni a.s. is er weer een jeugddienst in de Hervormde kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur be gint, luidt: "Liefde is niet ja loers". Ds.Westerik uit Den Haag zal met ons nadenken over dit thema. De muzikale medewerking wordt ver leend door "His Revelation” uit Alphen a/d Rijn en orga nist Ike Zintel. GOUDA - Op vrijdagmiddag 26 mei is de vernieuwde kin- derpolikliniek van het Groe ne Hart Ziekenhuis feestelijk geopend. Iedereen kon die dag een kijkje op de begane grond van de Jozeflocatie (ingang Jan van Beaumont- straat). De openingshande ling werd verricht door de heer C.V.Tjon Pian Gi, die al 22 jaar als kinderarts aan het GHZ verbonden is. Aanslui tend spraken de heren J.C.M. Hoekx, kinderarts en E.Zwart, zorgmanager Vrouw/Kind/Zenuw, een openingswoord. De ver nieuwde polikliniek is vrolijk en kindvriendelijk ingericht. De gebruikers van de poli, de kinderartsen en hun me dewerkers, zijn erg trots en blij met hun nieuwe onder komen. Zij verzorgden tij dens de middag rondleidin gen voor de gasten. WADDINXVEEN - De slot avond van de Waddinxveen se Sjoelers is op 31 mei. Het seizoen 1999/2000 zal dan besloten worden met een gezellige avond en een prijs uitreiking. De wisselbeker gesteld door de houthandel Alblas, voor één jaar in het bezit van de kampioen van vorig seizoen André van Ge- meren zal naar de nieuwe kampioen of André zal hem voor de tweede maal win nen. Kees Kuypers staat op dit moment aan de leiding 140.080) en word gevolgd door de Boskoper André van Gemeren (139.800). In deze nek aan nek race is nog van alles mogelijk. Wim Slin gerland jr (Moordrecht) is 3e (139.020), 4. Jan Kersber gen 138.640) en 5. Dirk Jan van Drunen (138. l60).Teus Visser sluit de A klas (131.830). Pascal van Gils leid de B klas (131.720) met op de tweede plaats Peter van Leeuwen 129.970). Cor ry ’t Hart sluit deze klas met 121.150 punten. Jan van Beek I e. in de C klas 120.840) en Otto Supusepa (120.650) kunnen ook nog van plaats wisselen. Me vrouw Warmelink sluit de C klas (110.000). Cor Kersber gen kan zijn eerste plaats in de D klas nog verbeteren met promotie naar de C klas I 10.080). De laatste plaats wordt bezet door Miranda van Beek met 78.900 pun ten. WADDINXVEEN - Op vrij dag 2 juni a.s. is er bingo in buurtcentrum 'de Boog’. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo be gint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huygens- laan 2 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Een 55- jarige Waddinxvener is op 28 mei om 01.10 uur aangehou den ter zake rijden onder in vloed op de Juliana van Stol- berglaan in Waddinxveen. Zijn rijgedrag gaf aanleiding tot de controle. Op het bu reau werd een bloedproef door de GGD arts afgeno men, omdat de man niet goed kon blazen en de appa ratuur van slag raakte. Hij kreeg een proces-verbaal en werd aangemeld bij justitie om zo snel mogelijk een dagvaarding te krijgen in het kader van Gericht Opsporen en Vervolgen (GOV). Zijn rij bewijs werd ingevorderd. college. Binnen de portefeuilles die hem werden toevertrouwd, zit ook de voorgenomen kas senbouw in de Zuidplaspolder. Van der Stee geconfronteerd met de nieuwste mening van minister Pronk, die nu ineens weer geen kassen in dit deel van het Groene Hart wil, zegt alle vertrouwen te hebben dat dit plan toch doorgaat. Inmid dels zijn de eerste projectgroe pen in stelling en beginnen de plannen vorm te krijgen. Hij is voorstander van de variant, waarbij voor elke tuinder die van uit het Westland naar deze locatie gaat, er ook één uit het overblijvende Groene Hart naar dit gebied gaat. Hij geeft aan, dat Pronk wel van alles kan willen, maar zo veel mogelijke locaties zijn er ook weer niet. Voordeel van het tuinbouwge bied is ook dat dan wel op zeer korte termijn de nieuwe rond weg aangelegd moet gaan wor den, omdat verwezenlijking van het kassenplan onmogelijk is zonder een goede wegenstruc tuur. Wat betreft de woningbouw ziet van der Stee donkere wol ken. Binnen de huidige regelge ving kan onmogelijk naar de 18.000 inwoners worden ge groeid, die in de structuurvisie zijn