Gemeente werkt aan V.d. Leur wint halve finale BIJ GOUWE MEUBEL Hotel Vos gaat plat 'KircBn GOUWE MEUBEL “'.v r„ Eremetaal voor Melvin Kok bij NK trampolinespringen 07 3e Boskoopse Kikkerrit nadert Vriendelijk verzoek tot aansluiting Matige vangst Antilope Ie plaats bij 24-uursloop voor Kuipers Hoogste score ooit Ferdy Schenk verlaat WSE Ce' a a z Vrijwilliger van politie worden? Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 .sl£ WOENSDAG 7 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA Vervolg van voorpagina het Melvin Kok in actie op het NK. x. De brandweer wil zodat in geval van alle betrokken die op de hoogte ges worden van ever gevaar. werkopslagbedn zoensgebonden ten die jaarlijks door de politie worden gecontroleerd. De gemeente zal het onder zoek naar de ramp in Enschede nauwlettend volgen. Indien daaruit blijkt dat extra veilig heidsmaatregelen noodzakelijk zijn, zullen deze ook in het Gouwedorp worden toegepast. gemeentehuis is dat de Provincie op korte termijn het groene licht zal geven. Bovendien, zo spiegelde de SGP voor, spelen er grote fi nanciële belangen een rol als het plan nog wordt gewijzigd. Claims kunnen oplopen tot een kwart miljoen gulden. Mevrouw Spekman van de PvdA vond het een ‘blamage’ dat de politiek zich er zo gemakkelijk van af maakte. Een Zevenhuizense actiegroep had een alter natief plan ontworpen maar dat kreeg in de commissie wegens genoemde redenen geen voet aan de grond. Bovendien voegde Mebius van Gemeentebelangen er nog aan toe par keeroverlast te verwachten. Appartementen vergen doorgaans immers meer ruimte dan vier woningen. Volgens de groep, die ook nog vierhonderd handtekeningen ophaalde, zou het hotel kunnen worden omgebouwd tot ap partementencomplex voor jongeren en senio ren. Dat voorstel haalde het dus niet halve finale Nationale Wed strijdsport plaats in Hyppolitus- hoef in sporthal ‘Wieringen’. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een extreem hoog niveau waarbij men verschillende ojn- derdelen in oefeningen kon zien die enkele jaren geleden nog enkel bij de Internationale Top sport te bewonderen vielen. Door betere trainingsfacilitei- ten en uitbreiding van trainings- uren neemt het niveau jaar op jaar toe hetgeen de concurren tiestrijd steeds heftiger maakt. Berlinda begon op sprong waar zij met een prachtige tsukahara gehoekt 8,650 p. behaalde, een nieuw persoonlijk record, een uitstekend begin van de wed strijd. Ook de brug ging goed, ook haar afsprong; als enige se nior dubbele gehoekte salto, wat haar 9.266 p. opleverde. De balk moest zij helaas een keer tussentijds verlaten maar hier kreeg ze toch nog 8.466 p. Ze besloot de wedstrijd met een WADDINXVEEN - De voetbalvereniging WSE raakt naast Guido Hack (DONK) ook middenvelder Ferdy Schenk kwijt. Hij heeft overschrijving aange vraagd naar de zondagafde- ling van Floreant in Bo skoop. Be Fair ziet naast William Hoogeveen (Jodan Boys) ook Mark van Hars kamp vertrekken naar Ha- zerswoudse Boys. Doelman Arjan van Erk stopt. Wad- dinxveen, dat spitsspeler Michael Blonk er bij krijgt, raakt Patrick Groevestein kwijt aan HION. Frank van Leeuwen gaat naar Moord recht en Appie Razak naar Alphense Boys. WADDINXVEEN - Nog nooit in het bestaan van de sjoelclub in Waddinxveen is er iemand geweest die 1455 punten scoorde. Kees Kui pers haalde op de slotavond van het seizoen 1999-2000 deze hoge score en werd tevens kampioen. Uit handen van jan Kersber gen mocht hij de wisselbe- ker die een jaar lang in het bezit was van André van Gemeren (Boskoop) die tweede werd, ontvangen. De eindstand is: klasse A: I Kees Kuipers 141.090,2. Andre van Gemeren 139.800, 3.Wim Slingerland jr. 39.300,4. Dirk jan van Drunen 138.800, 5. Jan Kersbergen 138.710. Klasse B: IPascal van Gils 131.970, 2. Peter van Leeu wen 129.970; klasse C: I Jan van Beek 121.220,2. C. van Wijk 121190; klasse