CDA wil meer vrouwen in de politiek NK kampioen Pro Kart Tsjechische tentoonstelling goed bezocht test voor DJB-Racing Kunstzinnige kijk op wonen bij Vermaas F Mantelzorgcafé Man slaat er zo maar op los CDA bezoekt Zeer actieve inbreker aangehouden Zomer- zangavond Koor Hosanna Omgaan met Psoriasis Orgelconcert Stjanskerk Souburgh Drie voorstellen om politiek aantrekkelijker te maken I WOENSDAG 14 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 be- c 'O* J J. Michal opende de goedbezochte tentoonstelling. (Foto: Sjoak Noteboom.) (Foto: Marianka Peters) L D. Gerts, fractievoorzitter CDA. eeuw tot aan de val van de muur in 1989 en was in samenwerking met de VNTS (vereniging Vrienden Ne- derland-Tsjechië en Slowakije). De vereniging kreeg de borden op haar beurt weer van het Miniterie van Buitenlandse Zaken. Cultureel attache van de Tsjechische ambassade.de heer J. Michal opende de tentoonstelling in aanwezigheid van burgemeester Jonkman en wet- ber zijn tour naar Berlijn moet vergezellen. Ter promoting van zijn werk wil hij de muur aan de stad ten geschenke geven. GOUDA - Op donderdag 15 juni organiseert het Christelijk Gemengd Koor Hosanna uit Gouda onder leiding van dirigent Ever- hard Zwart een zomerzang- avond in de Stjanskerk. Het orgel wordt bespeeld door Wim Magré. De toe gang voor deze avond is gratis. Hier is bewust voor geko zen, het koor wil in deze zomermaand een ieder de gelegenheid geven om deze avond te bezoeken. Bezoekers kunnen niet al leen luisteren naar muziek, maar ook zal er in het pro gramma ruimte zijn voor samenzang. Verras familie, vrienden of andere geïnteresseerden met deze avond en bel voor gratis kaarten tel. 0182- 524595 of e-mail naar hh- vanderkemp@hetnet.nl. .First we take Manhattan, then we take Berlin’, zong ooit Leo nard Cohen. Berrie Martens doet dat. Op de Grote Markt in WADDINXVEEN - Met de aanhouding in Waddinxveen op zaterdagmorgen 10 juni om 06.05 van een 27-jarige in Rotterdam woonachtige illegaal, denkt de politie acht inbraken in auto’s en twee in winkels te hebben opgelost, de feiten waarvan de man wordt verdacht zijn allen in Waddinxveen ge pleegd. De politie werd gealar meerd door een oplettende buurtbewoner van de Pas sage die de verdachte bij een auto zag rommelen. Toen de politie ter plaatse kwam ging hij er vandoor maar kon even later alsnog op de Stationsstraat wor den opgepakt. Op het parkeerterrein bij de Passage bleek in zes au to’s te zijn ingebroken. Buit gemaakte spullen lagen her en der. Bij een juwelier in de Passa ge was een poging om in te breken niet gelukt. Bij een textielwinkel lukte het de niet werkschuwe inbreker wel binnen te komen. De politie denkt althans dat de man ook hier verantwoor delijk voor is.Tevens ver denkt de sterke arm de man ook van twee autoin- braken aan de Kerkweg- Oost, in diezelfde nacht ge pleegd. Overigens bleek de aange houden man nog een reke ning met Justitie te moeten vereffenen: hij bleek nog drie maanden te moeten zitten. De man is ingesloten en de politie heeft de zaak in onderzoek. BOSKOOP/ WADDINXVEEN - Een 42- jarige bewoner aan de Poel- ruit kreeg zaterdag 10 juni rond 10.30 uur de schrik van zijn leven. Toen hij de deur van zijn woning voor zijn schoonzus opendeed stond daar plot seling naast haar een voor hem en haar onbekende man die een vraag aan de bewoner stelde. Toen hij antwoordt kreeg begon de onbekende man op hem in te slaan met een onbekend voorwerp. De schoonzus van de bewoner en zijn vrouw schoten te hulp en kregen ook enkele tikken. Zo snel de man was geko men verdween hij ook weer. Wel was van hem een duidelijk signalement be schikbaar. Daardoor kon de politie de man op maandag 12 juni rond 19.55 uur, vrij eenvou dig inrekenen. Hij bevond zich op dat tijdstip namelijk in de hal van het politiebu reau in Waddinxveen voor een andere zaak. De man is in verzekering gesteld. WADDINXVEEN - De tentoonstel ling die de stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhrimov op zette in het Anne Frankcentrum is goed bezocht. Dat zegt secretaris A. Martens van de stichting. Op de elf panelen was van 23 mei tot 2 juni een overzicht te zien van de ‘Hoogtepunten van de Tsjechi sche staat’. De tentoonstelling be handelde de periode van de 14e WADDINXVEEN - Op woens dag 21 juni