Behang weer populair 15% Prominent Zitcomfort omdat we allemaal anders zijn Particulier pluk vruchten Boskoopse potcultuur SILCO ED REUSKEN KORTING op het maakloon van een vouwgordijn Eén kleur en sobere prints domineren behangcollecties Juni actie JONGENEEL ar Door opvallende dessins en Structuren (lila, paars, lindegroen), de steeds prominenter in inrichting Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl Waddinxveen Uw specialist op het gebied van woninginrichting Boskoop Rijneveld 86 Spanplafonds geldig van 1 juni t/m 30 juni Prominent Zitcomfort is aangesloten bij het CBW, de brancheorganisatie voor wonen. (Foto: Marianka Peters) Behang heeft een comeback gemaakt in het interieur. Be halve in klassieke woonsferen is deze wandbekleding te genwoordig ook hot item in trendy (design)interieurs. Opvallend is dat behang niet langer als achtergrond wordt gebruikt. Door opvallende dessins en geraffineerde structuren is het steeds prominenter aanwezig in de in richting. dat alle wanden identiek be hang krijgen. Vaak wordt er maar een wand of een nis be- ontspanning zorgt een mechaniek met maar liefst acht verschillende pro gramma’s voor een weldadige shiatsu, ergo en ontspanningsmassage. Ook het assortiment banken, dat onlangs aanzienlijk is uitgebreid, kan per zitge deelte aangepast worden. Hoewel de bank op het eerste gezicht één geheel vormt, zijn de zitgedeelten onafhanke lijk van elkaar verstelbaar.Voor men sen die slecht ter been zijn biedt Pro minent de unieke service om vrijblijvend een vijftal verschillende fauteuils aan huis te presenteren en ook de aanmeting kan ter plekke plaatsvinden. De service van Promi nent Zitcomfort gaat zelfs nog veel verder. De trotse bezitters van een fauteuil of bank krijgen maar liefst vijf jaar garantie op de motoren en stof fen en ook kan men gedurende vijf de centimeter nauwkeurig vaststellen, waarna de fauteuil wordt vervaardigd. Tevens is het bij bepaalde modellen mogelijk om in een later stadium, zelfs na jaren, extra aanpassingen te doen,” stelt van der Veer. Naast de klassieke en moderne relaxfauteuils heeft Pro minent ook de welbekende ’sta-op’ fauteuils en de ergonomische fauteuils van Deens fabrikaat in haar collectie. Alle fauteuils en banken zijn ontwik keld in samenwerking met ergo- en fy siotherapeuten. Mede gezien de uitzonderlijke kwali teit en duurzaamheid is het in bepaal de gevallen mogelijk de aangepaste fauteuil via de verzekering vergoed te krijgen. Prominent adviseert u graag naar de voorwaarden. Nieuw binnen het assortiment zijn de ontspan- nings/massagefauteuils.Voor een extra een Brits accent. Deze tuinen staan ga rant voor weeldering groen, harmonieu ze kleurencombinaties en intieme nostal gische sfeer. Bovendien hebben deze tuinen een symmetrisch tintje. Met het ’Brits’ accent probeert De Groengroep het tuingevoel, groene gevoel neer te zetten. Overigens ontwerp en 'V&j maakt deze Boskoopse organisatie niet alleen maar Engelse tuinen. Ruim zeventig procent van de in Boskoop gekweekte bomen wordt geëxporteerd naar afnemers in meer dan 75 landen over de gehe- Ie wereld. Boskoop fungeert ook als spil voor de handel in bomen, jpj die elders in Nederland worden gekweekt. De totale export van boomkwekerijgewassen bedraagt jaarlijks zo’n half miljard gulden. Het kweken van bomen is daarom voor een belangrijk gedeelte handwerk. Vroeger werden alle bomen in de volle grond gekweekt, tegenwoordig wordt er steeds meer gepot. Daarbij worden de plantjes in plastic potten of containers jaar kosteloos een beroep doen op de servicedienst. „Wij gaan ervan uit dat een dergelijke fauteuil voor jarenlang zitcomfort wordt aangeschaft.Vandaar dat een goed en deskundig advies, ser vice en goede nazorg bij ons hoog in het vaandel staan”, verzekert van der Veer. Niet onbelangrijk te vermelden is dat Prominent Zitcomfort is aangesloten bij het CBW, de brancheorganisatie voor wonen.Voor u als klant, is dit een extra zekerheid dat u kunt vertrou wen op het vakmanschap en deskun digheid van de specialist in optimaal zitcomfort. Prominent Zitcomfort vindt u aan de gespecialiseerde woningboulevard aan de Mercuriusweg I5 in Waddinxveen. Voor meer informatie kunt u bellen 0182-637361. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur De trend- kleuren in behang vol gen de mode op de voet. Naast grijzen en naturellen komen er meer uitge sproken kleuren in de behangcol- lecties.Voor meer infor matie: tel. 053-4601010. Patronen zijn weer terug in de interieurtrends. Ont werpers laten zich inspire ren door dessins uit de ze stiger en zeventiger jaren. Voor meer informatie: tel. 079-3441244. BOSKOOP - De naam Boskoop is on omwonden verbonden met de boom kwekerij. Het is nog altijd één van s we relds belangrijkste centra voor de kweek van sierteeltgewassen.Van de ruim 15.000 inwoners is meer dan de helft op enigerlei wijze betrokken bij de boom teelt. Er zijn ruim 900 be- - drijven gevestigd die te maken hebben met de boomkwekerij. Boskoop heeft ook op het gebied van tuinarchitectuur een naam hoog te houden. De voortuinen van de vele karakteristieke huizen, al dan niet vrijstaand, geven in de meeste gevallen het goede voorbeeld. WW De meeste tuinen zijn speels van aard, soms zelfs heel bijzon der. Voor een aantal van die bijzondere tuinen is De Groengroep verantwoorde lijk geweest. Deze organisatie heeft zich I toegelegd op het ontwerpen, aanleggen I en onderhouden van tuinen met veelal 1 Behang is helemaal terug in het interieur. Opvallend is dat de functie van behang is veranderd in vergelijking met zo’n vijf tot tien jaar geleden. Het vormt namelijk niet langer de achter grond van de inrichting, maar is een essentieel onderdeel er van. Steeds vaker is behang zelfs de eyecatcher in de woonruimte. Ook stoffen voor gordijnen en meubelen en zelfs tapijt wor den steeds vaker tegelijkertijd ontwikkeld met behang. Door dat alles op elkaar is afgestemd, ontstaat een goede basis voor de verdere inrichting met meu bels, verlichting en accessoires. De nieuwste behangboeken doen dan ook meer dan alleen het presenteren van de actuele collecties. De toepassing van behang in de leefruimte wordt in beeld gebracht. Inspirerende sfeerfoto’s van totale interieurs laten creatieve ideeën en com binatiemogelijkheden zien. Het komt steeds minder voor retro-dessins geïnspireerd op de 60-er en 70-er jaren. Ook nu is er weer behang verkrijg baar waarbij een extra schilde rij of posters overbodig zijn. Dit behang leent zich ook goed voor het bekleden van deuren, kasten (binnen én buitenkant) en van accessoires zoals lam pen, opbergdozen en boeken- kaften. Met dessins is het mogelijk om de persoonlijke smaak in het interieur te accentueren. Bo vendien is met patronen een bepaald ruimtelijk effect te be werkstelligen. Om een kamer bijvoorbeeld minder hoog te laten lijken, wordt de behan- grand zo’n dertig centimeter onder het plafond op de muur geplakt. Een kamer oogt juist hoger door behang met een verticale streep toe te passen en breder door met een hori zontale streep te werken. Effen behang of sobere prints domineren nog altijd in de be hangcollecties. Dit sluit aan bij de minimalistische interieur trend. Maar er wordt weer meer gebruik gemaakt van de decoratieve functie van deze wandbekleding. Dat betekent dat patronen weer terugko men. Die variëren van heel groot tot piepklein, van roman tisch tot psychedelisch en van grafische tot organische vor men. Retro is ook in het nieuwe mil lennium helemaal hip. Wie her innert zich niet het ouderwetse behang met dessins van schrootjes en steentjes. Of het wandvullende fotobehang met daarop afgebeeld de skyline van New York of een idyllisch pal menstrand. De nieuwste collecties gaan nog niet zóver, maar experi menteren heel duidelijk met GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) nelen in combinatie met be hang. Hierdoor ontstaat een ei gentijds beeld dat naadloos aansluit bij designmeubels en dito verlichting. De trendkleuren in behang vol gen de mode op de voet. Basis- kleuren als grijs, wit en naturel zijn inmiddels in elk assorti ment terug te vinden. Maar de nieuwe collecties laten ook meer uitgesproken kleuren zien. In het oog springende nieuwkomers zijn de pastellen ret ro kleurtjes (oranjé, terra, cog nac, bordeaux, olijfgroen) en de