Raadsleden Klankbordgroep schenkt geld en computers voelen zich Kinderarbeid in de voetbalindustrie Dansschool houdt afdansen Autoschade... gefopt door Rotterdam I A fc c I Fietstocht voor K ZS 55-plussers r GHZ verder Rommel hoeken- en RTW:kerken Concert Vox in digitale communicatie platenmarkt WADDINXVEEN - Op vrijdag 23 juni van 14.00 uur tot 20.00 uur organi seert Muz.Ver. Concordia een boeken- platen- en ‘mini’rommelmarkt. Bingo uitzending Jubilans Fax-actie SCHADECENTER Geen u Faire prijs zorgt voor onderwijs WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 01 82 - 63 03 32 PROFILE REPAIR CAMWMANOHEftSZB.® Schadecenter van Leeuwen lil WOENSDAG 14 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 (Foto: Rabobank Gouwezoom - Martin Droog). I Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... GOUDA - Op 23 mei is het Groene Hart Zieken huis officeel van start ge gaan met het elektronisch verzenden van ontslag-, opname- en overplaat- singsberichten naar huis artsen. Vanaf volgende maand zullen er ook vanaf de afdelingen neurologie en orthopedie specialisten brieven elektronsich ver zonden worden. Aan het eind van dit jaar zal dat mogelijk zijn voor alle spe cialismen. vorens aan de Raad van Toezicht voor te leggen, aan de hand van vastgestelde cri teria getoetst. Uiteindelijk beslist deze raad over de eventuele toekenning. Na zijn betoog overhandigde de heer Van Tol een cheque ter waarde van 25.000,- aan F. Schouten van de Stich ting Ouderen- en Gehandicaptenzorg Gouwestreek. Deze stichting is in janu ari 2000 eigenaar geworden van een va kantiehuis te Doornspijk. De verpleeg- en verzorgingshuisbewo ners uit onder andere Gouda en Wad dinxveen kunnen daar, in groepjes van acht met acht begeleiders, een week even het instellingsgebeuren vergeten en genieten van uitstapjes op deVeluwe. Uitgangspunt hierbij is dat de eigen bij drage van de bewoner zodanig is dat een ieder hiervan moet kunnen genieten en de prijs dient derhalve betaalbaar te zijn. Voor een goed gebruik van het va kantiehuis door de doelgroep ouderen en gehandicapten diende een forse ver bouwing te worden uitgevoerd. De bij- Talon, de producent van Fair Trade ballen in Pakistan, heeft ook in kleine dorpen stikcen- In India zijn de arbeidsomstan digheden in de voetbal- en kle dingindustrie nog zeer slecht. Iedereen die vindt dat voetbal ook een feest moet zijn voor de makers van sportartikelen en aan hen hun verdiende loon wil geven, kan tijdens de EK een fax of een E-mail sturen naar Euro 2000 Comité. reldwinkel Zevenhuizen/Moer- kapelle terecht voor FairTrade voetballen. Voor de allerklein sten is er zelfs een mini-voetbal verkrijgbaar. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl autoschade-. hersteller J Alle boeken, platen, en al lerlei andere artikelen zul len weer uitgestald staan in het Clubgebouw de Ho ge Noot aan de J.W. Friso- weg nr. I te Waddinxveen en dit kan men tussen 14.00 uur en 20.00 uur doorlopend bezoeken. WADDINXVEEN - Carna valsvereniging DeWadde- wokkels organiseert een wekelijkse bingo op woens dagavond vanaf 21 juni. Aanvang is 20.00 uur en de bingoboekjes zijn te koop om 19.30 uur. Het wordt gehouden in Zalencentrum Het Trefpunt, Stationsstraat 18 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - VERMIST: 05-06: Kater gecastreerd. Kleur: cypers met veel wit. Is 9 jaar oud, en klein van postuur. Roepnaam: Sam. (Omge ving Regulus Zuidplas Waddinxveen). WADDINXVEEN - Op zondagmorgen 18 juni zal de Centraal Hervormde Gemeente het kerkenpro gramma op de RTW ver zorgen. Deze uitzending begint om negen uur met het kinderprogramma. Om half tien wordt overge schakeld naar de Morgen- sterkerk voor de uitzen ding van de eredienst. Voorganger in deze dienst is ds.H.Schipaanboord. Na de kerkdienst zal om on geveer tien voor elf het programma vervolgd wor den met een cantate van j.S.Bach.Als laatste onder deel van het programma de volgende aflevering in de reeks ‘Mensen hebben hun verhaal’. Als gast treedt op ds.A.W.v.d.Plas, predikant in wijk-oost. GEVONDEN: 06-06: Poes, pers niet gesteriliseerd. Is langharig. Kleur: rood met wit. Oude poes en is ziek. (Omgeving Gouwebos Waddinxveen). Een dier gevonden of ver mist: bel Stichting Amive- di, tel.0182-630 481. WA «M*. RM MK i MRX'Mim Voor meer informatie hierover en een voorbeeld faxbrief kan men ook terecht in Wereldwin kel Zevenhuizen/Moerkapelle, elke zaterdag van 10.00-16.00 uur op het Dorpsplein in Ze venhuizen. WADDINXVEEN - Op dinsdag 20 juni a.s. orga niseert de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk de derde fietstocht voor senioren dit seizoen. In dien het weer meewerkt gaat de tocht van 40 kilometer richting Drie- bruggen. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum (jan van Bijnenpad). Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-cen trum. Tevens wordt er onderweg een koffiestop gehouden bij dorpshuis ’Custwijc’ in Driebrug- gen. De kosten voor deelname zijn 4,50 per persoon (inclusief 3 con sumpties). Alle enthou siaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van te vo ren op te geven. Men kan op de dag zelf inschrij ven. De volgende fiets tochten zijn voorlopig gepland op dinsdag 18 ju li, 15 augustus, 19 sep tember en 17 oktober. WADDINXVEEN - Het zangseizoen zit er bijna op. Het jongerenkoor heeft een druk seizoen achter de rug. Vele concerten, een nieuwe dirigent en een vernieuwd repertoire.Tra ditiegetrouw wordt het zangseizoen afgesloten met een zangavond. Op zater dag 17 juni is iedereen van harte welkom in de Bet- helkerk van Waddinxveen. Naast het jongerenkoor onder leiding van Marco den Toom, verleent ook het Tienerkoor ’de Zang vogels’ onder leiding van Daniële van Laar haar me dewerking. De koren wor den begeleid door Jan Mul der op de piano en Daniëlle van Laar op de dwarsfluit. Ds.J. de Jong verzorgt de opening en sluiting. Al met al belooft het een afwisselende avond te worden. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij.Tot zaterdag 17 juni. WADDINXVEEN - De uit 15 leden be staande Klankbordgroep van de Rabo bank Gouwezoom heeft 2 cheques en 10 computers overhandigd aan de Stich ting Ouderen- en Gehandicaptenzorg Gouwestreek en de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk. Het was op de laatst gehouden algeme ne vergadering van de dit jaar gefuseer de coöperatieve Rabobanken van Wad dinxveen en van Gouda de eerste keer dat een geselecteerd aantal Goudse én Waddinxveense leden van de klankbord groep zich presenteerde aan de overige leden. Vandaar dat voorzitter R.W. van Rol uit Gouda de aanwezigen in het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) eerst informeerde over de samenstelling van de klankbordgroep en pas daarna uitgebreid tekst en uitleg gaf over haar functie en haar doelstellingen. Zo ontvangt de klankbordgroep regel matig verzoeken tot veelal financiële bij dragen. Deze verzoeken worden door de leden van de groep besproken en, al- Op de foto van links naar rechts de heren F, Schouten (Stichting Ouderen- en Gehandicaptenzorg Gouwestreek), R.W. van Tol (Klankbordgroep Rabobank Gouwezoom) en mr. G.J. Menken (Stichting Waddinxveens Welzijns werk) met hun door de Rabobank Gouwezoom aangeboden cheques. zonde, takken van industrie. Want volwassen voetbalstik- kers verdienen een honger- loontje. En zolang dat zo is, blijft het voor hen een nood zaak om hun kinderen te laten werken. Is het niet in de voet balindustrie dan wel in een sec tor waar geen wereldwijde be langstelling voor is. WADDINXVEEN - Dans school Guus en Renée van der Lubbe aan de Sniepweg heeft in het weekend van 27 en 28 mei één van de belangrijkste evene menten gehouden, die voor een dansschool denkbaar zijn. Op vrijdag en zaterdag werd in de dansschool het jaarlijkse afdan sen gehouden. Op de vrijdag was het een ge zellige drukte van afdansende paren. Niet alleen de paren de den goed hun best ook de vele toeschouwers, die hun familiel id of kennis kwamen aanmoedi gen lieten hen van de beste kant zien. Op zaterdag was het een overvolle school, die de af- dansers ontving. Vele afdansers en hun aanhang werden weder om hartelijk welkom geheten door de dansleraren Renée en Guus van der Lubbe. Het werd een hele feestelijke avond. Aan de oproep van de dansschool om zich in stijl te kleden, wan neer men zou afdansen, werd massaal gehoor gegeven. Hier over werd