Be Fair sterkste van Waddinxveen Twee maal zilver voorTOOS L Jeugdinternational geeft schietdemonstratie Korbis sluit seizoen goed af Rowah jongens winnen Kampioenen-waterval bij Be Fair Tennis jfll Flyers niet Internationaal Lindhout 2e jeugdtoernooi Uitslagen Jeu de Boules WADDINXVEEN - Nadat de competitie triplette was afgesloten is er een week pauze geweest. Intussen is er wel op 20 mei een wed strijddag geweest in de afde- lingscompetitie 4 tegen 4. Helaas zijn de uitslagen en standen daarvan nog niet ontvangen van het afdelings bestuur. op NK meer op zondag Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 n X. g|| DINSDAG 30 MEI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 (Foto: Sjaak Noteboom.) L f dag uitkomt in het toernooi voor spelers onder 23 jaar bij DSVP in Pijnacker, is Martijn van der Wal uitgeroepen tot de waardevolste speler van het af gelopen seizoen. Hij kreeg de zilveren schoen door Harry Cuvelier van juwelier Spruyten- burg uitgereikt. Be Fair maakte een gretige in druk en creëerde ook de beste kansen. Wim van der Starre en John Slagboom misten met hun schoten de juiste richting. Slag boom raakte geblesseerd en werd vervangen door Ihmad Saouny, bij Be Fair de winnaar van de zilveren schoen. Later toen de goed spelende Rene Minnee uitviel keerde de jonge Slagboom weer terug. Intussen had Be Fair voor de rust al een 3-I voorsprong op gebouwd. In de 34ste minuut Na voorbereidend werk van Hafid Assoulymani scoorde Wim van der Starre: 4-1 Voor Be Fair zat er nog een ho gere score in, maar invaller Ste- deel van het publiek de elek tronische verrichtingen van de jeugdschutter heeft kunnen WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag hebben in de Sport hal ‘De Schenkel’ in Capelle a/d IJssel de jaarlijkse Turnre- gio wedstrijden plaatsgevon den voor de recreatieve tur ner of turnster tot 12 jaar vanuit de Regio Zuid Holland Noord. Meer dan 500 turners en turnsters lieten tijdens deze wedstrijd, georganiseerd door de Recreatiecommissie van de Regio in samenwerking met de Gymnas-tiek-vereniging C.G.V. uit Capelle a/d IJssel, hun vooruitgang zien welke ze in het afgelopen jaar hadden geboekt. Er waren meer dan 25 verenigingen uit de Regio die aan deze wedstrijd deelna men, waaronder TOOS uit Wad dinxveen. Een deelnemende statering dat dit veroorzaakt werd door het feit dat beide teams de competitie niet had den afgemaakt ging wat verlo ren in het geroezemoes die de humor teweegbracht. Bij de dames ging de eerste plaats naar mevrouw Stubbe (team Stubbe 2), het zilver was voor mevrouw Lagrand (team Stubbe I) en het brons ging naar Claudia Kortekaas (team de Wilde). Net als bij de dames lagen ook de resultaten van de eerste drie heren dicht bij el- groep moest minimaal uit 6 personen bestaan.Voor de meisjes was er een plank sprong over de kast, een lange matoefening en een balkoefe- ning te turnen. Dit alles was volgens de voorgeschreven oefenstof. Er werd niet gestreden voor een eerste, tweede of derde plaats maar iedereen met een puntentotaal van 22.00 of ho ger behaalde een eerste plaats. Tussen de 18.00 en de 22.00 punten had men een tweede plaats en bij een puntentotaal van 18.00 of lager kreeg men een derde plaats. Van TOOS deden 28 meisjes mee verdeeld over 2 groepen; TOOS I o.l.v Ellen Kerver haalde 21,69 pnt en een 2e hield de bal beter in de ploeg dan de Zeeuwse tegenstrever, die