Altewischer met CAMCORDER SPEKTAKEL BIJ FOTO KLEIN w w hecht team vijfde Wijkagenten Aspiranten Jongens A Gouwestaete 5e van Nederland Sfeervol concert in Boskoop Vermoeidheid speelt Van Leeuwen parten AL MEER DAN 25 JAAR KLEIN IN PRIJS EN GROOT IN SERVICE KTV Europa Cup Zomerschaak 3 DAGEN LANG VIDE» AUDI programma Cadenz.Nesse- lande bekend Kleine lijsten tennistoernooi MOERKAPELLE - Kleine lijs ten in het jaarlijkse tennis toernooi van Love’70 in Moerkapelle.Volgens wed strijdleider Michel Hessing zou het toernooi eerst een week later worden gehou den. De bond besloot echter het toernooi een week naar voren te schuiven. De tennis sers in Moerkapelle hadden echter al met een week later rekening gehouden. Het ge volg dat de deelnemerslijsten in de diverse categorieën aan de magere kant waren. In sommige werd in poule-sys- teem gespeeld. Uitslagen Jeu de Boules Waddinxveen goed bezocht WADDINXVEEN - Er was een aangepast programma donderdag 29 juni bij het zo- merschaaktoernooi. In ver band met de halve finale wed strijd van het Nederlands Elftal was besloten om slechts één ronde te laten doorgaan. Ondanks het voetbal, of mis schien wel juist dankzij het voetbal, was er een goede op komst van schakers. Er wer den een aantal leuke partijen opgezet op de velden. Koplo per Wilbert Mourits moest met de zwarte stukken Ger ard van Ommeren bestrijden. Het werd een partij waarin de beide kanshebbers elkaar geen duimbreed toegaven. Re mise was het gevolg. Arjan Hennink doet het uitstekend dit toernooi en heeft een goe de positie in de rangschikking. Hij mocht aantreden tegen Ton Bronk, en deed wat er van hem verwacht werd. De ranglijst wordt aangevoerd door Mourits, op twee punten gevolgd door Arjan Hennink, Van Ommeren en Willemen. Van Geffen en Jansen delen de 3e positie met 19 punten. Gouwestaetemasters opnieuw Nederlands Kampioen I Team en coaches I uiterst tevreden specialist; f WOENSDAG 5 JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) Vervol van pagina I X I ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Soest, Leon de Wit, Danny Noorlander, Bas Pronk, Mark Rotteveel en Jan Willem Sn ooker en stonden onder bege leiding van coach Jan Verwey en keeperstrainer Kors van Til burg. Het team moest zaterdag eerst aantreden tegen De Ham uit Wormerveen De Waddinx- veners kwamen moeizaam uit de startblokken. De zenuwen speelden de spelers duidelijk parten en er werd met 10-3 gen de Nederlandse Kampioen van vorig jaar.AZC, (en naar la ter bleek ook dit jaar) speelde Gouwestaete een zeer sterke den in deze wedstrijden de sterren van de hemel. De beide coaches Jan Verwey en Kors van Tilburg waren erg tevreden over het behaalde resultaat.Te meer, omdat in vergelijking tot de andere teams, Gouwestaete slechts beschikt over beperkte trainingsmogelijkheden en des ondanks Gouwestaete aspiran ten jongens A hebben bewezen tot de absolute top van Neder land te behoren. „De tolerantiegrenzen liggen weer lager. Hoewel we dicht bij de mensen willen staan zal er indien nodig, dus ook bij beledi gingen, verbaliserend worden opgetreden”, zegt Penders. v klein Z’HUIZEN/ R’DAM - Afgelo pen weekend is de loting verricht in Luxemburg voor de diverse Europa Cups Vol leybal. Het team van Ca- denz.Nesselande zal ook ko mend seizoen spelen in het toernooi om de CEV cup. Door de resultaten van vorig seizoen, waarbij