is de Psoriasis Ver eniging Nederland afdeling Mid den Nederland aanwezig in het Groene Hart Ziekenhuis. U bent van harte welkom tus sen 14.00 en 16.00 uur in het patiënten-servicebureau op de Jozeflokatie Groene Hart Zie kenhuis (ingang Jan van Beau- montstraat) te Gouda. De vereniging biedt psoriasis- patiënten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een be sloten zwemuur en wel in Zoe- termeer, Aquapark Het Keer punt, op maandagavond van 21.15 tot 22.15 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met de Psoriasisvereni- ging, tel. 070-3820202 (maan dag, dinsdag, woensdag en vrij dag). frame beviel, antwoordde hij positief: „Het is duidelijk een goed frame. Lekker stijd met een goede wegligging. Er moet natuurlijk nog veel getest wor den, maar er zit een hoop po tentie in”. Wouter, de monteur van het team hier verder nog over: „Als je ziet dat de ronde tijden op Uitgeest over het al gemeen hoge 36’ers zijn en wij nu, met de trainingsmotoren slechts een seconde langzamer rijden, heb ik er alle vertrou wen in, aangezien we tijdens wedstrijden de nieuwe moto ren gaan gebruiken, die nog eens wat sneller zijn.” DJB Racing had voor die dag ook de sponsors uitgenodigd, Breda schildert hij op Tweede Pinksterdag onder het oog van de SBS6-camera’s een Berlijnse Muur op wielen, die in novem- ontvangen. In totaal vulden vijf tig klanten de wedstrijdkaart in. Vaste klanten, maar ook andere bezoekers die tussen 22 april en 27 mei Vermaas’ showroom bezochten, konden meedoen. Een niet gering aantal zag Spaanse sferen in het schilderij terug. Van een wilde stier tot aan een wervelende flamenco. Gedurende de wedstrijdmaand waren verschillende doeken en beschilderde kasten van Mar tens te bewonderen. En te koop. „De kunst van kunst maken, is kunst te verkopen”, stelt Mar tens. Dat hij die kunst verstaat, laat hij graag zien aan de hand van een boek waarin behalve zijn doeken ook foto’s en ver halen van zijn klanten zijn afge drukt. In die verhalen prijzen de klanten Martens’ werk. Berrie Martens, zelf meubelverkoper, begon in 1994 met schilderen. Zijn eerste doeken exposeerde hij in zijn meubelshowroom en hij verkocht ze aan vrienden en zakenrelaties. Zijn samenwer king met lnterstar.de meubelfa brikant wiens ranke kastjes, ’Assenaartjes’ geheten, hij in de verf zette, heeft alles met zijn bekendheid in de meubelbran che te maken. Voor dit bedrijf maakt hij met het ’Assenaartje’ een promotietour langs dertig meubelzaken, waarvan Vermaas GOUDA - Het eerstvolgende orgelconcert in de St. Janskerk heeft een bijzonder karakter. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat het Gouds Orgelcomité het koororgel overdroeg aan de Kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente. Daarom zal het concert op 14 juni dit jubi leum accentueren. Behalve Christiaan Ingelse op het orgel zal speciaal voor deze geledenheid Han Kapaan de hobo bespelen. Het programma bestaat uit barokmziek van o.a. Bach, Pachelbel, Krebs en Tele mann. Voor dit concert, dat zo als gebruikelijk om 20.15 uur begint, wordt iedereen van har te uitgenodigd. Geïnteresseerden vinden op de eigen website van het team meer informatie over racedata en uitslagen. De website is te vinden op www.djbracing.nl. is gratis. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vin den plaats in café Resistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aanmelden is niet nodig. Voor vragen: Steunpunt Man telzorg. De balie is in deThuis- zorgwinkel-meditheek, Boele- kade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur, ’s maandags tussen 13.30 en 17.00 uur. Telefoon nummer 0182-594 658. welke allemaal behalve de heer Noorlander van Noorlander Sportcars kwamen kijken. Spe ciaal voor hen was de kart van vorig jaar meegenomen, zodat ook zij zelf konden ervaren hoe het is om te racen. De cou reurs gaven waar nodig uitleg over ideale lijnen etc. De heer O. Satoer, van OS Optical was, net als mede sponsor John Veen van ChemDry Veen erg en thousiast. „Het is te gek dat de coureurs je laten zien hoe je de ideale lijnen moet rijden.” „Het is een paar jaar geleden dat ik hier regelmatig kwam karten op een huurkart, maar dat is toch anders dan op een com- petitiekart als deze”, vult John er een is. Hij bekent eerlijk geen