Korbis krijgt kunstgrasveld Zoodsma (D66): Subsidie voor SC Antilope Autoschade... eO Reigersburgh met 4 teams naar NK Moerkapelle Verdeeldheid over gsm- antennes in Zevenhuizen- Concert Muzikale Waddinxvener Bingo in het Zuidhonk Goede opbrengst mini- rommelmarkt Concordia Vakantierond- leidingen bij Bloemenveiling Holland Opbrengst ANGO- collecte Open Dag Dierendal St. Jan s kerk overleden K ZS Kop pel klaverjas in de Boog W r/ F SCHADECENTER PROFILE REPAIR Stfodecenter van Leeuwen CO) f V.- WOENSDAG 28 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 De werkzaamheden bij Korbis zijn inmiddels in volle gang. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) B. F. Langendam - T- 4, Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. de leden aan het beheer van de sintel- baan en de omliggende groenvoorziening voor de gemeente geld te besparen. „Voor ons staat vast dat de club zonder financiële steun van de gemeente niet de huidige accommodatie kan vervangen”, aldus Zoodsma. „In het recente verleden hebben we wel verzoeken van de gym nastiekvereniging TOOS en van scouting Sint Victor gehonoreerd. Die verzoeken wijken niet af van het subsidieverzoek van Antilope.” „Als ik aan de andere kant hoor, dat de financiële positie van de gemeente niet best is, maar dat we wel 8,5 miljoen aan het centrumplan wordt besteed, dan rijst bij mij het vermoeden dat de Waddinx- veense organisaties moeten opdraaien voor het nieuw te realiseren centrum plan. D66 vindt dat Waddinxveense orga nisatie nooit het slachtoffer van het cen trumplan mogen worden”, aldus het duo-raadslid. bree en Marloes Kuyper. Team 2: Brenda van de Sluis, Kian van Santvoord, Anne Oosterveen en Xenia den Drijver, Tamar Kol- steren, Jenny van Oorschot en Laura van de Burg.Team 4: San- Kelly Schoumacher en Suzan St offers. De genoemde ruiters zullen ook deelnemen aan de individuele NK wedstrijden op 2 juli in Kootwijk. Voor deze ging. Deze hebben de huidige kleed- en verblijfsaccommodatie laten zien. Het gaat om een aantal gekoppelde portaca bins, die de club vele jaren geleden voor een zacht prijsje van Shell zijn overgeno men. „Ik heb met eigen ogen gezien, dat ver vanging strikt noodzakelijk is”, zegt Zoodsma. „De kleedkamers en douches verkeren in een zeer slechte staat en de hygiëne is erbarmelijk. De club doet er van alles aan, maar het is dweilen met de kraan open. De portacabins zijn gewoon tot op het bot versleten.” De democraat heeft van het clubbestuur enkele malen uitgebreide informatie ont vangen over de realisatie van een nieuw clubgebouw. Inrichtingstekeningen, platte gronden, begrotingen en alternatieve dekkingsmogelijkheden hebben de revue gepasseerd. De leden dragen zelf bij door een extra contributieverhoging. De club denkt door zelfwerkzaamheid van WADDINXVEEN - Na mens de Algemene Neder landse Gehandicaptenorga nisatie (ANGO) wordt iedereen bedankt die een bijdrage heeft geleverd aan de nationale ANGO-collec- te. De collecte heeft in de gemeente Waddinxveen 10.033,35 opgebracht. Speciale dank gaat uit naar de organisatoren van deze collecte en de collectanten. Mensen die ondanks een druk bezet leven de tijd hebben genomen zich in te zetten voor de belangen van mensen met een handi cap. Geen fonds kan zonder vrijwilligers het werk doen waar ze voor staat. Ook ANGO niet. Dapkzij hun werk en dankzij de bijdra gen van het Nederlandse volk, kan ANGO ook dit jaar weer veel gehandicap ten helpen. WADDINXVEEN - A.s. Za terdag I Juli is er voor de tweede maal open dag op kinderboerderij ‘Het Die- rendal’. Kleindierensportvereniging Midden-Holland is er na tuurlijk ook weer bij. Dit maal nemen zij ook weer dieren mee om aan de be zoekers te laten zien en er zijn ook enkele dieren die te koop worden aangebo den, zoals jonge konijnen, cavia’s, hamsters, muizen en gerbils. Ook dit jaar is er weer een huisdierenkeuring. Neem dus vooral de huisdieren mee dan kunnen ze door een ervaren fokker worden gekeurd op conditie, ge zondheid, etc. etc. De nagels van konijnen of cavia’s kun nen ook weer worden ge knipt. Alles is geheel gratis, maar