Cadenz het door hen georganiseerde toernooi won en pas werd uitgeschakeld in de kwart-fi- nale, is het team direct ge plaatst in de tweede ronde. Deze ronde is weer een toernooi, welke op 24,25 en 26 november 2000 verspeeld wordt De loting heeft voor Nesselande geen verre reis opgelverd. Bijna naast de deur van hun eigen sporthal zal Cadenz-Nesselande strij den om een plaats in de kwart-finale. De ploeg van Amber uit Antwerpen zal in November de gastheer zijn van drie volleybal ploegen. Naast het Belgische Amber kan Nesselande ook de win- nar van de wedstrijd Geneve (Zwitseland) - Tetovo (Mace donië) en de verliezer uit de Top Team Cup wedstrijd Bartreng (Luxemburg) - Salz burg (Oostenrijk) Het wed- strijdschema is nog niet vast gesteld door het Belgische Amber, maar de data van 24, 25 en 26 november 2000 kan alvast in de agenda ge schreven worden. In het herenenkelspel C2 slaagde Wouter de Niet er niet in een Moerkapelse overwinning te behalen. Hij verloor met 2-6,6-3 en 6-7 van Prins van het Zoeter- meerse Buytenweg. Overige uitslagen: GD C2: M. Dijk/J. van Veen-Thoen/Prins 6-4,5-7,4-6, DE Dl: IInge van Kampen, 2. J. Reyn, HD C2: IM. Potuyt/L. Legerstee, 2.A. Kruys/G. Slingerland, HE DI:A.C. van derWilt-J.Jans 3-6,3-6,GD Dl 25+: I.Ver- meulen/J. Jans, 2.A, Koet- sier/J. Bakker, HD DI 25+: R. van Meeteren/F.Teusink-E. en G. Martienus 2-6, I-6, DD DI 25+: I .T. Heesterman/A. Tepper, 2.J. Ottevangeer/De Niet, HE D2:J. deJong-W. Ravensbergen 2-6, I -6, DE D2: I.A. Hebly/E. Paul, 2.T. Noorlander/A. Romijn, DE D2: IJ. Reyn, 2. C. Nieten. WADDINXVEEN - Tête-a-tê- te: Op dinsdag 27 juni moesten 6 deelnemers in een halve competitie uitmaken wie zich de tête-a-tête clubkampioen 2000 mocht noemen. De laat ste wedstrijd moest de beslis sing brengen daar 2 spelers met een gelijk aantal gewonnen wedstrijden tegen elkaar uit kwamen. De eindrangschikking luidt: I.Stephan Tabben 5-4- 30+; 2.Hans Cammeraat 5-4- 6+; 3.Erik Jan Hoogendoorn 5- 3-6+; 4.Rob van Dijken 5-2-5-; 5.Piet v.d. Made 5-2-6-; 6.Wout Versluis 5-0-31-, Nederland-Engeland: Afgelopen weekeinde waren 15 leden van een bevriende jeu de boules vereniging uit Engeland bij ons te gast. Het gaat om leden van de club "Les Petanchors" uit Oldbury on Severn, een klein dorp in de nabijheid van Bris tol. Het is al de derde maal dat zij ons een bezoek brengen. Naast uitstapjes wordt er ui teraard veel tijd aan onze sport besteed. Een onderdeel daarvan is de strijd om de cup die al twee maal eerder door ons is ge wonnen. Zaterdag was de dag van de wedstrijd. Vijf teams werkten een halve competitie af. In de eerste ronde namen de gasten een overtuigende voor sprong van I-4, die in de 2e ronde resoluut werd geëlimi neerd, waardoor voor ons een voorsprong ontstond van 6-4. Daarna was het een gelopen koers en werd het een regel matige overwinning met een eindstand van I4-6. De cup blijft dus in Nederland en waar schijnlijk zal deze in het najaar in Engeland moeten worden verdedigd. Plannen voor een te genbezoek worden al gesmeed. BOSKOOP - Het Christelijk Boskoops Jeugdkoor trad za terdagavond I juli in een matig bezette hervormde kerk van Boskoop voor het voetlicht. Het muzikale concert stond ge heel in het teken van ‘We gaan op reis’. Hiervoor was de kerk sfeervol omgetoverd tot een vakantie paradijs. Langs de wan den van de kerk hingen grote landkaarten van