CDA verbaasd over uitstel behandeling beleidsplan Burgemeester Jonkman bij eind Rolstoelvierdaagse I lil i RTW zendt interview De Kast uit Open Dag kinder boerderij ’Dierendal’ Bloeiende vaste planten L< Amivedi G70EN7u< Tover Tenten week bij De Overkant Speciale editie kwartaalblad Historisch Genootschap WADDINXVEEN - Aan het eind van deze week komt het kwartaalblad van het Historisch Genootschap Waddinxveen met een heel bijzondere editie. Deze uit gave bevat het derde artikel in de reeks ‘Waddinxveners en de Tweede Wereldoorlog’ van J.D. Geel, erelid van de vereniging. Dit derde deel is geschreven naar aanleiding van de vele reacties op de voorgaande artikelen, die verschenen in mei 1995 en juni 1998. Het bevat o.a. een verhaal over de illegaliteit, over Arie van der Panne, over J. Roobol, destijds agent van politie in Waddinxveen. Tevens wordt aandacht ge schonken aan de Gedenk- statte Golm op het eiland Usedom, de herdenkings plaats bij Swinemünde.Vele prachtige, nog nooit eerder gepubliceerde foto’s bij het artikel maken deze uitgave van het kwartaalblad tot een heel bijzondere.Temeer daar hierin het laatste deel ver schijnt van de ‘Verhalen uit ’t Regthuys’ van de heer Geel. Het blad ligt vanaf begin vol gende week in alle boekhan dels van Waddinxveen. LLL-bijeenkomst Eerste paal Euro Mail geslagen de^Waardt A Ook dit jaar weer toptennis bij TV Waddinxveen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 VERVOLG VAN PAGINA I even Staringlaan S, 2741 GC Waddinxveen. 0182 - 621222. Per stuk 4.95 3 voor ldewaardt-showroom.nl te noviteiten vindt u in onze showroom. Het Rijke Tuint WOENSDAG 28 JUNI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 ÓM was KEUKENS. TEGELS SANITAIR I voor een verfrissing. Dat ge beurde in de ijssalon aan de Nesse, bij Woonpartners Mid den Holland op Coenecoop, bij de cafetaria van Peter van Zanten 4n de Zuidplas en bij Prins Heerlijk aan het Konin gin Wilhelminaplein. Burgmeester Jonkman stak zijnT/vaardering voor dit nog Locatie manager Simon de Jong van Souburgh verwel komde allen deelnemers en duwers na hun laatste rit met fraaie boeketten. „Ondanks af en toe bloedhitte, dan weer veel nattigheid en allerlei weg- opbrekingen in ons dorp, is het allemaal schitterend verlo pen”, zei hij tegen de aanwezi gen in de -in verband met de voetbalkampioenschappen ge heel in stijl versierde- Mar- chandzaal. „Geen ongelukken, geen lekke banden, hooguit hier en daar een beetje spier pijn.Volgend jaar gaan we weer samen op weg met de rolstoel.” Aan de tocht was dit keer een fotowedstrijd met plaatjes van oud Waddinxveen ver bonden en daarbij moest een slagzin, gedicht of verhaal worden gemaakt. Mevrouw Bos kreeg een prijs voor haar vers en mevrouw Van Gent scoorde met haar verhaal. Ui teraard waren er eveneens at tenties voor Els Voogt en Marjan Verduyn, die fietsend van hot naar her de goede gang van zaken in de gaten hielden. Ruim tevoren hadden zij, Els in een rolstoel en Mar jan als duwer, de routes nauwkeurig uitgestippeld en tot de laatste dag de variëren de wegwerkzaamheden ge controleerd. Elke dag kwam een ander deel van Waddinxveen aan bod en werd halverwege gestopt Het was de 19-jarige exa menkandidaat Daniel Klijn die het initiatief nam om voor het lustrumfeest een gerenommeerde band te boeken. Hij belde een aantal boekingsbureaus van bands zoals Blof en Volumia om te vragen of zij op school wil den spelen. Echter kreeg Daniel steeds nul op rekest.Vervolgens in formeerde hij bij het boe- kingsbureau waar hij al eer der, voor een benefiet concert voor Warchild, een aantal optredens had ge boekt. Zij stelden voor om de pop ulaire Nederlandstalige pop- vrij nieuwe sportieve evene ment in zijn gemeente niet onder stoelen of banken en beloofde volgend jaar zelf ook een stukje mee te lopen. En het drinken van een kopje koffie in het raadhuis leek hem een heel goed idee. De burgemeester had bij het uitseiken van de vaantjes vodBr groep de Kast te benaderen. Niet lang daarna