Raadscommissie buigt zich opnieuw over telefoonantennes Geslaagd! Geslaagd! Geslaagd! Geslaagd! Geslaagd Praktische verkeers- proef in Waddinxveen Gedenkteken Drie Regionaal Kampioenen bij Rolling ’90 r Zomeravond- De Goudse Waarden Driestar Groen College Geslaagden AOC- Mannen vallen tijdens dak werkzaamheden College concert College unit Administratie WADDINXVEEN Angelina Jongeneel Jeanette de Rijk 55-jarig huwelijk WADDINXVEEN - Op dinsdag 13 juni zal het vijf en vijftig jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Vermolen-Lütjens in het hu welijk zijn getreden. LEZERS SCHRIJVEN Geslaagden Crabeth WOENSDAG 21 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 De Goudse Waarden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182 - 63 03 32 W vH IHÖP (Foto: Mega Color.) Geen F. CARELS, Waddinxveen A Sector VMBO, locatie Win- i Zevenhuizen: Peter Rijneveld, Gerda Verduijn, Jessica Vente. dithVerbree, Stefan vanVuuren, Arald de Wilde. Moerkapelle: Nelleke Louter, Jos van der Spek, Willeke Ver- weij, afdeling Elektrotechniek: WADDINXVEEN: Hoogerdijk Sector VMBO, locatie Ka naalstraat, (l)VBO - 2000 afdeling Uiterlijke Verzorging: WADDINXVEEN: Krans van der Marianne, Pijpers Harriët, Visser Marian,Vliet van Cynthia. ZEVENHUIZEN: Rooijen van Moniek afdeling Verzorging: WADDINXVEEN: Graaf van der Miriam, Huizenga Eva, Looijenstein Gwen.Toor Janne- ke Het Coenecoop College geeft de lijst met geslaag den vrij zodra de herexa mens achter de rug zijn. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Opnieuw buigt raadscom missie I zich over het probleem van de illegaal opgerich te telefoonantennes op het industrieterrein van Moerka pelle. In een eerdere sessie was de wethouder door de commissie opnieuw aan het werk gezet, omdat de meer derheid zich niet kon vinden in de toen voorliggende voorstellen. ontvangen? Verweij, Mark Wortman. Zevenhuizen: Harmen van der Spek. Waddinxveen: Gert-Jan Broer, Arnold van Campen, Henk van Erk, Carina Janse, Pieternel de Koning, Gert Kragten, Tim Kruisman, Jaap van der Laan, Corine Ruit, Bart Schultink,Ad- riënne Simons, Hans de Waal. afdeling Consumptieve Techniek: MOERKAPELLE: Kroon Daniël, Flier Johan, Knijff van der Arno. WADDINXVEEN: Starreveld Wij nand, Blom Sander, Haan de Tom, Schinkel Barry. Ie, Emily van ’tWout 2e, Ma ria Oskam 3e, Claudia Jonker 4e, Ingrid Oskam 7e, Daniëlle Hoogendoorn 10e en Linda Krispijn 12e. Aspiranten B Vrijtijden: Sjoukje van Haas- tert Ie, Emily van 'tWout 4e, Claudia Jonker 7e, Maria Os kam 10e, Lizzy Quick I Ie en Ingrid Oskam 14e. Aspiranten B Combinatie: Emily van 't Wout I e, Claudia Jonker 2e, Lizzy Quick 5e, Maria Oskam 8e en Ingrid Oskam 9e. WADDINXVEEN - Tijdens werkzaamheden aan het dak zijn maandag 19 juni rond 12.45 twee mannen van ongeveer 6 meter naar beneden gevallen. De man nen waren bezig met het bevestigen van luifelroos- ters aan een garagebedrijf in Waddinxveen op het be drijventerrein Coenecoop toen het rooster waar zij op stonden los liet. Een man met nog onbekende leeftijd viel naar beneden waarbij hij ernstig letsel op liep. De andere man, een 36-jarige inwoner van IJssel- stein, kon zich eerst nog vasthouden, maar viel daar na ook naar beneden. Hij liep hierbij nog onbekend letsel op. Een derde man stond in een hoogwerker en bleef ongedeerd. De bei de gevallen mannen zijn naar het Bleiland ziekenhuis overgebracht. De arbeidsin spectie stelt binnenkort een onderzoek in. VMBO Waddinxveen: Nicole van Ber- kel, Saskia Bremmer, Linda Jon- geneel, Ellen Jooren, Linda de Knecht, Raymond Kooij, Anne- lies