Het was stil op straat Schieland verruimt Springruiter Alexander Verbree Nederlands Kampioen HEFBRUG ACTIE kwijtscheldingsmogelijkheden I Ondanks uitstel Doe-excursie IVN ED REUSKEN behandeling referendum veel waardering RE<AM FM Bokkentrainster Dierendal wint twee prijzen mishandeling racio-pakket brddt uit Motorrijder aangereden Aanhoudingen na Gislaagden B-diploma WEGENS DE LEUKE REACTIES OP HERHALING Manege Reigersburgh scoort volop medailles Toeval bij ’t Baarsje WADDINXVEEN - Toeval is een ongrijpbaar iets. Dat weet men nu ook bij restaurant ’t Baarsje. Al ruim een half jaar geleden organiseerde de eige naar een Italiaanse avond op 29 juni. Laat nu precies op die avond de wedstrijd Nederland - Italië worden gespeeld. Dat het EK er zou zijn was bekend en dat er een wedstrijd zou worden gespeeld kon ook wor den verwacht. Het Nederlands elftal ligt al minder in de lijn der verwachtingen maar als dat team dan ook nog eens tegen Italië moet ballen dan is dat al net zo onverwacht als het mis sen van zes uit zeven penalty’s. Dat realiseerde de restaurant houder zich ook. „Het is echt puur toeval maar het verhoogd natuurlijk wel het gevoel rond zo’n avond. Schijnbaar hebben de mensen dat ook want we hebben slechts weinig afzeggin gen ontvangen dus het restau rant zit vol”, sprak de restau ranthouder spontaan de middag voor de wedstrijd. De Diamond shit BS uur. .1 Uw specialist op het gebied van: Tel. (0172) 21 22 71 Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Bij ons verzekert u zich van de laagste rente. Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG wederom financieel aantrekkelijk voor u! Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur Wij geven kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Wegens vakantie zijn wij van 14 augustus 2000 t/m 4 september 2000 gesloten. Nederlands elftal WOENSDAG 5 JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 De Passage was uitgestorven tijdens de wedstrijd Nederland - Italië. (Foto: Sjoak Noteboom.) Geen igenaren Jacolien en 1 [ezwommen. De bë- igscommissie be- belastingen geïnd. De tarieven hiervoor worden vastgesteld op basis van de begroting. Door de thans vastgestelde verruiming zullen meer aanvra gen voor kwijtschelding wor den gehonoreerd. Hierdoor zullen de totale belastingin komsten van Schieland afne men. Dit zal moeten worden opgevangen door een geringe extra verhoging van de belas tingtarieven, die dit najaar wor den vastgesteld. WADDINXVEEN - De win keliers hebben er slim aan gedaan om de zaak te slui ten. Ten tijde van de wed strijd was het zo stil op straat dat het na de uitscha keling niet mogelijk was om nog stiller te zijn. In diverse gemeenten konden fans hun teleurstelling van de uitscha keling niet verwerken zon der rellen en vernielingen maar in Waddinxveen bleef het rustig. Na het verlies tegen de Ita lianen werden de oranje- spullen weer opgeborgen. Sommige fans brachten de spullen al direct na de wed strijd naar zolder of legden het terug onder het bed als onderdeel van het verwer kingsproces. Een schrale troost kunnen deze woor den van G. David zijn, die toevallig de dag na de uit schakeling verschenen na dat de vorige dag van de REGIO - Geen wandeling orga niseert het IVN Alphen aan den Rijn e.o. deze keer, maar een doe-excursie voor jong en oud. In de wijk Kerk en Zanen willen we op zondag 16 juli een sloot letterlijk onder de loep nemen. De sloten krioelen in juli van het leven. Veel waterdieren en waterplanten zijn het bekijken waard. Neem wel een schep netje mee! Ook een wit bakje r GOUDA - Een 18-jarige automobilist uit Moerka- pelle zag maandag 3 juli rond 8.30 uur een van rechts komende 45-jarige motorrijder over het hoofd op de kruising Gentseweg met de Burgemeester van Reenensingel. De motorrij der kwam ten val en is met onbekend letsel overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Dc Hypotheekshop Dorpsstraat 146 Zevenhuizen (0180) 63 12 72 WADDINXVEEN - Kelly Schip pers (14), bokkentrainster van het Waddinxveense Dierendal heeft zaterdag I juli tijdens de 12e Nationale Bokkenwagen Presentatie in Zwolle twee prijzen behaald. Samen met de Waddinxveens bok Tim (2) be haalde zij de I e