Problemen in kaart gebracht, nu aanpakken Genieten Lokale biljartkampioenschappen DJB Racing optimistisch naar Duitsland 4 Maarten Overdijk sluit NK karten positief af Eén kampioen jeugd- competitie De Gouwe Smash gespeeld onder andere naam Teecake bij De Overkant Reigersburgh pony’s rayon kampioen Kanters en Mooi tennis toernooi TC Afgestudeerd WADDINXVEEN - Op maandag 19 juni kreeg Sabi na Esmeralda Trommelen de bul uitgereikt aan de Rijks Universiteit van Leiden voor de Studie Sociologie der niet Westerse Samenle vingen. Drs. Sabina is een oud-leerlinge van de Sa menwerkingsschool (Athe neum) Waddinxveen. Ze heeft haar stageperiode doorgebracht in Costa-Rica en bij de gemeente Rotter dam en heeft veel praktijk ervaring opgedaan bij het Asielzoekerscentrum Wad dinxveen. Hoogebrugge winnen kop- pelklaverjassen WADDINXVEEN - Zater dag 17 juni vond het jaarlijk se koppelklaverjastoernooi plaats dat door het Spor- tweekcomité van Waddinx veen werd georganiseerd in samenwerking met restau rant ’De Unie’. De 32 kop pels speelden zes rondes, waarna de eindstand werd opgemaakt. Hieruit bleek dat het koppel Cor Kanters en Leen Hoogebrugge met 10285 punten de eerste plaats bezette, op de voet gevolgd door de dames Van Leeuwen en Van der Sluijs dat met 10226 punten op de tweede plaats eindigde. Derde werd het koppel Driessen en Van Rijswijk met 10172 punten. De poe delprijs was voor het koppel Bas en Martin Murk dat met slechts 7720 punten de laat ste plaats bezette. Gemid deld was dat 1287 punten, terwijl het winnende koppel op 1714 punten gemiddeld kwam. Zevenhuizen Hengelaars hou den ’Giebel-Dag’ Opnieuw kampioenen bij TV Be Fair DJB Racing meer informa- Clubkampioen- schappen single en mix Jeugd pen Herendubbel te* JUS WOENSDAG 21 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 kerk maar het leven gaat natuur- i Bij de dressuurrubrieken werd na 2 selectie proeven een finale proef gereden. Hier werd in de rubriek B-dressuur Anne-Marie Francken rayon kampioen. Jen nifer Nijbroek en Kelly schou- Het mixteam t/m I0 jaar met Marissa ten Berge, Michelle Smid, Carl Gast en aanvoerder Tom Landheer deden voor het eerst mee in de minicompeti- tie. Zij hadden veel plezier tij dens het spelen en eindigden in nen om kampioen te worden. En het is hen gelukt. Met 8-4 wonnen zij. Zij zijn kampioen met een puntentotaal van 48. De meisjes waren dolgelukkig. Op het clubhuis is de jeugd- competitie afgerond met een klein feestje. lijk wèl door. Deze mensen na men echter de tijd om te genie ten van de muziek en hadden een plekje op de eertste rang. (Foto: Sjaak Noteboom.) Bergsman en Paul van Iperen de verliezers waren Ron van Gils en Frans Olijve 6-0 6-0. pioen geworden met 2 punten verschil t.o.v.TV Alexandria. WADDINXVEEN - De baan in Enschede was afgelopen weekend de plaats waar het finaleweekend van het Nederlands indoor karten plaats vond. Doordat er extra veel publiciteit was en er meer werd gereden, duurde de finale twee da gen. De divisies waren voor de laatste wedstrijd opnieuw ingedeeld. De door Framec b.v. gesponsorde rijder had zich geplaatst voor de derde divisie van Ne derland. Elke divisie telt 13 rijders die allemaal aan elkaar gewaagd zijn. Overdijk reed het hele weekend rond op een verdien stelijke plaats.Tijdens de eerste training op zaterdag trainde hij 4e en was daar natuurlijk tevreden mee. De tweede trai ning ging iets minder met een zevende