vaak na één doelpoging al balverlies leed. Na de 3-I van Stormvogels liep Korbis dan ook verder uit naar 6-I via treffers van Marino van Zwet, Jaco Wineke en Edwin Jansen. Op slag van rust wist Stormvo gels de voor hen nadelige mar ge te verkleinen tot 6-2. Na de thee bleef Korbis het spel bepalen: Korbis bewaarde de rust in het spel en zocht naar de goede kansen.Toch liet Stormvogels de eerste score in de tweede helft aantekenen (6- 3). Korbis wist aanvankelijk via doelpunten van Ineke Reichard en Jaco Wineke de voorsprong te consolideren: 8-5. Het mis sen van een aantal kansen door Korbis stelden de Zeeuwen in staat om tot 8-7 dichterbij te komen. Het veldoverwicht van Korbis was echter dusdanig dat de Waddinxveners zich toch niet echt zorgen maakten bij deze stand. Het waren twee in- WADDINXVEEN - De C-ju- nioren van de voetbalvereni ging WSE nemen op zaterdag I0 en zondag I I juni deel aan het derde internationale toernooi van DCV in Krim pen aan den IJssel. Zaterdag beginnen de wedstrijden om I3 uur, zondag om I0 uur. Deelnemende clubs zijn DCV, Dilettant, WSE,Voor schoten, Nieuwerkerk, Lan gerwehe en Westfalia (Duits land), Strijen, Laakkwartier, Lekkerkerk en HION. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Be Fair heeft zich de sterkste ge toond in de competitie voor Waddinxveense voetbalver enigingen. In de laatste wedstrijd zegevierde Be Fair, dat in de reguliere competitie na de winterstop slecht pres teerde, met 4-1 over WSE. De eerste wedstrijd op het sportcomplex in de Oranjewijk had WSE nog met 2-1 ge wonnen. Beide clubs wonnen eerder tweemaal van Wad dinxveen. Op 23 mei is de clubcompe- titie tête a tête begonnen. Aan deze competitie nemen 38 leden deel, die in 2 pou les zijn ingedeeld. Op de eerste avond werden 4 wed strijden gespeeld en de stand is: Poule A: I.S.Tabben 4-4- 34+; 2.N.Schifferling 4-4-28+; 3. E.J.Hoogendoorn 4-3-22+; 4. P.v.d.Made 4-3-20+; 5. W.v.Bockom Maas 4-3-14+. Poule B: I.A.Roos 4-4-32+; 2.I.Matla 4-4-22+; 3.H.Wie- linga 4-4-21 4.F.v.Dijken 4- 4-20+; 5.W.Versluis 4-3-21+. De eerstvolgende speel avond in deze cyclus is op 30 mei a.s. Op zaterdag 10 juni zal weer het traditionele luilaktoernooi worden ge speeld. Dit toernooi begint om 06.30 uur en wordt rond 10.00 uur onderbroken voor een gezamenlijk ontbijt van alle deelnemers.Wie die dag vroeg uit de veren is: kom dan eens langs op de gezelli ge locatie aan de Alberdinck Thijmlaan. Wellicht een op warmertje voor u met va kantie naar Frankrijk gaat. U steekt er wat van op en slaat mogelijk geen slecht figuur op een campingtoernooi. voorsprong tegen WSE. Daarna werd nog eenmaal ges coord. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) plaats,TOOS II o.l.v. Ellen Ker ver en Rene Kleiweg haalde 21,83 pnt en een 2e plaats. Na de prijsuitreikingen met slotdefilé konden de turnsters weer naar huis om terug te kijken op een gezellige wed strijd waar redelijk veel pu bliek op was afgekomen en welke prima georganiseerd was door de Regio en de gas- tvereniging C.G.V. Trucks. In zijn slotwoord bedankte de voorzitter van de schietvereni ging, Barry Colla, alle deelne mers aan de bedrijfscompetitie en sprak daarbij de hoop uit dat het succes van dit jaar kan worden omgezet in een nog grotere deelname voor volgend jaar. Met de constatering dat er in ieder geval teruggekeken kon worden op zes hele gezellige maar vooral sportieve