Platform Geslaagd concert Concordia bij Open Dag Kreater Gehandicapten biedt regels VN aan WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Wad dinxveen heeft vorige week dinsdag de Standaardregels van de Verenigde Naties voor het bieden van gelijke rech ten aan mensen met een handicap overhandigd aan bur gemeester Jonkman. Waddinxveen en Boskoop nog I dag‘Rijkspolitie’ Veselka vierde feest Snipperdagen voor leerlingen bestaan niet Veranderde opstelling romans Bord zustergemeente onthuld Onemu exposeert in Soest LLL- Schilder- bijeenkomst NBvP op braderie inloop voor volwassenen Belastingaanslagen Schieland deze week in de brievenbus Rolling ’90 viert 10-jarig bestaan DINSDAG 30 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 1 I ST-ZV-88 Concordia speelde WADDINXVEEN - Tijdens de open dag van Kreater op zaterdag 27 mei jl„ hebben het harmonieorkest en C-Ak- koord, het opleidingsorkest, ondanks de hevige storm bui ten, binnen in een dichte tent een leuk optreden kunnen geven. Helaas wegens het vroege uur (v.a. 10.15 uur), was er weinig publiek, maar ondanks dat werd er door beide orkesten een leuk en goed stuk muziek ten gehore gebracht. Zo opende het harmonieor kest met de mars Punchinel lo, gevolgd door Robin Hood Soundtract Highlights, een se lectie uit de gelijknamige film. Het programma van de har monie werd vervolgd door het programma van C-Ak- koord. Zij speelden muziek werken die goed in het ge hoor liggen en met een bekende melodie zoals:,YM CA, Stand by me, Queen in concert. Entry Jazzy Disco, Universal band collection en Carnaval de Paris. WADDINXVEEN - De ge boorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijkse informatie bijeenkomst van de Borst- voedings-organisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdagavond 6 juni bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 10 uur. Wie telefonisch hulp of in formatie over borstvoe ding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619 964. WADDINXVEEN - Op 22 mei is de bieb begonnen alle romans op één alfabet te plaatsen. Dit betekent dat alle werken van bv. Konsalik op één plek in de kast terug te vinden zijn. Tot 22 mei moest vaak verwezen worden naar meerdere plaatsen - in het geval van Konsalik naar 8 plaatsen: de historische ro mans, de doktersromans, de detectives, de familier omans, etc. Dit is niet lo gisch en het bevorderde niet het vinden van de ti tels door de klanten. In het begin zal het even wennen zijn aan de nieuwe plaat sing, maar op den duur zal het voordeel opleveren voor oa. de klant. Wel blijven de genre-aan- duidingen op de boeken staan zoals bv. science fic tion, avonturen, detective, historisch. De bibliotheek medewerkers wensen u veel leesplezier met deze nieuwe opstelling. Geïnteresseerden kunnen van te voren contact opne men met Astrid deWeerd op maandag- of woensdag morgen in het buurtcen trum, telefoon 0182-616 860. WADDINXVEEN - Op za terdag, 20 mei vond er een reünie plaats van politieman nen en -vrouwen, die in de periode van maart 1979 tot november 1993 werkzaam zijn geweest op de toenmali ge groep Waddinxveen van het Korps Rijkspolitie. Gedurende bijna 15 jaar trad adjudant M.W Blom op als commandant van de groep Waddinxveen. Door de grote reorganisatie bij de politie (per I april 1994) hield het Korps Rijkspolitie op te be staan, waarmee tevens de functie van groepscomman- gevolgd door een zeer gedra- ge muziekwerk Lone Star Celebration en als afsluiting werd gespeeld het muziek werk Bee Cee Bee Gee, met daarin een solo gespeeld op de klarinet door Maarten van Es. in Waddinxveen en Boskoop werkzaam zijn, werden ’s middags verwelkomd door de huidige districtschef G. Huijs- se. Na een eerste wederkennis- making en een rondleiding door het districtsbureau aan de Limaweg, werden de on derlinge banden nog steviger aangehaald tijdens een sfeer volle avond met koud en warm buffet in zoals te doen gebruikelijk het Hotel-restau- rant De Unie. Het huidige hotelgedeelte was tot 1981 het groepsbureau van de rijkspolitie. WADDINXVEEN - Tradi tiegetrouw was de NBvP, Vrouwen van nu, aanwezig op de Braderie van de Dorpstraat dd. 27 mei 2000. De 65- jarige vereni ging liet spullen uit de ja- ren ’30 zien en symboli seerde, middels een computer, de huidige com municatiemiddelen. Want ook de Waddinx- veense Vrouwen van nu, begeven zich op de elec- tronische snelweg! Er wa ren creatieve werkstukken van de Crea-kring te