plaats, maar door zijn goede tijd uit de eerste training mocht de rijder, die als thuisbaan Attractie Centrum Zoeter- meer heeft, als zesde starten voor de race op zaterdag. Een zesde plaats hield Overige uitslagen:4. Dhrn VanVelzen en Van Niekerk 10171 punten, 5. Mw Verweij en dhr Hordijk I0I00 pun ten, 6. Dhrn Troost en Krijt 10066 punten, 7. dhrn Dek ker en Verkerk 9956 punten, 8. Dhrn Honkoop en Bor 9955 punten, 9. Dames Kruijf en Van den Berg 9751 punten, I0. Dhr en MwVan der Winden 9527 punten. zaterdag 24 juni. De avond be gint om 20.00 uur en voor de liefhebbers van die geen vrijwilligers zijn is de entree 10,-. neusd heb. Ik dacht dat volledig hersteld was, maar ik kreeg er toch weer last van. Dan kan ik maar beter stoppen en zorgen dat ik wel hersteld ben voor de race in Hahn, dan dat ik nu doorga en er dan weer last van krijg”, aldus Bram. manege Reigersburgh gaf voor veel ruiters de doorslag. Er werd fel gestreden zowel bij de dressuur- als bij de springru- brieken. WADDINXVEEN - In plaats van lekker in de zon te liggen zoals zoveel mensen afgelopen zondag gedaan zullen hebben, togen de coureurs van DJB Ra cing die dag naar Uitgeest. Er stond wederom een testdag op de planning. Rondje na rondje werd er gere den, alvorens de kart ’naar bin nen’ werd gehaald om steeds weer minieme dingen aan de af stelling te veranderen. Allerlei mogelijkheden werden vastbe raden uitgeprobeerd. Soms ten gunste van snellere rondetij den, maar een enkel geval ook ten nadele. „Toch zag je dat we langzaam maar zeker ons doel bereik ten”, aldus Dick Littooij, cou reur en team-captain van DJB Racing. „Ondanks een enkele langzamere afstelling zag je dui delijk progressie.” Bij de Meisjes single A moest in een spannende partij Alette Schwiebbe, Danielle van Berge- ijk als haar meerdere erkennen 6-4 7-6. Meisjes single B werd gewonnen door Annelies Stuijf- sant van Ingrid Riep 6-I 6-I. In de Meisjes single Cwerd ge wonnen door Julia Rosendael van Valerie Blokland 6-3. Bij de Meisjes single D was Annema- rie Stolk duidelijk te sterk voor Ilse Stienstra 10-0. Bij de Jongens single A had Bas tiaan de Jong op Jeroen Toonen een duidelijke overwinning 6-0 6-1In de poule van de Jongens single B won Gilles Bresser in een spannende partij van Step han Petersen 7-5 7-5. Jongens single C werd gewonnen door Leon Kommer van Roel Herre- brugh 6-I 6-3. Jongens single D won Ivo Bordelmeyer van Fok- ke Fennema (stand niet be kend). Mix C werd gewonnen door Ruben Zoetewey en Julia Rosendael. Vlak voor het sluiten van de baan werd nog snel een kleine verandering doorgevoerd. Dit bleek de welbekende gouden vondst. „We twijfelden even of we het voor gezien zouden houden, voor vandaag, maar be sloten toch om nog iets aan de afstelling te veranderen”, ver telt Jeroen Reijm, coureur. „En dat bleek, vooralsnog, de ultie me afstelling te zijn voor Uit geest! Volgend weekeind racen we in Hahn, in Duitsland, wat een hele andere baankarakte- ristiek heeft. Daarom zorgen we dat we vrijdag al op het cir cuit aanwezig zijn, zodat we twee dagen kunnen testen.” Toch bleek die dag niet alles ro zengeur en maneschijn. Bram Gelderblom moest voortijdig afhaken, omdat een ribblessure, opgelopen tijdens een eerdere race, weer op kwam spelen. vijf deelnemende biljartclubs van mening waren dat een evenement dat je toch al zelf moet organiseren net zo goed ook een eigen leven kan leiden en dus ook een eigen naam