avonden, besloot de heer Colla de avond. WADDINXVEEN - De 70 jarige Bram Lindhout, uitko mende voor Atletiekclub S.C. Antilope, heeft een tweede plaats behaald bij het Nederlands kampioenschap veteranen 15 kilometer. Ón danks problemen met zijn veters bereikte Bram de fi nish na I uur 12. Pas in de laatste minuten slaagde Bram er in deze positie te berei ken. De eerste plaats werd behaald door wereldkam pioen Siem Herlaar in een tijd van 1.04. In Capelle a.d IJssel versche nen 240 lopers aan de start om te strijden voor de na tionale titel. De wedstrijd vond plaats vóór de finale van het Zuiderster loopcir cuit. Dat betekende dat er veel publiek was en een ge zellige ambiance. Het par cours voerde voor een groot deel door een park. De lopers ondervonden daardoor weinig hinder van de regen. De regen was er wel de oorzaak van dat Bram driemaal moest stop pen om zijn veters opnieuw te Strikken. Hij bevindt zich hiermee overigens in goed gezelschap want ook Gerard Nijboer kampte ooit met dit probleem. De heren behoren vanaf hun 40e verjaardag tot deze ca tegorie en de dames mogen zich al op hun 35e veteraan noemen. Het is opvallend dat het aantal veteranen de afgelopen jaren sterk in aan tal groeit. Ook de tijden worden in deze categorie steeds sneller. Het komt re gelmatig voor dat veteranen zich bij de finish melden voordat de eerste senioren over de streep zijn. Bij SC Antilope is er ook een grote groep (heren en dames) veteranen die regel matig aan wedstrijden deel neemt. Mocht u hierover meer informatie wensen dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van SC Antilope (0182) 616813. ning terug kunnen komen toen na drie minuten Belkadi voor het Be Fair-doel opdook. Hij stuitte echter op doelman Boonstoppel. Na wat wisselin gen aan beide kanten was het bloemen gezet. Met dit onge kende resultaat, 33% aan kam pioenen, zet Be Fair zich duide lijk in beeld van de regio. A.s. Jos dinsdag hebben ook een aantal damesteams de mogelijkheid om kampioen te worden. Dan krijgen we een team dat voor het eerst met elkaar speelden en ook ongeslagen kampioen werd: gemengd I8+, 4e klasse met Rolf Oosten dorp, Jeroen Tol, Britt van Braam Morris, Saskia Bos en Ti- tia Blom.Verder hebben we dan het gemengd I8+, 5e klasse met Hans Wijnstok, Cor Matse, Marianne van Eijk, Esther Rus- scher en Heidi Bontje. Dit kam pioenschap heeft voor Marian ne een extra tintje. Zij gaat ons verlaten i.v.m. haar verhuizing naar het Brabantse. Na vele ja ren competitie spelen en nog nooit kampioen geworden, was dit kampioenschap voor de perfecte afsluiting. Het team van Jan van Es werd ook onge slagen kampioen. Zijn team be- Jammer was het dat slechts een staat verder uit: Fred van Kem pen, Olaf van de Put, Albert Hoedemaker en MarkVoss. Alle kampioen-teams werden in de zien, daar op enig moment de computer waar de Scatt op aangesloten was, het liet af we ten. Dat een dergelijke verstoring absoluut geen invloed heeft op zijn prestaties bewees deWad- dinxvener onmiddellijk. De fan van Dijk schoot in het zijnet en Boekhorst was paraat bij schoten van Slagboom en As soulymani. William Hoogeveen gaat Be Fair verlaten. Hij heeft over schrijving aangevraagd naar Jo- dan Boys. Be Fair rekent er op dat Koen Meijer van het Leon idas bij de Waddinxveense club terugkeert. Ook Gert-Jan van Heemst gaat weer bij Be Fair voetballen. Opstellingen: Be Fair: Boon