Aula wordt Steengoed Europees debuut Rolling’90 Geslaagde millenniumactie NBvP-Vrouwen van Nu iyi Viswedstrijd jonge hengelaars las. TV, rood Meubatea REUZEN veredelde entree’ Sfe kwalit< BB l AANBIEDING I B ’C" I IBM ANGO houdt collecte I 1.695,- tS"3S|5! NI KM Beer heet Knutselen Balou Wereldwinkel viert vaderdag WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Kunstschilder concerteert Klaverjassen Avond wandeling 14 mille voor Astma Fonds voor ’De Boog’ Schrijfster op Beatrixschool G?oen7ij< Uitslag loterij Manege Rei gers burgh Q Contante Korting! Zomerbridge 2000 van bridgeclub Waddinxveen GroenRijk De Bosrand ■Li' M V--" B ww r AL JAREN... i S' Z I Speciale aanbieding; origineel Nü per stuk slechts schapenlederen fauteuils model Adam en Eva. I Het K i j G Tuinleven f A 0 o D WOENSDAG 7 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA Rolling‘90 debuteerde op het Europese podium en deed dat zeer verdienstelijk. WADDINXVEEN - In het ka- ■OO&H L A WADDINXVEEN - Vrijdag 9 juni is er weer klaverjas sen, voor volwassenen. En tree: 2,50 voor leden, 3,50 voor niet leden. Aan vang: vanaf 20.00 uur. B&W hebben geen probleem met deze oplossing.Volgens het college zijn er genoeg kerkelij ke en private voorzieningen in de regio om aan de behoefte te voldoen. WADDINXVEEN - De We reldwinkel heeft voor kin deren weer een activiteit om aan mee te doen. Nu voor Vaderdag: maak je va ders mooiste, leukste, raar ste, liefste, origineelste, def tigste stropdas. En win een Vaderdagkado. Lever de stropdas in voor 10 juni in de Wereldwinkel. Wel naam, adres, telefoon nummer en leeftijd vermel den. De prijsuitreiking is op woensdagmiddag 14 juni om 14.30 uur. sierd en wel heel erg groot in verhouding tot dorpshuis Op Moer, waar Rolling’90 normaliter z’n trainingen doet. De officiële opening op vrij dag, waarbij maar liefst 1500 sporters uit Europa en Israël op de baan stonden, was ronduit overweldigend. Wie nu denkt dat de Moerkapel- se rolschaatsers zich door dit sportieve geweld uit het Be «eiuenaanb-i week geldig. Zol WADDINXVEEN - Buurt centrum 'de Boog’ aan de C. Huygenslaan 2 in Wad- dinxveen, organiseert op donderdag 8, 15,22 en 29 juni een aantal creatieve ochtenden van 10.00 tot I 1.45 uur.Voor deze och tenden is het volgende pro gramma opgesteld: 8 juni: strofiguren maken; 15 juni: bloempotten bewerken met servetten en beschilderen; 22 juni: gipsfiguren beschil deren en clowntjes maken; 29 juni: kapstokjes maken en figuurzagen. Er hebben zich al een aantal mensen opgegeven, maar er kunnen er nog een aantal geplaatst worden. Wie het leuk vindt om op één of meerdere ochtenden gezel lig met andere mensen sa men te knutselen en ideeën op te doen is van harte welkom.Vanaf 10.00 uur staat de koffie klaar in het buurtcentrum. Op de ’Open dag’, die door het buurtcentrum ’de Boog’ na de zomervakantie wordt georganiseerd, zullen de ge maakte werkstukken wor den verkocht. De opbrengst van deze verkoop zal wor den besteed aan de inrich ting van het gebouw. Op dit moment wordt het achters tallig onderhoud aan de bui tenzijde uitgevoerd. Zodra deze werkzaamheden ge reed zijn, zal ook de bin nenzijde van het gebouw worden aangepakt.Voor meer informatie: bel op maandag- en woensdagmor gen met Astrid deWeerd, telefoonnummer (0182) - 616 860. WADDINXVEEN - De op brengst van de collecte ten bate van het Astma Fonds bedraagt 14.126,05. WADDINXVEEN - Om de kosten van de begraafplaats aan de AlberdingkThijnlaan naar beneden te brengen, wil het college van B&W de aula van de begraafplaats om vormen tot een entree. Ook zou er de materieelberging, wachtruimte en personeelsruimte een plek moeten vin den. De kosten