2 Broer en zus Pereboom presteren prima op NK D Verweij-zussen succesvol op finale 1 Bedrijfsvoetbal in Moerkapelle in trek i 3 Bert Koetsier Verona v.d. Leur Nederlands Eikelenboom in ronde TOOS- turnsters oninklijke Nederland in finale Kampioen Turnen van Gouda handbal springt weer Tennisstrijd bij Be Fair WADDINXVEEN - Bij de tennisclub Be Fair in het sportpark De Sniep wordt deze week in samenwerking met de bedrijven Verzijl en Boonstoppel het open CD- toernooi gehouden. Er wordt gespeeld in de vol gende klassen:enkelspel Cl en DIdubbels DICIC2, DI 25 jaar en ouder. De fi nales zijn op zaterdag 24 ju ni. Joost Blokland mist NK atletiek De Lordd Janssen Kfritsen 29 Geen b WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Standen Jeu de Boules WADDINXVEEN -Tête-a-tête Op 13 juni werden in de avond kakhxjr 11 ft -4 F i to WOENSDAG 21 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I i Harmsen, zodat er een barrage schot noodzakelijk is om te bepalen wie uiteindelijk vierde wordt. De schutter uit Rhoon produceert een 9,9 terwijl Niels Pereboom met een 10,7 zijn vierde plaats zeker stelt. Vragend of de Waddinxvener teleurgesteld is over zijn vier de plaats antwoordt hij ont kennend. „Ik heb een prima wedstrijd geschoten, alleen in de finale hield ik het geweer niet echt lekker stil, behalve dan dat ene barrage schot. Die ging er heerlijk uit en ik wist meteen dat het een dikke tien was. Beide doelstellingen heb ik gehaald, dus ik kijk terug op een gave wedstrijd en als ik te rugkijk op het hele seizoen dan ben ik meer dan tevreden. Daarbij was ik de jongste in de final! dus ik heb nog tijd.” De Nederlandse titel werd uitein delijk opgeëist door JackTijs- sen uit Bemmel. Voor Nynke Pereboom lag de situatie heel anders. Zij nam voor de eerste keer deel aan de NK, nadat zij acht maanden geleden begonnen was met de schietsport Vooraf waren er geen prestatieve doelstellingen vastgesteld, alleen maar plezier hebben en heel veel leren wa ren voor deze wedstrijd haar motto. Onbevangen begint de Waddinxveense haar wedstrijd in de dames senioren klasse. Het feit dat ze tussen allemaal schutters uit de nationale se lectie staat, schijnt haar niet te deren. In deze veertig schoten wedstrijd behaalt ze een prachtig nieuw persoonlijk wedstrijdrecord van 378 pun ten. Dit puntenaantal blijkt ruim voldoende voor een plaats bij de laatste acht.Als vierde plaatst ze zich voor de finale. Net als bij de jongens ju nioren zijn de verschillen klein. Het verschil tussen de derde en de zevende plaats bij de da mes is slechts twee punten. Net als in de kwalificatieronde van veertig schoten is ook voor de finaleserie van tien schoten het motto: plezier hebben en veel leren. Iedereen hield vooraf rekening met het feit dat de nog onervaren Waddinxveense een paar plaatsen zou zakken op de 13-11-62+ 13-1 1-59+ 14-13-86+ 14-11-71 14-10-54+ Door Bert Hertog MOERKAPELLE - Het bedrijfsvoetbal in Waddinxveen kent een marginale bezetting, in Zevenhuizen is het hele maal van de baan, maar in Moerkapelle dienen zich nog steeds teams aan die aan het jaarlijkse voetbalfestijn mee willen doen. ranglijst. Uiterst geconcen treerd werd er een mooie se rie schoten neergezet en tot aan het één na laatste finale- schot staat ze nog steeds op de vierde plaats. En dan komt dat één na laatste schot waar bij ze haar broer immiteert. Met een 8,6 en een 10,5 voor haar naaste concurrente geeft Nynke voor een groot deel haar solide voorsprong uit handen. Maar met een ‘vette’ 10,5 sluit ze haar serie af en bemachtigt daarmee als debu tante een prachtige vierde plaats bij de senioren. „Het mooiste van deze