van Ommen, Stefan Raijma- kers, Carli Stuurman, Bart Twigt, Mariska Verhoef, Robert Jan Versluis, Christa Vos, Vera Vredebregt. VBO: Waddinxveen: Mariëlle Vos.An- nemarie Waardenburg, Gerdine Waardenburg, Rolinda Wind horst, Arianne Huurman, Els Steller, Jesse Kok, ReindertArie Krijgsman, Christiaan Visser, Willem van der Zwan, Dennis van Kuijk, Leen van Steensel. Moerkapelle: Daniël Weerheim, Jaschenka Bekink.Arjan Slinger land, Johan Peters, Johan Ren- sen. IVBO: Waddinxveen: Dorine Draais- ma. VWO Moerkapelle: Willem Bakker, Mark Louter, Jaap Molenaar, Esther van Rooijen, Marjoke afdeling Bouwtechniek: WADDINXVEEN: Geluk Ed win, Goossens René, Grootend- orst Ronald, Kool Dirk, Kroon Vincent, Lugthart Jan, Meerveld van Elon, Schie van Marko, Steenwinkel Kevin, Zijderhand Yuri. ZEVENHUIZEN: Aleman Bart, Vos de Robert terdijk, MAVO - 2000 WADDINXVEEN: Bal Linda, Bosch van den Dominiek Joël, Fontaine Schluiter de la Stanley, Hout in 't Paulus, Rietdijk Martijn Thomas Leendert, Rutjens Mi randa, Tas van der Roderick Jor dan, Trapman Elzo, Versluis Cor nelia Adriana, Wit de Marjolein. ZEVENHUIZEN Desijanti Syarnoebi MOERKAPELLE - Ook dit jaar sluit de christelijke ge mengde zangvereniging ‘Sur- sum Corda’ uit Moerkapelle het seizoen af met een zo- meravondconcert op don derdag 29 juni in de Neder lands Hervormde kerk te Moerkapelle. Er is een geva rieerd programma, met o.a. stukken van Bach naar aan leiding van het ‘Bachjaar’. Verder stukken van o.a. Schütz, Handl en Fauré. Ook staan er een aantal muzikale intermezzo’s op het programma. Het geheel staat onder leiding van diri gent Erik van Balen. U bent van harte welkom. De toe gang is vrij. Er zal echter een kollekte zijn ter bestrij ding van de onkosten. Aan vang 20.00 uur. Marco, Rebel Raymond. afdeling Metaaltechniek: WADDINXVEEN: Klerks Wil liam. ZEVENHUIZEN: Brands Ber nard. Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel. 0182 - 630 481. De heer Vermolen, werd tachtig jaar geleden geboren in Den Bosch, terwijl zijn vrouw zo’n 76 jar geleden het levenslicht zag in Oss. Van daaruit zijn zij naar Den Haag vertrokken, waar zij samen werkzaam zijn ge weest in een cafetaria/snel- buffet. Het echtpaar heeft 3 kinderen (waaronder een tweeling), 2 jongens, een meisje en een kleindochter. Zij genieten nu alweer zo'n tien jaar van hun - verdien de - rust aan de Wilgen horst 27 te Waddinxveen. Burgemeester Jonkman heeft hen daar, samen met zijn echtgenote, de felicita ties namens de gemeente Waddinxveen aangeboden. HAVO Waddinxveen: Bart-Jan de Bas, Daniël van Dam, Marianne van Es, Liselotte de Gijt,Annemarie Graveland, Marlies Groenen dijk, Johan Hilgers, Christian Hokke, Diana Hoogerbrugge, Jacolien Kok, Rob Markus, Ju- WADDINXVEEN - VER MIST: 16-06: Poes, niet gesterili seerd. Kleur: cypers met een klein befje. Heeft een bescha digd kaal plekje op de nek. Roepnaam: Keetje. Is 7 maan den oud. (Omgeving Wilhelmi- nakade Waddinxveen). vergeven plaatsen. Uitslag Regionale Kampioen schap Kerkdriel: Pupillen B Fi guren: Kathy Hoogendoorn 9e, Collete Kamp 12e en Mariotte Vonk 13e. Pupillen B Vrijrijden: Colette Kamp 11 e, Kathy Hoogendoorn 14e, Daphna Bontenbal 15e en Mariotte Vonk 17e. Pupillen B Combinatie: Colette Kamp 9e, Kathy Hoogendoorn 10e en Mariotte Vonk I Ie. Aspi ranten B Figuren: Lizzy Quick Rolling ‘90 sloeg toe op het regionaal kampioenschap: de eerste vier plaatsen waren voor hen. (Foto: Rolling‘90.) MAVO Moerkapelle: Bart de Blois, Martha Boeser, Johanna Bod gen, Bastiaan van der Knijff, Martin Sluijter, Lennart Paul, Madelief van der