mag hebben. Na enige kleine aanloop probleempjes bleek de organisatie en het gekozen speelsysteem prima te vol doen. Gekozen was voor het spelen in twee poules, elk be staande uit vijf teams. Daarna werden kruisfinales gespeeld waarin het winnende team van sterfte door zuurstofgebrek of andere oorzaken, zoals ijs en vervuiling. De gemeente Waddinxveen be schouwt de wijk als een pilot project voor het wijk- en buurtbeheer zoals dat in het collegeprogramma is opgeno men. Eind mei is er gesproken over de problemen die in de wijk spelen en vorige week ke ken de aanwezigen naar hoe de problemen kunnen worden aangepakt. Ongeveer 35 men sen kwamen naar de bijeen komst, meer dan tijdens de vo rige bijeenkomst. Opvallend was ook dat er bewoners wa ren van de Wilhelminakade en Broekhuizen. Dat stemde T. Flux van de bewonerscommis sie Zuid tevreden: „We zijn geï soleerd en we moeten elkaar er bij betrekken”. Keiharde afspraken zijn er vol gens Flux niet gemaakt. „Maar er is gekeken naar de verschil lende modellen om de proble men op te lossen die spelen. Bijvoorbeeld: de problemen in drie groepen verdelen (veilig heid, verkeer en welzijn), een werkgroep van zeg twaalf men sen vormen die informatie ge ven aan een bestuur van drie mensen die vervolgens naar de gemeente gaan met de bevin dingen en suggesties. Maar er zijn natuurlijk nog veel meer mogelijkheden.” De problemen van de wijk zijn bekend. De ligging is afgelegen, zit beklemd door twee indus triegebieden met veel vracht kaar is het toernooi uitste kend verlopen en de organisa toren kunnen dan ook terugzien op een sportief suc ces heid duidelijk aanwezig was. WADDINXVEEN - Tijdens de kampioenschappen van het NPC rayon zuidwest hebben 22 ruiters zich gekwalificeerd voor de NK die verreden wordt op I en 2 juli 2000 te Kootwijk. De wedstrijd die WADDINXVEEN - Speeltuin vereniging ‘de Overkant’ in Waddinxveen heeft weer een bruisend activiteitenseizoen achter de rug met vele kinder- activiteiten, klaverjasavonden, cursussen, inloop- en feest avonden. Voor de vrijwilligers op ‘zomer-reces’ gaan, na de vrijwilligers-barbecue nog een toetje als dessert met de band Teecake. Deze groep muzikan ten van eigen bodem geeft een schitterende Blues/Zydeco/Ca- jun muziek-avond, in de speel- ZEVENHUIZEN - Afgelopen tweede Pinksterdag is we derom een zeer geslaagd toernooi gespeeld. Na enige sluierbewolking trok de he mel geheel open (toepasse lijker kan haast niet met Pinksteren) en heeft de zon ons de gehele dag niet in de steek gelaten. Een groot aantal deelnemers (45) heeft ieder vijf wedstrijden gespeeld waarbij soms op het scherpst van de snede werd gestreden om de pun ten. Goed om te zien was de deelname van een groot aantal ‘andere’ en ‘nieuwe’ leden. Onder de bezielende leiding van Edwin M. en Wil- co B. werden de deelne mers steeds in andere par tijen ingedeeld om de strijd zo eerlijk mogelijk te hou den.Tegelijkertijd waren de dames Els N. en Marga N. volop in de weer met de meeste exotische gerechten wat er toe leidde dat de lunch van zeer hoogstaand niveau was. Helaas was de opkomst van de kinderen, ondanks de inzet van Fran cis vd B., niet zo hoog als bij het Paastoernooi. De aan wezige kinderen hebben de gehele dag naar diverse vi deofilms kunnen kijken of gewoon lekker buiten kun nen spelen. Nog nagenie tend op het terras, met de boswandeling in de hand, zijn de volgende prijswin naars ‘beloond’ met een