wedstrijd was dat ik een compliment en een schouderklopje kreeg van Bernard Kooistra, de bonds coach. Dat vond ik nog mooier dan mijn score en mijn vierde plaats”, zo blikt de scholiere uit Waddinxveen terug op de enerverende wedstrijddag. Naast de individuele successen waren er ook teamsuccessen. Niels Pereboom behaalde sa men met Denny Nikkelen en Tom Schijndel voor Schietver eniging St Hubertus de natio nale titel voor teams bij de ju nioren. Nynke geflankeerd door Merel en Winnie Lukkes haalt voor dezelfde vereniging bij de damesteams de derde plaats. Een lang seizoen kreeg hiermee voor beide, aan de weg timmerende, Waddinx veense jeugdschutters een prachtig einde. WADDINXVEEN - Zater dag 10 juni werd in Den Haag de Turncompetitiefina- le gehouden van de Regio Zuid-Holland Noord. Hiervoor deed voor de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS een aantal meisjes mee. Er werd begonnen met de vrije oe fening waarbij alle meisjes een nette oefening lieten zien. Een aantal sprongen werd niet uitgevoerd, waardoor de totaalscore voor dit toe stel toch iets lager uitviel dan verwacht. Ondanks dat alle meisjes bij het paard- springen goede sprongen lieten zien, eindigden zij op dit toestel op een vierde plaats. Ook op de toestel len Brug en Balk werden nette oefeningen geturnd en eindigde zij op beide toestellen op een derde plaats. Met een totaalscore van 121.95 punten eindigden de TOOS turnsters op een uit eindelijke vierde plaats. PAGINA punten komt het vooraf mee genomen puntendoel weer in beeld. De jeugschutter sluit af met een laatste serie van 96 punten, waarmee zijn eindto- taal op 578 punten komt. Daarmee beide doelstellingen realiserend. Als tweede plaatst de Waddinxvener zich voor de finale. De scores van de eerste vijf schutters liggen dicht bij el kaar. Tussen nummer één, Jack Tijssen (uit Bemmel) en num mer vijf, Mischa Harmsen (uit Rhoon), zitten slechts vier punten. In de finale gaat het bij het één na laatste schot voor de Waddinxvener verkeerd. Met een 8,2 valt hij terug naar de vierde plaats. Dat zou niet meer veranderen met een sco re van 673. Echter eenzelfde score is er ook voor Mischa Peter Zijderhand hands had ge maakt in het strafschopgebied. Zijn broer Ronald beging even eens een overtreding maar dit keer werd de strafschop door Mark Huisman gestopt. Deze doelman krijgt in het nieuwe seizoen meer concurrentie bij Moerkapelle. John Roest keert van RKAW terug en ook Ad van der Kraan wil weer vol aan de bak. De sportiviteitsprijs ging naar Van Ommeren (8.07 p) voor Gall Gall (8.00) en De Lordd (7.99). De Penaltybokaal werd gewonnen door Op Moer met 63 gevolgd door Bontenbal met 62 en Bakker Granenhandel met 59. Eindstand competitie: I. De Lordd, 2. Bontenbal, 3. Op Moer, 4. HCM, 5. Bakker, 6. Ko- bus, 7. Hazebroek en Tamerus, 8.Van Ommeren. WADDINXVEEN - Afgelo pen weekend werden in Ol- denzaal de Nederlandse Kampioenschappen turnen gehouden. Verona van de Leur turnde, zoals bijna al het hele sei zoen, een ijzersterke wed strijd en werd dan ook Ne- derlans Kampioen in de topsport. Zij behaalde weer een hoge score van 37.77 pnt. Vooral haar brug 9.550 pun ten en vloer 9.500 gingen weer als vanouds. De Zoe- termeerse trainer Frank Louter kon net als bij het afgelopen EK weer terug kijken op de fantastische prestaties van zijn meiden. Ook de toestelfinale was een groot succes.Van de 36 te halen medailles wonnen zij het hoge aantal van 15. Bij de junioren was Verona van de Leur de turnster van de dag door maar liefst drie gouden plakken op brug, balk en verrassend op sprong van respectievelijk 9.575, 9.500 en 9.278 pun ten. Bij de