opleiding in enige kunst richting genoten te hebben. „Ik heb nergens hinder van.” Hij schildert intuïtief, zoals hij het zelf lekker vindt, in primai re kleuren. Zijn werk heeft geen herkenbare vormen, op zijn ’happy people’ na. Veen aan. „Het is hard werken, maar wel leuk! Ik heb alle ver trouwen in dit team.” Over twee weken, op zondag 18 juni test het team weer op de kartbaan van Uitgeest. „Het is nu een kwestie van diverse afstellingen testen en wat klei ne aanpassingen en dan op haar Hahn in Duitsland, waar we op 25 juni de eerste wedstrijd met een compleet nieuwe kart racen”, vertelt Edwin Sluis, pr- manager van DJB Racing. WADDINXVEEN - Er moeten meer vrouwen in de poli tiek. Dat is de mening van CDA-fractievoorzitter Gerts. Om dat doel te bereiken deed ze tijdens de commissie ABZ een drietal voorstellen. GOUDA/W’VEEN - Het Man telzorgcafé van 19 mei stond in het teken van de rechten en plichten van de mantelzorger. Op verzoek van de aanwezigen wordt op tijdens het Mantel zorgcafé op 16 juni verder over het onderwerp gepraat. Hierbij zal mevrouw B.Coren, project medewerker belangenbeharti ging van het Steunpunt Mantel zorg, aanwezig zijn. Na de inleiding is er de moge lijkheid om met elkaar van ge dachten te wisselen. De koffie Woninginrichter Vermaas had op Paaszaterdag Berrie Mar tens naar zijn showroom aan de Kanaaldijk 30 gehaald, waar de schilder ’live’ enkele doeken schilderde. Gea, zelf ook bezig met schilderen, wilde Martens wel eens aan het werk zien. Als vaste klant van Vermaas had zij voor de actie een uitnodiging Dat zijn poppetjes in velerlei samenstelling en houding die uitdrukken hoe tevreden Mar tens met het leven is. De bon vivant uit Chaam, even expres sief als zijn doeken, weet met zijn enthousiasme mensen voor zich in te nemen. Daarbij schuwt hij niet het grote ge baar. Toen bleek dat vier galle ries in New York in zijn werk geïnteresseerd waren, nam hij maar liefst honderd Neder landse klanten met zich mee naar de States om daar, onder begeleiding van SBS6 zijn werk te promoten. De klanten die door Martens werden verwend met limousines en een luxe ho tel, liepen in ruil met door de kunstenaar beschilderde para plu’s rond. organisaties kan worden geke ken hoe groot de animo onder hen is om deel te nemen aan de politieke arena. Gerts wil deze categorie vrouwen graag laten zien dat inzet in de politiek ook resultaat kan hebben voor de directe omge ving. Zo kun nen meer vrouwen actief bij de politiek worden trokken. De burgemees ter vroeg zich samen met PCW af of dit wel een taak voor de gemeente is of dat het meer een doelstelling voor de Vrouwenraad moet zijn. Jonk man zegde toe het mee te ne men naar het college. Gerts, die bijval kreeg van Van der Torren (VVD) en van Stoffers (PvdA) ziet echter wel een taak voor de gemeente. „De partijen in de raad kunnen immers juist dié besluiten nemen die tot ge volg hebben dat de maatschap pij er op een bepaalde manier uitziet of gaat zien”, aldus Gerts. WADDINXVEEN - Op maan dag 22 mei is het CDA Groot Fractieberaad gehouden in Zorgcentrum Souburgh. Loca- tiemanager Simon de Jong schetste voor de christen-de- mocraten de ontwikkeling van de zorg voor ouderen in Wad dinxveen in vogelvlucht vanaf de jaren 60. In 1964 ging de eerste paal voor Huize Sou burgh de grond in, in 1983 vond er een bouwkundige verbete ring plaats, die zich vooral richtte op de vergroting van de kamers. Naast de bouwkundige verbetering werd ook naar de organisatie gekeken en dit leid de in 1997 tot een grote fusie van een aantal verzorgingste huizen in de regio waaruit de Stichting Zorgcentra Midden- Holland uit ontstond. Belangrijk aandachtspunt bin nen Souburgh is de persoonlij ke leefsfeer, het werken met mensen voor mensen. Sou burgh werkt nauw samen met de thuiszorg en met de huisart sen om de bewoners zo goed mogelijk te verzorgen. Een gro te wens van de heer de Jong is in de nabije toekomst de thuis zorg echt te koppelen aan het zorgcentrum en niet alleen de ouderen in Souburgh te kun nen verzorgen maar ook een taak te kunnen vervullen voor ouderen in Waddinxveen die nog thuis wonen. Het aantal van 210 vrijwilligers die in het centrum actief zijn geeft wel aan dat de betrokkenheid van Waddinxveners bij Souburgh groot is. Na de inleiding werd door