Hartverwarmend onthaal tijdens fietstocht over het lot van hotel Vos Oppositiepartijen teleurgesteld Oóóhhhleander... Zomerschaak in aantocht OPEN DAG 22 JUNI roil F rl l de Paddestoel WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS r Oranjefeest en -disco in Insluiper aangehouden Actiedag bij de Hoeksteen Gezellig rondje Oud en Nieuw GroenRijk De Bosrand o o Geestelijk vader G7OEN71K OPLEIDING VERZORGENDE IG a. 5 b. I0 c. 30 Prijsvraag Normaal Supertentshow Tu i n I e v e n LEZERS SCHRIJVEN TAXATEURS BEKUKEN ONTROEREND GOED GEMEENTE WADDINXVEEN JUNI 2000 Nerium oleander corazon In roze, rood, wit, geel of zalm Maat 50 cm. Van 17.95 voor Het R, i k e o - 1 o 0 0 ,0 i 0 o o WOENSDAG 14 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Door Huib Schouten |Heremalerhof SPRUIT EN BOSCH) DAI Woon- Zorgcentra) |H a r m e 1 e n grootheid binnen het gemeen tebestuur op deze fout terug te komen, maar kreeg geen meer derheid. Dat hier mee hotel Vos kunnen de bezwaarden echter naar de Raad van State.Tegelijk alles maar gesloopt wordt. Het ontstaan van de aktiegroep had haar tot het besef gebracht, dat met het besluit om het hotel te laten verdwijnen, het gemeen tebestuur een verkeerd besluit ingewijden duidelijk zijn. Ten einde de bouw van huizen mo- dinxveense Schaakvereniging WSV in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas en kan dankzij het ont spannen karakter rekenen op Jan Zaat en Cor de Ruijg kenden el kaar al van de trimclub voor hartpa tiënten, waarvan cardioloog Oudhof als het ware de geestelijk vader is. Zowel Jan als Cor zijn ondanks hun ’belemmeringen’ enthousiaste spor ters. Naast het fietsen is Jan geduren de het seizoen fanatiek op de ijsbaan en trekt Cor dagelijks moeiteloos zijn baantjes in het zwembad. „Als je zoals wij, wordt geconfronteerd met een hartinfarct, is het helemaal niet nodig om voor de rest in je leven helemaal niets meer te. doen. Regelmatig en vooral goed bewegen is van uiterste noodzaak.” Onder de groep fietsers was ook fietsdokter Kor van Hulten, die gedurende de gehele reis over de fietsers waakte en gelukkig niet één keer in actie hoefde de komen. De hartaandoeningen van de groep fiet sers waren heel divers. Zo waren er een aantal kleppers (mensen met een kunst hartklep, red.) dotters en bypas- sers binnen de groep. jan zelf heeft na zijn hartinfarct 16 jaar geleden een blijvende beschadi ging aan zijn hart overgehouden, ter wijl Cor twee maal onder het mes is geweest voor een bypassoperatie. „Ie dere deelnemer fietste op zijn eigen tempo. Lukte het bij de één even niet, dan hield de rest van de groep zich in. Vraag I.Wat was de eerste hit van Normaal? aantal schakers uit de regio. Iedere donderdagavond wordt er geschaakt van 20.00 uur tot 23.30 totdat op 17 augustus bekend moet zijn wie de opvol ger wordt van de Kampioen van 1999, Clement van der Laar uit Alpen a/d Rijn. Per speel- Schrijf de juiste antwoorden op deze vraag op een (brief)-kaart en stuur deze voorzien van uw eigen naam, adres en postco- de/woonplaats op naar Rijn en Gouwe Nieuwsbladen, Postbus 33, 2400 AA Alphen aan den Rijn. Op de redactie worden uit alle inzendingen dertig win naars gekozen, die een vrijkaart voor het concert van Normaal ontvangen. Over de uitslag wordt niet ge correspondeerd. ONS ADRES SPRUIT EN BOSCH 1 TE HARMELEN. COED MET OPENBAAR VERVOER TE BEREIKEN. TEL. (0348) 44 17 14 Vraag 2. Hoeveel top-20- noteringen had Normaal de afgelopen 25 jaar? VAN 13.00 UUR TOT 17.00 UUR Door Marianka Peters WADDINXVEEN - Ter introductie van de uitgave ’De Tien Provinciën route', waarin 623 kilometer fietsple- zier uitvoerig wordt beschreven, ver trok op de Landelijke Fietsdag, 