er staat wel een pot om een eventuele bijdrage in te doen wat ten goede komt voor de vereniging De kleindierensportvereni ging staat er ook om even tuele vragen/problemen omtrent huisdieren op te lossen, maar geïnteresseer den kunnen ook gewoon voor de gezelligheid even langskomen. Komt dus allen a.s. zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. WADDINXVEEN - Op za terdag I juli om 20.00 uur is er in de St.Janskerk een zeer bijzonder concert. Dan vindt de presentatie plaats van de nieuwe twee cd’s. Christiaan Ingelse heeft op deze twee schijfjes zowel de Grote als de Kleine Or- gelmis van J.S. opgenomen. Zowel op de cd’s als op het concert worden de koralen gezongen door het Christe lijk Vocaal ensemble Canta- re onder leiding van Leo Rijkaart. De 2CD’s - eventueel gesig neerd door Christiaan In gelse - zijn na het concert verkrijgbaar tegen de spe ciale prijs van 27,50 (nor male prijs wordt 35,-). De toegangsprijs voor dit bijzondere concert is 12,50. De koffie en thee in de pauze is inbegrepen. SS BLEISWIJK - Bloemenvieling Holland in Bleiswijk organi seert ook dit jaar weer specia le vakantierondleidingen. De rondleidingen vinden in juli plaats op vrijdag 25 en maandag 28 juli. In augustus op dinsdag Iwoensdag 2, vrijdag 4, woens dag 9 en vrijdag I I augustus. De vakantierondleidingen star ten om 08.00 uur in de kantine van restaurant Fleurinn. Tijdens het bezoek zal de ex- cursieleidster uitleg geven over alle veilingactiviteiten. Onder haar begeleiding bezoeken de aanwezigen de afmijnzaal waar kopers zowel bloemen, planten als tuinplanten kunnen kopen. Daarna wordt een kijkje geno men bij het distributieproces. Het programma eindigt om cir ca 10.30 uur. de kosten voor deze rondleiding onder bege leiding zijn 5,- p.p., kinderen t/m 5 jaar gratis. Telefonisch aanmelden is mogelijk, telefoon 010-5297777. j «utosctete-. ftefslelterj anwb. WADDINXVEEN - De op vrij dag 23 juni jl„ door de Wad dinxveense Muz.Ver. Concordia gehouden boeken- platen en minirommelmarkt, in het club gebouw De Hoge Noot in Waddinxveen, is goed verlo pen. Van 14.00 uur tot 20.00 uur was er genoeg belangstel ling voor de spullen die uitge stald lagen. Zo net voor de zomervakantie zijn er altijd wel wat belangstel lenden die geïnteresseerd zijn dat is niet vreemd. Ook was het een veld dat erg ongelijk was”, vertelt Jonker. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat ook het tweede veld kunstgras zou worden maar daar zag men toch vanaf. „Dat was financieel niet goed op te brengen. Dan krijg je bijvoor beeld hogere afdrachten aan de bond”, legt Jonker uit. Gekozen is nu om de toplaag decimeters af te graven en er een nieuwe laag voor in de plaats te leggen. De aanleg van het nieuwe veld komt de korfbalvereniging goed uit. Voor het eerst in haar be staan zal Korbis in de tweede klasse spelen.Tussen de top van het Nederlandse korfbal zit nog slechts de wedstrijd- en de eerste klasse. De Waddinx veense korfballers spelen graag technisch verzorgd hun wed strijden. Op een snel kunstgras veld is dat zeer goed mogelijk. „Het is het summum voor een korfballer”, aldus Jonker. De werkzaamheden nemen naar verluid acht weken in beslag. Om het nieuwe veld in te wij den speelt het Ie en 2e team van topklassen Antilope op 19 augustus tegen Korbis I en 2. WADDINXVEEN - Er is op I juli weer een bingo. Er zijn mooie prijzen te win nen en het wordt weer ge zellig als vanouds. Er wor den 8 rondes en I superronde met superprij- zen gespeeld. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 300,-. De to taalprijs voor alle rondes is 12,50. Aan het einde is er nog een loterij met een hoofdprijs van 50,-. De jackpot staat op 50,-. De zaal is open om 19.30 uur en we starten om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begeleiding van vol wassenen. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Zoals te verwachten viel, zorg den de voorstellen inzake mo biele telefonie, welke B W voor advies aan de raads-com- missie heeft voorgelegd, voor verdeeldheid bij de afgevaardig den. De voorstellen bestonden uit twee zaken, allereerst stelde B W voor een aantal beleids regels vast te stellen waaron der antenne-installaties van een bouwvergunning kunnen wor den voorzien. Daarnaast wenst B W een reeds illegaal ge plaatste, en reeds in werking zijnde antennemast aan de Nij verheidsstraat te legaliseren met in acht neming van de nieuwe beleidsregels. Binnen de voorgestelde be leidsregels wordt geen reke ning gehouden met gezond heidsaspecten bij het bepalen van de locatie. Daarnaast zijn de regels er ten zeerste op ge richt de providers ter wille te zijn. Dat was ook mevrouw Van der Berg, met haar man en kin deren bewoonster van de voormalige ‘Polderhof’, niet ontgaan. Ze woont zowat on der bewuste illegale mast, en de familie heeft sinds de mast in werking is gezondheidsklachten en last van technische storin gen. Voorafgaand aan de behan deling van het onderwerp over handigde zij de commissieleden een uitgebreide rapportage en hield vervolgens een professio nele presentatie over de ge- zondheids-aspecten van het onderwerp. Zij gaf aan dat de providers alleen gebaat zijn bij ongehinderde plaatsing en dat de commerciële belangen daar bij zeer groot zijn. „De provi ders zullen alle negatieve be richtgeving van de hand wijzen omdat niet 100 aangetoons kan worden dat de straling schadelijk is”, aldus Van der Berg. Vervolgens somde zij een aantal zaken op, zoals softenon, asbest, DDT en borstprothe- Met de aanleg van het kunst gras veld komt een einde aan een kwestie die al geruime tijd speelt. Vorig jaar bevonden de onderhandelingen tussen de gemeente en het toenmalig be stuur van de korfballers zich in een patstelling en werden afge broken. Januari dit jaar nam een ander bestuur, inmiddels ook opgestapt, weer het initiatief om met de gemeente te pra ten. Even daarvoor brachten burgemeester Jonkman en wet houder Van Holsteijn een be zoek aan de accommodatie om de situatie te bekijken. In febru ari was de zaak beklonken. De gemeente zou het grasveld be kostigen. „Men liet er geen gras over groeien. Renovatie was ook echt nodig. Het veld was belab berd, het was echt erg slecht. Van de KNKV (de Nederlandse korfbalbond, red.) kwamen be richten dat verenigingen niet meer tegen Korbis wilden spe len”, aldus ex-voorzitter P. Jon ker. Uit het gras kwam met re gelmaat glas, steen en andere voor sporters gevaarlijke zaken omhoog. „Het was het oude ligveld van het zwembad dus Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis speelt vanaf komend seizoen op kunstgras. Met de aanleg van het veld is onlangs begonnen. Het tweede veld van de club wordt afgegraven en voorzien van een nieu we bovenlaag. De door Grondmij uitgevoerde werkzaam heden kosten een kwart miljoen gulden. Het nieuwe veld is aangelegd conform de voorwaarden die het NOC*NSF stelt. De huur voor het complex blijft hetzelfde. WADDINXVEEN - Op 84-jari- ge leeftijd is afgelopen zondag B. F. Langendam overleden. De bekende geboren en getogen Waddinxvener wasoprichter van de Cormula’s en leefde voor de muziek. In I935 werd hij lid van fanfarekorps Con cordia als grote tromslager.Van I950 tot I96I was Langendam instructeur van de drumband van de Waddinxveense verken ners en gidsen en daarnaast ook aangesloten bij de Goudse Padvinders Drumband, een dansorkest en bij Harmonie St. Caecilia.Tot 1962 was de Wad dinxvener directeur en instruc teur bij de Cormula's. In 1975 kreeg de heer Langen dam de zilveren Ere Medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in 1982 gevolgd door een bronzen Anjer van het Anjerfonds wegens 25 jaar betrokkenheid bij de collectes van het fonds. Tevens kreeg de heer Langendam een bonds- speld. Vorig jaar kreeg de Wad dinxvener de legpenning van verdiensten van de gemeente Waddinxveen. ses, allemaal voorbeelden van eerst goedgekeurde zaken, die later zeer schadelijk bleken voor de gezondheid. Namens de providers nam de heer Puf fen het woord. Hij zag in eerste instantie geen andere mogelijk heden dan de mast op de Nij- verheidsstraat-locatie in wer king te houden. Op de gezondheids-aspecten wenste hij niet in te gaan. Toen hij in een latere fase