WADDINXVE boeiende middag Een andere kijk op eenzaamheid was POOS start nieuw turnuur voor volwassenen Jaarlijkse huurverhoging maximaal 3,8% Uit de praktijk van de sociaal raadsvrouw OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N Man van dak gevallen Inloopmiddag borstkanker- Aanrijding met letsel 18 geslaagden B-diploma WADDI patiënten G M E T E E E N R U B R GEMEENTEHUIS GESLOTEN AFVALINZAMELING BOUWZAKEN MILIEUZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING BEZWAAR Huursubsidie Bezwaar tegen huurverhoging 624622 624767 624500 612570 I Optreden Concor dia tijdens intocht Avondvierdaagse WADDINXVEEN - Het is weer de tijd voor muziekver. Concor dia uit Waddinxveen, om met dit zomerse weer buitenoptredens te geven, of mee te doen aan buitenactiviteiten. In de week van 5 t/m 9 juni wordt de ACTIE REGENTON CHEMOCAR K WOENSDAG 7 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 15.15 - 16.00 uur geslo- de afdeling Beheer MELDINGEN de |te van de Bloemendaalseweg: het ovenbouwbedrijf op het 25: het het vergroten (telefoon 62 bijbehoren. Door Drs. Corrie de Bakker 624680 COLOFON afspraak via IXVEEN - In het Gouwebad De Sniep te Wad- dinxveen is op dinsdag 30 mei weer voor het B-diplo- ma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uitWim van Minnen en Guido Linkerhof. Er wa ren deze keer 18 kandidaat- jes die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben, zijn: Denise Verver, Lindsey van Zanten, Arnoud Holierhoek, Wouter de Jong, Esther Stolwijk, Bas Chier- - andjoe, Marianne Ouds- "hoorn,Thomas Vromen, Rens Menster,YorLBroers, Martijn Bos, Mike van Veen, Gerryke Bos, Sophia Bos, Sharona Midden. Lennard Flaman.Tiko Vergroessen en Lorenzo Sambataro. WADDINXVEEN - Jazzdans- en turnver eniging TOOS uit Waddinxveen gaat met een nieuw turnuur starten voor dames en heren vanaf ongeveer 13 jaar (minimaal voortgezet onderwijs). In dit nieuwe turnuur zal er na de opwar ming aan het begin van de les, veel op de heren- en damestoestellen worden ge werkt. Tevens zal een stukje kracht en con ditie ook aan bod komen in de les. Er kan op verschillende niveaus worden gewerkt en er kan worden geoefend om hele com plete turnoefeningen op de verschillende toestellen aan te leren. Op vrijdagavond van 20.00 - 21.00 uur heeft TOOS ook al een turnuur voor vol- 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Als de verhuurder de huurprijs met meer dan 2,2% wil verho gen dan moet de verhuurder zijn voorstel toelichten aan de hand van de woningwaardering. Hij moet dan gebruik maken van het voorgeschreven huur- aanzeggingsformulier. Op basis hiervan kunt u de huurverho ging toetsen aan de maximale huurprijsgrens. U kunt in een aantal gevallen bezwaar maken tegen de huur verhoging: - de huur wordt met meer dan 3,8% verhoogd; - de huur zou door de huur verhoging boven de maximale huurprijsgrens komen te liggen; - de verhuurder heeft een huurverhoging van meer dan 2,2% voorgesteld, zonder een puntentelling van de woning bij het voorstel tot huurverhoging te doen. 11.20-12.05 uur 12.50- 13.30 uur 13.35 - 14.20 uur 14.25- 15.10 uur het nat hou- soortgelijke WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 14 juni van 14.00- 16.00 uur is de laatste in loopmiddag voor de zomervakantie voor borst- kankerpatiënten. Deze mid dag wordt gehouden in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groe ne Hart ziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumont- straat). De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkan ker die voor, tijdens of na hun behandeling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten.Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactorgaan Be geleiding Borstkankerpatiën- ten) aanwezig. In de maanden juni en juli is er geen inloop middag. De eerste inloop middag na de vakantie is op 13 september. Voor vragen kan worden ge beld met Noortje van Wel tel. 0182-617 627 of Coby Schuiling tel. 0182-342 660. gymnasten uit Waddinxveen en omgeving die het leuk vinden om weer wat te turnen aan de toestellen en die niet op vrijdag avond kunnen. Het uur gaat door wanneer er minimaal 12 deelnemers zich hebben opgegeven en start in het nieuwe seizoen 2000/2001 (eind augustus) als er voldoende deelname is. De contributie bedraagt 93,60 per half jaar voor deelnemers van 12 - 16 jr. en 109,20 per half jaar voor deelnemers ou der dan 16 jr. Is het de 2e les bij TOOS dan is de contributie 75% van de normale con tributie. Geïnteresseerden voor het nieuwe turnuur kunnen zich opgeven bij TOOS (0182-613839). terecht bij het Instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen, tele foon 624 767. MELDINGEN Melding o.g.v. besluit houtbewerkende bedrijven Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 •p maandag 1 tehuis de geneli 09.20 - 09.50 uur 09.55 - 10.40 uur 10.45- 11.15 uur Voor meer informatie kunt u bellen naar Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. ge voor de sociale huursector vastgesteld op maximaal 3,8%. Bij huurverhogingen van 2,2% of minder kan de verhuurder dat meedelen door middel van een brief. In de brief moeten de volgende gegevens staan: De huidige huurprijs, het bedrag van de huurverhoging, de nieu we huurprijs, de ingangsdatum van de nieuwe huur en de wij ze waarop bezwaar kan wor den gemaakt en de tijd waar binnen dat moet gebeuren. naar het Afvalsta- J na het ri jstellina (art. 19 WRO) omdat de bouwplan- ijn met Je ter plaatse geldende bestemmings- SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na de secretaresses. een Wet milieubeheervergunning ver- bijbehoren; 2 Bloemendaalseweg 21: het oprichten van een woning met Boskoop en in Waddinxveen. C- Akkoord, het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Con cordia Waddinxveen zal op woensdag 7 juni v.a. 19.30 uur huursubidie krijgt de avondvierdaagse op het Gouweplein in Boskoop muzi kaal begeleiden en op donder dag 8 juni v.a. 19.00 uur op het Be-fair terrein in Waddinxveen. Op beide avonden zullen zij een gevarieerd programma laten ho ren t.w.: YMCA, Stand by me, Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK gen w.o. Lone Star Celebration, Robin Hood Soundtrack High lights een selectie uit de gelijk namig film, Cordilleras de Los Andes dit beschrijft de diverse 41 jarige automobiliste gebergte in Zuid Amerika, Rhap sody from Scotland een mead- ley van bekende Schotse melo dieën, Second Suite, Bee Cee Bee Gee en tot slot Everybody needs somebody. veranderen en VERLEENDE VRIJSTELLING - Passage ter hoogte aanleggen van een I van drie jaren. Als een huurder het niet eens met de voorgestelde huurver hoging, kan hij bezwaar maken. De huurder moet gebruikma ken van een speciaal formulier dat verkrijgbaar is bij het secre tariaat van de Huurcommissie en bij de receptie in het ge meentehuis. De verhuurder legt het bezwaarschrift voor aan de Huurcommissie, die de klacht gaat onderzoeken. Van dit onderzoek krijgen huurder en verhuurder een rapport en een beoordeling van het con flict opgestuurd. Enige tijd later volgt de zitting, waarvoor huur der en verhuurder worden uit genodigd voor een eventuele toelichting. Vier tot acht weken na de zitting volgt de bindende uitspraak. Voor een uitspraak moeten u en uw verhuurder een legesvoorschot van 25,00 betalen. De partij die in het gelijk gesteld wordt krijgt het geld terug. Mensen met een inkomen op bijstansniveau kun nen vrijstelling van leges vra gen. Al deze informatie en meer kunt u terug vinden in de folder ‘Vragen over huur 2000-2001’, die verkrijgbaar bij het Instituut Sociaal Raadslieden. ONTWERP-BESLUIT B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Glasindustrie J. van Dijken B.V., veranderen de werking daar- 19een of de aara en de het milieu die de aan de genoemde oplossingen. Op basis van cijfers over een zaamheid bij ouderen, is in 1996 het samenwerkingsproject ’Ou deren en Eenzaamheid’ in het le ven geroepen. Aan de project groep nemen deel de Riagg Midden-Holland, Stichting Gouds Seniorenwerk en Hulp dienst, GGD Midden-Holland, De Vierstroom Thuiszorg, Alge meen Maatschappelijk Werk van De Vierstroom en een vertegen woordiger van de doelgroep ou deren. De projectgroep voert het project in de gehele regio Midden-Holland in drie subre- gio’s uit. In Gouda heeft in 1997 de inventarisatie reeds plaatsge vonden. Begin 1999 is gestart in de Krimpenerwaard. In beide re gio’s is men nu druk bezig met de verdere uitwerking. In oktober 1999 is een vragen lijst gezonden naar alle instellin gen die zich bezig houden met ouderen in de Noord-West hoek. Vragen zijn gesteld over activiteiten, gesignaleerde be hoeften en knelpunten ter voor koming en/of vermindering van eenzaamheid. Naar aanleiding van deze studie middag zal door de projectgroep ’Ouderen en Eenzaamheid’ i.s.m. andere instellingen uit de Noord-West hoek nu verder gekeken worden hoe eenzaam heid bij zelfstandig wonende ou deren in de Noord-West hoek voorkomen of verminderd kan worden. De looptijd van het totale pro ject is tot en met het jaar 2001 De resultaten van de inventari satie in Gouda, de Krimpener waard en Noord-West Midden- Holland kunnen worden opgevraagd bij de projectleider van het project ’Ouderen en Eenzaamheid’, mevrouw J.Dolk, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot I 1.30 uur, telefoonnummer 0182-516422 of bij de Stichting Gouds Seniorenwerk en Hulp dienst, mevrouw Buers, secreta ris, bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, telefoon nummer 0182-510322. WADDINXVEEN - Op maandag 29 mei vond in het Anne Frank centrum te Waddinxveen de studiemid dag ’Een andere kijk op een zaamheid’ plaats. Er waren 35 instellingen uit de Noord-West hoek van Mid den-Holland, die zich bezit houden met ouderen, verte genwoordigd. Het doel van deze studiemiddag was meer inzicht verkrijgen in het voorkomen en vermin deren van eenzaamheid bij ouderen en om gezamenlijk te bekijken of bepaalde on derdelen van de eenzaam- heidsproblematiek in de Noord-West hoek van Mid den-Holland vragen om ex tra aandacht. De heer Marinus van den Berg, geestelijk verzorger, hield een boeiende inleiding over hoe een zaamheidsgevoelens kunnen ontstaan en hoe je als beroeps kracht of vrijwillige medewerker hiermee om kunt gaan. Uit zon- derzoek in den lande is gebleken dat onder specifieke groepen ouderen veel vereenzaming is, maar dat wil niet zeggen dat er onder ouderen meer eenzaam heid is dan onder jongeren. Er zijn wel risicofactoren aan te ge ven voor vereenzaming onder ouderen: gebrek aan sociale steun in combinatie met bijvoor beeld verlies van partner, licha melijk achteruitgang, ingrijpende veranderingen in de leefsituatie e.d. Niet elke alleenstaande ou dere die een slechtere gezond heid heeft en weinig de deur uit komt, is echter eenzaam. Ook zijn de resultaten van de inventa risatie onder instellingen over voorkoming en vermindering van eenzaamheid bij ouderen in de Noord-West hoek gepresen teerd. Daarna is er in 8 werk groepen door de 104 deelne mers verder gesproken over welke knelpunten men signal eert ten aanzien van de een- zaamheidsproblematiek, op wel ke wijze men een oplossing ziet voor de knelpunten en of men bereidt is om mee te werken Op maandag 12 juni 2000 (2e Pinksterdag) is het gemeen- le dag gesloten. van de voormalige spijsfabriek: het tijdelijk parkeerterrein voor een tijdvak Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd verlenen van vr nen in strijd zijn plannen: WADDINXVEEN - Op vrijdag middag 2 juni rond twee uur is een 27-jarige Waddinxvener van het dak van zijn woning op het dak van zijn bijkeuken ge vallen tijdens werkzaamheden aan zijn eigen dak. De val was ongeveer 2,5 meter. De brandweer moest assiste ren om de man van het dak te krijgen. Hierna is hij in kritieke toe stand naar het