de heer de Jong een rondleiding door Souburgh verzorgd. De tweede grote verbouwing die al een aantal jaren loopt is nu in de derde fase aangeland. Het gaat hier om seniorenwoningen die door de CDA-fractie met grote belangstelling werden be keken. Tijdens de rondleiding kwamen twee punten ter spra ke die de nodige aandacht vra gen. Ten eerste zou de koppe ling van Souburgh met het gezondheidscentrum, dat ge plaatst zal worden in het nieu we centrum van Waddinxveen om veel redenen, bijvoorbeeld efficiency, een goede zaak zijn. En ten tweede is het niet ge wenst dat de geplande muur tussen de Passage en Souburgh al te hoog zou worden. Veel woningen en kamers gaan dan uit kijken op een blinde beton- muur. De CDA-fractie wil deze zaken goed in de gaten houden en aan de orde stellen zoals bij voorbeeld op de Raadsverga dering vanavond over de cen- trumvisie. Na afloop werd op informele wijze nagepraat over de vele aspecten die zorg in Waddinxveen behelzen. Allereerst bood Gerts de an dere partijen een diskette met daarop vragen waarmee een sterkte-zwakte analyse ge maakt kan worden. Door de vragen te beantwoorden zien de partijen hoe aantrekkelijk de partij is voor vrouwen. In dien nodig staan er op de flop ook tips om de aantrek kelijkheid te vergroten. De andere Wad- dinxveense partijen vonden het een vrien delijke suggestie en wilden er wel aan meewerken.Alleen Bos van D66 meende dat zijn partij al open genoeg is. De tweede suggestie van Gerts was om een lokale publiciteits campagne te voeren. Dit is al eens eerder gedaan en moet een jaar voor de verkiezingen starten. Een idee zou volgens de CDA-fractievoorzitter zijn om iedere week een vrouw op haar eigen manier laten vertel len waarom ze het belangrijk vindt dat vrouwen deelnemen aan de politiek. Eventueel zou de campagne gevoerd kunnen worden in samenspraak met de gemeentevoorlichter en de Vrouwenraad. Als plaats had ze de Gemeenterubriek in ge dachten. De overige commis sieleden konden deels met Gerts mee gaan. Een campagne is wat hen betreft in orde maar met name PCW en burge meester Jonkman vroegen zich af of de Gemeenterubriek wel de juiste plek is. Dit onderdeel komt nog eens in de commissie terug. Het laatste voorstel van Gerts gaat ook het verst. Door mid del van een vragenlijst die wordt gestuurd aan vrouwen die al enkele jaren bestuurs functies vervullen in verenigin gen en andere maatschappelijke houder Van Holsteijn. Het overzicht was in het kader van het bezoek dat een delegatie uit Pelhrimov bracht in dezelfde week. Doel van het be zoek was het groenvoorzieningen- beleid van de gemeente Waddinx veen nader te bekijken en het onthullen van een bord dat de vriendschapsband met de Tsjechi sche partnergemeente onder streept. WADDINXVEEN - Zondag 4 juni was het dan zover. DJB-Ra- cing uit Waddinxveen kon ein delijk het nieuwe frame testen. Hiervoor werd afgereisd naar de kartbaan in Uitgeest, het vaste testcircuit van het team. Speciale gast die dag was Phil- lippe Ribbens.ook uitWaddinx veen en huidig Nederlands Kampioen Pro Kart. „Omdat we allemaal uit Waddinxveen komen en ik ze vorig seizoen al eens tijdens races gezien had, ken ik ze wel”, aldus Phillippe. „Dus toen zij me uitnodigden om het nieuwe frame te testen, reed ik daar graag voor naar Uitgeest.” Op de vraag hoe het nieuwe Door Roosmarie Ramakers WADDINXVEEN - ’Magma’ werd de titel van het kunst werk, waarmee Gea Heijman uit Gouda de prijsvraag won, die Vermaas Woonselektie ter gelegenheid van de meubel- paasshow had uitgeschreven. Prijs: het doek in kwestie. Het knalrode schilderij met zwarte kern van bon vivant kunstenaar Berrie Martens deed Gea aan het gloeiend binnenste der aar de denken. Berrie Martens, die samen met Mzoem Reclame- huis Gouda de jury vormde, was vooral gecharmeerd van de suggestie zijn doek te han gen in de Goudse Schouwburg. Gea, zelf medewerker van de schouwburg, vindt namelijk dat het doek een goede plaats ver dient. Bovendien vindt ze het kunstwerk, dat één bij twee meter meet, te groot om in haar eigen woonkamer te han gen. In Rotterdam liet een vervoer bedrijf Martens’ ’happy people’ op zijn vrachtwagens schilde ren. De bedoeling is dat ook vrachtcontainers er gekleurd bij komen te staan.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27