diverse landen. Na de opening was het woord aan de dirigent Jeroen Bosman, die de liederen van deze muzi kale vakantiereis speels aan el kaar praatte. Onder zijn leiding werden de eerste liederen 'Ik vind ik een uitdaging. Boven dien is het een sport die je lang kan beoefenen. Je komt in bowling mensen van 60, 65 jaar tegen die nog tot de sub top behoren. Dat de bowlingsport volop leeft blijkt wel uit het nieuwe bowlingcentrum dat in het Haagse Zuiderpark wordt ge bouwd. Er komt daar een cen trum met 32 bowlingbanen. Het is het grootste van Ne derland”. canon’ - een ’Soms droom ik lied’ en het weer wakker wor den ’Morning has broken’ van Cat Stevens, dit lied werd zeer zuiver en met veel verve ge zongen, om stil van te worden. En uiteindelijk is de dag weer daar dat de koffers gepakt moeten worden voor de terug reis. In het lied ’Adieu, sweet Amaryllis’ van Henry Purcell klinkt de weemoed van het af scheid nemen, waarna het jeugdkoor dit concert eindigt met ’If you’re happy’ van Ro bert Sund, hierin laten de jon gelui horen toch weer blij te zijn om thuis te zijn. (Be Quick)-Cees Boonstop- pel/Niek Oostendorp (Be Fair) 6-I, 6-4, HD Cl:Jan van Es/W. Luiten (Be Fair)-J. van der Born/Ab Her-rebrugh (Be Fair) 6-3, 6-2, DD Cl: Ester Sul/Lau- ra van der Voort (TIOD)-Mar- go Hoogendoorn/Janny 'Zee man (Ad Astra) 7-5,1-6,1-6, DE C2: L. Wortel (Z’meer)-Yvonne Hoogeveen (Be Fair) 6-4, 6-4, HD C2: Edo de Boom/B. Lam mers (TIOD)-Jan Spek/P. Ze venhoven 6-2, 6-I, GD C2: G. van den Berg/Maaike Feih-Hans Wijnstok I. Streng (W'veen) 6- II -6,6-3, HE C2:Thomas Kap- tein-J.W. Vos 6-4, 4-6, 6-0, DD BI: I.Annemieke Elsholz/Saskia Berndsen, GD Cl: I.TonnyVu- rens/De Jong/R. van den Bosch. diverse wijken, in Waddinxveen is dat onbetaalbaar want het is op kleinere schaal. Maar we kunnen heel goed samenwer ken met vrijwilligers. Zo’n buurtschouw bijvoorbeeld is heel erg nuttig”, zegt Penders. Bovenstaande klinkt als ’de po litie is je beste vriend’. In den lande is juist een cultuuromslag aan de gang dat de politie weer harder op moet treden en niet zoveel over zijn kant moet la ten gaan. De tijden van onge straft uit balorigheid een pet van het hoofd rukken of een agent stevig verwensen lijken voorbij. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Tweemaal had Leon van Leeuwen in de finale van het BI-toernooi van de tennisvereniging Waddinxveen een riante voorsprong.Toch slaagde de Ze venhuizenaar er niet in om de Nieuwerkerkse tennisle raar Michael Jongste van zich af te schud-den. Jongste kwam in de eerste set terug van een 4-1 achterstand, in de tweede maakte hij een 3-0 achtergoed om beide sets met 7-5 te winnen. Leon van Leeuwen uit Zevenhuizen verspeelde in de fina le twee keer een riante voorsprong en verloor van Mi chael Jongste. gon elf jaar geleden met bowling. Nu maakt de Waddinxveense, die haar eerste bal wierp in Gouda, deel uit van het Neder lands damesteam. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) den. Zijn 100 meter vlinderslag ging de mist in door een valse start, op de 200 meter rugslag werd hij tweede maar op de 50, 100, 200,400 en 800 meter vrijeslag verlengde hij zijn titels. Een week later werd in Apel doorn bij internationale zwem wedstrijden eenzelfde pro gramma verzwommen waaraan Nic Geers ook deelnam. Daar zwom hij de 100 meter vlinderslag nu vlekkenloos en hij verbeterde zijn Nederlands mastersrecord op dit onder deel in I minuut en 26.85 se conde. terug en speelt zij nu voor het team van sponsor Qubica, een bedrijf dat computerappara tuur levert om de scores op de bowlingbanen aan te geven. „Vier dames worden door dit bedrijf gesponsord. We kun nen daardoor ook aan inter nationale toernooien deelne men. We gaan dit jaar naar het ‘Irish Open’ in Dublin en ver der nog naar een ander toer nooi. Ik vind deze toernooien hartstikke leuk omdat je zo veel mensen ontmoet”, zegt Annemiek Altewischer, die in 1994 in Mexico deelnam aan het WK voor speelsters onder 23 jaar. Een topklassering zat er toen nog niet in. Volgend jaar staat het EK voor singles in Denemarken op het pro gramma. Voor Annemiek Altewischer reden om na een maandje va kantie deze maand weer de Annemiek Altewischer be- bowlingbal ter hand te nemen. Zij wil goed in vorm zijn als in september de nieuwe compe titie begint. Zij zegt: „Straks ben ik weer drie, vier keer per week met bowling bezig. Daarbij komen dan nog de se- lectietrainingen onder leiding van Jack Edelaar. Die zijn twee keer in de maand”. Voor de league wordt op ze ven speeldagen gespeeld. Daarnaast zijn op twee dagen play offs. Afgelopen seizoen kende het Rijswijkse team van Altewischer wat tegenslag en eindigde als derde achter Schiedam en Den Bosch. „Toch hadden wij het beste team. Ik vind bowling nog steeds een leuke sport.Vooral de internationale toernooien Het venijn zat dus in de staart en Van Leeuwen (25) had een reden voor de hand waarom hij het voor de talrijke toeschou wers in het tennispark De Woerd niet kon afmaken. „Ik was vermoeid. Ik had eerder al twee partijen in het dubbel- en enkelspel gespeeld en dat voel de ik. Ik heb vaker tegen hem gespeeld, maar nog nooit ge wonnen. Het is steeds heel erg close. Ooit hoop ik die lijn te doorbreken”, vertelde Leon van Leeuwen, die op het laatst ook nog kramp in zijn handen kreeg.Van Leeuwen, die eerder met zijn clubgenoot van De Sluipers Stephan de Jong het herendubbel-spel won, hoopt in de komende weken deel te nemen aan de toer-nooien van Be Quick,TIOD en Ad Astra, al le in Gouda, alsmede het eigen Sluipers-toernooi in september in Reeuwijk. De finale tegen Jongste had een spannend verloop. Zelfs nadat Van Leeuwen in beide sets zijn voorsprong had verspeeld kwam de Zevenhuizenaar met twee keer op voorsprong (5-4) te staan. Daarna verdween de zuiverheid uit zijn slagen en won de Nieuwerkerker de par tij. „Ik speelde iets scherper en geconcentreerder”, sprak Mi chael Jongste na zijn overwin ning. Twee jaar geleden won hij ook in Waddinxveen, vorig jaar raakte hij geblesseerd en moest opgeven. Vanwege zijn werk als werk als tennisleraar heeft Jongste weinig tijd om toer nooien te spelen. Bij Be Quick W’VEEN/ BOSKOOP - Bij de Open Nederlandse Masters Zomerzwemkampioenschap- pen 50 meter baan te Nijmegen traden de gerenommeerde Gouwestaete masters Judith van Berkel (groep 55/59 jaar) en Nic Geers (60/65) aan voor het verdedigen van hun titels. Het lukte Van Berkel om op al le vier afstanden waarop zij in schreef, t.w. de 100 meter rug slag, de 200 vrij, de 200 rug en de 1500 meter vrijeslag, op nieuw kampioen te worden. Als ‘de vrouw met de lange adem’ zwom zij hierbij tevens naar een nieuw Nederlands mas tersrecord in 24 minuten en 8.91 sec. op de 1500 meter. Geers kwam uit op acht