D: ICor Kersbergen 110.650. WADDINXVEEN - Op 28 mei werden in de diverse klassen de promotie- degradatiewedstrij- WADDINXVEEN - De Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) hield afge lopen zaterdag de vijfde wedstrijd voor de zomer competitie in de Heimans- wetering nabij Woubrugge. Elf deelnemers visten ca. 21 kilo aan witvis bij elkaar, hetgeen algemeen be schouwd werd als een mati ge vangst. Slechts de henge laars op kop en staart van het parcours scoorden re delijk. Op kantnummer I hengelde W. Houtman 3.840 gram bij elkaar, net vol doende voor de overwin ning. Nummer twee werd J. van Elswijk, vissend aan de andere kant op staart haal de hij 3.660 gram vis op het droge. Als derde eindigde R. Poldervaart met 2.300 gram. De vierde en vijfde plaats waren voor H. den Haan en R. Jenner met re spectievelijk 2.1 10 en 1.930 gram. De zesde wedstrijd in deze competitie wordt ge houden op zaterdag 24 juni a.s. in het Gouwekanaal. Verona haar brugoefening bijna weer perfect, met als afsprong een dubbel salto met dubbele schroef, en weer de hoogste dagscore van 9.60 punt. WADDINXVEEN - De gemeente men met de brandweer aan een drijven die met gevaarlijke stoffe WADDINXVEEN - Vrijdag 2 juni werden er in Opmeer de halve finales geturnd. De Wad- dinxveense Verona v.d. Leur liet daar na het EK in Parijs, weer een prachtige wedstrijd zien. Zij begon met balk en liet daar een goede oefening zien die volgens de trainster te laag ge jureerd werd, zij behaalde daar 9.20 punt. Haar tweede toestel was vloer, en die turnde zij ook zeer goed goede vloeroefening 8.800 p. wat haar totaal op 35.182 p. bracht. Met deze eindscore.ook een nieuw persoonlijk record in de categorie senioren, behaalde zij een vierde plaats, 0.234 p. achter de nummer drie. Marjo- lien kreeg voor haar sprong 8.400 p. en voor haar brugoefe ning 8.550 p. Op de balk pres teerde zij weer uitstekend wat haar 8.900 p. opleverde en ook zij besloot haar wedstrijd met een prachtige vloeroefening; 9.166 p. Marjoleine’s totaal kwam hierdoor op 35.016 p. en, alsof het afgesproken was, ook voor haar een vierde plaats, 0.233 p. achter de derde plaats in de categorie junioren. Van de Pro Patria ploeg zijn er, in de di verse categorieën, acht meisjes door naar de finale. Momenteel zijn ze druk mmet trainen o.l.v. trainer Kenny Critchlow voor de finale die 3 en 4 juni gehouden zal worden in Opmeer. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via tel.nr. 0172- 216305, fax 0172-218179 of e- mail trijnbeek@cistron.nl. Hier kan men ook terecht voor meer informatie.Te vragen naar Carla Rijnbeek. Berlinda en Marjoleine Verwey met hun turnvereniging Pro Pa tria namen aan deze wedstrij den deel. Allereerst waren de Provinciale Toestelfinales die op 13 mei gehouden zijn in Krim pen aan de llssel.Tijdens de Re gionale kampioenschappen van januari dit jaar hadden de turn sters zich voor deze wedstrijd kunnen plaatsen. Berlinda had dit gedaan op alle vier de toe stellen en Marjoleine op vloer en sprong. Op sprong behaalde Berlinda een derde plaats met 7,95 p., op brug werd ze ook derde met 8,45 p., op balk moest ze genoegen nemen met een vierde plaats maar haar vloeroefening werde beloond met 9,10 p. wat haar een zilve ren medaille opleverde. Op sprong werd Marjoleine derde met 8.05 p„ en bij de vloer mag zij zich kampioen van Zuid-Hol- land noemen, zij kreeg hiervoor 8.85 en de gouden medaille. Slechts een week later vond de BOSKOOP - Zaterdag 10 juni voor de derde keer de Bo- skoopse Oldtimer Kikkerrit plaatsvinden. Dit is een tourrit voor automobielen met een bouwjaar vóór 1960. De vorige Kikkerritten waren erg ge slaagd, met veel verschillende zeldzame Oldtimers en een ge zellige sfeer. De ongeveer 125 km lange route start in Hazers- woude, en gaat door het zuide lijk gedeelte van het Groene Hart van Zuid-Holland. Er zal weer een