prijs in de cate gorie ‘Enkelspan Hindernisrij den met begeleiding’. Dit is een opmerkelijke prestatie omdat Kelly en Tim slechts circa acht maanden met elkaar trainen en zij dit voornamelijk zichzelf hebben moeten aanleren.Tim is een 2-jarige bok van het rasVe- luwse Landgeit en hij woont sinds vorig jaar zomer in de Waddinxveense kinderboerde rij Dierendal. Verder behaalde Kelly met twee vreemde bok ken nog de 2e prijs in de cate gorie Meerspan Hindernisrij den met begeleiding. WONING PROJEKTSTOFFERING van het bijstandsniveau. Met dit besluit is de kwijtschelding- snorm bij Schieland gelijk aan de normen die zijn vastgesteld bij alle gemeenten in het be heersgebied van Schieland en bij de meeste waterschappen in Zuid-Holland. De waterschap pen zijn voor hun inkomsten volledig aangewezen op hun ei gen belastingen.Voor de uitvoe ring van hun taken op gebied van waterkeringen, waterkwan titeit en waterkwaliteit worden D66-fractievoorzitter Bos gaf naderhand aan enigszins teleur gesteld te zijn dat de commis sie besloot het voorstel in de ijskast te parkeren. „Maar van uitstel komt geen afstel”, aldus Bos. Al eerder liet het college van B&W weten te willen wachten met het referendumvoorstel totdat de discussie over de be vindingen van de commissie El- zinga achter de rug is. Deze commissie boog zich over de materie van bestuurlijke ver nieuwing. Een voorbeeld is de vraag of het fenomeen van de direct gekozen burgemeester zoals men dat in de VS kent, ook in Nederland moet wor den ingevoerd. Bos is het niet eens met het standpunt van B&W. „Dit kan best los van elkaar worden ge zien. Een referendum ligt meer in het verlengde van het inter actief besturen waarmee we net zijn begonnen in Waddinx veen”, aldus de Democraat. Bos toonde zich tevreden met het feit dat alle partijen waardering hebben voor het initiatief. „De PvdA steunt ons niet geheel onverwacht, maar ik ben er erg blij mee. De PCW heeft gezegd niet principieel tegen te zijn en ik kreeg de indruk dat men in die kring heel serieus met het WADDINXVEEN - Alle partijen hebben veel waardering voor het initiatiefvoorstel van D66 over de invoering van een preventief referendum in Waddinxveen. Wat betreft PCW, PvdA en het CDA valt er ook over te praten.Toch besloten de partijen tijdens de commissievergadering ABZ de behandeling uit te stellen tot in ieder geval eind september. schap en werd zeer knap 2e van Nederland. In de klasse Z2 was het al net zo spannend. In deze moeilijkste dressuurklas- se wist Claudia Nijbroek met haar pony Rambo zich ook als best geplaatste ruiter te kwali ficeren voor de finaleproef en werd net als Marloes Kuyper 2e van Nederland. In het sprin gen beleefde Reigersburgh ook een spannend weekend te Kootwijk. In de klasse B en L werd op zondag 2 juli twee klassieke springparcoursen af gelegd. Na het eerste parcours waren Jennifer Nijbroek en Debby van den Burg, gecoacht door instructeur Erik Hofman, nog foutloos. In het tweede parcours bleef Debby als enige van Reigersburgh nog fout loos. De barrage bracht uitein delijk de beslissing en Debby met pony Fenna werd 4e van Nederland. De klasse M werd verreden over vier parkoer sen. Op zaterdag en zondag scheurkalender werd verwij der:‘Het maakt niet uit of je wint of verliest...Totdat je verliest’. Het Nederlands elftal speelt pas weer als het zich moet plaatsen voor het WK 2002 maar bij individuele wedstrij den slaat de Oranjekoorts niet zo hard toe en blijft slechts beperkt tot cafés en tv’s. Een aantal prijswinnaars van manage Reigersburgh v.l.n.r. Cindy Meeuwissen, Claudia Nijbroek,Alexander Verbree, Debby van den Burg, Marloes Kuyper, Kian van Santvoord, Anne Marie Francken en Jennifer Nijbroek. (Foto:Manege Reigersburgh.) een klassiek- en een jacht par cours. Voor manege Reigers burgh werd hieraan deelgeno men door Alexander Verbree met zijn pony Jacquelien. Het eerste klassieke parcours werd door Alexander als enige foutloos afgelegd. Hierna volg de in de middag een jachtpar- cours. De organisatie had ge kozen voor de variant ‘kies uw lijn’. Er werden twaalf hinder nissen opgesteld die de deel nemers in een zelf te bepalen volgorde moesten springen binnen de vastgestelde tijd