Daniël Kwartet komt wederom naar Waddinxveen Concertagenda De Gouwestem Tuinset voor mevrouw Van Heijst Verkeersdiploma’s voor scholieren Nieuw initiatief Streekarchief Zomeravondconcert De Gouwestem Sponsorloop Enschede groot succes Opschoondag afgesloten met schouw f Moerkapelle in de ban van De Zeven Muzen organiseert workshops ZEVENHUIZEN - Het culture le seizoen van de Zeven Muzen wordt dit jaar afgesloten met een week vol workshops, gege ven door de verschillende mu ziekdocenten. Er zijn verschil lende mogelijkheden om hieraan mee te doen. Het gaat om de volgende workshops: Op maandag 26 juni door Mar- gré van Gestel in Dorpshuis Swanla: Muzikaal zijn we alle maal, voor ouders met kinde ren tussen 4 maanden en 2 jaar van 10.00 - I 1.00 uur. Blokfluit voor volwassenen, voor ieder een boven de 18 die blokfluit speelt van 13.00 - 14.00 uur. Muziek voor peuters, voor ou ders met kinderen tussen 2 en 4 jaar van 14.00 - 15.00 uur. Zingen is fantastisch, voor kin deren tussen 6 en 12 jaar van 15.30- 16.15 uur. Musical.Gaaf, voor jongeren tussen 13 en 20 jaar van 16.15 - 17.00 uur. sport en spel MOERKAPELLE - Afgelopen zaterdag stond in de ge meente Moerkapelle alles in het teken van sport en spel. Bij voetbalvereniging Moer kapelle werd het voetbalsei zoen gesloten met de be faamde G. Zwarteveld Familiedag. Met deze naam geving eert men de oud- voorzitter die maar liefst 40 jaar lang voorzitter van de plaatselijke voetbalclub was. Op deze dag zetten vrijwil ligers op de velden een spelcircuit uit, waaraan spe lers, familie, kennissen en vrienden mee konden doen. Rond de middag werden de kinderen verrast met patat en fris. In de middag werd een voetbaltoernooi gehou den waar bij de elftallen zo ingedeeld waren, dat de beste spelers ook wat min- dere.goden in hun team kregen, waar door zeer evenwichtige elftallen ont stonden. Naast dat de teams op voetbalgebied iets dienden te presteren, moest ook een spelcircuit worden afgewerkt. In de avond ging de familiedag over in een barbecue gevolgd door een disco waar door het tot laat in de avond gezellig was in de voetbalkantine. Op de zelfde dag hield de Her vormde Gemeente van Moerkapelle haar gemeen- tedag. Deze dag is bedoeld om pp gezellige wijze de onderlinge band van de kerkgangers te verstevigen. Leden van de Hervormde Gemeente, die hier aan deel wensten te nemen, konden per fiets bij De Rank een fietsroute in ontvangst ne men, die hen vervolgens naar de Bleiswijkse Zoom voerde al waar door de fietsers aan een aantal ge- zelschapspelen kon worden deelgenomen. De organisa tie had er een grote feest tent opgezet, waar een ie der ontvangen werd.Van ringsteken tot kruiwagen race, aan alles werd door de deelnemers enthousiast deelgenomen. Ook hier kon tegen de avond aan een barbecue worden deelgeno men, waarna de deelnemers vervolgens per fiets weer richting Moerkapelle wer den gezonden. Het prachti ge weer bleek voor beide evenementen een succes factor voor het goede ver loop. Voorrangs- kruising Staringlaan opgeheven Ongeval door rijden onder irivloed WOENSDAG 21 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 - *2 O 'w 3^. tal kerstconcerten worden ge- t den gepland met het bekende Jostiband Orkest uit Zwam- merdam.Vervolgens zullen in de De Gouwestem zal dan het zangseizoen afsluiten met een concert waarvan het program heel staat nu in de tuin. We zitten net koffie te drinken. Het is eigenlijk heel erg toevallig: We hebben er de hele morgen gelopen, zijn naar huis gegaan en toen kwam ik er achter dat ik iets was vergeten waarna ik ben teruggegaan naar de Passage om het te halen. Met de loten die ik toen kreeg, won ik de tuin set”, aldus mevrouw Van Heijst. De lo ten kreeg ze bij