vloeroefening haalde zij een bronzen plak met een score van 9.450 pun ten. kapelse team verloor de finale met 1-3. Daar zag het in de beginfase niet naar uit. Bontenbal was sterker en nam verdiend met 1-0 de leiding door een doel punt van Patrick Bontennal na goed voorbereidend werk van Rob van Leeuwen. Gaandeweg werd De Lordd met Wim van der Starre (Be Fair) en Mark van Vliet (Waddinxveen) in de gelederen sterker, maar tot doelpunten leidde dit voor de pauze niet. Wel moesten Peter Zijderhand en Paul Metselaar eenmaal hun doelman Mark Huisman te hulp komen. In de tweede helft scoorde De Lordd in een tijdsbestek van een minuut tweemaal. Eerst door Willem Pieter Breugem, daarna door Jaco van Vliet. La ter benutte Ron Valkenburg steenhard een strafschop nadat Aan het achttiende toernooi dat in het sportpark De Wilde Veenen werd georganiseerd deden veertien ploegen mee. Zij waren verdeeld over twee poules. „Volgend jaar krijgen we er twee teams uit Waddinx veen bij nl. een team van Boon- stoppel en een vriendenteam. Ook wil een team uit Den Haag van jongens die in de mo dewereld zitten weer mee gaan doen. Zij zijn er een paar jaar tussenuit geweest omdat ze over niet voldoende spelers beschikten”, zegt commissie voorzitter Cees Tijsen. Volgend jaar kan ik nog een keer deelnemen aan de NK voor junioren”. Joost Blokland begon op ze venjarige leeftijd met atletiek bij SC Antilope in zijn woon plaats Waddinxveen.Twee jaar geleden verruilde hij Antilope voor AV Gouda omdat „daar meer gespecialiseerde trai ners zijn. Ik train bij Hans van der Water”. Joost Blokland studeert voor sportleider op het CIOS in Overveen. Momenteel bege leidt hij de jeugd die tijdens Euro 2000 deelneemt aan de jeugdsportdagen van Nike in het Olympisch Stadion in Am sterdam. „Ik geef daar leiding aan de jeugdige sporters. De ze sportdagen duren zo lang Euro 2000 duurt. Ik doe het naast mijn studie er bij om er varing op te doen”. middelde van 8.825 p. Dit cijfer bracht Marjoleine op de twee de plaats van de Nederlandse junioren NWS op dit toestel, 0,012 p. achter de nummer één van Nederland. Ook op de vloer presteerde zij goed, daar werd ze derde met 9.400 p. Berlinda begon met sprong, de eerste 8.150 p. en de tweede 8.600 p. met een gemiddelde van 8.375 p., een vijfde plaats in de rij van zes. Op haar favoriete toestel brug was zij uiterst succesvol, een praktisch foutloze en soepel geturnde oefening waar ze 9.400 p. voor kreeg. Dit leverde ook Berlinda de tweede plaats van Nederland op van dit toe stel bij de senioren NWS., 0,025 (!)p. achter de nummer Het mooie weer werkte op de slotavond mee. De teams van Bontenbal Interieur en De Lordd zorgden voor een goede finale. De Lordd leek in de eer ste weken van het toernooi geen hoogvlieger. Maar nadat voor een zevental voetballers van Soccer Boys de competitie- verplichtingen bij hun club voorbij waren begonnen ‘de Bleiswijkers’ met winnen. Ook Bontenbal, uiteraard geleid door de coach met dezelfde naam, kon de zegereeks van De Lordd niet stoppen. Het Moer- GOUDA - In de 48ste wieler ronde van Gouda, die op dins dag 27 juni wordt gehouden op het parcours aan de Tollens straat in Gouda, komt bij de amateurs ook Piet Eikelen boom aan de start. De uit Ze venhuizen afkomstige renner, lid van Goudse Excelsior, die in tussen is verhuisd naar Nieu- werkerk aan den IJssel, is aan het afbouwen. Niettemin slaag de Eikelenboom er in enkele clubwed-strijden in de Goudse Poort te winnen. De amateurs, neo-amateurs en de sportklasse A starten om 19.30 uur. Kanshebber op de overwinning is de prof Wilfred Veldkamp uit Kamerik. Namens Excelsior starten naast