vastgelegd. Daarom zal de structuurvisie moeten worden herzien naar een realistischer vorm. Wel ziet van der Stee mogelijkheden wanneer kas sen, die tegen de dorpskern aanliggen tot woningbouwloca ties kunnen worden omge vormd. Ook het industrieter rein in Moerkapelle bebouwen met huizen en de bedrijven verhuizen naar een nieuw in dustrieterrein bij rijksweg 12 is een gedachte die hij niet los kan laten. De omstandigheden waarin de woningbouw aan de Oranjestraat nu verzeild is ge raakt, vindt hij triest. Van de waterkant tijdens het met de zegen en elektro-bevissing uit gevoerd onderzoek al bleek, werd door de O.V.B. helaas be vestigd. De bezetting met gang bare vissoorten is redelijk tot goed, echter is er sprake van een bijna rampzalig groot aantal Giebels. Deze karperachtigen zijn in grote mate aanwezig, zodat de doorgroei van andere vissoor ten wordt belemmerd. Er wordt gesproken van een Gie- bel-plaag. Het O.V.B.-advies was heel duidelijk, er moet een flinke uitdunning van Giebel- stand plaatsvinden. De op 26 november 1999 op voorhand verwijderde circa 600 stuks zijn een druppel op een gloeiende plaat gebleken. Het H.S.V.-be- stuur beraadt zich op verdere stappen. Een dag opvissen, door een beroepsvisser, kost ruim 2000,00. De begroting voorziet echter niet in dergelijke onver wachte kosten. Binnenkort zal worden bezien of wellicht an dere manieren te bedenken zijn om een grote hoeveelheid van deze leuke, maar in deze aantal len, ongewenste vissen te ver wijderen. autoschade-^ hwsjejtwjB WADDINXVEEN - VERMIST: I 1-05: Kater gecastreerd. Noorse halflangharige boskat. Kleur: grijs met veel wit. Heeft aan het puntje van de staart een knikje. (Omgeving Voorof- sche weg in Boskoop). 18-05: Kater gecastreerd. Kleur: rood met wit. Heeft een hapje uit het oor. Is 14 jaar oud. Roepnaam Tyson. (Omgeving Zuidplaslaan Waddinxveen). 20-05: Poes ge steriliseerd. Kleur: cypers met wit. Is I jaar oud. Roepnaam Dora. (Omgeving De Lareylaan Gouda.) Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. Op dit moment worden er al leen zaken gesubsidieerd, die men in de gemeente toevallig maatschappelijk verantwoord vindt. In de nieuwe regeling worden nieuwe beleidsregels opgenomen, waaraan de aan vraag van elke instelling aan kan worden getoetst. Om de nieu we regeling handen en voeten te geven, is een discussienota opgesteld, waar alle betrokken partijen hun mening over mochten geven. Deze week werden eerst de verenigingen uitgenodigd gevolgd door de politiek. Vijf subsidie-vormen zijn in de nota opgenomen. De ze variëren van het toekennen van een bedrag voor meerdere jaren voor bepaalde activiteiten of te leveren prestaties, tot een één-malige subsidie, voor acti viteiten met een experimenteel of vernieuwend karakter. De verenigingen zijn in meerder heid tevreden over hoe het thans gaat en willen niet te veel veranderingen. Zowel de ver enigingen als de politici maken zich zorgen over het niet meer onbeperkt op kunnen bouwen van reserves en sponsoring. Wanneer een vereniging straks te grote reserves heeft of te veel sponsorgeld binnen haalt, kan dat negatief gaan werken op het subsidiebedrag. Sommi ge verenigingen moeten echter wel langdurig reserves opbou wen omdat bijvoorbeeld een muziekvereniging na twintig jaar nieuwe instrumenten no dig heeft en daar gedurende lange tijd voor moet sparen. Ook het eenvoudig houden van de nieuwe regels is door de verenigingen en politiek zeer gewenst. Mevrouw Spekman van de PvdA miste het jeugd en jongerenwerk in de regeling, zij wilde naar een verordening waar een ieder die van de ge meente subsidie krijgt in opge- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Binnen afzienbare tijd zal een nieuwe subsidieverordening het licht zien die zal gel den voor alle verenigingen die voor gemeentelijke subsi die in aanmerking komen. Uitgezonderd de buitensport verenigingen met een eigen accommodatie, de bibliotheek en de peuterspeelzalen. Voor deze sectoren worden aparte besprekingen gevoerd over subsidiëring. De buitensport heeft al een regeling. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Onlang trad de heer Fons van der Stee als wethouder toe tot het dagelijks bestuur van ge meente Zevenhuizen-Moerka pelle. Men kan niet zeggen dat het zonder slag of stoot is ge gaan. Reden te meer om eens te kijken wie Fons van der Stee is. Zijn roots liggen in ieder geval een eind buiten de gemeente waarvan hij wethouder is ge worden: Van der Stee is werd geboren in het West- Brabantse dorpje Slikgat en de politiek is hem niet vreemd. In hetzelfde dorp woonde ook zijn neef en naamgenoot, de latere minister van Landbouw en Financiën. Na opleidingen in Nijmegen en aan deTU in Delft en te hebben ge werkt in Afrika om erosie te bestrijden, kwam hij bij Natio nale Nederlanden te werken. In die tijd ging hij ook in Berg- schenhoek wonen en zat zes jaar in die gemeente in de ge meenteraad als fractieleider voor de WD. In Zevenhuizen-Moerkapelle werd hij als burger gevraagd in een commissie plaats te- ne men, die tot een structuurvisie voor de gemeente moest lei den. Daarna ging het snel en voor hij het zelf goed besefte, stond hij plots één op de ver kiezingslijst van de plaatselijke WD, bij de gemeenteraadsver kiezingen. Vanaf het begin van deze raads periode was hij sterk voorstan der van een college met drie wethouders, waar van hij zelf ook deel wenste uit te maken. De meerderheid van de raad besliste echter anders en van der Stee werd fractieleider van de WD binnen de gemeente raad. Halverwege de raadspe riode is de stemming binnen de raad ten aanzien van twee wet houders, omgeslagen en thans mocht hij toetreden tot het Stee heeft bij dit plan van begin af aan al geen ‘Oranjegevoel’ kunnen krijgen. Hij geeft aan, dat wat nu gebeurd is, een slechte zaak is. Hij acht binnen het college echter voldoende creativiteit aanwezig, om deze locatie toch ooit bebouwd te krijgen. Ten aanzien van de be stuurlijke toekomst van de ge meente, blijft de nieuwe wet houder vasthouden aan de zelfstandigheid van de gemeen te. Wel wil hij een tweede of zelfs derde optie achter de hand hebben. „Je moet niet gaan wachten tot anderen gaan bepalen hoe het verder moet met de gemeente.” Om te overleven ziet hij mogelijkhe den door de uitvoering van al lerlei regelingen en wetten ge zamenlijk met een aantal andere gemeenten te laten uit voeren. Een soort back-office organisatie voor een groot aan tal gemeenten. De wethouder is voorstander van een samen werking op dit gebied met ge meenten rond de Rotte binnen een stadsregio Rotterdam. Rot terdam heeft recreatie nodig, en onze gemeente kan dat bie den. Binnen een samenwerking kan dan ook indien nodig, op de steun van Rotterdam gerekend worden. De gemeente moet ten alle tij den zelf het eigen beleid kun nen blijven bepalen. De consta tering, dat de WD binnen de gemeente altijd minder stem men behaalt, dan bij de Tweede Kamerverkiezingen, gaat er bij de wethouder slecht in. Hij stelt, dat bij de laatste gemeen teraadsverkiezingen, de WD in plaats van de vierde partij, de tweede partij werd binnen de gemeente. En het motto wat thans geldt, is ‘We gaan voor de eerste plaats’, aldus de nieuwe wethouder van Zevenhuizen- Moerkapelle, Fons van der Stee. Een flink aantal sponsors heb ben dit aantrekkelijke prijzen pakket mogelijk gemaakt. Toe schouwers zijn (gratis) welkom, er is ruim gelegenheid tot het parkeren van auto’s, alsmede het stallen van fietsen. De par- keerhulpen zien er de gehele dag op toe, dat alles glad en or dentelijk verloopt. De manege is gelegen aan de Piasweg in Waddinxveen, makkelijk te her kennen aan de feestelijke aan kleding, het kan niet missen! WADDINXVEEN - Het be stuur van de Hengelsportver- eniging ‘Waddinxveen’, heeft in november 1999 een onderzoek laten instellen naar de visbezet- ting in de Zuiveringsplas. Het onderzoeksrapport is voor ad vies naar de O.V.B. (Organisatie er Verbetering van de Binnen visserij) gezonden. Wat aan de WADDINXVEEN - Aanstaande donderdag zullen de buitenter reinen van Manege Reigers- burgh weer overvol zijn met auto’s, trailers supporters en bovenal ruiters en amazones op hun paard en/of pony. Bijna