toepasselijk ORANJE-pak- ket: I e prijs dames: Madelon Leewis, Ie prijs heren:Al bert Janson, 2e prijs dames: plaats vond op I I juni 2000 bij Judith Janson, 2e prijs heren: John Tiben. De dag is afgesloten met een heerlijke barbecue.We derom een dag om met een tevreden gevoel op terug te kijken, mede dankzij de inzet van een aantal deelnemende leden die de commissie heb ben meegeholpen deze dag tot een succes te maken. WADDINXVEEN - De problemen van de Victorwijk zijn in kaart gebracht, nu is het zaak om ze aan te pakken. Dat was de boodschap die de gemeente vorige week donder dag had voor de aanwezigen op de informatieavond over het wijk- en buurtbeheer in wijkgebouw Zonnig Zuid. verkeer als gevolg, heeft geen eigen winkels, het verkeer rijdt hard, er zijn weinig parkeer plaatsen, de wegen hebben last van verzakking, er zijn weinig sociale voorzieningen. Tijdens een buurtschouw vorig jaar en afgelopen weekend be keken college en ambtenaren de situatie. De wijk laat zich door de mix van problemen en de bereidheid van de bewoners er iets aan te doen goed lenen voor het wijk- en buurtbeheer- programma van de gemeente; er is draagvlak en dat spreekt aan. „De bewegwijzering naar de diverse industriegebieden is slecht. Chauffeurs weten niet het verschil tussen Zuid I en Zuid II dus rijden ze vaak door onze wijk. Strooiwagens van de gemeente komen hier niet zo snel in de winter. Geef ons dan strooibakken, dan doen we het zelf wel als het nodig is”, aldus Flux. Een ander idee is om scholen meer wijkfuncties te geven. „Nu is er alleen nog hangjeugd.” De volgende bijeenkomst is wegens de naderende vakantie Lokale Kampioenschappen gepland in september. Dan ook 2000. Hieraan werd deelgeno- moeten er enquêteformulieren door de brievenbus van de in woners van de St. Victorwijk glijden. „Want we moeten con tinu een vinger aan de pols houden. Kleine zaken zijn snel opgelost, maar andere dingen duren I a 2 jaar”, zegt Flux. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond gaf muziekver eniging Concordia een avondcon cert in de Passage. Het was al snel gezellig druk voor de Kruis- „Al met al mag het een succes volle dag genoemd worden”, vind Edwin Sluis. „In Hahn zijn duidelijk gewonnen door Ludo alle teams voor het eerst aan wezig, zodat baankennis voor iedereen gelijk is.” Geïnteres seerden vinden op de website van tie over het team, de race-data en uitslagen. De website is te vinden op www.djbracing.nl. „Tijdens een indoor-race die we voor Boot Rialto Hoofd dorp reden heb ik een klein ak kefietje met een andere kart gehad, waardoor ik een rib gek- Clubkampioenschap- In de A poule was de jubileren de Klaas Andringa en zijn zoon Sebastiaan te sterk voor Derk Rietveld en Cees Boonstoppel 6-2 6-3. In de B poule wonnen Rick van Braam Morris en Tjeerd Hillerts duidelijk van Michiel Sol en Geerd Verhoeff 6-3 6-3. De C poule werd zeer macher werden respectievelijk 2e en 3e. Diana Dolfing werd in de ru briek Bestgaande rijpony ray- onkampioen en Marloes kuiper werd kampioen bij het springen in de categorie L. Deze presta ties zijn vooral te danken aan de uitstekende wijze waarop de instructie, Arie v/d Breggen, Erik hofman (springen), Marjo lein Bonte en Aletta v/d Breg gen (dressuur), de ruiters heeft voorbereid. Tevens zijn zij druk bezig om 4 teams te selecteren die ook zullen strijden tijdens het NK te Kootwijk, waaraan door Reigersburgh al vele ma len met groot