Piet Ei kelenboom onder meer Guido van Duuren (Polsbroek) en Christiaan Neven (Schoonho ven). In de Sportklasse A star ten Ed van Gemeren en Ronald Hofman. De wedstrijd geldt voor de Excelsiorrenners me teen als clubkampioenschap. Om 18 uur gaan de renners in de sportklasse B en de vetera nen van start. Ook in deze wedstrijd komt een flink deel nemersveld aan de start. trainingen al weer in volle gang. Na een korte zomerstop zal er weer getraind moeten worden voor het seizoen 2000-2001 waarbij de twee Waddinxveense zussen beide uit zullen komen in de catego rie senioren. 5 partijen gespeeld in het club- ROWAH naar kampioenschap tête-a-tête I WADDINXVEEN - Afgelopen 13-12-80+ zondag stonden de voorrondes van het Nederlands kampioen schap beachhandbal op het programma. Het veld van hand balvereniging Ancora in Rotter- dam-Zuid was omgetoverd tot een stukje Sahara. Ook de tem peratuur paste prima bij dat scenario. Al om 09.00 uur was De verdediging van Van Ommeren had het zwaar te ver duren tegen het team van Hazebroek en Tamerus. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) Broer en zus Pereboom in hun schietsportoutfit werden beide 4e bij het individueel schieten. Niels haalde in teamverband goud, Nynke werd met haar team derde. WADDINXVEEN - Bert Koet sier, de langst springende pols- stokverspringer van de pols- stokbond Holland, springt weer. Twee maanden geleden liep de Waddinxvener, in de wintermaanden een liefhebber van schaatstochten, een ernsti ge blessure op toen hij tijdens het skeeleren werd aangevallen door een hond. Koetsier miste daardoor de start van zijn laat ste polsstokseizoen. De vijfti ger was echter afgelopen week in Linschoten weer van de par tij en ook in Jaarsveld ging hij eenmaal droog over en boekte een afstand van 12.98 meter. De beide andere keren beland de Koetsier in het water. Voor de rest kende de bedrijfs- en zomeravondcompetitie vol gens voorzitter Cees Tijsen, die dit jaar de naar Lunteren ver trokken Gerrit de Vrij opvolg de, een goed verloop. Op twee avonden speelden de regen en het onweer de organisatoren parten. De wedstrijden werden op andere avonden ingehaald. Tijsen zegt gelukkig te zijn met de financiële steun van de mid denstand uit Moerkapelle. Daardoor konden de organisa tiekosten en de prijzen worden betaald. Op de slotavond zorg de discotheek Black Jack voor de vrolijke noot.Voorts was er een ‘boerenband’ afgehuurd en een clown voor de kinderen. De laatsten konden ook mee doen aan de ballonnenwed strijd. De organisatoren konden een beroep doen op liefst zeventien scheidsrechters. Van hen viel Rein Kamphuis uit Benthuizen af omdat hij zelf bij een partijtje voetbal een been brak. De fina le werd geleid door Paul Rond. sters per toestel. Berlinda plaatste zich voor sprong en brug. Junior Marjoleine had een teleurstellend totaal van 33.816 p. en moest genoegen nemen met een 14e plaats. Wel had zij zich toch nog geplaatst voor de toestelfinales sprong en vloer. Ploeggenote Lianne Willems werd in deze categorie zesde van Nederland. Na een nachtje slapen in het noorden van ons land brak de toestelfinale aan, een opnieuw spannende wedstrijd met een hoog niveau. Marjoleine begon op sprong waarbij tijdens deze wedstrijd niet de beste sprong telde maar het gemiddelde van de twee sprongen. De eerste sprong leverde 8.775 p. op en de tweee 8.875 p. met een ge- WADDINXVEEN - Het week end van 3 en 4 juni was het zo ver; de finale Nationale Wed strijdsport Turnen in Opmeer. In samenwerking met KNGU had K V Opmeer deze kam pioenschappen georganiseerd in sporthal de Weijver. Na een goede vierde plaats op de halve finales