Van der Wal huishoude lijke artikelen. „Dat was op het laatste geven, in de Waddinxveense Ontmoetingskerk, de Goudse St. Janskerk, de oude hervorm de kerk van Nieuwerkerk aan den IJssel, de hervormde kerk nippertje, om 09.00 uur terwijl de trek king een kwartier later was.” En nog meer toeval: „Vorig jaar heb ik niet staan wachten, dat duurde me toen te lang, toen gaf ik de loten weg”, aldus de prijswinnares. Mensen die een prijs wilden winnen moesten wachten op de uitreiking want als de eigenaar van het opgeroepen lot niet komt opdagen, dan wordt een nieuw nummer getrokken. van Moerkapelle en in de oude witte kerk aan de boulevard in Katwijk aan Zee. Avonden waar nu al door velen naar wordt uit gekeken. waarmee ouders hun kinderen de weg op sturen.” Hazebroek zegt echter ook dat kinderen in de leeftijd van groep 7 een las tige groep is. „Ze zitten precies hoorde muziek kan kiezen. Het concert duurt tot ongeveer 2I.30 waarna er nog gelegen heid is om tegen een kleine vergoeding koffie of frisdrank te nuttigen. Het zomeravondconcert op maandag 26 juni a.s. in de Bet- helkerk aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. vol zitten kan iedere geïnteres seerde zich opgeven bij Wil Schiereck, tel. 0180 - 631 869 of Thea Willems, tel. 0180 - 633509. Deelnemers kunnen dan tevens horen wat ze even tueel mee moeten nemen. REGIO - ‘Naar aanleiding van..’ is een nieuw initiatief van het Streekarchief Hollands Midden. Wanneer bepaalde historische gebeurtenissen in de publieke belangstelling staan, wil het Streekarchief Hollands Midden daarop reageren door het to nen van een kleine selectie uit het bezit van de librije. In slechts een paar vitrines wor den enkele boeken of docu menten getoond, met een sum miere beschrijving. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De nieuwbakken wethouder Van der Stee en de heer Haze broek van de Politie Hollands Midden reikten vorige week donderdag op basisschool ’t De leden van het Daniël Kwar tet geven dan elke dag lessen en op vijf avonden van de eerste week concerten met gastmusici op diverse locaties in Zeist en omgeving. De internationaal be kende violist Levon Chilingirian geeft dit jaar de tweede week elke ochtend master classes in het Figi theater in Zeist.Alle les sen zijn openbaar. Het Daniël Kwartet werd in I974 in Israel opgericht. De le den, Benion Shamir, Misha Fur man, Itamar Shimon en Zvi Ma- schkowski, vestigden zich in Nederland. Zij treden veelvuldig in binnen- en buitenland op met hun kwartet en zijn alle vier ver bonden aan het Rotterdams Philharmonisch Orkest. „Het Daniël Kwartet is een ab solute topper en alhoewel het kamermuziekconcert hier in Waddinxveen goed was be zocht, waren veel echte muziek- Het primaire doel is het bezit van de librije (en het archief) bredere en betere bekendheid te geven. Op deze manier kan men toch een aardig beeld krij gen van de gevarieerde inhoud van de stadslibrije, zonder dat kerend initiatief van de politie die wordt ondersteund door de gemeente en 3VO (voor heen Veilig Verkeer Nederland) en begint in april. Dan krijgen de leerlingen een uur theorie les op school. „Dan wordt ook de procedure uitgelegd en ver teld aan welke eisen de fietsen moeten voldoen om te worden toegelaten tot de fietsproèf”, legt Hazebroek uit. op 13 april kregen de deelnemende scho lieren een landelijk theorie- examen te maken dat door 3VO is samengesteld waarna eind mei de fietskeuring moet worden doorstaan. „Af en toe is het schrikken wat je tegen komt”, zegt Hazebroek die dit jaar alle I63 fietsen keurde. „Dit jaar heb ik een leerling te voet naar huis laten lopen om dat het voorwiel helemaal los zat. Het was onverantwoord om nog op die fiets te stappen. Soms