afstan- wedstrijd. Halverwege de wed strijd was het nog 6-4, waarna de Alphenaren uit konden lo pen naar een 9-4 voorsprong. Dit was de laatste wedstrijd welke werd verloren. Tegen BZ&PC uit Borculo, HZC De Robben en in de kruisfinale om de 5e en 6e plaats wederom te gen BZ&PC uit Borculo werd overtuigend gewonnen. Vooral de jeugdinternationals Paul Ver wey en Myk Middendorp speel- W’VEEN/ BOSKOOP - Het as pirantenteam jongens A van Gouwestaete heeft in het weekeinde van 24 en 25 juni j.l in Zaandam een mooie vijfde plaats behaald bij de Neder landse Kampioenschappen Wa terpolo jongens onder de 16 jaar. De Waddinxveense ploeg bestond uit Erik Vermij, Myk Middendorp, Paul Verwey, Geert van der Linde, Bouke de Vries, Alexander Schot, Jos van Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Met een tevreden gevoel is Annemiek Altewischer teruggekeerd van het EK bowling voor landen ploegen dat in de Israëlische kustplaats Netanya werd ge houden. De Waddinxveense bowlingspeelster maakte evenals Tessa van der Valk (Noordwijkerhout) haar de buut in het Nederlands team, dat op de vijfde plaats eindig de. Als gevolg van deze klasse ring mag Oranje in december deelnemen aan de wereldkam pioenschappen in Puerto Rico. Annemiek Altewischer, over dag zwemlerares in het zwem bad Het Keerpunt in Zoeter- meer, hoopt er dan opnieuw bij te zijn. Twee jaar geleden veroverde het Nederlandse dames-bow- lingteam een zilveren medaille bij het EK in het Zweedse Malmö. Maar dit jaar voerde bondscoach Jack Edelaar een verjonging door. Dorette Boe- lens (Eindhoven), Jacqueline de Jong (Spijkenisse) en Silvia van Baest (Amstelveen) verd wenen. Naast de twee debu tanten maakte Angelique de Win uit Sittard haar rentree. „Ik ben erg tevreden met de vijfde plaats achter Finland, Engeland, Denemarken en Ita lië. Finland is een goed bow lingland waar de meiden vijf keer in de week met hun sport bezig zijn. Als een hecht team hebben wij goed gepres teerd. In het algemeen werd er door ons goed gegooid. Een dag was het wat minder. De verschillen waren gering. Wij bleven slechts zes punten ver in Gouda wil hij volgende week niet ontbreken. „Dat is een su- perge-zellig toernooi hoewel ik daar in de twee keer dat ik heb meege-daan nog geen single- partij heb gewonnen”. Overigens scheelde het weinig of Michael Jongste had in Wad- dinx-veen niet in de finale ge staan. Een dag eerder stond An dries Goppoose van Phoenix in zijn partij tegen Jongste op matchpoint, maar slaagde er niet in het af te maken. Een te leurstelling was er voor Joost Groenendijk (Waddinxveen) die al in eerste ronde er uit werd geslagen door Dennis Houweling (Berkel). Er werden in het tennispark De Woerden 170 partijen ge speeld. Maar de nieuw gefor meerde wedstrijdcommissie bestaande uit Ron Bekooy, Alexander Wensing, Tjeerd Koop, Gerard van Oyen, John Geers, Nico Kortenhoeven en Jack Hoogendoorn was volledig voor zijn taak berekend en oogstte lof van de deelnemers. De demonstratie die de Wad dinxveense A-speler Ralph Zij- derhand zou verozrgen tegen Jeroen Looijen ging niet door. Zijderhand moest zelf op za terdag een halve finale spelen in het toernooi van Udina in Utrecht. Ondanks een voor sprong in de derde set met 5-2 slaagde de Waddinxvener er niet in te winnen van Jody Strik uit Bussum: 6-4, 2-6, 7-5. Deze week wordt het Cl-toernooi van Gouwe Smash (Waddinx veen) gehouden. De finales zijn zondag 9 juli. De uitslagen zijn: HE Bl: Micha el Jongste (N’kerk)-Leon van Leeuwen 7-5, 7-5, DE BI: Kar lijn Joling (W’veen)-Saskia Berndsen (W’veen) 6-3, 6-4, HD Bl: Stephan de Jong/Leon van Leeuwen (Sluipers)-Carlo van der Post/David de Waal (TIOD) 6-2, 6-1, DD Bl: Saskia Berndsen/Annemieke Elsholz (W’veen)-Miriam Daniels/B. Veenman-Bergen 6-4, 6-4, HE B2: Rinco Vos (Ad Astra)-B. Middel-koop (Be Quick) 7-5, 6- 4, HE CLThomas Kaptein (Z’- meer)-J.W. Vos (Ad Astra) 6-2, 6-2, DE Cl: Natalie Drost (Bo- skoop)-Lewonieke Rutten (Haastrecht) 6-1, 6-3, HD Cl: Robin en Sebastiaan Andringa ga op reis’ - wat neem je alle maal mee - ’Lied van de hori zon’ - naar welk land gaan we, het moest in ieder geval een land ver weg zijn. ’Good Mor ning’ - waarin de jongelui zich oefenden in de taal van het va kantieland en in het lied ’L ’in- verno e passato’ van de com ponist Hermann Wunsch - werd duidelijk dat het een va kantie in het voorjaar moest zijn. Ook werden diverse on derdelen van het vakantie vie ren bezongen zoals onder an dere ’Het naar de dierentuin gaan’ - Het lied van de Blauw- bilgorgel’ een prachtig ’Avond- verloren van De Ham. Later bleek dat deze ploeg samen met AZC om de eerste en tweede plaats zou strijden. Te- wijderd van de nummer drie”, vertelt Annemiek Altewischer. Is er nog tijd geweest om in Israël wat te bekijken? Anne miek Altewischer: „Er werd op vijf dagen van 9 tot 13 uur gespeeld. Er bleef daarna niet veel tijd over om bijvoorbeeld naar Jeruzalem of Tel Aviv te gaan. Het was warm weer met een temperatuur van 34 gra den.We zijn dan ook regelma tig naar het strand geweest. Dat was niet ver van het ho tel. We zaten daar erg mooi”. Elf jaar geleden liet Annemiek Altewischer (26) zich overha len om aan bowling te gaan doen. Een sport die ouders en haar zus al beoefenden. Anne miek deed aan tennis en zwemmen in haar toenmalige woonplaats Zoetermeer. Toen haar ouders voor de bowling league in The Hill in Gouda moesten spelen besloot zij mee te gaan. In Gouda gooide zij haar eerste bowlingbal, een speeltuig (kosten 500 gulden) dat inmiddels haar beste maatje is geworden. Daarna raakte de bowling-car- riere van Annemiek Altewi scher in een stroomversnel ling. Zij werd lid van een club in Rijswijk en bereikte via jeugdtoernooien het Neder lands jeugdteam. In 1992 werd zij tot bowlingspeelster van het jaar bij de jeugd uitgeroe pen omdat zij in dat seizoen het beste gemiddelde gooide. Inmiddels speelt zij in de da mes trioleague op eredivisie- niveau. Eerst in Rijswijk later omdat de sponsors dat vroe gen in Sittard en Den Bosch. Vorig jaar keerde zij in Rijswijk Als een iemand last heeft van jongeren dan kan die er wat van zeggen.Als dat niet helpt,ga naar de buren want die zullen er ook wel overlast hebben. Laatst was ik in Boskoop. Komt er een man naar me toe die zei dat de batterijenbak zo vol was dat de batterijen er naast lagen. 'U kunt zelf op de winkelier af stappen’, zei ik hem”, vertelt Penders. Een voordeel van de gemeente Waddinxveen is dat het ge meentebestuur het wijk- en buurtbeheer propageert. De St. Victorwijk is een pilotproject ervan en er komen er nog twee. „We houden ook niet voor niets de wijkgrenzen aan die de gemeente instelde. In Gouda zijn er betaalde krachten in de - L

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31