13 mei, een groep van tien hartpatiënten voor een fietstocht van Noord naar Zuid Nederland, ter promotie van de nieuwe fietsgids. Onder hen Jan Zaat en Cor de Ruijg, beiden uit Waddinxveen, die met deze fietskaravaan de tocht van hun leven maakten. „Het was een geweldige rit. Onderling klikte het direct tussen de fietsers en bij iedere aankomst in een bepaalde plaats werden we hartver warmend onthaald”, vertelt Jan en thousiast. „Ook tijdens het vertrek de volgende ochtend, werden we door de plaatselijke wethouders, gemeente raadsleden en schoolkinderen enthou siast uitgezwaaid.” De deelname van de Hartstichting aan de promotietoer van het fietsboek maakt deel uit van de Gezonde Leefstijlcampagne ’Het leven is hart. Zorg er goed voor’, die de Nederlandse Hartstichting op dit moment voert. Doel van de campagne is een bijdrage te leveren aan het be vorderen van een gezonde leefstijl. Het was voor de eerste keer dat de fietsgids met medewerking van een tiental hartpatiënten uit tien provin ciën werd gepromoot. „Deelname aan de fietstocht kwam uit voordracht van een aantal cardiologen. Zij konden een aantal geschikte kandidaten voor de fietstocht opgeven. Onze cardio loog uit het Bleulandjan Oudhof vond de fietstocht edit iets voor ons en voordat we het wisten, had hij ons al opgegeven. Op de voorlaatste dag heeft Jan Oudhof zelf een stuk met ons meegefietst, maar dit eindigde voor hem al snel in een lekke band.” WADDINXVEEN - De poli tie hield vrijdagavond 9 juni rond 22.00 uur in een wo ning aan de Lange Zijde een 16-jarige Zevenhuizense in sluiper aan. Eerder op de avond, rond 21.00 uur, liep hij via een achtertuin een woning aan de Boslaan bin nen. Dit werd opgemerkt door de bewoners. Daarop snelde de insluiper weer weg. Er was geen buit ge maakt. Na verhoor is de verdachte rond middernacht op vrije voeten gesteld. zelf financieel niet in staat is om een dergelijke fiets aan te schaffen.” Hoewel de fietsgids een routebe schrijving geeft voor 623 kilometer fietsplezier, heeft de groep hartpatiën ten in totaal precies 699 kilometer af gelegd. „Ja, we reden nog wel eens verkeerd en ook van en naar het ho tel, dat net buiten de route lag, is de teller gewoon doorgelopen.” De fiet sers hadden zich in beginsel geen be tere weersomstandigheden kunnen wensen. Hoewel zij op het ergste wa ren voorbereid hebben zij gedurende de eerste vier dagen uniek weer ge had onderweg. „Vanaf donderdag kwamen de eerste regenbuien naar beneden en vooral de wind speelden ons parten. Toch was er binnen de groep een enorme drijfveer om de volledige tocht te volbrengen. Er is dan ook niemand afgehaakt.” WADDINXVEEN - Vrijdag I6 juni is er weer zoals elke derde vrijdag in de maand, een gezellige discoavond in De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat 18. Deze keer is het de laatste disco van het seizoen en zoals ieder jaar wordt het seizoen afge sloten met een groot eind- feest. Dit jaar is er wel een heel speciaal eindfeest, namelijk een Oranje feest! Het EK is in volle gang en juist op de datum van deze laatste dis- co-avond is de wedstrijd Nederland tegen Denemar ken. Omdat Bergkamp deze wedstrijd zo in vorm zal zijn, hebben ze in De Padde stoel een groot video scherm staan, zodat de be zoekers Nederland kunnen zien winnen van de Denen. Voor en na de wedstrijd is er een geweldige disco. DJ Ed en DJ Aman van de Wad- dinxveense Drive-ln-Disco- theekThe Flying Dutchman draaien dan de beste mu ziek uit de Top-40 en de beste Oranje-hits en maken er zo een groot feest van. Het gebouw van De Padde stoel wordt omgebouwd tot De Paddie Kuip en zal hele maal oranje gekleurd zijn. De echte Oranje-suppor- ters zitten op 16 