grote en bijzondere verzameling klassieke automo bielen aan de start verschijnen. Er is nog ruimte voor enkele Oldtimerbezitters om zich aan te melden. De Oldtimer moet altijd een bouwjaar van vóór I960 hebben om deel te mo gen nemen. Het inschrijfgeld bedraagt 25,- per auto onge acht het aantal inzittenden. Voor dit bedrag kunnen de deelnemers onder andere eten en drinken onderweg verwach- deze NK wederom Jeroen voor laten gaan waardoor hij uitein delijk het zilveren metaal in ontvangst kon nemen. Bij de heren eindigde teamgenoot en trainer Alan Villafuerte op de eerste plaats, Alan neemt dit jaar tevens deel aan de Olympi sche Spelen te Sydney Austra lië. Bij het synchroomspringen tijdens deze NK ging het Mel vin met zijn synchroonpartner Peter van Zijverden beter af. Zij eindigden met een ruime voor sprong op de eerste plaats, waardoor zij de hoogste plaats op het erepodium konden be treden. Door deze resultaten heeft de K.N.G.U. besloten dat Melvin tevens mag deelnemen aan de jeugd EK-trampoline- springen. De afgelopen weken zijn er een aantal belangrijke turnwedstrij- den geweest als aanloop naar het Nederlands Kampioen schap Nationmale Wedstrijds port. Ook de Waddinxveense met een mouchina (een dubbel salto met schroef) in haar eer ste serie en vele andere moei lijke sprongen in haar andere series kreeg ze naar haar oefe ning ook luid applaus van het publiek en een 9.60 van de jury wat ook tevens de hoogste score van de dag was. Op sprong maakt Verona een yurchenko met een enkele schroef wat haar een 9.175 punt opleverde. Als laatste turnde Het onderzoek is ingesteld naar aanleiding van de ramp in Enschede en zal zich vooral richten op vijf bedrijven te we ten Air Products, Boonstoppel, Vis, De Hoog en Veveo Coatings. De eerste twee heb ben bij de brandweer de mees te prioriteit gezien de afstand tot woonbebouwing. De laatste twee bedrijven hebben de meest geavanceerde beveili gingsapparatuur. Alle betrokken bedrijven be schikken over een dekkende Wet milieubeheervergunning. Zij worden twee maal per jaar gecontroleerd en houden zich aan de voorschriften. PINKSTER SHOW een hun zeggenschap inleveren ten gunste van het regionaal belang. In de praktijk zal dat het belang van Rotterdam zijn. Ei genlijk probeert Rotterdam hier mee de afgewezen stads provincie op een andere wijze nieuw leven in te blazen. Toe treding tot de stadsprovincie komt op deze wijze in een heel ander daglicht te staan. Het zal voor de plaatselijke bestuur ders moeilijk worden de ko mende tijd de juiste beslissin gen te nemen. In wezen staat de gemeente al met de strop al om de nek. En velen zien brood in het grote open gebied van Zevenhuizen-Moerkapelle. Wil Zevenhuizen-Moerkapelle dan ook echt zelfstandig blijven, dan zullen de inwoners ouderwets op de barricaden moeten. i Intussen speelt Rotterdam op miraculeuze wijze in op de nu ontstane situatie. Die heeft de commissie Winsemius een rap port over de bestuurlijke toe komst van de stadsregio laten schrijven. Hierin worden de buurgemeenten zeer vriende lijk verzocht zich bij de stadsre gio aan te sluiten. Het ruimte gebrek van Rotterdam is dan gelijk een minder ernstig pro bleem. Men stelt namelijk voor dat het dan ontstane grootste delijk bestuur ruime bevoegd heden moet krijgen. Men moet zelf een streekplan kunnen op stellen en een bovenlokaal grondbeleid kunnen voeren. Dat houdt ook in dat de regio nale gemeenten een stuk van ven aanwezig zijn en in welke van de drie in klassen zij zullen worden ingedeeld. Het karakteristieke hotel Vos moet wijken voor luxe woningen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - De op verzoek van CDA en PvdA aangevraagde extra commissieverga dering heeft voor Hotel Vos niet mogen baten. Het voor Zevenhuizen zo karakteristieke ge bouw gaat plat. In de plaats van het pand ko men vier dure woningen; Alleen een gang