metallic-tinten (zilver, brons, goud, aluminium en ko per). Opvallend is ook dat naast het ’gladde’ behang, structuurbehang belangrijken wordt. Een ontwikkeling die he lemaal past in het eigentijdse aaibare interieur. Het gaat vooral om geraffineerde struc turen zoals die van rijstpapier, zijde, linnen, metaal en natuur steen. hangen of wordt er met bor ders en randen gewerkt. Het aanbod is daarop afgestemd. Per thema of concept zijn er pér kleur, meerdere unies, all- over dessins en randen ver krijgbaar. Daarmee kan naar persoonlijke smaak gecombi neerd worden. Bovendien worden op de muur steeds vaker verschillende ma terialen gecombineerd. Een klassiek voorbeeld is de houten of marmeren lambrisering met daarboven behang. Nieuw is de combinatie van bijvoorbeeld aluminium of roestvrijstalen pa- Door de opkomst van de potcultuur kan de consument in elk jaargetijde bomen aan de tuin toevoegen. (Foto: Lex Fioole) gepoot.Via beregeningsinstallaties krijgen de jonge gewassen water, mest en alle andere benodigde voedingsstoffen toege diend. De ontwikkeling van deze potcul tuur betekent dat de kweker niet langer seizoensafhankelijk is bij het leveren van zijn producten. Dat betekent ook dat de consument in elke periode van het jaar zijn of haar tuin kan bijhouden en plan ten kan toevoegen. Bij de kweek in de volle grond kon alleen in na- en voorjaar, als de planten niet groeiden, worden geleverd. Nu kan dat het gehele jaar door en naast de produ cent plukt de consument, al dan niet woonachtig in Boskoop, daar dus de vruchten van. Hoewel door deze ontwik keling ook het dagelijkse leven in het kwekersdorp is beïnvloed, blijft de teelt van bomen het beeld bepalen. Niet alleen door de honderden kwekerijen, maar ook door de prachtige particuliere tui nen en de kilometers sloot die Boskoop rijk is. De vele de sloten en de vele brug getjes eroverheen zijn karakteristiek voor deze plaats. WADDINXVEEN - Hoe vaak gebeurt het niet. U koopt een fraaie fauteuil of bank, in de showroom van de meubel- speciaalzaak heeft u het zitcomfort langdurig uitgeprobeerd, maar na een aantal weken blijkt dat het zitcomfort toch niet overeenstemt met uw wen sen. Vooral wanneer u rugklachten heeft en een extra ondersteuning no dig heeft, is er meer nodig dan een fraai design en stevige kussens. Prominent Zitcomfort is de specialist bij uitstek wanneer u jarenlang wilt ge nieten van een optimaal zitcomfort. Prominent levert fauteuils en banken met diverse individuele aanpassings- mogelijkheden. Groot, klein, dik of dun, voor iedereen kan Prominent een advies ’op maat’ geven dat garant staat voor een comfortabele zit. Al jaren is Prominent Zitcomfort ge vestigd in Nunspeet en geniet landelij ke bekendheid. Om dichter bij haar klanten te komen heeft Prominent on langs een vestiging in Best en in Wad dinxveen aan de Mercuriusweg 15 ge opend. Hier treft u een breed assortiment fauteuils en banken aan in vele varianten en dessins. Opvallend hierbij is dat de aanpassingen aan de fauteuils nauwelijks zichtbaar is. Pas wanneer u in een dergelijke stoel plaatsneemt, ervaart u het verschil met een ’normale’ stoel. „Mensen hoeven niet meer slecht te zitten”, stelt Wim van der Veer van Prominent Zitcomfort. „Het is juist heel belang rijk dat een fauteuil comfortabel is. Comfortabel zitten is ook een vorm van ontspanning en dus uiterst belang rijk.” Alle aanpassingen van de fauteuils worden vooraf via de ’meetstoel’ ui terst nauwkeurig vastgesteld.Voor een comfortabele zit zijn een aantal basis voorwaarden cruciaal, zoals een goede neksteun, goede ondersteuning wer velkolom, juiste lendenondersteuning en een juiste zithoek. Daarnaast is ook de armleggerhoogte, zitdiepte en zi thoogte belangrijk voor jarenlang zit comfort. „Via de meetstoel kunnen wij alle facetten van de aanpassingen op I UROPAjlJIN Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 WONING PROJEKTSTOFFERING N 207 afclco Boskoop Noordoost Gouda Achterwtllenseweg 31 Nabii NSstafion Gouda Goverwefte Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdag 10.00-17.00 uur SiSaS. ft a - «w f La»

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17