per avond bedragen 6,50 per paar, te voldoen aan de zaal.Van te voren opgeven is niet nodig. Wie voor 19.25 uur aanwezig is doet gegarandeerd mee. Deelname aan de einddri- ve op 31 augustus, waaraan uit sluitend door de geplaatsten wordt deelgenomen, is gratis. Wie bij plaatsing niet kan deel nemen aan de einddrive wordt verzocht dit tijdig kenbaar te maken aan de zaal of telefo nisch bij de volgende nummers: (0182) 616648 612718 640649. veld lieten slaan, vergist zich schromelijk! Enthousiast en als team gingen ze de strijd aan. Aan iedere categorie werd door ongeveer 25 teams deelgenomen. De Cadet Kwartet Groep (leeftijd tot 14 jaar) was bij het eerste nummer met Temple of Happines nog net iets te zenuwachtig om er echt het allerbeste uit te ha len. Echter toen zij de vol- NBvP-Vrouwen van Nu bijzondere fietstocht. Bijzonder in verschillende op zichten, ondermeer het vroege tijdstip: 6 uur ’s morgens. Het was immers Hemelvaartsdag. Veel dames, en sommigen met hun gezinsleden, gingen dauw- fietsen. En meer dan dauw kre gen ze in de vorm van hemel- In de ontmantelde aula zou het houden van herdenkingsdien sten niet meer tot de mogelijk heden behoren. Slechts gebruik als wachtruimte, mededelingen zaal en als entree is de bedoe ling. Op deze manier hoeft er geen apart dienstgebouw voor de gemeente te komen hetgeen de exploitatiekosten van de be graafplaats doet dalen. MOERKAPELLE - Ongeloof lijk gespannen en niet goed wetend wat ze nu wel of niet moesten verwachten, trad het team van Rolling’90 met 24 leden afgelopen don derdag voor een eerste keer aan op de training bij een EK Showrijden voor Rolschaat sers. Dit EK werd van I t/m 3 juni op de kunstijsbaan in Eindhoven gehouden. De im ponerende ijshal was ver water, ook dat deerde hen niet. De tocht ging over be kende en minder bekende pa den. Enthousiast speurden ze langs de rechterkant van de weg, want daar moest de op lossing voor veel vragen ge zocht worden. Met koffie, een krentenbol een appel en een bijzonder goed humeur brach ten deze sportieve mensen de puzzeltocht tot een goed ein de. Onder het genot van koffie WADDINXVEEN - In de afge lopen 8 weken heeft de hengel- sportvereniging Waddinxveen, in samenwerking met Stichting Wijkwerk de Zuidplas een suc cesvolle viscursus voor jonge hengelaars in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar, gehouden. Een aan tal begeleiders (ervaren sport vissers) hebben in 9 bijeenkom sten op een boeiende manier, niet alleen de vistechniek zelf aan de 25 jongens en meisjes onderwezen, maar hen ook la ten zien welke waterdiertjes en planten er nog meer in en rond het water leven. Met behulp van dia’s en twee microscopen hebben de begeleiders respect proberen aan de jongelui over te brengen. Zaterdag 13 mei werd de cur sus afgesloten met een viswed strijd onder de stralende zon. De eerste prijs is gewonnen door Tim van Gorkum, hij is 9 jaar en ving een totale vislengte van 174 cm. De tweede prijs ging naar Koen Klever, hij is 8 jaar en ving een vislengte van 147 cm. De derde prijs is ge wonnen door Elian van Hou ten, zijn totale vislengte be draagt I 10 cm. De 4e, 5e en 6e prijs zijn respectievelijk gewon nen door Lennard Barendsen (92 cm), Mare de Vos (67 cm) en Nienke Sytsema (59 cm). De grootste vis is gevangen door Sven Wesselink, hij is 10 jaar. Hij ving een vis van 22 cm. Tijdens de viswedstrijd is de lunch we- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstschilder Jan Neven geeft woensdag 14 juni een inloopconcert op het orgel van de Grote of St. Bartholo- meuskerk te Schoonhoven. Jan Neven (22) studeerde aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en is gespeciliaseerd in stillevens (olieverf op paneel). Tegelijkertijd studeerde hij or gel bij de Goudse muziekleraar Willem de Bruijn. Met dit concert, waarbij voor namelijk werken van Bach op het programma staan, zet hij een serie voort waarmee hij twee jaar geleden in Schoonho ven begon. De kerk is vrij toegankelijk en belangstellenden zijn welkom van 14.