Dijkzigt-zieken- huis in Rotterdam overge bracht. AFVALSTATION GESLOTEN Het afvalstation is op 2e Pinksterdag (12 juni) a.s. ten. U kunt dan geen grofvuil of huisvuil brengen. Gemeentehuis postadres telefax wassenen in de J. Postlaan maar doordat verschillende mensen vroegen om een ex tra uur wil TOOS nog een extra uur op starten. In het nieuwe uur zal alleen speci fiek op de wedstrijdtoestellen worden ge turnd. Bij de dames zijn dit de toestellen lange mat, sprong, brug ongelijk en balk en bij de heren zijn dit de toestellen lange mat, rek, ringen, brug, sprong en voltige. De les wordt gehouden op dinsdag van 20.00 - 21.00 uur in de J. Postlaan en staat onder leiding van Rene Kleiweg. De les is voornamelijk bedoeld voor meis jes en jongens c.q. dames en heren die nog een extra keer willen trainen en voor oud WADDINXVEEN - De huur van de meeste huurwoningen gaat jaarlijks omhoog. De mi nister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) stelt het percentage vast waarmee de huur maxi maal mag stijgen. Met ingang van I juli 2000 is het percenta- 1 "Brugweg'80"; 2 "Landelijk Gebied Oost '96", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten (art. 19 WRO jo art. 50, lid 5 Woningwet). Beide vriistellingsverzoeken zijn ontvangen vóór 3 april 2000, zodat hierop de wettelijke bepalingen van toepassing zijn zoals die hebben gegolden tot 3 april 2000. Met de Waddinxveense gemeentelijk sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker kan telefo nisch een afspraak wor den gemaakt via tele foonnummer 0182 - 624 767. (Van maandag tot en met donderdag.) OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De regenton met een inhoud van ca. 200 liter, is gemaakt van gebruikt en nieuw polyethyleen, en voorzien van filter en overstort. De ton is een prima opvang- en bewaarplaats van water, dat heel goed gebruikt kan worden voor den van de tuin, het wassen van de auto en werkzaamheden. Op 27 mei jl. is de werkgroep water van het Platform Duur zaam Waddinxveen gestart met de actie regenton, één van de actiepunten uit de Waddinxveense Lokale Agenda. Met zo'n regenton kunt u een bijdrage leveren aan besparing van kostbaar drinkwater. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Als uw huur tussen 357 en 1.149 per maand ligt, komt u misschien in aanmerking voor huursubsidie.Voor jongeren tot avondvierdaagse gehouden in 23 jaar zonder kinderen is het maximum huurbedrag 634. Het gaat dan om de kale huur, dus de huur zonder de kosten voor gas en licht of servicekos ten. Of u hangt ook af van uw inkomen. Afhankelijk van uw gezinssa menstelling kunt u met een be lastbaar inkomen tot 48.800 voor huursubsidie in aanmer king komen. Met vragen over dit onderwerp kunt u van maandag tot en met donderdag Queen in concert, Entry Jazzy Disco, Universal band collection en Carnaval de Paris. Het har monieorkest zal hun medewer king verlenen aan de intocht van de avondvierdaagse op vrijdag 9 juni.Vanaf +/- 20.00 uur kan men de harmonie horen en zien op het Be-Fair terrein te Waddinx veen. Het orkest zal een aantal WADDINXVEEN - Maandag muziekwerken ten gehore bren- II juni omstreeks 13.30 uur vond een aanrijding plaats op het Noordeinde. Een 72 jarige man uit Boskoop reed een uitrit uit. Hij liet hier bij een uit Boskoop niet voorgaan. Een aanrijding volgde. De vrouw is met onbekend letsel overge bracht naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ WAARMEE INGESTEMD - Rijksweg Al 2 ter hoogt oprichten van een zendmast - Limaweq 25: het gedeeltelij van een Kantoorgebouw - Burgemeester Trooststraat 83: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Prins Bernnardlaan 2: het oprichten van een rijwielberging met ruimte voor een aggregaat BESLUIT Op 30 mei 2000 is leend aan: - System Instruments B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een ovenbouwbedrijf op het perceel M. Schoutenstraat 10. Tegen de besluiten kunt u tot 20 juli 