sta ik er van versteld Als eerste in de reeks is geko zen voor 400 jaar Japans-Ne- derlandse betrekkingen. Dit naar aanleiding van het bezoek dat de Japanse keizer aan Ne derland bracht. Er worden en kele, voornamelijk achttiende- eeuwse, boeken over Japan getoond. Als bijzonderheid ligt er ook een originele negentien- de-eeuwse Japanse ingekleurde houtsnede, die de verschillende fasen in de rijstteelt laat zien, compleet met Japanse tekst. Er ligt een vertaling in het Neder lands bij. Enkele voorwerpen uit privé- bezit luisteren het geheel op. De openingstijden van het Streekarchief Hollands Midden zijn: dinsdag - vrijdag: 9.30 - 17.00 uur. Op 30 mei hebben de leer lingen van de Theo Thijs- senschool in Waddinxveen een sponsorloop gehouden voor Enschede. Het was een groot succes. In totaal is er 5850,- opgehaald. Dit bedrag wordt zo snel mogelijk gestort op Giro nr. 777. De leerlingen van de school willen iedereen bedanken die aan dit mooie resultaat een bijdra ge leverde. De leerlingen van deTheoThijssenschool vonden het leuk om En schede te helpen en hopen dat de geholpen heeft. (Foto:Theo Thijssenschool.) repertoire van het mannen koor welke bestaat uit geeste lijke muziek, klassieke muziek en populaire muziek. Ook is er de mogelijkheid om een instru mentale bijdrage te vragen aan de organist Martin Mans. Voor een goed verloop zal een over zicht van het brede repertoire aan het publiek worden uitge reikt waaruit men de graag ge- van Rossum van 18.30-20.00 uur in Dorpshuis Swanla. Lied jes van Annie M.G. Schmidt: voor iedereen tussen de 6 en I00 jaar door Carmen van Rossem van 16.00-17 30 uur in Dorpshuis Swanla. Liedjes be geleiden, voor niet-gitaristen en beginners gitaar door Joost Klein Haneveld van 15.30- I6.30 uur en van 17.00-18.00 uur in de gereformeerde ker. er grote investeringen in tijd en geld gemaakt hoeven worden, die bij grote tentoonstellingen altijd een rol spelen. Door de kleinschaligheid kun nen nu ook onderwerpen aan bod komen, waarover de librije relatief weinig materiaal bezit, maar die het tonen toch waard zijn. Het is dan ook niet het soort expositie waar men spe ciaal naar toe moet. Het is meer bedoeld voor de bezoe ker die toch al op het Streekar chief is, om even iets anders te kunnen bekijken. Niettemin zullen de "Naar aanleiding van"- tentoonstellinkjes aangekon- digd worden op de website van het Streekarchief Hollands Midden: www.rsnet.nl/sahm. Ze duren voor onbepaalde tijd. ma door het publiek zelf zal worden samengesteld. Ook vorig jaar sloot het koor het seizoen af met een derge lijk concert waarvoor grote be langstelling was. Het program ma bestaat uit louter verzoeknummers en is daar door uniek en heeft een speels, onvoorspelbaar karakter en omvat het gehele, uitgebreide WADDINXVEEN - Op maan dagavond 26 juni 2000 is er een uniek zomeravondconcert in de Bethelkerk aan de Bilder dijklaan te Waddinxveen. Het I36 leden tellende mannen koor WADDINXVEEN - Het wereldberoemde Daniël Kwartet bezoekt maandag 21 augustus Waddinxveen met diverse optredens van musici vanuit de gehele wereld. Het kwar tet houdt elk jaar in augustus een festival met workshops in Zeist, waaraan beroemde kamermuziekvertolkers en studenten uit de hele wereld meedoen. Dit jaar is het fes tival van 12 tot 27 augustus. De leerlingen kregen een mooi verkeersdiploma uit gereikt. (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis.) 163 leerlingen uit groep 7. Het was de beloning voor deelname aan een praktisch en theore tisch examen en een fietsproef. Een leerling zakte voor het examen. Allereerst deden de wethouder en de heer Hazebroek de christelijke basisschool Reho- both in Moerkapelle aan. Daar waren de leerlingen van