Ontspannen Lodewijk Baas winnaar Goud se zeilweek Waddinxveen in Oranjesfeer? Eén team kampioen bij De Gouwe Smash z Waddinxvener pakt twee keer zilver en een keer brons t Luilaktoernooi Van Geffen tweede op Zuidplas Top-12 schaaktoernooi -I 5-4-19+; Afscheid van Willem Hobers Be Fair ingedeeld met streekclubs Uitslagen Jeu de Boules Wad- Matige vangst hengelwedstrijd sportweek dinxveen I w s WOENSDAG 14 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Menig café is omgebouwd tot Oranjehonk. 1 k IJ, i hart toe gezien de versierin gen her en der in het dorp: oranje vlaggetjes, de Neder landse driekleur, leeuwen en nog veel meer. Kinderen die voetballen op het trapveld in de buurt zijn gehuld in het shirt van hun favoriet. De lo kale middenstand doet ook vrolijk mee met leuke etala ges. Om het Oranjegevoel te ver sterken roept het Weekblad op mensen die vinden dat hun huis, buurman, straat, zoon of galerij ’het ultieme Oranjege voel’ overbrengt, een foto in 1/6-3. Door dit resultaat is het team gedegradeerd. Het team is gedegradeerd omdat zij alle wedstrijden met 3-2 hebben verloren. ten. Het herenteam van captain Wim Voogd is gedegradeerd. Dit team heeft veel te kampen er elke week invallers opge trommeld moesten worden. Het mixed team van captain Nicole Dubois moest uitspelen te Hellevoetsluis. Zij wonnen met 5-0. Dit team kan geen kampioen worden maar heeft wel kans op promo tie. Zij moeten dan de laatste wedstrijd op tweede Pinkster dag winnen. In deze poule pro moveren er drie teams. De plaatsing van de nummers 4 en 5 kwam tot stand na een barragepartij tête a tête. plots sloeg het noodlot toe, een knieblessure al eerder op gelopen in het toernooi zorgde ervoor dat de Waddinxvener deze finalepartij niet af kon ma ken. Een tweede zilveren plak was het gevolg. Al met al een heel goed resul taat. Het was een sterk bezet toernooi waarbij acht landen en veel Europese toppers aan wezig waren. Daarbij komt dat Van Bommel de enige deelne mer was die in drie categorieën uitkwam en ook nog eens in el ke categorie een medaille win nen. Dat toont aan dat Barry van Bommel tot de wereldtop behoort. 4e,9e en 10e. Bac en Van Elte- ren van Moerkapelle werden respectievelijk 5e en 7e. Naast de invititatiegroep was er ook dit jaar een kandidaten- groep. Deze werd met acht uit elf gewonnen door Wim Hen- nink van de Waddinxveense Schaakvereniging. Hij verdiende hiermee een uitnodiging voor de invitatiegroep in 2001. De eindstrand in de kandidaten- groep: I. W. Hennink (WSV, Waddinxveen) 8; 2. H. Ranft (Nieuwerkerk a/d Ijssel) 6,5; 3. M.Vroegindeweij (Moerkapelle) 6,5. In de bestuursgroep, een vier kamp tussen vertegenwoordi gers van de besturen van de vier verenigingen, was de eer ste plaats voor Ton Kuiper van de Waddinxveense Schaakver eniging. MOERKAPELLE - Bij de voet balvereniging Moerkapelle is af scheid genomen van Willem Hobers. Achttien jaar heeft hij zich verdienstelijk gemaakt als trainer, de laatste seizoenen bij de jeugd. Hobers, die stopt van wege zijn werk en twee afge keurde knieën, wordt opge volgd door Hans Hertog. Moerkapelle sluit op zaterdag 17 juni het seizoen af met de jaarlijkse Gerrit Zwarteveld-fa miliedag. Vanaf 9 uur is er een spellencircuit voor de jeugd, verder voetballen om 13 uur de ouders en leiders tegen el kaar, begint om 14 uur een mix- toernooi voor CB-junioren en senioren. Om 17 uur is er een barbecue en om 20 uur een playbackshow. Olympische Spelen in Sydney. Jah-Willem Harwijne zit in zijn afstudeerjaar, heeft het zeilen even op het tweede plan