juni in De Paddie Kuip. Natuurlijk komt iedere bezoeker in een Oranje-outfit. Deze laatste avond is er ook kans op extra grote prijzen met het traditionele gratis lot. De hoofdprijs is een rugzak. Ook zijn er een voetbal, oranje-caps, sjaals en knuffelbeesten die zingen te winnen. Het oranje-feest is toegankelijk voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco begint om I9.15 uur en is om 23.00 uur weer afgelopen. De en treeprijs is 1,50. De voet balwedstrijd Nederland-De- nemarken wordt live uitgezonden van 20.45 uur tot en met 22.30 uur. In de rust van de voetbalwedstrijd wordt de loterij gehouden. Op de disco wordt geen al cohol geschonken en is ro ken door de bezoekers niet toegestaan. De vrijwilligers van De Paddestoel houden altijd de bezoekers een beetje in de gaten, zodat de disco altijd leuk blijft. Meer informatie over het Oranje feest is te vinden op de oranje gekleurde homepage van De Paddestoel. Het in ternetadres is: http://go.to/paddestoel. WADDINXVEEN - Donderdag I5 juni gaat het 10e zomer- schaaktoernooi van start in het Wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 in Wad dinxveen. Dit toernooi wordt WADDINXVEEN - Zoals elk jaar is er ook in 2000 weer een actiedag. Dit jaar zal het plaatsvinden op za terdag 17 juni. Jongeren zul len allerlei acties onderne men om op zo'n manier een beetje geld te verdienen voor een goed doel. Ze wassen bijvoorbeeld de au to en ook verkopen ze al lerlei dingen. Dit alles zal plaats vinden bij de Hoek steen aan de Esdoornlaan. Dit jaar zal het geld besteed worden aan een weeshuis. Een weeshuis in Roemenië voor kinderen die normaal gesproken gedwongen zijn om op de straat te leven. Het is altijd weer heel ge zellig en dus ook zeker de moeite waard om even een kijkje te komen nemen, en denk dan vooral ook aan het goede doel. (Zie ook ar tikel elders in deze krant.) avond worden er 2 partijen ge speeld met een bedenktijd van 30 minuten per persoon voor 30 zetten, waarna in de I0 mi nuten extra tijd per persoon de partij tot een eind dient te worden gebracht. Bij de puntentoekenning is re kening gehouden met het feit dat midden in de vakantiepe riode men mogelijk enige avon den moet afmelden. In dat geval worden er toch punten toege kend zodat men niet kansloos is voor het klassement. Naast de club-schakers uit de regio wordt de aanwezigheid van thuis-schakers bijzonder op prijs gesteld.Met name voor de thuis schaker is dit een gele genheid om zich te kunnen me- een voorbereidingsbesluit ge nomen, dat is een jaar geldig en verloopt op 6 juli 2000. Op de ze datum hoort er een nieuw te liggen, maar dat gaat niet lukken. Enige andere mogelijkheid is om voor deze locatie weer een nieuw voorbereidingsbesluit te ne men. Dit moet gebeuren door de gemeenteraad en dan zal so wieso de zaak opnieuw binnen de raad aan de orde komen. Dat men dit zo doet, wijst er op dat de bouw van de huizen mogelijk wordt gemaakt via een artikel 19 procedure. Naar bezwaren bij de gemeente in gediend. De gemeente heeft die echter onontvankelijk ver klaard en de provincie om toe stemming verzocht. Wanneer a. Ik ben maar een doodgewo ne boerenlul b. Oerend Hard c. Alie Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De initiatiefnemers CDA en PvdA, tot de extra commissievergadering over het lot van hotel Vos zijn zeer teleurgesteld over de uitkomst van dit debat. Tijdens deze vergadering bleek er geen meer derheid die bereid was de plannen zodanig om te buigen dat de van oudsher overheersende gevel van het hotel bij de zuidelijke ingang van de oude kern van Zevenhuizen, gespaard zou blijven. jan Zaat en Cor de Ruijg hebben enthousiast deelgenomen aan de negendaagse