de I.J.R Keijzerschool en de Rehoboth al verzameld. Vervolgens kon den de leerlingen van De Een- dragt en ’t Reigerbos in Zeven huizen het diploma in ontvangst nemen. De actie is een jaarlijks terug- WADDINXVEEN - Onder ideale weersomstandigheden vond afgelopen zaterdag voor de derde maal de jaarlijkse Op schoondag in Zuid plaats. Er deden weer net iets meer stra ten en deelnemers mee als in 1999. Nieuw was dat er deze keer na afloop nog een inspec tieronde was gepland. De orga nisatoren leidden vertegen woordigers van onder andere gemeente en woningcorporatie langs een aantal ’hinderpunten’ in Apollo- en Victorwijk. Het echte werk vond ’s och tend plaats. Evenals voorgaande jaren werd er weer volop ge schoffeld, geveegd en gespit door de deelnemers, met als resultaat vele kruiwagens vol afval en tot in de puntjes ver zorgde straten en pleinen. On der de deelnemers ook nu weer enkele leden van het col lege van B en W, alsmede een aantal schoolkinderen. Als dank voor hun inzet kregen de laat- sten na afloop ieder een bal uit gereikt. Om hun waardering voor het initiatief te onderstre pen, beloonden gemeente en Woonpartners de wijk met re spectievelijk enkele nieuwe bloembakken en een paar bas- ketballpalen. ’s Middags was er als noviteit een schouw georganiseerd. Onder aanvoering van leden van de bewonerscommissie Ook op maandag 26 juni: Im provisatie (piano en andere muziekinstrumenten) door Pe ter Groeneboom in het kleine kerkje van 17.00 - 18.00 uur en van 18.30 - 19.30 uur, bestemd voor iedereen. Alles over de blokfluit, door Magda de Jong in Dorpshuis Swanla voor kinde ren en volwassenen van 16.00 - 16.45 uur, 17.00 - 17.45 uur en 18.00 - 18.45 uur. Op dinsdag 27 juni: Improvisa tie (piano en andere instru menten): zie maandag 26 juni, zelfde docent, tijd en plaats. Bach jaar 2000 (zang) voor kin deren en volwassenen met I a 2 jaar notenkennis door Arno Bons van 16.00 - 17.00 uur in de gereformeerde kerk. Op woensdag 28 juni: Samen spelen met meerdere key boards, voor kinderen van 7- ongeveer 15 jaar door Inge Kis sen van 15.00 - 17.00 uur in de gereformeerde kerk. Muziek theorie, voor kinderen van 7 - 12 jaar met minimaal I jaar mu ziekles door Sanja Milohanic van 14.30 - 15.30 uur in Dorps huis Swanla. Op donderdag 29 juni: Speel de Blues: voor pianisten met min in het moment om op een an- stens I jaar les door Carmen dere fiets over te stappen. Ou ders willen daar vaak nog even mee wachten en denken dat het nog wel even kan.” De meeste problemen deden zich voor bij de reflectie. „Dat speelt vooral bij mountainbikes die dikwijls geen goede zijre- flectie hebben.” De kinderen kregen nadat hun fiets was ge keurd een keuringskaart mee waarop de mankementen wer den vermeld. „Bij het examen Zolang de workshops nog niet kreeg ik wel veel reacties van kinderen dat hun fiets nu wel in orde was”, zegt Hazebroek. Zuid en speeltuinvereniging Zonnig Zuid maakten verte genwoordigers van gemeente en provincie, woningcorpora tie, brandweer en politie, een wandeling door de wijk. Een wandeling die vooral langs ach terpaden en tussendoortjes leidde, omdat zich daar de meeste problemen voordoen. Zo hebben bewoners van Zuid veel klachten over de lange en zeer slecht verlichte paden achter de schuurtjes van hun huizen. Daarnaast werd gewe zen op een aantal knelpunten in het onderhoud van paden en groen, enkele parkeer- en ver keersproblemen, en werd er stilgestaan bij plekjes die ge voelig blijken voor vandalisme en drugshandel. De genodigden namen met be langstelling kennis van de ver schillende klachten en lieten hun gedachten alvast wat gaan over mogelijke oplossingen. Ui teraard zal een en ander wor den doorgegeven, waarna ver der wordt bekeken