gezet, maar wil wel de volgende Olympische Spelen over vier jaar in Griekenland meemaken. In Reeuwijk zeilde Jan-Willem Harwijne naar een eerste plaats voor de Rotterdammer Wilmar Groenendijk. „Ik heb er echt voor moeten werken. Wilmar is een goede klasse- zeiler, internationaal als op open water wordt gezeild is hij minder. Op de Reeuwijkse plas sen stond flink wat wind met veel draaiingen. Het was daar- groen in de 7e ronde een ne derlaag tegen Gerard Nieu wenkamp, waardoor Hoogland aan de leiding kwam. In de acht ste ronde heroverde hij echter de koppositie door winst in het duel tegen Van Geffen en ver rassend verlies van Hoogland tegen Pim te Lintelo. In de ne gende ronde verloor Hoogland ook van Van Geffen, maar Even- groen bleef winnen. In de slot- ronde versloeg hij ook Hoog land en werd daardoor verdiend winnaar van het toer nooi. De eindstand in de invititatie groep: I.J. Evengroen (De IJssel, Moordrecht) 10; 2. B. van Gef fen (Moerkapelle) 9; 3. D. Hoogland (Nieuwerkerk a/d Ijssel) 7,5; Verder werden Van Woudenberg, L.Willemen en B. Jansen van WSV respectievelijk system bij de heren en de mix- koppels. In beide klasses ging hij voortvarend van start en werd de eerste wedstrijd tegen Duitsland gewonnen. Met z’n mix partner Angelique Poort ging het in de tweede ronde mis, ze verloren van europees kampioen en thuis spelend De- nemarken.Via de verliezersron- de kon alleen nog beslag gelegd worden op het brons. Bij het heren duo hadden Van Bommel en BartVeth, de rege rend Europees kampioenen in deze klasse, meer geluk. Alle voorronden werden met ge mak gewonnen. Helaas ging het in de finale mis, weer tegen De- WADDINXVEEN - De tennis competitie van tennisvereniging De Gouwe Smash zit er weer op. Afgelopen zeven weken hebben veertien teams op de dinsdag, de zaterdag en de zon dag hun kunnen getoond. Het enige kampioensteam is het 3e mixed team van captain Frans Bouman. De meeste teams zijn in de middenmoot geëindigd en twee teams zijn gedegradeerd. Het 3e mixed team moest de laatste wedstrijd met 3-2 win nen om kampioen te worden. Zij moesten spelen tegen Ber kenrode. Doordat het slecht weer was werden de partijen in de hal gespeeld. Saskia v.d. Lans won haar single met 6-2 en 6-1 De mixed van Ed Groenendal en Ineke Hogenkamp en de single van Frans Bouman wer- de tweede dubbel en de derde dubbel werd gespeeld door Alexander en Pieter Uitten- broek. Ondanks deze overwin ning is het op het moment van schrijven nog niet duidelijk of Zij hadden wel voldoende pun- het Ie herenteam volgend jaar weer in de tweede klasse kan uitkomen.Het mixedteam 35+ van captain Wil v.d. Valk moest uit spelen in Zevenhuizen. Ria gehad met blessures waardoor Stuijfzand won zoals altijd een voudig haar single met 6-2/6-1 Zij heeft geen I keer haar sing le in deze competitie verloren. Wil v.d.Valk en Willem Janmaat verloren de mixed met 6-1/7-6. Kees deVries verloor zijn sing le kansloos met met 6-1/6-0. Wil en Ria wonnen de dames- dubbel met 6-3Z6-2 en de he rendubbel van Willem en Kees werd helaas verloren met 6- PAGINA 31 Door Bert Hertog REEUWIJK - Het valt niet mee voor een sporter om een wedstrijd waarin hij ook bij de organisatie is betrokken te winnen. Lodewijk Baas, fervent zeiler in de I6m2-klasse, was tien jaar voorzitter van het comité Goudse Zeilweek. Hoewel de Waddinxveense tandarts in 1992 en 1994 Ne derlandse kampioen was bij de zestien kwadraten was het hem nooit gelukt in de Goudse Zeilweek te winnen. De zeilers hadden dit keer tijdens de Goudse Zeilweek de wind in de