fietskaravaan voor hart patiënten ter promotie van de nieuwe fietsgids. (Foto: Marianka Peters.) Het gemiddelde toertempo lag op 17- I8 km per uur”, aldus Cor. „We ken nen Nederland allemaal wel, maar we hebben nu gebieden en landgoederen gezien, die we nog nooit hebben ge zien. Dat was heel bijzonder.” Tijdens hun reis die op de dijk bij Pie- terburen van start ging en via Blokzijl, Epe, Leerdam, Kaatsheuvel richting eindstation Eijsden voerde, hebben de fietsers nog tal van promotionele acti viteiten gepleegd, waarmee in totaal zo’n zestienhonderd gulden bijeen is gebracht. „De uitgeverij en schrijver van de fietsgids hebben ook een be drag voor het goede doel beschikbaar gesteld en ook wij vonden dat we iets moesten doen. Dus alle cadeaubon nen en spontane donaties zijn in de pot gegaan en hiervan is een goede fiets gekocht. Deze fiets zal worden geschonken aan een hartpatiënt die kon bij behandeling voor de Raad van State nog wel eens helemaal niet meevallen. Daar uit zou een situatie kunnen ontstaan, waar door zonder ge- de aanwezigheid van een groot meenschapsgeld in te hoeven Hotel Vos. Mevrouw Spek- zetten, weer erg redelijke ge sprekken met de projectont wikkelaar kunnen worden ge voerd. Of hotel Vos echt gesloopt gaat worden hangt dan ook op dit moment in ho ge mate af van diegenen die bij ten met een club schaker. Een strijd die zeker niet altijd in het voordeel van de clubschaker wordt beslist. Gedurende de 10 speelavonden worden totaal per persoon I9 partijen ge speeld. Op de laatste speel avond wordt I partij gespeeld, waarna er evenals vorig jaar een loterij zal worden georga niseerd met enkele leuke prij zen. De kosten voor deelname be dragen voor senioren 12,50,= en voor jeugdspelers tot I6 jaar 7,50. Aanmelden kan telefonisch bij Hans van Woudenberg, tel 0182-612551 of Ton van Nieu- kerke. tel Ol 82-630594. Via E- mail: tvnieukerke@wxs.nl Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Op zaterdag 3 juni hebben een aantal Waddinxveense horeca ondernemers een ‘Rondje Waddinxveen’ georganiseerd. Met een oude Engelse dubbel dekker kon van kroeg naar kroeg worden gereden en tus sendoor werd er een harinkje gehapt en glaasje gedronken. Een tweetal bands die rouleer den tussen de diverse horeca gelegenheden zorgden voor de muzikale omlijsting. Een leuk initiatief dat door menig bezoe ker werd gewaardeerd. Helaas is het mogelijk dat de trouwe lezers van het Week blad voor Waddinxveen hier van niet op de hoogte was. Uit de reacties van diverse mensen blijkt dit ook. Dat is ook niet zo verwonderlijk omdat het ’be richtje’ op I7 mei er nou niet echt uit sprong. Jammer! Zeker gezien het feit dat wij als hore- ca-ondernemers regelmatig van onze gasten te horen krijgen: Er gebeurt nooit wat in Waddinx veen! In de voorbereiding heb ben zij diverse malen gepro beerd om de redactie van deze krant op de hoogte te brengen van onze plannen. Gemaakte af spraken werden niet nageko men, er werd niet eens fatsoen lijk afgebeld. Uiteindelijk heeft De PvdA was zo ver gegaan, reeds contact op te nemen met de projectontwikkelaar, de heer Vergeer, en had een niet onwelwillende bouwer aange troffen. Vergeer had echter wel geëist dat eventuele initiatieven heeft genomen. Zij zag graag de van de gemeente uit dienden te gaan. De politieke partijen wa ren in aktie gekomen nadat een Zevenhuizense aktiegroep 400 handtekeningen had opgehaald, nog niet is verdwenen, moet bij teneinde het behoud van de momumentale gevel te bewerk stelligen. Bij het ophalen van de gelijk te maken is er immers handtekeningen hadden vele in woners van Zevenhuizen blijk gegeven van diepe gevoelens, bij het dreigende verdwijnen van dit