Nieuwe Deze bezuinigingen Week Waddinxveen dreigen Moerkapelle geniet van Oranje vanaf heuse tribune I PHILIPS EK-TV VOOf addïnxuedl d Imponerende onthulling monument voor gevallenen ALLES VOOR UW OPEL... Onder invloed Wilt u ook de STICHTING VRIENDSCHAPSBAND WADDINXVEEN - PELHRIMOV steunen?? Muziek heel belangrijk voor ontwikkeling van kinderen F Maak 17 dasen lang elke dag kans op een Philips kleuren TV Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer 54e jaargang nr. 2703 Opschoondag PGW Correctie k De Hypotheker ik word nu donateur van de stichting voor een bedrag van f 25,- per jaar tot wederopzegging» Naam: Adres: Gemeente: Aan de gevallenen PLUSMARKT SCOORT MET KLEUR actie loopt t.m. 24 juni 2000 Feestelijke afsluiting seizoen Zonnig Zuid PLUSMARKT I Behandeling beleidsplan tijd uitgesteld B^DE GRAAF PARTNER Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp V 1 Informeer naar uw voordeel. Geen Lees verder op pagina 3 Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed De jaarlijkse opschoondag in Zuid is weer achter de rug. Alles ziet er weer spik en span uit. Dat wil niet zeggen dat er geen proble men meer zijn. Daarom kwamen ambtenaren van de gemeente in de middag polshoogte nemen. Het Platform Gehandicap ten Waddinxveen is onte vreden over het tweede onderzoek dat inmiddels aan de gang is. Het voelt zich genegeerd. Het onder zoeksbureau Ro-Ad en wet houder Van Holsteijn begrij pen de beschuldigingen van PGW niet. Deze bon zenden a.u.b. aan dhr. A.P.H.Martens, Da Costaweg 14, 2741 BJ Waddinxveen. zelf. Het was dan ook geen wonder, dat op eerste pinkster dag en afgelopen vrijdag zich rond acht uur, een oranje ge kleurd gezelschap in Het Wa pen verzamelde. Het publiek had zich bij het aankleden niet onbetuigd gela ten, en de prachtigste creaties beklommen de tribune voor het zien van de wedstrijd. Tot groot genoegen van de café-ei- genaren zat de tribune al twee avonden vierkant vol. Was er onder het publiek aanvankelijk God is voor velen als een vreemde het Vaderland bezet door de ont heemden die, als een kloek, misbruiken de Vorstin. Wat had Uw dood voor zin? Voor zin? Gij zijt gevallen, ik liep door. Grote getallen, maar waarvoor? Wat had het lijden en Uw dood voor zin? Was het voor God? Voor Vaderland? Vorstin? Stationsplein Ic 2801 AK Gouda (naast ANWB kantoor) M.G. Gerts. Putte, Brabant. Als ware men in De Kuip live bij de wedstrijd Denemarken-Nederland, zo enthousiast was het publiek op de tribune in Het Wapen van Moerkapelle. (Foto- Sjaak Noteboom.) zich tot doel het behartigen van de in- deële, materiële en immateriële belangen van oud militaire indiëgangers. De heer Dekema van deVOMI zei dat de taak voor de Indië-gangers geen loos begrip was. „Zij zagen de vermoorde en ver minkte Rijksgenoten in de kali’s drijven en wilden de vrede bewerkstelligen. We hebben 6258 kameraden achtergelaten.” Hij vroeg zich af of een hoog ideaal als vrijheid voordurend is daar ook nu regel matig Nederlandse soldaten zich in oor logsgebieden bevinden. Volgens hem zijn monumenten er dan ook om allen te herdenken. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de initiatiefnemers en de gemeente want vaak als hij in gemeentehuizen vraagt welke inwoners van desbetreffende ge meente zijn gesneuveld, moet men hem het antwoord schuldig blijven. „En dat terwijl zij bij mij bij opkomst en onder gang van de zon altijd in mijn gedachten zijn.” Burgemeester Jonkman sprak dat die vrijdag een uiting van gedenken voor de drie Waddinxveners was. „Hier in ons dorp; hun dorp.” WADDINXVEEN - Vele scholieren hebben weer hun eindexamen gemaakt en vallen met de neus in de boter met het mooie weer deze dagen. Vorige week echter was het nog zweten. Komt het verlossende tele foontje, of is het juist schrikken als het ding af gaat? In het Weekblad de geslaagde kandidaten in het eerste tijdvak van de diver se scholen in de omgeving. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak telefoon: 0182 - 51 42 58 Hypotheek adviseur Wereldoorlog nauwelijks nog een band tussen Nederland en Indië en dachten uitsluitend negatief over het koloniale verleden. Dat moet de veteranen altijd bijzonder veel pijn hebben gedaan. „Uit gesprekken die ik met verschillende In dië-gangers heb mogen voeren en ook met nabestaanden van overleden familie leden is mij gebleken dat hoewel deze morele veroordeling als zeer pijnlijk werd ervaren, de meeste zwegen, soms zelfs in gezinnen en families”, aldus Jonk man. Een kentering kwam in de jaren ’80. De interesse in de recente Neder landse geschiedenis herleefde en ook op het gebied van veteranenbeleid kwamen er veranderingen. In het begin van de ja ren ’90 werd ook de Stichting Dienstver lening Veteranen opgericht, een vereni ging die de belangen van veteranen vertegenwoordigd. De SDV is een uit vloeisel van het regeringsbeleid om vete ranen meer de erkenning te willen geven die zij verdienen of zoals burgemeester Jonkman sprak „Je kunt altijd maar be perkt herstellen wat decennia lang niet gedaan is”. De Vereniging Oud Militairen Indië stelt WADDINXVEEN - Onder grote belang stelling is vorige week vrijdag het monu ment voor de drie tijdens de politionele acties in Indië gesneuvelde Waddinxve ners onthuld. Op de algemene begraaf plaats aan de AlberdingkThijmlaan toon den burgemeester Jonkman en de heer Muller van deVOMI door het wegtrek ken van de vlag van Waddinxveen de steen aan de aanwezigen. Burgemeester Jonkman zei in zijn toespraak dat de her denking zondermeer laat is: „Het is laat dat we tot erkenning van respect en waardering komen voor die jonge men sen die daar over zee hun plicht niet hebben verzaakt.” De regering nam in de veertiger jaren het besluit om orde en rust in Indië te herstellen en schakelde daarvoor het KNIL in en stuurde vrijwilligers en meer dan 100.000 dienstplichtigen naar over zee. De burgervader vroeg zich af hoe het toch komt dat 'wij als land en volk dit conflict toch maar zo snel mogelijk wilden vergeten’.Volgens Jonkman ligt de oorzaak bij de wederopbouw en het feit dat de natie scherp verdeeld was. Boven dien had de generatie van na de Tweede WADDINXVEEN -Vorige week berichtte het Weekblad over het Luilakfeest in Waddinxveen. Per abuis werd vermeld dat de DJ op de foto DJ Erick E zou zijn. Het gaat hier echter om DJ Armin van Buuren. waar muziek in zit is over het algemeen een prettig en cre atief leven; dus met muziek kan een mens beginnen. Spelen met Muziek I en II geeft zes- en zevenjarigen de kans vertrouwd te raken met instru menten, blokfluitspel en orkest- bezoek. In de cursus Instru- mentverkenning, voor zeven- tot tienjarigen, komen alle ins trumenten waarop bij Kreater wordt lesgegeven aan bod. Er is keuze uit twee groepen met verschillende instrumenten. Daarnaast zijn er kennisma- kingscursussen dwarsfluit en keyboardmix voor kinderen vanaf acht jaar, die negentien weken duren. Muziek op schoot omvat acht weken van drie kwartier. De andere cur sussen lopen van september tot en met juni, met elke week een uur les. Vanaf de kleuter leeftijd krijgt elk kind een blok fluit of een ocarina cadeau. een (groot)ouder of begeleider. Daarna komen de peuters van drie en vier jaar en de kleuters van vier en vijf jaar aan bod. niet vroeg genoeg Speelse cursussen met voor de peuters en kleuters verhaaltjes rond de muziek. De kleutercursussen viool en piano laten de kinderen in subsidies die zij heb ben aangevraagd. Diversen van hen lieten al weten te zullen inspreken. In mei bracht burge meester Jonkman in de commissie ABZ al naar bui ten dat er 2,3 miljoen gulden moest ‘worden omgebogen’, vooral door efficiënter te gaan werken en door plannen als wijk- en buurtbeheer en de on dersteuning van vrijwilligers werk niet of gedeeltelijk niet uit te voeren. Het college laat dan ook weten dat wegens het uit stel het inspreekrecht over het onderwerp beleidsplan in de commissievergaderingen geen doorgang zal vinden. De behan deling van het beleidsplan 2001- 2004 en het meerjarig investe ringsplan 2001-2004 wordt uitgesteld tot september. De begrotingsbehandeling wordt uitgesteld naar november. Door Huib Schouten MOERKAPELLE - De uitbaters, Gert Jan de Vos en Rob Hiele- ma van ‘Het Wapen van Moer kapelle’, hebben geen halve maatregelen genomen om de cliëntele in de juiste sfeer van het spel van Oranje te kunnen laten genieten. In een gedeelte van het café lieten zij een heu se voetbaltribune opbouwen. Op een opgesteld grootscherm kan op elke speelavond het spel van Oranje bewonderd wor den, als ware je in het stadion nog veel optimisme te verne men bij het zien van de beel den, bij het bereiken van de rust werd de stemming onder het oranjepubliek vrijdagavond zorgelijk. Ook in het plaatselijk café was er sprake van bevrij- ding toen kort na rust Oranje voor de openingstreffer zorg de. Toen vervolgens De Boer en consorten nog twee maal tot scoren kwam werd de tri bune van vreugde zowat afge broken. Na