Spek, Arwin Westerman, Geerten Zwemer. Waddinxveen: Talitha Blokland, Tamara Blokland, Hanneke Dijksterhuis, Matthijs den Dulk, Arjan van Es, Stefan Graafland, Christiaan Hilgers, Erika de Jong, Gertjan van Klaveren, Hans Koppenaal, Maaike Ne ven, Leonie Ruit, Annemarie Smit, Harm Jan Stolk, Sandra Verbree, Johan Walhout, Anita Wullschleger. Zevenhuizen: Janneke Paul, Be lie van der Spek, Corine Verwe- In verband met klachten over gezondheid en elektronische apparatuur, die enkele omwo nenden hebben sinds er tele- foonzenders op het industrie terrein in Moerkapelle in werking zijn, wilde de raadsle den, dat eerst nader onderzoek zou worden gedaan naar de ernst van de problemen en an dere mogelijke oplossingen. Mevrouw Spekman van de Pv dA, vroeg bijvoorbeeld of het niet mogelijk is de straalzen ders op de bestaande hoog spanningsmasten in de polder te plaatsen. Uit de toelichting van B W blijkt dat dit niet mogelijk zou zijn, omdat vol gens het ingeplande netwerk van de providers de zenders precies op het industrieterrein van Moerkapelle gesitueerd moeten worden omdat anders de dekking van het gebied niet 100 is. De providers zijn alleen verge ten te vertellen dat het wel an ders kan, maar dan moet in het gebied een zender extra wor den geplaatst en dat kost hen extra geld. In dat geval zou wel van de hoogspanningsmasten gebruik kunnen worden ge maakt. Natuurlijk zullen ook de elektriciteitsmaatschappijen niet zitten te wachten op ande re commerciële instellingen die van hun masten gebruik gaan maken. Maar wanneer er een belangenafweging plaats vindt, moet wel duidelijk zijn, dat in zake het alternatief niets echt onmogelijk is. De heer Brand van de VVD vond destijds, dat wanneer de illegale zender aan de Nijverheidsstraat gelegali seerd gaat worden, de overtre der eigenlijk beloond wordt en had daar duidelijk geen trek in. In het voorstel aan de commis sie stelt B W voor, de aanwe zigheid van de mast middels de goednieuwe ZPP-procedure te gaan legaliseren. Indien de raad er mee instemt, kan dat nog een leuke wedstrijd met de te genstanders worden, daar ook de gemeente nog geen enkele ervaring heeft met het werken met deze vernieuwde artikel 19 procedure. Deze procedure kan door de gemeente alleen van stal worden gehaald, wan neer nadrukkelijk gemotiveerd kan worden waarom van het bestaande bestemmingsplan moet worden afgeweken. In de ze zaak zal straks ongetwijfeld sprake zijn van een motiveer- wedstrijd richting provincie tussen gemeente en omwonen den met klachten. Om nu en in de toekomst de problematiek del en wandel van de (dienst plichtige) soldaten. Als ex-bui- tengewoon-dienstplichtige van het KNIL en later politieman, weet ik maar al te goed dat de jongens van de 7 december-di- visie op tijd onze gelederen hebben versterkt tegen de in- mense overmacht. Hoewel minder goed bewapend (vaak met bamboesperen en slagwa- pens) was het toch de massa van opgezweepte strijders die ons, Nederlanders en Indische- Nederlanders, dwongen door terreur en afslachtingen, ons te verschansen in bestaande Ja panse interneringskampen. Ook diverse wijken in Batavia en Mr. Cornelis werden be schermd door een handje vol KNIL-ers en OVW-ers (oor logsvrijwilligers). Desondanks zijn vele families vermoord en afgeslacht. Voor deze drie Waddinxveense jongens willen we een laatste saluut brengen voor het offer die zij gebracht hebben voor onze vrijheid. Op 16 juni werd op de begraaf plaats aan de AlberdingkThijm- laan een gedenkteken onthuld ter nagedachtenis aan drie ge sneuvelde Waddinxveners te weten A.W. Moons, L. van Vliet