naar de Raad van State kan Hotel Vos mogelijk nog helpen. De twee partijen hoopten met de extra, druk bezochte, vergadering de WD voor zich te winnen. In dat geval zou een meerderheid van de raad voor een onderzoek stemmen dat de haalbaarheid van het plan zou toetsen. „Nog nooit heeft iets zoveel in het dorp losgemaakt als de sloop van Hotel Vos”, aldus De Jong van het CDA. Maar de WD wond er geen doekjes om. „Het is niet realistisch om het project nog van koers te laten veranderen”, aldus de partij. De benodigde vergunningen zijn vrijwel allemaal afgegeven en de verwachting in het WADDINXVEEN - Het belang rijkste doel voor de 24-uurs loop in Apeldoorn is gehaald. Het eerste team van Antilope is eerste geworden in de catego rie wedstrijdlopers in een inter nationaal deelnemersveld. Met een totale afstand van 351 km bleef men nummer twee ruim schoots voor. Het was echter geen verbetering van het clubrecord over de 24-uurs- loop.Voor de vierde keer in de historie van S.C. Antilope heeft men deelgenomen aan de lood zware 24-uur estafette loop in Apeldoorn. Een team bestaande uit 10 atleten probeert in 24 uur op een parcours van 1.600 meter in estafette verband een zo’n groot mogelijke afstand af te leggen. Elke deelnemer aan deze wedstrijd leert de grenzen van zijn of haar kunnen kennen. En die blijken héél ver te liggen. Een ongekende teambuilding vindt er plaats. Op vrijdag valt om twee uur het startschot. Voor de lopers is het weer warm genoeg. De tijden zijn pri ma, het snelst gingTino Verburg wonnen wedstrijden en team W.v.Bockom Maas/ N.Ou- dijk/F.v.Dijken/Rob v.Dijken op de voorlaatste plaats met I ge wonnen wedstrijd. In de Ie klas se B staat team J.kooistra/H.Cammeraat/E.Lan- ting/P.v.d.Made op en 2e plaats en team H.v.Woudenberg/P.Ru- beling/ J.Hulskamp/T.Hulskamp op een 3e plaats. Beide teams hebben 2 gewonnen wedstrij den. In de 2e klasse B bekleedt team A.Janssen/M.Janssen/I.Mat- la/L.Krieken een 2e plaats met 2 gewonnen wedstrijden. In de 3e klasse A bungelt het team B.Monster/C.Monster/A.Leb- bing/Ron v.Dijken troosteloos onderaan met geen enkele ge wonnen wedstrijd. Agenda: Op zaterdag 10 juni is er weer het traditionele Luilak- toernooi dat om 06.30 uur be gint en wordt onderbroken voor een gezamenlijk ontbijt van de deelnemers. Mocht u op een van deze dagen eens langs willen ko men voor uitleg van het spel of een kennismaking met de ver eniging, schroom dan niet en loop ons gastvrije terrein op. ten. Er wordt twee keer ge stopt, in Woerden en Schoon hoven bij Hooftman Volvo au tobedrijven. Hier kunnen belangstellenden op hun gemak de Oldtimers bewonderen. Bij deze autobedrijven zal het een drukte van belang worden. Aan het einde van de rit kunnen de deelnemers ook nog meedoen aan de barbecue wederom in Hazerswoude. De belangstelling voor deze 3e Kikkerrit is wederom groter dan voorgaande jaren. Er heb ben zich nog meer mensen met bijzondere automobielen inge schreven. Ook zijn er veel men sen die de Oldtimers graag wil len bewonderen. over het parcours met een tijd van 5:44. Het wedstrijdteam staat snel als eerste in het klas sement van de wedstrijdlopers. Het tweede team blijft goed in de middenmoot meedraaien bij de recreanten. Toen het echter donker begon te worden, liepen de rondetijden op. Pas bij zons opgang zijn enkele lopers in staat iets te versnellen. Echter, de vermoeidheid leidt tot enke le gevallen van blessureleed. Wijnand de Kort ziet zijn mooie reeks tijden door den kuitblessure verstoord worden. Auke Leen moet uitstappen, zo dat het tweede team met 9 at leten door moet gaan. Zaterdag om 14:00 uur valt het verlos send schot, de 24 uren zitten erop. Uiteindelijk kwam het wedstrijdteam tot een slotaf- stand van 351 km, het tweede team kwam tot 299 km. (I5e plaats recreantenklassement.) Voor een volledige foto impres sie kan op internet gekeken worden