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 9 juni wordt door de Waddinxveense Werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie voro belangstellenden een natuurwandeling georgani seerd in het Gouwebos en deVoorofsche Polder.Tij- dens deze wandeling wordt aandacht besteed aan de daar voorkomende flora en fauna.Vanaf het pad langs de Voorofsche polder heeft men een mooi uitzicht op de weidevogels met hun jongen. In het Gouwebos zijn nog diverse soorten zangvogels te beluisteren. Verder wil menop enkele plekken bekijken wat voor waterdiertjes er voorko men. Met behulp van een schepnet worden de water diertjes gevangen en vervol gens met een zoekkaart op naam gebracht. De werk groep zorgt voor schepnet jes. Deelnemers wordt aan geraden een verrekijker en waterdicht schoeisel mee te nemen. Zij worden ver wacht om 19.30 uur aan het einde van de Alberdingk Thijmlaan in Waddinxveen. In deze nieuwe opzet zal een deel van de begraafplaats wor den verhoogd en worden voor zien van een nieuw rioolstelsel. De kosten worden geraamd op negen ton. Beduidend minder dan de 1,4 miljoen gulden die het plan uit 1995 van het Buro Hollandschap had moeten kos ten. In 1999 bleek dat er onvol doende mogelijkheden waren om het plan te versoberen met dit plan van B&W als gevolg. De fracties drongen alleen aan op een verdere en betere uit werking. Als voorbereidingskre- diet werd 30.000 gulden toege zegd. Deze actie was mede mogelijk gemaakt door de sponsors: Apotheek Van Doorn en Fa. Wielaart te Waddinxveen en Novosan b.v. te Montfoort. Voor de bijzonder goede orga nisatie waren er lovende woorden vanTeuni de Wit. WADDINXVEEN - Op I juni had ten overstaan van mr. J.A.M. Koek, notaris te Wad dinxveen, de trekking plaas van de door de Stichting Rijvereni- ging Reigersburgh gehouden lo terij. De trekking vond plaats tijdens het jaarlijks terugkeren de Hemelvaartsdag Pony en Paarden concours, op het ter rein van Manege Reigersburgh te Waddinxveen. Het concours zelf moest dit jaar wegens ter- reinomstandigheden afgelast worden. Vergunning voor het houden van gemelde verloting werd door B&W van Gemeen te Waddinxveen verleend op 9 maart 2000. Er waren tien prijzen te verlo ten, te weten: IOlympus Foto camera Camedia 0960 - lotnr. 0821, 2. Ijzeren hobbelpaardje lotnr. 3884, 3. Wokset lotnr. 1923, 4. Houten mand lotnr. 1560, 5. Voetenbankje lotnr. 3 163, 6. Mandenset lotnr. 3028, 7. Hangplant pot lotnr. 3898, 8. Klapstoel lotnr. 3657, 9. Kaar senlampje lotnr. 0835, 10. Kaar senstandaard lotnr. 2436. Tikfouten voorbehouden. WADDINXVEEN - Tijdens de braderie kon in de kraam van de Dierenbescherming, werk groep Waddinxveen, de naam van een grote beer geraden worden. De naam is Balou en werd meerdere keren geraden. Door loting is mevrouw Anne ke van Leeuwen van de Kerk- weg-West, als winnaar uit de bus gekomen. Balou is inmid dels als pronkstuk toegevoegd aan haar berenverzameling. De actie: Hulp voor dieren in En schede, kreeg veel belangstel ling. De dagopbrengst is gestort op het speciale gironummer (309) van de Landelijke Dieren bescherming. WADDINXVEEN - Evenals in de voorgaande jaren organi seert de Bridgeclub Waddinx veen ook dit jaar tijdens de drie zomermaanden, elke don derdagavond in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad 2 te Waddinxveen, een