en J. Vermeulen, in het voorma lig Nederlands Indië. Hoewel ik deze publicatie pas op 15 juni in uw weekblad las, heb ik dit bericht onmiddellijk doorgegeven aan Indische vrienden en kennissen in Wad- dinxveen om met ons bij de onthulling aanwezig te zijn uit blijk van dankbaarheid voor hen, die gevallen zijn in het voormalig Nederlands Indië. Deze jongens van de 7 decem- ber-divisie E.M. hebben ons n.l. in de jaren ’46 tot 1950 mede- beschermd tegen de Indonesi sche vrijheidsstrijders. Burgemeester Jonkman heeft heel goed en aangrijpend ge sproken. Zijn woorden hebben mij diep en emotioneel getrof fen. Velen in Nederland, waar onder diverse groeperingen, o.a. politici en media, hebben vaak negatieve geluiden en kri tieken laten horen over de han- fouten werden gemaakt bij post 2, 3 en 12. De meeste fouten die de kinderen maakten, bleken het niet omkijken en hand uitsteken. Van de vijftien scholen had de Bethelschool de minste strafpunten, gevolgd door de Prins Willem Alexander- school (lokatie Oranjelaan). Uiteraard feliciteert de Waddinxveense afdeling van 3VO de leerlingen die ge slaagd zijn. De afdeling hoopt en verwacht dat deze verkeersproef bijdraagt aan een juiste uitvoering van al onze verkeersregels. Helaas is de praktijk anders. De meeste verkeersslachtoffers liggen in de leeftijd van 12- 20 jaar. En daarom: houdt het veilig voor jezelf en daardoor ook voor je mede weggebruiker! Sector Lyceum-HAVO, lo catie Heemskerkstraat, VWO - 2000 WADDINXVEEN: Kruit Maar ten, Olsthoorn Lisette, Rehorst Martine, Smit de Wilbert, Stol wijk Sjoerd, Vlemmix Floor, Vlemmix Stijn. Sector Lyceum-HAVO, lo catie Heemskerkstraat, HAVO - 2000 WADDINXVEEN: Ent van der Samuël, Hazebroek Kirsten, Heel van Paul, Laarse van der Rosanne, Los Erna, Mané Lami- ni, Mol Elsa, Outer den Rosina, Snel Carola. rond telefoonmasten te kanali seren heeft het college een no ta ‘beleidsregels zendmasten en antennes’ het licht laten zien. Deze regels heeft het college gehaald uit het boekje ‘GSM- zendmasten antennes in beeld’. Dit boekje is speciaal geschreven voor de telefoon- branche en behandelt alle pro blemen waar deze branche bij het plaatsen van antennes te genaan kan lopen en hoe deze te omzeilen en op te lossen zijn. Het is dan ook geen won der dat de door B W voor gestelde beleidsregels volledig in het straatje van de telefoon- bazen zijn zoals bijvoorbeeld artikel 7, dat „op grond van de huidige wetenschappelijke in zichten en praktijkervaringen, volksgezondheidsaspecten geen rol zullen spelen bij het plaatsen van een mast”. Gelet op het feit dat er geen enkel wetenschappelijk onderzoek bestaat dat met 100 zeker heid vaststelt dat de straling van antennes niet nadelig is voor de gezondheid, is artikel 7 duidelijk opgenomen teneinde vooral de providers ruim baan te geven. Dat de gemeente nu al voorstellen doet in strijd met zijn eigen beleidsregels blijkt uit artikel I waarin staat, dat „ope rators bij plaatsing van anten nes en zendmasten zo veel mo gelijk gebruik moeten maken van een gezamenlijk opstel- punt, tenzij aantoonbaar blijkt dat dit technisch niet mogelijk is”. Gelet op het feit dat er in Zevenhuizen een PTT-mast staat, die er als eerste was, bij zo ver bekend niemand klach ten veroorzaakt en voor een volledige dekking van het PPT- net van de mobiele telefonie zorgt, zonder dat elders in de gemeente hier voor andere zenders hoeven te worden op gericht, dan zou het voor de hand moeten liggen dat met ar tikel I de zenders van andere telefoonaanbieders op deze mast geplaatst zouden moeten worden en er verder geen mas ten in de gemeente nodig zijn. Verwacht wordt, dat de com missie dit ziet en tegengas zal geven. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op pri vacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gele zen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. MOERKAPELLE - Zaterdag 10 juni werden in Kerkdriel de Regionale Kampioenschappen in de B-klassen gereden. On geveer 70 deelnemers pro beerden zich te kwalificeren voor het Nederlands Kam pioenschap. Ondanks de deel name aan het Europees Kam pioenschap Showrijden een week eerder dat de nodige energie had gekost, presteer den de rijdsters van Rolling ’90 individueel ook nu goed, ’s Morgens werden de kwalificaties voor het fi- guurrijden gehouden. In de Pupillen B klasse waar Ka thy Hoogendoorn, Colette Kamp en Mariotte Vonk naar behoren reden, viel helaas geen van hen in de prijzen. In de Aspiranten B klasse streden de dames van Rolling’90 om de plaat sen op het podium. Het werd dan ook een Moerka- pels onderonsje voor de eerste vier plaatsen, met een verrassende maar vooral verdiende uitslag. I e en Regionaal Kampioen West Aspiranten B Figuur- rijden: Lizzy Quick, 2e Emi ly van ’tWout, 3e Maria Oskam, 4e Claudia Jonker; deze vier dames kwalifi ceerden zich voor het Ne derlands Kampioenschap, ’s Middags werden de kwalifi caties voor het vrijrijden gehouden. In de Pupillen B klasse reden Colette, Ka thy, Daphna Bontenbal en Mariotte een leuke kür, maar konden zich niet plaatsen. Bij de Aspiranten B reed Sjoukje van Haas- tert een vlekkeloze kür en werd daarmee Ie en Re gionaal Kampioen West As piranten B Vrijrijden en Emily werd 4e. in de com binatie bleek Emily de sterkste en werd Regionaal Kampioen West Combina tie, Claudia werd 2e. In de sterke categorie van de As piranten B kwalificeerden vijf rijdsters van Rolling’90 zich met zes van de tien te WADDINXVEEN - Het zal maar weinig Waddinxveners zijn ontgaan. Voor de 15e maal organiseerde een team vrijwilligers van 3VO (voor heen Veilig Verkeer Neder land), afdeling Waddinxveen de praktische verkeersproef op dinsdagmorgen 6 en woensdagmorgen 7 juni voor de leerlingen van groep 8 van de basisscholen van Waddinxveen. Door het he le Gouwedorp reden kinde ren in opvallende hesjes op de fiets hun route. Borden wezen de overige wegge bruikers op de fietsproef. De posten verspreid in Waddinxveen waren be- De veiligheid stond natuurlijk hoog in het vaandel. Alle fietsen werden gekeurd voordat mand door voornamelijk de bestuurder de weg op ging en de deelnemers waren goed zichtbaar. (Foto:Mega Color.) moeders van leerlingen. Zij letten op het naleven van de verkeersregels en zaten, voorzien van thermoskan- nen koffie bij kruisingen, oversteekplaatsen en ande re punten waar de verkeers- regelkennis een grote rol van betekenis speelt. De politie droeg zorg voor de fietsenkeuring. Helaas bleek het nodig er drie vol ledig af te keuren. Burge meester Jonkman gaf het startsein voor de spannende examendag. Op zijn teken vertrokken de eerste drie kandidaten van de Kon.Julia- naschool. Dit jaar is het slagingsper centage slechter dan vorig jaar. Van de 358 leerlingen slaagden voor de praktische verkeersproef 328 leerlin gen. De dertig niet geslaagde leerlingen waren afkomstig van drie scholen. De minste afdeling Motorvoertuigentechniek: MOERKAPELLE: Flier Johan, Knijff van der Arno.WAD DINXVEEN: Hofman Marco, Koppenaal Jeroen, Rupke Dan ny. ZEVENHUIZEN: Nieterink Pe ter,Vos de Martijn. afdeling Administratie: WADDINXVEEN: Khouakhi Hanan. s

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13