ontving hij het verheugende bericht dat deze groep graag wilde ko men voor een openluchtcon cert op de campus van het Coenecoop College.Gedurende de afge lopen maanden hebben zo’n veertig leerlingen in negen verschillende commissies, zo als kaartverkoopcommissie, promotie en sponsorcom missie, zich ingezet om het lustrumfeest tot een succes te maken. En dat zij hierin uitermate geslaagd zijn, bleek wel uit de uitzinnige reacties van het publiek. WADDINXVEEN - Voor de kinderen van speeltuinver eniging De Overkant in Waddinxveen is er een Ma gische Tover Tentenweek ter afsluiting van het kinderacti- viteiten-seizoen. Woensdag 28 juni is het startsein voor een paar hele leuke dagen met verschillende activitei ten, zoals knutselen om het gebouw om te toveren en daarna een maaltijd. Op donderdag gaan de bezoe kers verder met knutselen en schminken.Vrijdag 30 juni wordt een Magische slot dag-avond en nacht met een speurtocht en twee waar zegsters gehouden, 's Avonds van 19.00-20.00 uur een op treden door Mare Muy Difi- cile, die een betoverende jongleer-act zal brengen. Is het echt? Of een illusie? Dat zullen de aanwezigen zich af vragen. Voordat er in deTo- verTent geslapen wordt, is er eerst nog een spannend ver haal bij het kampvuur. Na het ontbijt, zaterdagmorgen is de betovering verdwenen. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Het CDA vindt het geen goede zaak dat de behandeling van het beleidsplan wordt uitgesteld tot eind september.Volgens de partij gaat het om een van de belangrijkste gebeurtenissen in de jaarlijkse beleidscy clus en uitstel is dan ook geen goede zaak, zo schrijft frac tievoorzitter D. Gerts in een brief aan het college van B&W. WADDINXVEEN - Burge meester Jonkman heeft vrij dagmiddag in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh officieel de vaantjes uitgereikt aan deelnemers en hun bege leiders aan de tweede Rol stoelvierdaagse van Waddinx veen. Vier dagen lang, van dinsdag 20 tot en met vrijdag 24 juni, werd het dorp aan de Gouwe door twaalf tot zestien kop pels doorkruist. Elke rit be sloeg vijf kilometer. Na het succes van vorig jaar besloten de initiatiefneem sters Els Voogt en Marjan Ver duyn, medewerksters van Souburgh, de inschrijving eveneens open te stellen voor andere rolstoelgebruikers in Waddinxveen. Bewoner Emmerzaal van de seniorenwoningen naast Sou burgh was dit jaar de enige die zich aanmeldde. Hij heeft genoten. „Je komt op plekjes waar je nog nooit eerder bent ge weest en het is reuze gezellig met zo'n groep”, zegt hij op getogen. „Twee dagen werd ik geduwd door mevrouw Scheurwater, één dag door mevrouw Van der Werff en de laatste door mevrouw Ko- brua.” „Volgend jaar gaan we zeker proberen veel meer mensen die grotendeels aan hun huis en de directe omge ving zijn gebonden te berei ken”, belooft Els VcMgt. WADDINXVEEN - De Friese popgroep De Kast zette vorige week donderdag Waddinxveen even in de spotlights door een spetterend optreden te verzor gen ter ere van het lustrum van het Coenecoopcollege. De lokale omroep RTW hier natuurlijk ook bij en maak te een verslag. De uitzending is compleet met interviews met Syb en de zij nen. De uitzending is op vrijdag 30 juni tussen 18.00 en 21.00 uur op 105.8 fm. WADDINXVEEN - De maan delijkse informatiebijeenkomst van Borstvoedingsorganisatie LLL komt er weer aan. De bij eenkomst wordt gehouden op dinsdag 4 juli bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinx veen. De bijeenkomst is be doeld voor aanstaande moe ders en voor moeders die al borstvoeding geven, hun baby’s zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is ge heel vrijblijvend. De avond begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 10 uur. Er zijn boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Wie telefonisch hulp of informatie over borstvoeding wil: Nel Veenman, 0182 - 619 964. WADDINXVEEN - Vrijdag middag 16 juni jl. is op het terrein van Euro Mail in Waddinxveen de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuw pand. Dit alles onder toeziend oog van een gedeelte van het manage ment team. Deze bouw sym boliseert zeer zeker de ster ke groei die Euro Mail kende in de afgelopen 10 jaar. Als eenmansbedrijf begonnen in 1989 in een klein pand in Gouda moest Euro Mail door haar enorme groei al snel uitwijken naar een gro tere locatie Deze vond het bedrijf op het industrieter rein de Coenecoop in Wad dinxveen. In maart van 1996 nam het van oorsprong Goudse bedrijf haar intrek in een gloednieuw pand.Te vens werd dit pand de hoofdvestiging van de Euro Mail Groep die vandaag de dag bestaat uit 7 vestigingen in Nederland. Op de Coene coop had het bedrijf volop de gelegenheid om door te groeien. Dit bleek van groot belang. Drie jaar na de ople vering van het pand werd begonnen aan de bouw van een nieuw gedeelte. In juni van 1999 werd dit gedeelte betrokken door de afdeling Euro Mai! Fulfilment. Hier hielt het echter niet mee op. Nu precies een jaar later is de start van de bouw van een nieuw pand een feit. De verwachtingen zijn dat me dio december het nieuwe pand in gebruik kan worden genoihen. feit dergelijk belangrijk nieuws via een brief te moeten verne men. Zij vindt het uitstel zo’n ernstige zaak dat als het college dat wil, het voornemen in een overleg met alle fractievoorzit ters moet worden behandeld. Nu is zij niet onder de indruk van de onderbouwing van de brief en de toelichting in de commissie FPO. Bovendien is het CDA veront rust omdat de brief aangeeft dat het conceptbeleidsplan is gebaseerd op aannames en niet op feiten. Een direct overleg biedt meer mogelijkheden om vragen te beantwoorden en ongenoegen weg te nemen dan een brief. De partij verwacht een nadere toelichting van het college van B&W. Volgens het CDA is het aanzien van de politiek in het geding. Het conceptplan is al in de in spraak geweest en enige weken geleden stond het Waddinx- veens verenigingsleven op zijn kop toen aanvullende maatre gelen nodig bleken omdat de gemeente 2,3 miljoen gulden moest ’ombuigen’. Nu behan deling van het beleidsplan wordt uitgesteld, hadden de or ganisaties geen mogelijkheid tot inspreken.Veel clubs en ver enigingen die aanvullende sub sidie aanvroegen gaan door het uitstel een onzekere zomer te gemoet. Het CDA komt hier tegen in het geweer: „Iedereen, verenigingen, organisaties, indi viduele burgers moet toch we ten waar hij of zij aan toe is?” Gerts is ook verbaasd over het missie voor de nodige culinaire hoogstandjes zal zorgen. Op vrijdagavond 30 juni om 22.00 uur is er een live muziek optreden. Tijdens dit evene ment vindt om 22.30 uur de trekking plaats van de ‘toer- nooi-foterij’, waarna er van 23.00 tot 24.00 een ‘Very happy hour’ volgt, aangeboden door de hoofdsponsor van de ver eniging: Holland Shipping b.v. De organisatie hoopt sport- en tennisminnend Waddinxveen op dit unieke toernooi te kun nen begroeten. De toernooi- leiding, aangevoerd door Alexa nder Wensink, nodigt iedereen hierbij van harte uit.Als KNL.TB bondsgedelegeerde zal optre den de heer Olaf Jaegers. I" n!u 1,1 \owroom deze dag is o.a. te zien: Groen platform Gouda, De Windvo- gel, Eco Team, Kleindieren sportvereniging Midden Hol land, Wereldwinkel Waddinx veen, Stichting gered gereed- grootse open dag geopend, schap, Tekenares, Imker, Wereld Natuur Fonds, Vogelvereniging de Vogelvrienden, Zo’n 3000 uitzinnige fans genoten van het spectacu laire openluchtconcert van de Kast op het Coene coop College. (Foto: Marianka Peters.) Keuze uit o.a. Gipskruid, Meisjesogen, Ridderspoor en Salie. Planten in volle zon. Potmaat 13 cm. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. tl renbescherming, Politie, Natrix, Klompenmakerij, vereniging vrienden van het oude Am bacht, Nivon, Werkgroep Na tuur en Milieu Educatie, KNNV, Kynologenclub Gouda, EHBO, Klassewerk Hooge burch. De kinderen kunnen hun hart op halen door zich uit te leven op het springkussen en hun nauw keurigheid testen met het ringsteekspel. En kunnen uit rusten op de rug van een ezel tje van de kinderboerderij gezellige en leerzame dag ’Ezelsbruggetje’. Om het feest geheel te maken is de muziek groep 'De Uitblazers’ voor het muzikale gedeelte. De kinder boerderij ’Dierendal’ zal er ook met een standje om informatie te geven over de kinderboer derij zelf en over hoe mensen donateur kunnen worden zo dat de kinderboerderij met de WADDINXVEEN - Ook dit jaar organiseert de TV Wad dinxveen het traditionele B-C Toernooi, een tennis-evene- ment, waarvoor vele sterke speelsters en spelers uit de re gio en daarbuiten naar Wad dinxveen komen, leder jaar zorgt dit toernooi voor zinde rende partijen met kwalitatief hoogstaand tennis. Naar de deelnemerslijst kij kend, zal dat ook deze keer ze ker het geval zijn. Behalve de toernooi wedstrijden wordt er op zaterdag I juli om ongeveer 14.00 uur een demonstratie- wedstrijd gespeeld tussen twee A-spelers, die tot het hoogste tennisniveau in Nederland be horen. Ralph Zijderhand en Je roen Looien zullen tegen elkaar op het gravel aantreden. Een verheugend feit is, dat Ralph een speler is uit de eigen kweek van de TV Waddinxveen! Zoals bekend, wordt er bij de ze vereniging veel aan gedaan om tennis op hoog niveau te spelen.Vooral aan opleiding van jeugdig talent wordt veel aan dacht besteed. Het toernooi begon op maan dag 26 juni met de voorronden. Het meest spectaculaire tennis zal echter gedurende het weekend van I en 2 juli te zien zijn. Dan worden de halve fina les en de finales gespeeld.Tradi tioneel is het dan bomvol op het terras van het tennispark aan de AlbertingkThijmlaan. Behalve harde services en lange rallies, is er echter nog veel meer te genieten tijdens het toernooi. Dagelijks worden er tegen schappelijke prijzen z.g. toernooi-menu’s geserveerd, waarbij de evenementen-com- WADDINXVEEN - VERMIST: 17-06: Een tamme kauw. Heeft een blauw ringetje om. Roep naam: Gerrit. Is bijna volwassen en kan zijn naam zeggen. (Om geving Sperwerhoek in Wad dinxveen). GEVONDEN: Kater niet gecas treerd. Kleur: zwart met een wit befje en witte voetjes en kin. Ongeveer 4 jaar oud. (Om geving Regules Zuidplas Wad dinxveen). 18-06: Siberische husky, een reu. (Omgeving op de rijksweg Zevenhuizen). 20- 06: Kater gecastreerd. Kleur: helemaal wit en enkele zwarte plekjes op de staart. Ongeveer 5 jaar oud. Is aangereden. (Om geving Snijdelwijklaan Bo skoop). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. Alle deelnemers aan de vierdaagse kregen een leuke herinnering. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Op zater dag I juli is er weer een open dag op de kinderboerderij ’Dierendal’. In oktober 1999 is in het Warnaarplantsoen de nieuwe kinderboerderij met een Velen zijn deze nog niet verge ten en kijken terug op een ge- de Vogelvrienden, Platform slaagde dag. Sinds die tijd draait Duurzaam Waddinxveen, Die- de kinderboerderij op volle kracht en zijn er enthousiaste vrijwilligers die zorg dragen voor de levende have op de kinderboerderij. Dankzij deze vrijwilligers zijn er in het half jaar tijd dat de boer derij open is zo’n 20.000 be zoekers op de kinderboerderij gehad en dat is een groot suc ces. Omdat het openingsfeest een groot succes was, wil de organisatie dit jaar weer een open dag opstarten. Het moet een worden die in het teken staat van ambachten en verschillen de natuur en milieu organisa ties. Rondom de kinderboerderij worden een aantal marktkra men geplaatst waar de verschil lende verenigingen hun organi satie kunnen bemannen en inrichten. Deze dag wordt offi* open dagen door kan gaan, le- cieel geopend om I 1.00 uur. op dereen is van harte welkom. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. iedereen een persoonlijk woord en luisterde graag naar de verhalen van de deelne mers en hun begeleiders. Als afsluiting van de tweede Rol stoelvierdaagse was er een door de eigen keukenploeg van Souburgh verzorgd koud buffet, dat zoals altijd bijzon der in de smaak viel. i 'M

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17