zag dat de zaak de verkeerde kant uit ging, trok hij plots een brief van minister Borst te voorschijn, met als in houd, dat een antenneplaatsing vanwege gezondheidsredenen, door de overheid niet gewei gerd mag worden. Ook een in tensiever gebruik van de mas ten op het truckcenter was op dat moment ineens voor van Puffen bespreekbaar. De com missieleden hadden in de nieu we beleidsregels ook de nodige tegenstellingen en ongewenst- heden geconstateerd. Diverse fracties wensten aanpassing. Door deze aanpassing is het echter onmogelijk de omstre den mast te legaliseren. Daar naast is er nog een probleem met de handhavings-verorde- ning van de gemeente. Daar in is vastgelegd, dat in geval van il legale bouwsels, de gemeente zich verplicht eerst mogelijkhe den te onderzoeken ten einde de illegaliteiten te legaliseren. Deze regel die geregeld blijkt niet bij alle raadsleden bekend te zijn, heeft inmiddels al meer dere keren tot moeizame situ aties geleid. In feite worden hiermee illegale activiteiten ge stimuleerd en beloond. Uitein delijk gaven drie partijen helder aan moeite te hebben met de locatie Nijverheidsstraat waar door Zijderhand de zaak op nieuw moet gaan bespreken binnen het college van B W. Of hij er mee naar de raad zal durven komen, zal op de ko mende raadsvergadering blij ken. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl in boeken. Ook de verkoop van de Ip’s verliep goed. De op brengst bedraagt dan ook: 296,=. Tot slot zullen het op- leidingsorkest en de harmonie op donderdag 6 juli a.s. hun laatste repetitieavond houden. Van I9.30 uur tot 21.00 uur zullen zij het seizoen met een gezamenlijke repetitie afsluiten waarna er nog een barbecue zal volgen. Het seizoen voor Concordia begint dan weer op donderdag 17 augustus 2000. MlUTh WADDINXVEEN - „D66 maakt zich sterk voor een extra subsidie voor de atletiekclub Antilope. De club brengt zelf meer dan drie ton op voor nieuwe kleedlokalen en D66 vindt dat de ge meente de ontbrekende 40.000 gulden moet bijdragen. Dat is nog geen 15 pro cent van de totale investering. De club heeft het uiterste gedaan, maar net dat laatste stukje kunnen de leden niet zelf ophoesten.” Dat zei B. Zoodsma, duo- raadslid voor D66 in de raadscommissie Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sport. „Een belangrijke overweging is boven dien”, aldus Zoodsma, „dat ook kinderen van scholen en van het asielzoekerscen trum van de kleedlokalen en de atletiek baan gebruikt zouden kunnen maken. Maar met de huidige, vieze ruimtes is dat onmogelijk”. Zoodsma heeft zich uitgebreid laten voorlichten door de bestuursleden C. Broekhuizen en T.Verburg van de vereni- Alle deelnemers van manege Reigersburgh die aan het NK op I en 2 juli te Kootwijk onder leiding van de instructie (Arie van de Breggen, Erik Hofman, Marjolein Bonte en Aletta van de Breggen) deelnemen. WADDINXVEEN - In de maanden juli en augustus is er elke vrijdagavond koppelklaver- jassen in buurtcentrum ’de Boog’ (C. Huygenslaan). De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Vanaf vrijdag 7 juli a.s. is iedereen wekelijks van harte welkom. WADDINXVEEN - Op I juli 2000 zullen 4 teams van mane ge Reigersburgh deelnemen aan het NK te Kootwijk, leder team ne Valkenburg, Paula Vroomans, bestaat uit 2 dressuurruiters klasse B, een dressuurruiter klasse L en een springruiter klasse B of L. Iedere ruiter komt 2 keer aan de start waarna alle individuele klasseringen worden wedstrijd hebben zich ook ge- opgeteld. Het team met de min- kwalificeerd: Daphne Huntink, ste plaatsingspunten wordt Ne- Cindy Meeuwissen, Vania den derlands Kampioen. De teams Drijver (allen klasse B dres- van manege Reigersburgh be- suur). Jessica Muiden, Lisanne staan uit de volgende ruiters: Hoornweg, Diana Dolfing (allen Team IAnne Marie Faneken, klasse MI dressuur). Diana Ne- Jenniffer Nijbroek, NathasjaVer- ale (klasse M2 dressuur), Jenny Stam (klasse Zl dressuur), Claudia Nijbroek (klasse Z2 dressuur) en Alexander Verbree Debby van de Burg. Team 3: (klasse M springen). -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15