dan ook naar de be zoekers toe een compliment overgebracht. De afdansende paren deden hun uiterste best het geleerde in de praktijk te brengen en zo de blik van het jurylid te vangen. Dit jaar stond de heer Joop Bronmeijer - zelf dansschoolhouder en oud Ne derlands- en Europeeskam pioen, aan de vloer. Aan het eind van de avond briekshallen waar alleen ar beidskrachten boven de 16 jaar welkom zijn.Helaas raakten veel vrouwen door deze maat regel ook hun werk in de voet balindustrie kwijt. In Pakistan mogen de meeste (Moslim) vrouwen niet hun dorp uit rei zen en niet samen met mannen werken; voor hen is het dus uit gesloten om in een fabriek te gaan werken. Hun aandeel in het gezinsinkomen valt daar door weg. Daarnaast weet nie mand waar de kinderen die destijds voetballen stikten, zijn gebleven. Wellicht werken ze nu op straat of in andere, onge- werden voor alle deelnemende paren de behaalde cijfers in de beide categorieën opgelezen. De certificaten kunnen op het nog te komen slotbal (17 juni) opgehaald worden. Ook dit blijkt een waar feest te wor den, wanneer we de organisa toren mogen geloven. De heer Bronmeijer nam aan het eind van het afdansweek- einde nog het woord om de af- dansenden een hart onder de riem te steken en te bedanken voor de uitnodiging ontvangen van de dansschool, welke hij drage van de klankbordgroep komt hier bij goed van pas. De tweede cheque, ter waarde van 15.000,-, plus tien door Rabobank Gouwezoom vervangen com puters werden door de klankbordgroep aan mr. G.J. Menken overhandigd. Hij is voorzitter van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk en alszodanig be trokken bij tal van door haar met succes georganiseerde computercursussen voor senioren, de inrichting van een pc-help- desk en het seniorweb. Om aan de steeds toenemende vraag naar ondersteuning en cursussen te kunnen voldoen zal in de toekomst in het Anne Frank-centrum een grotere in- structieruimte in gebruik worden geno men. In dit computerlescentrum, dat in samenwerking met de ambassadeurs van het seniorweb zal worden opgezet, kun nen senioren nog beter worden gehol pen met hun vragen, kunnen cursussen worden gegeven en kan een ontmoe tingsplek ontstaan voor mensen met in teresse in computers. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Tijdens het WK voetbal in 1998 stond Sialkot, de stad in Paki stan waar het grootste deel van de wereldproductie van voet ballen plaatsvindt, in de schijn werpers. Onder druk van de in ternationale belangstelling zegden vele exporteurs van voetballen toe kinderarbeid te zullen uitbannen. Anno 2000 is bij controles gebleken dat de kinderarbeid in de voetbalin dustrie inderdaad aanzienlijk is verminderd. Het thuiswerk in de dorpen - waar de kinderar beid veelal plaatsvindt - heeft men opgeheven en de produc tie is verplaatst naar grote fa- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De door sommige raadsleden voorgestane samenwerking van de gemeente binnen een stads regio Rotterdam heeft wellicht een fikse deuk opgelopen.Tij- dens commissie I gaven stede- bouwkundigen van de gemeente Rotterdam een presentatie van de uitwerking van de nieuw bouwwijk Nesselande in Rotter dam. Enkele jaren geleden stond de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle grond af aan de ge meente Rotterdam teneinde de ze wijk mogelijk te maken. De overdracht destijds ging gepaard met het nodige rumoer. Om te beginnen werd met deze over dracht een aantal inwoners van Zevenhuizen plots inwoner van Rotterdam. Als tegenprestatie mocht Zevenhuizen-Moerkapel- le 300 woningen extra bouwen en de rondeweg teneinde de BK-weg te ontlasten zou einde lijk gerealiseerd mogen worden. Het bouwen van de extra wo ningen ging uiteindelijk nog met veel moeite gepaard en de rond weg is tot op heden nog steeds niet gerealiseerd. De ontwikke lingen om tot bouw van Nesse lande te komen liggen echter wel op schema. Destijds hadden sommige raadsleden grote moeite met de grondoverdracht en wenste dan ook pittige aan vullende eisen te stellen. Vooral CDA-er de Jong maakte zich destijds sterk, dat er tussen de wijk Nesselande en het Zeven- huizens grondgebied een onbe bouwde buffer zou