stoppel, Marco Verzijl, Scheuer- man, Ron van Tol, Noorlander, De Bruin, Slagboom, Minnee (Saouny), De Jong (Van Dijk), Hoogeveen (Assoulymani), Van der Starre, WSE: Boekhorst, Scharff (Kok), Van Dijk, Van der Voort, Wolfgram, Mulder, Oos- trom, Sterk, Schenk, Belkadi, Horsman (Kalai). Bij de overige seniorenteams deed het in degradatienood verkerende Korbis 2 goede za ken door met 12-5 te winnen van Bolnes 2 (uit Ridderkerk). Korbis 3 daarentegen moest met gering verschil haar meer dere erkennen in Swift 3 (uit Middelburg) en degradeert hierdoor naar een lagere klas se. hoekspeelster Paulien Baardolf speelde een prima wedstrijd. Ook keepster Joelle Hoogen- dijk keepte attent. De eind stand was 5-5. De goals werden gescoord door Marjo de Schip per en Angela de Heer. Knap was het spel van het jongens C- team.Voor Pascal van der Plaat was het een extra bijzodere dag. Niet alleen vierde hij met zijn teamgenoten en het hond- trouwe publiek de 9-7 over winning, ook maakte hij zijn eerste Rowah-velddoelpunt. Met mini-team wist ook deze keer de punten in Waddinxveen te houden. Tegenstander Ato- mium uit Rotterdam werd ge klopt. valsters, Maureen Kientz en Henny Zijlstra (tweemaal), die ervoor zorgden dat Korbis weer orde op zaken kon stel len: I 1-7. Stormvogels drong daarna nog wel even aan (I I -9), maar Jaco Wineke bracht de marge weer naar drie doelpun ten: 12-9. Kort voor het laatste fluitsignaal prikte de Zeeuwse tegenstander nog een keer raak, hetgeen resulteerde in de 12-10 eindstand; een terechte overwinning voor Korbis al speelde het Waddinxveense achttal zeker niet op de toppen van haar kunnen. WADDINXVEEN - Tijdens de prijsuitreiking van de bedrijfs competitie bij Schietvereniging Waddinxveen heeft de zestien jarige Niels Pereboom een de monstratie gegeven met uiterst geavanceerde elektronische trainingsapparatuur. De jonge international maakte een half elektronische baan werd ver ruild voor een baan met de or thodoxe kartonnen schijfjes en de aanwezigen werden, na deze korte baanverhuizing, wederom getrakteerd op een aantal schoten die allemaal strak in het midden zaten. Tijdens deze demonstratie werd een en ander van com mentaar voorzien door Niels’ vader Ben Pereboom. Hierbij werd ruimschoots ingegaan op de techniek van het luchtge weer schieten, de trainingsme thodes alsmede de conditione le trainingen om deze sport op een dergelijk hoog niveau te bedrijven. Dat de demonstratie en de uitleg bij de aanwezigen in de smaak vielen bleek uit de vele vragen die vanuit het pu bliek werden gesteld. Na deze demonstratie konden de aanwezigen zelf nog even het geweer ter hand nemen. De Schietvereniging had zorg ge dragen voor een aantal leuke prijsjes en in een tweetal ron des werden die onder de schutters van de diverse bedrij ven ‘verdeeld’. De avond werd tenslotte afge sloten met het belangrijkste onderdeel: de prijsuitreiking van de bedrijfscompetitie. Alle deelnemers kregen een kleine herinnering uitgereikt, hetgeen bij de beide politieteams van de KLPD onder de aanwezigen tot enige hilariteit leidde daar deze teams op de laatste twee plaat sen waren geëindigd. De con- WADDINXVEEN - Helius uit Hellevoetsluis was afgelopen zaterdag de tegenstander voor de beide C-teams van handbal vereniging Rowah. Zonder Iris van Stel en Lisette Boonstoppel moest de kampioen uit het Rijnmondse worden bestreden. Onder gure, regenachtige