de wedstrijd was een ieder het er over eens dat Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen moet re kening houden met een mogelijk extra tekort. De omvang staat nog niet vast, volgens de gemeentevoorlichter is het ‘nog niet overzienbaar’ en valt een tekort ‘niet uit te slui ten’. Een brief van B&W aan de raadsleden bericht over 3,5 miljoen gulden. Moerkapelle vanavond weer vol zitten om de verrichtingen van Rijkaards’ mannen te vol gen. Nederland niet mag klagen over het resultaat van de wed strijden tot nu toe. Echter, voor velen gold dat al leen het resultaat telt. Oranje is immers na twee wedstrijden al door naar de tweede ronde en dat was voor velen reden het feestgedruis tot laat in de klei ne uurtjes voort te zetten. De barmedewerkers kwamen zo wat handen te kort om een ie der op tijd van een drankje te voorzien. Veel aanwezigen kij ken al weer uit naar de con frontatie van vanavond tegen het Franse elftal. Voor beide ploegen een ontspannen wed strijd, daar ook Frankrijk zich al geplaatst weet voor de volgen de ronde. Ongetwijfeld zal de tribune in Het Wapen van WADDINXVEEN - Zaterdag WADDINXVEEN - Een leven 24 juni wordt de laatste 20+avond van het seizoen ge houden. De Goudse band ’To(u)r Bourbon’ komt deze avond opluisteren met ’Blues’ en 'Rock and Roll’. Een eerder optreden van deze band in buurtcentrum ’de Paddestoel’ was een doorslaand succes. Het optreden in ’Zonnig Zuid’ begint om 21.00 uur en om 01.00 uur wordt er gestopt. Kom allemaal luisteren en dan sen. Entree 5,- per persoon. Het college noemt dit bedrag op basis van het nog niet com plete beeld van de meicirculai- re. Hierin staat dat de extra in komsten voor de gemeente de komende drie a vier jaar op een 'beduidend lager niveau’ liggen dan het op grond van eerdere berichten van het rijk mocht veronderstellen, deze verklaring schrijft het college van B&W aan de raads- en duoraadsle- den. In het concept-beleidsplan ging het college uit van een een malige inkomstentoename van 3,5 miljoen gulden en dat be drag is ook ingezet. Door de nieuwe geluiden is er een dek kingstekort ontstaan dat niet direct kan worden opge lost. Het college wil meer T’ om de meicir- Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 A], Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 21 juni 2000 WADDINXVEEN - Surveille rende agenten hebben op zon dag 18 juni omstreeks 02.00 uur op de Kerkweg Oost een 23-ja- rige automobilist uit Gouda aan gehouden wegens rijden onder invloed van alcohol. De adem analyse gaf een uitslag 385 ug/l aan terwijl 235 ug/l het maxi mum is. De automobilist kreeg een proces verbaal en een rij verbod van drie uren. In de folder voor het nieuwe seizoen van het dit jaar tien jaar bestaande Kreater in Wad- groepsverband spelenderwijs dinxveen staan kindercursus- kennismaken met de viool of sen voor alle leeftijden. Muziek het pianospel, op schoot, voor baby’s van nul tot anderhalf jaar en peuters van anderhalf tot drie jaar met niet vrij besteed mogen worden een probleem. De circulaire is een schrijven van het Ministerie van Binnenlandse zaken waarin staat welke veranderingen de gemeenten kunnen verwachten in de uitkeringen van het ge meentefonds. De ambtenaren in het gemeentehuis hebben dus nog veel uit te zoeken en te re pareren. Maar zij zijn niet de enige die het warm krijgen. Door het uitstel moeten vele organisaties in Waddinxveen deze zomer met het zweet in de handen blijven zitten. In het huidige beleidsplan moeten zij namelijk vrezen voor de extra icgc it culaire nader te bestuderen en naar andere dekkingsoplossin- gen te kijken. Daardoor is de datum van de raadsvergadering, 5 juli 2000, niet haalbaar. Bovendien is de meicirculaire, die een belangrijk onderdeel vormt van het beleidsplan en het meerjarig investeringsplan, dit jaar op een ’buitengewoon laat tijdstip’ ontvangen, zo schrijft het college. Het stuk roept bovendien ’overal in den lande’ vragen op. Het schijnt met name lastig te zijn de een malige en blijvende effecten voor de komende jaren helder in beeld te krijgen. Ook vormt de onduidelijkheid over de vraag welke gelden nu wel of Veel wapenbroeders, veteranen- en herdenkingsorganisaties en familieleden van de omgekomen militairen waren getuige van de imponerende plechtigheid. Ook gemeentesecretaris Loose en burgemeester Jonkman legden een krans. (Foto: Sjaak Noteboom.) k oplage 14.500 exemplaren L lp*,,imuuimii

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1