welke maatregelen getroffen kunnen worden. Ondanks de financiële beslommeringen zal de ge meente in ieder geval niet op het wijk- en buurtbeheer be zuinigen, werd de organisato ren toegezegd. Een goed ver zorgde woonomgeving is te belangrijk om op te beknibbe len. liefhebbers kennelijk niet op de hoogte van dit unieke optreden. Anders waren de kaarten me teen uitverkocht geweest”, is de mening van Kreater directeur Aad Koremans. Dat de musici met gasten wederom bereid zijn voor een optreden in het kader van hun festival naar Waddinx veen te komen, is voor hem een klein wonder. „Ik weet wel dat zij die avond ook zelf hebben genoten van de ambiance en de sfeer in de Re monstrantse kerk. Dat ze op mijn bescheiden verzoek nog eens terug te komen zo spon taan en direct reageerden, vind ik meer dan fantastisch.” Het concert wordt gegeven in de grote zaal van Kreater, Kerk straat 13, en begint om 20.00 uur. Wie zeker wil zijn van een toegangsbewijs 10,-) kan dit nu al opgeven bij Kreater: tel. 0182- 614 422. WADDINXVEEN - De voorrangskruising Staring laan - Bosboom Toussaint- singél wordt opgeheven. Moet het verkeer op de Bosboom Toussaintsingel nu nog voorrang verlenen aan het verkeer op de Staring- laah. binnenkort is dat niet meer aan de orde. B&W stellen de maatregel voor omdat de gelijke rang orde beter past bij de loka le verkeersstructuur. Inmid dels is de kruising voorzien van een verhoogd plateau. WADDINXVEEN - Don derdagavond 15 juni omst reeks nalfacht heeft op de A12, richting Utrecht, een kop-staartaanrijding plaats gevonden tussen een 63-ja- rige man uit Den Haag en een 56-jarige man uit Utrecht. De Hagenaar moest invoegen omdat de rijksweg op dat punt van vier naar drie banen over ging. Hierbij raakte hij de auto van de man uit Utrecht die voor hem reed. De Hagenaar bleek met drank op achter het stuur te zijn gekropen. Bij de blaastest had hij een ade- m^coholgehalte van 890 ug/L De limiet is 235 ug/l. Dit leverde hem een pro- ces-verbaal, een invordering van het rijbewijs en een rij verbod van 12 uur op. WADDINXVEEN - Het sei zoen 1999/2000 was zeer druk, elke maandagavond is enthou siast gerepeteerd onder leiding decembermaand weer een aan- van dirigent Martin Mans. Vele concerten werden gegeven in allerlei grote kerken en in okto ber werd een succesvolle con certreis gemaakt naar Praag en Pelhrimov in Tsjechië. Ook is enige malen opgetreden in TV- en radioprogramma’s en is de CD Mannenkoorconcert 3 op genomen de St. Maartenskerk in Tiel. Een CD vol met mooie mannenkoormuziek; deze keer bijzonder wordt begeleid door Reigerbos in Zevenhuizen en een speciaal samengesteld be- de Rehobothschooi in Moerka- geleidingsorkest, bestaande uit pelle verkeersdiploma’s uit aan 17 professionele musici. Het re sultaat is in één woord gewel dig. De CD kan worden besteld met voorverkoopkorting bij de koorleden of bij de heer A. de Rooij.Akkerwinde 43,Waddinx- veen (0182) 612 100. Voor het nieuwe seizoen 2000/2001 is weer een aantrek kelijk concertprogramma opge steld. Op 30 september is er het mannenkoorconcert in de Goudse St. Janskerk en op II november 2000 is er een optre- De heren Van der Wal en Mulder reiken de tuinset uit aan mevrouw Van Heijst. (Foto:Sjaak Noteboom.) WADDINXVEEN - De Luilak-actie van de Passage leverde mevrouw Van Heijst uit Waddinxveen een mooie donker groene tuinset op. Om het tuinplezier compleet te maken, deden de winkeliers ook nog de bekleding bij de hoofdprijs. De kleuren van het meubel, groen en geel zijn wellicht niet geheel toevallig in de nieuwe huisstijl van de Passage. De Waddinxveense was erg blij met haar prijs, zo vertelde ze later. „Het ge- i

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23