weersomstandigheden gaf de goed leidende scheidsrechtster Jolanda Hoffmans het beginsig- naal. De wedstrijd ging gelijk op. Bij rust stond het dan ook l-l. Na een hevige regen- en hagel bui in de rust was het spelbeeld in de tweede helft niet anders. Alleen de goals vielen wat freqeunter. Met name linker- WADDINXVEEN - In een ex tra algemene ledenvergadering hebben de leden van Flyers op voordracht van het bestuur be sloten om bij de Ned. Basket ball Bond de status van ‘nfet- zondag’ vereniging aan te vragen. Deze status houdt in, dat er geen verenigingsactivitei ten meer op zondag gepland worden. Dus geen competitie- en bekerwedstrijden. Ook deelname aan toernooien in verenigingsverband is niet meer mogelijk. Individuele selectie- trainingen, deelname aan bas- ketballkampen en clinics beho ren wel nog tot de mogelijkheden. Het bestuur van Flyers is tot deze stap ge komen omdat er, vooral onder jeugdleden om verschillende redenen, vele afzeggingen kwa men voor wedstrijden op zon dag. Tevens werd het steeds moeilijker om begeleiding te vinden voor de uitwedstrijden die op zondag werden gepland. kaar. Eerste werd Jan Spoel (team Auto Arbo), de tweede plek werd bemachtigd door Frank Theussen uitkomend voor het team van schildersbe drijf Theussen en de derde plaats werd opgeëist door Fred Fortuin (team Fresh Flower). Bij de teams pakte het team Stubbe 2 met grote overmacht de uiteindelijke overwinning, op de tweede plaats gevolgd door het team van Schildersbedrijf Theussen en het brons ging naar het team van Boonstoppel Dan komen we aan bij het ge mengd team 35+, 3e klasse van Frans Diepeveen. Hij weet zich gesteund door zijn teamgeno ten Maria Scholtalbers, Rob Pe- terse, Hetty Karskens, Rosita Stoelinga en Rene Versteeg. Ook dit team bleef ongeslagen, jaar geleden via topschutter Dick Boschman kennis met het materiaal. Onmiddellijk herken de de Waddinxvener de enor me mogelijkheden van deze ap paratuur. De van Russische makelij zijnde Scatt-apparatuur was zeer recent te bewonde ren in de televisie uitzendingen van Eurosport. Met behulp van een infrarood sensor is het mogelijk om zichtbaar te ma ken welke bewegingen de schutter met z’n wapen maakt om vervolgens te analyseren welke technische aspecten tij dens de daarop volgende trai ningen verdere aandacht ver dienen. Sinds Niels Pereboom haar de beschikking heeft over deze Scatt-apparatuur zijn zijn pres taties sterk verbeterd. Ooit werd er in Waddinxveen gestreden om de Van der Hooft-bokaal. Wim Waltman, voorzitter van de senioren commissie van de voetbalver eniging Waddinxveen, herinner de hieraan tijdens de prijsuitreiking in het clubhuis van Be Fair. Waltman: „Er staat nu een wisselbeker boven, die we Waddinxveen-bokaal noe men. Het is de bedoeling dat er na de volgende competitie, mits die op tijd is afgelopen, op nieuw om wordt gevoetbald”. De nieuwe bokaal plus een net met vijf voetballen reikte Walt man uit aan Be Fair-aanvoerder Ron van Tol. Een net met vier ballen was er voor aanvoerder Marcel van Dijk (WSE) en een met drie ballen voor aanvoer der Mark van Vliet (Waddinx veen). Ook de scheidsrechters kregen in de persoon van Jan Koole een herinnering. Koole, net gepromoveerd in scheidsrechtersland, leidde de wedstrijd tussen Be Fair en WSE, die een week eerder we gens het onweer moest wor den afgelast. Be Fair won ver diend. WSE, dat Martijn Sol, Martijn van