zeilen. In de O-jollen- flink strijd geleverd. Van Bommel heeft al vaak van het edelmetaal mogen proeven. Vorige week kon hij zijn tanden zetten in weer drie medailles. (Foto. ArchiefWvW, A. Fioole.) Kennelijk namen andere besog nes rond het wedstrijdgebeu- ren Lodewijk Baas teveel in be slag. Eenmaal bevrijdt van de zorg rond de organisatie boek te de Waddinxvener tijdens in het Pinkster-weekeinde zijn eerste overwinning in de Goudse Zeilweek. Hij deed dat met de Gouwenaar Ruud Hei- sterborg, sinds drie jaar zijn vaste bemanningslid. Frappe rend was dat Hans van Drunen, in 1998 samen met zijn vrouw Hetty nationaal kampioen en inmiddels voorzitter van het zeilweek-comite, op de zesde plaats eindigde. Van Drunen zeilt sinds kort met een ander bemanningslid. De beste klasse ring van de Reeuwijker, die in augustus aan het NK deel neemt, was een vierde plaats in de tweede race. Baas won een race en werd tweemaal twee- nemarken. De Denen hadden duidelijk profijt van het thuis voordeel. De finale werd met miniem verschil gewonnen door de Denen, zilver dus voor het herenkoppel Van Bommel en Veth. Barry draaide naast deze de monstratie wedstrijden ook mee in het fighting-system (combinatie van karate en ju do). Ook hier ging Van Bommel goed van start, op een vrij een voudige manier kwam hij in de finale. Ook in de finale begon hij goed, al na 20 seconden spe len kwam de technische knock out dichtbij,Van Bommel stond met ruime cijfers voor. Maar de 16m2-klasse, dan kan je ook Nederlands kampioen wor den”. Eerder dit jaar eindigde Baas als eerste in de wedstrijd Gouwe Ouwe op de Kralingse plassen, werd derde bij de Paashaas wedstrijden van Elfhoeven en tweede in een Klasse-evene- WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd heeft het Neder lands Elftal inmiddels gespeeld en laten we eerlijk zijn; die viel niet mee. Te hopen valt dat het snel beter zal gaan want Nederland is Oranje ge kleurd. In de media versche nen berichten van oranje ge verfde huizen, compleet versierde straten en ook de Oranjecafés schoten als pad destoelen uit de grond. In de speelsteden maar ook in den lande. Ook Waddinxveen draagt het Nederlands Elftal een warm WADDINXVEEN - Afgelopen weekend waren de open Deen se kampioenschappen jiu-jitsu duo system en fighting system te Esbjerg (Denemarken). Bar ry van Bommel (24), won twee maal zilver en een bronzen me daille. Van Bommel, een van de trai ners bij Comby sport, nam deel aan drie categorieën. De Wad dinxvener kwam uit in het duo ment op de Westeinder. De watersportvereniging Elf hoeven en de roei- en zeilver eniging Gouda hebben vele kampioenen voortgebracht. Een talentvolle zeiler is Jan- Willem Harwijne (24). De Gouwenaar, die door zijn stu die tandheelkunde in Amster dam woont, nam al verscheide ne malen in de Laser aan internationale wedstrijden deel. Laatst in de Spa Regatta op het Ijsselmeer bij Medem- blik was Harwijne in een inter nationaal veld de tweede Ne derlander na Serge Kats. De Rotterdammer gaat naar de te sturen. De leukste, origi neelste versieringen/ verkle dingen vastgelegd op de ge voelige plaat worden gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen. De beste foto wordt beloond met een Passagebon ter waarde van 50,-; vergeet dus niet naam en adres in te vullen. Bij het in sturen van de foto wordt een leuke tekst gewaardeerd. Het ’ultieme Oranjegevoel’ kan worden gestuurd naar: Week blad voor Waddinxveen, t.a.v. de redactie, Postbus 372,2740 AJ Waddinxveen. Op 10 juni werd onder goede weersomstandigheden het tra ditionele