van twee minuten. Mede dankzij de uiterst slimme route bepaald door zijn zeer ervaren coach en instructeur Arie van de Breggen werd Alexander met een tijdsverschil van ruim 20 seconden in de stromende re gen WADDINXVEEN - Tijdens de Nederlandse zomerkampioen- schappen van het NPC 2000 te Kootwijk heeft manege Rei gersburgh met zijn dressuur- en springruiters sterk gepres teerd. Op zaterdag I juli 2000 hebben vier teams van Rei gersburgh deelgenomen aan het sterk bezette NK voor teams in de klasse B en L. Het 2e team bestaande uit Brenda van de Sluis, Kian van Santvoord, Anne Oosterveen en Debby van den Burg is met 38,5 aan plaatsingspunten en een nipt verschil 2e geworden, waardoor de nationale titel gewonnen werd door ’t Zan- deind uit Noord Brabant.Team 4 bestaande uit Sanne Valken burg, Paula Vrooman, Kelly schoumacher en Susan St offers werd met 44,5 aan plaatsingspunten 5e. Team I Bestaande uit Anne Ma- I rie Francken, Jennifer Nij- I broek, Nathasja Verbree I en Marloes Kuyper werd met 50,5 aan plaatsingspunten 7e.Team 3 bestaande uit Xenia den Drijver,Thamar Kolsteren, Jenny van Oorschot en Laura van den Burg werd met 58,5 aan plaatsingspunten 9e. Al met al een prima prestatie ge zien de grote inzet waarmee werd gestreden. Ook werden op I en 2 juli te Kootwijk de individuele NK dressuur- en springkampioenschappen ver reden. Voor de klassen B en L werden er op 2 juli in de dres suur 2 kwalificatieproeven en een finaleproef gereden. In de klasse B wisten vijf ruiters van Reigersburgh, mede dankzij de professionele begeleiding en coaching van de beide instruc- trices Marjolein Bonte en Alet- ta van de Breggen, zich te kwa lificeren voor de finaleproef waaraan slechts vijftien ruiters mogen deelnemen. Uiteindelijk werd Anne Marie Francken 4e, Sanne Valkenburgh 9e, Kian van Santvoord 10e, Jennifer HYPOTHEEK SHOP In voor- en tegenspoed. De zaak was Italiaans aandoend met een Venus van Milo, flessen wijn, schilderijen en een bedie ning een tikkeltje Italiaans ge kleed. Of 't Baarsje nog eens een Italiaanse avond zal organi seren na de pijnlijke uitschake ling door het themaland na een draak van een wedstrijd is nog niet bekend. WAOINXVEEN - Sinds I juli kfinen de abonnees van d kabeltelevisie Mid- den-Fbliand kiezen uit 51 FM-ralioprogramma’s. Het progrmmapakket is uitge breid net BBC-World Ser vice (8.10 MHz), RTL-OI- dies (9.60 MHz), RNE I (93.8 MHz Spaanse om- roep RNWO (95.30 MHz Nedrlandse Wereldom roep RAI radio I (97.10 MHjltaliaanse zender), RMI berfers (98.00 MHz), Radio Vlaideren (99.00 MHz), BBtOne (101.10 MHz) en BB<5 (99.50 MHz). Deiitbreiding is mogelijk gew>rden door een nieuwe indring van de FM-band. Dor deze uitbreiding zijn nu 0 kanalen beschikbaar, waaivan er thans 51 bezet woifen door programma’s. Op Ie nieuwe overzichten vantanaalindeling van de REIAM (uitgave juli 2000) - vei+ijgbaar op diverse uit gift Hinten - zijn de toege- voede programma's aange- gevn. Het aangepaste ovezicht is ook te vinden op aletekstpagina 127 en veter van het REKAM-in- fornatiekanaal (271.55 MH. WADDINXVEEN - Woens dag 28 jini zijn een 19-jari- ge Boskoper en een 19-jari- ge man uit Waddinxveen als verdachten aangehouden van een mishandeling die werd gepleegd op vrijdag 23 juni, otnstreeks 01.00 uur. Op de Mplenringweg wilde een 19 jaiige man uit Wad dinxveen met een vriend en een vriendin in zijn auto steppen tj>en er ruzie ont stond met een groepje jon gens. Er zou eei opmerking ge plaatst zij» die niet goed viel. Het dachtoffer werd daarop door een van de jongens vastgehouden en kreeg daaiop van een ande re jongen een vuistslag. De twee aangehouden verdach ten bekenden hun aandeel in de mishandeling. De poli tie maakt xoces-verbaal te gen hen oi WADDINXVEEN - Het alge meen bestuur van het hoog heemraadschap van Schieland heeft in zijn vergadering van 28 juni besloten de kwijtschelding- snorm van 95% te verruimen naar 100%. De verruiming geldt per I januari 2001De wijziging betekent dat kwijtschelding van de waterschapsbelastingen mo gelijk is voor huishoudens en personen die een netto be steedbaar inkomen hebben, dat gelijk is of minder is dan 100% Nijbroek lie en Cindy Meeuwissen 15e. In de klasse L