zien en belangstellenden kregen een folder met het jaar programma 2000/2001Als ’milleniumactiviteit’ intro duceerden zij de kermisat tractie ’koekslaan’, omdat ook vrouwen hun ’manne- tje'staan! WADDINXVEEN - In buurtcentrum ’de Boog’ (C, Huygenslaan 2) wordt op donderdag 8, 15,22 en 29 juni van 9.30 uur tot I 1.30 uur een schilderin- loop georganiseerd voor mensen die in hun vrije tijd graag schilderen. Er wordt geen les gegeven maar bezoekers worden in de gelegenheid gesteld hun hobby te beoefenen, samen met andere wijkbewoners. Wellicht kunnen mensen van elkaar leren en elkaar inspireren. Natuurlijk is er ook gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Het is de bedoe ling dat u uw eigen materi aal meeneemt. dant verdween. Blom is mo menteel werkzaam als Hoofd Bedrijfsvoering in het district Waag en Wiericke te Gouda. Deze reünie trok ook politie mensen, die sinds I januari 1988 werkzaam waren op de post Boskoop. De opheffing van de groep Boskoop had destijds tot gevolg, dat de ge meente Boskoop bij de groep Waddinxveen ging behoren. Bijna 80 van de politieman nen en -vrouwen (ruim 75 gaf acte de presence op deze reünie. Blom en zijn voormalige me dewerkers, van wie er nog 10 WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense beeldhouwer Josiah Onemu exposeert met zeven andere kunstenaars tot en met 16 september in Soest in beel dentuin en galerie De Hazelaar. De expositie is in het kader van de 10e internationale zomer- expositie van contemporaine beeldhouwkunst. De rode lijn in de expositie is de visie op het mens-zijn. One- Met gevaar voor natte voeten onthult burgemeester Jonkman met zijn Tsjechische collega het vriendschaps- bord. (Foto: Sjaak Noteboom.) mu maakt werk waarin ’het re ligieuze’ als element sterk aan wezig is. Opgegroeid in een protestants gezin in Nigeria, een land waarin Afrikaanse tra dities, islam en christendom naast elkaar bestaan, ontwik kelde Onemu zich tot een vrij denker met een sterk gevoel voor de gemeenschappelijke kern van de diverse overtuigin gen. dere clubleden was ’s avonds een gourmetavond georgani seerd. De feestelijkheden von den plaats precies een week voor dat Rolling ’90 met maar liefst 25 leden deelneemt aan de Europese Kampioenschap pen Kunst-rolschaatsen in Eind hoven. Het is opmerkelijk dat deze vereniging van uit het niets in tien jaar tijd zo’n sterke positie binnen het plaatselijk vereni gingsleven en in de rolschaats- wereld heeft weten te bemach tigen. Onder de bezielende leiding van de bestuursleden en de hulp van vele ouders wer den in de afgelopen jaren al ve le prijzen door rolschaatsers binnengehaald. Het laat zich aanzien dat de rolschaatsclub nog steeds bruist van activiteit en dit zal ongetwijfeld vertaald worden in nog vele overwin ningen. gelijkberechtiging van mensen met een handicap. Ook werden er afspraken gemaakt over hoe deze gelijkberechtiging van mensen met een lichamelijke handicap en chronisch zieken kan worden bereikt. De regels zijn in 1994 door de Neder landse regering ondertekend. Daarom kunnen de standaar dregels volgens het Platform ook voor het Waddinxveense beleid een belangrijke richtlijn zijn. een mooi concert tijdens de braderie en Open Dag van Kreater. (Foto: Sjaak Noteboom.) bied waarin de onroerende zaak is gevestigd, betaalt men alleen waterkeringsomslag of beide omslagen. De aanslag voor gebouwde ei gendommen wordt berekend op basis van de WOZ-waarde. Dit is de waarde die de ge meente hanteert voor de aan slag OZB (de onroerende zaak belasting). Voor ongebouwde eigendom men is de oppervlakte van een kadastraal perceel de heffings- maatstaf. Soms kan een eigen dom bestaan uit een gebouwd en een ongebouwd gedeelte. In dat geval belast Schieland slechts een deel van de grond als gebouwd eigendom en wordt het resterende deel als ongebouwd eigendom aange slagen. Deze zogenaamde ob- jectafbakening wordt vastge steld door de gemeente. Voor meer informatie over de aanslag waterschapsomslag kan gebeld worden met Klantenin formatie Schieland, telefoon 010-4537372. Het Platform Gehandicapten praat na de overhandiging nog wat met wethouder Van Holsteijn en burgemeester Jonkman die overigens de hele week werd ‘geschaduwd’ door een stagiaire (links van hem). (Foto: Sjaak Noteboom.) Een detail van ‘Mijn moeder stierf voor mij, jouw moeder Stierf voor jou’. (Foto: De Hazelaar.) Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De Moerkapelse kunst-rol- schaatsvereniging Rolling ‘90 vierde afgelopen zaterdag zijn tienjarig bestaan en dat zou Moerkapelle weten ook. Naar goed Moerkapels gebruik, wan neer er iets te vieren valt, be klommen de jongste leden van de club, verkleed als heuse ka bouters, twee versierde boe renkarren voor een rondrit door het dorp. De ‘kabouters’ zongen en zwaaiden dat het een lieve lust was en ter verho ging van de feestvreugde wer den ook de zwaailichten van de tractoren in werking gebracht. Hiervoor hadden de leden zelf een kabouterdorp met mooie paddenstoelen gebouwd en daarna in het dorp de nodige spelletjes gedaan. Toen het etenstijd werd, waren er pannenkoeken. Voor de ou- een aantal prachtige liederen uit de Balkan ingestudeerd. Het klonk echt mooi. Daarna werd gedanst onder leiding van Adrie Crama. Dit betrof voornamelijk het huidige dansreportoire van Veselka. Inmiddels was het tijd schema iets uitgelopen zodat de band bijna twintig minuten later weer begon met spelen. Maar ja, gezelligheid kent geen tijd. Omstreeks kwart over elf werden de (oud) dansdocen- ten, voor zover aanwezig even in het zonnetje gezet. Dit ging gepaard met een kort speechje en een kleine attentie. Ook werd een bedankje gericht aan de mensen die de hele avond belangeloos achter de bar had den gestaan. Zij kregen een mooie bos bloemen. Daarna trad er een buikdanseres op, notabene uit eigen gelederen. Ook nog aardig om hierbij te vermelden is het feit, dat het prachtige kostuum dat de dan seres droeg ook gemaakt was door iemand van de eigen groep. Een ondeugende om stander had tijdens het optre den van de danseres de euvele moed om wat geld in de rand van het decolleté te schuiven hetgeen uiteraard dankbaar aanvaard werd. Er werd af scheid genomen van de band, Norodna Musica.Voor het laat ste deel van de avond waren door twee leden dansen sa mengesteld vanuit de gehele vijfentwintigjarige periode. Lek ker nostalgisch, oude dansen dansen. Dat het meer dan ge zellig geweest is mag blijken uit het feit dat omstreeks één uur een nog behoorlijk grote groep mensen met zachte doch reso lute hand verzocht werd het Zuidhonk te verlaten. Het was voorbij. Maar we kunnen terug zien op een heerlijk feest wat geen van de aanwezigen had willen missen. nen als gewichtig worden aan gemerkt. De directeur van de school gaat nauwkeurig na of de omstandigheden ook wer kelijk van voldoende gewicht zijn om ze voor vrijstellingt in aanmerking te laten komen. Bij vrijstelling van meer dan tien dagen is het de taak van de leerplichtambtenaar. Ouders denken wel eens dat iedere leerling over tien snipperdagen beschikt, die de directeur op verzoek kan toekennen. Dat is echter een misverstand. Het is wel zo dat de directeur en de leerplichtambtenaar op dit punt enige beleidsvrijheid heb ben. Tenslotte moet hij of zij de ma te van gewichtigheid bepalen. Niettemin vindt de wetgever dat met het toekennen van ver lof wegens 'andere gewichtige omstandigheden’ terughou dend moet worden omgegaan. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft het feest plaats gevonden. Na geruime tijd van voorbereiding voor het vijfen twintig jarig jubileumfeest was het dan zover. In het Zuidhonk begonnen omstreeks 18.00 uur de laatste voorbereidingen. De zaal moest worden versierd en de band Narodna Musica begon met het opstellen van de instal latie. Ruim voor 20.00 uur wa ren de voorbereidingen gereed. De leden van Veselka hadden allerlei lekkere hapjes klaarge maakt waarvan het aanbod zo groot was dat we vreesden dat de helft retour zou moeten. Niets bleek minder waar. Dan sen bleek hongerig te maken zodat aan het eind van de avond de voedselvoorraad be hoorlijk was geslonken. Maar even terug naar het begin van het feest. Na een kort welkom van het organiserend feestco mité begon de muziek te spelen en kwamen de voeten van de vloer. Heel leuk was, dat niet al leen de Veselka leden enthou siast meedansten maar ook de in groot aantal meegekomen introducés lieten zich niet on betuigd. Dit gold zeker ook de groep oud Veselka leden. Ook zij hebben zichtbaar van deze avond genoten. Leuk was hier bij dar mensen elkaar soms zelfs na bijna twintig jaar weer ontmoetten. Oude banden werden weer wat nauwer aan gehaald. De band speelde onge veer een uur een behoorlijk aantal dansen. Daarna hadden zij een uur pauze. Zij konden even uitblazen, maar dat gold niet voor de rest van de aan wezigen. Er werd een quiz uit gereikt die