komen, zo dat de bebouwing van Rotter dam niet exact tot de grens van de gemeente zou lopen. Visueel moest een groene zone de be bouwing van de wijk vanaf Ze venhuizen aan het oog ontrek ken. Vastgelegd in de overeenkomst met Rotterdam werd, dat 30% van de wijk Nes selande uit de groene buffer zou bestaan. De buffer moest gele gen zijn tussen de Middenweg en de Wolfoppenweg. De bedoeling was uiteraard dat deze buffer af sluitend aan de wijk tegen het Zuideinde aan gelegen zou zijn. Omdat dit vanzelfsprekend was voor alle partijen werd dit laat ste echter niet nadrukkelijk in de overeenkomst vastgelegd. Toen de Rotterdamse stedebouwkun- digen dan ook de uitwerking van de wijk ter hand namen, zagen zij met dit niet vastgelegde gedeel te nieuwe mogelijkheden. Rot terdam heeft het nu bedacht, dat de buffer ook wel midden in het gebied kan liggen, mits het maar tussen Middenweg en Wolfop- penweg gelegen is. Men creëert nu als buffer een vergroting van de Zevenhuizense plas, waarom heen 540 super dure kavels worden geprojecteerd. Deze ka vels van verschillende grootte en inrichting liggen allen aan het water en zijn bedoeld voor het meer welgestelde deel van de bevolking. Juist op het uiterste deel van wat de bufferzone had moeten worden is zelfs ondanks dat het strijdig is met het be stemmingsplan, tweelaagse hoogbouw gepland. CDA-er de Jong hiermee geconfronteerd, vroeg vertwijfeld waar de afge sproken bufferzone was geble ven. Ook v d Stee van de WD wilde wel eens weten wat de bufferzone nu nog voorstelt. De heer Fermont van de PvdA liet weten ook niet te weten van de ze move en verdacht meer leden van de commissie er van dit voor het eerst te horen. De plannenmakers gaven daar op aan binnen de contractueel vast gelegde afspraken te hebben ge werkt en de bufferzone gebruikt te hebben teneinde de plas gro ter te kunnen maken. Feit is dat de grond aan Rotterdam is over gedragen en de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle nu geen enkel middel meer heeft om de plannen bij te sturen. De Jong van het CDA reageerde hier op getergd, en stelde mede gelet op de dure huizen die in een deel van Nesselande gebouwd gaan worden, buitengewoon ‘blij’ te zijn dat hij persoonlijk in de ja ren 90 heeft mogen meehelpen, middels de grondoverdracht, de "woningnood" van Rotterdam op te lossen. De heer Mebius van Gemeente belangen vond de opzet van de wijk van grote klas se en wilde binnen de gemeente Zevenhuizen ook wel een wijk volgens deze opzet. Hij gaf aan dat dan de metro maar richting Zevenhuizen moet worden doorgetrokken. Hij kreeg de la chers op zijn hand door de sug gestie te doen dat dan de eind halte wellicht station ‘Schapenweide’ zou kunnen gaan heten. Al met al is duidelijk dat de plannenmakers van Rotter dam in hun creativiteit, meer uit de overeenkomst hebben ge haald dan men binnen de ge meenteraad destijds had voor zien. Ook de winst dan wel kostenbesparing, welke Rotter dam aan zand op dit moment uit de nieuwe plas haalt, doet menig afgevaardigde met gemengde ge voelens richting stad Rotterdam kijken. betitelde als één van de betere - zeker daar de heer Bronme ijer al vele dansscholen bezocht heeft, en hij vond het een dans school, waarin de gezellige sfeer en sociale omgang onder ling direct voelbaar en goed zijn. De dansschool is nog niet helemaal aan het einde van het seizoen. Er volgen nog een aan tal korte cursussen - oude dan sen, mambo, rock ’n roll en American Swing, dé jaarlijkse fietstocht en als laatste hoogte punt het overbekende en zeer swingende slotbal. tra. Hierdoor is zeker een kwart van de werknemers vrouw. De voetbalstikkers krij gen een salaris waarmee zij een gezin kunnen onderhouden. Daardoor hoeven hun kinderen niet meer te werken en kunnen ze zelfs naar school. Daarnaast worden uit de faire prijs die FairTrade aan Talon betaalt le ningen verstrekt waarmee werknemers een eigen bedrijfje kunnen beginnen en gezond heidsvoorzieningen op kunnen zetten. Alle voetbalfans die de makers van de voetballen een warm hart toe dragen, kunnen in We- Het was een gezellige afdansavond bij dansschool Van der Lubbe. oimimwiiwi - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13