der Wal, Erwin Pleus en Guido Hack miste, kwam vooral aanvalskracht te kort. Dat zag ook Paul de Jong, die WSE in het nieuwe seizoen gaat trainen. Toch ontdekte De Jong in het spel van WSE plus punten. „Zeker als er nog spe lers bij zouden komen”. Bij WSE, dat op Hemelvaarts- WADDINXVEEN - Zaterdag 27 mei was er een ware water val aan kampioenen bij Be Fair Tennis. Bij de jeugd werd de mix t/m 17, 2e klasse kam pioen. Proficat aan onze jeugd leden Danielle van Bergeijk, Su zanne Oldenburg,Tanja van der Loo, Myk Middendorp, Laurens de Lange en Paul Verwey. Er werden bij de senioren van de 24 zaterdag teams maar liefst 8 kampioen. Twee teams konden een degradatie niet ontlopen. Het lied we are the Champions liet zich iedere keer weer ho ren in het bomvolle en overge- zellige clubhuis. Van de 8 teams werden er 5 ongeslagen kam pioen. Ongeslagen bleef heren Veteranen Be Fair 2, 2e klasse bestaande uit:Ton Claassen, Pe- terVink, Hans Groen, Jan Koet sier, Hans Ferber en Aad Revet. Het herenteam 35+, 4e klasse bestaande uit: Piet Boere,Wim Visschers, Hub Nootenboom, Ton Hoogendoorn en Chris Waagenaar bereikten ook on geslagen de eindstreep. Het he renteam 35+, 4e klasse be staande uit Jan Middendorp, Jaap van der Loo, Piet Smit, Matje Geertsen, Hans Blom konden ook als kampioenen in het clubhuis worden ingehaald. Het heren 35+ in de Ie klasse met Paul Makkinje, Ab Herre- brugh, Gerard de Jager en Born konden eveneens aan de kampioensbar aanschuiven. van Fouad Belkadi bleek on houdbaar: l-l. Be Fair ging onverdroten door met aanvallen en scoorde in luttele minuten nog twee keer. Eerst mikte Rene Minnee de bal vanaf de linkerkant be heerst langs Boekhorst, daarna leidde doorzetten van Mark de verkeek doelman Rene Boek- Jong tot een treffer van de ac- horst zich op een scherp schot tieve Wim van der Starre: 3-1. van rechtervleugelverdediger In de tweede helft had de span- Marco Verzijl waarbij de bal over hem heen in het doel zeil de: 1-0. Marco Verzijl had van plaats verwisseld met Edwin de Bruin, die nu rechts op het midden veld speelde. Verzijl behoedde alleen Be Fair nog dat scoorde, zijn team drie minuten later voor de gelijkmaker door de bal na een inzet van Robert Horsman van de doellijn te trappen. Drie minuten daarna kwam de gelijkmaker van WSE toch. Eerst nog redde doelman Ralph Boonstoppel op een in zet van Justin Sterk, de rebound Met behulp van de meest moderne apparatuur kunnen de prestaties worden geanaly seerd en bijgeschaafd. WADDINXVEEN - In de laat ste competitieronde heeft Kor bis het seizoen in stijl afgeslo ten door Stormvogels uit Westkapelle (Zeeland) te ver slaan. Korbis, met het kam pioenschap al op zak, kon vrijuit spelen en was de hele wed strijd duidelijk de betere ploeg. Via een 6-2 ruststand speelden de Waddinxveners zich uitein delijk naar een 12-10 overwin ning. Het was de laatste wedstrijd van Korbis in de derde klasse; dankzij het kampioenschap komt Korbis volgend seizoen uit in de tweede klasse. Het stormachtige weer speelde beide teams parten. Bij elke aanvalsopzet moest terdege re kening gehouden worden met de windrichting en windkracht. Korbis kwam goed uit de start blokken; via twee doelpunten van Jaco Wineke en een score van Edwin Jansen kwam Korbis zelfs op een 3-0 voorsprong. De Waddinxveense formatie - V^z - z -"W -■ - 1 g 004X^0

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31