bridge-wedstrijd, te begin nen op 15 juni a.s., aanvang 19.30 uur. gende dag meereden bij de rest van de Cadet Klein Groep (leeftijd tot 14 jaar) met het nummer Wild Cats straalden ze van begin tot eind. De andere categorieën die niet leeftijdgebonden -wa ren deden het zeer goed. Bij de Kwartet Groep met het nummer Vesuvius werd met vuur en vlam gereden en de zebra’s in het nummer Out of Africa in de categorie Kleine Groep ontvingen na hun optreden een staande ovatie. De Grote Groep met het nummer Tribal Dance liet zien wat je als eenheid allemaal kunt bereiken. Dat Rolling’90 in aanloop op dit evenement zo spontaan en positief ondersteund is door de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle en door bedrijven uit deze gemeente, heeft zeker meegeholpen tot dit voortreffelijke resultaat. Ook de aanwezigheid van het Jeugdjournaal en de uit stekende sfeer - sporters van verschillende verenigin gen en landen die elkaar aanmoedigen en ondersteu nen - maakten van dit Euro pees Kampioenschap een waar festijn en een niet ver geten ervaring. Het team van Rolling’90 met schaatsers, trainers en vas te begeleiders bestaat uit: Mark Bakker, Daphna Bon tenbal, Ineke Bontenbal,Ta mara Bontenbal, Marloes Bukman, Jolanda Bonnet, Ciska Dijkema, Iris Dijke- ma, Rona Dijkema, Sjoukje van Haastert, Daniëlle Hoogendoorn, Elise Hoogendoorn, Kathy Hoogendoorn, Wanda van Hoven, Claudia Jonker, Peggy Jonker, Colette Kamp, Linda Krispijn, Ma rian Krispijn, Gerdine Lindhout, Carla Matze, Vera de Niet, Caroline Os kam, Ingrid Oskam, Maria Oskam, Lizzy Quick, Maai ke Vonk, Mariotte Vonk, Emily van ’t Wout, Lenie van 't Wout en Trisja van ’t Wout. Einduitslag: Vesuvius 13e, Temple of Happines 17e, Out of Africa 14e, Tribal Dance 15e, Wild Cats 4e.- met appeltaart bij De Unie werd de einduitslag bekendge maakt. Voor elke groep was wel een leuk prijsje. dens de vakantieperiode en om bij te blijven. Evenals vorig jaar zal het AZo- merkampioenschap@ bevoch ten worden tijdens een >Eind~ Drive=,te houden op de laatste donderdagavond van augustus. Iedere deelnemer die geduren de de zomermaanden eerste in een groep is geworden, is auto matisch geplaatst voor de kam pioenswedstrijd. Indien een deelnemer, die eerste wordt tij dens de voorronden, zich reeds eerder heeft geplaatst wordt de nummer twee in die groep automatisch geplaatst voor de einddrive, enzovoorts. Bij gelijk eindigen beslist het onderlinge resultaat en aansluitend zo no dig het lot. Met ingang van dit jaar is er een niet cadeau. Zeker vandaag de dag niet. De politiek neemt niet altijd goede beslissingen. Men sen willen ze soms betuttelen. Instanties kunnen behoorlijk dwarsliggen. Bovendien moeten ze maar net weten welke wet ten en regelingen er zijn er bij welke instanties je moet aan kloppen om te krijgen wat je nodig hebt. De Algemene Nederlandse Ge handicapten Organisatie (AN GO) komt op voor deze rech ten. Voor mensen met een handicap in het algemeen, maar ook persoonlijk. Met strijdbare der van het nieuwe millennium standpunten, persoonlijk ad- organiseerde de fietsclub van vies, praktische hulp en indivi- NBvP-Vrouwen van Nu een duele financiële hulpverlening. Zonder uw hulp staat ANGO met lege handen. De zomeravondcompetitie is een uitstekende gelegenheid voor: -aspirant-bridgers om kennis te maken met wedstrijd-bridge; -nieuwe partners om het sys teem en de speelstijl te bepa len; -alle overige bridgers om gezel lig een avondje te bridgen rij ft WADDINXVEEN - De ANGO (Algemene Nederlandse Ge handicapten Organisatie) houdt van I I t/m 17 juni de nationale collecte voor mensen met een handicap. Mensen met een han dicap en arbeidsongeschikten doen