luilaktoernooi ge speeld. Om 06.00 uur traden 22 enthousiaste, nog niet ge heel uitgeslapen spelers aan voor dit evenement. Er werden 5 partijen doublette gespeeld voor een individueel klasse ment met 5 prijzen. De samen stelling van de teams werd per partij door loting vastgesteld. Het was een geanimeerd toer nooi, dat omstreeks 09.00 uur werd onderbroken voor een gezamenlijk ontbijt. Rond 12.00 uur was de eindrangschikking een feit. I.T.Hulskamp 5-4-25+; 2. H.v. Woudenberg 5-4-20+; 3. Rob v.Dijken 4. E.J.Hoogendoorn 5-3-16+; 5. P.Rubeling 5-3-16+. de. Met 31 boten was de 16m2- klasse het best bezet. Lodewijk Baas begon in 1963 met wedstrijdzeilen. Aanvanke lijk in de Vrijheid-klasse, later stapte hij over naar de Finn-jol- len. „In 1973 werd ik beman ningslid bij CockVergunst in de 16m2-klasse. Vijf jaar later ben ik zelf gaan varen. Zeilen is leu ke hobby, die je vlak voor de deur, de Reeuwijkse plassen, kan beoefenen”. Per traditie geven de Gouds/Reeuwijkse zeilers in de 16m2-klasse de toon aan. In het verleden wonnen Geert Geel kerken en Hans van Stekelen- borg ook al eens de blauwe wimpel. De bewijzen van de Nederlands kampioenschappen hangen in het clubhuis van WSV Elfhoeven waar ook de prijsuit reiking plaats vond. Baas: „Als je in Reeuwijk winnaar wordt in In het zondagvoetbal zijn WDS en Groeneweg inge deeld in de vierde klasse A met Floreant, Foreholte, FC Lisse, Socceer Boys, Teijlin- gen, UDO, Voorschoten’97, Warmunda en FC Zoeter- meer. In de vijfde klasse E ontmoet Waddinxveen als tegenstanders Ammerstol, Bergambacht, Gouderak, Kr- alingen, Nicolaas Boys, Om moord, Oudewater, Real Zoetermeer, RVC’33 en Zwarte Pijl. WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair is voor de nieuwe competitie in het zaterdagvoetbal ingedeeld met streekclubs. In de derde klasse D speelt Be Fair tegen BVCB, Floreant, Jodan Boys, Leonidas, Oude Maas, Oude water, PKC’85, Siveo, Soccer Boys, Spirit en WDS. Moer kapelle speelt in de vierde klasse D tegen Bergam bacht, CVC Reeuwijk, DRGS, Gouda, Linschoten, Perkouw, RFC’2000, Schoonhoven, Zestienhoven, Zuiderpark en ZW. den ook heel eenvoudig ge wonnen. Allebei met 6-0/ 6-0. Door deze drie uitslagen wa ren ze kampioen en kon cap tain Frans Bouman de cham pagne ontkurken. Hierna werden nog wel de twee dub bels gespeeld. Deze werden ook allebei gewonnen. Einduit slag 5-0. Dit team heeft in de hele competitie I wedstrijd verloren met 3-2 en de rest ge wonnen.Volgend jaar komen zij uit in de vierde klasse. Het herenteam van captain Maurice Ancher heeft de laat ste competitiewedstrijd ge wonnen met 5-0. Jeroen Baars en Chris Le Comte wonnen vrij eenvoudig hun beide sing les. Maurice Ancher en Jeroen speelden de eerste dubbel, Alexander Wensink en Chris REGIO - Het door schaakver eniging De Ijssel en Bouwbe drijf Frans Vink Zn uit Moordrecht georganiseerde Zuidplas top 12 schaaktoer nooi, het vijfde rapid invitatie- toernooi voor de sterkste schakers in het Zuidplasgebied, kende een bijzonder spannend verloop. Jan Evengroen uit Moordrecht won het toernooi maar de afvaardigingen uit Moerkapelle (Ben van Geffen: 2e) en Waddinxveen (Hans van Woudenberg: 4e) zetten een goede prestatie neer. Hoewel na vijf van de elf ron den al duidelijk was dat de win naar moest worden gezocht bij het trio Jan Evengroen, Ben van Geffen en Dirk Hoogland, bleef het tot aan het slot onzeker wie de drie zou winnen. Na zes overwinningen op rij leed Even stand is: I .T.Wubben/W.Versluis/S.Tab- ben/N.Schifferling 4-27-23- I44+; 2.J.Kooistra/B.Lanting