iedereen kon invul len. De quiz ging uiteraard over weetjes die de dansgroep be troffen. Er stond nog wat bij zonders op het programma. Een zestal Veselka leden haaden Een aantal leden van Concor dia hebben ’s middags van 12.00 uur tot 14.00 uur nog deelgenomen aan een play- inn die werd georganiseerd door Kreater. Hier kon iedereen die een blaasinstrument bespeelt aan meedoen. De bedoeling van een play- inn is om in korte tijd I of meerdere muziekwerken met elkaar in te studeren. Op die manier leert iedereen om te gaan met het samenspel. De muziekwerken die deze middag o.l.v. Casper Dik wer den ingestudeerd waren een selectie uit de film Tarzan, en I will survive. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Naast vrijstelling van schoolbe zoek wegens allerlei voor de hand liggende redenen als ziek te, vervulling van bepaalde er kende godsdienstplichten, schorsing en schoolsluiting kent de leerplichtwet ook nog vrijstelling wegens andere ge wichtige omstandigheden (art. I Ig). Bij werkelijk gewichti ge omstandigheden kan de di recteur verlof verlenen voor maximaal 10 dagen per school jaar. Betreft het meer dagen dan is de leerplichtambtenaar van de woonplaats de wettelijk aangewezen persoon om over het verlof te beslissen. Als gewichtige omstandigheden kunnen bijvoorbeeld gelden doktersbezoek, verhuizing, hu welijk van nauwe bloed- en aanverwanten en de viering van bepaalde culturele gedenkda gen. Ook andere situaties kun- Ook ontving Waddinxveens’ eerste burger de Speerpunten voor gelijke kansen. Die speer punten zijn het resultaat van de platformbijeenkomsten die eind 1989 plaatsvonden. Verte genwoordigers van gehandicap tenorganisaties spraken over toegankelijkheid, mobiliteit, in komen en voorzieningen. In het reglement van de Ver enigde Naties hebben staten in internationaal verband het uit gangspunt onderschreven van en nu was het dus de beurt aan de burgemeester van Pelhri- mov, enkele raadsleden en journalisten. Zij arriveerden donderdagavond op het ge meentehuis alwaar zij welkom werden geheten door burge meester Jonkman. Doel van de reis was een kijkje te nemen in de keuken van de groenvoor ziening. Zo werd vrijdag een bezoek gebracht aan een hove niersbedrijf en werden de gas ten voorgelicht over de plan ning, het onderhoud en het beheer van de groenvoorzie ning in Waddinxveen. Zaterdag bezochten de Tsjechische bur gemeester en zijn gevolg hét evenement van Waddinxveen: de braderie van de Dorpstraat en was er een bespreking met het bestuur van de stichting Vriendschapsband W’veen- Pelhrimov. Diezelfde dag reisde men weer af naar Tsjechië. WADDINXVEEN - Tijdens het bezoek van de gasten uit de Tsjechische zustergemeente Pelhrimov werden de innige banden tussen Waddinxveen en het Tsjechische stadje nog eens extra zichtbaar gemaakt voor de buitenwereld. Vrijdag ont hulde burgemeester Brezina van Pelhrimov en burgemees ter Jonkman een partnerschap- bord. Dergelijke borden staan in gemeenten in heel Neder land en geven aan met welke buitenlandse gemeente samen- werkings- of uitwisselingsban- den bestaan. Waddinxveen heeft al tijden een relatie met Pelhrimov en geregeld gaat men bij elkaar op bezoek.Vorig jaar togen leerlingen van Kre ater en enkele ambtenaren naar het oosten, dit jaar kwa men leden van de stuntvereni- ging Dobry Den vanuit cen- traaleuropa naar Waddinxveen Oud-commandant M. Blom met districtschef G. Huijsse waren ook aanwezig op de goed bezochte reünie van de Rijkspolitie. (Foto Sjaak Noteboom.) Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het hoogheemraadschap van Schieland verstuurt deze week ongeveer 7800 belastingaansla gen aan eigenaren van onroe rende zaken in de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel.Het gaat om de aanslag waterschap somslag voor het jaar 2000. Deze belasting van het water schap wordt opgelegd aan per sonen en bedrijven die op I ja nuari 2000 een huis, een bedrijf of een omgebouwd perceel op hun naam hadden. Met de opbrengst van de wa terschapsomslag zorgt Schie land voor hoge en stevige dij ken (zorg voor de waterkeringen) en met behulp van gemalen voor een juist wa terpeil in sloten, singels en an dere watergangen (zorg voor de waterkwantiteit). De water schapsomslag bestaat dan ook uit een waterkeringsomslag en een waterkwantiteitsomslag. Afhankelijk van de taken die Schieland uitoefent in het ge- I

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17