succes is deelge nomen. de ene poule speelde tegen de nummer twee van de andere poule. De verliezers van deze twee wedstrijden speelden in een zogenaamde kleine finale om de derde en vierde plaats en de winnaars in de grote fi nale om de eerste en de twee de plaats. nA een aantal span nende maar vooral gezellige wedsstrijden werd Onder Ons team B winnaar van Pou le A en Diamond B tweede. Onder Ons team C werd win- nar van poule B en Royal team WADDINXVEEN - De jeugd- competitie 2000 voor de woensdag- en zaterdag teams zit er weer op. Afgelopen we ken hebben vier teams op de De avond wordt gehouden op woensdagmiddag en zaterdag ochtend hun kunnen getoond. Verschillende partijen waren deze muziek erg spannend. Iedereen heeft er hard voor gewerkt en veel nieuwe ervaringen opgedaan. Het enthousiasme van de kin deren was groot. Het weer zat in het begin van de competitie bepaald niet mee en sommige wedstrijden zijn in de motre gen uitgespeeld. A tweede. De kruisfinales werden dus gespeeld door de- plas met minder risico’s op ze vier teams. Onder Ons C speelde tegen Diamond B dat met 7-2 wist te winnen. On der Ons B liet zich aftroeven door Royal A dat erna een aantal spannende partijen met de winst 6-3 vandoor ging. De kleine finale om de derde en de vierde plaats was dus een "onderonsje" tussen team B en C van Onder Ons dat ein digde in een 7-2 overwinning voor team B dat dus de derde plaats bereikte. De grote fina le werd op 13 juni in café Sport gespeeld tussen team B van Diamond en team A van Royal. Na een aantal spannen de partijen ging Diamond B voegd. Zij zijn uiteindelijk kam- met de winst en dus de eerste plaats strijken 7-2 en moest Royal A met de tweede plaats genoegen nemen. Alles bij el- Clubkampioenschap- pen Damesdubbel In de A poule behaalden Titia Blom en Jennifer Andringa een waarbij ook de gezellig- duidelijke overwinning op Mey- in Boere en Petra Oostendorp 6-1 6-3. In de B poule waren To ny Houweling en Willy Geerling te sterk voor Hettie Karstens en Maria Scholtalbers 6-2 6-4. In de C poule hadden Sandra Hagens en Monique Verkleij een zware partij aan Elly Midden dorp en Sandra Berkenkamp die uiteindelijk door Sandra en Monique, in een drie setter, werd gewonnen 2-6 6-4 6-4. maakte de voor Smit Racing Team rijden de karter ook gebruik van. Hij lag na de start vierde. Overdijk wist voor de wed strijd al dat hij hoe dan ook zevende in punten zou eindigen. Daarom gaf hij an dere rijders, die de punten wel nodig hadden, vrij baan. Een mooi gebaar van een collega rijder, en vriend van Over dijk, was door in de laatste bocht te wachten en hand aan hand over de finish te gaan. Maarten Overdijk wil zijn spon sors heel erg bedanken voor het geslaag de seizoen. Hij zal dit jaar nog veel gaan rijden, maar niet in een kampioenschap, want dat is het volgende seizoen pas aan de orde, mits er het budget voor is.Ver der zal hij als monteur uitkomen voor Smit Racing tijdens wedstrijden op o.a. Zandvoort. Het team komt namelijk ook uit in de Nedérlandse Formule Ford. Mocht u reacties hebben of u denkt hele lange tijd had Overdjjk_^ Overdijk te kunnen helpen met iets, dan lts aan de binnenkantrHïer kunt u bellen naar 0182 - 635 705. Het team op de zaterdag van Bas de Boer, Koen Hoondert, Rick de Lange, Dennis den Boer, Peggy Tijsma en captain Lisanne Rozema heeft heel hard gewerkt om de punten binnen te halen. Zij eindigden in hun poule in de middenmoot. Het