waren de verwachtingen voor deze wedstrijd hoog bij de Waddinxveense turnsters Berlinda en Marjoleine Verweij en hun trainer bij Pro Patria Zoetermeer, Kenny Critchlow. De allround finale bij de junio ren en de senioren werd gelijk tijdig gehouden. Beide zussen zaten in de eerste wedstrijd- groep zodat ook hun toestel- volgorde dezelfde was. Op sprong was een sprong zelfs exact tegelijktijd wat een mooi synchroombeeld opleverde voor het publiek dat in zeer grote getale uit heel Nederland naar deze spannende wedstrijd was gekomen. Berlinda (17) kreeg voor sprong 8.633 p. en Marjoleine (15) 8.666 p. Op de brug voerde Berlinda een prachtige oefening uit die goed was voor 9.00 p. Marjoleine was minder fortuinlijk op dit toestel, bij de liggerwissel raak te ze met haar voeten de grond en haar opzet voor de reuzen- draai mislukte waardoor zij het toestel moest verlaten en dus maar 7.175 p. kreeg. Op dat moment was voor Marjoleine een podiumplaats al niet meer haalbaar. Het volgende toestel was de balk. Berlinda voerde haar oefening met diverse acrobatische en gymnastische elementen prima uit, het cijfer viel wat tegen: 8.500 p. Marjol eine begon erg goed en stabiel op dit toestel. Wat het hele sei zoen nog niet gebeurd was ge beurde uitgerekend op de fina le, ze viel van de balk halverwege haar balkoefening. Haar verder prachtige oefening leverde toch nog 8.825 p op wat anders dus 9.325 p. ge weest zou zijn. De vloer lever de voor deze turnsters weinig problemen op, ook hier was de uitgangswaarde bij beide 10.00 p. Berlinda kreeg 8.900 p en Marjoleine 9.150 p. Senior Ber linda kwam hiermee op een to taal van 35.033 p. wat haar een mooie zesde plaats opleverde in het sterke seniorenveld. Op ieder toestel waren deze wed strijd toestelfinales te verdie nen voor de beste zes turn- één. Juist bij de beste turnsters van dit niveau waren de onder linge verschillen dus minimaal. Moe, maar zeer voldaan na een fantastisch turnweekend, gin gen turnsters, trainer en be langstellenden ’s avonds huis waarts. Intussen zijn de Of het echt een uitbreiding wordt, daarover moet de com missie bedrijfs- en zomer- avondvoetbal Moerkapelle be staande uit Cees Tijsen, Dirk van der Kraan, Cees Verhoef, Jan Hof en Bob van Spengen zich nog beraden. Twee teams uit Zoetermeer namen het in het recente toernooi met de sportiviteit niet zo nauw. Sweet Lake Lions zorgde voor proble men evenals HCM in de laatste wedstrijd tegen het team van het dorpshuis Op Moer. HCM had het toernooi de afgelopen twee jaar gewonnen, maar kon het kennelijk niet verkroppen dat dit keer de finale niet werd gehaald. Halverwege de tweede helft staakte de Moerkapelse scheidsrechter Klaas Huizinga (’wegens het uitlokken van een vechtpartij’) het duel. In de wedstrijd om de derde en vier de prijs leidde HCM tot het moment van staken met 1-0, maar prompt werden de Zoe- termeerders door de commis sie met de vierde prijs naar huis gestuurd. Tegelijk met Be Fair houdt ook TV Zevenhuizen het open CD-toernooi. De fina les zijn op zondag 25 juni op de banen in het sport park Van ’t Verlaat. Ook Gouderak houdt deze week het CD-toernooi. De overige data van de ten nistoernooien in de Gouds/Waddinxveense re gio zijn: 26 juni-2 juli: BC- toernooi bij TV Waddinx veen, C2/DI -toernooi bij Love'70 (Moerkapelle), 3-9 juli: CD-toernooi bij Gouwe Smash (Waddinxveen), 10- 16 juli: BC-toernooi bij Be Quick (Gouda), 24-30 juli: DE-toernooi bij TV Wad dinxveen, 31 juli-6 augustus: BCD-toernooi bij TIOD (Gouda), 7-13 augustus: BCD-toernooi bij Zeven sprong (Oud Verlaat, Zeven huizen), 7-13 augustus: BCD-toernooi bij Bergvliet (Haastrecht). 