H.Cammeraat/P.v.d.Made 4-28- 22-I64+; 3. H.v.Woudenberg/P.Rubeling/T. Hulskamp/J.Hulskamp 3-27-15- 11- ; 4.I.Matla/L.v.Krieken/M.Jans- sen/A.Janssen 2-28-17-19+; 5.W.v.Bockom Maas/N.Ou- dijk/Fred en Rob v.Dijken 1-28- 12- 5-; 6.B.Monster/C.Mon- ster/A.Lebbing/Ron v.Dijken I-28-8-69-; 7.R.Versluis/H.v.Wageningen/ l.v.Gils/H.de Wilde 1-27-5-146- 8.C.’t Hart/C.Voskuilen/J.La- pair/T.v.d.Velde 0-27-8-106-. WADDINXVEEN - In het kader van de Waddinxveen se Sportweek werd woens dag 7 juni j.l. het onderdeel hengelen afgewikkeld. Drieëndertig individuele deelnemers, waaronder drie teams, installeerden zich verwachtingsvol op hun door loting aangewezen stekkie aan het Gouweka- naal ter hoogte van de Broekweg. Het parcours was in twee vakken gedeeld. Precies om 19.00 uur werd het startsein gegeven. Daar na bleef het lange tijd stil, slechts hier en daar werden kleine blieken gevangen. Doch naarmate de tijd vers treek, het eindsignaal was om 21.30 uur, werd de vis wat actiever en werden toch nog enkele grotere exempla ren gestrikt, met name in vak B richting Julianasluizen. Al met al bleef de vangst aan de matige kant; het gemid delde vangstgewicht per deelnemer was een kilo. Aan het weer kan het niet gele gen hebben, dat was prima. Wel werd de drukke scheepvaart ter plaatse als een storend element erva ren. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Ri- nus Reichard van de HSV Waddinxveen en Jan van den Berg van het Sportweekco- mité. Uitslagen: Bij de teams was de uitslag als volgt: I. De Opsteker uit Gouda 10.160 gram, 2. De HSW-vissers uit Waddinxveen 5.510 gram, 3. De Biezen-vissers uit Bo skoop 2.800 gram. Individueel winnaar en kam pioen van Waddinxveen werd de heer D. Klop van de hengelsportvereniging De Opsteker uit Gouda. De (overige) prijzen werden als volgt verdeeld: In vak B: I. D. Klop 4.470 gram, 2. G. Reijm 3.600 gram, 3. J. van Elswijk 3.290 gram, 4. J. van Gemeten 2.680 gram. In vak A: I. E. Faas 2.530 gram, 2. B. Poeze 1.650 gram, 3. J. de Jong 1.210 gram, 4. M. Klop, 920 gram. door moeilijker varen dan ooit”. In de wedstrijd voor Olympia- jollen won Theo Meus voor de bekende Reeuwijkse boten bouwer Herman van Eijk en Jan Krom. Er gingen in deze klasse 25 boten van start. Overige winnaars: Laser 2:1. Erika Geel kerken, Pampus: I. Jens de Waardt, Randmeer: IChris ten Hoope,Sharpie: I.Ton van Ber- kel, jeugdklassen: Optimist C: I. Thom van Wissen, Optimist: I. Tjeerd Weitenberg, Laser radi aal: I. S. Hulsebosjeugdboot: I. Jorick de Waardt, Cadet: IMat- thieu Moerman. WADDINXVEEN -Tête-a-tête Per 29 mei is de stand in deze discipline van het clubkam- pioenschap als volgt: Poule A I.S.Tabben 8-7-53+; 2. E.J.Hoogendoorn 8-7-43+; 3. P.v.d.Made 8-6-32+; 4.L.Roos 8-6-27+; S.E.Nieuwland 8-6- 24+; ó.N.Schifferling 8-5-14+; 7.T.Wubben 8-5-7-; 8.W.v.Boc- kom Maas 8-4-3+; 9.J.Lapair 8- 4-9-; 10.Ron v.Dijken 8-4-17-, Poule B I.A.Roos 9-9-59+; 2.N.Oudijk 9-7-39+; 3.Rob v.Dijken 9-7-30+; 4.I.Matla 9-7- 24+; 5.F.v.Dijken 9-7-14+; 6. H.Cammeraat 9-6-35+; 7. W.Versluis 9-6-32+; 8.H.Wie- linga 9-6-19+; 9.J.Kooistra 9-5- 2-; I O.A.v.Ofwegen 9-4-1 I Interne 4x4 Op 6 juni werd er weer een avond gespeeld in de ze reeks voor het kampioen schap van de vereniging. Door het opkomende onweer die avond moesten 4 partijen vroegtijdig worden afgebroken. Als de einduitslag dit noodza kelijk maakt zullen deze partij en bij de afgebroken stand en dezelfde deelnemers worden voortgezet. en de I6m2-klasse werd De (Foto: Marianko Peters.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31