volledig en gelijkwaardig mee in de samenleving. Ze rich ten hun leven in zoals ze dat zelf willen, tenminste, als ze daar de kans toe krijgen. Die kansen zijn er. Want ze hebben rechten. Recht op thuiszorg, woningaanpssingen, hulpmidde len. Recht op vervoer, aange past werk, een fatsoenlijk inko men, sociale zekerheid, belastingteruggave. Ze hebben recht op goede gezondheids zorg, recht op trots en eigen waarde. Die rechten krijgen ze WADDINXVEEN - Vrijdag 26 mei is de kinderboekenschrijf ster Vivian den Hollander op bezoek geweest in de groepen 3 t/m 5 op de Koningin Beat rixschool in Waddinxveen. De ze groepen hadden 2 weken lang de schrijfster en haar boe ken centraal staan in de klas. Het was voor de kinderen heel bijzonder om de schrijfster in levende lijve te ontmoeten. Zij heeft in de verschillende groe pen iets verteld over haar leven als schrijver: hoe maak je nu precies een boek. Ze heeft met de kinderen gezongen (muziek maken was jarenlang een van haar grootste hobby’s), de kin deren konden natuurlijk vragen stellen en daarna deelde ze nog handtekeningen uit. Als klap op de vuurpijl vertelde mevr, den Hollander dat ze weer landelijk is genomineerd voor haar nieuwste boek: He, scheids en heeft daar ook uit voorgelezen. In de groepen 6 t/m 8 was al eerder de kinderboekenschrij ver Wim Burkunk op bezoek geweest. De kleutergroepen hadden de kikker uit de boeken van Max Velthuis centraal staan. Er zijn deze 2 weken boeken voorgelezen of zelf gelezen en er zijn boeken, gedichten en al lerlei ander knutselwerk door de kinderen gemaakt. Het pro ject werd dinsdag 30 mei afge sloten met een kijkuurtje voor de ouders. itsirie i_i Delen I Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon0180-631111 Fax 0180-633024 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur, vrijdag koop- avond tot 21.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag gesloten. POTMAAT 14 CM Wie kan rekenen, rekent op Voorbrood! ¥ooA Kom kijken, in onze toonzalen (5000 nr!) boordevol woon- en sfeerideeën! extra mogelijkheid voor plaat sing voor de einddrive! Wie tij dens het lopende zomersei zoen 6 x meegedaan heeft, isautomatisch geplaatst. Eiken (blank, donker en honing), modem, koloniaal, grenen en kersen: bij Voorbrood ontvangt u altijd 10-30% et is alleen deze |öe voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. derom prima verzorgt door de vrijwilligers van het Zuidhonk en de hengelsportvereniging. Tijdens de cursus is de kinde ren gevraagd of zij een affische wilden maken, de grootte was niet van belang, maar het moest wel gericht zijn op het milieu in en op het water. De prijzen daarvan zijn gewonnen door I e Lennard Barendsen (zijn teke ning heet ‘mooi schoon’), 2e Marjolijn van Beem (’Houdt het water schoon’), 3e Leroy Huiskeshoven (’wees zuinig op je sloot’) en 4e Marcel van Leeuwen (’stop rioolpijp’). Na afloop van de viswedstrijd hebben de cursisten een klein examentje afgelegd, waar zij 35 vragen meosten beantwoor den. Door de voorzitter van de hengelsportvereniging "Wad dinxveen" werden daarna de diploma’s uitgereikt en voor het lopende jaar hebben alle cursisten een gratis vereni- gingsvergunning gekregen waarmee zij in heel Waddinx veen mogen vissen. Door spon soring van de Fa Hoodie Fauna land van de Luifelbaan is het weer mogelijk geweest om de ze cursus te organiseren. De prijzen zijn eveneens ter be schikking gesteld door Fa. Hoodie. In het najaar van 2000 (medio september) wordt de 10e vis cursus gehouden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij W. de Bruin, tel. 0182 - 6I9 005. fpÜf OR J?’ - M -yjgH j L4< 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 35