21-27 augus tus: BCD-toernooi bij Ad Astra (Gouda), 11-17 sep tember: BCD-toernooi bij De Sluipers (Reeuwijk). De zusjes Berlinda en Marjoleine Verweij. WADDINXVEEN - Op de Nederlandse kampioenschap pen luchtgeweer in Apeldoorn hebben de Waddinxveense jeugdschutters Niels en Nynke Pereboom uitstekend gepres teerd. De 16-jarige Niels kwam daarbij uit in de hoogste jongens junioren klasse. De pas 14-jarige Nynke meette zich met de Nederlandse damestop in de senioren klasse. Na een goed seizoen, met een aantal aansprekende resultaten op zowel nationale als interna tionale wedstrijden, had Niels Pereboom zichzelf ten doel ge steld om de finale (de laatste acht) in zijn klasse te halen. Hoewel het puntenaantal daar aan ondergeschikt was, werd in het achterhoofd een score van 575 punten mee de baan opgenomen. Uiterst geconcentreerd maak te de Waddinxvener een begin met zijn zestig schoten serie. Met series van 96 en tweemaal 95 werd de wedstrijd geopend. Deze in zijn ogen toch iets te lage scores leidde tot een zelf ingelaste pauze en overleg met coach Anne-Grethe Stormor- ken. „Ik ben zo blij met Anne- Grethe als coach”, zo kijkt Niels terug, „Ze begrijpt me precies, ze is een soort tweede moeder voor me.” Dat het overleg tussen schutter en coach goed uitpakt blijkt uit een prima vierde en vijfde se rie. Met scores van 99 en 97 GOUDA/W’VEEN - Joost Blokland van de AV Gouda kan door een blessure ko mend weekeinde niet deelne men aan de Nederlandse at- letiekkampioenschappen voor junioren in het Fanny Blankers-Koen stadion in Hengelo. De 18-jarige Wad dinxvener heeft een inge scheurde spier in zijn linker bovenbeen. Hij is onder be handeling van een fysiothera peut, maar niet meer op tijd fit om te starten. Bij de NK op 23,24 en 25 juni zou Joost Blokland uitkomen op de vijf kilometer en de drie kilome ter steeple chase. „Het is jam mer dat ik niet kan starten. Vorig jaar werd ik eerste op de twee kilometer en derde op de drie kilometer. Het duurt tot na de zomervakan tie voor ik weer kan sporten. tegen I). In de top van beide NK beach- poules deden zich de nodige verschuivingen voor. De stond is nu: Poule A: I.S.Tabben I 2. P.v.d.Made I 3. E.J.Hoogendoorn I Poule B: 1. A.Roos I 2. H.Cammeraat I 3. W.Versluis I Puntenklassement Na de verschillende interne- toernooien is de stand in het de temperatuur opgelopen tot puntenklassement alsvolgt: zomerse hoogte. 1. Rv.d.Made 29 Handbal op het strand levert 2. H.Cammeraat 27 bij de zustersport volleybal veel 3. P .Rubeling en Rob v.Dijken 22 spektakel op. Het dames A- 5.T.Hulskamp 21 team van het Waddinxveense ROWAH moest het in de eer ste wedstrijd opnemen tegen thuisclub Ancora. Een lastige tegenstander waarvan beide helften verdiend werden ge wonnen. Met name het wissel- ritme werkte prima. Coach Lex van Ham had een systeem uit gedokterd met een aparte aan val en verdediging. Het Zeeuw se Orion uit Heinkenszand was de andere opponent. Een te genstander waar ROWAH vooraf veel van verwachtte. Het verwachtingspatroon kwam echter bedrogen uit. RO WAH deed wat het wilde en speelde Orion helemaal zoek. Met ruime overwinningen in beide helften plaatste het da mes A-team van ROWAH zich met verve voor het Neder lands kampioenschap beach handbal. Aanstaande zondag 25 juni wordt om de nationale titel ge streden op het strand van Scheveningen. Het ROWAH- team bestond uit Martine Ver weij, Kim Hoffmans, Kim van Stel, Moniek Hoefnagel, Marije van Oord.Wieke van Vuren, Ni cole Sloof en Marion en Bianca van Ham. Linda Hoefnagel was helaas niet in staat om te spe len. Ij I 1 “W

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 39