2000 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van deze Afdeling op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. U kunt de regenton tijdens de openinqsui de hal van I lieren aan. Na moet u het verse kening van het P atform Duurzaam Waddinxveen. U krijgt bericht wanneer u de regenton af kunt halen. VERZOEK OM VRIJSTELLING Aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn inge diend voor het oprichten van 1 Brugweg naast nr. 96a: het oprichten van een woning met De werkgroep water biedt inwoners van Waddinxveen de regenton aan voor een aantrekkelijke prijs van f 45,- per stuk. De aansluiting op de regenpijp is eenvoudig en moet u zelf verzorgen. Burgemeester en wethouders hebben hef voornemen de gevraagde vrijstellingen te verlenen, bij G.S. de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst daarvan de gevraagde bouwvergunning te verlenen. De verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stuk ken, waaronder bouw- en situatietekeningen, liggen m.i.v. 8 juni 2000 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen het voornemen schrif telijk bedenkingen indienen. i van de inrich ting i.v.m. het in werking hebben van een vorkheftruck met LPG-reservoir op het perceel Coenecoop 67. Tegen het ontwerp-besluit kunt u tot 6 juli 2000 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over het ontwerpbesluiten of het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen een afspraak maken, tel. 62 48 38 (de heer W. van Vaien). Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL Op maandag 12 juni a.s. (2e Pinksterdag) wordt geen huisvuil opgehaald. Dit huisvuil wordt opgehaald op don derdag 15 juni a.s. Melding o.g.v. besluit tandartsenpraktijken - De heer A. 't Hart op het perceel Otto-erf 27. Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkin gen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; ae betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van net ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getrof fen door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is ver meld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. - De heer Cor Luybrechts op het perceel St. Victorstraat 52D. Van de verandering van de inrichting en van kan redelijkerwijs worden aangenomen dat zij gi uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de aara omvang van de nadelige gevolgen voor inrichting kan veroorzaken. iren bezichtigen in het gemeentehuis. Daar treft u ook bestellormu- let invullen en inleveren van de bestelbon luldigde bedrag overmaken op de bankre- Het huisvuil mag alleen op de ophaaldag aan de ophaal dienst worden aangeboden. U wordt dringend verzocht geen groene of grijze container aan te bieden als deze niet aan de beurt zijn. In de oneven weken dus alleen de groene, in de even weken alleen de grijze containers buiten zetten. plaatsen: Kromme Esse wijk Zuidplas, kringloophalte Zuid- plashof wijk Zuidplas, cirkelflat Bomenwijk, winkelcentrum leplaan St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid Oostpolderwijk, Overtoom Centrum, Passage ingang stationszijde Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan Groenswaard, winkelcentrum Groens- voorde Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. De volgende inzamelingen vinden plaats op vrijdag 28 juli, 29 september en 24 november. U kunt ook uw KCA persoonlijk brengen tion. Op vrijdag 9 juni a.s. kunt u weer het bewaarde klein che misch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. De chemocar stopt op de volgende tijden en 08.00 - 08.20 uur 08.30-09.15 uur Vanaf 8 juni 2000 liggen het ontwerp-besluit en de meldin gen vier weken (tot 6 juli 2000) en het besluit zes weken (tot 20 juli 2000) ter inzage bij de afdeling VROM op werkda gen van 08.30 - 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoon 62 48 38, de heer W. van Vaien).

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3