driehonderd deelnemers zullen op Hemelvaartsdag strijden om de rubriek- en dagprijzen voor dressuur en springen. Boven dien wordt er gestreden voor een selectieplaats voor het NPC rayonkampioenschap re gio Zuidwest. De organisatie van het concours is meer dan trots op het feit dat de zoge noemde ’springtuin’van vroeg tot laat in gebruik is, sterker de wedstrijden moeten vlot verlo pen om rond 6 uur aan het eind van de middag burgemees ter Jonkman de dagprijzen te kunnen laten uitreiken. Voorts zijn er het record aantal dres suur ringen in gebruik, het tweede wedstrijdterrein moet zelfs in gebruik genomen wor den! Kortom deelenem aan nomen dient te worden. Daar naast pleitte ze voor het instel len van een sport en cultuur- raad. Die zou o.a. kunnen voorkomen dat uitvoeringen van verschillende verenigingen op hetzelfde moment plaats vinden. Wethouder Zijderhand zag wanneer alle subsidiegroe- pen opgenomen worden, een te ingewikkelde regeling ont staan. Met de andere aanwezige politici was hij verder van me ning dat er door de politiek wel randvoorwaarden geschapen kunnen worden, maar dat ini tiatieven voor een overkoepe lende raad niet bij de gemeente vandaan moeten komen. Me vrouw te Meij van de WD, wil de wel een maximum of subsi- dieplafond, zo dat het jaarlijkse uit te keren bedrag niet plots hoger wordt dan wat daar voor in de gemeentelijke begroting is opgenomen. Ook zag zij het dr eigende gevaar van beleidsre gels waaraan men moet vol doen en waar door het kan gebeuren dat zelfs paardrijden subsidiabel wordt. De Jong van het CDA wilde ook de moge lijkheid creëren dat verenigin gen voor een lustrum geld kun nen reserveren. Ook vroeg hij zich af, of de geringe ambtelijke controle bij enkele vormen van subsidieverlening niet in strijd zijn met de Algemene Wet Be stuursrecht in verband met on gelijke behandeling. Freeke van de ChristenUnie was blij met deze nota. Hij miste nog wel een overgangsregeling en wilde ook niet dat de nieuwe regeling een besparingsoperatie zou worden. Wethouder Zijder hand alles aangehoord hebben de, zegde toe alle opmerkingen in de verdere besluitvorming mee te zullen nemen en gaat er van uit dat hij rond de jaarwis seling de nieuwe subsidieveror dening kan presenteren. aanstaand Concours Hippique bij Reigersburgh; ’dan gaat het ergens om’. De gehele dag wor den de dressuur- en springwed- strijden gehouden in een schit terende entourage waar het voor deelnemer(sters)s, bege leiders en supporters goed toeven is. Daarbij zin, zoals de deelnemer(sters)gewend zijn, vele prijzen te verdienen; be kers, sierlinten, maar ook paar denvoet, zadeldekken en statie- dekens. Jklëïff ZIE ADVERTENTIE W ELDERS IN DEZE KRANT J Lgggegg i '777'7 j De start is die dagen tussen 18.00 en I8.30 uur. Op vrijdag avond is de start in verband met de intocht I8.30 voor de tien kilometer en 19.00 uur voor de vijf kilometer. De finish is tussen 19.00 en 20.30 uur. De laatste avond wordt een feestelijke intocht met mede werking van Con cordia. De voorin schrijving is inmiddels voorbij maar op de startavond zelf kunnen mensen als nog een startbewijs aanschaffen tussen 17.00 en 18.00 uur in de Be Fair kantine. De EHBO is aan wezig en de ingeschreven wan delaars zijn, mits niet van de route wordt afgeweken, verze kerd. Nog even draagt de bakkerswinkel aan de Groensvoorde de naam van Gert Huizer. Jan Anker van De Vlaam heeft de zaak echter overgenomen. (Foto Sjaok Noteboom.) WADDINXVEEN - De verrich tingen van de Waddinxveense Wandelavondvierdaagse zijn ook op internet te volgen op het adres www.ap-art.net/wan- delen. De vierdaagse gaat op dinsdag 6 juni van start vanaf het Be Fair voetbalterrein aan de Dreef. Het evene ment dat voor de vier de keer wordt gehou den, wordt steeds groter van opzet. le der jaar steeg het aantal deelnemers zodat dit jaar rekening wordt gehou den met op nieuw een record: tijdens de eerste twee dagen schreven zich al 1665 lopers in. Er kan gedurende 6 tot en met 9 juni vijf of tien kilometer worden gelopen. »L*I is

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11