wisten helaas geen ruiters door te dringen tot de finale proef. In de klassen MIM2, ZI en Z2 werd het kampioen schap over twee dagen verre den. Op zaterdag I juli 2 proe ven en op zondag 2 juli nog- een proef, waarin de ruiters zich moesten kwalificeren voor de finaleproef. Helaas konden in de klassen MI en M2 geen ruiters van Reigers burgh zich kwalificeren voor de finaleproef, maar in de Zl en Z2, de moeilijkste dres- suurklassen lukte dit wel. In de klasse Zl kwalificeerde Mar loes Kuyper zich als best ge plaatste voor de finaleproef. Marloes met haar pony Kant- je’s Cassanova kwam net iets te kort voor een kampioen- Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering! Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771XJ Boskoop Ie. Op zondagochtend werd het tweede klassie ke parcours verreden. Alexander bleef net als nog drie andere combi naties in het basispar- cours foutloos. In de barrage was pony Jacquelien geweldig in vorm en klokte met Alexan der zonder springfouten de snelste tijd. Als laatste volgde in de middag een jachtpar- cours. De organisatie had nu gekozen voor een ‘snelheid en wendbaarheid parcours’. Springfouten worden gestraft met 5 seconden extra. Op hin dernis I dreigde het bijna nog mis te gaan toen een afgewor pen balk de balans verstoorde van pony en ruiter, maar Alexander herstelde de situ atie knap en Jacquelien snelde naar weer een I e plaats door uiteindelijk de snelste tijd te klokken. Hierdoor werd het Nederlands kampioenschap springen klasse M voor Alexa nder een feit. Tijdens de prijsuitreiking wer den alle winnaars gehuldigd en klonk het Wilhelmus zeker ook voor manege Reigers burgh. voorstel wil omgaan. Van het CDA kreeg ik de indruk dat men niet serieus inhoudelijk naar het voorstel had geke ken”, aldus Bos. Het CDA maakte vooral het bezwaar dat beslissingen vaak niet in ja/nee-vorm kunnen worden gegoten. Bos vindt dat onzin. „Wij doen als raad niet anders”, zo zei hij tijdens de commissievergadering. Fractie voorzitter Van der Torren van deWD zag zich voor een pro bleem geplaatst. „Formeel kan ik niet meegaan. Het verkie zingsprogramma staat in de weg. Maar we moeten het wel meenemen in de discussie over het interactief besturen. Leg het initiatief eens bij de bur gers!” D66-voorman Bos zegt dat de WD’ers zich eens achter de oren moeten krabben. „In arti kel 015 van hun programma staat dat ’de WD geen voor stander is van een correctief referendum’. Wel, mijn voorstel is geen correctief maar een preventief referendum: er wordt geen raadsbesluit terug gedraaid, maar voorkomen dat er een verkeerd besluit wordt genomen. De raad blijft ook in mijn voor stel de baas”, aldus de fractie voorzitter. en een lepel zijn makkelijk op deze middag. Het IVN zorgt voor boeken, platen en vergro- tingsmateriaal. Aanvang: 14.00 uur. Start: Naast Restaurant De Leie, Europa- park, hoek Alphense Wetering- Afrikalaan te Alphen aan den Rijn. Deelname: gratis. Informa tie: Rik Duijts, tel.0172-495062 of Jeannette Teunissen, tel.0172-437018. WAJDINXVEEN - in het Gotwebad “de Sniep" te Waddinxveen is op dinsdag 27 j^iijweer voor het B-di- plor oon stond litWim van Minnen en Rol Hogerbrugge. Er warendeze keer 32 kandi- daatje die allemaal zijn ge slaagd De narien van de kinderen die hn B-diploma gehaald hebbti, zijn: Leonie Boeije, Thonis de Wit, Carlo Wiens, Henk de Wit, Suze Bergaia, Kelly van Vliet, In- geboe van Yperenjordi van Vetten, Remon Groe- newe, Stephanie v.d. Oord, Jenniir Jochems, Pieter Moe^nan.Maud Pijls,Thijs Herrtans, Lieke van Strien, Raynond Neukerk, Eva Dorrbelingjitske Flietstra, Iris Md. Horst, Wouter v.d. Noöt, Alex Veringmeier, Joosivan Dijke, Gino Blonk, Edwn Molenaar, Christiaan Korin, Joeri de Mik, Mark van Nieuwkoop, Kiki Kneg- jens Esther Noorland, Cor- lind v.d. Knijff, Majlin Din- geltein en Hidde Versloot. WADDINXVEEN - Eetcafé- biljsrtcentrum ‘De Diamond B.V in de Passage is geslo ten Per i juli 2000 deden de Ruud var der Pol de win- kel&iimte over aan de C- 10®. De uitbaters van De Diamond willen hierbij een ieder bedanken die de afge lopen 10 jaar onze klant is geveest. «wft de I O?v-’i&S is

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23