jongensteam t/m I2 jaar op de woensdagmiddag met Justin Brandwijk, Martijn van Hal, Edwin Hofman, Daan Ver- mey, Stefan Gutker en aanvoer der Patrck Plomp eindigde als derde met 29 punten. WADDINXVEEN - Sportvis sers zijn meestal rustige men sen, ze lachen wel, maar giebe len doen ze nauwelijks. Toch wordt op 26 augustus een Gie- bel-dag georganiseerd. Op ge zellige en doelmatige wijze ho pen tussen de 40 en 50 hengelaars op deze dag in de zuiveringsplas op giebels te gaan vissen. Deze gemakkelijk te vangen karper-achtigen ko men, zoals al eerder gemeld, dermate veel in de Zuiverings plas voor dat op advies van de O.V.B. (Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij), een flink aantal van deze vissen moet worden verwijderd en el ders worden uitgezet. Op 26 augustus wordt van 9.00 tot 15.00 uur een grote viswed strijd gehouden, waarvoor een maximum aantal deelnemers van Waddinxveense en Bo- skoopse hengelaars worden uitgenodigd, zich als deelnemer te melden. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen, waaronder de Zilveren O.V.B. Karper (Spiegel). Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot de heer W. de Bruin, tel.0182- 619005 en de heer A. van Leeu wen, tel.OI 82-615225. Deelne mers krijgen een inschrijfformulier toegezonden met het reglement en alle ver dere bijzonderheden. Het H.S.W.-bestuur hoopt op deze wijze bij te dragen tot een be tere visstand in de Zuiverings- men door twee teams van bil jartclub ‘Diamond’, een team van biljartclub ‘KOT’, drie teams van seniorenbiljartclub ‘Onder Ons’, twee teams van biljartclub ‘Royal’ en twee teams van biljartclub ‘Sport vrienden’. De reden voor deze naamswijziging is dat de vaste naar de 2e plaats categorie M (Foto: Erik Mirre.) WADDINXVEEN - Aan de kampioenenwaterval kan tot slot ook het dinsdagteam Be Fair 6 met als teamleden Elvia Schenk, lolanthe de Lange, Ek- kie Blom, Willy van der Ark en Kitty van Stijn worden toege- in dat Overdijk aan de buitenkant moest starten. De start ging naar behoren. Hij bleef aan de buitenkant, waardoor hij wist dat hij tikken van andere rijders moest incasseren. De tweede bocht was echter naar links en daar had Overdijk rekening mee gehouden, want hij behield zijn plaats. De 14-jarige Waddinxvener kwam na een paar ronden in een groep je terecht van vier man. Hij hield een marge van een meter met degene voor hem, want als er wat zou gebeuren kon hij er nog omheen. Er gebeurde ook wat. Er vond vlak voor hem een botsing plaats waardoor hij vijfde lag. Deze plaats moest hij wel ronden lang met hand en tand verdedigen, maar helaas werd hij op het rechte stuk voorbij ge reden. De volgende dag ging het iets beter. Bij de eerste en enige training werd hij vijf de. Sinds een I weer een plaats hun poule op de tweede plaats met 28 punten. Het meisjesteam t/m I2 jaar van Rochelle en Charlene van Belle, Nienke Hoondert, Marije van Tilburg, Maaike v.d. Geest en captain Dieuwertje Rip moest de laatste wedstrijd win- tuin aan de Kromme Esse, met de Waddinxveense beeldend kunstenaar Anke Mensink als zangeres en op accordeon, René Boerrigter viool, zang en gitaar, Ben Schuttenbeld op drum, Henny Kennedy saxo foon, rubboard en zang, en Hans Baan basgitaar. WADDINXVEEN - Wat al ja- ren plaatsvond in het kader van de jaarlijkse sportweek is dit jaar van start gegaan als Lokale RESTAURANT - ~X>

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 33