kenmerkende stukje bestemmingsplan oud-Zevenhuizen. Opmerkin gen als, ‘het unieke van Zeven huizen verdwijnt op deze ma nier’ en ‘er is te weinig respect voor het verleden’ tekende het aktie-comité op uit de mond van de menig inwoner. Verant woordelijk wethouder Zijder- hand lijkt echter weinig onder de indruk. Hij nam uiterst vriendelijk de handtekeningen in ontvangst, maar is niet van plan initiatieven die tot wijzi- verluid,zijn tegen het bouwplan ging van de huidige plannen moeten leiden, te nemen. Hij staat een constitent beleid voor. Een meerderheid in de raad heeft een jaar geleden, zij het met een spijtig gevoel, inge- deze toestemming af komt, stemd met een voorbereidings- beluit die de bouw van 4 huizen op deze plek mogelijk moet kunnen zij bij de rechtbank een maken.Tijdens de discussie, die schorsingsverzoek instellen, zo destijds plaats vond, verweet Zijderhand de raad, dat wan neer er geld beschikbaar was gesteld, hij iets voor hotel Vos had kunnen doen. Hij vergat toen dat hij de raad ook nooit om de redactie van het Hart van Holland op de gehele laatste pagina een bijzonder leuk stuk je geschreven compleet met kleurenfoto’s. Al maanden lang prijkt op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen de (zeker niet onbelangrijke) maar inmid dels vervelende berichtgeving over Passageplannen, de cen- trumvisie, bezuinigingen of an dere bestuurlijke zaken. Een ge zellig initiatief voor Waddinxveen had naar onze mening een welkome afwisse ling geweest in dit berichten verkeer. Eetcafe De Diamond, R.VAN DER POL Eetcafe Paddle’s, P. DE ROOIJ Bar/Eetcafe De Point, J. HAAGSMAN Cafe Sport, D. ROOS (Naschrift redactie: Deze brief is het eerste directe contact met de café-eigenaren. De afspraak kon om dringende, onverwachte om standigheden niet doorgaan en is daarom laat, maar wel degelijk af gebeld. Erna is gesproken met een mede-organisator met als gevolg een artikel inclusief de strippen kaart als illustratie.) BOSKOOP- De spanning be gint op te lopen in Boskoop, want het optreden van de Ach- terhoekse formatie Normaal laat na vandaag nog slechts een week op zich wachten. Volgen de week vrijdag strijken de roc kers neer op het ITC-terrein tussen Boskoop en Hazers- woude. In het Nieuwsblad van vorige week maakten wij mel ding van een prijsvraag in ver band met Normaal. Wie deze prijsvraag heeft kunnen vinden, verdient sowieso een prijs; er stond immers helemaal geen prijsvraag in de krant. Onze ex cuses daarvoor. Onder het motto ‘wat in het vat zit, verzuurt niet’ bieden wij u bij deze alsnog de gelegen heid uw muziekkennis los te la ten op de Normaal-prijsvraag. dat de plannenmakers niet kun nen beginnen voordat de Raad van State uitspraak heeft ge daan. Daarnaast moeten de plannen makers bij een artikel 19 pro- geld had gevraagd. Dat de cedure op verzoek van de be- wethouder het consistent zijn zwaarden,‘de dringende reden’, ook wel eens laat varen, blijkt die gebruik van deze procedure georganiseerd door de Wad- uit het feit dat hij de raad ooit rechtvaardigt, aangeven. Dat voorlegde Hotel Vos op de mo numentenlijst te zetten terwijl hij op hetzelfde moment bin nen het college van B&W al zijn goedkeuring had gehecht aan de bouw van huizen op de plek van man van de PvdA had sinds het de bevolking duidelijk was ge worden dat het hotel echt ges loopt gaat worden, een keer punt in het denken van de inwoners gesignaleerd. Ingeze tenen vroegen zich hardop af of de gemeente in bezwaar zijn iedereen dat nou wel wil, dat gegaan tegen dit bouwplan. 12.95 Aanbieding deze week geldig fc, of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. II

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19