op de niet officiële website www.kouwenho- ven23.myweb.nl WADDINXVEEN - Op donderdagavond 30 mei hield district IJssel en Gou we van Politie Hollands Midden in het districtsbu reau in Waddinxveen een voorlichtingsavond om mensen te werven voor de vrijwillige politie. Achttien mensen bezochten deze avond. Ze kregen uitleg over de taken en werk zaamheden van vrijwilligers en hun plek in de politieor ganisatie. Franklin Dik, een van de vrijwilligers, vertelde over zijn ervaringen als lid van de vrijwillige politie. Ook de selectieprocedure en opleiding kwamen ruim schoots aan de orde. Uiter aard kunnen belangstellen den die deze avond gemist hebben, zich nog steeds aanmelden voor de vrijwilli ge politie in district IJssel en Gouwe (Waddinxveen, Bo skoop, Nieuwerkerk a/d IJs sel, Moordrecht, Zevenhui- zen/Moerkapelle). Zij kunnen kontakt opne men met Willem Kruijs, coördinator van de vrijwilli ge politie (tel. 0180- 395500). WADDINXVEEN - Op het NK trampolinespringen heeft Mel vin Kok zilver en goud behaald. Net als de voorgaande jaren wist Melvin Kok, die uitkwam voor Pro Patria uit Zoeter- meer, zich ook dit jaar weer voor deze NK plaatsen.Vooraf gaand aan de NK vonden drie eerder dit jaar gehouden ener verende plaatsingswedstrijden plaats. Met ingang van dit jaar heeft de K.N.G.U. besloten de leeftijdscategorie t/m 14 jaar en t/m I7 jaar samen te voegen. Dit betekende voor de 13-jari- ge Melvin dat hij er extra hard aan moest trekken om zich te kunnen plaatsen voor de NK, waaraan alleen de beste I0 springers uit de drie voorron den mochten deelnemen. Door deze wijziging en de mogelijke plaatsing van Melvin aan de ko mende jeugd EK-trampoline- springen in september te eind hoven, besloten de coaches van Melvin dat hij eerder dan ge pland de EK-oefening moest springen waarvoor Melvin al volop in training was. Alleen met deze oefening, met een moeilijkheidsgraad van 8,3 kon Melvin het hoofd bieden aan zijn concurrentie. En kans ma ken op eremetaal. De eerste plaatsingswedstrijd verliep voorspoedig. Melvin plaatste zich met ruime voorsprong op de eerste plaats. Ondanks een verbetering van zijn record bij de tweede plaatsingswedstrijd moest Melvin zijn 16-jarige te genstander Jeroen Kaslander van Olympia Aalsmeer met 0,4 punt voor laten gaan. De derde plaatsingswedstrijd verliep voor Melvin minder voorspoe dig. Hier moest hij Jeroen met een ruime voorsprong voor la ten gaan. Kok moest ook hier wwer met de tweede plaats ge noegen nemen. Uiteindelijk wist Melvin zich uit deze voor ronden als tweede te plaatsen voor de finale van de beste I0 bij de Nederlandse kampioen schappen. Ondanks een ruime voorsprong op zijn concurren ten moest de Waddinxvener bij Zij behaalde in totaal 37.575 Uitslagen Jeu de Boules Waddinxveen punt en daarmee was zij de beste turnster van die dag, zo wel van de junioren als van de senioren. Verona zal op 17 en 18 juni het den gespeeld. In de hoofdklasse Nederlands Kampioenschap moest het team turnen in Oldenzaal. R.Hulskamp/H.Cammeraat/M.v. Wageningen spelen voor pro motie naar de Ereklasse. Roy was op vakantie en werd ver vangen door Rv.d.Made. On danks zijn uitstekende spel slaag de het trio er niet in de begeerde promotie te halen. In de Ie klasse slaagde het team W.Versluis/E.Nieuwland/T.Wub- ben er in degradatie te ontlopen door een uitstekende dag te spelen. In de promotiewedstrijd voor de Ie klasse slaagde het team W.v.Bockom Maas/N.Ou- dijk/N.Schifferling niet in hun streven en komen volgend jaar dus weer in de 2e klasse uit Afdeling 4 tegen 4: Op 20 mei was er weer een wedstrijddag voor het afdelingskampioen- schap 4 tegen 4. In deze reeks zijn nu 3 van de 5 wedstrijden gespeeld. In de Ie klasse A staat het team E.Nieuwland/T.Wub- ben/ LRoos/WVersluis op een gedeelde Ie plaats met 3 ge- wiq *11 111

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 43